ରାୟଗଡା

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ଗୁମ୍ମା ରୋଡ୍‌ ପାଞ୍ଚମାଇଲ ଛକଠାରୁ ସିଦ୍ଧାମଡଙ୍ଗ ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨.୫କିମି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ସରିଛି। ଏହି ନିର୍ମାଣ କାମ ନିମ୍ନମାନର ହୋଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିିଛନ୍ତି ା ଉକ୍ତ କଂକ୍ରିଟ ରାସ୍ତା ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି। 

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ:ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଉଛି

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ:ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଉଛି

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୩।୧୧(ବି.ପ୍ର.)-ଦୁଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପୁଅକୁ  ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆଣିଥିଲେ ମାତା ପିତା।  କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିଲାନି  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ପରାମର୍ଶ। ଦୁଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପୁଅକୁ ଚିକତ୍ସା ପାଇଁ କେଉଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ନାହିଁ। 

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୂର୍ବତନ ଉପବାଚସ୍ପତି : ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଅବଗତ କରାଇଲେ

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୂର୍ବତନ ଉପବାଚସ୍ପତି : ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଅବଗତ କରାଇଲେ

ମାଲକାନଗିରି,୧୨ା୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜ୍ୟପାଳ  ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶି ଲାଲଙ୍କ ଦିନିକିଆ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ପୂର୍ବତନ ଉପବାଚସ୍ପତି ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ଦୋରା ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍କିଟ ହାଉସ୍‌ଠାରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ଦୀର୍ଘ ୨ବର୍ଷ ହେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନରେ ଲୋକେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଆଇନ ୧୯୯୬, ଧାରା ୪କୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ଅନୁଦାନ ଘୋଷଣା କରି ତାଙ୍କ ଦଳୀୟ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କୁ କାମ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଦୋରା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। 

ଗୁଳି ବିନିମୟ: ୫ ମାଓବାଦୀ ମୃତ,୫ ଯବାନ ଆହତ

ମାଲକାନଗିରି,୧୨ା୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଛତିଶଗଡ  ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପୋଲିସ ସହ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇ ୫ ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ନିହତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିନାହିଁ। ବିଜାପୁର ଜିଲା ପାମେଡ୍‌ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଯବାନଙ୍କ ସହ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୫ଜଣ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ୫ଜଣ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୨ା୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତବର୍ତ୍ତୀ ଛତିଶଗଡର ସୁକୁମା ଜିଲାରେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ମତଦାନ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୁକୁମା ଜିଲାରେ ପ୍ରାୟ ୮ ପ୍ରତିଶତ ବୁଥ୍‌ ଗଛ ଛାଇଁ ତଳେ ହୋଇଥିଲା। ଲୋକମାନେ ଧାଡି ବାନ୍ଧି ନିର୍ଭୟରେ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରତି ବୁଥ୍‌ ଚାରିପଟେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା ା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଭୟ ଥିବାରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକରେ ବୁଥ୍‌  କରାଯାଇ ନ ଥିଲା। ମୋଟ ୪ହଜାର ୩୩୬ଟି ପୋଲିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ମିଳୁନି ପଟ୍ଟା, ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା,୧୨।୧୧-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା  ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ୧୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ଗଠିତ।  ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟରୁ ୧୭ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାର ରାଜଲକୋଣ୍ଡା ଓ ଆରଏସସି-୧୬ ଗ୍ରାମକୁ ୩ ଏକରରୁ ୫ ଏକର ଚାଷ ତଥା ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ପଟ୍ଟା ଦେଇ ସେହି ପଟ୍ଟାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁବିଧା ପାଉଥିବା ବେଳେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ୩୦/୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ବସବାସ କରୁଥିବା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସହର, ପଡା, ସାହି ଓ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ଏସବୁ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। 

ଦୁଇ ବାଇକ ଧକ୍କା: ୪ ଗୁରୁତର

ଦୁଇ ବାଇକ ଧକ୍କା: ୪ ଗୁରୁତର

ଝରିଗାଁ,୧୨।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ଚିତାବେଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମୁନିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ ମୁହାଁମୁହଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଝିଅର ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ବାଧକ

ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଝିଅର ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ବାଧକ

ମାଥିଲି, ୧୨।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ସାଥୀ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁ ହେବା ବୟସରେ ଏବେ ସମାଜ ପାଇଁ ପାଲଟିଯାଇଛନ୍ତି ଅଲୋଡା । ଜନ୍ମରୁ ୧୩ ବର୍ଷ ହେଲାଣି । ତଥାପି ମାନସିକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ବାଭାବିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଫେରନି । 

ସରୁନି ତିତ୍‌ଲି ଦୁଃଖ

ସରୁନି ତିତ୍‌ଲି ଦୁଃଖ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୨।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲାରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ରୂପ ନେଇଥିଲା।  ଏହାକୁ   ଏକମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନର  ସ୍ଥିତି ଏଯାବତ୍‌ ସୁଧୁରି ନାହିଁ। 

ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେଲା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ପରବ: ସମ୍ବଲପୁରୀ ଗୀତ-ନୃତ୍ୟ ଜିଣିଲା ହୃଦୟ

ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେଲା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ପରବ: ସମ୍ବଲପୁରୀ ଗୀତ-ନୃତ୍ୟ ଜିଣିଲା ହୃଦୟ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୨ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ପରବ ଶନିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସରୋଜିନୀ କାଣ୍ଡିକିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ କୋଟପାଡ଼ ବିଧାୟକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମାଝି ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତ୍ରିଲୋଚନ ଜେନା, ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ଼ ସଦସ୍ୟ ଈଶ୍ୱର ଚନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବିଡିଓ ସୁବାସ ସିଂ, ଜିଲା ପରିଷଦ-୧ ସଭ୍ୟା ହିରାମଣି ପୂଜାରୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ-୨ ସଭ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଗୁପ୍ତା, ଏମ୍‌ପି ପ୍ରତିନିଧି ଆର୍‌. ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ ଏବଂ ସାଥିରାମ ନାୟକ, ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ଭାଗିରଥୀ ମୁର୍ଜିଆ, ସିଡିପିଓ ସୁରମା ମହାପାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଲଳିତ ମୋହନ: ଅରବିନ୍ଦ ଦର୍ଶନର ପ୍ରବକ୍ତା ଭାବେ ପରିଚିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର, ୧୧ା୧୧(ବି.ପ୍ର.)- ଉମରକୋଟ ଅରବିନ୍ଦ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରର ବସ ଓଲଟି ପ୍ରାକ୍ତନ ଶିକ୍ଷକ ଲଳିତ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶିକ୍ଷକ ନିରଂଜନ ନାୟକ ଓ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ରିନା ନାୟକଙ୍କ ବିୟୋଗ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାନେଇ ସାହିତ୍ୟକ, ଲେଖକ, ଶ୍ରୀମା ଓ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ସମର୍ପଣ ମଣ୍ଡଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି। ଦିବଂଗତ ଆତ୍ମାର ସଦଗତି ସେମାନେ କାମନା କରିଛନ୍ତି।

ଜୟପୁରରେ ପଥୋତ୍ସବ :  ରାସ୍ତା ଉପରେ କଳା, କୌଶଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଜୟପୁରରେ ପଥୋତ୍ସବ : ରାସ୍ତା ଉପରେ କଳା, କୌଶଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଜୟପୁର ୧୧।୧୧(ନି ପ୍ର)-ପରବ ୨୦୧୮ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଜୟପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି  ସହୀଦ୍‌ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ପଥୋଉତ୍ସବ ।  ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ବୃଦ୍ଧ ଯାଏଁ ସମସ୍ତେ ସକାଳୁ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ।  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ନାଚ-ଗୀତ ସାଙ୍ଗକୁ କଳା କୌଶଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ। ଯାହା ଲୋକଙ୍କୁ ଭରପୁର ମନୋରଞ୍ଜନ ଦେଇଥିଲା ।  ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲା ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନ ।  ରବିବାର ସକାଳ   ସାଢେ ୬ଟା  ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାଢେ ୧୦ ପଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି  ପଥୋଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇ ମୁଖ୍ୟ  ରାସ୍ତା ଲୋକାରଣ୍ୟ ହୋଇଥିଲା  । 

ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ୧୦ ଆହତ

ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଗଛରେ ପିଟି ହୋଇ ୧୦ ଆହତ


ମୁନିଗୁଡା,୧୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ମୁନିଗୁଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୋବାଗୁଡିଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଗଛରେ ପିଟି ହେବାରୁ  ୧୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।

ମଣିକଣ୍ଠ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମାଳାଧାରଣ ଉତ୍ସବ

ମଣିକଣ୍ଠ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମାଳାଧାରଣ ଉତ୍ସବ

ଡାବୁଗାଁ,୧୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ଶିବ ମନ୍ଦିରଠାରେ ଡାବୁଗାଁ ଅୟାପ୍ପା ସ୍ବାମୀ ସାନିଧାନମର ମଣିକଣ୍ଠ ସ୍ବାମୀମାନଙ୍କ ମାଳାଧାରଣ  ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଡାବୁଗାଁ  ଅୟାପ୍ପା ସ୍ବାମୀ ସାନିଧାନମର ମାଳାଧାରଣକାରୀ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ୧ ମାସ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ  ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମାଳାଧାରଣ କରାଯାଇଥିଲା। 

ସ୍କୁଲ ବସ ଓଲଟି ୩ ମୃତ, ୨୦ ଗୁରୁତର

ସ୍କୁଲ ବସ ଓଲଟି ୩ ମୃତ, ୨୦ ଗୁରୁତର

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୧।୧୧(ବି.ପ୍ର)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ-ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ରାସ୍ତା ଘାଟିରେ ଉମରକୋଟ ଅରବିନ୍ଦ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ବସ ଓଲଟି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ପ୍ରାକ୍ତନ ଶିକ୍ଷକ ତଥା ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ କମିଟିର ସଭ୍ୟ ଲଳିତ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶିକ୍ଷକ ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ ଓ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ରୀନା ନାୟକ।

ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଅପହରଣ ଘଟଣା:   ପୋଲିସକୁ ମିଳୁନି ସୁରାକ

ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଅପହରଣ ଘଟଣା: ପୋଲିସକୁ ମିଳୁନି ସୁରାକ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୧ା୧୧(ବି.ପ୍ର.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାର ଜଣେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ନବରଙ୍ଗପୁର ଏମପିଙ୍କ ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପ୍ରତିନିଧି ସଦାଶିବ ସାହୁ(ସୁନୀଲ ସାହୁ)ଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କେତେକ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଅପହରଣ କରି ନେବାର ୩ ଦିନ  ବିତିଲାଣି ତଥାପି ପୋଲିସ କୌଣସି ଟେର ପାଉନାହିଁ ।

୮ ଦିନ ପରେ ବିଇଓ ଅଫିସ୍‌, ସ୍କୁଲରୁ ଖୋଲିଲା ତାଲା

୮ ଦିନ ପରେ ବିଇଓ ଅଫିସ୍‌, ସ୍କୁଲରୁ ଖୋଲିଲା ତାଲା

କୋରାପୁଟ/ନାରାୟଣପାଟଣା,୧୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନାରାୟଣପାଟଣା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ କେଜିବିଭି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରତିବାଦରେ ଗତ ଶନିବାର ଅଭିଭାବକମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହ ନାରାୟଣପାଟଣା ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଥିଲେ। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବସେବା ବିଭାଗ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଗଜପତି ଜିଲା କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ମହାରାଜା ବାଳକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି । ଏହା ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିବ। ପାରମ୍ପରିକ ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇ ଉତ୍ସବସ୍ଥଳକୁ ପାଛୋଟି ନିଆଯାଇଥିଲା। 

ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ ପରେ  ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ବସ୍‌ , ଟ୍ରକ୍‌  ଯାଞ୍ଚ୍‌  :    ୩୨୦ ଲିଟର କିରୋସିନି ଜବତ

ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ବସ୍‌ , ଟ୍ରକ୍‌ ଯାଞ୍ଚ୍‌ : ୩୨୦ ଲିଟର କିରୋସିନି ଜବତ

ଜୟପୁର,୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ/ନି.ପ୍ର )- ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ କିରୋସିନ ଚାଳିତ ବସ୍‌ ଏବଂ ଟ୍ରକ୍‌ ଅଟକ ରଖାଯାଇ ଯାଞ୍ଚ୍‌ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ୩୨୦ ଲିଟର କିରୋସିନି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ବିନା ପର୍‌ମିଟ ଓ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ଏବଂ ଡ଼ିଜେଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ କିରୋସିନିରେ ଅନେକ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ନେଇ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁରସ୍ଥିତ ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ ଗତ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଚେତା ପଶିଥିଲା। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜୟପୁର-ମାଲକାନଗିରି ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅତିରିକ୍ତି ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସହକାରୀ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ରବିନାରାୟଣ ନନ୍ଦ, ସୁଗାତ ମୁର୍ମୁ, ନରସିଂହ ପଣ୍ଡା ପ୍ରମୁଖ ଚଢାଉ କରି ୮ଟି ଘରୋଇ ବସ୍‌ ଓ ୨ ଟ୍ରକ୍‌ ଯାଞ୍ଚ୍‌ କରିଥିଲେ ।

୧୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌)ର ବିକ୍ଷୋଭ

୧୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌)ର ବିକ୍ଷୋଭ

ରାୟଗଡ (ଗଜପତି), ୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମସ୍ତ ବାତ୍ୟା ବିପନ୍ନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ରିଲିଫ ଓ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ କରି ସହାୟତା ଦେବା, ଘର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଆଦି ୧୨ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶନିବାର ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌) ରାୟଗଡ ଶାଖା ତରଫରୁ ପଦଯାତ୍ରା ଓ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା ସମ୍ପାଦକ ମଣ୍ଡଳୀ ସଦସ୍ୟ ମୋହିତ ମିଶାଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ପ୍ଲାକାର୍ଡ ଓ ବ୍ୟାନର ଧରି ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚାଉଳ ବୋଝେଇ ମିନି ଟ୍ରକ ଜବତ

ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚାଉଳ ବୋଝେଇ ମିନି ଟ୍ରକ ଜବତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ କତଲକଇଠା ଗ୍ରାମରୁ ଶନିବାର ଏକ ମିନି ଟ୍ରକ ଯୋଗେ ଚାଉଳ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏହାକୁ ଜବତ କରିଛି। ମୋଟ ୮୦କୁଇଣ୍ଟାଲ ୯୬କେଜି ଚାଉଳ ଜରିଅଖାରେ ବନ୍ଧାଯାଇ ନିଆଯାଉଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କତଲକଇଠା ଗ୍ରାମରୁ ଗୋଟିଏ ମିନି ଟ୍ରକ୍‌ (ନଂ. ଏପି୩୦-ଏକ୍ସ ୦୧୧୧) ଯୋଗେ ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁରର ସୁନୀତା ଏଜେନ୍ସି ଷ୍ଟୋରକୁ ଉକ୍ତ ଚାଉଳ ନିଆଯାଉଥିଲା।

ଆଜି ଜୟପୁରରେ ପଥୋତ୍ସବ: ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହରିହର ନୃତ୍ୟ, ମାଲ ଖମ୍ବ ଓ କଣ୍ଢେଇ ନାଚ

ଆଜି ଜୟପୁରରେ ପଥୋତ୍ସବ: ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହରିହର ନୃତ୍ୟ, ମାଲ ଖମ୍ବ ଓ କଣ୍ଢେଇ ନାଚ

ଜୟପୁର, ୧୦।୧୧(ନି.ପ୍ର.)-ପରବ ୨୦୧୮ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜୟପୁର ପଥୋତ୍ସବ   ରବିବାର ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ସହିଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ପଥୋତ୍ସବର ଏହି ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଛି। ସକାଳ ସାଢେ ୬ଟାରୁ ସାଢେ ୧୦ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ଘଣ୍ଟା ଧରି ପଥୋତ୍ସବ ଚାଲିବ। ବାଙ୍କମଠରୁ ଓଲକମି ଛକ ଯାଏ ୩୫ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରକାର ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ହେବ ।

ପ୍ରେମରେ ବିଫଳ ହେବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପ୍ରେମରେ ବିଫଳ ହେବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଗୁଣପୁର,୧୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସହରସ୍ଥ ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟ ଏକ ଘରୁ ଶନିବାର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ କେ. କାଳିକୁମାର(୨୬)।

‘ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସହାୟତା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଗେଇ ଆସିବା ଉଚିତ’

‘ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସହାୟତା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଗେଇ ଆସିବା ଉଚିତ’

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୦।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରାଣୀପେଣ୍ଠାସ୍ଥିତ ‘ନିୟତି’ ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସହାୟତା ସଂକ୍ରାନ୍ତ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।