ରାୟଗଡା

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ: ୨ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ: ୨ ଗୁରୁତର

କୋରାପୁଟ, ୧୧ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର): କୋରାପୁଟ-ସୁନାବେଡା ୨୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ନୂଆ କଲୋନୀଠାରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବାବେଳେ ସୋମବାର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। 

୨ ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୧ ମୃତ, ୩ ଆହତ

୨ ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୧ ମୃତ, ୩ ଆହତ

ମାଲକାନଗିରି, ୧୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଏମ୍‌ଭି ୩୮ ଗ୍ରାମ  ନିକଟରେ ସୋମବାର ୨ଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ  ୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌: ୩ ମୃତ, ୧୦ ଗୁରୁତର

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌: ୩ ମୃତ, ୧୦ ଗୁରୁତର

ମାଲକାନଗିରି/ ପାଣ୍ଡ୍ରିପାଣି, ୧୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲଗାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଲପ ପଦର ନିକଟରେ ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପାଙ୍ଗାମରୁ ମାଥିଲି ଯାଉଥିବା ଏକ ଟାଟା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିବାରୁ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ପାଚିକା ନିଯୁକ୍ତିରେ ତ୍ରୁଟି ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପାଚିକା ନିଯୁକ୍ତିରେ ତ୍ରୁଟି ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପଦ୍ମପୁର,୧୧।୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୨ଟି ଛାତ୍ରାବାସରେ ପାଚିକା ନିଯୁକ୍ତିରେ ତ୍ରୁଟି ହୋଇଥିବା ।  ଏ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।   

ବଡ଼ ମନା କରିବାରୁ ବେଦୀରେ ବସିଥାନ୍ତେ ସାନଭଉଣୀ: ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି

ବଡ଼ ମନା କରିବାରୁ ବେଦୀରେ ବସିଥାନ୍ତେ ସାନଭଉଣୀ: ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି

କୁନ୍ଦୁରା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇସାରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବଡ଼ଝିଅ ମନା କରିଦେବାରୁ ମା’ ବାପା ନାବାଳିକା ସାନଝିଅକୁ ରବିବାର ବେଦୀରେ ବସାଇଥାନ୍ତେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଉଦ୍ୟମକୁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ପଣ୍ଡକରି ସମ୍ପୃକ୍ତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଓ କୁନ୍ଦୁରା ଥାନା। 

୧୫ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୦।୨- ଇଟାଭାଟିରେ କାମ କରିବାକୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାରୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାକୁ ଯାଇଥିବା ୬ ପରିବାରର ୧୫ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ତୁଷୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିକୁଆ ଗ୍ରାମର ଲୁଚନ ତାମୁଲିଆ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ତାମୁଲିଆ, ଗୁଡଭେଲା ଗ୍ରାମର ଆଦିତ୍ୟ ସାମରତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାମରଥ, ଉପରତଡା ଗ୍ରାମର ଚୈତନ୍ୟ କୁମ୍ଭରିଆ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସବିତା କୁମ୍ଭରିଆ, ଇନ୍ଦିରା ବିନା , ପହିଲମାନ ନାୟକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିଳାସିନୀ ନାୟକ, ସଇଁତଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମ୍ଭାରି ଗ୍ରାମର ବଚନ ସାହାଣୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କେଶରୀ ସାହାଣୀ, ତୁରେକାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଏନିମାଲ ଗ୍ରାମର ମାୟାଧର ତାଣ୍ଡି ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଧିକା ତାଣ୍ଡି, ସଜନା କୁମ୍ଭାର ଏବଂ ଗୁପ୍ତ ଖରସେଲ। 

ଏମ୍‌ପି, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଏମ୍‌ପି, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୦ା୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ମାଝି ଏବଂ କୋରାପୁଟ ଏମ୍‌ପି ଝିନ୍ନ ହିକ୍‌କା ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ହଠାତ୍‌ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି  ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାରୁତ କୁମାର ପାଳ ଏହି ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।  

ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବେ କିନ୍ନର

ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବେ କିନ୍ନର

ଗୁଣପୁର,୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁରର ଏକ ଲଜର କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପଠାରେ କିନ୍ନରମାନେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ସଚେତନତା କରିବା ନେଇ ଏକ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସଖା, ଏପିପିଆଇ ଏବଂ କିସ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ  ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୪ଦିନ ଧରି କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଓ ଶିଶୁମାନଙ୍କର ଉତ୍ତମସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ପରିଚ୍ଛନତା ନେଇ କିନ୍ନରମାନଙ୍କୁ  ତାଲିମ  ଦିଆଯିବ । କିନ୍ନରମାନେ ଗଁା ଗଁା ବୁଲି ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବେ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାୟଗଡା ଗସ୍ତ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାୟଗଡା ଗସ୍ତ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୦।୨: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗସ୍ତ କରିବେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଜିସିଡି ପଡିଆଠାରେ ହେଲିକପ୍ଟରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ମିଶନ ଶକ୍ତି ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଇ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀଗୁଡ଼ିକୁୁ ସହାୟତା ରାଶି ବଣ୍ଟନ କରିବେ ।   ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ । ଏହାପରେ ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । 

୨୦୧୮-୧୯ରେ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାରେ ସରିଛି ମାତ୍ର ୬ ପ୍ରତିଶତ

ଜୟପୁର, ୧୦।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୨୦୧୮-୧୯ ବର୍ଷରେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ନିଜର ଆବାସ ଯୋଜନା ଅଧୀନ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ତାହା ପୂରଣ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା (ପିଏମ୍‌ଏଓ୍ବାଇ) ୭୩ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ମାତ୍ର ୬ ପ୍ରତିଶତ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିଛି ା ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ୮ଟି ବ୍ଲକରେ ୩୬୬ଟି ଗୃହ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା, ସେଥିରୁ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କାମ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଧାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କାମ ସରିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

କାଳିଆ ଯୋଜନା ହାତେଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ: ଫର୍ମରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୧୦।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀ, ଭୂମିହୀନ, ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପାଞ୍ଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ଜମାଖାତାରେ ଡିପୋଜିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଯୋଜନା ଘରେ ନ ପଶୁଣୁ ଚାଳ ବାଜିବା ଭଳି ଜଣାପଡିଛି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକାରେ ସରକାରୀ ଚାକିରିଆ, ଟିକସଦାତା ଏବଂ ବଡ଼ ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାରେ କାଳିଆ ଟଙ୍କା ଡିପୋଜିଟ ପରେ ସରକାରଙ୍କ ଚେତା ପଶିଛି । ଏହାପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସରକାରୀ ଚାକିରିଆ, ବଡ଼ଚାଷୀ ଏବଂ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପେନସନ ପାଉଥିବା ହିତାଧିକାରୀମାନେ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ନାହଁି ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରି ସେମାନଙ୍କ ଖାତାରେ ଜମା ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାଧୀନଙ୍କ ଶରୀରରେ ମାଡୁଛି କଳାଦାଗ: ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ରୋଗ

୨ ବର୍ଷର ସ୍ବାଧୀନଙ୍କ ଶରୀରରେ ମାଡୁଛି କଳାଦାଗ: ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାନ୍ତି ରୋଗ

ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୦ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବୟସ ୨ ବର୍ଷ। ଦେହସାରା କଳାଦାଗ। ଡାକ୍ତର ଚିହ୍ନି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି କ’ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି। ଏନେଇ ପରିବାର ଚିନ୍ତାରେ ଥିବାବେଳେ ବାଳକ ଜଣଙ୍କୁ ଏହା ଅସହ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଗିର୍ଲିଗୁମ୍ମା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁମ୍ମା ଗ୍ରାମର  ଡାନିଏଲ ଗରଡ଼ାଙ୍କ ପୁଅ ସ୍ବାଧୀନ ଗରଡ଼ାଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଏପରି ।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୯।୨(ବି.ପ୍ର.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା  ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ଝାଡକୁସୁମି ଗାଁର ସୁରେଶ ସୁନାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଜିତ ସୁନା(୪)ଙ୍କୁ ଭୀଷଣ ଜ୍ୱର ହେବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୩ଟାରେ  ସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଣି ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। 

ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ: ବହୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ

ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ: ବହୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ

ମାଲକାନଗିରି,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ସୁକ୍‌ମା ଜିଲା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଚିନ୍ତାଗୁମ୍ଫା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁଲେରଗାଓଁ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱସ୍ତ କରିଦେଇଛି। ସେଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

 ବୋଲେରୋ , କାଉଡ଼ି ଭାରରେ  ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ

ବୋଲେରୋ , କାଉଡ଼ି ଭାରରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ

ମାଲକାନଗିରି/ବାଲିମେଳା,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ):ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ଓର୍କେଲ ଓ ମାଥିଲି ପୋଲିସ ୨୫୩ କିଲୋ ୪୫୦ ଗ୍ରାମ୍‌ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ବୋଲେରୋ ଜବତ ହୋଇଛି। ଏସ୍‌ପି ଜଗମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଓର୍କେଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାନଗର ଘାଟି ନିକଟରେ ଗାଡ଼ି କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର ମହିନ୍ଦ୍ରା ବୋଲେରୋ ଗାଡ଼ି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଦେଖି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଟକାଇ ଥିଲେ । 

ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିବା ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବାଣ୍ଟିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଗୋଷାଣି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଜପତି ଜିଲାର ଗାରାବନ୍ଧସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଭେଙ୍କେଟେଶ୍ୱର ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ଗାରାବନ୍ଧ ଥାନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଗୁମ୍ମା,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ):ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁମ୍ମାସ୍ଥିତ ବିନୋଦିନୀ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୩୦ତମ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୯।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରସ୍ଥ ଗଜପତି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୯ଟାରେ ଏକ ବସ୍‌ ଚକା ତଳେ ପଡ଼ି ଜଣେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ପୁଣି ୩ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

 ୨ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମରାମତି ହେଉନି ବିଦ୍ୟାଳୟ

୨ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମରାମତି ହେଉନି ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଗୋବିନ୍ଦପାଲି, ୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାହାଦୁରଗୁଡା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତର ଟିଣ ଉଡିଯାଇଥିବାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ  ପାଠପଢ଼ାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ା ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ହୋଇଥିବା କାଳବୈଶାଖୀରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଟିଣ ଛପର ଉଡିଯାଇଛି।  ଏବେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଭଲ କୋଠରି ରହିଛି। ସେଠାରେ ପ୍ରଥମରୁ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବସି ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ା

 ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ଡ୍ରାଇଭର, ହେଲପର ଗିରଫ

ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ଡ୍ରାଇଭର, ହେଲପର ଗିରଫ

ଗୋବିନ୍ଦପାଲ୍ଲି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ରାଜମହେନ୍ଦ୍ରୀରୁ ଛତିଶଗଡ଼ର ରାୟପୁରକୁ ଭାୟା ମାଲକାନଗିରି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଦେଇ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକରୁ ପୋଲିସ ୮କୁଇଣ୍ଟାଲ ୧୨କେଜି ଓଜନର ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି।

ଶିଶୁକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଲେ ପୁଣେର ଦମ୍ପତି

ଶିଶୁକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଲେ ପୁଣେର ଦମ୍ପତି

ନବରଙ୍ଗପୁର,୯।୨(ବି.ପ୍ର.)ସିନ୍ଧିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ନବରଙ୍ଗପୁର ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେଇଛନ୍ତି ପୁଣେର ଜଣେ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ। ଶିଶୁର ବୟସ ୨ ମାସ ୫ ଦିନ। ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଏଠାରୁ ପୋଷ୍ୟ ଭାବେ ନେବା ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଇମେଲ୍‌ ପାଇବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉପରୋକ୍ତ ଶିଶୁକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ପୁଣେର ଦମ୍ପତି। ଏହି ସମୟରେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁରେଶ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଜୟ ଚୌଧୁରୀ, ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ର ମ୍ୟାନେଜର ସାଗର ପଟ୍ଟନାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଘୋଷଣାର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ବି ହୋଇନି ବିଜ୍ଞାନ ପାର୍କ

ଜୟପୁର,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜୟପୁରରେ ରାଜ୍ୟର ତୃତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨୦୧୬ରେ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା। ୩ ବର୍ଷ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି, କିନ୍ତୁ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। 

ଆନ୍ତଃଜିଲା  ଲୁଟେରା  ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଗିରଫ: ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୁଟିଥିଲେ ଗାଡ଼ି

ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଗିରଫ: ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୁଟିଥିଲେ ଗାଡ଼ି

ପାପଡାହାଣ୍ଡି, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)

ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ  ଆନ୍ତଃଜିଲା ଗାଡି ଲୁଟେରାର ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶୁକ୍ରବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପୋଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ଗାଡ଼ି ଲୁଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଫୋନ କଲ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌  କରି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ  ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୟପାଟଣା ଅଞ୍ଚଳର ହରିହର ପାରାଭାଇ, ସୋମନାଥ ରଣା ଏବଂ ତ୍ରିଲୋଚନ ଦୁର୍ଗା। ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି  ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ମହାନ୍ତି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି କଂସ ମହାରାଜ:  ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଜରିମାନା

ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି କଂସ ମହାରାଜ: ହେଲ୍‌ମେଟ୍‌ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଜରିମାନା

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡିରେ ଚାଲିଥିବା ଧନୁଯାତ୍ରାର ଷଷ୍ଠ ରଜନୀରେ ପୁତନା ପ୍ରେରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ପିଆଇ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଣ ନେବାକୁ ପୂତନା ରାକ୍ଷସୀକୁ କଂସ ମହାରାଜା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।