ସମ୍ବଲପୁର

ତାଲପାଲି ଛକ ନିକଟରେ ବିଲକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ତାଲପାଲି ଛକ ନିକଟରେ ବିଲକୁ ଖସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ଗାଇସିଲେଟ୍‌,୭।୩- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଗାଇସିଲେଟ୍‌-ପଦ୍ମପୁର ରାସ୍ତାର ତାଲପାଲି ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ (ଓଆର୧୭ଜେ ୬୨୬୩) ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବେପରୁଆ ଗାଡ଼ିଚାଳନା ଯୋଗୁ ବସ୍‌ଟି ରାସ୍ତାକଡ଼ ବିଲକୁ ଖସି ଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ବସ୍‌ରେ ଥିବା ୧୫ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗର ମାନସ ମନ୍ଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚୁହୁରି ଗାଁକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ହର୍ଟିକଲଚର ଗ୍ରାମ ମାନ୍ୟତା

ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗର ମାନସ ମନ୍ଥନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚୁହୁରି ଗାଁକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ହର୍ଟିକଲଚର ଗ୍ରାମ ମାନ୍ୟତା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୭ା୩: ସରକାର କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଆର୍ଥତ୍କ ମେରୁଦଣ୍ଡ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ଉପରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ନୂଆପଡା ଜିଲାର ଉପାନ୍ତ ତଥା ଦାଦନ ପ୍ରବଣ କୋଦୋମେରୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଚୁହୁରି ଗାଁର ଚାଷୀମାନେ ପରିବା ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ଆଣିଥିବାରୁ ସେହି ଗାଁକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ହର୍ଟିକଲଚର ଗ୍ରାମ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିବା ଜିଲାପାଳ ଡା. ପୋମା ଟୁଡୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ସପନ୍‌ ପୂରା ହେଲା: ପରିଶ୍ରମର ଫଲ୍‌ ପାଏଲେ ଦୁଇ ଭାଇ ବହେନ୍‌

ସପନ୍‌ ପୂରା ହେଲା: ପରିଶ୍ରମର ଫଲ୍‌ ପାଏଲେ ଦୁଇ ଭାଇ ବହେନ୍‌

ରେଢାଖୋଲ/ନାକଟିଦେଉଳ,୭।୩(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.):  ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ କୁଡ଼ାନାଳୀ ଗାଁର ମୁଖିଆ ସମସିଆ ନହୁରାଣୀ ନାଲ୍‌। ଗାଁକେ ଗଲା ଆଏଲା ବେଲେ ନାଲ୍‌ଟା ସବୁବେଲେ ବାଧକ ସାଜୁଛେ। 

ସମସିଆ ଘେରରେ ଫଟାମୁଣ୍ଡା ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ

ସମସିଆ ଘେରରେ ଫଟାମୁଣ୍ଡା ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ

ଲୋଇସିଂହା,୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବସ୍‌ତି ଫଟାମୁଣ୍ଡା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ ନାନା ସମସିଆରେ ଘେରି ରହିଛେ। ସ୍କୁଲରେ ଅଫିସ ଘର ଅଭାବ ସଂଗେ ଦରକାର ହିସାବେ ପଠାକୁଠିର ଅଭାବ ରହିଛେ। 

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌  ୨୦ ବଛର ହେଲା ମୁର୍‌ତୁ ସଂଗେ ଯୁଝୁଛନ୍‌ ଧୁବୁନି

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌ ୨୦ ବଛର ହେଲା ମୁର୍‌ତୁ ସଂଗେ ଯୁଝୁଛନ୍‌ ଧୁବୁନି

ଅତାବିରା, ୭।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): କେନ୍ଦ୍ର ଆର ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକୁ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୁଗେଇ ଦେବାର ଲାଗି ଭିନେ ଭିନେ ବୀମା ଯୋଜ୍‌ନା କାଯ୍‌କାରୀ କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଗାଁଗଁଲିମାନକେ ଇ ସବୁ ମହତ୍‌ ଯୋଜନାର ପରଚାର ପରସାର ଅଭାବୁ ନିହାତି ଗରିବ୍‌ ଖଟିଖିଆ ପରିବାରମାନେ ଯୋଜନାର ସୁଫଲ ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ହେଉଛନ୍‌।

କୋଟାଗାଁଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା

କୋଟାଗାଁଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା

ମଣ୍ଡଳ,୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଟାଗାଁଠାରେ ବୁଧବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ବନ୍ଧପାରୀରେ ଏସଏସଜି ମହିଳାଙ୍କ ମହାଅଧିବେସନ

ବନ୍ଧପାରୀରେ ଏସଏସଜି ମହିଳାଙ୍କ ମହାଅଧିବେସନ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ,୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ଧପାରୀ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ବେଡାଗାଁ ଓ ବନ୍ଧପାରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ୬୦ଟି ଏସଏସଜି ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ବାର୍ଷିକ ମହିଳା ମହାଅଧିବେସନ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଗାଁକୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଗାଁକୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ

ଧର୍ମଗଡ଼,୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରାକ ଅଧୀନ ମୂଷାପାଲି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଅକାଲୁ ସୁନାନୀ (୪୫)ଙ୍କର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରବିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୬।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଡୁମାବାହାଲ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ୮ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିଛନ୍ତି। 

ପାଟଣାଗଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଚୋରି: ଖେଳାଇବା ବାହାନାରେ ମା’ କୋଳରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ମହିଳା ଚମ୍ପଟ

ପାଟଣାଗଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଚୋରି: ଖେଳାଇବା ବାହାନାରେ ମା’ କୋଳରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ମହିଳା ଚମ୍ପଟ

ପାଟଣାଗଡ଼,୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣାଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପାଟଣାଗଡ ପୋଲିସ ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି।

ବରଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଦୁର୍ଗ ଦଖଲ ଆଶାରେ ବିଜେଡି

ବରଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଦୁର୍ଗ ଦଖଲ ଆଶାରେ ବିଜେଡି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୬।୩ (ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ଖମାରୀ): ବରଗଡ଼ ବ୍ଲକର ୨୭ ପଞ୍ଚାୟତ, ବରଗଡ଼ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିର ୧୯ ୱାର୍ଡ଼ ଏବଂ ବରପାଲି ବ୍ଲକର କଟାପାଲି, ମହୁଲପାଲି, କୁସନପୁରୀ, ଲେଣ୍ଡା, ବାଗବାଡ଼ି, ବରମକେଲା ଓ କନବାର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ବରଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ। ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ବିଜେଡିର ଦୁର୍ଗ ଭାବେ ପରିଚିତ। 

ସତ୍‌ ସାହିତ୍ୟର ସ୍ରଷ୍ଟା ଥିଲେ ସନ୍ଥକବି                

ସତ୍‌ ସାହିତ୍ୟର ସ୍ରଷ୍ଟା ଥିଲେ ସନ୍ଥକବି                

ସୋନପୁର, ୬।୩(ନି.ପ୍ର.)- ଉନବିଂଶ ଶତାଦ୍ଧୀର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିଭା ସନ୍ଥକବି ଭୀମ ଭୋଇ ଥିଲେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବିସ୍ମୟ। ତାଙ୍କ କବିତାକୁ ସେ ଶବ୍ଦର ବିଳାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ନ ଥିଲେ, ସମାଜ ଓ ସମାଜିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ତ୍ରୁଟିମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ରଚନା ଅଭିପ୍ରେତ ଥିଲା

କୃଷକମାନେ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ  

କୃଷକମାନେ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ  

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୬ା୩ - କୃଷକମାନେ ଆମ ଦେଶର ମେରୁଦଣ୍ଡ। ସେମାନଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହେଲେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ହେବ। ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଡଫୁଲାଠାରେ ଆୟୋଜିତ କୃଷକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳାରେ ଯୋଗଦେଇ ଅତିଥିମାନେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ଶପଥ ପାଠ ଉତ୍ସବ

ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ଶପଥ ପାଠ ଉତ୍ସବ

ଧର୍ମଗଡ,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ଶପଥ ପାଠ ଉତ୍ସବ ଛିଲିପା ପମ୍ପ ହାଉସ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

କୋକସରା ସମବାୟ ସମିତି ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ

କୋକସରା ସମବାୟ ସମିତି ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ

କୋକସରା,୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ କୋକସରା ସମବାୟ ସମିତିର ୨୦୧୯-୨୦ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ କୋକସରା ଧାନମଣ୍ଡି ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସମବାୟ ସଭାପତି କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ ନିରନ ପ୍ରସାଦ ବାଗ ଗତବର୍ଷର ବାର୍ଷିକ ବିବରଣୀ ପାଠ କରିବା ସହ ଚଳିତବର୍ଷ ସମବାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନୂତନ ଯୋଜନା, କୃଷକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖରିଫ ଓ ରବି ଋଣ ଲାଗି ଅନେକ ଆବଶ୍ୟକ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ନୂତନ ଗୃହ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜନ

ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ନୂତନ ଗୃହ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜନ

ମୁରିବାହାଲ, ୫ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘର ନୂତନ  ଭବନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର  ମୁରିବାହାଲ ଚେରେଗୁଡି (ଷ୍ଟେଶନପଡା)ଠାରେ ଭୂମିପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ  ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ଭୂମିପୂଜନ ସ୍ଥାନକୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା  ଆସିବା ପରେ  ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବଣା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ବାଟବଣା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୫ା୩ଦେଶର ସମସ୍ତ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସକାଶେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଅବହେଳା ଏବଂ ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁ ଗରିବ ଲୋକମାନେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଉଦାହରଣ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ବୋଡେନ ବ୍ଲକ କର୍ଲାକୋଟ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌: ଗୋଡଭଗା ବିଜୟୀ

ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌: ଗୋଡଭଗା ବିଜୟୀ

ଉଲୁଣ୍ଡା, ୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ୨୬ତମ ଉଲୁଣ୍ଡା କପ୍‌ର ଶେଷ ଲିଗ ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଡଭଗା ଜିସିସିଟି ଦଳ ସମ୍ବଲପୁର ଫୋରସିକୁ ଉଭୟ ଫର୍ମାଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ଭାଜପାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ   ଶହୀଦ ପରିବାରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା

ଭାଜପାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ ଶହୀଦ ପରିବାରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୪ା୩: ଜିଲା ଭାଜପା  ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି ।

ବିନିକା ବ୍ଲକରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ବାଟବନା:  ଡିବ୍‌ରିରେ ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିନିକା ବ୍ଲକରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ବାଟବନା: ଡିବ୍‌ରିରେ ପାଠ୍‌ ପଢ଼ୁଛନ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିନିକା,୪ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ଭଣ୍ଡାର ପଁଚେତ୍‌ର ଝାର-କଦଲିପାଲି ଗାଁ। ଗାଁଟା ଗୁଟେ ଓ୍ବାର୍ଡ ହେଇଥିଲାବେଲେ ମିଶିଗୁଲି ସବୁବରଗର  ପାଖାପାଖି ୮ ଶହ ଲୋକ୍‌ ବାସ୍‌ କରୁଛନ୍‌। ସେନ୍‌ତା ଗାଁର ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ୫୫୦। ଗାଁର ବଡ଼ଭାଗି ଲୋକ୍‌ ଚାଷ୍‌ବାସ ଉପରେ ନିରଭର କରି ଚଲୁଛନ୍‌।

ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଲା: ପୁଅ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ମା’

ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ଫାଟିଲା: ପୁଅ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ମା’

ଭବାନୀପାଟଣା,୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେମିରି ଗାଁରେ ରବିବାର ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଟାଙ୍କି ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର କପିଲ ପଟେଲଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ସଞ୍ଜୀବ ପଟେଲ(୨୧)। ତେବେ ଏଥିରୁ ସଞ୍ଜିବଙ୍କ ମା’ ସୁକାନ୍ତି ପଟେଲ ଅଳ୍ପକେ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ବଧୂ:ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମିଳିଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଯୌତୁକ ଜୁଇରେ ବଧୂ:ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମିଳିଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଭବାନୀପାଟଣା,୩।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ପରମାନନ୍ଦପୁରର କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏକ ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଘରଡିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଲେ : ତହସିଲ, ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଘରଡିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଲେ : ତହସିଲ, ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୩।୩  (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ ସହରରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ବସବାସ କରିଆସୁଥିବା ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ନାନା ଆଳଦେଖାଇ ଘରଡିହ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଶନିବାର ଘରଡ଼ିହ ପଟ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ତାତିଛନ୍ତି। 

ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ  ଦାବାବଟି ଦାବି ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା:  ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ ଦାବାବଟି ଦାବି ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ରାଏବୋଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୈଷାଲବାଡି ଅଞ୍ଚଳର ୩ଜଣ ଯୁବକ ମାଓବାଦୀ ନାଁରେ ଦାଦାବଟି ମାଗିବା ଓ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବା ପାଇଁ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଲେଖାଥିବା ପାମ୍ପଲେଟ୍‌ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଶନିବାର ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।