Dharitri News

ରାୟଗଡା

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୩।୧- ରାୟଗଡା ସହରର ରୟତ କଲୋନୀ-ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଗଜପତି ଛକର ଗୌରୀ ଶଙ୍କର, କସ୍ତୁରିନଗରର ଟି.ଜାଗି, ବାରିଝୋଲାର ୱାରୁକ ସ୍ବାଇଁ, ଆରକେ ନଗରର ଶୌଳ ନାୟକ ।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଖାନାରେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଜୟପୁର/ବୋରିଗୁମ୍ମା,୧୩। ୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ବ୍ଲକର ଜୟନ୍ତିଗିରସ୍ଥିତ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଥିବା ପାଇଖାନାରେ ଜଣେ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହା ହେଲା ଶବ

ଖଇରପୁଟ/କୁଡ଼ୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁଣି ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି ମହାପ୍ରୟାଣ ଯୋଜନା। ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହା ହୋଇଛି ମୃତଦେହ। ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ୍‌ କୁଡ଼ୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ।

କାଲିମେଳାରେ ଛେଳି ମଡ଼କ, ୧୦ ଦିନରେ ୭୦ ଛେଳି ମଲେଣି

କାଲିମେଳାରେ ଛେଳି ମଡ଼କ, ୧୦ ଦିନରେ ୭୦ ଛେଳି ମଲେଣି

କାଲିମେଳା,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-କାଲିମେଳା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ୩ ମାସତଳେ ଛେଳି ଓ ଘୁଷୁରି ମଡକ ଦେଖାଦେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୁଣି ସେହି ରୋଗ ଲେଉଟିଛି । ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭେଙ୍କଟାପଲମ ପଞ୍ଚାୟତର ପାନିମେଟଲା ଗ୍ରାମରେ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛେଳିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ପୋଲିସ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ: ୩ ମାଓବାଦୀ ମୃତ!

ପୋଲିସ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ: ୩ ମାଓବାଦୀ ମୃତ!

ମାଲକାନଗିରି,୧୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶା ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀ ପାହାଡ଼ରେ ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ମାଓବାଦୀଙ୍କର ଗୁଳିବିନମୟ ଘଟି ୩ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କର ମୃତ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଗାଈ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୧୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧିନସ୍ଥ ଗାଈ ଆକ୍ରମଣରେ ଶନିବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ପାଟତାଲି ଗ୍ରାମର ଲୁଲୁମାଇ ହାଡ୍ରାଙ୍ଗ।

ବିଲୁପ୍ତ ହେବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତାଦ୍ଦୀର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଫଳବଗିଚା

ବିଲୁପ୍ତ ହେବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତାଦ୍ଦୀର ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଫଳବଗିଚା

ମାଲକାନଗିରି,୧୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଉପାନ୍ତ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୧୯୬୪ରେ ୯୯ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର ଫାର୍ମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା କୃଷି ବିଭାଗ। ଆମ୍ବ, କମଳା, ଲେମ୍ବୁ, ପିଜୁଳି, ସପୁରି, ପଣସ, ସେଓ ଗଛରେ ହସି ଉଠୁଥିଲା ଫାର୍ମ।

୧୩୦୦  ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର

୧୩୦୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର

ଗୁଣପୁର,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁରଠାରେ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ୧୩୦୦ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମୂହିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କରି ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସରେ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି

କଂଗ୍ରେସରେ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭାଜପା ଜିଲା ସଭାପତି

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୨।୧- ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ସମେତ ଭାଜପାର କେତେକ ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ ଗତ ୧୦ ତାରିଖରେ କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ମୁହଁ ଖୋଲିଛି ଭାଜପା । ଜାଲ ଦସ୍ତଖତ ତଥା ସିଲ୍‌ମାରି ମୁନିଗୁଡା ଭାଜପାର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଭାଜପା । ରାୟଗଡା ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଶିବଶଙ୍କର ଉଲ୍ଲାକାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ରଖାଯାଇଛି ।

ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ ଛାଡି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ଆହ୍ବାନରେ  ପୋଷ୍ଟର

ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ ଛାଡି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ଆହ୍ବାନରେ ପୋଷ୍ଟର

କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର, ୧୨।୧- ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସଙ୍ଗଠନରେ ମିଶୁଥିବା ଓ ପୂର୍ବରୁ କାମ କରୁଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧକାରରେ। ସଙ୍ଗଠନର ହାତ ଛାଡି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖ କାନ୍ଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

୨୦୨ ବସ୍ତା ଧାନ, ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

୨୦୨ ବସ୍ତା ଧାନ, ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ଖଇରପୁଟ, ୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଥିଲି ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ୨୦୨ ବସ୍ତା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲୀ ଛକ ନିକଟରୁ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। କତାମେଟାରୁ ୨୦୨ ବସ୍ତା ଧାନ ନେଇ ଏକ ମିନିଟ୍ରକ ଜୟପୁର ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି କାଗଜ ପତ୍ର ମାଗିଥିଲା।

ପୋଡ଼ାଗଲା ୩୦ ହଜାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ

ପୋଡ଼ାଗଲା ୩୦ ହଜାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ

ବାଲିମେଳା,୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲିମେଳା ଥାନା କଣ୍ଟାମାଡ଼ି, ସାନ କଣ୍ଟାମାଡ଼ି ଓ ଖିଲଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଚାଷ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ୩୦ ହଜାର ୬ ଶହ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛକୁ କାଟି ନଷ୍ଟ କରିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ।

୬ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ, ୨ ଗାଡ଼ି ଜବତ: ୧୧ ଅଟକ

୬ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ, ୨ ଗାଡ଼ି ଜବତ: ୧୧ ଅଟକ

ଖଇରପୁଟ,୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଥିଲି ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ୬ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୮୪ କିଗ୍ରା ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଗାଡି ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୧୧ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି।

ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ବସ୍‌ ଜାଳିଦେଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି,୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ସୁକ୍‌ମା ଜିଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର ମାଓବାଦୀମାନେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀୟା ପାଇଲା ଠିକଣା: କୋଳେଇ ନେଲେ ଆନ୍ଧ୍ରର ଏକ ପରିବାର

କୋରାପୁଟ,୧୨।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବୋରିଗୁମ୍ମା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେବିଡି ଜଙ୍ଗଲରେ ମୃତ ମାଆଙ୍କ ନିକଟରେ ଅସହୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଲୁଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା ଏକ ଶିଶୁକନ୍ୟା। କଟକରେ ତାର ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଦଶମନ୍ତପୁରର ଏକ ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାରେ ଲାଳନ ପାଳନ ହୋଇଆସୁଥିଲା ।

୩ ବାଘଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

୩ ବାଘଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ବୈପାରିଗୁଡା,୧୨।୧୮(ଡି.ଏନ.ଏ. ) -କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୈପାରିଗୁଡା ବନାଞ୍ଚଳର କେନ୍ଦୁଗୁଡା ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ବାଘ ୩ଟି ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଇଛି। ତେବେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ମାଆ ବାଘଟି ନ ଥିବାରୁ ବାଘଛୁଆଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି। ଖବର ପାଇ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବାଘଛୁଆଗୁଡିକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସିଟି ବସ୍‌ ସେବା: ଗଡ଼ିବା ବଦଳରେ ଡିପୋରେ ଖତ ଖାଉଛି

ଜୟପୁର,୧୨।୧(ନି.ପ୍ର.)- କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ୪ଟି ସହରାଞ୍ଚଳ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଶିଲ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ସିଟି ବସ୍‌ ଚଳ ପ୍ରଚଳ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯୋଗା ଯାଇଥିବା ୨୦ଟି ସିଟି ବସ୍‌ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ବସ୍‌ ଜୟପୁର ଡିପୋରେ ଖତ ଖାଇବା ବିଷୟ ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ।

ବଡନାଳ କେନାଲ ପାଣିକୁ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ସ୍ଥିତି

ବଡନାଳ କେନାଲ ପାଣିକୁ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ସ୍ଥିତି

ଗୁଣପୁର,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକର ବଡନାଳ କେନାଲ ପାଣିକୁ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି ।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ୍‌ ଝାଡ଼କୁସୁମି ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କ ହାତରେ ରୋଗୀ ସେବା

ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କ ହାତରେ ରୋଗୀ ସେବା

କୋଡ଼ିଙ୍ଗା,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଡ଼ାକ୍ତରଖାନା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଡ଼ାକ୍ତର ଆସୁନାହାନ୍ତି। ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ରୋଗୀସେବା। ଏପରି ଘଟଣା ନଜରକୁ ଆସିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା କୋଷାଗୁମୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ଗୁମୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ସାନଗୁମୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ।

ସିଆରପିଏଫ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଯବାନ ଆହତ

ସିଆରପିଏଫ୍‌-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଯବାନ ଆହତ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଣି ଗୁଳି ବିନିମୟ। ସୁକମା ଜିଲା ପଲାମପାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଘଟି ଜଣେ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜୟପୁର ବିମାନଘାଟି: ଘୋଷଣାର ୨ ବର୍ଷ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ

ଜୟପୁର ବିମାନଘାଟି: ଘୋଷଣାର ୨ ବର୍ଷ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ

ଜୟପୁର, ୧୨।୧(ନି.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିବାର ୨ ବର୍ଷ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୟପୁର ବିମାନ ଘାଟିର ରନ୍‌ୱେ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଏବଂ ପାଚେରି ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଉଡାନ ଯୋଜନାର ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୁଦୃଢୀକରଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ସରକାର ରାସ୍ତା ଓ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ ଜରିଆରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ନିଖୋଜ ହେବାର ୬ମାସ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୧୩ ବର୍ଷର ଚୈତନ୍ୟ

ନିଖୋଜ ହେବାର ୬ମାସ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୧୩ ବର୍ଷର ଚୈତନ୍ୟ

ମାଥିଲି , ୧୧।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ପାଖ ହାଟକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ୬ମାସ ପରେ ହଠାତ୍‌ ବୁଧବାର ଘରକୁ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି । ବହୁତ ଦିନ ପରେ ପୁଅକୁ ପାଖରେ ପାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଖୁସିର ଲୁହ ଚାଲି ଆସିଥିଲା । ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ବାଳକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ମେକା ପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ଚୈତନ୍ୟ ନାୟକ । ୬ମାସ ତଳେ ସେ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟକୁ ଯାଇ ଆଉ ଫେରି ନ ଥିଲେ ।

ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା୨୦ ବଖରା

ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା୨୦ ବଖରା

ଗୁଣପୁର,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ପାନିଆକଟା ଢେପ ସାହିରେ ଗୁରୁବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ ପରିବାରର ୨୦ ବଖରା ଘର ପୋଡିଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ଘରର ସମସ୍ତ ଆସବାବ ପତ୍ର ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।