ରାୟଗଡା

ଶ୍ରୀରାମ କଲେଜରେ‘ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଶ୍ରୀରାମ କଲେଜରେ‘ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କାଶୀନଗର, ୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରୀରାମ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡଃ ପ୍ରଶାନ୍ତ ବାନାପିଲିଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱlରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ  ଅତିଥିଭାବେ ବିଡିଓ ସୁଧୀର କୁମାର ସିଂ ଓ ଆଇଆଇସି ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୪୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁର

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୪୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁର

ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି,୩୦।୮(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକ ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟିସ୍ଥିତ ବାପୁଜୀ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆମଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବିଡ଼ିଓ ରାମେଶ୍ୱର ପ୍ରଧାନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସ ଜରିଆରେ ବ୍ଲକର ୧୫ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୧୪୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ । ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ପ୍ରାୟତଃ ୨୩ ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ  ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ । ସମୁଦାୟ ୩ କୋଟି ୫୪ ଲକ୍ଷ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି ।

ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହୋହଲ୍ଲା

ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହୋହଲ୍ଲା

ମାଲକାନଗିରି,୩୦।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ  ଗୁରୁବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି (ପି.ଆର୍‌.ଆଇ. ମେମ୍ବର)ମାନଙ୍କ ଦୁଇଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା ବେଳେ କେତେକ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର  ରାସ୍ତା ଘାଟ   ଶୋଚନୀୟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

ବର୍ଷାରେ  ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର: ସପ୍ତାହ ହେଲାଣି ଜାଣିନି ପ୍ରଶାସନ

ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର: ସପ୍ତାହ ହେଲାଣି ଜାଣିନି ପ୍ରଶାସନ

ମାଲକାନଗିରି,୩୦।୮ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଶିଖପାଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଶିଖପାଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ବୁଟୁ ଜାନିଙ୍କ ଘରବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ଜାଗାଟିଏ ନାହିଁ।  ଇତିମଧ୍ୟରେ ସପ୍ତାହେ ବିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ସହାୟତା ମିଳିନାହିଁ।  ଏମିତି କି ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଏନେଇ କୌଣସି ଖବର ନାହିଁ ।   

ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ବୈଠକ:   ବିଜୁ କେବିକେ ଯୋଜନାରେ ୫.୫ କୋଟିର ଅନୁଦାନ

ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟି ବୈଠକ: ବିଜୁ କେବିକେ ଯୋଜନାରେ ୫.୫ କୋଟିର ଅନୁଦାନ


 ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୩୦।୮- ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଭା ଗୃହରେ ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟିର ସପ୍ତଦଶ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ  ୨୦୧୬ରୁ ୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ବିଜୁ କେବିକେ ଯୋଜନାରେ ଆସିଥିବା ଅନୁଦାନ ପାଣ୍ଠିର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିସହ ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଜିଲାଞ୍ଚଳ ଯୋଜନାରେ ଆଲୋଚନା ଓ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଥିଲା ା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲାଲ୍‌ବିହାରୀ ହିମିରିକାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବଠକରେ  ରାଜ୍ୟସଭା ଏମ୍‌ପି ଏନ୍‌.ଭାସ୍କର ରାଓ, ଜିଲାପାଳ ଗୁହା ପୁନମ ତାପସ କୁମାର, ବିଷମକଟକ ବିଧାୟକ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା, ଗୁଣପୁର ବିଧାୟକ ତ୍ରିନାଥ ଗମାଙ୍ଗ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସଂସ୍କୃତ ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସଂସ୍କୃତ ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଗୁଣପୁର,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଥିବା ସଂସ୍କୃତ ସପ୍ତାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛ। ବିଦ୍ୟାଳୟ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶଶାଙ୍କ ଶେଖର ଚୌଧୁରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ପିଲାଙ୍କୁ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଗୁଣପୁର,୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ଗୁଣପୁର ବ୍ଲକ   ଗେଡାସ୍ଥିତ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧି ସେବାକେନ୍ଦ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଜନ ମଙ୍ଗଳକାରୀ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିସ୍ଥାପନର ୨୨ ବର୍ଷ ପରେବି  ଥଇଥାନ ହୋଇନାହାନ୍ତି ୧୦୪ ପରିବାର

ବିସ୍ଥାପନର ୨୨ ବର୍ଷ ପରେବି ଥଇଥାନ ହୋଇନାହାନ୍ତି ୧୦୪ ପରିବାର

ପଦ୍ମପୁର,୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲାର ପଦ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ବଡ଼ନାଳ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦୀର୍ଘ ୨୨ ବର୍ଷ ହେବ ନିର୍ମାଣ ସରିଛି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବାସହରା ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରକୁ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଏଯାବତ୍‌ ଥଇଥାନ କରିନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  କୁହୁଳୁଥିବା ଅଶାନ୍ତି ଏବେ ଉଗ୍ରରୂପ ନେଉଛି।

 କାଶୀପୁରରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କାଶୀପୁରରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କାଶୀପୁର/ଟିକିରି, ୩୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମା ହେଲିପ୍ୟାଡ ପଡିଆରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାଶୀପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ  ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ : କ୍ରୀଡାଭ୍ୟାସ ଦ୍ୱାରା ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ସମ୍ଭବ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ : କ୍ରୀଡାଭ୍ୟାସ ଦ୍ୱାରା ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ସମ୍ଭବ


ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌,୩୦।୮- ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ  ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି  ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଜପତି ଛକରୁ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ଡିସିଡି ପଡିଆ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା।

ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ କ୍ରୀଡାବିତ୍‌

ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ କ୍ରୀଡାବିତ୍‌

ମାଲକାନଗିରି,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ହକିର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପୁରୁଷ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସକୁ  ଜାତୀୟ  କ୍ରୀଡା ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଗତ ବୁଧବାର ଥିଲା ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ। ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର କ୍ରୀଡାବିତ୍‌ମାନେ  ଏକାଠି ହୋଇ ଏହାକୁ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। 

ଆବାସିକ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ

ଆବାସିକ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ

ମାଲକାନଗିରି,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ  ଓଁ ଭୂର୍ଭୁବସ୍ବଃ ଆବାସିକ  ବିଜ୍ଞାନ  ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର  ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ  ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

କଳିଙ୍ଗ ଆଦର୍ଶ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

କଳିଙ୍ଗ ଆଦର୍ଶ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

ଉମରକୋଟ, ୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ): ଉମରକୋଟଠାରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ କଳିଙ୍ଗ ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ  ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ସଂପ୍ରଦାୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବିନା ମୂଲ୍ୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ ବୋଲି  ଉଦଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝି କହିଛନ୍ତି ।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଦାଲତ ଗୃହ ଉଦଘାଟିତ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଦାଲତ ଗୃହ ଉଦଘାଟିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୩୦।୮(ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାପାଳ ତଥା ଜିଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ଅଦାଲତ ଗୃହକୁ  ଜିଲାପାଳ ଡଃ. ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ୧୯୯୨ ମସିହାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିଜସ୍ବ ସ୍ଥାୟୀ ଅଦାଲତ ଗୃହର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇ ପାରିନଥିଲା ।

ଚାଷୀ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ରଥ ଉଦଘାଟିତ

ଚାଷୀ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ସଚେତନତା ରଥ ଉଦଘାଟିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୩୦।୮(ବି.ପ୍ର.)-ଖରିଫ ଚାଷୀ ଧାନ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି କରିବା ଲାଗି ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଚାର ରଥକୁ ଜିଲାପାଳ ଡଃ. ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରଚାର ରଥ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାର ୧୩ ଟି ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସର ଚାଷୀଙ୍କୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା କରିବ । 

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଗୁଣାମତ୍କ ଶିକ୍ଷାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଗୁଣାମତ୍କ ଶିକ୍ଷାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଝରିଗାଁ,୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକର ବେଲଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଦରମହକୁମା ଠାରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ  ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ( ବିଜ୍ଞାନ) ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି। 

ଗଜପତି ଜିଲାରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡିଶା’ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଗଜପତି ଜିଲାରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡିଶା’ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ସ୍ବୟଂଶାଶିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମୁଁ ହିରୋ-ମୁଁ ଓଡିଶା ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଜିଲା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାକର ତ୍ରିପାଠୀ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଜିଲାପାଳ ଅନୁପମ ଶାହା ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଅନେକ ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବତୀ ଯୁବକ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସମାଜ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ପାଳନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ପାଳନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ


ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ  ଜିଲା ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କମିଟିର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ଅନୁପମ ଶାହା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।

କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ  ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ସହ ବିଭିନନ ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରେରଣ କରାଯାଇଛି । 

ଜେଆର୍‌ସି ପରାମର୍ଶଦାତା ତାଲିମ ଶିବିର

ଜେଆର୍‌ସି ପରାମର୍ଶଦାତା ତାଲିମ ଶିବିର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ବ୍ଲକ ଖାରଡା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ବିନାୟକ ମହାପାତ୍ର ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତୃତୀୟ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜେଆର୍‌ସି ପରାମର୍ଶଦାତା ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମୁଁ ହିରୋ-ମୁଁ ଓଡିଶା ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୋଷାଣୀ ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିବା ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସରେ ବୁଲିଲା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସରେ ବୁଲିଲା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୩୦।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗଜପତି ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଗଜପତି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ  ଛାତ୍ର, ଖେଳାଳି ଓ କ୍ରୀଡ଼ା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ପରିବାର , ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଏସିସିସି ତାଲିକାରେ ନାମ ନ ଥିବାରୁ ମିଳୁନି ଘର ମଶାଣୀ ନିକଟରେ ନେଇଛନ୍ତି ଆଶ୍ରୟ

ଭଙ୍ଗା ଘରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ପରିବାର , ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଏସିସିସି ତାଲିକାରେ ନାମ ନ ଥିବାରୁ ମିଳୁନି ଘର ମଶାଣୀ ନିକଟରେ ନେଇଛନ୍ତି ଆଶ୍ରୟ

ପାପଡାହାଣ୍ଡି,୩୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ମିଳୁନି । ବାରମ୍ବାର ଜଣାଇବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ  ନିଆଯାଉ ନାହିଁ। ଶେଷରେ ମଶାରୀ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଜମିରେ ଭଙ୍ଗା ଦଦରା ଘରେ  ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ୫ ପ୍ରାଣୀ।