ସମ୍ବଲପୁର

ଘର ଡିହ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଘର ଡିହ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାଉଁରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଗରିବ ଶ୍ରେଣୀର ଜନସାଧାରଣ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଘର ଡିହ ନାହିଁ। ଯଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ସରକାରଙ୍କ ଜନହିତକର ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଜମି ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି।

ସ୍ଥାନୀୟ ଶିକ୍ଷିତ ବେକାର ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ, ଜିଲା ନିୟୋଜନ ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଅଫିସରେ ତାଲା

ସ୍ଥାନୀୟ ଶିକ୍ଷିତ ବେକାର ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ, ଜିଲା ନିୟୋଜନ ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଅଫିସରେ ତାଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ) ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥାମାନ ଗଢ଼ି ଉଠିଛି। ମୁଖ୍ୟତଃ ସମ୍ବଲପୁର- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ଶହେ ପାଖାପାଖି ଛୋଟବଡ଼ କାରଖାନା ରହିଛି। ଏହି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ୨ ଜିଲାକୁ ଶିଳ୍ପ କରିଡର୍‌ କୁହାଯାଉଛି। ଅଥଚ, ସ୍ଥାନୀୟ ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକମାନେ ବେକାର ବସି ରହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ବାହାର ଯୁବକଙ୍କୁ କାରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି।

ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଚାଲିଲା ରୋପ୍‌ୱେ

ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଚାଲିଲା ରୋପ୍‌ୱେ

ସମ୍ବଲପୁର,୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ) ସମ୍ବଲପୁର ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ ନିକଟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ରୋପ୍‌ୱେ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ରବିବାର ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାୟ ୧୦ରୁ ୧୫ ଦିନ ଧରି ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିବ। ଏହା ସବୁଦିଗରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ହେବା ପରେ ଲୋକାର୍ପଣ କରାଯିବ।

ସୁରଭି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ଲଳିତ

ସୁରଭି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ଲଳିତ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା(ଡି.ଏନ.ଏ.)୫।୧୧ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସୁରଭି କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଲଳିତ ସାହୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ୍‌ ସଦରସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଅଟନ୍ତି।

ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଣିବା ଘଟଣା: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁନା ଦିଗାଲ ଗୁରୁତ

ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଣିବା ଘଟଣା: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁନା ଦିଗାଲ ଗୁରୁତ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୫ା୧୧-ଫିରିଂଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଣିବା ଘଟଣାରେ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁନା ଦିଗାଲଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛିା

ସ୍ବଚ୍ଛତା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲେ : ବିରାରପତି,  ଓକିଲ ସଂଘ

ସ୍ବଚ୍ଛତା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲେ : ବିରାରପତି, ଓକିଲ ସଂଘ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୫ା୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ସଦର ମହକୁମାରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଉଥିବାବେଳେ ପରିମଳ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବୀରମହାରାଜପୁର ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ସ୍ବଚ୍ଛତା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ।

ମିସେସ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ୍‌ରେ ସମ୍ବଲପୁର ଝିଅ: ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀଙ୍କୁ ୩ ମୁକୁଟ

ମିସେସ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ୍‌ରେ ସମ୍ବଲପୁର ଝିଅ: ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀଙ୍କୁ ୩ ମୁକୁଟ

ସମ୍ବଲପୁର,୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ) - ଏସିଆ ପ୍ୟାସିଫିକ୍‌ ଟାଇଟଲ ବିଜେତା ସମ୍ବଲପୁର ଝିଅ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ ପଣ୍ଡା ସିଙ୍ଗାପୁରଠାରେ ଆୟୋଜିତ ମିସେସ୍‌ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ-୨୦୧୮ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ନାରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଲେ ଦେଶର ସମ୍ମାନ ବଢିବ

ନାରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଲେ ଦେଶର ସମ୍ମାନ ବଢିବ

ସୋନପୁର,୪।୧୧(ନି.ପ୍ର.): ସୋନପୁର କଲେଜରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସକାଶେ ଆତ୍ମସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଭାରେ କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଜିଲା ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଡ. କେଦାର ନାଥ ମିଶ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଡ. ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ରଥ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସଂସ୍କୃତ ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ଭାସ୍କର ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ଓ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଅଧ୍ୟାପକ ଉମାକାନ୍ତ ନାଗ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାଜରେ ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା ହିଁ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା।

ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ମିତବ୍ୟୟିତା ଏକାନ୍ତ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ

ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ମିତବ୍ୟୟିତା ଏକାନ୍ତ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ

ସୋନପୁର,୪।୧୧(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସ୍ବଳ୍ପ ସଞ୍ଚୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ମିତବ୍ୟୟିତା ଦିବସ ତଥା ସଞ୍ଚୟ ସଚେତନତା ପକ୍ଷ ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସାହାରା ଟ୍ରଷ୍ଟ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭିନ୍ନଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଖମନପଡ଼ା, ଦେର୍ଲାପଡାରେ ମରୁଡି ପରିସ୍ଥିତି, ଚାଷ ଜମିରେ ଗୋରୁ ଛାଡ଼ିଲେ ଚାଷୀ

