ସମ୍ବଲପୁର

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୬।୮-ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକ ନନ୍ଦୁ ସିଂ ମୋ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡକୁ କାଠ ଫାଳିଆରେ ପିଟି ଚୁନା କରି ଦେଲେ। ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଏବେ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ନ ପାରି ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ମୋ ଉପରେ ଦୁଇଟି ପିଲା, ବୃଦ୍ଧ ଶ୍ୱଶୁର ଓ ନଣନ୍ଦ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ମାଗି ଯାଚି ଏମାନଙ୍କୁ ଚଳାଇ ପାରୁନି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଖର୍ଚ୍ଚ କେମିତି ତୁଲାଇବି। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରୁଛି। ଏଣୁ ମୋତେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତା କରୁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଏସ୍‌ପି ଡଃ. ଉମାଶଙ୍କର ଦାସଙ୍କୁ ଭେଟି ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ବ୍ରାହ୍ମଣୀତରଙ୍ଗ ଥାନା ବେଦବ୍ୟାସ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଡାଇକ(୨୫)। 

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବ୍ଲକ ଯାଦବ ସଂଘ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ଇଚ୍ଛାପୁର ଗ୍ରାମର ଟଙ୍କଧର ଖରସେଲ ନାମକ ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯାଦବ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୁନାଗଡ ବିଧାୟକ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ଜୀବନ ଗଲା, ୩ ଗୁରୁତର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିଏ ଗର୍ଭିଣୀ ଗାଈର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟ ୩ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ବିକଲପାଲି ଗାଁରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବାହାରକୁ ଚରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବାବୁଲାଲ ହୋତାଙ୍କ ଏହି ଗୋରୁ ପଲ ଗୁହାଳକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡର ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ଖମ୍ବରେ ପିଟି ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଖମ୍ବରେ ବିଦ୍ୟୁତ କରେଣ୍ଟ ଥିବାରୁ ତାହାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋରୁ ଲଟକି ଯାଇଥିଲେ। ଉପସ୍ଥିତ ଗ୍ରାମବାସୀ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଖଟାଇ  ଥିଲେ। 

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବୀମା ବିଭ୍ରାଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଧାରଣା ଦେଲେ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଚାଷୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲବୀମା ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହୋଇଛି ।

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ଚାରିକାନ୍ଧ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପ୍ରଶାସନ କଲା ଶବ ସତ୍କାର

ବିଜେପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସାନ ମେହେର(୬୫) । 

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-
ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ପୋଲିସ ସହାୟତା ପାଇଁ ଟୋଲ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ୧୦୦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ସୋହେଲା ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୮-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲାରେ ଗତମାସ ଜୁଲାଇ ୨୪ତାରିଖ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଶ୍ୱିନୀ ସୁନାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ହୀରାକୁଦର ଏକ ଭଡ଼ାଘରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ସମୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ୫ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ଏକ ହୋଣ୍ଡା ହର୍ଣ୍ଣେଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ (ନଂ-ଓଡି୧୫ଇ ୮୮୨୫) ଜବତ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ପି ମୁକେଶ କୁମାର ଭାମୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଦେବଗଡ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନପାଟସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସର୍ଗତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। 

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା

ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା


ଘଣ୍ଟାପଡା,୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୂଷଳ ଧାରାରେ କ୍ରମାଗତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ସିନ୍ଧୁଗୋରା ୪୧ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ବାମୁହାଣ ପୋଲ ଉପରେ ୪ଫୁଟ୍‌, ମଲ୍ଲିକୁଦ ଗୁହୁରାନାଳ ପୋଲ ଉପରେ ୪.୫ଫୁଟ୍‌, ମାଉକଡଡିଆଁ ପୋଲ ଉପରେ ୨ଫୁଟ୍‌ ଏବଂ ଅଡାଗୁଡି ପୋଲ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ୫ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କଣ୍ଟାମାଳରୁ ଘଣ୍ଟାପଡା ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଯୋଗୁଁ ଘଣ୍ଟାପଡା, ଅମ୍ବଗାଁ, କୁଲୁତାଯୋର, ଖମନମୁଣ୍ଡା, ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା, ଉମା, ନାରାୟଣପ୍ରସାଦ ଓ ରେଙ୍ଗାଲି ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ପ୍ରବାବିତ ହୋଇଛି। 

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ଗାଁ ସ୍କୁଲ ଘର ପଛ ପଟୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ମହୁଲପଦା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମରିଚଡିହ ଗ୍ରାମ ସ୍କୁଲ ପଛ ପଟୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ

ବଣାଇଁ,୧୬।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗ ଜଲା ବଣାଇ ଉପଖଣ୍ଡର ଲହୁଣିପଡଶ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତନ୍ତବାହାଲ ଗ୍ରାମ ନାଳକୁ ଆଜି ସକାଳେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳା ବାସନ ମାଜିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ନବବିବାହିତା

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝାରସୁଗୁଡା ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ପୁରୁଣାବସ୍ତି ଲୁହୁରାପଡା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନବବିବାହିତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଘରେ କେହି ନ ଥିବାବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ନିଜ ଦେହରେ ବୁଧବାର କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ନୂଆପଡା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ମଦ ଭାଟି ବନ୍ଦ ଦାବିରେ  ଆନ୍ଦୋଳନ

ନୂଆପଡା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ମଦ ଭାଟି ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୂଆପଡା ଜିଲା ସାରାବଙ୍ଗ ଗାଁରେ ଏକ ମଦ ଭାଟି ରହିଛି। ଏହା ଯୋଗୁ ଏହି ଗାଁ ସମେତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖା ଦେଉଛି। ଲୋକେ ମଦ ପିଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଛନ୍ତି।

ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟାହତ

ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟାହତ

ଗୁଡଭେଲା, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତେଲନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଫଳରେ ତୁଷୁରା-ଗୁଡଭେଲା-କଳହାଣ୍ଡି ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଧାନଘରା ପାଖ ତେଲନଦୀ ବ୍ରିଜର ଅପରପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ୪ ଫୁଟର ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି।

ସବ୍‌ଡେଗାରେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଆତଙ୍କ

ସବ୍‌ଡେଗାରେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଆତଙ୍କ

ସୁନ୍ଦରଗଡ/ସବ୍‌ଡେଗା, ୧୬।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ସବ୍‌ଡେଗା ବ୍ଲକରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ହାତୀପଲ ଆସି ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ହାତୀ ପଲରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ଟି ହାତୀ ରହିଛନ୍ତି।

ଜଳ ଘେରରେ ୧୬ ଗାଁ, ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଦମକଳ ବାହିନୀ

ଜଳ ଘେରରେ ୧୬ ଗାଁ, ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଦମକଳ ବାହିନୀ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା, ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେତୁ ବ୍ଲକର ୧୬ଟି ଗ୍ରାମ ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇଛି। କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ଓ ମ.ରାମପୁର ଦମକଳ ପକ୍ଷରୁ ରିଞ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତର ଦେଓଗଁାରେ ଜଳ ଘେରରେ ଥିବା ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ବୋଟ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ରିଞ୍ଜା ସରପଞ୍ଚ ଭୋଜବନ୍ତି ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଓଗଁା ୟୁପି ସ୍କୁଲରେ ରଖାଯାଇଛି।  

ବନ୍ୟା ପାଣିରେ ଫସିଛି ୧୭ ଜୀବନ

ବନ୍ୟା ପାଣିରେ ଫସିଛି ୧୭ ଜୀବନ

ଟିଟିଲାଗଡ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ବ୍ଲକ୍‌ ବାଞ୍ଜିପଦର ନିକଟ ତେଲନଦୀର ଏକ ଟାପୁରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ବାଜି ଲାଗିଛି। ହଠାତ୍‌ ନଦୀରେ ବନ୍ୟାପାଣି ପ୍ରବଳ ଜୋରରେ ମାଡି ଆସିବାରୁ ଏଭଳି ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। ସେଠାରେ ଏକ ପମ୍ପ ହାଉସ ରହିଛି। ଉକ୍ତ ପମ୍ପ ହାଉସରୁ ୧୦ କି.ମି. ଦୂର ଟିଟିଲାଗଡ଼ ସହରକୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ହୋଇଥାଏ। 

ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି, ରାସ୍ତା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି, ରାସ୍ତା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

କେସିଙ୍ଗା,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାରେ ବନ୍ୟା ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।  ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଧୋଇଯିବା ସହ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଣି ଚାଲୁଛି। ଏଣୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। 

ସୁଶାସନ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ

ସୁଶାସନ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆବଶ୍ୟକ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ସରକାରୀ କଟକଣା ଲାଗି ପିଲାମାନେ ପରେଡରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରି ନ ଥିଲେ। କେବଳ ପୋଲିସ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ପରେଡରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁବ୍ରତ ବେହେରା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ମହିଳା ଗୁରୁତର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଉରକେଲା ଆଇଡିଏଲ ନିକଟ ତଳ ବାଲିଯୋଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ନିଜ ଦେହରେ ସେ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। 

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମାଗଦାଲି କୋନଗାଡି ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ବିଡିଓ ପିୟୂଷ ଲୁହାର, ଏବିଡିଓ ଭବାନୀଶଙ୍କର ପାଢୀ, ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମନୋଜ କୁମାର ବଢେଇ, ପଦ୍ମପୁର ପିଇଓ ଦେବବ୍ରତ ଦାଶ, 

ଦେଶର ଏକତା, ଅଖଣ୍ଡତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦେଶର ଏକତା, ଅଖଣ୍ଡତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଆହ୍ବାନ


ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୫।୮-ବଲାଙ୍ଗୀର ମନୋହରପୁରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ପଡିଆରେ ୭୨ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପୂର୍ତ୍ତ, ଇସ୍ପାତ ଓ ଖଣିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାପାଳ ଅରିନ୍ଦମ ଡାକୁଆ ଓ ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି, ଉପଜିଲାପାଳ ଭୈରବ ସିଂ ପଟେଲଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ା ଭାରତର ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମରେ ଆତ୍ମ ବଳିଦାନ କରିଥିବା ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଓ ଆଦର୍ଶ ସମ୍ପର୍କରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଲ୍‌ଲିକ ଆଲୋକପାତ କରିବା ସହ ଭାରତବର୍ଷର ଏକତା ଓ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ନାଗରିକ ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟିତ ରହିବା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଲୋକାର୍ପିତ

ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ଲୋକାର୍ପିତ

ବିଜେପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଡା. ରାଧେଶ୍ୟାମ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଯୋଗ ଦେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଜନାରେ ପରିବାରର ୫ଜଣ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରତିବର୍ଷ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ। 

ଗଣ୍ଠିଆପାଲିରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ

ଗଣ୍ଠିଆପାଲିରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ

ବିଜେପୁର, ୧୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣ୍ଠିଆପାଲି ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।