ସମ୍ବଲପୁର

ରାସ୍ତା କଡରେ ଧାନ, ଚାଉଳ ପିଙ୍ଗିଲେ ମିଲ୍‌ ମାଲିକ: ପରିବେଷ ପ୍ରଦୂଷିତ, ଲୋକଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

ରାସ୍ତା କଡରେ ଧାନ, ଚାଉଳ ପିଙ୍ଗିଲେ ମିଲ୍‌ ମାଲିକ: ପରିବେଷ ପ୍ରଦୂଷିତ, ଲୋକଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

ସମ୍ବଲପୁର,୪।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ଏକ ରାଇସ୍‌ ମିଲ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେମେଡ-ହୀରାକୁଦ ରାସ୍ତାକଡ ଏକ ଜମିରେ ଚାଉଳ ଓ ଧାନ ଫିଙ୍ଗା ଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବୈଷ୍ଣୋଦେବୀ ମିଲ୍‌ର ଏହି ସାମଗ୍ରୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଟ୍ରାକ୍ଟର ଯୋଗେ ଟନ୍‌ ଟନ୍‌ ପୋକରା ଓ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଚାଉଳ, ଧାନ ଫିଙ୍ଗା ଯାଇଛି। ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ପିଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ଚାଲଳରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରୁ ଥିବାରୁ ପରିବେଶ ଦୂଷିତ ହେବ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ବେଷା ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ଅନ୍ବେଷା ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୪ା୮:ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନୁସୂଚୀତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବର୍ଗର ପିଲାଙ୍କୁ ଆବାସିକ ଭାବେ ସିବିଏସଇ(ଇଂଲିଶ ମାଧ୍ୟମ)ଶିକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଅନ୍ବେଷା ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛନ୍ତି ା ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ ଅବହେଳା ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଲାଭଖୋର ମନୋଭାବ ଯୋଗୁ ଯୋଜନା ଭଣ୍ଡୁର ହେଉଛି ା ନୂଆପଡା ଜିଲାରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବେସରକାରୀ ଇଂଲିଶ ମାଧ୍ୟମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ୪ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଂଖ୍ୟକ ପିଲା ଆବାସିକ ଭାବରେ ପାଠ ପଢୁଥିବାବେଳେ ଏଠାରେ ପିଲା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନୀତି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଉ ନାହାନ୍ତି।

ସାଇକେଲରେ ମୃତଦେହ ନେବା ଘଟଣା: ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ବୁର୍ଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ସାଇକେଲରେ ମୃତଦେହ ନେବା ଘଟଣା: ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବୁର୍ଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ବୌଦ୍ଧ,୪।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ବ୍ରାହ୍ମଣପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ କୃଷ୍ଣପାଲି ଗାଁରେ ସାମାଜିକ ବାସନ୍ଦ ଯୋଗୁ ଚାରି କାନ୍ଧ ନ ମିଳିବାରୁ ଗ୍ରାମର ଚତୁର୍ଭୁଜ ବାଙ୍କ ବୁଧବାର ନିଜ ଶାଳୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ସାଇକେଲରେ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତପତ୍ର ହୋଇ ପଡିଛି । ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବୌଦ୍ଧ ବିଡିଓ ନିହାର ରଞ୍ଜନ କହଁର ଚତୁର୍ଭୁଜଙ୍କ ଗ୍ରାମ କୁଷ୍ଣପାଲିକୁ ଯାଇଥିଲେ ା କିନ୍ତୁ ସ୍ତ୍ରୀ ବେଦଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ଥିବାରୁ ଚତୁର୍ଭୁଜ ବୌଦ୍ଧ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଥିଲେ ା ଫଳରେ ଗାଁରେ ଚତୁର୍ଭୁଜଙ୍କୁ ନ ପାଇ ବିଡିଓ କହଁର ବୌଦ୍ଧ ମେଡିକାଲକୁ ଯାଇ ବାଙ୍କଙ୍କୁୁ ଭେଟିବା ସହ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। ପରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ରେଡକ୍ରସ ପାଣ୍ଠିରୁ ଯୋଗଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ା

ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲେ ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାୟକ

ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲେ ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାୟକ

ରେଙ୍ଗାଲି, ୩।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଜିର ସମାଜରେ ସମସ୍ତେ ସ୍ବାର୍ଥପର ହୋଇ ଗଲେଣି । କେଉଁଠି ପୁଅ ବାପାକୁ ପଚାରୁ ନାହିଁ । ଆଉ କେଉଁଠି ବାପା ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଏମିତି ସମୟରେ କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କୁ କାନ୍ଧ ଦେବା ସହ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରି ରେଙ୍ଗାଲି ବିଧାୟକ ରମେଶ ପଟୁଆ ଏବ ବିରଳ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ବୁଡ଼ି ଯାଉଛେ ପାରଂପରିକ୍‌ ମାଛମରା କଉଶଲ୍‌

ବୁଡ଼ି ଯାଉଛେ ପାରଂପରିକ୍‌ ମାଛମରା କଉଶଲ୍‌

ଭବାନୀପାଟଣା,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ବହୁତ୍‌ଟେ ଜିଲା ଝାର ଜଂଗଲ୍‌, ପାହାଡ଼ ଡଂଗର, ନଏଦ୍‌ ନଲିଆରେ ପୂରିକରି ଅଛେ। ଇ ଜିଲାମାନ୍‌କେ ବସ୍‌ବାସ୍‌ କରୁଥିବାର ଆଦିବାସୀ ସମାଜର ଲୋକ୍‌ ଝାର ଜଂଗଲ, ପାହାଡ଼ ଡଂଗର ଉପ୍‌ରେ ନିର୍‌ଭର କଲାବେଲେ କେଉଁଟ୍‌, ଝରା, ଧୀବର, ଗିଁଗ୍‌ରା ସମାଜର ଲୋକ୍‌ମାନେ ନିଜର ପୁର୍‌ବାପାତିନୁ ନଏଦ୍‌ ନଲିଆ, ବଁଧ୍‌କଟାରେ ମାଛ୍‌ମାରି ନିଜର ଜୀବନ୍‌ ଜୀବ୍‌କା ଚଲେଇ ଆସୁଛନ୍‌।

ପରିବାର୍‌ର ଦୁଖ୍‌ ବୁଝବାକେ କେହିନାଇଁ: ଦାଦନ ପରିବାର୍‌ର ଦୁଖ୍‌

ପରିବାର୍‌ର ଦୁଖ୍‌ ବୁଝବାକେ କେହିନାଇଁ: ଦାଦନ ପରିବାର୍‌ର ଦୁଖ୍‌

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖଡିଆଳ,୩।୮ ସରକାର ଶ୍ରମିକ୍‌ମାନ୍‌କୁ ବଛର୍‌କ ଶହେ ଦିନର କାମ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାର ଲାଗି ଏମଜିଏନଆରଇଜିଏସ ଲେଖେନ୍‌ ଯୋଜ୍‌ନା କାଯ୍‌କାରୀ କରିଛନ୍‌। ହେଲେ ଇ ସବୁ ଯୋଜ୍‌ନା ଠିକ୍‌ ହିସାବେ କାଯ୍‌କାରୀ ନାଇଁ ହେବାର ଲାଗି ଲୋକ୍‌ କାମ୍‌ଧଁଦା ଖୁଜ୍‌ବାର ଲାହାଁସେ ବାହାର ରାଏଜ୍‌କେ ଦାଦନ୍‌ ଖଟି ଯାଉଛନ୍‌। ହେଲେ ସେଠାନେ ଭିନେ ଭିନେ ସମସିଆରେ ପଡ଼ି ନିଜର ଜୀବନ୍‌ ଗୁଅଁଉଛନ୍‌।

