ରାୟଗଡା

ମାଟିଦୀପର ଗାଁ କୁମ୍ଭାର ଲିମକା

ମାଟିଦୀପର ଗାଁ କୁମ୍ଭାର ଲିମକା

କୋରାପୁଟ,୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ଚାରିଆଡ଼େ ମାଟିଦୀପର ଆଦର। କୋରାପୁଟ ସହର ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଏଇ ମାଟିଦୀପ ଯୋଗାଇଥାଏ ମାଟି ଶିଳ୍ପର ଗାଁ ଭାବେ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା କୁମ୍ଭାର ଲିମ୍‌କା।

୧୫ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି, ତଥାପି ଖୋଲିପାରୁନି ବିପଣି ବିଥିକା

୧୫ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲାଣି, ତଥାପି ଖୋଲିପାରୁନି ବିପଣି ବିଥିକା

କୋଲାବନଗର,୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ସଦର ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼କେରେଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୨୦୧୪ରୁ ୧୩ଟି ବିପଣି ବିଥିକା ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି।  ଏଥିରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି। ବହୁ ଆଡ଼ମ୍ବରରେ ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ତତ୍କାଳୀନ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେବେଠୁ ଗୃହଗୁଡ଼ିକର କବାଟ ତାଲା ଖୋଲାଯାଉନି କି ବାଣିଜ୍ୟ ପସରା ମେଲୁନି। 

ବାଣ ବିକ୍ରିବେଳେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପଲିଥିନ ଦେଉଛନ୍ତି ଦୋକାନୀ

ବାଣ ବିକ୍ରିବେଳେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପଲିଥିନ ଦେଉଛନ୍ତି ଦୋକାନୀ

ଜୟପୁର,୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜୟପୁର ଦଶହରା ପଡ଼ିଆରେ ଗତ ସୋମବାରଠାରୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଣ ଦୋକାନ ଖୋଲାଯାଇ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ବ୍ୟାପକ ମାତ୍ରାରେ ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଦଶହରା ପଡ଼ିଆରେ ଏଣେତେଣେ ପଲିଥିନ ପଡ଼ିଛି। ବାଣ ଦୋକାନୀମାନେ ଖୋଲାଖୋଲି ଏହିପରି ପଲିଥିନ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ଦେଖି ନ ଦେଖିବା ପରି ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିବା ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

ପୋଲସରା ନାବାଳିକା ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାର  ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ  ଦାବିରେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ

ପୋଲସରା ନାବାଳିକା ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ବିକ୍ଷୋଭ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୬ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୋଲସରାରେ ହୋଇଥିବା ନାବାଳିକାକୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦ  ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ  ଦାବିରେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଜିଲା ସଭାପତି, ଉପସଭାନେତ୍ରୀ ଜି.ରାଜେଶ୍ୱରୀ, ଭାନୁମତି ମୁଦୁଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ କପିଳାଶ ଛକରେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଓ ନେତା ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ପୋଲିସ  ଡିଜିଙ୍କ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଗସ୍ତ:  ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁନଃକ୍ୟାମ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ ଆଲୋଚନା

ପୋଲିସ ଡିଜିଙ୍କ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଗସ୍ତ: ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁନଃକ୍ୟାମ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ ଆଲୋଚନା

ମାଲକାନଗିରି, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋମବାର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ପପୁଲୁର, କୁର୍ମାନୁର, ସନ୍ନ୍ୟାସୀଗୁଡ଼ା ନିକଟରେ ଏସ୍‌ଓଜି ଏବଂ ଡିଭିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଜିଲା ପୋଲିସର ମନୋବଳକୁ ଦୃଢ କରିବା ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ଡିଜିପି ଡ. ଆର.ପି. ଶର୍ମା ମାଲକାନଗିରି ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ସେ ମାଲକାନଗିରି  ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ଜିଲା ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଆୟୋଜିକ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ଶର୍ମା ଯୋଗଦେଇଥିଲେ । 

ସେଲ୍‌ଫି ହେଲା କାଳ: ନାଗାବଳୀ ନଦୀରେ ପଡି ଯୁବକ ମୃତ

ସେଲ୍‌ଫି ହେଲା କାଳ: ନାଗାବଳୀ ନଦୀରେ ପଡି ଯୁବକ ମୃତ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୬ା୧୧-ରାୟଗଡା ବୁଲିବୁ, ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ମିଠାମିଠା ସ୍ମୃତି ସାଉଁଟି ଘରକୁ ଫେରିବୁ, ଏଇ ଆଶା ନେଇ ପଡୋଶୀ ଆନ୍ଧ୍ରରୁ ୧୦ଜଣ ଯୁବକ ମଙ୍ଗଳବାର ରାୟଗଡା ଆସିଥିଲେ। ମା’ ମଝିଘରିଆଣୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପରେ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ଝୁଲା ବ୍ରିଜ ତଳେ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଥିବା ନାଗାବଳୀ ନଦୀକୁ ଫଟୋ ଉଠେଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପାଦ ଖସିଯିବାରୁ ନଦୀରେ ଭାସିଯାଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଏମ୍‌.ଗଙ୍ଗାରାଜୁ(୩୫)।

ନୂଆବର୍ଷରେ ଜୟପୁରରୁ ଉଡ଼ିବ ବିମାନ

ଜୟପୁର, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଉଡ଼ାଜାହାଜ ପଡ଼ିଆକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉଡ଼ାଣ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇ ଏହାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବା ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି। ଡିସେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ନେଇ ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରାସ୍ତା ଓ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ ଅନୁମାନ କରିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ପରେ ଜୟପୁର ତୃତୀୟ ବେସାମରିକ ଉଡ଼ାଜାହାଜ ପଡ଼ିଆ ଭାବେ ମାନ୍ୟତା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ହେବା ସହ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏଠାକୁ ଆସିବାର ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ ।

ଖେଳ ବିରତିରେଗାଁ ବିକାଶ ଚିନ୍ତା

କୋରାପୁଟ, ୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଟବଲ ଖେଳିବାକୁ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟମାନେ ଖେଳୁଥିଲେ ଦେଖିବାକୁ ସମସ୍ତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଫୁଟବଲ ଖେଳ ମାଧ୍ୟମରେ ଯେ ଅତି ସହଜରେ ସାମାଜିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କଥା ଚିନ୍ତା କରାଯାଇପାରେ, ସେଭଳି ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି କୋରାପୁଟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ଶୋଭା’। 

୬୨ ମାଓବାଦୀ କଲେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

୬୨ ମାଓବାଦୀ କଲେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ନାରାୟଣପୁର,୬।୧୧: ଛତିଶଗଡ଼ ନାରାୟଣପୁରରେ ୬୨ ଜଣ ମାଓବାଦୀ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। 

ତେଜିଲା ସ୍ଥାୟୀ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ଦାବି

ତେଜିଲା ସ୍ଥାୟୀ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ଦାବି

ଉମରକୋଟ,୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ  ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ଓକିଲ ସଂଘ ଦାବି ଜଣାଇ ଆସିଛନ୍ତି । 

ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଦେଉନାହାନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ ବ୍ୟାଙ୍କ: ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢୁଥିବା ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚ ସିବିଏସ୍‌ଇ ପରିଚାଳିତ ଦଶମ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ୱ ଦେଖାଯାଇଛି ା 

ପାରିଶ୍ରମିକ ବୃଦ୍ଧି ଦାବି କଲା ଏନ୍‌ଏସି ପାଚିକା ସହାୟିକା ସଂଘ

ପାରିଶ୍ରମିକ ବୃଦ୍ଧି ଦାବି କଲା ଏନ୍‌ଏସି ପାଚିକା ସହାୟିକା ସଂଘ

କାଶୀନଗର, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ପାରିଶ୍ରମିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ଏନ୍‌ଏସି ପାଚିକା ସହାୟିକା ସଂଘ। ଏ ନେଇ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିଇଓଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଏବିଇଓ ମୀନା କୁମାରୀ ବେହେରା ଏବଂ ଟି.କିଶୋର କୁମାରଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ, ଡିପିସି ଏବଂ ଡିଇଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ରର ନକଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ୮ତାରିଖରେ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସଂଘ ସଭାପତି ସୁଶିଳା ମହାରଣା କହିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏହି ଦିନ ଏନ୍‌ଏସିର ସବୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ରନ୍ଧନ ବନ୍ଦ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଢେମ୍‌ସା ନାଚରେ ଦୁଲୁକିଲା ପରବ ସ୍ଥଳ

ଢେମ୍‌ସା ନାଚରେ ଦୁଲୁକିଲା ପରବ ସ୍ଥଳ

ସେମିଳିଗୁଡା, ୫ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ସୋମବାର କୁମ୍ବୁଲି ପଞ୍ଚାୟତର କୁମ୍ବୁଲି ଗ୍ରାମ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପଡ଼ିଆରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ପରବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଅନନ୍ତରାମ ମାଟାମଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ କୋରାପୁଟ ଏମ୍‌ପି ଝିନ୍ନ ହିକକା ଯୋଗଦେଇ ପରବକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ମାଓବାଦୀ ମୃତ

ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା: ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୫ ମାଓବାଦୀ ମୃତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା,୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ମାମଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାର ପପଲୁର୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟରେ ୫ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଉଜୁଡ଼ିଲା ୬୦ ଏକର ଧାନଚାଷ , ଚିନ୍ତାରେ ବୈକୁଣ୍ଠ ପୁରବାସୀ

ଉଜୁଡ଼ିଲା ୬୦ ଏକର ଧାନଚାଷ , ଚିନ୍ତାରେ ବୈକୁଣ୍ଠ ପୁରବାସୀ

କୋଟପାଡ଼,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌,ଏ.)- ଉଜୁଡ଼ି ଯାଇଛି ଧାନଚାଷ। ଏକର କି ଦୁଇ ଏକର ନୁହେଁ, ପୂରା ୬୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଏକର ଧାନଚାଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏବେ ଚାଷୀ ଚିତ୍କାର କରୁଛନ୍ତି। ଉଜୁଡ଼ା ଧାନକ୍ଷେତ ନିକଟରେ ଚାଷୀ ହତାଶରେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେଉଛନ୍ତି।

ପରବ ଉପଲକ୍ଷେ ପଥ ଉତ୍ସବ

ପରବ ଉପଲକ୍ଷେ ପଥ ଉତ୍ସବ

କୋରାପୁଟ/ସୁନାବେଡ଼ା,୫ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କୋରାପୁଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପରବ -୨୦୧୮ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ସୁନାବେଡ଼ାଠାରେ ପଥ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ମହେନ୍ଦ୍ରତନୟାରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହେନ୍ଦ୍ରତନୟାରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୪ା୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଉପକଣ୍ଠ ଅମରା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ମହେନ୍ଦ୍ର ତନୟା ନଦୀରେ ରବିବାର ଏକ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଭାସୁଥିବା ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହକୁ ନଦୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଥାନା ପୋଲିସ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁସ୍ତି : ଗଜପତିରୁ ୭ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୁରୀ ଗସ୍ତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁସ୍ତି : ଗଜପତିରୁ ୭ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୁରୀ ଗସ୍ତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୪।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁସ୍ତି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାପାଇଁ ଗଜପତି ଜିଲାରୁ ଏକ ୭ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଟିମ୍‌ ସହ କୋଚ ଭାବେ ଖଣ୍ଡବା ବି.ଡି.ହାଇସ୍କୁଲର କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ଲବଣ ଭୂୟାଁ ଶନିବାର ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ପୁରୀ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୪।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁରାଣ୍ଡି ଥାନା ଅଧୀନ ଉପରସାହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଜିରାଥ ଭୂୟାଁ (୨୭)।

ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲିଲେ ଜିଲାପାଳ

ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୁଲିଲେ ଜିଲାପାଳ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୪।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଗଜପତି ଜିଲାପାଳ ଅନୁପମ ସାହା ରାୟଗଡ ବ୍ଲକର ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ କେରାଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କେରାଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ସହ ପିଇବାପାଣି, ବାସଗୃହ ଏବଂ କୃଷି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାରକୁ ୨ଟି କମ୍ବଳ ବାଣ୍ଟିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଏଙ୍ଗାରସିଂ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ନଳକୂପ ନ ଥିବା ଦେଖି ନୂତନ ନଳକୂପ ଖୋଳିବା ପାଇଁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କିଛି ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଜମାଖାତା ନ ଥିବା ଶୁଣି ଗାରବନ୍ଧ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କିପରି ଜମା ଖାତା ଖୋଲାଯିବ ସେଥିନିମନ୍ତେ ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ନୂତନ ବୋର୍ଡ କମିଟି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଶପଥ ପାଠ : ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ କରିବୁ ମାଥିଲି ଉତ୍କଳମଣୀ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଜୁନିୟର କଲେଜ

ନୂତନ ବୋର୍ଡ କମିଟି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଶପଥ ପାଠ : ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ କରିବୁ ମାଥିଲି ଉତ୍କଳମଣୀ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଜୁନିୟର କଲେଜ

ମାଥିଲି , ୪।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) - ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଉତ୍କଳମଣୀ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଜୁନିୟର କଲେଜକୁ ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ କରିବୁ । କୈଣସି ଅନିୟମିତତା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହିବୁ ନାହିଁ । ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା କଲେଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବୁ । କଲେଜର ନୂତନ ବୋର୍ଡ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଏବଂ କଲେଜ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମିଶି ଏପରି ଶପଥ ପାଠ କରିଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମ୍ମୁଖରେ କଲେଜକୁ ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ କରି ନିସ୍ବାର୍ଥପର ଭାବେ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଦାୟିତ୍ତ୍ୱ କରିବାକୁ ମତ ରଖିଛନ୍ତ।

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସେମିଫାଇନାଲରେ ମୁମ୍ବାଇ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ସେମିଫାଇନାଲରେ ମୁମ୍ବାଇ

ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକ କାମତା ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନରେ ଚାଲିଥିବା ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମୁମ୍ବାଇ ଓ କାମତା ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହୋଇଥିଲା।

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର  କିଟ୍‌ ବଣ୍ଟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ : ତଦନ୍ତ ପରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲୁନି ଗୁମର

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର କିଟ୍‌ ବଣ୍ଟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ : ତଦନ୍ତ ପରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲୁନି ଗୁମର

ରାଇଘର, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ରାଇଘର ବ୍ଲକର ମହିଳା ଓ ଶିଶୁବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖେଳନା ସାମଗ୍ରୀ (ପ୍ରିସ୍କୁଲ କିଟ୍‌) ବଣ୍ଟନରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଗୁମର ଏବେ ବି ଖୋଲୁନି। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ

ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ

ମାଥିଲି, ୪।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଥାନା ସମ୍ମୁଖ ତଳସାହି ଭଲିବଲ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ଦିନିକିଆ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।