ରାୟଗଡା

ସିମିଳିଗୁଡାର ୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସିମିଳିଗୁଡାର ୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସିମିଳିଗୁଡା, ୧୭।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସିମିଳିଗୁଡା ବ୍ଲକର ୩ ପଞ୍ଚାୟତ ସୋରିଷପଦର, ରେଙ୍ଗା ଓ ପିତାଗୁଡାରେ ସୋମବାର ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ପେଥାଇ’ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରସ୍ତୁତ

‘ପେଥାଇ’ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି  ୧୭।୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଝଡବର୍ଷା ‘ପେଥାଇ’କୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।     ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଉଚ୍ଚ ପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକର ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୁରକ୍ଷିତ ଜାଗାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କଲା ପ୍ରଶାସନ

ସୁରକ୍ଷିତ ଜାଗାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କଲା ପ୍ରଶାସନ

ରାୟଗଡ଼,(ଗଜପତି),୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ପାଥେଲ’  ପ୍ରଭାବରେ ରାୟଗଡ ବ୍ଲକରେ ରବିବାର ଦିନସାରା ପାଗ ମେଘୁଆ ରହିବା ସହ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସହ ପବନ ହୋଇଛି। 

ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରି: ତଦନ୍ତ କଲା ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌

ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରି: ତଦନ୍ତ କଲା ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌

ଜୟପୁର,୧୬ା୧୨(ନି.ପ୍ର.): ଜୟପୁର ସମ୍ବାରତୋଟା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣଙ୍କ ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସୁନା ଗହଣା ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ। ସମ୍ବାରତୋଟାର ପ୍ରଥମ ଲାଇନରେ ରୁହନ୍ତି ଭବାନି ନାୟକ ା ସେ ରାୟଗଡ଼ା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ୪ଟି ହାର, ସୁନା ଚେନ, ମୁଦି, କାନଫୁଲ ସମେତ ୧୯ ଭରି ସୁନା ସହ ନଗଦ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି କରି ନେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆମରଣ ଅନଶନ ଭାଙ୍ଗିଲା ଯୁବକ ସଂଘ

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆମରଣ ଅନଶନ ଭାଙ୍ଗିଲା ଯୁବକ ସଂଘ

କୋରାପୁଟ/ଅନକାଡେଲି,୧୬ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନକାଡେଲି ସ୍ଥିତ ମାଛକୁଣ୍ଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ଡିଭିଜନାଲ ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ସଂଘ ୭ ଦିନ ହେଲା ଯେଉଁ ଆମରଣ ଅନଶନ ଚଳାଇଥିଲା, ସେଥିରୁ ଓହରିଛି। ପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରକଳ୍ପ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ଆମରଣ ଅନଶନ ଭାଙ୍ଗିଛି। କିନ୍ତୁ ଧାରଣା ପୂର୍ବ ଭଳି ଚାଲିବ ବୋଲି ସଂଘ ସଭାପତି ଅମର ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି।

ହୋଇପାରିଲାନି  ଚାଷୀ-ମିଲର ସହମତି: ରାସ୍ତାରୋକୋ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଚାଷୀ

ହୋଇପାରିଲାନି ଚାଷୀ-ମିଲର ସହମତି: ରାସ୍ତାରୋକୋ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଚାଷୀ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ମଣ୍ଡିରେ ଧାନକିଣାକୁ ନେଇ ଚାଷୀ ଓ ମିଲର୍ସମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ସହମତି ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଫଳରେ ମଣ୍ଡିକୁ ଆସିଥିବା ୩ ଲୋଡ୍‌ ଧାନ ଉଠାଯାଇ ପାରିନାହିଁ। ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ଚଳିତ ଖରିଫ୍‌ ଋତୁରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ କୁଇଣ୍ଟାଲ ପିଛା ୩ କିଲୋ ଧାନ କଟା ହୋଇଆସୁଥିଲା।

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ  :ମାଣ୍ଡିଆ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ମଣ୍ଡି ଖୋଲିଲା ପ୍ରଶାସନ

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ :ମାଣ୍ଡିଆ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ମଣ୍ଡି ଖୋଲିଲା ପ୍ରଶାସନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- 

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଖଇରପୁଟସ୍ଥିତ ବଣ୍ଡା  ଲ୍ୟାମ୍ପସ ପରିସରରେ  ଓଡିଶା ମିଲେଟ ମିଶନ ପକ୍ଷରୁ   ପ୍ରଥମ ଥର କରି ମାଣ୍ଡିଆ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ମଣ୍ଡି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଧାୟକ  ଡମ୍ବରୁ ଶିଶା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। । ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା  କୁମଦିନୀ କିର୍ଷ୍ଣାନି,   ଜିଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରୱାଲ,  କୃଷି ଉପନିର୍ଦ୍ଦେଶକ  ରାମଚନ୍ଦ୍ର  ପଟ୍ଟନାୟକ, ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି  ସମ୍ପାଦକ  ଗୁରୁଚରଣ ନାୟକ,  ଖଇରପୁଟ ବିଡିଓ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ପେଥାଇ: ଚାଷୀ ଭୟଭୀତ,  ଧାନ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା

ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ପେଥାଇ: ଚାଷୀ ଭୟଭୀତ, ଧାନ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ବାତ୍ୟା ପେଥାଇ ଆସୁଥିବାର ସୂଚନା  ଦେବା ପରେ   ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଚାଷୀମାନେ ଭୟଭିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଅଙ୍ଗୋଲ ଓ କାକିନାଡା ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୧୭ରେ ଏହା ସ୍ଥଳଭାଗକୁ ଛୁଇଁବ । ଫଳରେ ଆସନ୍ତା  ସୋମବାର ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ, ରାୟଗଡା, ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି ଏବଂ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। 

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଆହତ

ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଆହତ

ଜୟପୁର, ୧୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଜୟନ୍ତଗିରି ନିକଟରେ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାସହ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ୧୮ରେ କୋଟପାଡ଼ ବନ୍ଦ

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ୧୮ରେ କୋଟପାଡ଼ ବନ୍ଦ

ଚାନ୍ଦିଲି(କୋଟପାଡ଼),୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଟପାଡ଼ ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘର ମିଳିତ କ୍ରୀୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି  ଆହ୍ବାନରେ କୋଟପାଡ଼ ଓକିଲ ସଂଘ ଆସନ୍ତା ୧୮ରେ କୋଟପାଡ଼ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରିବା ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। 

ଏଠି ବିଦ୍ୟୁତ ଚାଲିଗଲେ ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଏଠି ବିଦ୍ୟୁତ ଚାଲିଗଲେ ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଝରିଗା,ଁ ୧୫ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ଏସ୍‌ବିଆଇ ଏଟିଏମ୍‌ ବାରମ୍ବାର ଅଚଳ ହୋଇପଡୁଛି। ସେହିପରି ପ୍ରାୟ ଏକମାସ ହେଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଚାଲିଗଲେ ସେବା ବନ୍ଦ ରହୁଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାହକ ଉଚିତ ସେବା ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଉମରକୋଟ ଗ୍ରୀଡ୍‌କୋରେ ସାଉଥ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ ସକାଳ ୭ରୁ ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌କାଟ ସମୟ ରହିଥିବାବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ରୁ ୮ଟା ଯାଏଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିବା ନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ରହିଛି। 

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ର ବଧୂ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା:   ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ସସ୍ମିତା

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ର ବଧୂ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା: ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ସସ୍ମିତା

ଗୁଣପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ରବଧୂଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ତାରିଖରେ  ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ବିରାଜିନୀ: ଆମ୍ବାବାଡିରୁ ରେଡିଓ ଷ୍ଟେଶନ

ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ବିରାଜିନୀ: ଆମ୍ବାବାଡିରୁ ରେଡିଓ ଷ୍ଟେଶନ

ଗୁଣପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବିରାଜିନୀ ଶବର । ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ବ୍ଲକ ଘନାନ୍ତ୍ରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ଆମ୍ବାବାଡି ଗ୍ରାମରେ ଘର । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଗୁଣପୁର କଲେଜରେ ଯୁକ୍ତ ୨ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର କଳା ଛାତ୍ରୀ । ବିରାଜିନୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ପାଇଁ ସେ ଆଜି ଜଣେ ଉଦୀୟମାନ ଯୁବ  ପ୍ରତିଭା ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି।  ଆମ୍ବାବାଡିରୁ ଜୟପୁର ରେଡିଓ ଷ୍ଟେଶନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଲମ୍ବା ରାସ୍ତା ପାର କରି ଗୀତ ଗାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି ବିରାଜିନୀ ।

ଜିଆଇଇଟି ଛାତ୍ର୍ରଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପ ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ଜିଆଇଇଟି ଛାତ୍ର୍ରଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପ ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ

ଗୁଣପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ଅଟୋନୋମସ କଲେଜ ଜିଆଇଇଟି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଛାତ୍ର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୁରସ୍କାର-୨୦୧୮କୁ ମନୋନିତ ହୋଇଛି । 

ସହାୟତା ଅପେକ୍ଷାରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ରବୀନ୍ଦ୍ର

ବିଷମକଟକ, ୧୫।୧୨(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ  ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳୁନି ସରକାରୀ ସହାୟତା । ଏମିତି ଜଣେ  ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହେଉଛନ୍ତି ରାୟଗଡା ଜିଲା ବିଷମକଟକ ବ୍ଲକ ସାନସାର୍ତ୍ତେଲି ଗ୍ରାମର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାକାସିକା । ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏଁ ରବୀନ୍ଦ୍ରକୁ ଆବାସ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ କିମ୍ବା ଚାଉଳ ମିଳୁନି । ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ତଥାପି ମିଳୁନି ସରକାରୀ ସହାୟତା। 

ମାଓବାଦୀ ନେତ୍ରୀ ମୀନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ନେଇ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌କୁ ବିଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

ମାଓବାଦୀ ନେତ୍ରୀ ମୀନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ନେଇ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌କୁ ବିଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ସୀମାନ୍ତ ବିଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧୨ରେ ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ମିଳିତ କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ବେଳେ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ମାଓବାଦୀ ନେତ୍ରୀ ମୀନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ମୀନାଙ୍କ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଛେଦ ପରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଆସିଥିବା ତାଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ମୃତଦେହ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। 

ବାସି ମାଂସ ଖାଇ ୯ ଅସୁସ୍ଥ, ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବାସି ମାଂସ ଖାଇ ୯ ଅସୁସ୍ଥ, ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଡଙ୍ଗରିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ବାସି ମାଂସ ଖାଇ ୯ ଜଣ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫ଜଣ ଛୁଆ, ଜଣେ ମହିଳା ଓ ୩ଜଣ ଲୋକ ରହିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରାନ୍ତମାନଙ୍କୁ ପାପଡ଼ାହାଣ୍ଡି ମେଡ଼ିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି।  

ମାର୍ଗଶିର ମାସ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ  ମୁନିଗୁଡ଼ା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ମାର୍ଗଶିର ମାସ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ମୁନିଗୁଡ଼ା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ା ପାଇକସାହିଠାରେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ମହା ଆଡ଼ମ୍ବରରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୂର୍ବତନ ଏସ୍‌ପି ବିବେକାନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ପିଛା ଛାଡୁନି ବିବାଦ: ସରକାରୀ, ଘରୋଇ ଜମି ମାଡ଼ିବସି ଚଳାଇଥିଲେ ରାଜ୍‌

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୫।୧୨(ବି.ପ୍ର.)ନବରଙ୍ଗପୁରର ପୂର୍ବତନ ଏସ୍‌ପି ବିବେକାନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ପିଛାଛାଡୁ ନାହିଁ ବିବାଦ। ଶର୍ମାଙ୍କ ବଦଳି ପରେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୁମର ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି। 

ହଜିଯାଉଥିବା ଶସ୍ୟର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଚିନ୍ତା

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା, ୧୪ା୧୨-

ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ସୀମାନ୍ତ ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା, ଦୋରାଗୁଡା, ବଡପଦର, ନୂଆଗୁଡା, ଗୁଣ୍ଠାବାଡା ଓ  ଟନେଲ କ୍ୟାମ୍ପ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶିଶୁ ଓ ମହିଳା କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ମିଲ୍‌ଟେ ମିଶନ ପ୍ରକଳ୍ପ ମାଧ୍ୟମରେ ହଜି ଯାଉଥିବା ଶସ୍ୟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ: ଡ଼ଙ୍ଗରିଆଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ମନମୋହିଲା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ: ଡ଼ଙ୍ଗରିଆଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ମନମୋହିଲା

ମୁନିଗୁଡ଼ା,୧୪।୧୨(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡ଼ା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଗନ୍ନାଥ ନୁଣ୍ଡ୍ରୁକାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ବିଧାୟକ ଲାଲବିହାରୀ ହିମିରିକା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଧାୟକ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା,ରାଜ୍ୟ ଖଦି ବୋର୍ଡ଼ ସଦସ୍ୟ ପୃଥୀରାଜ ସାହୁ, ଆଟିଡ଼ିଏ ନୋଡ଼ାଲ ଅଫିସର ଟୁକୁ ବାରିକ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା,ପୂର୍ବତନ ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ସକୁନ୍ତଳା ନୁଣ୍ଡ୍ରୁକା,ସରପଞ୍ଚ ସଂଘ ସଭାପତି ତ୍ରପତି ମିର୍ଦ୍ଦା,କରୁଣାକର ଶବର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଆଦିବାସୀ ଜନଜାତିଙ୍କ ସଂସ୍କୃତି ଓ ବିକାଶ ନେଇ କହିଥିଲେ ।

୨୯ରୁ ପୋଟେରୁ, ସତୀଗୁଡ଼ା କେନାଲରୁ ଛଡ଼ା ଯିବ ପାଣି

୨୯ରୁ ପୋଟେରୁ, ସତୀଗୁଡ଼ା କେନାଲରୁ ଛଡ଼ା ଯିବ ପାଣି

ମାଲକାନଗିରି, ୧୪।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ରବିଚାଷ ନିମନ୍ତେ ଜିଲାପାଳ ମନିଷ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରବିଚାଷ ପାଇଁ ଖସଡ଼ା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି।

 ଭାଣ୍ଡିସାହିରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ଭାଣ୍ଡିସାହିରେ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

କୋରାପୁଟ, ୧୪।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ଶହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ନେଇ  ସହରରେ ୪ ଟି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ  କାଯର୍‌ୟ  ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି 

୩ କଳାକାର ସମ୍ମାନିତ

୩ କଳାକାର ସମ୍ମାନିତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୪।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହର ରାମନଗରସ୍ଥ ହାଇଟେକ୍‌ ପ୍ଲାଜା ପରିସରରେ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩ ଜଣ କଳାକାରଙ୍କୁ କଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ତମ ଅବଦାନ ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି ।