ରାୟଗଡା

୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାଧୀନଙ୍କ ଶରୀରରେ ମାଡୁଛି କଳାଦାଗ: ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ରୋଗ

୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାଧୀନଙ୍କ ଶରୀରରେ ମାଡୁଛି କଳାଦାଗ: ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ରୋଗ

ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୦ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବୟସ ୨ ବର୍ଷ। ଦେହସାରା କଳାଦାଗ। ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି କ’ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି। ଏନେଇ ପରିବାର ଚିନ୍ତାରେ ଥିବାବେଳେ ବାଳକ ଜଣଙ୍କୁ ଏହା ଅସହ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଗିର୍ଲିଗୁମ୍ମା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁମ୍ମା ଗ୍ରାମର  ଡାନିଏଲ ଗରଡ଼ାଙ୍କ ପୁଅ ସ୍ବାଧୀନ ଗରଡ଼ାଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଏପରି ।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୯।୨(ବି.ପ୍ର.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା  ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ଝାଡକୁସୁମି ଗାଁର ସୁରେଶ ସୁନାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଜିତ ସୁନା(୪)ଙ୍କୁ ଭୀଷଣ ଜ୍ୱର ହେବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୩ଟାରେ  ସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଣି ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। 

ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ: ବହୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ

ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ: ବହୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ

ମାଲକାନଗିରି,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ସୁକ୍‌ମା ଜିଲା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଚିନ୍ତାଗୁମ୍ଫା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁଲେରଗାଓଁ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ କରିଦେଇଛି। ସେଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

 ବୋଲେରୋ , କାଉଡ଼ି ଭାରରେ  ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ

ବୋଲେରୋ , କାଉଡ଼ି ଭାରରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ

ମାଲକାନଗିରି/ବାଲିମେଳା,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ):ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଓର୍କେଲ ଓ ମାଥିଲି ପୋଲିସ ୨୫୩ କିଲୋ ୪୫୦ ଗ୍ରାମ୍‌ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ବୋଲେରୋ ଜବତ ହୋଇଛି। ଏସ୍‌ପି ଜଗମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଓର୍କେଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାନଗର ଘାଟି ନିକଟରେ ଗାଡ଼ି କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ମହିନ୍ଦ୍ରା ବୋଲେରୋ ଗାଡ଼ି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଦେଖି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଟକାଇ ଥିଲେ । 

ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଗୋଷାଣି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଜପତି ଜିଲାର ଗାରାବନ୍ଧସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଭେଙ୍କେଟେଶ୍ୱର ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ଗାରାବନ୍ଧ ଥାନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଗୁମ୍ମା,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ):ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁମ୍ମାସ୍ଥିତ ବିନୋଦିନୀ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩୦ତମ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୯।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରସ୍ଥ ଗଜପତି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୯ଟାରେ ଏକ ବସ୍‌ ଚକା ତଳେ ପଡ଼ି ଜଣେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ପୁଣି ୩ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

 ୨ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମରାମତି ହେଉନି ବିଦ୍ୟାଳୟ

୨ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମରାମତି ହେଉନି ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଗୋବିନ୍ଦପାଲି, ୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାହାଦୁରଗୁଡା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତର ଟିଣ ଉଡିଯାଇଥିବାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ  ପାଠପଢ଼ାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ା ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ହୋଇଥିବା କାଳବୈଶାଖୀରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଟିଣ ଛପର ଉଡିଯାଇଛି।  ଏବେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଭଲ କୋଠରି ରହିଛି। ସେଠାରେ ପ୍ରଥମରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବସି ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ା

 ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ଡ୍ରାଇଭର, ହେଲପର ଗିରଫ

ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ଡ୍ରାଇଭର, ହେଲପର ଗିରଫ

ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜମହେନ୍ଦ୍ରୀରୁ ଛତିଶଗଡ଼ର ରାୟପୁରକୁ ଭାୟା ମାଲକାନଗିରି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଦେଇ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକରୁ ପୋଲିସ ୮କୁଇଣ୍ଟାଲ ୧୨କେଜି ଓଜନର ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି।

ଶିଶୁକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଲେ ପୁଣେର ଦମ୍ପତି

ଶିଶୁକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଲେ ପୁଣେର ଦମ୍ପତି

ନବରଙ୍ଗପୁର,୯।୨(ବି.ପ୍ର.)ସିନ୍ଧିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ନବରଙ୍ଗପୁର ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଇଛନ୍ତି ପୁଣେର ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ। ଶିଶୁର ବୟସ ୨ ମାସ ୫ ଦିନ। ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଏଠାରୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେବା ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଇମେଲ୍‌ ପାଇବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉପରୋକ୍ତ ଶିଶୁକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ପୁଣେର ଦମ୍ପତି। ଏହି ସମୟରେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁରେଶ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଜୟ ଚୌଧୁରୀ, ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ର ମ୍ୟାନେଜର ସାଗର ପଟ୍ଟନାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଘୋଷଣାର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ବି ହୋଇନି ବିଜ୍ଞାନ ପାର୍କ

ଜୟପୁର,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜୟପୁରରେ ରାଜ୍ୟର ତୃତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨୦୧୬ରେ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା। ୩ ବର୍ଷ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି, କିନ୍ତୁ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। 

ଆନ୍ତଃଜିଲା  ଲୁଟେରା  ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଗିରଫ: ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୁଟିଥିଲେ ଗାଡ଼ି

ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଗିରଫ: ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୁଟିଥିଲେ ଗାଡ଼ି

ପାପଡାହାଣ୍ଡି, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)

ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ  ଆନ୍ତଃଜିଲା ଗାଡି ଲୁଟେରାର ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶୁକ୍ରବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଗାଡ଼ି ଲୁଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଫୋନ କଲ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌  କରି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ  ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୟପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳର ହରିହର ପାରାଭାଇ, ସୋମନାଥ ରଣା ଏବଂ ତ୍ରିଲୋଚନ ଦୁର୍ଗା। ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି  ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ମହାନ୍ତି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି କଂସ ମହାରାଜ:  ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଜରିମାନା

ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି କଂସ ମହାରାଜ: ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଜରିମାନା

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡିରେ ଚାଲିଥିବା ଧନୁଯାତ୍ରାର ଷଷ୍ଠ ରଜନୀରେ ପୁତନା ପ୍ରେରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ପିଆଇ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଣ ନେବାକୁ ପୂତନା ରାକ୍ଷସୀକୁ କଂସ ମହାରାଜା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ବାହରୁଛି କ୍ଷୀର

ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ବାହରୁଛି କ୍ଷୀର

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଳକ ଜୁନାପାଣି ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ପଦ୍ମନ ସିହ୍ନାଙ୍କର ବନ୍ଧପଡା ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଚାଷ ଜମି ରହିଛି। ଏହି ଜମି ହୁଡାରେ ଥିବା ଏକ ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ୩ ଦିନ ହେବ କ୍ଷୀର ବାହାରୁଛି।

ଆରକୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ପାଡୁଆରୁ ଗିରଫ

ଆରକୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ପାଡୁଆରୁ ଗିରଫ

କୋରାପୁଟ,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କୋରାପୁଟ ପୋଲିସକୁ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ପାଡୁଆ ଥାନା ଚାଟୁଆ ପଚାଂୟତର କୋଡ଼ିଖାଇ ଗ୍ରାମର ବୁଦୁଖିଲଙ୍କ ପୁଅ ତଥା  ମାଓବାଦୀଙ୍କ ନନ୍ଦପୁର ଏରିଆ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ହାର୍ଡ଼କୋର ମିଳିସିଆ ସଦସ୍ୟ ଡମ୍ବରୁ ଖିଲ(୨୩)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଗିରଫ କରିଛି।

‘ଦୃଢ଼ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରଖିଲେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିବ’

‘ଦୃଢ଼ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରଖିଲେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ମିଳିବ’

କୋରାପୁଟ,,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ନିଜର ଆମତ୍ବିଶ୍ୱାସକୁ ଦୃଢ଼ ରଖିପାରିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ସହଜ ହେବ। କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୫୫ତମ ବାର୍ଷିକ ଉସତ୍ବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଡ. ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଏହା କହିଛନ୍ତି। 

 ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟିରେ ଲାଗୁଛି କେନାଲ ପାଣି

ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟିରେ ଲାଗୁଛି କେନାଲ ପାଣି

ଜୟପୁର,୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଜୟପୁର ସହର ନିକଟସ୍ଥ ଧନପୁର ଉପ କେନାଲ ଏବଂ ଧନପୁର ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁସନ କୋଲାବ ଇରିଗେସନ ବିଭାଗର କେନାଲ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବେଆଇନ ମାଟି ଇଟାଭାଟି ଗଢ଼ିଉଠିଛି। ଇଟାଭାଟି ମାଲିକମାନେ ଚାଷ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ କେନାଲରୁ ଜଳ ଚୋରି କରିବା ସହ ଏହାକୁ ଡିଜେଲ ମୋଟର ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ଭାଟିରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। କେତେକ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକ କେନାଲ ରାସ୍ତା ଖୋଳି ପାଇପ ଜରିଆରେ କେନାଲରୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଜଳ ଚୋରି କରୁଛନ୍ତି । ବିଭାଗ କିନ୍ତୁ ଚୁପ୍‌ ହୋଇ ବସିରହିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ତଳମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଚାଷଜମିକୁ କେନାଲ ପାଣି ପହଞ୍ଚୁ ନଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟି ପାଇଁ ଜଳ ଚୋରି ହେବା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରି

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ତାଣ୍ଡବାଇ ଉନ୍ନୀତ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ:ଅଧିକାଂଶ ରାତିରେ ଉପବାସ ରହୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ତାଣ୍ଡବାଇ ଉନ୍ନୀତ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ:ଅଧିକାଂଶ ରାତିରେ ଉପବାସ ରହୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

କାଲିମେଳା,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳା ବ୍ଲକ ତାଣ୍ଡବାଇ ପଞ୍ଚାୟତରେ ରହିଛି  ତାଣ୍ଡବାଇ ଉନ୍ନୀତ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ|ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। 

ଭ୍ୟାନ ଉପରକୁ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ଭ୍ୟାନ ଉପରକୁ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଜଣେ ମୃତ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୭।୨- ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ଖଲିଗୁଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ୩୨୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗୁରୁବାର ଏକ କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଉପରେ ମାଡିଯିବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ନିଅଁା ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ଟ୍ରକ ଡ଼୍ରାଇଭରଙ୍କ ବେପାରୁଆ ଗାଡ଼ି ଚାଳନା ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରାସ୍ତାରୋକ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଟ୍ରକ ଡ଼୍ରାଇଭରକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଜପତି ଜିଲା ଗସ୍ତ: ୧୨୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦଘାଟନ, ୯୮ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭ ଦେଲେ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଜପତି ଜିଲା ଗସ୍ତ: ୧୨୯ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦଘାଟନ, ୯୮ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭ ଦେଲେ

ରାୟଗଡ଼ (ଗଜପତି), ୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ):ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗୁରୁବାର ଗଜପତି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ୬୬.୬୨କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ୧୨୯ଟି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ୧୩. ୭୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବା ୯୮ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଶୁଭ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଜିରାଙ୍ଗ ପଦ୍ମସାଗରରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୁଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିଚିତ ପଦ୍ମ ସମ୍ଭବଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି। 

ଔଷଧ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁଟରଙ୍କ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ:  ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଔଷଧ ପୋଡ଼ିଗଲା

ଔଷଧ ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁଟରଙ୍କ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଔଷଧ ପୋଡ଼ିଗଲା

ମାଲକାନଗିରି,୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ପୌର ପରିଷଦ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଔଷଧ  ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁଟରଙ୍କ ଗୋଦାମରେ ଗୁରୁବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଔଷଧ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛ। ସୁବ୍ରତ ମେଡିକାଲ ଏଜେନ୍ସି  ଫର୍ମାସିଟ୍ୟୁକାଲ  ଡିଷ୍ଟ୍ରିବ୍ୟୁଟରଙ୍କ ଗୋଦାମର ଉପର ମହାଲାରେ ଏହି ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ନିଆଁ ଅନ୍ୟ କଠୋରିକୁ ବ୍ୟାପିବା ପୂର୍ବରୁ  ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍  ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିଥିଲେ।

ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ :୧୦ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ :୧୦ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମାଲକାନଗିରି,୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-:ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ବିଜାପୁର ନିକଟସ୍ଥ ମାଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ୧୦ ଜଣ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ବିଜାପୁର ପୋଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମାନବିକତା : ଏନେମିଆ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦେଲେ ରକ୍ତ

ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମାନବିକତା : ଏନେମିଆ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦେଲେ ରକ୍ତ

ମାଲକାନଗିରି,୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ଏମ.ଭି-୦୩ସ୍ଥିତ ବିଏସଏଫର ୧୬୦ ବାଟାଲିୟନ ଯବାନମାନେ ପୁଣି ଏକ ମାନବିକତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଏନେମିଆ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ରକ୍ତ ଦେଇ ତାଙ୍କର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ନୂଆପୁକି ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା

ନୂଆପୁକି ରାସ୍ତା ପାଲଟିଛି ମରଣଯନ୍ତା

କୋଲାବନଗର,୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ୍‌ ବଡ଼କେରେଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ବିସ୍ଥାପିତ ଗ୍ରାମ ନୂଆପୁକି ରାସ୍ତା ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି। କୋଲାବ ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଧୋଇ ହୋଇଯିବା ପରେ ୧୯୮୪ ମସିହାରେ  ଅପର କୋଲାବ ପ୍ରକଳ୍ପ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଡ୍ୟାମ୍‌ ନିମ୍ନଭାଗରେ ଥିବା ଏକ ଖୋଲା ପଡ଼ିଆରେ ଥଇଥାନ କରିଥିଲେ।