ସମ୍ବଲପୁର

ଗୁଡ଼ଭେଲା, ତୁଷୁରାରେ କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଗୁଡ଼ଭେଲା, ତୁଷୁରାରେ କଂଗ୍ରେସର ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପେଟ୍ରାଲ ଓ ଡିଜେଲ୍‌ର ଅହେତୁକ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ପୁରପଲ୍ଲୀରେ ପିଲାଏ ପାଳିଲେ ପୁରାଉଆଁସ ପର୍ବ

ପୁରପଲ୍ଲୀରେ ପିଲାଏ ପାଳିଲେ ପୁରାଉଆଁସ ପର୍ବ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୧୦।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ): ସପ୍ତପୁରୀ ଅମାବାସ୍ୟା ଅବସରରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲା ତଥା କିଶୋରୀ କିଶୋରଙ୍କ ପାରମ୍ପାରିକ ପର୍ବ ପୁରାଉଆଁସ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡର ପୁରପଲ୍ଲୀରେ ରବିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଜଙ୍ଗଲି ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୮ ଗୁରୁତର

ଜଙ୍ଗଲି ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୮ ଗୁରୁତର

ଖଡିଆଳ,୧୦। ୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡା ଜିଲା ବୋଡେନ ବ୍ଲକ କରଙ୍ଗାମାଲ ତଥା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଜଙ୍ଗଲି ଭାଲୁର ଆତଙ୍କ । 

ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମର ଜଳସ୍ତର ୬୨୫.୬୫: ୧୦ଟି ଗେଟରୁ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ

ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମର ଜଳସ୍ତର ୬୨୫.୬୫: ୧୦ଟି ଗେଟରୁ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୦।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମକୁ  ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ ୧ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ୨୪୧ କ୍ୟୁସେକ୍‌ ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି । ତେଣୁ ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମର ଜଳସ୍ତର ରବିବାରସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୨୫. ୬୫ ଫୁଟ ରହିଛି । 

ମନମୁଣ୍ଡାରେ କୁଣ୍ଢିକାଞ୍ଚତ୍ ଖେଳ ଓ ଲଙ୍କାପୋଡି

ମନମୁଣ୍ଡାରେ କୁଣ୍ଢିକାଞ୍ଚତ୍ ଖେଳ ଓ ଲଙ୍କାପୋଡି

ମନମୁଣ୍ଡା,୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସପ୍ତପୁରୀ ଆମାବାସ୍ୟା ତଥା ପୁରା ଭଆଁସ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମନମୁଣ୍ଡାରେ କୁଣ୍ଢିକାଞ୍ଚତ୍ ଖେଳ ସହ ଲଙ୍କା ପୋଡି ଉତ୍ସବ ଧୁମଧାମ ଓ ହର୍ଷ ଉଲ୍ଲାସରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଫୁଟ୍‌ବଲ ଲିଗ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଲୋଇସିଂହା, ପାଟଣାଗଡ଼, ଜରାସିଂହା ବିଜୟୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଫୁଟ୍‌ବଲ ଲିଗ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଲୋଇସିଂହା, ପାଟଣାଗଡ଼, ଜରାସିଂହା ବିଜୟୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୦।୯: ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କ୍ରୀଡା ସଂସଦ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ବଲାଙ୍ଗୀର ଫୁଟବଲ ଲିଗରେ ରବିବାର ଜିଲାର ୩ଟି ପଡିଆରେ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ନୂଅଁ।ଖାଇ ଲାଗି ଟକ୍‌ଟକାଲାନ ମନ୍‌

ନୂଅଁ।ଖାଇ ଲାଗି ଟକ୍‌ଟକାଲାନ ମନ୍‌

ଭଟଲି,୧୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଛ୍‌ରଟାକର୍‌ ତିହାର ନୂଆଁଖାଇ। ଚାଷୀଟେ ଚାଷ୍‌ ଆରମ୍‌ କଲା ଦିନୁ କେନ୍‌ଥେଇ ଚାଷ୍‌ବାସ୍‌ଟା ଭଲ୍‌ ହେବା, ବର୍‌କସିଆ ଅମଲ୍‌ ହେବା ସେଥିର୍‌ଲାଗି ସେ ତାର ଇଷ୍ଟଦେବୀକେ ମନେ ମନେ ସୁମ୍‌ରୁଥିସି।

