ରାୟଗଡା

ଅପରାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

ଅପରାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣି,୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଲକାନଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସେରପାଲ୍ଲୀ, ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣି, ମାର୍କାପାଲ୍ଲୀ ଓ ବୀରଲକ୍ଷ୍ମଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶତାକଡ଼ା ୬୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ମତଦାନ ହୋଇଛି । 

ଜୀବିତଙ୍କୁ ମୃତ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବାରୁ ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେ ନାହିଁ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମହିଳାପୁରୁଷ

ଜୀବିତଙ୍କୁ ମୃତ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବାରୁ ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେ ନାହିଁ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମହିଳାପୁରୁଷ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ୧୪୬ ମାଲକାନଗିରି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପଡ଼ିଆ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜୀବିତ ମହିଳାପୁରୁଷ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ଭୋଟ ତାଲିକାରେ ମୃତ ଦର୍ଶାଯାଇ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ: ମାଲକାନଗିରିର ଅନେକ ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମେଶିନ୍‌ ଖରାପ, ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏଜେଣ୍ଟ

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ: ମାଲକାନଗିରିର ଅନେକ ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମେଶିନ୍‌ ଖରାପ, ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏଜେଣ୍ଟ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗୁରୁବାର ହେଉଛି ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ। ଏଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟଦାନ ଚାଲିଛି।

ମାଲକାନଗିରିରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଧମକ ପ୍ରଭାବ: ୯ ବୁଥ୍‌ରେ କେହି ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି, ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୧୦% ମତଦାନ

ମାଲକାନଗିରିରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଧମକ ପ୍ରଭାବ: ୯ ବୁଥ୍‌ରେ କେହି ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିଲେନି, ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୧୦% ମତଦାନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୧।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନର ଗୁରୁବାର ମତଦାନ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ। ଏଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟଦାନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲା ମାଲକାନଗିରିରେ ୫୪୦ ବୁଥ୍‌ରୁ ୫୧୦ରେ ପୋଲିଂ ଚାଲିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦% ଭୋଟଦାନ ସରିଥିବା ଜିଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଇଭିଏମ୍‌ ଖରାପ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଇଭିଏମ୍‌ ଖରାପ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ମାଲକାନଗିରି,୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଏମ୍‌ଭି ଗ୍ରାମରେ ଇଭିଏମ୍‌  ଖରାପ ଯୋଗୁ ଶତାଧିକ ଭୋଟର ଭୋଟ ଦେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇଭିଏମ୍‌ ମେସିନକୁ ତିନି ତିନି ଥର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମେସିନରେ ତ୍ରୁଟି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି।

୫୪୦ ବୁଥ୍‌ରୁ ୫୧୦ଟିରେ ଚାଲିଛି ପୋଲିଂ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଲିଂ ସରିଛି

୫୪୦ ବୁଥ୍‌ରୁ ୫୧୦ଟିରେ ଚାଲିଛି ପୋଲିଂ: ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଲିଂ ସରିଛି

ମାଲକାନଗିରି,୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ୫୪୦ ବୁଥ୍‌ରୁ ୫୧୦ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ପୋଲିଂ ଚାଲିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଲିଂ ସାରିଥିବା ଜିଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ କହିଛନ୍ତି।

ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ମତଦାନ କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟର

ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ମତଦାନ କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟର

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୧ା୪(ବି.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ, ଝରିଗାଁ, ଡାବୁଗାଁ, ନବରଙ୍ଗପୁର ବିଧାନସଭା ଓ ନବରଙ୍ଗପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଛି।

ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣିରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣିରେ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣି,୧୧ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ମାଲକାନଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣି, ଗଙ୍ଗଲା, ପେଦାୱାଡା, ମାର୍କାପାଲ୍ଲୀ, ବୀରଲକ୍ଷ୍ମଣପୁର ଓ ସେରପାଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶତକଡ଼ା ତିରିଶି ଭାଗ ମତଦାନ ହୋଇସାରିଛି। 

ଇଭିଏମ୍‌ ଖରାପ, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଇଭିଏମ୍‌ ଖରାପ, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ମାଲକାନଗିରି,୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଭୋଟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଇଭିଏମ୍‌ ମେସିନ ଖରାପ ଯୋଗୁଁ ମତଦାନ ରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି। ଅଧିକାଂଶ ଜାଗାରେ ଯେଉଁ ବଟମ ଦବାଇଲେ ଗୋଟିଏ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଭୋଟ୍‌ ଚାଲିଯାଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ମତଦାନ ପାଇଁ ମହିଳାଭୋଟରଙ୍କ ଲମ୍ବାଧାଡ଼ି

ମତଦାନ ପାଇଁ ମହିଳାଭୋଟରଙ୍କ ଲମ୍ବାଧାଡ଼ି

ମାଲକାନଗିରି,୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଲକାନଗିରିରେ ମଡେଲ ଭୋଟକେନ୍ଦ୍ର ବୁଟିଗୁଡା ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବୁଥ୍‌ରେ ମହିଳା ପୋଲିଂ ପାର୍ଟି ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି।

ଜୟପୁରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଜୟପୁରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ

ଜୟପୁର, ୧୧।୪(ଡି. ଏନ.ଏ): ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ୨୦୧୯ର ମହାକୁମ୍ଭ। ସାରାଦେଶରେ ମୋଟ ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଟ ୪ଟି ଲୋକ ସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି। 

ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଆଜି:  ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟର ୧୪ ବିଧାନସଭା, ୨ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ

ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଆଜି: ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟର ୧୪ ବିଧାନସଭା, ୨ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ୍‌/କୋରାପୁଟ/ମାଲକାନଗିରି/ନବରଙ୍ଗପୁର ୧୧ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ବି.ପ୍ର.) ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୁରୁବାର ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟର ୧୪ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ଓ ୨ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ହେଉଛି।

ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢାଉ : ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ, ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୬୨ ଗିରଫ

ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢାଉ : ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ, ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୬୨ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି,୧୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ବହୁଳ ମାତ୍ରାରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ। ଅବାଧ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିଶା କାରବାର ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି ହୋଇଛି। ଏହି ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ ଓ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି।  ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରା ଯାଇଛି।

ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଗଲେ ପୋଲିଂ ପାର୍ଟି

ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଗଲେ ପୋଲିଂ ପାର୍ଟି

ମାଲକାନଗିରି,୧୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗୁରୁବାର ନବରଙ୍ଗପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ ସହ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ୨ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ମାଲକାନଗିରି ଓ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ମତଦାନ ହେବ। ମତଦାତାମାନେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ। ଏନେଇ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛ। ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପୋଲିଂ ପାର୍ଟିମାନଙ୍କୁ ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ପଠାଯାଇଛି। 

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ, ମିଳିଲା ବୋମା

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ବିସ୍ଫୋରଣ, ମିଳିଲା ବୋମା

କୋରାପୁଟ/କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର/ମାଲକାନଗିରି, ୧୦ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୁରୁବାର ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ମାଓବାଦୀ ଉପଦ୍ରୁତ ତଥା ସୀମାନ୍ତ ଜିଲାରେ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି। ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ଦାନ୍ତଓ୍ବୋଡ଼ାରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇ ଜଣେ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟରେ ମଧ୍ୟ ମାଓବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି।

ଜୟପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ: ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ପ୍ରଶ୍ନ

ଜୟପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ: ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ପ୍ରଶ୍ନ

ଜୟପୁର,୧୦।୪(ନି.ପ୍ର.): ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ଜୟପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ଏକମାତ୍ର ଅଣ ସଂରକ୍ଷିତ ଆସନ ଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ହାତେଇବା ସବୁ ଦଳ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି। ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ଆସନରୁ ୮ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲଢୁଥିଲେ ହେଁ ଭାଜପା, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଲଢ଼େଇ ହେବ। ଏହି ତିନି ଦଳକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ବିଏସ୍‌ପିର କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ ଭୋଟ୍‌ ବିଭାଜନ କରିବାରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକା ନେବେ।

ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ପାଇଁ ଝୁଲାମଣି ଧରି ସାଇକେଲରେ ଗାଁ ବୁଲୁଛନ୍ତି ରାମ ବାରିକ

ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ପାଇଁ ଝୁଲାମଣି ଧରି ସାଇକେଲରେ ଗାଁ ବୁଲୁଛନ୍ତି ରାମ ବାରିକ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବା କିମ୍ବା ହାରିବା ନେଇ ତାଙ୍କର କୌଣସି ରୁଚି ନାହିଁ। ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ତାଙ୍କର ମୂଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ସେ ହେଲେ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଦଶମନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପଟ୍ରଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଯୁବକ ରାମ ବାରିକ। ଗତଥର ପରି ଚଳିତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ତଫସିଲଭୁକ୍ତ ଜାତି ସଂରକ୍ଷିତ କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ରାମ ବାରିକ।

ଝରିଗାଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୨ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ୪ ଶହ ୯ ଭୋଟର କରିବେ ମତଦାନ

ଝରିଗାଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୨ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ୪ ଶହ ୯ ଭୋଟର କରିବେ ମତଦାନ

ଝରିଗାଁ,୧୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଝରିଗାଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୨ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ୪ ଶହ ୯ ଭୋଟର ମତଦାନ କରିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକରେ ୯୯ ହଜାର ୧ ଶହ ୮୫ ଭୋଟର ରହିଛନ୍ତି।

ଜିଲାରେ ୨୧,୭୮୨ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭୋଟର

କୋରାପୁଟ,୧୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ମୋଟ ୨୧ ହଜାର ୭୮୨ ଜଣ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭୋଟର  ମତଦାନ କରିବେ। 

କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବ : ବଜ୍ରପାତରେ ୮ ଗୋରୁ ମୃତ

କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବ : ବଜ୍ରପାତରେ ୮ ଗୋରୁ ମୃତ

ରାଇଘର,୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ରାଇଘର ବ୍ଲକରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ଜୋରରେ ପବନ ଓ ବଜ୍ରପାତ ହେବା ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଘରର ଛପର ଉଡିଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତରେ ୮ ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ମହିଳା ମୃତ

ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ମହିଳା ମୃତ

ଦଶମନ୍ତପୁର, ୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ମୁର୍କାର ପଞ୍ଚାୟତ ଗାଦିଖାଲ ଗାଁର ମାଜିଣି ହୁଇକା(୫୫) ସୋମବାର ରାତିରେ ଝାଙ୍କର ଘାଟରେ ଭାସି ଯାଇଥଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ତାଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ନଦୀରେ ଥିବା ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ ନିକଟରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ୧କିମି ଖଟିଆରେ ବୋହି  ଦଶମନ୍ତପୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  

୨୦ ମିନିଟ୍‌ ବର୍ଷିଲା କୁଆପଥର

୨୦ ମିନିଟ୍‌ ବର୍ଷିଲା କୁଆପଥର

କୁନ୍ଦୁରା, ୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର କୁଆ ପଥର ସାଙ୍ଗକୁ ଘଡଘଡି ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟା ୩୦ରେ ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ଅଚାନକ କୁଆ ପଥର ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରାୟ ୨୦ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିଲା। ଏଥିରେ ଡଙ୍ଗରପାଉଁସୀ ଓ ଫୁପୁଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳର ଆମ୍ବଚାଷୀ ବିଶେଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନିର୍ବାଚନ ନେଇ  ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ: ୯ ଲକ୍ଷ ୪୮ ହଜାର ୬୬୨ ଭୋଟର କରିବେ ମତଦାନ

ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ: ୯ ଲକ୍ଷ ୪୮ ହଜାର ୬୬୨ ଭୋଟର କରିବେ ମତଦାନ

କୋରାପୁଟ,୯।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର): ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପଯର୍‌ୟାୟ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ମତଦାନ ହେବ।  ଏଥିଲାଗି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି।

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ:ବିଜେଡ଼ି ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର କମ୍ପାନୀ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଟଙ୍କା

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ:ବିଜେଡ଼ି ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର କମ୍ପାନୀ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଟଙ୍କା

ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି,୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରୀତମ ପାଢୀଙ୍କୁ ଜିତାଇବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ରର ମୈତ୍ରି ନାମକ ଖଣି କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କ ସହ ହିଣ୍ଡାଲକୋ , ନାଲକୋ ପରି ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀର ଲୋକମାନେ ଗାଁ ଗାଁ ରେ ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ।