ରାୟଗଡା

‘ପୋଲିସ -ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ଜରୁରୀ’

‘ପୋଲିସ -ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ଜରୁରୀ’

ମୁନିଗୁଡା, ୧୫।୯(ଡି.ଏନଏ.)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡା ଥାନା ପରିସରରେ ଶନିବାର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଯଶବନ୍ତ ହିଆଲ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

ନୂଆଖାଇରେ ପିଠାପଣା ତିଆରି ସହ ମଜା କଲେ ଛାତ୍ରୀ

ନୂଆଖାଇରେ ପିଠାପଣା ତିଆରି ସହ ମଜା କଲେ ଛାତ୍ରୀ

ଡାବୁଗାଁ, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଡାବୁଗାଁ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆଖାଇ ପର୍ବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ସ୍ବଚ୍ଛତାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀ

ସ୍ବଚ୍ଛତାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ଛାତ୍ରୀ

ଡାବୁଗାଁ, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଡାବୁଗାଁ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳରେ ଶନିବାର ସ୍‌ଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଭିଯାନ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭାରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରୀ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀମାନେ ନିଜର ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଥିଲେ। 

ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛତୁ ଦେଇଛି ଜୀବିକା

ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛତୁ ଦେଇଛି ଜୀବିକା


ସୁନାବେଡା, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନଏ.)- କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ହାଟ ବଜାରରେ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଛତୁ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ସୁନାବେଡା ହାଟରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଛତୁ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି। ଶନିବାର କେତେକ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଛତୁ ଧରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। 

ପୁଣି ଅଟୋରେ ବୁହାହେଲେ ପ୍ରସୂତି

ପୁଣି ଅଟୋରେ ବୁହାହେଲେ ପ୍ରସୂତି

ମାଥିଲି, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁଣି ଅଟୋରେ ବୁହା ହେଲେ ପ୍ରସୂତି। ଶୋଚନୀୟ ରାସ୍ତା ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ  ହୋଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆସି ପହଞ୍ଚିଲେ। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଉପଲବ୍ଧ ନ ଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପରିବାର ଲୋକେ ଏବଂ ଆଶାଦିଦି ଅଟୋରେ ଆଣିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଶନିବାର ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ିଆଳି ଗ୍ରାମରେ। ମହିଳାଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଲଳିତା ହନ୍ତାଳ (୨୦)।

ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଆଶା କର୍ମୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସିଡିଏମ୍‌ଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଆଶା କର୍ମୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସିଡିଏମ୍‌ଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷିତ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ସମେତ ୪ଦଫା ଦାବି ନେଇ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଆଶା କର୍ମୀ ସଂଘ, ମାଲକାନଗିରି ଜଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ (ସିଡିଏମ୍‌ଓ)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି ।

ଏକ୍ସପାଏରୀ ଔଷଧ ଖାଇ ମହିଳା ମୃତ

ଏକ୍ସପାଏରୀ ଔଷଧ ଖାଇ ମହିଳା ମୃତ

ମାଥିଲି, ୧୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୃପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପଇକିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଏକ୍ସପାଏରି ଔଷଧ ଖାଇ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଆଦିବାସୀଙ୍କ ନିଆରା ପର୍ବ ‘ଡଙ୍ଗର ନୂଆଁ’

ଆଦିବାସୀଙ୍କ ନିଆରା ପର୍ବ ‘ଡଙ୍ଗର ନୂଆଁ’

ରାମନାଗୁଡା, ୧୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକରେ ଆଦିବାସୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କଣ୍ଡନୂଅଁା ବା ଡ଼ଙ୍ଗର ନୂଅଁା ପର୍ବ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି।  ଏହି ପର୍ବ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଦିଶାରି (ବେକୁ) ଲଗ୍ନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି। 

ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଦଳୁନି ରାସ୍ତାର ଚିତ୍ର

ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଦଳୁନି ରାସ୍ତାର ଚିତ୍ର

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୫।୯(ବି.ପ୍ର.)-  
ସ୍ବାଧିନତାର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ରାସ୍ତା ଖଣ୍ଡେ ମିଳିଲା ନାହିଁ। ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି କିନ୍ତୁ ବିନା ଟେଣ୍ଡରରେ କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର କାମ ପ୍ରକ୍ସି ବା ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ହାତକୁ ଟେକି ଦିଆଯାଉଛି।

୩୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପୂରଣ ହୋଇପାରୁନି ସ୍ବପ୍ନ

୩୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପୂରଣ ହୋଇପାରୁନି ସ୍ବପ୍ନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ରେଳ ଲାଇନ୍‌ ପାଇଁ  ଜିଲା ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ସଙ୍ଗଠନ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦାବି କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଜେଟରେ ଏଥିପାଇଁ ଅର୍ଥ ବରାଦ କରାଯିବା ସହ ରେଳ ଲାଇନ୍‌ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ସମୟରେ କୁହାଯାଇଛି। 

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ଜୟପୁର,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ )-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଜଗଦ୍ଦୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ସରକାରୀ ପୌର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ : ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ

ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ : ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ

ମାଲକାନଗିରି,୧୪ ।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁପଦର ନିକଟସ୍ଥ ତୁଳସୀ ପାହାଡ଼ରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି  । 

ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ପାଠାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ପାଠାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୪ ।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ କଟିକା ସାହିଠାରେ ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ କବି ଚନ୍ଦ୍ର ପାଠାଗାର ଉଦ୍ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି  । 

୪୩ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

୪୩ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଗଜପତି ଜିଲାରେ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ଅପରେସନ ପରୀ-୨ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜିଲାରୁ ମୋଟ ୪୩ଜଣ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସ୍ତ୍ରୀକୁ  ଆକ୍ରମଣ: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଆକ୍ରମଣ: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଜୟପୁର ୧୪।୯(ନି.ପ୍ର.): ଜୟପୁର ଜୟନଗରରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ସ୍ବାମୀ ନିଜେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଘଟଣାକୁ  ପୋଲିସ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଛି । ଆଜି ସ୍ବାମୀ  ସାନ୍ତନ ମହାରଣାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ସୁନି ମୁସଲିମ ଯୁବ ସଂଘର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ସୁନି ମୁସଲିମ ଯୁବ ସଂଘର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ସହରର ସୁନି ମୁସଲିମ ୟୁଥ ଆଶୋଶିଏଶନ ଦ୍ୱାରା କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଦୁଇ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଦୁଇ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡା ବ୍ଲକର ୨ଟି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ୨ ଜଣ  ଚାଷୀ କୀଟନାଶକ ପିଇ ଗୁରୁତର ହୋଇ କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଟିକିରି,୧୪।୯( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ବାଙ୍କାମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ  ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଓଡ଼ିଶାର  ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ସୁନାବେଡ଼ାସ୍ଥିତ କ୍ୟ୍ୟାମ୍ପସରେ  ଅନ୍ତର୍ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ନାତକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଜ୍ଞାନ ଓ ଆଧାରକୁ ନେଇ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

 ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦଯାପିତ

ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦଯାପିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଶିଳ୍ପ କେନ୍ଦ୍ରରେ  ଲାଖ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର  ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଲାଖ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ  ଅଧିକ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଓ ନୂତନ ଡିଜାଇନର କାରୁକାର୍ଯ୍ୟ  କରାଯିବା ସହ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ  ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ  କରାଯାଇଥିଲା ।ରାଜ୍ୟ ହସ୍ତ ଓ କୁଟୀର ଶିଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଶଙ୍ଖାରୀ ସାହିରେ ୬ମାସ ଧରି କାରିଗରମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା 

ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ  କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ସ୍ଥିତ ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ

ବୋରିଗୁମ୍ମା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସିଯାଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପ ରେ ଚଳଞ୍ଚଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାର ପୁରାତନ ଦୁର୍ଗା ମଣ୍ଡପ ବୋରିଗୁମ୍ମା ସୂର୍ଯ୍ୟଭାନୁ ପାଠାଗାରଠାରେ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। 

ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ ଭଞ୍ଜ ମଣ୍ଡପରେ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ଆଶୁତୋଷ  ମଲ୍ଲିକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କ୍ରୀଡ଼ାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ଷ୍ଟେଶନ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଆଗରେ ଜମୁଛି ପାଣି

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ରେଳଷ୍ଟେଶନ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବର୍ଷାପାଣି ଜମିରହୁଛି ା ଏଥିଯୋଗୁ ଷ୍ଟେଶନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି। ପାଣି ଲାଗିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଜିନିଷପତ୍ର ଓଦା ହୋଇଯାଉଛି। ତେଣୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।  ଅନ୍ଧାର ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି।