ସମ୍ବଲପୁର

୧୭ରେ ମହାନଦୀରେ ମହାଆଳତି

୧୭ରେ ମହାନଦୀରେ ମହାଆଳତି

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୫।୫ (ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡି) ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ମହା ସଂଗ୍ରାମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନେଇଛି । ଏଥିରେ ୧୫ଟି ଜିଲାର ଯୁବ ବର୍ଗ, ଚାଷୀ, ସାମାଜିମ କର୍ମୀ, ମହିଳା, ଆଇନଜୀବୀ, ଶିକ୍ଷାବିତ ସାମିଲ ହେବେ ।

କମ୍ପାନୀର ଅବହେଳା : ଜଳି ନଷ୍ଟ ହେଉଛି କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର କୋଇଲା

ବ୍ରଜରାଜନଗର,୧୫। ୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭାରତ ସରକାରଙ୍କର ବୃହତ୍‌ ରାଷ୍ଟାୟତ ଉଦ୍ୟୋଗ ମହାନଦୀ କୋଇଲା ଖାଦାନର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଖୋଲାମୁହଁ ଖଣିର ଷ୍ଟକ୍‌ ୟାର୍ଡରେ ପ୍ରତିଦିନ କୋଟିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର କୋଇଲା ଜଳି ଯାଉଛି।

ପୌରସଂସ୍ଥାର ଅଦୂରଦର୍ଶିତା: ଡିଏମ୍‌ଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠି ଶୂନ୍ୟ ପାଇଁ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ଯୋଜନା

ପୌରସଂସ୍ଥାର ଅଦୂରଦର୍ଶିତା: ଡିଏମ୍‌ଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠି ଶୂନ୍ୟ ପାଇଁ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ଯୋଜନା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୫।୫: କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଯୋଜନା। କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ସରିଲାଣି, ଆଉ କିଛି ଅଧାରେ ଅଟକିଛି ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ। ଯେଉଁଠି କାମ ସରିଗଲାଣି ସେଗୁଡିକ ଅବ୍ୟବହୃତ ଏବଂ ଅନୁପଯୋଗୀ।

 ସାକାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଦୀର୍ଘଦିନର ସ୍ବପ୍ନ

ସାକାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଦୀର୍ଘଦିନର ସ୍ବପ୍ନ

ଲଖନପୁର,୧୫।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ୍‌ କଣ୍ଢେଇକେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ୧୯ଖଣ୍ଡ ମୌଜା ସୀମାନ୍ତ ଶୁଖାସୋଢା ଗ୍ରାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି ମହାନଦୀ ।

ଆଜି ସାବିତ୍ରୀ, ଫଳ ଦର ଆକାଶ ଛୁଅଁ।

ଆଜି ସାବିତ୍ରୀ, ଫଳ ଦର ଆକାଶ ଛୁଅଁ।

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୫। ୫: ସାବିତ୍ରୀ ଅମାବାସ୍ୟ ଉପଲକ୍ଷେ ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ଫଳ ଦର ଆଶାତୀତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦୋକାନୀ ମୁହଁରୁ କଥା ପଦେ ଶୁଣିବାକୁ ବେଳ ନାହିଁ।

ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସୁପରିଚାଳନା ଲାଗି ଯୋଜନା ନାହିଁ

ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସୁପରିଚାଳନା ଲାଗି ଯୋଜନା ନାହିଁ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ/ବେଦବ୍ୟାସ(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)୧୫।୫: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲୁଙ୍ଗେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲଡିହି ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଏବେ ବର୍ଜ୍ୟ ପାଉଁଶ(ଚାରକୋଲ)କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି।

ଅସୁରକ୍ଷିତ କୋଠାରେ ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସା

ଅସୁରକ୍ଷିତ କୋଠାରେ ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୫।୫: ବେଦବ୍ୟାସ ପୀଠରେ ରହିଛି ଏକ ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସାଳୟ । ଏହି ଚିକିତ୍ସାଳୟଟି ଗତ ୧୯୭୮ ମସିହାରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଉପରେ ନଦୀଟୋଲା, ସିଂଟୋଲା, ବେଦବ୍ୟାସ, ଲୁଙ୍ଗେଇ ବସ୍ତି, ଗୋପପାଲୀ, ରୁଗୁଡିଟୋଲା, ନଦୀ ଅପରପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ପାନପୋଷ ବସ୍ତିର ପ୍ରାୟ ୩୦ ହଜାର ଲୋକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇଁ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି ।

ସାବିତ୍ରୀ ପାଇଁ ସତ୍ୟବାନ ହଟହଟା

ଘଣ୍ଟାପଡ଼ା,୧୫। ୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘଣ୍ଟାପଡା ଗ୍ରାମରେ ଆଜି ପାଳନ ହେବ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ । କାଳ ବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ ନସରୁଣୁ ସାବିତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସତ୍ୟବାନମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ବ୍ରଜ ପ୍ରହାର ।

୬ ମାସ ହେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସରେ ଲାଇନ୍‌ ନାହିଁ

୬ ମାସ ହେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସରେ ଲାଇନ୍‌ ନାହିଁ

ଭେଡ଼େନ,୧୫।୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାଖଣ୍ଡି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ୬ ମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ନାହିଁ । ଫଳରେ ପଞ୍ଚାୟତର ଦୈନନ୍ଦିନ କାମରେ ବାଧା ଉପୁଜିଛି।

୧୬ରୁ ବିଡିପିଏଲ କ୍ରିକେଟ

୧୬ରୁ ବିଡିପିଏଲ କ୍ରିକେଟ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୫।୫: ବରଗଡ଼ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୧୬ତାରିଖରୁ ବରଗଡ଼ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ପ୍ରିମିୟର (ବିଡିପିଏଲ) କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୫। ୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ବାଳଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକ ଉଫୁଲା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିକଲପାଲି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଘଟିଥିବା ଉକ୍ତ ଅଘଟଣରେ ଅସୁସ୍ଥ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ବିନା ସୂଚ୍‌ନା ଫଲକ୍‌ରେ ପୁଲିଆ କାମ୍‌ : ସରକାରୀ ନୀତି ନିୟମକେ ବେଖାତିର୍‌

ବିନା ସୂଚ୍‌ନା ଫଲକ୍‌ରେ ପୁଲିଆ କାମ୍‌ : ସରକାରୀ ନୀତି ନିୟମକେ ବେଖାତିର୍‌

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୫।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧିନ୍‌ରେ ତିଆର ହେଉଥିବାର ବହୁତ୍‌ଟେ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିନା ସୂଚ୍‌ନା ଫଲକ୍‌ରେ କାମ୍‌ ଚାଲୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ୍‌ ହେଉଛେ।

ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଅପହଞ୍ଚ

ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଅପହଞ୍ଚ

ଜୁନାଗଡ,୧୫।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା, ପାନୀୟଜଳ, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଳି ସର୍ବନିମ୍ନ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି।

ବଜ୍ରପାତ ନେଲା ୮ଗୋରୁଙ୍କ ଜୀବନ

ବଜ୍ରପାତ ନେଲା ୮ଗୋରୁଙ୍କ ଜୀବନ

ଲଇକେରା, ୧୫।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଇକେରା ବ୍ଲକ ତାଳମୁଣ୍ଡା ଗୌରମାଲଠାରେ ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟା ବେଳେ ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା।

ମହାକୁଦପାଲିରୁ ମାଲେସିଆ: ଜାତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ରଜତ

ମହାକୁଦପାଲିରୁ ମାଲେସିଆ: ଜାତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ରଜତ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୫।୫ (ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକ ଗଡ଼ଲୁସିଂ ପଞ୍ଚାୟତର ରଜତ ମିଞ୍ଜ(୧୭) ମହାକୁଦପାଲିରୁ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତ କରିବେ। ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ହକି ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇ ମାଲେସିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବେ ।

ସରକାରୀ ସହାଯ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ ଛାତ୍ରୀ

ଲୋଇସିଂହା,୧୫।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ତରଭା ବ୍ଲକ୍‌ର କୁମୁଣ୍ଡେ ଗଁାର ବାସିନ୍‌ଦା ହେଉଛନ୍‌ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି କଲତା। ତାହାକୁ ୧୪ ବଛର୍‌ ହେଇଥିଲେ ବି ତାକର ଶରିର୍‌ଟା ସେ ହିସାବେ ବଢ଼ି ନାଇଁପାର୍‌ବାର।

ପୋଲ ତଳକୁ କାର ଖସିପଡ଼ି ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ମୃତ: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ କେସିଙ୍ଗାକୁ ଫେରୁଥିଲେ

ପୋଲ ତଳକୁ କାର ଖସିପଡ଼ି ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ମୃତ: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ କେସିଙ୍ଗାକୁ ଫେରୁଥିଲେ

କେସିଙ୍ଗା, ୧୫।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୨୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ନୂନମାଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଖାସବାହାଲ ଗାଁ ନିକଟରେ ସୋମବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ୨୫ଫୁଟ ପୋଲ ତଳକୁ ଏକ କାର ଖସିପଡ଼ିବାରୁ ୨ଜଣ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦିନେଶ କୁମାର ଜୈନ (୪୧) ଓ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ (୪୨)।

ରାଜନୀତିକୁ ଆସିବେ ପ୍ରବୋଧ ତିର୍କୀ:  ‘ଜିଲା ତଥା ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ଲାଗି ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବି’

ରାଜନୀତିକୁ ଆସିବେ ପ୍ରବୋଧ ତିର୍କୀ: ‘ଜିଲା ତଥା ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ଲାଗି ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବି’

ବାଲିଶଙ୍କରା, ୧୫।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ଖେଳାଳି ତଥା ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ପ୍ରବୋଧ ତିର୍କୀ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ କେଉଁ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଧରିତ୍ରୀ ସହିତ ଏକ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାରରେ ପ୍ରବୋଧ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜନୀତିରେ ମିଶିବା ପରେ ଜିଲାର ଉନ୍ନତି ଓ ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ଲାଗି ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବି। ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ, ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ପାଇଁ ସେ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବାଲିଶଙ୍କରା ବ୍ଲକ ଲୁଲକିଡିହି ଗ୍ରାମରେ ୧୯୮୫ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୫ତାରିଖରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପ୍ରବୋଧ ଜାତୀୟ, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ଖେଳରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରି ରାଜ୍ୟ ତଥା ଦେଶ ପାଇଁ ଗର୍ବ ଓ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି। ୧୯୯୫-୯୬ ମସିହାରେ ପାନପୋଷ ବିର୍ସାମୁଣ୍ଡା ରାଉରକେଲା କ୍ରୀଡା ହଷ୍ଟେଲରେ ରହି ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ହକି ଖେଳ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେହି ଦିନଠାରୁ ହକି ଖେଳକୁ ଆପଣାଇ ସେ କେବେ ପଛକୁ ନ ଚାହିଁ ଜଣେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଖେଳାଳି ଭାବେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ଏକଲବ୍ୟ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନାଇଟ ସର୍କଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, କୋଟସମଲାଇ‘ବି’ ଫାଇନାଲରେ

ନାଇଟ ସର୍କଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, କୋଟସମଲାଇ‘ବି’ ଫାଇନାଲରେ

ଉଲୁଣ୍ଡା,୧୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କୋଟସମଲାଇଠାରେ ନାଇଟ ସର୍କଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ରଘୁନାଥ ଯୁବକ ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ମେଣ୍ଡେଲି, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଭକ୍ତିଚରଣ ମେଣ୍ଡେଲି, ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀ

କାଳବୈଶାଖୀରେ ୩ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

କାଳବୈଶାଖୀରେ ୩ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ବଡ଼ଗାଁ,୧୪।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁ ବ୍ଲକ ଗରଗଡ଼ବାହାଲ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର କାଳବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ଆଜବେଷ୍ଟସ୍‌ ଘରଗୁଡ଼ିକର ଛାତ ଉଡ଼ିଯିବା ସହ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ରାତି ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ପ୍ରବଳ ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଗ୍ରାମର ସବିତା ବାଗ, ମୁନ୍‌କୁ ବାଗଙ୍କ ଘରର

ସ୍ବାଭାବିକ ହେଉନି ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା, ଗ୍ରାହକ ହନ୍ତସନ୍ତ

ସ୍ବାଭାବିକ ହେଉନି ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା, ଗ୍ରାହକ ହନ୍ତସନ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୪।୫- ଗତ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଷ୍ଟିଲ ସିଟିର ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଏଟିଏମ୍‌ ଶଟର ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଟଙ୍କା ନ ଥିବାରୁ ଏପରି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ବିଶେଷକରି ଜାତୀୟକରଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ କାଉଣ୍ଟରଗୁଡ଼ିକରେ ତାଲା ଝୁଲୁଛି। ଗତ ୪ଦିନ ହେବ ଲୋକେ ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ

ଲାନ୍ଥେଶ୍ୱର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ: ରେଙ୍ଗାଲି ଚାମ୍ପିୟନ

ଟିକ୍ରାପଡା,୧୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁତଳା ବ୍ଲକ ଝିଙ୍କିଡୁଙ୍ଗୁରି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ କେନ୍ଦୁଉଡାରଠାରେ ଲାନ୍ଥେଶ୍ୱର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୧୫ତମ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରେଙ୍ଗାଲି ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ଟସ୍‌ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପଟାମରା ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୧୨ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୭୨ ରନ କରିଥିଲେ ା ଜବାବରେ ରେଙ୍ଗାଲି ଦଳ ୧୦ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୭୩ ରନ୍‌ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲ । ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ

ଡିଜେ ଅପରେଟରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଡିଜେ ଅପରେଟରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଦେଓଗାଁ/ଲୋଇସିଂହା,୧୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଏକ ବିବାହ ଉସତ୍ବରେ ଡିଜେ ବଜାଇବାକୁ ଯାଇ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ରାମଜୀପଡାର ଶମ୍ଭୁ ବେହରା(୨୦) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଜରାସିଂହା ଗ୍ରାମରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦେଓଗାଁ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ତେବେ ଶମ୍ଭୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ସନ୍ଦେହବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ। ଏ ନେଇ ସେମାନେ ଦେଓଗଁା ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସକୁ ମୌଖିକଭାବେ ଜଣାଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଆବାସ ଯୋଜନା ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ,   ଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ

ଆବାସ ଯୋଜନା ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ, ଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୪।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ପରଷା ଯାଇଥିବା ବାଳଭୋଗ ଖାଇ ୩୦ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକ ଉଫୁଲା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିକଲପାଲି ଗ୍ରାମର ସୋମବାର ଘଟିଥିବା ଉକ୍ତ ଅଘଟଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ତେବେ ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ବିପଦମୁକ୍ତ ଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ସୂଚନାମତେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ପଙ୍କଜ ରଣା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଣେ ହିତାଧିକାରୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାରୁ ଗୃହ ପ୍ରବେଶ ନିମନ୍ତେ ରବିବାର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଇଥିଲେ।