ସମ୍ବଲପୁର

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ: ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ: ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ଅତାବିରା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ କାଦୋବାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ବରାହମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଗଦାଧର ଡୋରା। ବୟସ (୭୦)। ହେଲେ ସେ ବୟସକୁ ଖାତିରି ନ କରି ନାଦିଆ, ନାଗସାପ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଧରି ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ଭିକ୍ଷା ବୃତ୍ତି କରି ପରିବାରକୁ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି ଆହାର।

ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ: ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କପିଳେଶ୍ୱର ବାବାଙ୍କ ବରାନୁଗମନ

ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ: ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କପିଳେଶ୍ୱର ବାବାଙ୍କ ବରାନୁଗମନ

ବରପାଲି, ୧୭॥୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଶନିବାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଭଣ୍ଡାରଗୃହରୁ ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରିଥିଲା। ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରି କଲେଜ ଛକରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଥିଲା ।

ଚଳନ୍ତା ବାଇକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା

ଚଳନ୍ତା ବାଇକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା

ବରପାଲି, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଶନିବାର ଏକ ଚଳନ୍ତା ବାଇକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ବରପାଲି ନୃସିଂହ ମନ୍ଦିରପଡ଼ାରେ ରହୁଥିବା ରଜତ କୁମାର ରଥ ଶନିବାର ସକାଳେ ଏକ ପଲସର୍‌ ବାଇକ୍‌ (ନଂ. ଓଡି ୧୭ ଜେ- ୯୦୫୭)ରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ବାଇକରେ ସଟ୍‌ ସର୍କିଟ ହୋଇ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା।

ଆଜି ଶିବ ବିବାହ:ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଉତ୍ସବମୁଖର

ଆଜି ଶିବ ବିବାହ:ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ସମ୍ବଲପୁର ଉତ୍ସବମୁଖର

ସମ୍ବଲପୁର,୧୭।୬(ବ୍ୟୁରୋ) ରବିବାର ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ସାରା ସମ୍ବଲପୁର ସହର ଉତ୍ସବ ମୁଖର ହୋଇଉଠିଛି। ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ବାବା ବାଲୁଙ୍କେଶ୍ୱର ଓ ଜଗତଜନନୀ ମା’ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଶୈବପୀଠ ଓ ବିବାହ ମଣ୍ଡପଗୁଡ଼ିକ ରଙ୍ଗୀନ ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଟକୁଛି।

ଶୀତଳପଡାର ୫ ଯୁବକ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ଆରଏସ୍‌ପି ଟନେଲରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଶୀତଳପଡାର ୫ ଯୁବକ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ଆରଏସ୍‌ପି ଟନେଲରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୭।୬-ଗତ ୩ ତାରିଖରୁ ରାଉରକେଲା ଶୀତଳପଡା ବସ୍ତିରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ୫ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ନିଖୋଜ ଦିନଠାରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା। ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟର ଶେଷ ତଥା ୧୩ ଦିନ ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ମନୋରମା ସାମୁଏଲ ପୌରୋହିତ୍ୟ କରି ଅଭିଯାନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଓ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାର ନେଇଗଲେ

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ସହରର ହସପିଟାଲ ଛକରୁ ଶନିବାର ଦିନ ଦ୍ୱିପହରରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାହାରକୁ ଛିଣ୍ଡାଇ ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ପଡୋଶୀ ଛତିଶଗଡ ତପକରା ଅଞ୍ଚଳର ଶଶୀ ଦାସଶର୍ମା ମିଠା ଦୋକାନରୁ ମିଠା କିଣି ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ବାହାରୁଥିଲେ।

ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ, ଭାଇଚାରାର ପର୍ବ ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଫିତର

ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ, ଭାଇଚାରାର ପର୍ବ ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଫିତର

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପର୍ବ ଇଦ୍‌-ଉଲ-ଫିତର ସୁନ୍ଦରଗଡରେ ହର୍ଷ ଉଲ୍ଲାସ ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଦୀର୍ଘ ୧ମାସ ରୋଜା ବା ଉପବାସ ରଖିବା ପରେ ଏହି ଇଦ୍‌ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ମୁସଲମାନ ଭାଇମାନେ ସ୍ନାନ ପରେ ନୂତନ ପୋଷାକ ପରିଧାନ କରି ମସ୍‌ଜିଦ୍‌କୁ ଯାଇ ସାମୂହିକ ନମାଜ ପାଠ କରିଥିଲେ।

ସ୍ବାମୀ ପରିତ୍ୟକ୍ତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ତଦନ୍ତ

ସ୍ବାମୀ ପରିତ୍ୟକ୍ତାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ: ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ତଦନ୍ତ

ବ୍ରଜରାଜନଗର, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ଓରିଏଣ୍ଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁବନ ନଗରରେ ଜଣେ ସ୍ବାମୀ ପରିତ୍ୟକ୍ତା ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେ ହେଲେ ନିଶାଦେଇ କିଷାନ। ଶନିବାର ସକାଳେ ପୌରକାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ।

ଢାବା ମାଲିକ ରାଜେଶ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଫୋନ୍‌ ରିସିଭ୍‌ କରି ନ ପାରି ମର୍ମାହତ ସ୍ତ୍ରୀ

ଢାବା ମାଲିକ ରାଜେଶ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଫୋନ୍‌ ରିସିଭ୍‌ କରି ନ ପାରି ମର୍ମାହତ ସ୍ତ୍ରୀ

ଲଖନପୁର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ଥାନା ଅଧୀନ କନକତୋରା ଫରେଷ୍ଟ ଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଢାବାର ମାଲିକ ରାଜେଶ ସାହୁ (୩୮)ଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ କମଚାରୀ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ରାଜେଶଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶଙ୍କ ଫୋନ ରିସିଭ କରିପାରି ନ ଥିବାରୁ ଅନୁତାପ କରୁଛନ୍ତି। ମର୍ମାହତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ଢାବା ମାଲିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା:ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ରାୟଗଡ ଷ୍ଟେଶନରୁ ଗିରଫ

ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ଢାବା ମାଲିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା:ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ରାୟଗଡ ଷ୍ଟେଶନରୁ ଗିରଫ

ଲଖନପୁର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ମାଲିକ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେଲା। ଟଙ୍କା ଦିଅ ମୁଁ ପଳେଇବି। ଆଉ ତମ ପାଖେ କାମ କରିବିନି ବୋଲି କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ କହିଲେ। ହେଲେ ଟଙ୍କା ଦେବିନି ତୁ ମୋର କ’ଣ କରିବୁ କର ବୋଲି ମାଲିକ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କହିଲେ।

ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଣଦେଖା: ଅଗ୍ନି ନିରୋଧ, ନିର୍ବାପନ ନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ

ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଣଦେଖା: ଅଗ୍ନି ନିରୋଧ, ନିର୍ବାପନ ନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ/ବେଦବ୍ୟାସ(ଡି.ଏନ.ଏ.)୧୭।୬-ଷ୍ଟିଲ ସିଟିର ସଂଖ୍ୟାବହୁଳ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଗ୍ନି ନିରୋଧ ବା ନିର୍ବାପନ ନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ଦୁଇ ତିନି ମହଲା କୋଠା ଶ୍ରେଣୀ କୋଠରିରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବେପରୁଆ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ସୋନପୁର,୧୬।୬(ନି.ପ୍ର.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିସକାଶେ ସହର ବେଶ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି। ସକାଳେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ପରେ ବିଧି ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମନ୍ଦିରରୁ ଦେବଦେବ ମହାଦେବ ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ବରପିତାଙ୍କ ବାସଗୃହ କୈଳାଶପୁରୀ(ପଟାଭାଡି) ଓ କନ୍ୟାପିତାଙ୍କ ବାସଗୃହ ହିମାଦ୍ରୀ ନଗର(ଘୋଡାଘାଟପଡା)କୁ ନିଆଯାଇଛି।

ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ମହାସଂଘର କ୍ଲଷ୍ଟରସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ମହାସଂଘର କ୍ଲଷ୍ଟରସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସଦରଠାରେ ଦାପ୍ତା ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଅଲିଭା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ମହିଳା ପ୍ରତିନିଧି ମହାସଂଘର କ୍ଲଷ୍ଟରସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୬ ମାସ ପରେ ୪ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୬ ମାସ ପରେ ୪ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

କୋକସରା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ପୋଲିସ ଏକ ପ୍ରେମ ଜନିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ସାମିଲ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶନିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଲେ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ନାଏକ (୪୭), ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନାଏକ (୩୭), ଉଛୁଲା ଗ୍ରାମର ଦଶ ନାଏକ (୨୫) ଓ ଆଇଁଲି ଭତରା ସମାଜ ସଭାପତି ରସିକ ମାଝି (୪୮)।

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ଜିଆରପି ପୋଲିସ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି-ରାଏପୁର ରେଳ ସେକ୍ସନର କିମି ନଂ.୧୧୩/୨-୩ରେ ଜଣେ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଟ୍ରେନରେ କଟି ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ଯୋଗୁ ଉପଭୋକ୍ତା ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି।

ପକ୍କାଘର ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଅସାହା, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ: ପକ୍କାଘର ପାଏବାର ଜରୁରୀ କାଏଁ: ପିଇଓ

ପକ୍କାଘର ପାଏବାରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଅସାହା, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ: ପକ୍କାଘର ପାଏବାର ଜରୁରୀ କାଏଁ: ପିଇଓ

ଲୋଇସିଂହା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ଗାଁଗାଁଲିରେ ବସବାସ୍‌ କରୁଥିବାର ଗରିବ୍‌, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌, ନିଆଁସି ଲୋକ୍‌ମାନ୍‌କୁ ଚିନ୍‌ହଟ୍‌ କରି ପକ୍କା ଘର୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାକେ ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ ସ୍ତରରେ ପିଇଓକୁଁ ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଦାଇତିଅ ଦିଆଯାଇଛେ। ସେମାନକର ରିପୋର୍ଟକେ ଆଧାର କରି ପକ୍କାଘର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଦିଆଯାଉଛେ।

ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ: ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ଆଧାର ପଞ୍ଜୀକରଣ

ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ: ବାରଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଛି ଆଧାର ପଞ୍ଜୀକରଣ

ପୁରୁଣାକଟକ, ୧୬।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଆଧାର ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ସଂଶୋଧନ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ନାହିଁ। ଫଳରେ ହିତାଧିକାରୀ ନୂତନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଏବଂ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କରାଟେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଖେଳୁଆଡ ମନୋଭାବ ରଖିଲେ ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କରାଟେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଖେଳୁଆଡ ମନୋଭାବ ରଖିଲେ ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୬।୬ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କରାଟେ ସଂଘ ତଥା ଅସୀମ କରାଟେ ଏକାଡେମୀ ତରଫରୁ ଚାଲିଥିବା ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କରାଟେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗତ ମେ ୫ ତାରିଖରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଝିଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆତ୍ମରକ୍ଷା କୌଶଳ ତଥା କରାଟେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ମନ୍ଥରଗତିରେ ଚାଲିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା

ମନ୍ଥରଗତିରେ ଚାଲିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ଚାଲିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଚଳିତ ୨୦୧୭-୧୮ରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୧୫ ହଜାର ୬୯୨ଟି ଘର ଜିଲାର ୧୩ଟି ବ୍ଲକକୁ ଟାର୍ଗେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା

ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ଦୁର୍ନୀତି, ବ୍ୟାପକ ପିସି କାରବାର: ପ୍ରତିବାଦରେ ୨୦ରେ ବ୍ଲକ ଘେରିବ କଂଗ୍ରେସ

ସିନାପାଲି,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ସିନାପାଲି ବ୍ଲକରେ ବ୍ୟାପକ ପିସି ଓ ଦୁର୍ନୀତି କାରବାର ଚାଲିଥିବା ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ୧୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ସିନାପାଲି ବ୍ଲକ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ।

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଫିସ୍‌ରେ ଇଂରାଜୀରେ ସାଇନ ବୋର୍ଡ: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭବାନୀପାଟଣାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଫିସ୍‌ରେ ଇଂରାଜୀରେ ସାଇନ ବୋର୍ଡ: କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନି ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭବାନୀପାଟଣା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଓଡିଆ ଭାଷାରେ ସାଇନ୍‌ ବୋର୍ଡ ଲେଖିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି । ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଜରୁରି ବୈଠକ କରି ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଓଡିଆରେ ସାଇନ୍‌ ବୋର୍ଡ ଲେଖିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ଝିଅ ନ ଥିଲା ମାତା ପାର୍ବତୀ ଝିଅ ହେଲେ: ମାନେଶ୍ୱର ମାନଧାତା ବାବା ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା

ଝିଅ ନ ଥିଲା ମାତା ପାର୍ବତୀ ଝିଅ ହେଲେ: ମାନେଶ୍ୱର ମାନଧାତା ବାବା ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା

ମାନଶ୍ୱେର,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାର ସର୍ବପୁରାତନ ମାନେଶ୍ୱର ମାନଧାତା ବାବା ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲଗ୍ନ ଅନୁସାରେ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିବାହ ହେବ।