ସମ୍ବଲପୁର

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଲିଶଙ୍କରା/ଳେଫ୍ରିପଡ଼ା, ୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ବୁଧବାର ବିଭନ୍ନ ବ୍ଳକରେ ଏମଜିଏନଆରଇଜିଏସ୍‌ ସମ୍ପର୍କିତ ଜନ ଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଲିଶଙ୍କରା ବ୍ଲକଠାରେ ବିଡିଓ ଅନାମିକା ସିଂଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ହୋଇଥିଲା ଏହି ଜନଶୁଣାଣୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ତ୍ରୀଦେବ ପ୍ରଧାନ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।  

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ: ସଫଳ କ୍ରୀଡାବିତ୍‌ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ: ସଫଳ କ୍ରୀଡାବିତ୍‌ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ସୁନ୍ଦରଗଡ,୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ସଦରଠାରେ ବୁଧବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସକାଳ ୭ଟା ସମୟରେ ଏହି ଅବସରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୁନ୍ଦରଗଡ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଛକରୁ ଭବାନୀପୁର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାହାରିଥିବା ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଅନୀଲ କେରକେଟା ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । 

ଅସୁରକ୍ଷିତ ଘରେ ଗଢା ହେଉଛି ଭବିଷ୍ୟତ

ଅସୁରକ୍ଷିତ ଘରେ ଗଢା ହେଉଛି ଭବିଷ୍ୟତ

ବଡଗାଁ,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କିପରି ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ଉତ୍ତମ ପରିବେଶରେ ପାଠ ପଢିବେ ସେଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ କାମ ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପିଲାମାନେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିବେଶ ଓ ଅସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ପାଠ ପଢିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । 

ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ବୈଠକ: ବିହନ ପ୍ରୋସେସିଂ ୟୁନିଟ ସ୍ଥାପନ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ବୈଠକ: ବିହନ ପ୍ରୋସେସିଂ ୟୁନିଟ ସ୍ଥାପନ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୩୦।୮- ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଜିଲାରେ ବିହନ ଅଭାବୀ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ଯୋଗାଣ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରାୟ ଅଧା ବିହନ। ସେଥିପାଇଁ ଚାଷୀ ଉତ୍କଟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଜିଲାରେ ବିହନ ପ୍ରୋସେସିଂ ୟୁନିଟ୍‌ ନ ଥିବାରୁ ଏହି ପରିସ୍ଥିିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। 

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି  ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ସମାବେଶ: ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଭେଟ ନ ପାଇ ଫେରିଗଲେ

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ସମାବେଶ: ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଭେଟ ନ ପାଇ ଫେରିଗଲେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୩୦।୮-ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ବୁଧବାର ଆର୍‌ଏସ୍‌ପି ୭୦ ମୌଜା ବିସ୍ଥାପିତ ସଂଘ କର୍ମକର୍ତ୍ତା, ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମାବେଶ ଉଦିତନଗର ପରେଡ ପଡିଆରେ ହୋଇଥିଲା। ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିବା। ହେଲେ ସବୁ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଭେଟ ନ ପାଇ ଫେରିଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। 

ପାନପୋଷ କ୍ରୀଡା ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ

ପାନପୋଷ କ୍ରୀଡା ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୩୦।୮-ସହରର ପ୍ରମୁଖ କ୍ରୀଡା ଅନୁଷ୍ଠାନ ପାନପୋଷ କ୍ରୀଡା ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।  ହକିଛକ ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଭାରତୀୟ ହକିର ଅପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦି ଜାଦୁଗର ମେଜର ଧ୍ୟାନ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ଫଟୋ ଚିତ୍ରରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଉରକେଲା 

କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୩୦।୮-ସେକ୍ଟର-୨୧ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର କେତେକ ପ୍ରମୁଖ ନାଗରିକ ଏହି ଦଳରେ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ନେତୃମଣ୍ଡଳୀ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଜାତୀୟ ସଭାପତିଙ୍କ ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ ଦେଶକୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି, 

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୩୦।୮-ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସମେତ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଦାବିନେଇ ରାଉରକେଲା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମାସ ଶେଷ ନିୟମିତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସହ ରାଉରକେଲାକୁ ଏକ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଜିଲା ମାନ୍ୟତା, ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ, ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମାନ୍ୟତା ସହ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ନେଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଜାରି ରହିଛି। ସହରବାସୀଙ୍କ ଅକୁଣ୍ଠ ସମର୍ଥନ କ୍ରମେ ଉପରୋକ୍ତ ଦାବି ପୂରଣ ଯାଏ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। 

ଚୋରି ବାଇକ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଚୋରି ବାଇକ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଲହୁଣୀପଡା,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡପୁରୁଣା ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ବୁଢ଼ିକୁଟୁଣା ଗ୍ରାମରୁ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଏକ ବାଇକକୁ ୨ମାସ ପରେ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ୨ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । 

ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଟେନସା,୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୋଇଡ଼ା ବ୍ଲକ ତଥା କେବଲାଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚୋରଧରା ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆତନ୍ତରା ଗ୍ରାମର ସୋନୁ ନାୟକ (୬୫)ଙ୍କୁ ଗତ ରବିବାର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର 

ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଆଦିତ୍ୟ ଆଲୁମିନିୟମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଉତ୍ତେଜନା

ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଆଦିତ୍ୟ ଆଲୁମିନିୟମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୩୦।୮- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବାଇପାସ୍‌ରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ ଚାପାରେ ସ୍କୁଟି ଆରୋହୀ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବ୍ରଜରାଜନଗର ବାସିନ୍ଦା ତଥା ସମ୍ବଲପୁର ଖିଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଆଦିତ୍ୟ ଆଲୁମିନିୟମର କର୍ମଚାରୀ 

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ କୁଇଜ୍‌, ମେଧା ଅନ୍ବେଷଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ କୁଇଜ୍‌, ମେଧା ଅନ୍ବେଷଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବେଲପାହାଡ଼,୩୦।୮(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ) ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍ଥିତ ବି.ଆର୍‌.ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଓ ପଠାଣୀ ସାମନ୍ତ ପ୍ଲାନେଟୋରିୟମ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କୁଇଜ୍‌ ଓ ମେଧା ଅନ୍ବେଷଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା:  ପ୍ରେମ ବ୍ୟାପାର ହତ୍ୟାର ମୁଖ୍ୟକାରଣ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା: ପ୍ରେମ ବ୍ୟାପାର ହତ୍ୟାର ମୁଖ୍ୟକାରଣ

କିର୍ମିରା, ୩୦।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କିର୍ମିରା ବ୍ଲକ ସୁଲାହି ପଞ୍ଚାୟତ କୁବାପଡା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ୧୮ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷିୟା ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ ହୋଇଥିଲା। କେହି ଏହାକୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରୁଥିବା ବେଳେ

ଛତିଶଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବ: ହୀରାକୁଦ ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ଚିନ୍ତା

ଛତିଶଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବ: ହୀରାକୁଦ ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ଚିନ୍ତା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ, ୩୦।୮- ମହାନଦୀ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ଛତିଶଗଡ଼ ସରକାରଙ୍କ ବ୍ୟାରେଜ୍‌, ଡ୍ୟାମ ନିର୍ମାଣ ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଅଣମୌସୁମୀ ସମୟରେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅଭିଯୋଗ କରିଆସିଛି। ଏବେ ମୌସୁମୀରେ  ଛତିଶଗଡ଼ର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଶାନ୍ତ: ଫୁଟିଲା ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଶାନ୍ତ: ଫୁଟିଲା ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୩୦।୮- ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ଆସିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ତନାଘନା ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଗସ୍ତର ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ସହରରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଏଠାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ସୁବଳୟା କଲେଜରେ  କବି ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେରଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ

ସୁବଳୟା କଲେଜରେ କବି ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେରଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ସୁବଳୟା କଲେଜ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସ୍ବଭାବ କବି ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେରଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୁରୁମପୁରୀ ସାଇ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ସ୍ବାଗତ ସମାରୋହ ଉତ୍ସବ

କୁରୁମପୁରୀ ସାଇ ଜୁନିୟର କଲେଜରେ ସ୍ବାଗତ ସମାରୋହ ଉତ୍ସବ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୯ା୮-ମଣିଷ ଯେତିକି ସଭ୍ୟ ସମାଜ ଆଡକୁ ଯାଉଥିବା କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଆମରି ଭିତରେ ସେତିକି ମଣିଷ ପଣିଆ କମିଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

୨୪ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

୨୪ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

କଲମପୁର,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମଦିରର ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ବୁଧବାର ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଲଡୁଗାଁ,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ୍‌ ବଡପୋଡାଗୁଡା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରଏନଗୁଡାରେ ଇକୋ କ୍ଲବ୍‌ ତରଫରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସଚେତନତା ରାଲି ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ସଚିବଙ୍କ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ:ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାମର ସମୀକ୍ଷା

ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ସଚିବଙ୍କ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ:ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାମର ସମୀକ୍ଷା

ଲାଞ୍ଜିଗଡ,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକକୁ ବୁଧବାର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ କମିଶନର ତଥା ସଚିବ ବୀର ବିକ୍ରମ ଯାଦବ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସଚିବ ବ୍ଲକର ଅନେକ ଗାଁ ଗସ୍ତ କରି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଣିତ ଯୋଜନାଗୁଡିକ କେତେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି ତାହା ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।

ସର୍ଡ଼ା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସଂସ୍କୃତ ଦିବସ

ସର୍ଡ଼ା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସଂସ୍କୃତ ଦିବସ

ଜମନକିରା, ୨୯ । ୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ ସରଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଉନ୍ନୀତ ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସାରଦାପ୍ରସନ୍ନ ଦାଶଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

୧୦ ଜିଲାର ନବୋଦୟ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ

୧୦ ଜିଲାର ନବୋଦୟ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ

ଦେବଗଡ, ୨୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଦେବଗଡ଼ ଜିଲା ସୁନାମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଜବାହର ନବୋଦୟ ସ୍କୁଲରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ, ଝାରସୁଗୁଡା, ନୂଆପଡା, ବରଗଡ, ଅନୁଗୋଳ, ଢେଙ୍କାନାଳ, କଳାହାଣ୍ଡି ଓ ଦେବଗଡ ଆଦି ୧୦ଟି ନବୋଦୟ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ବିଜ୍ଞାନ, ସମାଜ ବିଜ୍ଞାନ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଗଣିତ ପ୍ରଭୂତି ବିଷୟର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲା।

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଭଟଲି,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବରଗଡ ଜିଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍‌ ଅଫିସ ପରିସରରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ଭିତରେ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାନ ରାଶି ଦିଆ ଯାଇଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଚେକ୍‌ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।

ସରକାରୀ ଯୋଜନାକୁ ଉପହାସ କରୁଛି ପିଲବାସିନି ଗାଁ ରାସ୍ତା

ସରକାରୀ ଯୋଜନାକୁ ଉପହାସ କରୁଛି ପିଲବାସିନି ଗାଁ ରାସ୍ତା

ଭବାନୀପାଟଣା/କୋକସରା,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ବରାଡୋଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ପିଲବାସିନି ଗାଁକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତା ସରକାରଙ୍କୁ  ଉପହାସ କରୁଛି।  ଏହି ଗାଁର ୨୫ ପରିବାରର ପ୍ରାୟ ୨୫୦ ଲୋକ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି। ସମସ୍ତେ ଶ୍ରମିକ  ଓ ଗରିବ ଶ୍ରେଣୀର । ଗାଁରେ ସରକାରଙ୍କ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର, ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ବିଦ୍ୟୁତ କରଣ, ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ନଳକୂପ, କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତା, ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା ଭଳି ଯୋଜନା ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି। ହେଲେ ସେମେଲପଡାଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨ କି.ମି. ରାସ୍ତା ବର୍ଷା ଦିନରେ କାଦୁଅ ହୋଇ ରହୁଛି। ଗାଁକୁ ନିୟମିତ ରାସ୍ତା ନାହିଁ । କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର କେନାଲ ରାସ୍ତା ହିଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଦିନିଆ ରାସ୍ତା ।