ରାୟଗଡା

ମଣ୍ଡେଇ ମହୋତ୍ସବର ଉଦଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟା

ମଣ୍ଡେଇ ମହୋତ୍ସବର ଉଦଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟା

 ନବରଙ୍ଗପୁର,୯।୧୨(ବି.ପ୍ର): ଲୋକ ମହୋତ୍ସବ ମଣ୍ଡେଇର ଉଦଯାପନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ  ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି,  ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଓ ପଛୁଆବର୍ଗ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । 

୨୧ ପ୍ରକାର ଚାଷ ପ୍ରଣାଳୀ ତାଲିମ ନେଲେ ମହିଳା

୨୧ ପ୍ରକାର ଚାଷ ପ୍ରଣାଳୀ ତାଲିମ ନେଲେ ମହିଳା

କୁନ୍ଦୁରା,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦେଶୀ ଧାନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଲେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର କମଳା ପୂଜାରୀ, ରାଇମତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନୀଙ୍କ ନାମ ସର୍ବାଗ୍ରେ ଆସେ ।

କାମରେ ଲାଗୁନି ଡିଜିଟାଲ ଏକ୍ସରେ ମେଶିନ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଏକ୍ସରେ ବିଭାଗରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ । ଏଠାରେ ଡିଜିଟାଲ ଏକ୍ସରେ ମେଶିନ ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାମରେ ଲାଗୁନାହିଁ। 

ସେଲଟ୍‌ର ହୋମ୍‌ ନାଁରେ ଧର୍ମାନ୍ତରିିକରଣ: ୧୦ ପିଲାଙ୍କୁ ଜଳ ଦୀକ୍ଷାରେ କରାଯାଇଛି ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ସେଲଟ୍‌ର ହୋମ୍‌ ନାଁରେ ଧର୍ମାନ୍ତରିିକରଣ: ୧୦ ପିଲାଙ୍କୁ ଜଳ ଦୀକ୍ଷାରେ କରାଯାଇଛି ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)  ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ରଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଶେଲଟର ହୋମ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଗୁଡ୍‌ ନିଉଜ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଶେଲଟର ହୋମ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଜିଲା ଭାଜପା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାନେତ୍ରୀ ମନ୍ଦାକିନି ପାଇକଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଏକ ଦଳ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାକୁ ଯାଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗଗିତା: ଜିଲାରୁ ଭାଗ ନେଲେ ୨୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗଗିତା: ଜିଲାରୁ ଭାଗ ନେଲେ ୨୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଯାଜପୁର ମଧୁବନ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରୁ ୨୪ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ନାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।  ଏହି ଦଳ ସହ ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ମଲ୍ଲିକ ଓ କୋଚ ପ୍ରମୋଦିନୀ ପଣ୍ଡା ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ।

ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟାକୁ ବିତିଲା ୨ମାସ: ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଚାଲିଛି ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ

ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟାକୁ ବିତିଲା ୨ମାସ: ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଚାଲିଛି ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୨ମାସ ତଳେ ହୋଇଥିବା ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟାରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ସେ ସବୁ ଜାଗାରେ ସ୍ବାଭାବିକ ସ୍ଥିତି ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷୀ୍ମକାନ୍ତ ସେଠୀ ରବିବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବାତ୍ୟାରେ ମୋଟ ୧୩୨୮ଟି ରାସ୍ତା ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ସେଗୁଡିକୁ ସଜଡା ଯାଇଛି। ବାତ୍ୟାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଗୃହ ଭାଙ୍ଗିଯିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ୯୨ ପ୍ରତିଶତ ଓ ଚାଷ ଜମି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା  ୮୨ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ଜମା କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅଜଗର  ଉଦ୍ଧାର

୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ଜୟପୁର,୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଅଧୀନ ଜୟପୁର ସହରର ପାୱାର ହାଉସ ଆଇବି ରୋଡ୍‌ରେ ରଞ୍ଜିତ ପଟ୍ଟନାୟକ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘର ପାଇଖାନାରୁ ୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଏକ ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

୪ ମିଲ୍‌ରେ ଚଢ଼ାଉ, ୨ ସିଲ

ଜୟପୁର/କୁନ୍ଦୁରା,୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଓ କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକର ୪ଟି ମିଲ୍‌ରେ  ଚଢ଼ାର ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ପ୍ରଶାସନ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨ଟି ମିଲ୍‌କୁ ସିଲ୍‌ କରିଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜୟପୁର ହାଟପଦାସ୍ଥିତ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ପଲକାପୁଟ ଭଗବତୀ, କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକର ବିନାୟକ ଏବଂ ଭେଜାହାଣ୍ଡି ସ୍ଥିତ ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ ରାଇସ ମିଲ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଥିଲା । 

ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ:   ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି

ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ: ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସୁନାବେଡ଼ା ପୌରସଂସ୍ଥା ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଜନ ପ୍ରତିନିଧି। ପୌର ନିର୍ବାହୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢୁଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପୌର ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ୨୫ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡର ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିଲା।

ବେହେରା ଧାନ ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ ଦାବି : ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ବି ଗେଟରେ ତାଲା

ବେହେରା ଧାନ ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ ଦାବି : ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ବି ଗେଟରେ ତାଲା

ଭବାନୀପାଟଣା, ୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମଣ୍ଡି ବନ୍ଦ ଦାବି ନେଇ ବେହେରା ମାକେର୍ଟୟାର୍ଡ ଗେଟରେ ତାଲା ପକାଇ ଚତୁର୍ଥଦିନ ପାଇଁ ଚାଷୀମାନେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତିା ଧର୍ମଗଡ ତହସିଲଦାର ତନ୍ମୟ ଦରୱାନ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଆସି ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ତଳେ ବସି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲୋ 

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୋଲିସ ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୋଲିସ ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ନବରଙ୍ଗପୁର, ୯।୧୨: ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ସେନାପତି ସାହିରେ ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୋଲିସ ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବେକରେ ଦଉଡି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମୃତ ଏଏସଆଇ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ବାଗ(୬୨)।

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେବା ବାଟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣା

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେବା ବାଟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣା

ଝରିଗାଁ, ୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବ ରାତିରେ ମେଡିକାଲକୁ ଆଣିବା ସମୟରେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ସମେତ ଡ୍ରାଇଭର, ଆଶାକର୍ମୀ ଏବଂ ଫାରମାସିଷ୍ଟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୪ ମୃତ, ୧୦ ଆହତ

ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୪ ମୃତ, ୧୦ ଆହତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା/ଜୟପୁର,୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରା ହେଲା ଶେଷଯାତ୍ରା। ଅନୁଗୋଳରୁ ତ୍ରୀର୍ଥ କରି ଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ କୋରାପୁଟରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ଜରପଡା ଥାନା କତଡାଠାରେ ରାତ୍ରୀ ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଏକ ଟ୍ରକ ସହିତ ଧକ୍କା ହୋଇ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। 

ଜୋର ଧରିଲା ଜିଲା ଭିତ୍ତିକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିି:୧୦ରୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା

ନବରଙ୍ଗପୁର,୯ା୧୨(ବି.ପ୍ର.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାରେ ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବୀ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ  ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୦ରୁ ୧୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡିି ବ୍ଲକ ମିରଗାନଗୁଡା ଆମ୍ବ ତୋଟାଠାରେ ଆହୂତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଦିବାସୀ ଯୁବ ସଙ୍ଗଠନ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ରାଜେସ ଜାନୀ ଓ ଗୋଁଣ୍ଡୱାନା ଛାତ୍ର ସଙ୍ଗଠନର ଜିଲା ସଭାପତି ଅଶ୍ୱନୀ କୁମାର ଗଣ୍ଡ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ମାଲକାନଗିରି: ୯୨ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣା ସରିଲାଣି

ମାଲକାନଗିରି: ୯୨ ହଜାର କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣା ସରିଲାଣି

ମାଲକାନଗିରି,୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ) -  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ  ଗତ ମାସ  ୨୫ରୁ  ଧାନକିଣା ଆରମ୍ଭ ।  ଜିଲାର  ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ  ଚାଷୀ ମାନେ ଯେପରି ସୁବିଧାରେ ଧାନ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ ସେଥି ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ  ୬୨ଟି ମଣ୍ଡି ଖୋଲିଛି।

କାଲିମେଳାରେ ଅନଲାଇନ ପଟ୍ଟା ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ

କାଲିମେଳା,୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳା ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ  ଲୋକମାନଙ୍କ ଘରକୁ ସେମାନଙ୍କର ପଟ୍ଟା ପହଞ୍ଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଲୋକେ ପଟ୍ଟାପାଇଁ ଆଉ ବାରମ୍ବାର  ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। 

ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବାବେଳେ ୨ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୮ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁମ୍ମା ଅଞ୍ଚଳର ୨ଜଣ ନାବାଳିକା ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏବେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ନବଜୀବନ ଶିଶୁ ଆଶ୍ରମରେ ରଖାଯାଇଛି। 

ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଖସି ଯୁବକ ମୃତ

କାଶୀନଗର, ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ବ୍ଲକର ଭାନ୍ନା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ବଂଶଧାରା ନଦୀ ଦକ୍ଷିଣ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ପଠାରୁ ଶନିବାର ବାଲି ଉଠାଇ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଆସୁଥିବାବେଳେ ଡାଲାରୁ ଖସିପଡି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଢେପାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ପାତିକା ଶ୍ରୀନୁ (୨୨)। ଏହି ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କାଶୀନଗର ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଟ୍ରାକ୍ଟର (ନଂ. ଏପି ୩୦ ଟିସି-୧୪୮୧)କୁ ଜବତ କରିବା ସହ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଛି। ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ. ୯୦/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। 

ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ବାଇକ୍‌ ଚୋର: ୧୬ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ବାଇକ୍‌ ଚୋର: ୧୬ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

କାଶୀନଗର, ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଚୋର ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେ ଚୋରି କରିଥିବା ୧୬ଟି ବାଇକ୍‌କୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ ହେଲେ ଆର୍ଶୁ ପିଲି ଜଗଦୀଶ (୨୨)। ତାଙ୍କ ଘର କାଶୀନଗର ବ୍ଲକର ମିଲୁ ଖୁରିଗାଁ ଗ୍ରାମରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଶାଖାପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ମାଦରି ପାଲାମରେ ରହିଆସୁଥିଲେ। ସେ ଗଜପତି ଜିଲାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚୋରାଇ ଆନ୍ଧ୍ରରେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି କରି ଆଣି କାଶୀନଗର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୦ହଜାରରୁ ୧୫ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ଆନନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। 

ପୋଲିସ ବେଶରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା ବେଳେ ୮ ଗିରଫ

ପୋଲିସ ବେଶରେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା ବେଳେ ୮ ଗିରଫ

ଜୟପୁର,  ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ/ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ସହରର ପାଓ୍ବାର ହାଉସ ଛକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ବେଶରେ ଡାକାୟତି ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବାବେଳେ ୮ଜଣ ଡକାୟତ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ପୋଷାକ ସମେତ ଗୋଟିଏ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୨ଟି ଛୁରା, ୨ଟି ଲୁହାଛଡ, ୨ଟି ଲାଠି, ୧୨ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌, ୫୬୭୦ ଟଙ୍କା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନମ୍ବର ଥିବା ଏକ କାର୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଶନିବାର ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜୟପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବାଲେଶ୍ୱର ଗିଧି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନୂତନ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ନୂତନ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୮ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ହାଟପଦାରେ ନୂତନ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।  ହାଟପଦାରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରତି ଶନିବାର ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ବସିଆସୁଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଖୋଲାଯାଇ ଦୋକାନ ଗୃହମାନ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪୯ଟି ଦୋକାନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୧କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ପୌରପରିଷଦର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଡି.ଯୁଧିଷ୍ଠିର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବଡକୁମାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ

ବଡକୁମାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ

ଉମରକୋଟ, ୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ ବଡକୁମାରୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ହୋଇଥିବା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତିଳୋତ୍ତମା ଭତ୍ରା ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ରତ୍ନା ଗଣ୍ଡଙ୍କୁ ୪୮୬ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ତିଳୋତ୍ତମାଙ୍କୁ ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବଡ଼କୁମାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟା ସରିତା ଭତ୍ରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ଉପନିର୍ବାଚନ କରାଯାଇଥିଲା। ତିଳୋତ୍ତମାଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ବେଳେ ରତ୍ନା ଗଣ୍ଡ ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଥିଲେ।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅଡିଟର ଆର୍ତ୍ତବନ୍ଧୁ ରାଉତ, ୭ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ଜବତ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅଡିଟର ଆର୍ତ୍ତବନ୍ଧୁ ରାଉତ, ୭ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର ଜବତ

ଜୟପୁର,୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ଅଡ଼ିଟର ଜୟପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେ  ହେଲେ ଆର୍ତ୍ତବନ୍ଧୁ ରାଉତ। କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ଶନିବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ତାଙ୍କଠାରୁ ୭ ଲକ୍ଷ ୨୯ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

 ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଘାଟି ତଳୁ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଜବତ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଘାଟି ତଳୁ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଜବତ

ଝରିଗାଁ,୮।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଘାଟି ତଳ ପୋଲ ନିକଟରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଏବଂ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଶନିବାର ଜବତ କରିଛି।