ଖମନପଡ଼ା, ଦେର୍ଲାପଡାରେ ମରୁଡି ପରିସ୍ଥିତି, ଚାଷ ଜମିରେ ଗୋରୁ ଛାଡ଼ିଲେ ଚାଷୀ

କଲମପୁର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକ ମୀନଗୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଖମନପଡା, ଦେର୍ଲାପଡା ଓ କର୍ମେଲ ଡଙ୍ଗରିଗୁଡାରେ ପାଣି ଅଭାବରୁ ମରୁଡି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶହ ଶହ ଏକର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଚାଷୀମାନେ ହତୋତ୍ସାହିତ ହୋଇ ସେମାନଙ୍କ ଚାଷ ଜମିରେ ଗୋରୁ ଛାଡିଥିବା ରବିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଜୁନାଗଡରେ ସ୍ବାଭିମାନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସାଧାରଣ ସଭା: ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବା ଦାବି ନେଇ ଆଲୋଚନା

ଜୁନାଗଡରେ ସ୍ବାଭିମାନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସାଧାରଣ ସଭା: ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବା ଦାବି ନେଇ ଆଲୋଚନା

ଜୁନାଗଡ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ନୂଆବସଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବାଭିମାନ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଗାମୀ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଜୁନାଗଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବା ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଏଥିରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।

ତନ୍ତ୍ର ସାଧନା ପାଇଁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ; ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତପାପୁଲି କାଟି ବଳି ଦେଇଥିଲେ

ତନ୍ତ୍ର ସାଧନା ପାଇଁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ; ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତପାପୁଲି କାଟି ବଳି ଦେଇଥିଲେ

ନାକଟିଦେଉଳ, ୪।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଟଗାଁ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ହିତସରା ଗ୍ରାମରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ଯୁବକ ତନ୍ତ୍ର ସାଧନା ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ହାତପାପୁଲି କାଟି ବଳି ଦେବା ଓ ପରେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଘଟଣା ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ୨୯ ତାରିଖରେ ଘଟିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ଲୋକ ଲୋଚନକୁ ଆସିଛି। ରବିବାର ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ରେଢାଖୋଲ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୪।୧୧-ରାଉରକେଲା ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା (ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି)ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ସେକ୍ଟର-୨ସ୍ଥିତ ଏଚ ୩ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରୁ ପୋଲିସ ରବିବାର ସକାଳେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି ପୋଲିସ ଅନୁମାନ କରୁଛି। ତାଙ୍କ ନାମ ଜୟପରବେଶ। ତାଙ୍କ ଘର ରାଜସ୍ଥାନର ଭରତପୁରରେ। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଉରକେଲା ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧକରି କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଉରକେଲା ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧକରି କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୪।୧୧-ରବିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଉରକେଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇ ବିଶ୍ରାଛକରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ମୁଣ୍ଡରେ କଳାପଟି ବାନ୍ଧି ବସିଥିଲେ। ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ ହଟାଇଦେଇଥିଲେ।

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଚେତନତା ଓ ତାଲିମ ଶିବିର

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଚେତନତା ଓ ତାଲିମ ଶିବିର

ପଦ୍ମପୁର, ୪।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ ଜିଲା ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଚେତନତା ଓ ତାଲିମ ଶିବିର ୨୦୧୮-୧୯ ସ୍ଥାନୀୟ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଇଏମସି ସମ୍ପାଦକ ଦୁର୍ଗା ପ୍ରସାଦ ଛୁରିଆଙ୍କ ପରିଚାଳନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ତାଲିମ ଶିବିରରେ ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଦୌଲତ ଚନ୍ଦ୍ରକାର ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ । ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ୬ଗୋଟି ବ୍ଲକରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ୨୯ ଗୋଟି କୃଷି ସମବାୟ ସମିତିର ସମ୍ପାଦକ ବଜାର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କାର୍ଟୁନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦେବଗଡ ଚିନ୍ମୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କାର୍ଟୁନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦେବଗଡ ଚିନ୍ମୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ଦେବଗଡ, ୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) -ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ-୨୦୧୮ ପାଳନ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ଆୟୋଜିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ କାର୍ଟୁନ-କେପ୍‌ସନ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦେବଗଡ ଚିନ୍ମୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ସୁମିତ କୁମାର ପ୍ରସାଦ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରି ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରବୀନ୍ଦ୍ର ମଣ୍ଡପଠାରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଉତ୍ସବରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

 ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ନାବାଳିକା ଚାଲାଣ ଧରାପଡିଲା: ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ନାବାଳିକା ଚାଲାଣ ଧରାପଡିଲା: ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୪।୧୧- ଏହି ଜିଲା ଖରିଆରରୋଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଅର୍ଥାତ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ବିବାହର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ନାବାଳିକା ଚାଲାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସେଲ କାବୁ କରିଛି। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ୪ଜଣ ମହିଳା ପୁରୁଷଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଲୋକମାନେ ଆସି ସ୍ଥାନୀୟ ଖରିଆରରୋଡର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ବୋଲି ପରିବାରକୁ

 ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି :ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି :ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୪।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି ୨୦୧୮ ଶନିବାର ଜିଲା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏହି ମହୋତ୍ସବକୁ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଗିରି ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଜଳନ ପୂର୍ବକ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ମହୋତ୍ସବରେ ଜିଲାର ୧୭ଟି ବ୍ଲକରୁ ମନୋନୀତ ହୋଇ ଆସିଥିବା ୫୧୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହସ୍ତକଳା, ଚିତ୍ର କଳା, ପେଣ୍ଟିଂ, ବିତର୍କ, ନୃତ୍ୟ, ସଙ୍ଗୀତ ଆଦି ୧୭ଟି ବିଷୟରେ

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ଠାବ, ଦୁଇ ଦଲାଲ ଓ ଜଣେ ଯୁବକ ଅଟକ

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ଠାବ, ଦୁଇ ଦଲାଲ ଓ ଜଣେ ଯୁବକ ଅଟକ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୪।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ): ଗତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୋଲିସ ସହରରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟକୁ ଧରିଥିଲା। ଘଟଣାର ୫ ଦିନ ପରେ ପୋଲିସ ସହରରେ ଆଉ ଏକ ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଥିବା ଟାଉନଥାନା ଆଇଆଇସି ସତ୍ୟ କୁମାର ନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବିବାହ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ: ବେକରେ ରସି ଲଗାଇ ଝୁଲିପଡ଼ିଲେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ

ବିବାହ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ: ବେକରେ ରସି ଲଗାଇ ଝୁଲିପଡ଼ିଲେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୪।୧୧-ପରସ୍ପର ବୈଦିକ ରୀତିରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ହେଲେ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କ ପରିବାର ଏଥିରେ କୁଆଡେ ରାଜି ନ ଥିଲେ। ବିବାହ କରି ନ ପାରିବା ଦୁଃଖରେ ଶେଷରେ ବେକରେ ରସି ଲଗାଇ ଝୁଲିପଡ଼ିଲେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ। ରବିବାର ନୂଆପଡା ଜିଲା ଧରମବନ୍ଧା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାୱାରତଲା ଗାଁରେ ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପାୱାରତଲା ଗାଁର ଶିବ ମାଝି (୨୪)ନାମକ ଜନୈକ ଯୁବକଙ୍କର ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ସତ୍ୟବାନ ମହାନନ୍ଦ ସମ୍ମାନୀତ

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ସତ୍ୟବାନ ମହାନନ୍ଦ ସମ୍ମାନୀତ

ଭବାନୀପାଟଣା,୪।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଭବାନୀପାଟଣା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସ୍‌ପି ସତ୍ୟବାନ ମହାନନ୍ଦ ୨୦୧୭ ବର୍ଷ ପାଇର୍ଁ ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ସମ୍ମାନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ହକି ଅଲିମ୍ପିୟାର୍ଡ

ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ହକି ଅଲିମ୍ପିୟାର୍ଡ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୪।୧୧ ରାଉରକେଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ହକି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଜୁନିୟର ହକି ଅଲମ୍ପିୟାର୍ଡ ସୁଦୀପ ଚିରମାକୋଙ୍କୁ ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ପାନପୋଷ ସ୍ପୋର୍ଟର୍ସ ହଷ୍ଟେଲ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସିର ଲହରି ଖେଳି ଯାଇଛି। ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। କ୍ରୀଡାପ୍ରେମୀ ଏହାକୁ ସୋସିଆଲ

ରାଉରକେଲା ହକି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ, ଏମ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏଡିଏମଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା

ରାଉରକେଲା ହକି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ, ଏମ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏଡିଏମଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୪।୧୧ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦିନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। କ୍ଷମତା ପାଇବାକୁ ବିଜେଡି ଅସ୍ଥିର। ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁଦାନରେ ନିର୍ମିତ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମୋହର ମାରି ନଁା ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହା ଶଠତା ଛଡା ଅନ୍ୟ କିଛି ନୁହେଁ । ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତିରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରବିବାର ରାଉରକେଲା ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି

ଆସିଲାନି ବିମାନ: ତାରିଖ ବଦଳାଉଛି ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା

ଆସିଲାନି ବିମାନ: ତାରିଖ ବଦଳାଉଛି ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୪।୧୧ ଲୁଚକାଳି ଖେଳୁଛି କି ମିଛ କହୁଛି ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ଜଣାପଡୁନି। କାରଣ ବନ୍ଦ ଥିବା ଉଡାନ୍‌ ସେବା ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ପରେ ଏହା ନଭେମ୍ବର ୩ ତାରିଖକୁ ଘୁଞ୍ଚିଥିଲା। ହେଲେ ନଭେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ବି ଆସିଲାନି ବିମାନ। ଏବେ ତାହା ନଭେମ୍ବର ୫ ତାରିଖକୁ ଘୁଞ୍ଚିଗଲାଣି। ଏପରି ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚିବାକୁ ନେଇ ଆଶାୟୀ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏୟାର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରତି ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ରହିଲେ