ରାୟଗଡା

ଜେଲ୍‌ କାନ୍ଥଦେଇ ଫେରାର କଏଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ

ଜେଲ୍‌ କାନ୍ଥଦେଇ ଫେରାର କଏଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି,୧୦।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଜେଲ୍‌ରୁ ଗତ ୫ ତାରିଖରେ ଜଣେ କଏଦୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜେଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀ  ଓ ଓଏସ୍‌ଏପି ବାହିନୀର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଫେରାର କଏଦୀଙ୍କୁ ଏମ୍‌ଭି ୪୧ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । 

କୂଳ ଖାଉଛିି ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ: ଜମିକୁ ନେଇ ତୁଟୁନି  ବିବାଦ

କୂଳ ଖାଉଛିି ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ: ଜମିକୁ ନେଇ ତୁଟୁନି ବିବାଦ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୦ା୩(ବି.ପ୍ର.)- ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ନଦୀ କୂଳ ଖାଉଛି  ଚାଷ ଜମି ହେଉଛି ନଦୀ ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ଚାଷୀ ହରାଉଛନ୍ତି ଜୀବିକା ଜମିର ସୀମା ଜଣାପଡୁ ନାହିଁ।

 ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

କୋଟପାଡ,୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୋଟପାଡ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସର୍ଗୀଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଅଣ୍ଡରାମୁଣ୍ଡା ନିକଟ ୬୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଡିଜେ ଗାଡ଼ି ଓ କାର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାବେଳେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର କୋଟପାଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ବାହାଘର ପ୍ରୋସେଶନ ସକାଶେ ଡିଜେ ଗାଡ଼ି ଆସି ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଫେରୁଥିଲା। 

ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଉମରକୋଟ,୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ଥାନା ଅଧୀନ ହୀରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନୂଆଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ବନ୍ଦ ଘରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଭଗବତୀ କଲାର (୧୯) ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ସନପତ ଭତରା (୨୧)। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ  ପୋଲିସ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକରି ଟଙ୍କା, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରିକଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୋଲିସ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକରି ଟଙ୍କା, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରିକଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଜୟପୁର,୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟନଗରଠାରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ  ପୋଲିସ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଘରେ ପଶି ହତ୍ୟା କରିବା ସହ ଘରୁ ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରିନେଇଛନ୍ତି। 

ବଡଯାତ୍ରା: ଠାକରଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପାଟ ପୂଜାରୀଙ୍କ ମାନ୍ୟମକୋଣ୍ଡା ଗସ୍ତ

ବଡଯାତ୍ରା: ଠାକରଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପାଟ ପୂଜାରୀଙ୍କ ମାନ୍ୟମକୋଣ୍ଡା ଗସ୍ତ

ମାଲକାନଗିରି,୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଗଣପର୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଡ଼ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି । ତିନି ଠାକୁର ଶ୍ରୀ କାନାମରାଜୁ, ବାଲରାଜୁ, ପୋତରାଜୁ ଓ ଦେବୀ ମତ୍ୟୁଲୁମ୍ମାଙ୍କ ପ୍ରତିମା ନିର୍ମାଣ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହୋଇଛି ।

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଡ୍ୟାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁଧୁରିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଡ୍ୟାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁଧୁରିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା,୯ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି-ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାର ସିଲେରୁ ନଦୀ ଡ୍ୟାମ ଉପରେ   ବହୁ ଦିନ ଧରି ୧୮ଟି ଷ୍ଟିଟ ଲାଇଟ ଅଚଳ ହୋଇପଡିଥିଲା। କେବଳ ଡ୍ୟାମର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ କିଛି ଲାଇଟ ଜଳୁଥିଲା। ଫଳରେ ଡ୍ୟାମ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିବା ସହ ଲୋକେ ଯାତାୟାତରେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଥିଲେ। ଏବେ ସବୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ନୂଆ ଲାଇଟ ଲଗାଯାଇଛି।  ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା -ବାଲିମେଳା ଜଳଭଣ୍ଡାର ପ୍ରକଳ୍ପ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଆଲୋକୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

ଜୟପୁର ସମାବେଶରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ଜୟପୁର ସମାବେଶରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ଜୟପୁର,୮ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ନି.ପ୍ର.): ଓଡ଼ିଶାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶାସନ କରୁନାହାନ୍ତି। ବରଂ ୪ରୁ ୫ ଜଣ ଅଫିସରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ରାଫାଲ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୋଦି ସରକାର ସୁନାବେଡ଼ା ସ୍ଥିତ ହାଲ୍‌ ବଦଳରେ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ବେକାର କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ସମାବେଶକୁ ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏହିଭଳି କହି ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କୁ ନିଜ ଫୋକସରେ ରଖି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମଧ୍ୟ ବାଢ଼ିଛନ୍ତି। କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ ବିଲ୍‌ ସଂସଦରେ ପାରିତ କରିବା, ଓଡ଼ିଶାରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା, ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ, କ୍ଷୁଦ୍ର ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅର୍ଥ ନିଗମ ଭଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ରାହୁଲ।

କଲ୍‌ଭର୍ଟ ତଳୁ ୨ ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର

କଲ୍‌ଭର୍ଟ ତଳୁ ୨ ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର

ବିଷମକଟକ,୮।୩- ରାୟଗଡା ଜିଲା ବିଷମକଟକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ଡଙ୍ଗରବାଙ୍କ ନିକଟ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା  କଲଭର୍ଟ ତଳେ ଖଞ୍ଜାଯାଇଥିବା ୨ଟି ଟିଫିନ୍‌ ବୋମାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ପରେ ତାହାକୁ  ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରିଛନ୍ତି । ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ କିଛି ସମୟ ଧରି ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ଲାଲଗଡରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର : ଟାର୍ଗେଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଲାଲଗଡରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର : ଟାର୍ଗେଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ମାଲକାନଗିରି,୮ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଲାଲଗଡରେ ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର । ମାତ୍ର ମାଓବାଦୀମାନେ  ଏଥର ପୋଲିସବାହିନୀକୁ  ଟାର୍ଗେଟ କରିନାହାନ୍ତି। ସେମାନେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁପଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଡିବିରି ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲେ ବୃଦ୍ଧା

ଡିବିରି ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲେ ବୃଦ୍ଧା

ରାଇଘର, ୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ରାଇଘର ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାର ଶିବ ମନ୍ଦିର ସାହିରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଡିବିରି ନିଆଁ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜଳିଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମ ରାଧା ଗଣ୍ଡ (୮୨)। 

ଜଙ୍ଗଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଆଇନ ବାତିିଲ  ଦାବି : ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଜଙ୍ଗଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଆଇନ ବାତିିଲ ଦାବି : ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଗୁଣପୁର,୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁରଠାରେ ସିପିଆଇ(ଏମଏଲ) ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉପଜିଲାପାଳ ଡ.ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ବଳିରାମ ବନ୍ଦରଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

ପାଇପ ଲାଇନରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି

ପାଇପ ଲାଇନରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି

ଗୁଣପୁର,୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସହରର ୨ ନଂ ୱାର୍ଡର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଢେପ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପାଇପ ଲାଇନରେ ଜଳଯୋଗାଣ ନେଇ ଦାବି ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଓ୍ବାର୍ଡ଼ବାସୀ  ଉପଜିଲାପାଳ ଡ.ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ବଳିରାମ ବନ୍ଦରଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷ୍ଣଣ ଢେପ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳଯୋଗାଣ କରାଯିବା ନେଇ ଗତ କିଛି ମାସ ତଳେ ପାଇପ ରଖାଯାଇଥିଲା । 

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲା : ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସାଢେ ୪ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୮।୩- ରାୟଗଡା ସିଜେଏମ୍‌ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବାରିକ   ଏକ ଠକେଇ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଜେକେପୁରର ବି.ଗୌରେଶ୍ୱର ରାଓଙ୍କୁ ସାଢ଼େ ୪ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ୫୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି । ଜରିମାନା ଅନାଦୟ ହେଲେ ଅଧିକ ୬ ମାସ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବେ  ।

ଆଜି ଜୟପୁର ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ଜୟପୁର,୮।୩(ନି.ପ୍ର.)- କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଶୁକ୍ରବାର କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଜୟପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଏକମ୍ବା ପଡ଼ିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମାବେଶ ଓ ଆଦିବାସୀ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ ରାହୁଲ| ଏ

ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣର ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର: ଅଭାବରେ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଅଧ୍ୟକ୍ଷା

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୮|୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦିନ ଥିଲା, ସେ ଥିଲେ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ା ସଭା ସମିତିରେ ମୁଖ୍ୟ ଆସନ ମଣ୍ଡନ କରୁଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ନାମ ଫଳକରେ ତାଙ୍କ ନାମ ରହୁଥିଲା| ଏବେ କିନ୍ତୁ ସମୟ ଓ ସରକାରୀ କଳ ତାଙ୍କୁ ଭୁଲିଯାଇଛି। 

କଏଦୀ ଚମ୍ପଟ୍‌ ଘଟଣାରେ କାରାରକ୍ଷୀ ନିଲମ୍ବିତ

 ମାଲକାନଗିରି,୭ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଉପ କାରାଗାରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଜିତ୍‌ ଡାକୁଆ ନାମକ ଜଣେ କଏଦୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ବୁଧବାର ଉପକାରାଗାରର କାରାରକ୍ଷୀ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି।

ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ଧାରଣା

କାଶୀନଗର, ୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)କାଶୀନଗର ଏନ୍‌ଏସିର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାତ କୁମାର ମାସନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନାନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ତାଙ୍କର ବଦଳି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର ଏମ୍‌. ପ୍ରବୀଣ କୁମାରଙ୍କ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ କେତେକ ଜନତା। ଏନେଇ ସେମାନେ  ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୭।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଗଜପତି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରରେ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ  ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଦାବି: ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଲୋକେ

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଦାବି: ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଲୋକେ

ରାୟଗଡ (ଗଜପତି),୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଗଜପତି ଜିଲା ରାୟଗଡ ବ୍ଲକର ଏଙ୍ଗାରସିଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ  ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ବାତ୍ୟାର ୫ମାସ ପରେ ବି ସେମାନେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉଚିତ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। କ୍ଷତିପୂରଣ ନ ମିଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହଟିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଗ୍ରାମବସୀ ଜିଦ୍‌ ଧରିଥିଲେ। 

ସ୍ଥାୟୀ କଣ୍ଟାମାଳ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ସ୍ଥାୟୀ କଣ୍ଟାମାଳ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ନବରଙ୍ଗପୁର,୭।୩(ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧିନ   କଣ୍ଟାମାଳ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତିି । ଏହା କରା ନ ଯାଏ ତେବେ ପଞ୍ଚାୟତର ୪ଟି ୱାର୍ଡ ବାସିନ୍ଦା ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବୁ ବୋଲି ଦାବିପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି୍‌ି।  ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ମଣ୍ଡେଇ ପଡିଆ ଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ କଣ୍ଟାମାଳ ପଞ୍ଚାୟତର ୪ଟି ୱାର୍ଡର ଶତାଧିକ ମହିଳା ପୁରୁଷ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ । 

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଅଣଦେଖା

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ଅଣଦେଖା

 ନବରଙ୍ଗପୁର,୭।୩(ବି.ପ୍ର.)- ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ନିୟମ ମୁତାବକ ମିଳୁନାହିଁ ସହାୟତା । ଏନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ପରିବାର ଲୋକ ଆସି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜିଲାଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରମାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତିି । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମହୁଲି ଗାଁର ବାପା ବୁଧନ ହରିଜନ , ମାଆ ହେମଲତା ହରିଜନଙ୍କ ପୁଅ ଶହୀଦ ବିଜୟ କୁମାର ହରିଜନ । 

ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ହେଲା ସାହା

ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ହେଲା ସାହା

ନବରଙ୍ଗପୁର,୭।୩(ବିି.ପ୍ର.)- ଦୁଇ ଗୋଡ କଟିଯାଇଥିବା ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ହେଲା ସାହା। ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମୈଇଦଲପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନ ଡୁମୁରି ପଦର ଗାଁର ଗୋପି ମୁଦୁଲିଙ୍କ ପୁଅ ଉଦ୍ଧବ ମୁଦୁଲି(୧୮) ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ଲେଙ୍ଗକୁଡେର ଗାଁକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

କାଜୁ ବଗିଚା ଫଳକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ୩ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କାଜୁ ବଗିଚା ଫଳକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ୩ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୭।୩(ବି.ପ୍ର.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ଥାନା ଅଧୀନ ଅଞ୍ଚଳରେ କାଜୁ ବଗିଚା ଫଳଭୋଗକୁ ନେଇ ବିବାଦ ତୁଟୁ ନ ଥିବାରୁ ୩ ଗ୍ରାମବାସୀ  ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଝରିଗାଁ ଥାନା ଅଧିନ ପଲସଗାଁ ଓ ବାଣୁଗୁଡା ଗାଁର ୫୦ ଜଣ ପରିବାରଙ୍କୁ ସରକାର ୧୯୮୨ ମସିହାରେ  ସରକାର ଜମି ଚିହ୍ନଟ ପତ୍ର ସହ କାଜୁଫଳ ଭୋଗ ପାଇଁ ୨ ଏକର ଲେଖାଏଁ କାଜୁ ବଗିଚା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।