ସମ୍ବଲପୁର

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି

ସୋନପୁର, ୧୦।୩(ନି.ପ୍ର)- ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଡିଆରଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରର ଯୁବ ସଂଯୋଜକ ପ୍ରବୀର ପ୍ରଧାନ ସଭାରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। 

ପରହର ଅଇଁଠାରେ ରଞ୍ଜିତାର ପେଟ ପୂରୁଛେ

ପରହର ଅଇଁଠାରେ ରଞ୍ଜିତାର ପେଟ ପୂରୁଛେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୦ା ୩- ଜନମ୍‌ ହେଲା ଦିନୁ ମରବାର ତକ୍‌ ସରକାର ଲୁକ୍‌କର ଲାଗି ଅନେକ ଯୋଜ୍‌ନା କାଯ୍‌କାରୀ କରୁଛନ୍‌। ସରକାର ଛାତି ଫୁଲେଇ କହୁଛନ୍‌ ଯେ ଆମର ରାଏଜେ କେହି ଭୁଖେ ନାଇଁ ଶୁଅନ୍‌। ହେଲେ ବି ଗରିବ୍‌ ଦୁଖିକର ଦୁଖ୍‌ ନାଇଁଯିବାର। 

ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଡହକ୍‌ବିକଲ ଚାଚିକନାବାସୀ

ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଡହକ୍‌ବିକଲ ଚାଚିକନାବାସୀ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୧୦ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ଖରାଦିନ୍‌ ଆଗ୍‌ରୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାର ଥୁଆମୂଲରାମପୁର ବ୍ଲକର ଭିନେ ଭିନେ ଗଁାରେ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ର ବଡ଼ଭାରି ସମସିଆ ଦେଖାଦେଇଛେ। 

ସମାଜ ଲାଗି ଉଦାହରନ୍‌ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କଲେ ହରିନାରାୟଣ

ସମାଜ ଲାଗି ଉଦାହରନ୍‌ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କଲେ ହରିନାରାୟଣ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୧୦ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପେମ କରି ପ୍ରତାରଣାର ଶିକାର ହେଇଥିବାର ଯୁବତୀ ସାଗରିକା ଭବାନୀପାଟଣାର ଗଙ୍ଗାଧର ଯୁବକ ସଂଘ ଦୁଆରା ପରିଚାଲିତ ସ୍ବଧାର ଘରେ ଗଲା ୨୦୦୯ ସାଲୁ ଅନ୍ତେବାସୀ ହିସାବେ ରହିଆସୁଥିଲେ। 

ବଖ୍‌ରେ ଘରେ ଚାଲିଛେ ମାହାରପାଲି ସ୍କୁଲ

ବଖ୍‌ରେ ଘରେ ଚାଲିଛେ ମାହାରପାଲି ସ୍କୁଲ

ଲୋଇସିଂହା,୧୦।୩(ଡି.ଏନ.ଏ):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ମାହାରପାଲି(କ) ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଲୟ ନାନା ସମସିଆ ଘେରରେ ରହିଛେ। ସ୍କୁଲରେ ନୂତନ ପଠାକୁଠି ତିଆରି ଚାଲିଛେ, ହେଲେ ଛାତ ନାଇଁପଡ଼ି କରି ଦରଖଁଡ଼ିଆ ଅବସ୍‌ତାରେ ରହିଛେ। 

କଂଗ୍ରେସକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂଜାହାରୀ

କଂଗ୍ରେସକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂଜାହାରୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୯।୩(ବ୍ୟୁରୋ)

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲାସ୍ଥିତ ଭିମସାରର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଶି୍ବନୀ ପୂଜାହାରୀ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦାନ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଦଳରେ ସେ ଯୋଗଦେବା ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା 

ପାଟଣାଗଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ନବଜାତକ ଚୋରି ଘଟଣା: ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଶିଶୁପୁତ୍ର, ମହିଳା ଗିରଫ

ପାଟଣାଗଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ନବଜାତକ ଚୋରି ଘଟଣା: ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଶିଶୁପୁତ୍ର, ମହିଳା ଗିରଫ

ପାଟଣାଗଡ଼,୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଚଳିତ ମାସ ୬ ତାରିଖରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଶନିବାର ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରି ଚୋରି କରିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। 

ମାରଙ୍ଗବାହାଲରେ ନଲ୍‌ଚୁଅଁ। , ସୌରପମ୍ପ ଅଚଲ  ଗୁଲିଆ ପାଏନ ବେଭାର କରୁଛନ୍‌ ଗଁ। ବାସୀ

ମାରଙ୍ଗବାହାଲରେ ନଲ୍‌ଚୁଅଁ। , ସୌରପମ୍ପ ଅଚଲ ଗୁଲିଆ ପାଏନ ବେଭାର କରୁଛନ୍‌ ଗଁ। ବାସୀ

ପଡିଆବାହାଲ, ୯।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଯୁଯୁମୁରା ବ୍ଲକ ମାରଙ୍ଗବାହାଲ ଗଁାବାସୀ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଲାଗି ଡହକ୍‌ବିକଲ ହେଉଛନ୍‌। ଗଁାବାସୀ ଉପେ ଶୂଇନ୍‌ ହେଇ କାଏବା ପିଇବାରେ ଗୁଲିଆ ପାଏନ୍‌ ବେଭାର କରୁଛନ୍‌। ଇ ଗଁାରେ ବାସ କରୁଥିବାର ୨୦ ପରିବାର ୧୫୦ ଲୁକ୍‌କର ଲାଗି ଗଁାର ଇମୁଡ଼େ ସେମୁଡ଼େ ଦୁଇଟା ନଲ୍‌ଚୁଅଁା ସଂଗେ ସୌରଚାଲିତ ପାଏନ୍‌ ପମ୍ପ ଲାଗିଛେ। 

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ସୋନପୁର, ୯।୩(ନି.ପ୍ର.)ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ନାଗରିକ ଭାବେ ଗଢି ତୋଳିବା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ୱ ରହିଛି। କୁମ୍ଭାର ଯେପରି କଞ୍ଚା ମାଟିକୁ ବିଭିନ୍ନ ଆକୃତି ଦେଇଥାଏ ଶିକ୍ଷକ ସେଭଳି ଶିଶୁଙ୍କୁ ତିଆରି କରେ। 

ଅଜ୍ଞତା ହଟିଲେ ଅଧିକାର ଅପହଞ୍ଚ ନୁହେଁ

ଅଜ୍ଞତା ହଟିଲେ ଅଧିକାର ଅପହଞ୍ଚ ନୁହେଁ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)ସାମ୍ବିଧାନକ ବିଧି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସଶକ୍ତିକରଣ ସକାଶେ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଆଶାଜନକ ସଫଳତା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ । 

ଖତ ଖାଉଛେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ  ନିରମଲ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଗଁ।ବାସୀ

ଖତ ଖାଉଛେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିରମଲ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ରୁ ବଁଚିତ୍‌ ଗଁ।ବାସୀ

ଲାଠୋର, ୯ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଗଁ।ଗଁଲିରୁ ସହର ତକ୍‌ ସବୁ ଲୁକ୍‌କୁ ନିରମଲ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାରଲାଗି ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ଖରଚ୍‌ରେ ପ୍ରକଳ୍ପମାନ ତିଆର କରୁଛନ୍‌। ହେଲେ ଦେଖ୍‌ରେଖ୍‌ ଆର ବିଭାଗୀୟ ଅଧ୍‌କାରୀମାନକର ଖାମଖିଆଲି ମନଭାବ ଲାଗି ବହୁତ ଜାଗାରେ ପ୍ରକଳ୍ପମାନ ଅଚଲ ହେଇ ଖତ୍‌ ଖାଉଛେ।  ଏନ୍‌ତା ଗୁଟେ ଘଟନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କରୁଅଁ।ଝର ପଁଚେତର ଚାଉଲଡ଼ିଆ ଗଁ।ରେ।

ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଧାରଣାରେ ଗରିବ ପରିବାର

ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଧାରଣାରେ ଗରିବ ପରିବାର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୮। ୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଆସ୍ଥା ହରାଇ ଏକ ଗରିବ ପରିବାର ଶେଷରେ ଧାରଣା ଧର୍ମଘଟର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଟୁପାଲି ଗ୍ରାମର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଥାଟୀ(୪୨) ସ୍ତ୍ରୀ ଓ କନ୍ୟାସନ୍ତାନ ସହ ପାଞ୍ଚଦିନ ହେଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ: ମୋବାଇଲରେ ଘୁରି ବୁଲିଲା ସାମାଜିକ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ: ମୋବାଇଲରେ ଘୁରି ବୁଲିଲା ସାମାଜିକ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର

ଦେଓଗାଁ, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.) : ଚଳିତ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ଶେଷ ଦିନରେ ଶୁକ୍ରବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମାଜିକ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବିବାହର କିଛିଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଅଘଟଣ: ଦୀପ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଜଳିଗଲା ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୨ ଭରି ସୁନାଗହଣା

ବିବାହର କିଛିଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଅଘଟଣ: ଦୀପ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଜଳିଗଲା ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୨ ଭରି ସୁନାଗହଣା

କେସିଙ୍ଗା,୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ବାଲିସ ପଞ୍ଚାୟତ ବୁଡ଼ିପଦର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବିବାହର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ବିବାହ ନିମନ୍ତେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ସମେତ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ୨ ଭରି ସୁନା ଗହଣା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏସ୍‌ସି, ଏସ୍‌ଟି ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାନ୍ତୁ  

ଏସ୍‌ସି, ଏସ୍‌ଟି ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାନ୍ତୁ  

ସୋନପୁର,୮।୩(ନି.ପ୍ର.)- ଜିଲା ଶିଳ୍ପ କେନ୍ଦ୍ର ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକଦିବସୀୟ ଜାତୀୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ହବ୍‌ ଉପରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଏନଜିଓସିସି ସଭାଗୃହଠାରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲା ଶିଳ୍ପକେନ୍ଦ୍ରର ସାଧାରଣ ପରିଚାଳକ ବଳଭଦ୍ର ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ସମାଜ ସୁଧାରିବାରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ସମାଜ ସୁଧାରିବାରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୮ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ଆମର ସମ୍ପତ୍ତି। ସମାଜ ସୁଧାରିବା ଦିଗରେ ସେମାନଙ୍କ ବଳିଷ୍ଠ ଭୂମିକା ରହିଛି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ସଂଗଠନର ତ୍ରୟୋଦଶତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବରେ ଅତିଥିମାନେ ଏହି ମତ ରଖିଛନ୍ତି।

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ:  ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷା   

ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ:  ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷା   

ସୋନପୁର, ୮।୩(ନି.ପ୍ର.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ନୂତନ ରେଳପଥ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାରେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ସକାଶେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ସଁକଟରେ ୪ ବଛ୍‌ରିଆ ଛୁଆର ଜୀବନ୍‌: ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ରିକ୍‌ସା

ସଁକଟରେ ୪ ବଛ୍‌ରିଆ ଛୁଆର ଜୀବନ୍‌: ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ରିକ୍‌ସା

ଅତାବିରା, ୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ମାନୁପୁର ପଁଚେତ୍‌ କମଗଁାର ରାଜକୁମର ନାଏକକଁର ସାନ ଝି ରିକ୍‌ସା(୪)। ସେ ଜନମ ପରେ କେହେନ୍‌ସି ଗୁଟେ ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ହେଇ ଖଟେ ପଡ଼ିରହିଛନ୍‌।  

ଜଲ ସେଚନ ଲାହାଁ ସେ ଉଧାର କରି ଚାଷୀ ହଟହଟା: ଦାଉ ସାଧୁଛେ ଉଠା ଜଲସେଚନ ବିଭାଗ

ଜଲ ସେଚନ ଲାହାଁ ସେ ଉଧାର କରି ଚାଷୀ ହଟହଟା: ଦାଉ ସାଧୁଛେ ଉଠା ଜଲସେଚନ ବିଭାଗ

ଲାଠୋର, ୮ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ମାଲପଡ଼ା ପଁଚେତର ଜଲପାଙ୍କେଲ ଗାଁର ଚାଷୀକୁ ଉଠା ଜଲସେଚନ ବିଭାଗ ଜାନି ଶୁନି ହଇରାନ କରୁଥିବାର ଚାଷୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍‌। 

ରୁଦ୍ରକେ ବଁଚାବାର ଚିନ୍‌ତାରେ ଭାଇ ବହେନ୍‌

ରୁଦ୍ରକେ ବଁଚାବାର ଚିନ୍‌ତାରେ ଭାଇ ବହେନ୍‌

ଲୋଇସିଂହା, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ ଖଲିଆପାଲି ଗଁାର ଭାଇ ବହେନ୍‌ ସନ୍ତୋଷିନୀ ସେଠ(୩୨) ଆର ଅନନ୍ତ ସେଠ(୨୮)କଁର ଦୁଖର ଚେର ଲମ୍‌ତେଲ ଯାଉଛେ। ବହୁତ ବଛର ତଲେ ମା’ବାପ୍‌କେ ହରେଇଛନ୍‌। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବର୍ତ୍ତିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ

ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବର୍ତ୍ତିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ

ଲୋଇସିଂହା, ୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ସମ୍ବଲପୁର-ଟିଟିଲାଗଟ ରୁଟର ଅପଲାଇନର ସାଲେଭଟା ଲେବଲ କ୍ରସିଂ  ଓ ଖଲିଆପାଲି ଷ୍ଟେଶନରେ ମଝିରେ ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ  ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛି।

ପଟ୍ଟା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଜବତ, ୨ଗିରଫ

ପଟ୍ଟା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଜବତ, ୨ଗିରଫ

ଖପ୍ରାଖୋଲ,  ୭ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ପାହାଡ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅବାଧରେ ଚାଲିଛି ଗଛକଟା। ଯୋଜନାବଦ୍ଧଭାବେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଶାଳ, ପିଆଶାଳ, ଶିଶୁ, ଶାଗୁଆନ ଗଛ ସବୁ କାଟିଲା ପରେ ଏହାକୁ ପଟ୍ଟା କରି ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି।

ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା: ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ବୌଦ୍ଧ,୭।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ଥାନା ନିକଟରୁ ୧ କିମି ଦୂରରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଗଞ୍ଜେଇ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡ଼ିରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି।  

ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ: ୨ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ: ୨ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ

ସମ୍ବଲପୁର,୭।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ଢାବାରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୫ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।