Dharitri News

ରାୟଗଡା

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ବିଜେଡ଼ିର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୫।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ଦାବିକୁ କୃଷକଙ୍କ ସ୍ବାର୍ଥ ବିରୋଧି ବୋଲି କହି ଏହି ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା, ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା, ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଜେକେପୁର/ମୁକୁନ୍ଦପୁର, ୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଉଚିତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇ ଯୋଜନାମାନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଲୋକମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ଡକାୟତଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଜୟପୁର

ଜୟପୁର, ୧୫।୧(ନି.ପ୍ର.)-ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାର ପ୍ରମୁଖ ସହର ହେଉଛି ଜୟପୁର । ଜୟପୁର ହେଉଛି ଏକ ବ୍ୟବସାୟିକ ପେଣ୍ଠ ା ଏଠାରେ ଟାଉନ ଥାନା ଓ ସଦର ଥାନା ସହ ୩ଟି ପାଣ୍ଡି ରହିଛି ା ଜୟପୁର ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡକାୟତି ଓ ଲୁଟ୍‌ତରାଜ ଯୋଗୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ।

ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରଣ

ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରଣ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ ସୁକମା ଜିଲାରୁ କିସ୍ତାରାମକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାରେ ଧର୍ମାପେଟା ନିକଟରେ ନବ ନିର୍ମିତ ପୋଲ ଉପରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ନଜର ପଡ଼ିଛି। ୧୫ ଦନି ତଳେ ସେହି ପୋଲକୁ ଆଇଡ଼ି ଲଗାଇ ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରିଥିବାବେଳେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ପୁଣି ଥରେ ଆଇଡ଼ି ଲଗାଇ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ

ଜୟପୁର,୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁରଠାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସଚେତନତା ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କୋମଳ ହାତରେ ଅପରାଧ

କୋରାପୁଟ,୧୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର) ଓଡିଶାର କୋରାପୁଟ ଭଳି ଏକ ଉପାନ୍ତ ଜିଲାରେ କୋମଳ ହାତରେ ଘଟିଛି ଅପରାଧ। ଆଶ୍ରମ ସକ୍‌ୁଲର ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୌଣସି ଘଟଣାରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ସେହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବାଳକଙ୍କ ଦୁଇ ହାତ ଭାଙ୍ଗିଛି। ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ଘଟଣାଟି ଗତ ୧୦ ତାରିଖରେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଘଟିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଚାପି ଦେବା ସକାଶେ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଆହତ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ପରେ ଏହା ପଦାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ରବିବାର ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ୫/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟର ୪ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଜୟପୁରସ୍ଥିତ ଜୁଭେନାଲ କୋର୍ଟକୁ ପଠାଇଛି।

ଆନ୍ଧ୍ରର କୋଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିଦର୍ଶନ ଘଟଣା: ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଧାୟକ

ଆନ୍ଧ୍ରର କୋଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିଦର୍ଶନ ଘଟଣା: ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଧାୟକ

ପଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ, ୧୪।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା କୋଟିଆ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଓ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ଗତ ୯ ତାରିଖରେ ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ତଳଗଞ୍ଜେଇପଦର ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରି ଫେରିଯିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ପର ହୋଇଉଠିଛି। ଏହି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ରବିବାର ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ପାଙ୍ଗି ଗସ୍ତ କରି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ଲୋକ ଅଦାଲତରେ ୬୩୮୦ ମାମଲା ଫଇସଲା

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୪। ୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ୨୩୩ଟି ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା ସମାଧାନ କରାଯାଇ ୩୭ ହଜାର ୪୬୫ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହୋଇଛି । ସେହିଭଳି ଗୋଟିଏ ଦେୱାନୀ କେସ, ଲିଗାଏଏଡ କେସ୨ଟି ଓ ୬୧୪୭ ରେଭିନ୍ୟୁ କେସ ବାବଦକୁ ମୋଟ ୧୩ ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ୨୯୨ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ପାଇଁ ବୁଲେଟରେ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ଗସ୍ତ

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ପାଇଁ ବୁଲେଟରେ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ଗସ୍ତ

ନବରଙ୍ଗପୁର, ୧୪। ୧ (ବି.ପ୍ର.)- ଗାଡି ଚଲାଇବା ବେଳେ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ମାନିବା, ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା ସହ କାର ଚଲାଇବା ସମୟରେ ସିଟ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧି ଗାଡି ଚଲାଇବା, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ରାସ୍ତା ଛାଡିବା ପ୍ରମୁଖ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ବାଲେଶ୍ୱର ରୋୟାଲ ଏନଫିଲ୍ଡ କ୍ଲବ ଉଦ୍ୟମ କରିଛି । ଏନେଇ ୨୦ଟି ବୁଲେଟରେ କ୍ଳବର ୨୦ ଜଣ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରି ଫୁଲବାଣୀ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡି, ବାଲିଗୁଡା, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଭବାନୀପଟଣା ଦେଇ ପରେ ଶନିବାର ନବରଙ୍ଗପୁର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

କ୍ଷୁଦ୍ରଜଳସେଚନ ବିଭାଗରେ ପିସି କାରବାରକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ଏତଲା

କ୍ଷୁଦ୍ରଜଳସେଚନ ବିଭାଗରେ ପିସି କାରବାରକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ଏତଲା

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୪। ୧ (ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗରେ ଚାଲିଥିବା ପିସି କାରବାରର ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ ସହ ଜଣେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ୩ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମୁନା ତ୍ରିପାଠୀ ନବରଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ରବିବାର ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି । କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ କିଭଳି ଠିକାଦାରଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି ତାହାର ଭିଡିଓ ଥିବା ଏକ ପେନଡ୍ରାଇଭ ଥାନାରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆ ଯାଇଛି ା

୩ ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ

୩ ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି,୧୪।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଥିବା ବସ୍ତର ଜିଲା କଟକଲ୍ୟାଣ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼େଲଖାପାଲ ନିକଟରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ହେଉଥିବା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ନିୟୋଜିତ ୭ଟି ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ି ଅଭିଯୋଗରେ ୩ଜଣ ମାଓବାଦୀ ଜନମିଲିସିଆ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍‌ ଗିରିଫ କରିଛି । ଏ ନେଇ ରବିବାର ବସ୍ତର ଏସ୍‌ପି ଗୋରଖନାଥ ବଚେଲ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ଗୁଣପୁର,୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଜଲତାର ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଗଁ। ବନାଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟରୁ ରବିବାର କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ଗଜପତି ଜିଲା ସେରଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଡ଼ାଉଲ ଗ୍ରାମର ସାମୁଏଲ୍‌ ବଡ଼ ରଇତ(୩୦) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

କେବିକେ ଜିଲାରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ନଁ।ରେ ଧର୍ମକୁ ଆଖିଠାର

ମାଲାକାନଗିରି, ୧୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେବିକେ ଜିଲାରେ ଧର୍ମକୁ ଆଖିଠାର ଭାବେ ଚାଲିଛି ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାନୀତି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଖାଲିପଡ଼ୁଛି ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ସ୍ଥାନ। ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଲେବି କିଛିଦିନ ପରେ ଧରାଧରି କରି ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ଅଧ୍ୟାପକ।

ପାଣି ଛାଡ଼ି ମରାମତି ହେଉଛି କେନାଲ

ପାଣି ଛାଡ଼ି ମରାମତି ହେଉଛି କେନାଲ

କୋଟପାଡ, ୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୋଟପାଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳିତବର୍ଷ ରବି ଫସଲ ସକାଶେ ଅପରକୋଲାବ ଯୋଜନାରେ କେନାଲରେ ପାଣି ଛଡା ଯାଇଛି। ତେବେ ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଣି ମାଡୁଛି ସେହି ଅଞ୍ଚଳର କେନାଲଗୁଡିକ ମରାମତି କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତା :ମାଣିକଙ୍କ ‘ଘର’ସ୍ବପ୍ନ ମଉଳୁଛି

ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତା :ମାଣିକଙ୍କ ‘ଘର’ସ୍ବପ୍ନ ମଉଳୁଛି

ଗୁମ୍ମା, ୧୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗରିବ ଓ ବାସହୀନଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଥିବା ବେଳେ ତାହା କେବଳ ପ୍ରଚାର ସର୍ବସ୍ବ ହୋଇ ରହିଯାଉଛି। ଗୁମ୍ମା ବ୍ଲକ ସଦର ପଞ୍ଚାୟତର ମାଣିକ ଦଳାଇ (୬୦)ଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଏହା ସହଜେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଯାଏ।

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୩।୧- ରାୟଗଡା ସହରର ରୟତ କଲୋନୀ-ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଗଜପତି ଛକର ଗୌରୀ ଶଙ୍କର, କସ୍ତୁରିନଗରର ଟି.ଜାଗି, ବାରିଝୋଲାର ୱାରୁକ ସ୍ବାଇଁ, ଆରକେ ନଗରର ଶୌଳ ନାୟକ ।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଖାନାରେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଜୟପୁର/ବୋରିଗୁମ୍ମା,୧୩। ୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ବ୍ଲକର ଜୟନ୍ତିଗିରସ୍ଥିତ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଥିବା ପାଇଖାନାରେ ଜଣେ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହା ହେଲା ଶବ

ଖଇରପୁଟ/କୁଡ଼ୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁଣି ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ମହାପ୍ରୟାଣ ଯୋଜନା। ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହା ହୋଇଛି ମୃତଦେହ। ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ୍‌ କୁଡ଼ୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ।

କାଲିମେଳାରେ ଛେଳି ମଡ଼କ, ୧୦ ଦିନରେ ୭୦ ଛେଳି ମଲେଣି

କାଲିମେଳାରେ ଛେଳି ମଡ଼କ, ୧୦ ଦିନରେ ୭୦ ଛେଳି ମଲେଣି

କାଲିମେଳା,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-କାଲିମେଳା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ୩ ମାସତଳେ ଛେଳି ଓ ଘୁଷୁରି ମଡକ ଦେଖାଦେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ସେହି ରୋଗ ଲେଉଟିଛି । ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭେଙ୍କଟାପଲମ ପଞ୍ଚାୟତର ପାନିମେଟଲା ଗ୍ରାମରେ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛେଳିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ପୋଲିସ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ: ୩ ମାଓବାଦୀ ମୃତ!

ପୋଲିସ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ: ୩ ମାଓବାଦୀ ମୃତ!

ମାଲକାନଗିରି,୧୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶା ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀ ପାହାଡ଼ରେ ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ମାଓବାଦୀଙ୍କର ଗୁଳିବିନମୟ ଘଟି ୩ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କର ମୃତ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଗାଈ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧିନସ୍ଥ ଗାଈ ଆକ୍ରମଣରେ ଶନିବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ପାଟତାଲି ଗ୍ରାମର ଲୁଲୁମାଇ ହାଡ୍ରାଙ୍ଗ।

ବିଲୁପ୍ତ ହେବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତାଦ୍ଦୀର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଫଳବଗିଚା

ବିଲୁପ୍ତ ହେବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତାଦ୍ଦୀର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଫଳବଗିଚା

ମାଲକାନଗିରି,୧୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଉପାନ୍ତ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୧୯୬୪ରେ ୯୯ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର ଫାର୍ମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା କୃଷି ବିଭାଗ। ଆମ୍ବ, କମଳା, ଲେମ୍ବୁ, ପିଜୁଳି, ସପୁରି, ପଣସ, ସେଓ ଗଛରେ ହସି ଉଠୁଥିଲା ଫାର୍ମ।

୧୩୦୦  ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର

୧୩୦୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର

ଗୁଣପୁର,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁରଠାରେ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ୧୩୦୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କରି ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସରେ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି

କଂଗ୍ରେସରେ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୨।୧- ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ସମେତ ଭାଜପାର କେତେକ ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ ଗତ ୧୦ ତାରିଖରେ କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୁହଁ ଖୋଲିଛି ଭାଜପା । ଜାଲ ଦସ୍ତଖତ ତଥା ସିଲ୍‌ମାରି ମୁନିଗୁଡା ଭାଜପାର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଭାଜପା । ରାୟଗଡା ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଶିବଶଙ୍କର ଉଲ୍ଲାକାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ରଖାଯାଇଛି ।