ଭିଖାରେନ୍‌ କୁନ୍ଦି ସାହୁ ମୁର୍‌ତୁ ଘଟ୍‌ନା: ଉମାଦେଇକୁଁ ଠାବ୍‌ କଲା ପର୍‌ଶାସନ୍‌

ଭିଖାରେନ୍‌ କୁନ୍ଦି ସାହୁ ମୁର୍‌ତୁ ଘଟ୍‌ନା: ଉମାଦେଇକୁଁ ଠାବ୍‌ କଲା ପର୍‌ଶାସନ୍‌

ଲାଠୋର,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍‌ ହରିଶଙ୍କର ରୋଡ ରେଲ ଷ୍ଟେଶନରେ ଖାଏଦାଭାବ୍‌ ରୋଗ୍‌ରେ ଗଲା ୨୭ ତାରିଖ୍‌ ଭିଖାରେନ୍‌ କୁନ୍ଦି ସାହୁ(୩୫)କଁର ମୁର୍‌ତୁ ହେଇଥିଲା। ଝି’ର ମୁର୍‌ତୁରେ ଭାଂଗିପଡି ଅସାହା ବିଧବା ଉମାଦେଇ କେନ୍‌ଆଡ଼େ ପଲେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଗଲା ୭ ଦିନ୍‌ ଉତାରୁ ଖପ୍ରାଖୋଲ ପର୍‌ଶାସନ୍‌ ଉମାଦେଇକୁଁ ଠାବ୍‌ କରି ଉଧାର କର୍‌ବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଇଛେ।

୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚୋରି ଗହଣା ଜବତ, ୫ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସାଇଟ୍‌ ପୋଲିସ

୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚୋରି ଗହଣା ଜବତ, ୫ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସାଇଟ୍‌ ପୋଲିସ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୩।୮- ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସାଇଟ ଥାନା ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏମାନେ ହେଲେ ଆନନ୍ଦଭବନ ଲେନ୍‌ର ମହମ୍ମଦ ନସୀମ (୨୪), ହରିୟାଣା ଭବନ ଗଳିର ଶ୍ରୀରାମ ସାହୁ (୪୩), ସିଂ ବିଲ୍ଡିଂ ଗଳିର ଅର୍ଜୁନ ସାହୁ (୨୫), ଗୋପବନ୍ଧୁପାଲିର ମହମ୍ମଦ ମୁକ୍ତାର (୨୮) ଓ ଭାଟ୍ଟି ରୋଡ୍‌ର ମହମ୍ମଦ ନସିମୁଦ୍ଦିନ (୨୫)।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଧମକ ଦେବା ଘଟଣା:  ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସମିତି

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଧମକ ଦେବା ଘଟଣା: ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସମିତି

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) - କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ବୋଟେନ ପଞ୍ଚାୟତ ଇଛାପୁର ଗ୍ରାମର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ ଟଙ୍କଧର ଖର୍ସେଲଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଜୀବନରେ ମାରିଦେବା ଧମକ ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଯାଦବ ମହାସଭାର ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ବିଶ୍ୱନାଥପୁରଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଞ୍ଜା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କଲଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭଟଲି,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ) - ବୃକ୍ଷ ହିଁ ଜୀବନ । ବୃକ୍ଷ ବିନା ବଞ୍ଚିବା ଅସମ୍ଭବ । ବୃକ୍ଷ ପାଇଁ ଜୀବଜଗତ ତିଷ୍ଠି ରହିଛି। ତେଣୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରି ପୃଥିବୀକୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଉଷ୍ଣତାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲିରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଦେବଗଡ଼, ୩।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଦେବଗଡ଼ ଜିଲା ଖିଲେଇ ଓ ଶିଆରିମାଲିଆ ମଝିରେ ଥିବା ୧୬ କେଭି ଟ୍ରନ୍ସଫର୍ମର ୬ ମାସ ପୂର୍ବେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ ଏହି ଦୁଇ ଗ୍ରାମକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସରବରାହ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ପଡ଼ିନି, ସାହାସୀ ମାନିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ପଡ଼ିନି, ସାହାସୀ ମାନିନୀଙ୍କୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩।୮- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁଲମପୁର ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲର ସାହାସୀ ଛାତ୍ରୀ ମାନିନୀ ବୁଡ଼େକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାହସିକତା ପାଇଁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି। ସମ୍ବଲପୁର ଦୁର୍ଗାପାଲିର ଏସଇବିଏ ଏବଂ ଅତାବିରା ୟୁଥ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ମାନପତ୍ର ସହିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଡିଜେଲରେ ବାହାରୁଛି ପାଣି, ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଡିଜେଲରେ ବାହାରୁଛି ପାଣି, ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଉତ୍ତେଜନା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩।୮- ବରଗଡ଼ ସହରର ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଡିଜେଲ, ପେଟ୍ରୋଲରେ ଅପମିଶ୍ରଣ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେହି ପମ୍ପରୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଉଥିବା ଡିଜେଲ, ପେଟ୍ରୋଲରୁ ପାଣି ବାହରୁଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କେତେକ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଚାଷୀ ସଚେତନତା ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ଚାଷୀ ସଚେତନତା ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩।୮- ଆସନ୍ତା ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ବରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ୨ଟି ଚାଷୀ ସଚେତନତା ରଥ ବାହାରିଛି। ଜିଲାପାଳ ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ତ୍ରିପାଠୀ ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଉକ୍ତ ସଚେତନତା ରଥ ଅତାବିରା ଏବଂ ବରଗଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ବଜାର କମିଟି(ଆରଏମସି) ଅଧିନ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିବ।

ପଞ୍ଚାୟତ କଲେଜ ମନସ୍ତତ୍ତ୍ବ ବିଭାଗରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ପଞ୍ଚାୟତ କଲେଜ ମନସ୍ତତ୍ତ୍ବ ବିଭାଗରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୩।୮- ବରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ କଲେଜ ମନସ୍ତତ୍ତ୍ବ ବିଭାଗରେ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର (ସେମିନାର) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଥି। ବିଦ୍ୟୁତ ଚିକିତ୍ସାର ସକରାତ୍ମକ ଓ ନକରାତ୍ମକ ଦିଗ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ଡା. ମନସ୍ବିନୀ ଦାଶ ବିଷୟବସ୍ତୁର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ

ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍‌ ରହଣି ଦାବିରେ ଦେଓଗାଁ ଷ୍ଟେଶନରେ ରେଳରୋକୋ

ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍‌ ରହଣି ଦାବିରେ ଦେଓଗାଁ ଷ୍ଟେଶନରେ ରେଳରୋକୋ

ଦେଓଗାଁ,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ରେଳଷ୍ଟେଶନରେ ଇସ୍ପାତ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓ ତପସ୍ବିନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରହଣି ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ଦେଓଗାଁ ବଣିକ ସଂଘ, ନାଗରିକ କମିଟିର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସମେତ ଗୁଡ଼ଭେଲା ଓ ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକର ଜନସାଧାରଣ ଏହି ରେଳରୋକୋରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ହେଲା ମାନଧାତା ବାବା ମନ୍ଦିର ପରିସର

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ହେଲା ମାନଧାତା ବାବା ମନ୍ଦିର ପରିସର

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୮(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏ୍ୟତିହାସିକ ମାନେଶ୍ୱର ମାନଧାତା ବାବା ମନ୍ଦିରର ରୂପକାନ୍ତି ବଦଳିଛି। ଏହାକୁ ଅଧିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କରାଯିବା ପୂର୍ବକ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା ପୁରାତନ ପୋଖରୀକୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ସମୟରେ ବିଇଓଙ୍କ ଜୋତାପିନ୍ଧା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ସମୟରେ ବିଇଓଙ୍କ ଜୋତାପିନ୍ଧା ଫଟୋ ଭାଇରାଲ: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୮(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଳକ ବିଇଓ ସନାତନ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଫଟୋରେ ଏକ ସ୍କୁଲରେ ପିଲାମାନେ ଧାଡ଼ି ହୋଇ ବସି ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ଖାଇବା ସମୟରେ ବିଇଓ ବିଶ୍ୱାଳ ଜୋତା ପିନ୍ଧି ଚାଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସ୍କୁଲ ବାରଣ୍ଡାରେ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପିଲାମାନେ ବସି ଖାଉଥିଲେ। ଏହି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ କେତେକ ଅଭିଭାବକ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି: ଧରାପଡ଼ିଲା  ଚୋର, ଲୁଟ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି: ଧରାପଡ଼ିଲା ଚୋର, ଲୁଟ ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୮ (ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କୁଚିଣ୍ଡା ୱାର୍ଡ ନଂ. ୨ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁଲଡ଼ିହି ରାସ୍ତାସ୍ଥିତ ସ୍ବର୍ଗତ ଦିଲୀପ ଶର୍ମାଙ୍କ ଘରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୮ଟାରେ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଦିଲୀପଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମିନତି ସାହାସିକତା ଯୋଗୁ ଚୋରମାନେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପରି କି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିଛି।

ଓଡିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ: ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ରଣଜିତ ନାଗ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭ୍ୟ ମନୋନୀତ

ଓଡିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ: ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ରଣଜିତ ନାଗ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭ୍ୟ ମନୋନୀତ

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୮(ବ୍ୟୁରୋ) ଓଡ଼ିଶା ସଙ୍ଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭ୍ୟ ଭାବେ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ରଣଜିତ ନାଗ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର କଳାପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ହୋତାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ହୋଇଥିଲା। କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟମାନେ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଏବଂ ଉପଢ଼ୌକନ ଦେଇ ରଣଜିତଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ।

ଜିଏମୟୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପିନ୍ଧିବେ ସମ୍ବଲପୁରୀ: ସମ୍ବଲପୁରୀ ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଏମୟୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପିନ୍ଧିବେ ସମ୍ବଲପୁରୀ: ସମ୍ବଲପୁରୀ ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୮(ବ୍ୟୁରୋ) ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ବିତିଯିବା ପରେ ସମ୍ବଲପୁରସ୍ଥିତ ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପିନ୍ଧିବେ ସମ୍ବଲପୁରୀ ପୋଷାକ। ଏ ନେଇ ଜିଏମୟୁ ଅଧ୍ୟାପନ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ-୧ ଠାରେ ନୂତନ ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ: ସୁପର ମାର୍କେଟ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ: ସୁପର ମାର୍କେଟ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୩।୮- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତଥା ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ କିଭଳି ଖାମଖିଆଲି ନୀତିରେ ଚାଲିଛି ଧରାପଡିଥିଲା। ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ଅଧିନରେ ଥିବା ଷ୍ଟଲ ଗୁଡିକର ଆୟବ୍ୟୟ ହିସାବ ଠିକ୍‌ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା।

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ୩ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ହାଜର

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ୩ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ହାଜର

ଦେବଗଡ଼,୩।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଦେବଗଡ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ୬ନଂ. ୱାର୍ଡ ସ୍ଥିତ ହାତିଶାଳସାହି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସାହିବାସୀନ୍ଦା ବୁଧବାର ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିବା ଘଟଣା ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ପରେ ପୌରାଞ୍ଚଳ ସିଆରସିସି ବିମଳା ବିଶ୍ୱାଳ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଓ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଡେପୁଟେସନ୍‌ରେ ଉକ୍ତ ସ୍କୁଲକୁ ପଠାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।