୩୦ରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା,୧୯ ଜିଲାର ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେବେ

୩୦ରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା,୧୯ ଜିଲାର ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେବେ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୦।୯(ବ୍ୟୁରୋ) : ଅଷ୍ଟମ ଖଟେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ସ୍ମାରକୀ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ୩୦ ତାରିଖ ସମ୍ବଲପୁର ସ୍ଥିତ ଡା. ଝସକେତନ ସାହୁ ସୁଇମିଂପୁଲଠାରେ ହେବ ।

୩୦ରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

୩୦ରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୦।୯(ବ୍ୟୁରୋ) ଅଷ୍ଟମ ଖଟେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ସ୍ମାରକୀ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ୩୦ତାରିଖ ସମ୍ବଲପୁରସ୍ଥିତ ଡା. ଝସକେତନ ସାହୁ ସୁଇମିଂପୁଲଠାରେ ହେବ। ଏଥିରେ ୧୯ ଜିଲାର ୩ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେବେ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସୁଇମିଂ ପୁଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। 

ଦୁବାଇରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌:  ସମ୍ବଲପୁରୀ ଲୋକନୃତ୍ୟରେ ଝୁମିବେ ପ୍ରବାସୀ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ

ଦୁବାଇରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌: ସମ୍ବଲପୁରୀ ଲୋକନୃତ୍ୟରେ ଝୁମିବେ ପ୍ରବାସୀ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାବାସୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୦।୯(ବ୍ୟୁରୋ) ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଗଣପର୍ବ ନୂଆଁଖାଇ ଚଳିତ ମାସ ୧୪ତାରିଖ ଦୁବାଇସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ କନ୍‌ସଲ୍‌ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସବ ସହ ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମିଲର୍ସଙ୍କୁ ଅନୁକମ୍ପା: ସଂରକ୍ଷିତ ରାଶିଠୁ ବକେୟା ବେଶି

ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମିଲର୍ସଙ୍କୁ ଅନୁକମ୍ପା: ସଂରକ୍ଷିତ ରାଶିଠୁ ବକେୟା ବେଶି

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୦।୯ ବରଗଡ ଜିଲାରେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମିଲର୍ସଙ୍କ ପ୍ରତି ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ପଦାକୁ ଆସିଛି। କେତେକ ମିଲର୍ସ ଜମା କରିଥିବା ସଂରକ୍ଷିତ (ସିକ୍ୟୁରିଟି) ରାଶିଠାରୁ ଢ଼େର ଗୁଣା ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ଧାନ କଷ୍ଟମ ମିଲିଂ ଭିତ୍ତିରେ ପାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଆନ୍ଧ୍ରବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ୨ଗିରଫ: ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ଟଙ୍କା, ସୁନା ଜବତ

ଆନ୍ଧ୍ରବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ୨ଗିରଫ: ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ଟଙ୍କା, ସୁନା ଜବତ

ଜମନକିରା, ୯। ୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ଆନ୍ଧ୍ରବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ରବିବାର ଜମନକିରା ପୋଲିସକୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ରେ ୩ ଡକାୟତଙ୍କୁ ପୋଲିସ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୩ଟି ଦେଶୀ ପିିସ୍ତଲ, ୧୨ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, କଳାରଙ୍ଗ ବାଜାଜ ପଲସର ସହ ଅନେକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଥିଲା। ରବିବାର ପୁନର୍ବାର ଜମନକିରା ପୋଲିସ

ସମଲେଶ୍ୱରୀ  ହସ୍‌ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର

ସମଲେଶ୍ୱରୀ ହସ୍‌ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସ୍ଥାନୀୟ ରାଣୀ ବଗିଚାସ୍ଥିତ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ହସ୍‌ପିଟାଲଠାରେ ରବିବାର ଏକ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୋଟ ୧୧୭ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ମାଗଣା ଔଷଧ ବିତରଣ କରାଯାଇଥିଲା।  ରୋଗୀଙ୍କର ମାଗଣାରେ ରକ୍ତ ଓ ଇସିଜି ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ସମଲେଶ୍ୱରୀ ହସ୍‌ପିଟାଲର ପ୍ରଦୀପ ଦତ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଶିବିର 

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ  ଆଗରେ  ବିକ୍ଷୋଭ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଓ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ରବିବାର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡ଼ି) ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଟିଡିସିସି ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜନ୍ମେଜୟ ମହାପାତ୍ର, ହରଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ଜୟନାରାୟଣ ତ୍ରିପାଠୀ, ଗୋପ ମହାନ୍ତି, ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟ ଆଡ଼ଭୋକେଟ ବିନୟ ଟପ୍ପୋ, ଜିଲା ଆଇନ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ଆବାହକ

ପେଟ୍ରୋଲ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ: ବିଜେଡିରେ ବିକ୍ଷୋଭରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସାଧାରଣ ଜନତା

ପେଟ୍ରୋଲ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ: ବିଜେଡିରେ ବିକ୍ଷୋଭରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସାଧାରଣ ଜନତା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)
ପେଟ୍ରୋଲ ତଥା ଡିଜେଲର ମାତ୍ରାଧିକ୍ୟ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ଲୋକଙ୍କୁ ଅତିଷ୍ଠ କରିଥିବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜନଜାଗରଣ ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ। ରବିବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ସଦର ମହକୁମାଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ କର୍ମୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏକଜୁଟ ହେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଏକ 

ସମଲେଶ୍ୱରୀ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ସମଲେଶ୍ୱରୀ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭେଡ଼େନ,୯।୯(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)
ଭେଡ଼େନ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମିତ ହେବାକୁ ଥିବା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପର ରବିବାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଛି । ହସ୍ତତନ୍ତ ଓ ବୟନଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼ୋଲାମଣି କ୍ଷେତି, ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ହରିଶଙ୍କର ବେହେରା, ଜିଲା 

ଗର୍ଭଣାରେ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଗର୍ଭଣାରେ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଭେଡ଼େନ,୯।୯(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)
ପେଟ୍ରାଲ ଓ ଡ଼ିଜେଲର ଦରବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ଭେଡ଼େନ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗର୍ଭଣା ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପଠାରେ ବିଜେଡ଼ି ତରଫରୁ ରବିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।  ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼ୋଲାମଣି କ୍ଷେତି, ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ହରିଶଙ୍କର ବେହେରା, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ସୁବାସ ହୋତା, ସାଗର ମହାକୁର, ସାନନ୍ଦ କରଣ, ଦ୍ୟୁମତସେନ ରଣା, ସୁରେନ୍ଦ୍ର କର୍ମି, ସୁରୁବାବୁ ମାଝୀ, ପ୍ରାଣବନ୍ଧୁ ସେଠଙ୍କ ସମେତ ବହୁ କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । 

ଦକ୍ଷତା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଦକ୍ଷତା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କେସିଙ୍ଗା, ୯।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ସହର ସ୍ଥିତ ମାଇଣ୍ଡସେନ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନେହେରୁ ଯୁବ କେନ୍ଦ୍ର କଳାହାଣ୍ଡି ଦ୍ୱାରା ଦକ୍ଷତା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନମିତାରାଣୀ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ୩ମାସିଆ ଦକ୍ଷତା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି 

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରର ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ:  ବିଜେଡିର ୨ଘଣ୍ଟିଆ  ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରର ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ: ବିଜେଡିର ୨ଘଣ୍ଟିଆ ବିକ୍ଷୋଭ

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି,୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି ବିଜୁ ଯୁବ ଜନତା ଦଳ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ  ଶାନ୍ତି  ଫିଲିଙ୍ଗ ଷ୍ଟେସନ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁଇ ଘଣ୍ଡିଆ  ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦିନକୁ ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିବାରୁ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଯାପନରେ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି। ଏପରିକି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ପତ୍ରରେ ଏହା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହେଉଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ନାରାବାଜି 

ସାତ ବହନି ପୋଲ ତଳୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ସାତ ବହନି ପୋଲ ତଳୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଟିଟିଲାଗଡ଼, ୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରବିବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ଼ ନିକଟସ୍ଥ ସାତବହନି ପୋଲ ତଳୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ବ୍ଲକ କୁଶକେଲା ଗ୍ରାମର ବବଲୁ ବାଗ (୨୮)। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ଅଧିକ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ କରୁଛି।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଳିଲେ ପୂରାଉଆଁସ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଳିଲେ ପୂରାଉଆଁସ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୯।୯-
ବରଗଡ଼ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସ୍କୁଲର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ରବିବାର କୃଷିଭିତ୍ତିକ ପର୍ବ ପୂରାଉଆଁସ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରମାନେ ଚଷାବେଶରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇ ପୂରା ବଳଦ (କଣ୍ଢେଇ) ଟାଣି ଏବଂ ଛାତ୍ରୀମାନେ ମୁଣ୍ଡରେ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ଚାଙ୍ଗୁଡ଼ି ଧରି ସ୍କୁଲରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିଲେ। ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ, କଚେରୀ ଛକ, ଥାନାଛକ ଦେଇ ପୁଣି ସ୍କୁଲକୁ ଫେରିଥିଲା। ବରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା 

ବରଗଡ଼ରେ ନୂଆଁଖାଇ ଯୋଟ୍‌ଯାଟ୍‌

ବରଗଡ଼ରେ ନୂଆଁଖାଇ ଯୋଟ୍‌ଯାଟ୍‌

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୯।୯-
ବରଗଡ଼ ସୌଖୀନ କଳାକାର ସଂଘ ପରିସରରେ ରବିବାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନୂଆଁଖାଇ ଯୋଟ୍‌ଯାଟ୍‌-୨୦୧୮ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଶୁଦ୍ରମୁକ୍ତି ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଞ୍ଚଳର ଅସହାୟ, ଗରିବ, ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନୂଆଁଖାଇ ଅବସରରେ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନୂଆବସ୍ତ୍ର, ପରିବା, ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଆଦି ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୪୦ଜଣ ଅସହାୟ ମହିଳା, ପୁରୁଷ ସାମିଲ ଥିଲେ। ଉର୍କୁଲୁ ତାଣ୍ଡି, କୌସ୍ତୁଭ 

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ: କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ଲିଫଲେଟ୍‌ ବାଣ୍ଟିଲେ ବିଧାୟକ

ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ: କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ଲିଫଲେଟ୍‌ ବାଣ୍ଟିଲେ ବିଧାୟକ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୯।୯-
ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କେନ୍ଦ୍ରର ଏନଡ଼ିଏ ସରକାର କ୍ରମାଗତଭାବେ ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ   ଭଳି ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି। ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ଏହା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ଏବଂ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ କୋରଡ଼ା ମାଡ଼ ଭଳି ହୋଇଛି ବୋଲି ବିଜେଡ଼ି ଅଭିଯୋଗ କରି ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ରବିବାର ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ବରଗଡ଼ ଗାନ୍ଧିଛକ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ସମ୍ମୁଖରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 

କ୍ୟାନ୍‌ସର ହସ୍‌ପିଟାଲ ଦାବିରେ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ

କ୍ୟାନ୍‌ସର ହସ୍‌ପିଟାଲ ଦାବିରେ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୯।୯-
ବରଗଡ଼ରେ କ୍ୟାନସର ହସପିଟାଲ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସଙ୍ଗଠନ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ, ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ, ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆଦି ମାଧ୍ୟମରେ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ରବିବାର ବରଗଡ଼ ହାଟପଦା ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ହାଟପଦା ଦୁର୍ଗା ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଶତାଧିକ ଲୋକେ ସାମିଲ ହେବା ସହିତ କ୍ୟାନ୍‌ସର