ରାୟଗଡା

୫୦, ୧୦୧ ଟଙ୍କାରେ ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ ନିଲାମ

୫୦, ୧୦୧ ଟଙ୍କାରେ ଗଣେଶଙ୍କ ଲଡୁ ନିଲାମ

କାଶୀନଗର, ୨୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ବ୍ଲକ ଅଲଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଅଲଡା ଗ୍ରାମରେ ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ଅବସରରେ ୫କେଜି ଓଜନର ଏକ ବିରାଟ ଲଡୁ ନିଲାମ କରାଯାଇଛି।

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରସ୍ଥ ବଡ ବ୍ରାହ୍ମଣସାହି ଛକ ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। 

ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଧାରଣାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଧାରଣାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି,୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ ଅଭିଭାବକ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଶନିବାର  ସ୍କୁଲ ଗେଟ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ଶିଶୁ, ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ଛତୁଆରେ ପୋକ

ଶିଶୁ, ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ଛତୁଆରେ ପୋକ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୨ା୯(ବି.ପ୍ର.): ଶିଶୁ ଓ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ସରକାର ବ୍ୟାପକ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି।  କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ନିମ୍ନମାନର ଖାଦ୍ୟ ମିଳୁଥିବା ହିତାଧିକାରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ସଫଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର: ୩୧ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁହଁରେ ଫୁଟିଲା ହସ

ସଫଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର: ୩୧ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁହଁରେ ଫୁଟିଲା ହସ

କୋରାପୁଟ,୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ୩୧ ଜଣ ଶିଶୁ ନୂଆ ଜୀବନ ପାଇଛନ୍ତି। କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲ କଲେଜ, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ନିରତାର ପକ୍ଷରୁ ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଶିବିରରେ ଜନ୍ମଗତ ପାଦବିକୃତି ଜନିତ ଚାଲିପାରୁ ନଥିବା ୩୧ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଛି।

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଅଟକିଛି ପାଠପଢ଼ା

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଅଟକିଛି ପାଠପଢ଼ା

କୋରାପୁଟ,୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ କୋରାପୁଟ ବ୍ଲକ ଲିଟିଗୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ଆଲୁମିନା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଠପଢା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି। 

ଅଲଣାଗୁଡ଼ା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି

ଅଲଣାଗୁଡ଼ା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି

ଦଶମନ୍ତପୁର, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଇକ ଫୁଲବେଡା ଜି.ପି.ର ଅଲଣାଗୁଡା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନିଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନେ ନିୟମିତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହୁ ନଥିବା ନେଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଭିଭାବକ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଉଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ଏମ୍‌ପିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଉଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ଏମ୍‌ପିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨୧। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିିରେ ଅଧ୍ୟାପକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବ୍ଲକ୍‌ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଅଧ୍ୟାପିକା , ଅଧ୍ୟାପକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ସଂଘ ତରଫରୁ ବ୍ଲକ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଉଚ୍ଛେଦ ସମ୍ପର୍କରେ ଏମ୍‌ପି ଝିନ୍ନ ହିକ୍‌କାଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ରାସ୍ତାରେ ଖାଲଖମା , ମରାମତି ଦାବି

ରାସ୍ତାରେ ଖାଲଖମା , ମରାମତି ଦାବି

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨୧। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ସୁନାବେଡ଼ା ପୌରପରିଷଦ ଅଧୀନ କାକିଗଁାକୁ ପଡ଼ିଥିବା ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଏହି ରାସ୍ତାର ମରାମତି କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ମଝିରେ ଖାଲଖମା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ଏନ୍‌ସିସିର ବାର୍ଷିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଏନ୍‌ସିସିର ବାର୍ଷିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଡାବୁଗାଁ, ୨୧।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ସଦରମହକୁମା ସ୍ଥିତ ଓଡିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏନ୍‌ସିସି ୧୩ (ଓଡିଶା) ବାଟାଲିୟନ ତରଫରୁ ଜାତୀୟ ସମର ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ବାହିନୀର ୧୦ ଦିନିଆ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଡାଏ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା: କୋଲାବ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିଲା

ଡାଏ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା: କୋଲାବ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିଲା

କୋରାପୁଟ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଡାଏ ଝଡ଼ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି ା ଜିଲା ଜରୁରି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସେମିଳିଗୁଡା ବ୍ଲକରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୦୭ ମିମି ବର୍ଷା ହୋଇଛି ା ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ କୋଲାବ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧିପାଇବା ଯୋଗୁଁ  ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୬.୩୦ ମିନିଟରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋଲାବ ଡ୍ୟାମର ଗେଟ୍‌ ନଂ ୫ ଓ ୬ ଖୋଲାଯାଇଛି ।

ବ୍ଲକ କୃଷକ ପରାମର୍ଶ କମିଟି ବୈଠକ

ବ୍ଲକ କୃଷକ ପରାମର୍ଶ କମିଟି ବୈଠକ

ଡାବୁଗାଁ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ସଦରମହକୁମା କୃଷି ସୂଚନା ଓ ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ବ୍ଲକ କୃଷକ ପରାମର୍ଶ କମିଟିର ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଆତ୍ମା ସଭାପତି ରତ୍ନାକର ମାଝୀ  ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।  ଏଥିରେ କୃଷି, ପ୍ରାଣୀପାଳନ, ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷ, ଫଳ ଓ ପନିପରିବା ଚାଷ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।  ଉନ୍ନତ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଅଦିନିଆ ଚାଷ, ଗାଈଗୋରୁ ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ହେଉଥିବାରୁ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଇବା, ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଉପରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ପ୍ରଭାବରେ ବନ ବିଭାଗର କୋଟିଏରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ସାମଗ୍ରୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ପ୍ରଭାବରେ ବନ ବିଭାଗର କୋଟିଏରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସାମଗ୍ରୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ମାଲକାନଗିରି- ୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଡାଏ ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ପ୍ରଭାବରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ବନ ବିଭାଗରେ କୋଟିଏରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ସହ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଚାରା ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବିଭାଗୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛିା 

ଆମ ବୁଥ, ଆମ ଗୌରବ ଓ ଶକ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୧।୯, (ଡି.ଏନ.ଏ.):  ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବାସିନୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ମହକୁମ୍ମା ଠାରେ ଆମ ବୁଥ ଆମ ଗୌରବ ଓ ଶକ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ସଭାପତି ମୁନା ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୬ଟି ଜେନାନ ୩୮ଟି ବୁଥର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଅର୍ଦ୍ଧନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ପୋଲ

୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଅର୍ଦ୍ଧନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ପୋଲ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା, ୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଚିପାକୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସହ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଦଳପୁର-ଚିପାକୁର ରାସ୍ତାର ଏ ହେଉଛି ଏକ ଚିତ୍ର। ୨୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଫୁଲଡାବା ନିକଟସ୍ଥ ଏହି ନାଳ ଉପରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ ବୈଠକ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ ବୈଠକ

କୋରାପୁଟ,୨୧।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ପଟ୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ତୁରନ୍ତ ଜମି ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ତହସିଲଦାରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ନୋଡାଲ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୋରାପୁଟ ସ୍ଥିତ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ବ କରିଥିଲେ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ରର ସେଚ୍ଛାସେବୀ ପି. ସତୀଶ କୁମାର ।

ମାଛଚାଷ ତାଲିମ ଶିବିର

ମାଛଚାଷ ତାଲିମ ଶିବିର

ଜୟପୁର,୨୧।୯(ନି.ପ୍ର.): ଏମ୍‌.ଏସ୍‌. ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ସମନ୍ବିତ କୃଷି ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧୀନରେ ଏକ ଦୁଇଦିନିଆ ଶିବିର ଆଦିବାସୀ କୃଷି ଜୈବ-ବିବିଧତା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ସୌରା ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ସୌରା ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଦାମନଯୋଡ଼ି,୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିକାଶ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ  ସିବିଏସ୍‌ଇ କ୍ଲଷ୍ଟର-୨ ଟେବୁଲ ଟେନିସ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମଦ ମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ମଦ ମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୧।୯(ବି.ପ୍ର.): ମଦ ଓ ହିଂସା ମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ଗଠନ ନେଇ   ମାଆ ଘର ଫାଉଣ୍ଡେସନ ନବରଙ୍ଗପୁର ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲାପାଳ ଡଃ. ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ନବରଙ୍ଗପୁର ମା’ ଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା କାଦମ୍ବିନୀ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଭବନରୁ ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ  ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଦଳବେଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପଡା ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର କଛାରପଡା ଗ୍ରାମବାସୀ ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆସି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଅଧିକାରୀ ଡ. ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

ମାଲକାନଗିରିର ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ୭ ଦିନର ରିଲିଫ ଘୋଷଣା

ମାଲକାନଗିରିର ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ୭ ଦିନର ରିଲିଫ ଘୋଷଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା। ତେଣୁ ମାଲକାନଗିରିର ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ଲାଗି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୭ ଦିନର ରିଲିଫ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପିତ

ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପିତ

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଆସନ୍ତା ମାସରେ ପାଳିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ଉପଲକ୍ଷେ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ାଠାରେ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ମାଲକାନଗିରି ବେହାଲ: ଜିଲା ସଦରମହକୁମା ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ମାଲକାନଗିରି ବେହାଲ: ଜିଲା ସଦରମହକୁମା ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୧।୯: ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଅବସ୍ଥା ବେହାଲ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ବିଭିନ୍ନ ନଦୀ ନାଳରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଯୋଗୁ ଜିଲା ସଦରମହକୁମା ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଜାରି ରହିଛି ।