ରାୟଗଡା

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଦାଖଲ ହେଲାନି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଦାଖଲ ହେଲାନି ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର

କୋରାପୁଟ,୧୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପଯର୍‌ୟାୟ ମତଦାନ ନିମନ୍ତେ ସୋମବାରଠାରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୌଣସୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସେମାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରି ନ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ତଥା କୋରାପୁଟ ଉପଜିଲାପାଳ ଲଳିତ କୁମାର କହଁର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  ।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଜୟପୁର,୧୮ ।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ/ନି.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ସଦରଥାନା ପୋଲିସ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିବା ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । 

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନିର୍ବାଚନ ହେବ କଡ଼ା ଚାଲେଞ୍ଜ

ମାଲକାନଗିରି,୧୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଏଥର ବଡ଼ ଚାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପାରେ। ନିର୍ବାଚନୀ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରଠାରୁ ଗତ ସପ୍ତାହେ ହେଲାଣି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ଲାଲବାହିନୀ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରୁଛି।

ଅଧା ଅଣ୍ଡା ବାଟମାରଣା

ଅଧା ଅଣ୍ଡା ବାଟମାରଣା

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଦଣ୍ଡାବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାକଡଡଙ୍ଗର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ହିତାଧିକାରୀ ଅଙ୍ଗନଓ଼୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରୁ ନିୟମିତ ଅଣ୍ଡା ପାଉ ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଅପଚୟ ହେଉଛି ପାନୀୟ ଜଳ

ଅପଚୟ ହେଉଛି ପାନୀୟ ଜଳ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୮।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗଜପତି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରରେ ଏବେ ଗ୍ରୀଷ୍ମର ପ୍ରଭାବ ପଡିଲାଣି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଅଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି। 

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ-୨୦୧୯: ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପରେ କୋରାପୁଟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ-୨୦୧୯: ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପରେ କୋରାପୁଟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି

କୋରାପୁଟ, ୧୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ-୨୦୧୯ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସୋମବାର ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ କୋରାପୁଟ ଉପଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ଦେଢ଼ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୂତୟନ କରାଯାଇଛି। 

ମାଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୧୪ ବର୍ଷର ପୁଅ ସାଜିଛି କୁଲି

ମାଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୧୪ ବର୍ଷର ପୁଅ ସାଜିଛି କୁଲି

ମାଲକାନଗିରି, ୧୮।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ଗରିବ ଓ ଅସହାୟ ପରିବାର ପାଇଁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ବାସ୍ତବ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏଥିରୁ ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ସୁଫଳ ପାଉଛନ୍ତି।

କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ବେଳେ ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଠାବ

କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ବେଳେ ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଠାବ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୭ା୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଅଡବା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଣିଗଣ୍ଡା-ତୋରାଣିପାଣି ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପୋଲିସ କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ସମୟରେ ଏକ ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଓ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିଛି। ଆଗକୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗଜପତି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ସାରା ଶର୍ମାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ଅଡବା ମୋହନା ଅଞ୍ଚଳରେ କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ଜାରି ରହିଛି। ରବିବାର କୋମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ବେଳେ  ଟିଫିନ୍‌ ବୋମା ଓ ଏକ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ମିଳିଛି।

ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହେଲେ ୨୬ ଶ୍ରମିକ,  ତାମିଲନାଡୁର କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମରେ ଅଟକ ଥିଲେ

ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହେଲେ ୨୬ ଶ୍ରମିକ, ତାମିଲନାଡୁର କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମରେ ଅଟକ ଥିଲେ

ଜୟପୁର/କୁନ୍ଦୁରା,୧୫ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ନି.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୪ଟି ଗ୍ରାମର ୨୬ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତାମିଲନାଡୁର ଏକ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମରେ ଅଟକ ଥିଲେ। ଏନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସର ତତ୍ପରତା କ୍ରମରେ ଏହି ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୟପୁର ଜିଲା ଶ୍ରମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଣାଯିବା ପରେ କୁନ୍ଦୁରା ଥାନାକୁ ପଠାଯାଇ ପୋଲିସ ଜରିଆରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଡାଙ୍ଗସୋରଡା ୟୁଜିୟୁପି ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା

ଚନ୍ଦ୍ରପୁର, ୧୭।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଶୁକ୍ରବାର ହୋହଲ୍ଲା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲେ। ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରାଯିବା ନେଇ  ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରସାଦ ପାତ୍ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା  ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡିଥିଲା।

ମୋଟରସାଇକେଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର , ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ମୋଟରସାଇକେଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର , ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ନବରଙ୍ଗପୁର/ଧୋଡ୍ରା,୧୭।୩(ବି.ପ୍ର/ ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗଁା ବ୍ଲକ ଉମରକୋଟ ଥାନା ଅଧୀନ ପୁର୍ଲାଛକ ନିକଟରେ ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲକୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଗିରଫ ଏବଂ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ୩୯ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଟାୟାର ଜାଳିବା ସହ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। 

‘ଭୋଟ୍‌ ନ ଦେଲେ ଯୋଜନାରୁ ନାଁ କାଟିଦେବୁ’

‘ଭୋଟ୍‌ ନ ଦେଲେ ଯୋଜନାରୁ ନାଁ କାଟିଦେବୁ’

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୭ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଗଜପତି ଜିଲାରେ ବିଜେଡିକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଯାଉଛି। ବିଜେଡିକୁ ଭୋଟ ନ ଦେଲେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ନାମ କାଟି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ଭାଜପା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି। ଶନିବାର ଗୋଷାଣି ବ୍ଲକ ମାଛମରା ଗ୍ରାମରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଘର ଘର ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ନାନା ତଥ୍ୟ ମାଗିବା ସହ ବିଜେଡିକୁ ଭୋଟ ନ ଦେଲେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଭାଜପା କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହି ଖବର ପାଇ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଗଠିତ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌କୁ ଡକାଇ ଯୁବକ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଧରାଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ସ୍କାଡ୍‌ର ଅଧିକାରୀମାନେ ଉଭୟଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ନୋଟା ଦବାଇବେ ରଣା, କମାର, ଦୋରା ସମାଜ

ନୋଟା ଦବାଇବେ ରଣା, କମାର, ଦୋରା ସମାଜ

କୋରାପୁଟ,୧୭ା୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ରଣା, ଦୋରା ଓ କମାର ସମାଜକୁ ଆଦିବାସୀ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେହି ହେଲେ ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି। ତେଣୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ନ କରି ‘ନୋଟା’ ବଟନ ଦବାଇବୁ ବୋଲି ଉପରୋକ୍ତ ଜାତିକୁ ନେଇ ଗଠିତ ମହାସଂଘ ଶନିବାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। 

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଜଣେ ମୃତ

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଜଣେ ମୃତ

ବିଷମକଟକ, ୧୬ା୩: ରାୟଗଡା ଜିଲା ବିଷମକଟକ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଟାମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ  ନିକଟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।  

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ୨ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ୨ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୬ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୃଥକ୍‌ ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ ହେବା ନେଇ ଶନିବାର ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଉଠାଜଳସେଚନ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଉଠାଜଳସେଚନ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ନବରଙ୍ଗପୁର/ଉମରକୋଟ,୧୬।୩(ବି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ଉଠାଜଳସେଚନ ବିଭାଗର ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ  ଭରତ ମଣ୍ଡଳ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ  ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି।

ଆନ୍ଥ୍ରାକ୍ସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୧୩ ଗାଈ, ୬ ଛେଳିଙ୍କ ରକ୍ତନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ଆନ୍ଥ୍ରାକ୍ସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୧୩ ଗାଈ, ୬ ଛେଳିଙ୍କ ରକ୍ତନମୁନା ସଂଗ୍ରହ


ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୬।୩(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)- ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଡ଼ୁମ୍ବାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ବାଗ୍ରୀ ଗ୍ରାମରେ ଆନ୍ଥ୍ରାକ୍ସରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୧୩ ଗାଈ,୬ ଛେଳିଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଚିନ୍ମୟ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦନ ସାହୁ, ଅନୁପ କୁମାର ଗରଡ଼ା, ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ନାୟକ, ଜଇଗେନ୍ଦ୍ର କନ୍ଧପାନ ପ୍ରମୁଖ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ଗାଁକୁ ଯାଇ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଗାଈ ଓ  ଛେଳିଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରି କୋରାପୁଟ ପଠାଇଛନ୍ତି। 

ଡ଼ୁମ୍ବାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥମୁନି ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି

ଡ଼ୁମ୍ବାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥମୁନି ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି

ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୬।୩(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଡ଼ୁମ୍ବାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନି । ଗୁରୁବାର ଜଣଙ୍କର ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତକ ହେଲେ ପଟକିଜାମ ଗ୍ରାମର  ସାଧବ ପରଜା (୪୫) । ସେହିପରି ପଦାବାଗ୍ରୀ ଗ୍ରାମର କୁଲନା ସୂର୍ଯ୍ୟ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । 

ଶ୍ରମିକ ବଦଳରେ କାମ କରୁଛି ମେଶିନ

ଶ୍ରମିକ ବଦଳରେ କାମ କରୁଛି ମେଶିନ

ନବରଙ୍ଗପୁର/ପାପଡାହାଣ୍ଡି,୧୬।୩(ବି.ପ୍ର/ଡି.ଏନ.ଏ)-ଏମଜିଏନଆରଇଜିଏସ ଯୋଜନାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ କାମ କରି ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ସରକାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ।  ବର୍ଷକୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ ଲାଗି ଏନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ପକ୍ଷେ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କାମ କରୁଛି ମେଶିନ । ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଶ୍ରମିକ । ଏମଜିଏନଆରଇଜିଏସ ଯୋଜନାରେ ମଲ୍ଟି ପରପଜ ଫାର୍ମ ପଣ୍ଡ ଖୋଳାକୁ ନେଇ ଦେଖାଦେଇଛି ବିବାଦ।  ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଖୁଟୁବାଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି।

କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: କଂଗ୍ରେସ ଗଡ଼ରେ ଥରେ ଜିତିଛି ବିଜେଡି

କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: କଂଗ୍ରେସ ଗଡ଼ରେ ଥରେ ଜିତିଛି ବିଜେଡି

କୋରାପୁଟ,୧୬।୩: କଂଗ୍ରେସର ଗଡ଼ ରହିଆସିଥିବା କୋରାପୁଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜେଡି ଥରେମାତ୍ର ବାଜି ମାରିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ୭ଥର ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ୨୦୦୯ରେ କେବଳ ଥରେମାତ୍ର ଏହି ଆସନ କଂଗ୍ରେସର ହାତଛଡ଼ା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ଏହାକୁ ଦଖଲ କରିଥିଲା।

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଏଥର ବଦଳିପାରେ ସମୀକରଣ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଏଥର ବଦଳିପାରେ ସମୀକରଣ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୬।୩: ଗଜପତି ଜିଲାର ଗୁମ୍ମା, ଗୋଷାଣି ଓ କାଶୀନଗର ବ୍ଲକ ସମେତ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ପୌରାଞ୍ଚଳ ଏବଂ କାଶୀନଗର ବିଜ୍ଞପିତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦକୁ ନେଇ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା କଂଗ୍ରେସ ଦଖଲରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ନିଜ କବ୍‌ଜାକୁ ନେବା ପାଇଁ କସରତ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି।

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ: ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଛି ପ୍ରଶାସନ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୬।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲାରେ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ କରାଯାଉଛି। ଅଟୋ, ଟ୍ରେକର, କମାଣ୍ଡର ଜିପ୍‌ ଏବଂ ବସ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକର ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱରେ ଓହଳି ଏବଂ ଛାତ ଉପରେ ବସି ଯାତ୍ରୀମାନେ ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। 

ଆଜି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଗ୍ରହଣ କରିବେ କମଳା

ଜୟପୁର/କୋରାପୁଟ,୧୬।୩(ନି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ସମ୍ମାନଜକନ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ କମଳା ପୂଜାରୀ ଶୁକ୍ରବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହ ପୁଅ ଟଙ୍କଧର ପୂଜାରୀ, ଜୟପୁର ସ୍ଥିତ ସ୍ବାମୀନାଥନ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରର ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପରିଡ଼ା ଜୟପୁରରୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ଓ ସେଠାରୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମାନସ-ମୁକୁନ୍ଦ ସମର୍ଥକ ମୁହାଁମୁହିଁ: ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌କୁ ନେଇ ଛକାପଞ୍ଛାରୁ ଉପୁଜିଛି ପରିସ୍ଥିତି

ମାନସ-ମୁକୁନ୍ଦ ସମର୍ଥକ ମୁହାଁମୁହିଁ: ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌କୁ ନେଇ ଛକାପଞ୍ଛାରୁ ଉପୁଜିଛି ପରିସ୍ଥିତି

ମାଲକାନଗିରି,୧୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ମାନସ ମାଡ଼କାମୀଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏବଂ କିଛିଦିନ ତଳେ ବିଜେଡିରେ ମିଶିଥିବା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ମୁକୁନ୍ଦ ସୋଡିଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶୁକ୍ରବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରସାରଥୀ ବେହେରା ମାଲକାନଗିରିରେ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି।