ସମ୍ବଲପୁର

ବନ୍ଦ ପଡିଛି ଫୁରଲିଝରଣ, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ

ବନ୍ଦ ପଡିଛି ଫୁରଲିଝରଣ, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ

ଭବାନୀପାଟଣା,୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡିଶାକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ଆଗମନର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜୋର ସୋରରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ସରକାରୀ ବାବୁମାନଙ୍କ ଖାମଖିଆଲି ମନୋଭାବ ଯୋଗୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଗମନରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ପରି ମନେ ହୁଏ।

ମଣ୍ଡିରେ ପଡିଛି ଶହଶହ ବସ୍ତା ଧାନ

ମଣ୍ଡିରେ ପଡିଛି ଶହଶହ ବସ୍ତା ଧାନ

ଖପ୍ରାଖୋଲ, ୪ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମା  ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି  ଧାନ ମଣ୍ଡିରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।  ଏକ ସପ୍ତାହ ହେଲା ଚାଷୀ  ଶହଶହ ବସ୍ତା ଧାନ  ମଣ୍ଡିରେ ରଖିଥିଲେ ବି ମିଲରଙ୍କ ଦେଖାନାହିଁ

ଛତିଶଗଡକୁ ଧାନ ଚାଲାଣ: ପ୍ରଶାସନ ନୀରବ, ଚାଷୀ ଶୋଷଣର ଶିକାର

ଛତିଶଗଡକୁ ଧାନ ଚାଲାଣ: ପ୍ରଶାସନ ନୀରବ, ଚାଷୀ ଶୋଷଣର ଶିକାର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୪ା୧-ମରୁଡି ପ୍ରବଣ ଜିଲା ଭାବେ ପରିଗଣିତ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାର ଚାଷୀକୂଳ ଚଳିତବର୍ଷ ମରୁଡି, ଚକଡା ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଓ ପେଥାଇ ବର୍ଷାଜନିତ ଫସଲହାନୀର ଶୀକାର ହୋଇ  ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି|

ବରପାଲିଆପଡ଼ା କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍‌ତାରେ ଫାଟ

ବରପାଲିଆପଡ଼ା କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍‌ତାରେ ଫାଟ

ଲୋଇସିଂହା,୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ୍‌ ହୀରାପୁର ପଁଚେତର ମାଣ୍ଡିଆପଦର ଗଁାର ବରପାଲିଆପଡ଼ାରେ ମାସକେତେ ତଲେ ତିଆର ହେଇଥିବାର କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍‌ତା ଫାଟି ଆଁ କଲାନ।

 ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାରୁ ଭଉଣୀଭାଇଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାରୁ ଭଉଣୀଭାଇଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଲୋଇସିଂହା,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୁଢୀପଦର ଗ୍ରାମର ମୁକେଶ ବୁଦ୍ଧିଆ(୨୭) ଓ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ମାମି(୧୭)ଙ୍କୁ  ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ପାଇକମାଳ, ୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଏକ ବାଇକ୍‌ ପାଇକମାଳ-ପଦ୍ମପୁର ରାସ୍ତା ସଦାନନ୍ଦପୁର ଛକ ରାସ୍ତାକଡ ପିଲରରେ ପିଟି ହୋଇଯିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ପାଇକମାଳ ଥାନା ଭେଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମର ଦିଲୀପ ରଣା (୩୦) ।

ବୌଦ୍ଧକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଇ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ

ବୌଦ୍ଧକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଇ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ

ବୌଦ୍ଧ,୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାର ଇତିହାସ ଲେଖାଯାଇ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବସତି ସ୍ଥାପନ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭିତ୍ତଭୂମିକୁ ଅନୁମାନ କରାଗଲେ ବୌଦ୍ଧକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଗଲେ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ବୈାଦ୍ଧ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ଗୁରୁବାର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ପାଠଚକ୍ର ଓ କର୍ମଶାଳାରେ  ଐତିହାସିକ ଓ ଭାଷାତତ୍ତ୍ୱବିତ୍‌ମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ମତପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ: ଭାଗନେଲେ ୫୮୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ: ଭାଗନେଲେ ୫୮୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଟେନ୍‌ସା, ୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଟେନ୍‌ସା ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ୧୧ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ସ୍ଥାନୀୟ ଇସ୍ପାତ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଦୁଇ ଦିନିଆ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସ୍କୁଲର ୫୮୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଦୌଡ, ଲମ୍ବଡିଆଁ, ଉଚ୍ଚଡିଆଁ, ଅଖାରେସ, ଗୋଲି ଚାମଚ, ସାଇକେଲ ରେସ, ସଟଫୁଟ, ଡିସକସ୍‌ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଖେଳ ପଡିଆରେ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଆଲ୍‌ବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ମହାନଦୀ ପଠାରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

ଆଲ୍‌ବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ମହାନଦୀ ପଠାରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁରୀ ଆଲ୍‌ବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ ସିଂଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ମହାନଦୀ ପଠାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତଚିହ୍ନ ରହିଛି। ତେବେ କେହି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ନଦୀ ପଠାରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ତାଙ୍କ ମା’ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମୃତ

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମୃତ

ଲଖନପୁର,୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡ଼ି ଗୁରୁବାର ଜଣେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ବାଗମୁଣ୍ଡା ଲିମ୍‌ଟିକ୍ରା ପଡାର ମଗତିରୀ ସେଠ୍‌(୬୫)। ଖବର ପାଇ ଲଖନପୁର ଥାନା ପୋଲିସ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାରକରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଝାରସୁଗୁଡା ପଠାଇଛି।

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବେଦବ୍ୟାସ, ୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଦବ୍ୟାସ ଭଗବତୀ କଣ୍ଟା ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସକାଳ ୧୧ଟା ୧୫ରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାସହ ଜଣେ ଗରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଅସକୁରା ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ପଲମ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ଅସକୁରା ହେଇ ପଡ଼ିଛେ ପଲମ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର

ପଲମ, ୩ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ୍‌ ପଲମ ପଁଚେତ୍‌ର ପଲମ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ୨ ବଛର ହେଲା ଅସକୁରା ହେଇ ପଡ଼ିରହିଛେ। ଆଏଜ୍‌କେ ୨୫ ବଛର ତଲେ ଇ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ଥାପନା କରାଯାଇଥିଲା। 

ମଣ୍ଡିରେ ପଡ଼ିଛି ୪ହଜାର ବସ୍ତା ଧାନ: ସୀମାନ୍ତରୁ ଛତିଶଗଡ଼ ଧାନ ଚାଲାଣ

ମଣ୍ଡିରେ ପଡ଼ିଛି ୪ହଜାର ବସ୍ତା ଧାନ: ସୀମାନ୍ତରୁ ଛତିଶଗଡ଼ ଧାନ ଚାଲାଣ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୩।୧- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସବୁବେଳେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବା କହୁଥିବାବେଳେ ଏହା ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। 

ମା’ଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କଲେ ପୁଅ: ଶିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ସଫଳ ପନିପରିବା ଚାଷୀ

ମା’ଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କଲେ ପୁଅ: ଶିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ସଫଳ ପନିପରିବା ଚାଷୀ

ବାଲିଶଙ୍କରା, ୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବାଲିଶଙ୍କରା ବ୍ଲକ ସଦର ପଞ୍ଚାୟତର ତେଲିଯୋର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କରିପାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା ଉନ୍ନତ ପନିପରିବା ଚାଷ କରିବା।

ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ,  ଘଟନାକେ ଗୁରୁତ୍‌ ଦେଲେ ବିଧାୟକ:   ବାସୁଦେବକୁଁ ମିଲ୍‌ଲା ଭତା, ରାଶନ କାର୍ଡ

ଧରିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବ, ଘଟନାକେ ଗୁରୁତ୍‌ ଦେଲେ ବିଧାୟକ: ବାସୁଦେବକୁଁ ମିଲ୍‌ଲା ଭତା, ରାଶନ କାର୍ଡ

ଜୁନାଗଡ,୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ ଆଟିଗାଁ ପଁଚେତ୍‌ ମିଚାଗାଁ(ନୂଆପଡ଼ା)ର ବାସୁଦେବ ନାଏକ(୬୪)। ରାଶନ କାର୍ଡ ଖଁଡ଼େ ନାଇଁଥିବାର ଲାଗି ଫିଦିନ୍‌ ଭିଖ୍‌ ମାଗି ଚଲୁଥିଲେ। ଯେନ୍‌ଦିନ ଭିଖ୍‌ ମିଲ୍‌ଲା ଭଲ ନାଇଁ ହେଲେ ଖାଡ଼ା ଉପାସରେ ରହୁଥିଲେ।

ଭିମ୍‌ସାର ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟି ସମୟରେ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ କରିପାରିବେନି

ଭିମ୍‌ସାର ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟି ସମୟରେ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ କରିପାରିବେନି

ଚିପିଲିମା,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ (ଭିମ୍‌ସାର)ରେ ଏମ୍‌ଆର୍‌ମାନଙ୍କ ଅବାଧ ପ୍ରବେଶ ଲାଗିବା ପରେ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କଟକଣା ଲାଗିଛି। ଏଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କେତେକ ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟି ସମୟରେ ବାହାରର ଘରୋଇ ମେଡିକାଲକୁ ଯାଇ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି। 

ଜିଏମୟୁ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଗାଉନକୁ ନା

ଜିଏମୟୁ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଗାଉନକୁ ନା

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ଜିଏମୟୁ) ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ ଚଳିତ ମାସ ୫ ତାରିଖ ଅମୃତ ବିହାର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ହେଲେ ଅତିଥିମାନେ ପାରମ୍ପରିକ ଗାଉନ ପିନ୍ଧିବେନି ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। 

ଭିମ୍‌ସାରରେ ଏମ୍‌ଆର୍‌ମାନଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ଲଗାମ ଲାଗିଲା

ଭିମ୍‌ସାରରେ ଏମ୍‌ଆର୍‌ମାନଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ଲଗାମ ଲାଗିଲା

ସମ୍ବଲପୁର,୩।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମେଡିଶିନ ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ (ଏମ୍‌ଆର୍‌)ମାନେ ଗହଳି ଲଗାଉଛନ୍ତି। ଡ୍ୟୁଟି ସମୟରେ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜ କମ୍ପାନୀର ଔଷଧ ଲେଖିବାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସାରେ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଭଙ୍ଗ ହେଉଛି। 

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି

ସମ୍ବଲପୁର, ୩।୧ (ବ୍ୟୁରୋ) ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ଦାବି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାର ୧୨୦ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି । ସେହିପରି ରିଲେ ଆମରଣ ଅନଶନକୁ ୪୫ ଦିନ ହୋଇଛି । ଦିବ୍ୟ ମିଶ୍ର, ମିଲନ କୁମାର ମହାରଣା, ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ବେହେରା, ଦୀପକ କୁମାର କୁଅଁର, ସମୀର ପଟେଲ ଓ ବାଳଗୋପାଳ ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ବୁଧବାର ରିଲେ ଅନଶନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। 

ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରହିବେ ଭିମ୍‌ସାର ପିଜି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରହିବେ ଭିମ୍‌ସାର ପିଜି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ଚିପିଲିମା,୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ (ଭିମ୍‌ସାର) କଲେଜରେ ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ସିସିଟିଭି ନଜରରେ ରହିବେ। ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ/ମେ ମାସରେ ଭିମ୍‌ସାରରେ ଏହି ଡାକ୍ତରୀ ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ମିସ୍‌କଲରୁ ପ୍ରେମ: ଶେଷରେ ହତ୍ୟା, ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ୩ ଯୁବକ ଗିରଫ

ମିସ୍‌କଲରୁ ପ୍ରେମ: ଶେଷରେ ହତ୍ୟା, ମହିଳାଙ୍କୁ ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ୩ ଯୁବକ ଗିରଫ

ନୂଆଗାଁ, ୨।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ହାତୀବାରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚୁଆଁବାହାଲ ଗ୍ରାମର ଜନୈକା ୩୩ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ମିସ୍‌କଲରୁ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରେମ।

ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ଯୋଗୁ ଖଣ୍ଡାଧାରକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଗମନ ହ୍ରାସ

ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରବେଶ ଶୁଳ୍କ ଯୋଗୁ ଖଣ୍ଡାଧାରକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଗମନ ହ୍ରାସ

ଲହୁଣୀପଡା, ୨।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଲହୁଣୀପଡା ବ୍ଲକ ତାଳବାହାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ବୁଢ଼ାଭୁଇଁଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଖଣ୍ଡାଧାର ଜଳପ୍ରପାତଠାରେ ବଣଭୋଜି ପାଇଁ ନୂଆବର୍ଷରେ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମି ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି। 

କମ୍ପାନୀ ଜମି ଅକ୍ତିଆରକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

କମ୍ପାନୀ ଜମି ଅକ୍ତିଆରକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

ଲଖନପୁର,୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମହାନଦୀ କୋଲ୍‌ଫିଲ୍ଡ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌(ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌) ଲଖନପୁର କୋଇଲା କ୍ଷେତ୍ର ଦ୍ୱାରା ବିସ୍ଥାପିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଜମିହୀନ ଲୋକଙ୍କୁ କମ୍ପାନୀ କେତେକ ସରକାରୀ ଜମିରେ ଥଇଥାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଚଳାଇଛି|

ଗରିବ୍‌ଦୁଖିକୁ ଉପହାସ କରୁଛେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା: ଘର ନାଇଁ, ମଣ୍ଡିରେ ବିତୁଛେ ବୁରୁଧ୍‌କଁର ଜୀବନ୍‌

ଗରିବ୍‌ଦୁଖିକୁ ଉପହାସ କରୁଛେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା: ଘର ନାଇଁ, ମଣ୍ଡିରେ ବିତୁଛେ ବୁରୁଧ୍‌କଁର ଜୀବନ୍‌

ଜୁନାଗଡ,୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ବଏସ୍‌ ହେଲାନ ୬୪। ପରିବାର ବଲି କିଛି ନାଇଁ, ସମିଆ ଅସମିଆରେ ପାସେ ଠିଆ ହେବାକେ କେହି ନାଇଁ। ଇ ବୁରୁଧ୍‌ କାଲେ ରାଶନ କାର୍ଡ, ଭତା ଲେଖେଁ ସବୁପରକାର ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନାରୁ ବଁଚିତ୍‌। ସଖାଲ ପାଏଲେ ପେଟ୍‌ ପାଲବାର ଲାଗି ବାର ଦୁଆର ଭିଖ୍‌ ମାଗ୍‌ବାକେ ପଡ଼ୁଛେ।