ରାୟଗଡା

ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଦଳୁନି ରାସ୍ତାର ଚିତ୍ର

ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଦଳୁନି ରାସ୍ତାର ଚିତ୍ର

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୫।୯(ବି.ପ୍ର.)-  
ସ୍ବାଧିନତାର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ରାସ୍ତା ଖଣ୍ଡେ ମିଳିଲା ନାହିଁ। ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି କିନ୍ତୁ ବିନା ଟେଣ୍ଡରରେ କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର କାମ ପ୍ରକ୍ସି ବା ଛାୟା ଠିକାଦାରଙ୍କ ହାତକୁ ଟେକି ଦିଆଯାଉଛି।

୩୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପୂରଣ ହୋଇପାରୁନି ସ୍ବପ୍ନ

୩୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପୂରଣ ହୋଇପାରୁନି ସ୍ବପ୍ନ

ମାଲକାନଗିରି,୧୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) 
ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ରେଳ ଲାଇନ୍‌ ପାଇଁ  ଜିଲା ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ସଙ୍ଗଠନ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦାବି କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଜେଟରେ ଏଥିପାଇଁ ଅର୍ଥ ବରାଦ କରାଯିବା ସହ ରେଳ ଲାଇନ୍‌ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ସମୟରେ କୁହାଯାଇଛି। 

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ଜୟପୁର,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ )-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଜଗଦ୍ଦୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ସରକାରୀ ପୌର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ : ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ

ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ : ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ

ମାଲକାନଗିରି,୧୪ ।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାର ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁପଦର ନିକଟସ୍ଥ ତୁଳସୀ ପାହାଡ଼ରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି  । 

ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ପାଠାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ପାଠାଗାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୪ ।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ କଟିକା ସାହିଠାରେ ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ କବି ଚନ୍ଦ୍ର ପାଠାଗାର ଉଦ୍ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି  । 

୪୩ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

୪୩ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଗଜପତି ଜିଲାରେ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ଅପରେସନ ପରୀ-୨ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜିଲାରୁ ମୋଟ ୪୩ଜଣ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସ୍ତ୍ରୀକୁ  ଆକ୍ରମଣ: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଆକ୍ରମଣ: ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ଜୟପୁର ୧୪।୯(ନି.ପ୍ର.): ଜୟପୁର ଜୟନଗରରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ସ୍ବାମୀ ନିଜେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଘଟଣାକୁ  ପୋଲିସ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଛି । ଆଜି ସ୍ବାମୀ  ସାନ୍ତନ ମହାରଣାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ସୁନି ମୁସଲିମ ଯୁବ ସଂଘର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କୁ ସୁନି ମୁସଲିମ ଯୁବ ସଂଘର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ସହରର ସୁନି ମୁସଲିମ ୟୁଥ ଆଶୋଶିଏଶନ ଦ୍ୱାରା କେରଳ ବନ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଦୁଇ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଦୁଇ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡା ବ୍ଲକର ୨ଟି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ୨ ଜଣ  ଚାଷୀ କୀଟନାଶକ ପିଇ ଗୁରୁତର ହୋଇ କୋରାପୁଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଟିକିରି,୧୪।୯( ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ବାଙ୍କାମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ  ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କୋରାପୁଟ,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଓଡ଼ିଶାର  ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ସୁନାବେଡ଼ାସ୍ଥିତ କ୍ୟ୍ୟାମ୍ପସରେ  ଅନ୍ତର୍ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ନାତକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଜ୍ଞାନ ଓ ଆଧାରକୁ ନେଇ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

 ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦଯାପିତ

ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦଯାପିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଶିଳ୍ପ କେନ୍ଦ୍ରରେ  ଲାଖ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର  ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଲାଖ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ  ଅଧିକ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଓ ନୂତନ ଡିଜାଇନର କାରୁକାର୍ଯ୍ୟ  କରାଯିବା ସହ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ  ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ  କରାଯାଇଥିଲା ।ରାଜ୍ୟ ହସ୍ତ ଓ କୁଟୀର ଶିଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଶଙ୍ଖାରୀ ସାହିରେ ୬ମାସ ଧରି କାରିଗରମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିଲା 

ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ  କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ସ୍ଥିତ ଭି.ଏସ୍‌ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୟାରିୟର କାଉନସେଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ

ବୋରିଗୁମ୍ମା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସିଯାଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପ ରେ ଚଳଞ୍ଚଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାର ପୁରାତନ ଦୁର୍ଗା ମଣ୍ଡପ ବୋରିଗୁମ୍ମା ସୂର୍ଯ୍ୟଭାନୁ ପାଠାଗାରଠାରେ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଥିବା ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। 

ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନାବେଡ଼ା ହାଲ୍‌ ଭଞ୍ଜ ମଣ୍ଡପରେ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ଆଶୁତୋଷ  ମଲ୍ଲିକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କ୍ରୀଡ଼ାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ଷ୍ଟେଶନ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଆଗରେ ଜମୁଛି ପାଣି

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ରେଳଷ୍ଟେଶନ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବର୍ଷାପାଣି ଜମିରହୁଛି ା ଏଥିଯୋଗୁ ଷ୍ଟେଶନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି। ପାଣି ଲାଗିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ଜିନିଷପତ୍ର ଓଦା ହୋଇଯାଉଛି। ତେଣୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।  ଅନ୍ଧାର ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି।

ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ: ୬ମାସରେ ଦବିଲା ପୋଲ

ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ: ୬ମାସରେ ଦବିଲା ପୋଲ

ଦଶମନ୍ତପୁର, ୧୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଡମ୍ବାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପଦାବାଗ୍ରୀ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ପୋଲ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ନିମ୍ନମାନର କାମଯୋଗୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଏହି ପୋଲ ୬ମାସ ନ ଯାଉଣୁ ଦବି ଯାଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗାଁ ନିକଟ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ନଦୀରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ୨୦୧୬-୧୭ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନାରେ ୩୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ଆସିଥିଲା। ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାକୁ ଏହାର ତଦାରଖ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇ ଥିଲା। 

ଦଲଦଲି ଘାଟିରେ ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ

ଦଲଦଲି ଘାଟିରେ ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ

ମାଥିଲି, ୧୪।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ମାଲାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କର୍ତ୍ତନପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଦଲଦଲି ଘାଟିରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଜାରି ରହିଛି।

ମୁଁ  ହିରୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୫ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନିତ

ମୁଁ ହିରୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୫ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନିତ

ମାଲକରାନଗିରି,୧୩ା୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-  ଗୁରୁବାର ମୁଁ ହିରୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଲକାନଗିରି ଷ୍ଟଡିୟମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମାଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମାଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ମାଲକାନଗିରି,୧୩ା୯( ଡ଼ି଼ ଏନ ଏ.)-ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଓବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜଡିତ ଥିବା ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ବେଟି ରାମା ଗୁରୁବାର ସୁକ୍‌ମା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। 

ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ମୋମୋ ସଚେତନତା

ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ମୋମୋ ସଚେତନତା

କୋରାପୁଟ,୧୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ସରକାରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ପକ୍ଷରୁ ମୋମୋ ସଂପର୍କୀୟ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ମୋମୋ ଅଭିଭାବକ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବାରୁ ଯୁବମାନସକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି ।

ମାଣ୍ଡିଆଗୁଡ଼ା ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି

ମାଣ୍ଡିଆଗୁଡ଼ା ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି

ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ସଦରରେ ଥିବା ମାଣ୍ଡିଆଗୁଡ଼ା ଅନୁଧ୍ୟାନ ପାଇଁ କୋରାପୁଟ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ରୂପକ ତୁରୁକ ପହଞ୍ଚତ୍ଛନ୍ତି। ବିକାଶର ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରୁ ବହୁଦୂରରେ ଥିବା ଏହି ଗ୍ରାମରେ ୧୨୫ ଜଣ ମତଦାତା ରହିଛନ୍ତି। ଦୁଇଦିନ ତଳେ ଗାଁର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାରରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଶ୍ରମଦାନ କରି ଗାଈଗାଡ଼ ନଦୀରେ ଥିବା ପୋଲରାସ୍ତାର ମରାମତି କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରୁଥିବାରୁ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଚେତାବନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। 

କଂଗ୍ରେସର ‘ମୋ ବୁଥ୍‌, ମୋ ଗୌରବ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସେମିଳିଗୁଡା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ପଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ‘ମୋ ବୁଥ୍‌, ମୋ ଗୌରବ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ପଟାଙ୍ଗୀ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର କାଡାମଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାନେତ୍ରୀ ମୀନାକ୍ଷୀ ବାହିନୀପତି ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ ସମ୍ପର୍କରେ ପଟ୍ଟାଙ୍ଗୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ। 

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ାରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’: ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେଲେ ପଲ୍ଲବୀ, ଭଗବତୀ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ାରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’: ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେଲେ ପଲ୍ଲବୀ, ଭଗବତୀ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୧୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ଶହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ  ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାଚଗୀତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯାଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଜିଲାସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ନେହଲତା ପଟ୍ଟନାୟକ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତ୍ରିଲୋଚନ ଜେନା, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସରୋଜିନୀ କାଣ୍ଡିକି, ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ଼ ସଦସ୍ୟ ଈଶ୍ୱର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।