ରାୟଗଡା

ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ

ମାଓବାଦୀ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି, ୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ କୋଣ୍ଡାଗାଁ ଜିଲା ପୋଲିସ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ବେଳେ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷିତ ଭାନୁପୁର ଦଳମର୍‌ କମାଣ୍ଡର ରାମୁ ନୁରାମୀ(୩୫)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ହତ୍ୟା, ଲୁଟ, ଯବାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଲୁଟ, ଯାନବାହନ ପୋଡି ଭଳି ଅନେକ ମାମଲା ରହିଛି।

୧୧ ଦିନରେ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

୧୧ ଦିନରେ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗଜପତି ଜିଲା ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଧର୍ମଘଟ ଶୁକ୍ରବାର ୧୧ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ସମ୍ମୁଖରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ୭ମ ପେ କମିଶନ ଲାଗୁ କରିବା ଏବଂ ସଭ୍ୟ ସଂଘର ଅଭିଯାନର ଫଳାପଳକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି ରହିଛି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଜିଲା ସଂଘ ଉପସଭାପତି ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା, ସହସମ୍ପାଦକ ଅଭିମନ୍ୟୁ କଳିଙ୍ଗ, ସହଯୋଗୀ ସମ୍ପାଦକ ଏମ. ରାମବାବୁ ପ୍ରମୁଖ କହିଛନ୍ତି। ଡାକସେବା ବ୍ୟାହତ ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଚିଠି ଓ ଜରୁରୀରେଜିଷ୍ଟ୍ରି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପହଞ୍ଚତ୍ପାରୁନାହିଁ। ସେହିପରି ଲୋକେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ସହରରେ ଗଛକଟା ପରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ସହରରେ ଗଛକଟା ପରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତୀକରଣ ପାଇଁ ଗଛକଟା ସରିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ। ସମ୍ପ୍ରତି ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଗଛଗୁଡିକୁ ଶ୍ରମିକ ଓ ମେଶିନ ସାହାଯ୍ୟରେ କଟାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମେ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଫରେଷ୍ଟଗେଟ ନିକଟରେ ଗଛ କଟା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସହରର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଥିବା କ୍ରିଷ୍ଣା ହଲ ପାଖରେ ବଡ ବଡ ଗଛ କଟା ଚାଲିଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ ଲାଗି ପୂର୍ତ୍ତ ଓ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ସମେତ ପୌରପରିଷଦର କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ

ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର,୧ା୬(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.): ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଥାନା ଆମ ପୋଲିସ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଆମ ପୋଲିସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେମନ୍ତ ମାଝୀ ବୈଠକ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। କୋଡିଙ୍ଗାମାଳିରୁ ଖଣି ପରିବହନ କରୁଥିବା କମ୍ପାନିର ଗାଡ଼ି ବକ୍ସାଇଟ ନେବାବେଳେ ତାରପୋଲିନ ବ୍ୟବହାର କରୁନଥିବା ଯୋଗୁ ରାସ୍ତାରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧୂଳିରେ ଆକ୍ତାମାକ୍ତା ହେବାକୁ ପଡୁଛି। କମ୍ପାନି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ବଜାରରେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନ ଦୋକାନ ଘର ଛାଡ଼ି ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଚାଲିଆସିଛନ୍ତି। ବଜାରରେ ଚଢ଼ାଦରରେ ଗୁଟ୍‌ଖା ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି। ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏସବୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା।

‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’: ପଞ୍ଚାୟସ୍ତରରେ ହେବ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି

‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’: ପଞ୍ଚାୟସ୍ତରରେ ହେବ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସେମିଳିଗୁଡା ଓ ସୁନାବେଡା ପୋଲିସ ଏବଂ ୟୁନିସେଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ପ୍ରତି ବଢୁଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ‘ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ’ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଭୂମିକା କ’ଣ ସେ ନେଇ ସେମିଳିଗୁଡା ସହରର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ଗଠନ କରାଯିବ। ଶିଶୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା ସମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ ଉକ୍ତ କମିଟିକୁ ଜଣାଇବାକୁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥାନାରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଡେସ୍କ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଦରକାର ସମୟରେ ଉକ୍ତ ଡେସ୍କକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ଗାଁ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଗାଁ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଗୋଷାଣି,୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ଗୋଷାଣି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘୋରଣୀ ପଞ୍ଚାୟତର ଏସ.ରତନ ସିଂ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ବେକରେ ଦଉଡ଼ି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜଗାୟା ଶବରଙ୍କ କନ୍ୟା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶବର(୨୨) ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଆସନ୍ତା ୧୯ତାରିଖରେ ତାଙ୍କର ବାହାଘର ହେବ ବୋଲି ସ୍ଥିର ସରିଥିଲା। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ଗାଁ ନିକଟ ଆମ୍ବତୋଟାର ଏକ ଗଛରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଠାରୁ ଗୁରାଣ୍ଡି ଥାନା ପୋଲିସ ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଛି। ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ

ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ମାମଲାରୁ ୨ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

କୋରାପୁଟ,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଏଡିଜେଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଏକ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ଏଡିଜେ ହେମନ୍ତ କୁମାର ସେଠି ୧୦ଜଣ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ମାମଲାରେ ବିଚାରାଧୀନ ରହିଥିବା ବଳରାମ ପ୍ରସାଦ ଓ ଶଙ୍କର ବାହାଦୁରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି।

ଜିଲା ଅଧିବକ୍ତା ପରିଷଦ ୟୁନିଟ ଗଠିତ

ଜିଲା ଅଧିବକ୍ତା ପରିଷଦ ୟୁନିଟ ଗଠିତ

ଜୟପୁର,୧।୬(ନି.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଅଧିବକ୍ତା ପରିଷଦ ୟୁନିଟ ଗଠିତ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ନାରାୟଣୀ କଲେଜ ପରିସରରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କମ୍ବୁପାଣି ପାଢୀ, ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଜ୍ଞାନଲୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଅଧିବକ୍ତା ପରିଷଦ ୟୁନିଟ ଗଠନ ହୋଇଛି। ଏହି ୟୁନିଟରେ ସଭାପତି ମଦନ ମୋହନ ନାୟକ, ଉପ ସଭାପତି ଚିତ୍ତରଞ୍ଜାନ ସତପଥୀ, ସମ୍ପାଦକ ସନ୍ଦିପ ସାଇ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନୀ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନୀ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧ା୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ଯାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜୟଗୁରୁ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ନିରନ୍ତର ଜୀବିକା ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂତନ ମସଲା ପ୍ରକଳ୍ପର ମସଲା ରପ୍ତାନୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁରୁବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର କେ.ସି.ଗ୍ରୁପ ସହାୟତାରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମୋଟ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ମସଲା ଓ ଧୂପକାଠି ବଜାରକୁ ଛଡାଯାଇଛି। ଜିଲା ଓରମାସ୍‌ର ସହନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରବିନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିକୁ ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଦ୍ରବ୍ୟ ରପ୍ତାନୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ କୃଷକ ସଂଘର ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ କୃଷକ ସଂଘର ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଡାବୁଗାଁ,୧।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକର ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ରହି ଆସିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଡାବୁଗାଁ କୃଷକ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ରାଜସ୍ବ ପରିଦର୍ଶକ ଗଙ୍ଗାଧର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଲ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି।

ପେସା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ପେସା ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

କୋରାପୁଟ,୧।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପେସା ଆଇନ ଉପରେ କୋରାପୁଟଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଆରଡିଏ ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବେନ ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେସା ଆଇନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ପେସା ସଂଯୋଜକ ଓ ବ୍ଳକ ପେସା ସଂଯୋଜକଙ୍କୁ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୧୨୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦିତ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୧୨୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧।୬(ବି.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ସଦର ବ୍ଲକ ଆରସିଡି ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆ ଠାରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ବ୍ଲକର ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟା, ସଭ୍ୟ ଓ ପଞ୍ଚାୟତ ବାସୀଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସିଧାସଳଖ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲେ। ନବରଙ୍ଗପୁର ବ୍ଲକର ୧୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୨୪ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ୩ କୋଟି ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପରେ ଗୁଡ଼ାରୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର

ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପରେ ଗୁଡ଼ାରୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର

ଗୁଡାରୀ, ୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ପରେ ଗୁଡାରୀରେ ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଞ୍ଜର ଫାଏର ଅଫିସ୍‌ର ଏମ୍‌.ଜଗାରାଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ କବିନ୍ଦ୍ର ସୁନାନୀ ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏଠାରେ ୨ଟି ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡି, ଗୋଟିଏ ପମ୍ପ ଏବଂ ୧୫ଜଣ କର୍ମଚାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ଜିଲା ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁଡାରୀରେ ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିନେଇ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ପୂର୍ବରୁ ବାରମ୍ବାର ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଜାତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରାୟଗଡ଼ାକୁ ୩ ପଦକ

ଜାତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରାୟଗଡ଼ାକୁ ୩ ପଦକ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧।୬: ଗତ ୨୫ତାରିଖରୁ ୨୭ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଲ୍ଳୀସ୍ଥିତ ଜାମିଆ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସଠାରେ ଜାତୀୟ ମାର୍ସଲ ଆର୍ଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ରାୟଗଡା ସହରରୁ ୧୧ଜଣ ଖେଳାଳୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ଜଣ ଖେଳାଳୀ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଆୟୁସ୍ମାନ ପଣ୍ଡା ୫୦କିଲୋବର୍ଗରେ ରୌପ୍ୟ ଓ ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ବରୁଣ ପାତ୍ର ୪୫ କିଲୋବର୍ଗରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଓ ଶୁଭଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ୪୦କିଲୋବର୍ଗରେ ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୃତିତ୍ୱ ହାସଲ କରିଥିବା ଖେଳାଳୀମାନେ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବରରେ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆନ ମାର୍ସଲ ଆର୍ଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। କୋଚ ଭି.ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ ଏବଂ ଓଗେସ ଗାଣ୍ଟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଖେଳାଳୀମାନେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ଫଳ ବେପାର ମାନ୍ଦା, ଚିନ୍ତାରେ ଆଦିବାସୀ

ପଦ୍ମପୁର,୧।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଣ ଜଙ୍ଗଲଘେରା ରାୟଗଡା ଜିଲାର ଆଦିବାସୀ ଖରାଦିନେ ଫଳ ବ୍ୟବସାୟ କରି ବେଶ୍‌ କିଛି ଅର୍ଥ ପାଇଥାନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ରାମନାଗୁଡା, ଗୁଡାରୀ, ପଦ୍ମପୁର, ବଣଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆମ୍ବ, ଖଜୁରି, ତାଳ, ଡିମ୍ବିରୀ, ଜାମୁକୋଳି ଆଦି ଫଳକୁ ଆଦିବାସୀ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବୋହିଆଣି ବଜାରରରେ ବିକ୍ରି କରିଥାନ୍ତି। ତବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ବେପାରୀମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆମ୍ବ କମ୍‌ ସଂଖ୍ୟାରେ ପାଚିଥିବା ବେଳେ ବାରମ୍ବାର ଆସିଥିବା ଝଡ ତୋଫାନରେ ଫଳଗୁଡିକ ପଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଅବଶିଷ୍ଟ ଆମ୍ବ ଓ ଅନ୍ୟ ଫଳକୁ ସାଇତି ରଖି ପଚାଇ ହାଟବଜାରରେ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଆଣିଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି ହେଉନାହିଁ।

ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ

ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ

ମାଲକାନଗିରି, ୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ଡିଆରଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜିଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଯୋଜନା ପରାମର୍ଶ ବୈଠକ ଏବଂ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ବିଧାୟକ ମାନସ ମାଡ଼କାମୀ, ବିଧାୟକ ଡମ୍ବରୁ ଶିଶା, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦଶରଥ ପଡ଼ିଆମୀ, ଡିଆରଡିଏ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପରାଗ ହର୍ଷଦ ଗାୱାଲି, ଉପ ଜିଲାପାଳ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପଣ୍ଡା, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଭାଗର ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ କିପରି ସାଧାରଣ ଲୋକ ଏବଂ ଗୃହପାଳିତ ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଧନଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ ସେନେଇ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟା ସମୟରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ କେନାଲ ଏବଂ ପୋଲଗୁଡ଼ିକରେ ଯେପରି ବିପଦ ନ ରହିବ ସେଥିପ୍ରତି ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗଗୁଡ଼ିକ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ସହ ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥାନରେ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ପଥର କ୍ୱେରିରେ ଅଘଟଣ: ଅତଡ଼ା ଖସି ତଳେ ଫସିଛନ୍ତି ୪

ପଥର କ୍ୱେରିରେ ଅଘଟଣ: ଅତଡ଼ା ଖସି ତଳେ ଫସିଛନ୍ତି ୪

ବୋରିଗୁମ୍ମା,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବି.ସିଂହପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଣୀଗଡ଼ ବରିପୁଟ ନିକଟସ୍ଥ ଡିଡି ବିଲ୍ଡରର ପଥର କ୍ୱେରିରେ ଗୁରୁବାର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ପଥର ଅତଡ଼ା ଖସି ତାହା ତଳେ ଫସିରହିଛନ୍ତି ୪ ଜଣ ଶ୍ରମିକ। ଶୁକ୍ରବାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅତଡ଼ା ତଳୁ କାହାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇପାରି ନାହିଁ। ଅତଡ଼ା ତଳୁ ଚପିରହିଥିବା ଗାଡ଼ିର ସାଉଣ୍ଟ ଶୁଭୁଛି।

ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପୃଥକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲାପାଳ, ନୂତନ ଉପଜିଲାପାଳ

ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପୃଥକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲାପାଳ, ନୂତନ ଉପଜିଲାପାଳ

ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନୂତନ ଉପଜିଲାପାଳ ଲଳିତ କୁମାର କହଁର ବୁଧବାର ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରି ମାଳିପୁଟ ପଞ୍ଚାୟତ କୁନ୍ଦୁଲି ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଥିବା ଜାତୀୟ କୃଷି ବଜାରର ପାରିପାଶର୍‌ବିକ ଉନ୍ନତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଚାଷୀଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଥିବା ଗୃହ ବ୍ୟବହାର ନହୋଇ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଚାଷୀ ଓ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଜାତୀୟ କୃଷି ବଜାର ପରିସରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ସେ କଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

କୋଲାବ ନଦୀରେ ୬ଟି ସେତୁ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

କୋଲାବ ନଦୀରେ ୬ଟି ସେତୁ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

କୁନ୍ଦୁରା,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ରହିଥିବା କୋଲାବ ନଦୀ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ଗମନାଗମନରେ ବାଧା ସାଜୁଥିବା ୬ଟି ସେତୁକୁ କୋଟପାଡ଼ ବିଧାୟକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମାଝି ଭୂମି ପୂଜା କରି ଶୁଭ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକରେ ଥିବା ଡଙ୍ଗରପାଉଁସୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବେଢ଼ାପାଉଁସୀ ଏବଂ ଆଇତାହାଣ୍ଡି ମଧ୍ୟରେ ସେତୁ, ଭୁଷାଙ୍ଗଗୁଡା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା କଟାରୀପୁଟ ସେତୁ, କେରମେଟି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା କଦଳୀମୁଣ୍ଡା ସେତୁ, କୁନ୍ଦୁରା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ହେରୁଗୁଡା ସେତୁ ମସିଗାଁ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ପୂଜାରୀପୁଟ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣିପୁଟ ମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ବ୍ରିଜ୍‌ର ଭୂମିପୂଜା ସହ ଶୁଭ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ।

ଆରଏମ୍‌ସି ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଯୋଗଦେଲେ ଲଳିତ କହଁର

ଆରଏମ୍‌ସି ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଯୋଗଦେଲେ ଲଳିତ କହଁର

କୋରାପୁଟ,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଉପ-ଜିଲାପାଳ ତଥା କୋରାପୁଟ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି (ଆରଏମସି)ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲଳିତ କୁମାର କହଁରଙ୍କୁ ଆରଏମସି ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ କର୍ପୂର ହନ୍ତାଳ, ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ସମ୍ପାଦକ ଏମ୍‌. ନୀଳକଣ୍ଠ ନାଇଡୁ, ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଜଗଦିଶ ଖୋସ୍ଲା, ତ୍ରିପତି ପାଣିଗ୍ରାହି, ସୁଧାଂଶୁ ପାଢି, ସୁବୋଧ କୁମାର ଚେଟ୍ଟୀ, ମନୋଜ ପଣ୍ଡା, ରମେଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ।

୫୦%ରୁ କମ୍‌ କଷ୍ଟମ ମିଲିଂ ଦେଇଥିବା ମିଲ ହେବ ଯାଞ୍ଚ

୫୦%ରୁ କମ୍‌ କଷ୍ଟମ ମିଲିଂ ଦେଇଥିବା ମିଲ ହେବ ଯାଞ୍ଚ

ଜୟପୁର,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ୨୦୧୭-୧୮ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ନିଗମ କିଣିଥିବା ଖରିଫ ଧାନକୁ କଷ୍ଟମ ମିଲିଂ ପାଇଁ ଜିଲାର ୮୬ଟି ମିଲକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଜିଲାର ମିଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ୧୫ ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ୭୪୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଗୋଦାମଗୁଡ଼ିକୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୪୩ ହଜାର ୬୨୬ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଚାଉଳ ଦେବା ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସମୟ ଥିଲା। ଏବେ ଏଥିରେ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ୧୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମିଲ ଶତପ୍ରତିଶତ ଚାଉଳ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ବକେୟା ରହିଛି। ଜିଲାର କେବଳ ୭ଟି ମିଲ ୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ ଚାଉଳ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୋଗାଣ ନିଗମର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ମିଲ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନିଗମର ସହକାରୀ ମ୍ୟାନେଜର (ଏକାଉଣ୍ଟସ) ବିଦ୍ୟାଧର ବେହେରା ଓ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ରଥଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ମୁସଲିମ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନୂଆ ଜୀବନ ଦେଲେ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବକ

ମୁସଲିମ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନୂଆ ଜୀବନ ଦେଲେ ହିନ୍ଦୁ ଯୁବକ

ଜୟପୁର,୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜୟପୁର ସହରରେ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗଁ ଡ୍ରେନରେ ପାଣିସୁଅ ରହିଥିଲା। ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ମାଂସ ଦୋକାନୀ ବୃଦ୍ଧ ମସ୍ତାନ ଖାନ (୭୬) ସହରର ସିନେମା ସାହି ପାର୍ଶ୍ୱ ବଡ଼ନାଳରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ନାଳରେ ୭ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଶରୀର ବୁଡ଼ିଯାଇ ହାତ ଦୁଇଟି ଉପରକୁ ଦେଖାଯାଉଥିଲା । ପ୍ରାୟ ଦେଢ ଶହ ଫୁଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଭାସିଗଲାବଳେ ଏନ.କେ.ଟି ରୋଡ ନିକଟରେ ଘର ରଙ୍ଗ କରୁଥିବା ଯୁବକ ମଙ୍ଗଲଦାନ ପରଜା ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

ଭିମ୍‌ସାର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା: ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ସମ୍ପର୍କୀୟା ନର୍ସ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା

ଭିମ୍‌ସାର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା: ବିବାହ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ସମ୍ପର୍କୀୟା ନର୍ସ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ୩୧।୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ବୁର୍ଲାସ୍ଥିତ ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବା ଭିମ୍‌ସାର (ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ) ନାଁରେ ପୁଣି ଅପବାଦ ଆଉ କଳଙ୍କ। ସେଠାକାର ଶିଶୁ ରୋଗ ବିଭାଗରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର ନିଜର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟା ନର୍ସ ଭଉଣୀକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପରେ ପ୍ରତାରଣା କରିଛନ୍ତି। ସୁନ୍ଦରଗଡ ସଦର ଥାନାକୁ ଏଭଳି ଏକ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ପ୍ରତାରଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଯୁବତୀ ଜଣକ। ଏ ନେଇ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ୮୦/୨୦୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ବସ୍‌ରୁ ୧୯ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର: ଚାକିରି କରାଇବା ନାଁରେ ନେଉଥିଲେ ଆନ୍ଧ୍ର, ତାମିଲନାଡୁ

ବସ୍‌ରୁ ୧୯ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର: ଚାକିରି କରାଇବା ନାଁରେ ନେଉଥିଲେ ଆନ୍ଧ୍ର, ତାମିଲନାଡୁ

ବୋରିଗୁମ୍ମା,୩୧ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଉମରକୋଟରୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ଯାଉଥିବା ଓଏସ୍‌ଆରଟିସି ବସ୍‌ରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ୧୯ ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୋରିଗୁମ୍ମା ପୋଲିସ। ସେମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ନେଉଥିବା ଦଲାଲ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ସରକାରୀ ବସ୍‌ରେ ନାବାଳିକା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ପୋଲିସକୁ ଖବର ମିଳିଥିଲା। ଥାନା ଆଇଆଇସି ତଥା ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ସାଗରିକା ନାଥ ଓ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ରାତି ୯ଟା ୩୦ରେ ଓଏସ୍‌ଆରଟିସି ବସ୍‌ ବିଶାଖାପାଟଣା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଟକାଇଥିଲେ।