ସମ୍ବଲପୁର

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା: କାମ ନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା: କାମ ନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖଡିଆଳ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ବ୍ଲକରେ ଉନ୍ନୟନ କାମ ଧୀମେଇ ଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଉନ୍ନୟନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଏଠାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ମିଳିବାରେ ଅବହେଳା ହେଉଥିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦେଖାଦେଉଛି ।

କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ମିଳୁନାହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଧାନ ବିହନ:ଚାଷୀ ହତାଶ

କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ମିଳୁନାହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଧାନ ବିହନ:ଚାଷୀ ହତାଶ

କୋକସରା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକରେ ଉପଯୁକ୍ତ ଧାନ ବିହନ ମିଳୁନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ଚାଷୀମାନେ ନିରାଶ ହୋଇ ବିହନ ଖୋଜୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏ ନେଇ ଚାଷୀମାନେ କୃଷି ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଥିଲେ ବି କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉନାହିଁ ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି, ୨ ମାସ ହେଲା ସୋଲାର ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ବନ୍ଦ

ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି, ୨ ମାସ ହେଲା ସୋଲାର ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ବନ୍ଦ

ଜୁନାଗଡ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ମୁଣ୍ଡରାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଖସିଗୁଡା ମାଉସୀ ମନ୍ଦିର ପଡାଠାରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ସୋଲାର ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ଗତ ୨ ମାସ ହେଲା ବନ୍ଦ ପଡିଛି। ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ହନ୍ତସନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରତର

ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରତର

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ୫୫ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ବାମୁର ନିକଟସ୍ଥ ବରଘାପାଲି ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୩ଟା ବେଳେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଗୋଟିଏ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଫଳରେ ବାଇକରେ ଥିବା ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସିନେ ତାରକା ମନୋଜ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପିତୃ ବିୟୋଗ

ସିନେ ତାରକା ମନୋଜ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପିତୃ ବିୟୋଗ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୭।୬ (ବ୍ୟୁରୋ) ଖ୍ୟାତନାମା ଫୁଟବଲ ଖେଳାଳୀ ତଥା ସିନେ ତାରକା ମନୋଜ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପିତା ବାସୁଦେବ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଶନିବାର ହୃଦଘାତରେ ଗୋବିନ୍ଦତୋଲା ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୭୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ।

ସରକାରୀ ଧାନ ବିହନ ମିଳୁନି: କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ବିହନ ସମବାୟ ସମିତିକୁ ଦୌଡ଼ି ଚାଷୀ ହତାଶ

ସରକାରୀ ଧାନ ବିହନ ମିଳୁନି: କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ବିହନ ସମବାୟ ସମିତିକୁ ଦୌଡ଼ି ଚାଷୀ ହତାଶ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଚଳିତ ଖରିଫ ରୁତୁରେ ଆଗୁଆ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷାର ସୂଚନା ଚାଷୀମାନଙ୍କ ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଆଣିଛି। ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଓ ଜ୍ୟୋତିଷୀ ଶାସ୍ତ୍ର ମତରେ ଚଳିତବର୍ଷ ଭଲ ଫସଲ ହେବାର ପୁର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ଚାଷୀମାନେ ନିଜ ନିଜର ଜମି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଧାନ ବୁଣିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ରଜ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପରେ ଧାନ ବୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ଜୋର୍‌ଦାର୍‌ ଚାଲିବ।

ଅପହୃତା ନାବାଳିକା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ମାନେଶ୍ୱର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨ମାସ ତଳେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଟାଉନଥାନା ମୁଦିପଡ଼ାର ପିଣ୍ଟୁ ସାହୁ। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଓସିଏଲ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟିଂକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକ ଗିରଫ

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସହରରେ ଥିବା ଓସିଏଲ ସିମେଣ୍ଟ କାରଖାନାର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟିଂ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ, କିଛି ଟ୍ରାନ୍ସପୋଟର ଏବଂ ଓସିଏଲ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ୧୦ ତାରିଖରୁ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରୁ ନିଖୋଜ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରୁ ନିଖୋଜ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ଉଦ୍ଧାର

କୁତ୍ରା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁତ୍ରା ପୋଲିସ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଶନିବାର ନିଜ ଗାଁକୁ ପଠାଇଦିଆଯାଇଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଧିନ ଗୋବରଘଟା ଲକ୍ଷ୍ମଣପୁରର ରବି ମୁର୍ମୁ (୨୦) ନାମକ ଏହି ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ଲହୁଣୀପଡା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୁଣ୍ଟଗାଁ ସାପ୍ତାହିକ ଶନିବାର ବଜାରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ନା ଅଂଶୁଘାତ ଜନିତ ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ଆରଏସ୍‌ପି ପକ୍ଷରୁ ମେଘ ମହ୍ଲାର: କଳାକାରଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ନୃତ୍ୟରେ  ଦର୍ଶକ ବିମୋହିତ

ଆରଏସ୍‌ପି ପକ୍ଷରୁ ମେଘ ମହ୍ଲାର: କଳାକାରଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ନୃତ୍ୟରେ ଦର୍ଶକ ବିମୋହିତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୭।୬-ରଜ ଉପଲକ୍ଷେ ଆରଏସ୍‌ପି ପକ୍ଷରୁ ସିଭିକ ସେଣ୍ଟରଠାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମେଘ ମହ୍ଲାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଆରଏସ୍‌ପି କାର୍ମିକ ଓ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପି.କେ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରେମ ବିବାହ ପରେ ନବବଧୂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ବାଲିଶଙ୍କରା/ସବ୍‌ଡ଼େଗା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ତଳସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜମୁନା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ମାୟାବାହାଳ ଘନପଡାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ୪ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପ୍ରେମ, ତାପରେ ବିଚ୍ଛେଦ। ପରେ ବିବାହ, ଶେଷରେ ହତ୍ୟା।

ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାନାରେ ଅଟକ

ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାନାରେ ଅଟକ

ଲେଫ୍ରିପଡା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ସର୍ଗିପାଲି ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଢ଼େଲସରା ରାଜସ୍ବ ଗ୍ରାମର ଉଚ୍ଛାନଦୀ କୂଳ ଜଗତପଡାରେ ଜନୈକା ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଲା ପରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି।

ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ତର୍କରା କଲୋନୀବାସୀ: ରାସ୍ତା, ଡ୍ରେନେଜ, ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ତର୍କରା କଲୋନୀବାସୀ: ରାସ୍ତା, ଡ୍ରେନେଜ, ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୭।୬-ସହରର ଦକ୍ଷିଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଆରଏସ୍‌ପି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ତର୍କରା କଲୋନୀ ଅବସ୍ଥା ଏବେ ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ। ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦା ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ କଲୋନୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ସାତ ସପନ ପାଲଟିଛି।

କୁମ୍ଭାରୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲୁଛି ଅସୁସ୍ଥ ହାତୀ

କୁମ୍ଭାରୀ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲୁଛି ଅସୁସ୍ଥ ହାତୀ

ଲଇକେରା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କୋଲାବିରା ରେଞ୍ଜ ଲଇକେରା ବ୍ଲକ କୁମ୍ଭାରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗୋଟିଏ ବୟସ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ହାତୀ ବୁଲୁଛି । ହାତୀଟିର ପଛ ଦୁଇ ଗୋଡ ଘୋଷାଡି ହେଉଛି । ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ହାତୀର ଗତିବିଧି ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି।

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବଣେଇ,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଦେଇଯାଇଥିବା ୧୪୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଣେଇ ଉପଖଣ୍ଡ ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅଧୀନ ଦରଜିଙ୍ଗଠାରେ ରବିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟା ୩୦ରେ ଜାଙ୍ଗଳାରୁ ରାଉରକେଲା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ସାରଳା ନାମକ ଏହି ବସ୍‌ ଏକ ହାଇଓ୍ବାକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଗଛରେ ବାଡେଇ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

୩ ମାସରେ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କୁ ମିଳିବ ସ୍ଥାୟୀ ପଟ୍ଟା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୭।୬-ଆସନ୍ତା ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବିସ୍ଥାପିତ ଝାରସୁଗୁଡା ଶିବରାମପୁର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହାସହ ଶିବରାମପୁରଠାରେ ଚାଲିଥିବା ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ ରହିବ ଏବଂ ବେଦାନ୍ତ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବା ଆଗରୁ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ଚାଷ ଜମିକୁ ପାଣି ସଙ୍କଟ: ଜିଲାରେ ଜଳସେଚନ ହାର ୨୮.୩୫%: ବନ୍ଧ, କଟାରୁ ୨୫୦୦ ହେକ୍ଟର ଜମିକୁ ପାଣି

ଚାଷ ଜମିକୁ ପାଣି ସଙ୍କଟ: ଜିଲାରେ ଜଳସେଚନ ହାର ୨୮.୩୫%: ବନ୍ଧ, କଟାରୁ ୨୫୦୦ ହେକ୍ଟର ଜମିକୁ ପାଣି

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୭।୬- କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାଷ ଓ ଚାଷୀକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଛନ୍ତି। ଚାଷ ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା କରିବା ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଜିଲାସ୍ତରରେ ଜଳସେଚନ ଜମିର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉନାହିଁ ।

ଭେଡ଼େନରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କଳାକାର ସମାବେଶ

ଭେଡ଼େନରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କଳାକାର ସମାବେଶ

ଭେଡ଼େନ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭେଡ଼େନସ୍ଥିତ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରିସରରେ ବିଳମ୍ବିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କଳାକାର ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ମହାନ ଲୋକକଳାରମାନେ ସର୍ବଦା ସରକାରୀ ସୁବିଧା ପଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଜଣେ ମୃତ

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଜଣେ ମୃତ

ବୌଦ୍ଧ,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲ୍ଳକର ଛତରଙ୍ଗ- କୁଶଙ୍ଗ ପୂର୍ତ୍ତ ରାସ୍ତାର ସାର୍ତ୍ତାଗାଡୁଠାରେ ଶନିବାର ଏକ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମୌସୁମୀ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ସମ୍ବଲପୁରୀ ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ମୌସୁମୀ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ସମ୍ବଲପୁରୀ ନୃତ୍ୟରେ ଦୁଲୁକିଲା ମଞ୍ଚ

ବୌଦ୍ଧ,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗେହ୍ଲା ମା’ କଳାନିକେତନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରଜ ପର୍ବ ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ମୌସୁମୀ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୩ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ହରାଇ ବାପାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅନିଶ୍ଚିତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପରିବାର

୩ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ହରାଇ ବାପାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅନିଶ୍ଚିତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପରିବାର

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର,୧୭।୬- ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ ଥିବା ଯୋଗୁ ଯେତେ ବାଧାବିଘ୍ନ ଆସିବା ସତ୍ତ୍ବେ ହାର୍‌ ମାନି ନ ଥିଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଲୁହୁରାପାଲି ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ମଧୁସୂଦନ ପାଇକ। ରକ୍ତହୀନତା(ହାଇପୋ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଏନିମିଆ)ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୩ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜ ଘରଦ୍ୱାର ବିକି ନିଜ ଭିଟାମାଟି ସୋହେଲା ବ୍ଲକ ମରେଇକେଲ ଗାଁ ଛାଡ଼ି ଶାଶୁଘର ଲୁହୁରାପାଲିକୁ ଚାଲି ଆସି ସପରିବାର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ।

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ: ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ: ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା

ଅତାବିରା, ୧୭।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ କାଦୋବାହାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ବରାହମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଗଦାଧର ଡୋରା। ବୟସ (୭୦)। ହେଲେ ସେ ବୟସକୁ ଖାତିରି ନ କରି ନାଦିଆ, ନାଗସାପ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଧରି ଗାଁ ଗାଁ ବୁଲି ଭିକ୍ଷା ବୃତ୍ତି କରି ପରିବାରକୁ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି ଆହାର।

ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ: ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କପିଳେଶ୍ୱର ବାବାଙ୍କ ବରାନୁଗମନ

ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ: ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, କପିଳେଶ୍ୱର ବାବାଙ୍କ ବରାନୁଗମନ

ବରପାଲି, ୧୭॥୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରପାଲି ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରାର ଶନିବାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଶିବ ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଭଣ୍ଡାରଗୃହରୁ ଗଣ୍ଠିଆଳଫିଟା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରିଥିଲା। ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରି କଲେଜ ଛକରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଥିଲା ।