Dharitri News

ରାୟଗଡା

ରବର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ବୁଲିଲେ, ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଶୁଣିଲେ ସଚିବ

ରବର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ବୁଲିଲେ, ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଶୁଣିଲେ ସଚିବ

ଗୁମ୍ମା, ୩। ୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ପେନସନ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ନିତିନ ଚନ୍ଦ୍ର ବୁଧବାର ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁମ୍ମା ବ୍ଲକରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାରେ ଚାଲିଥିବା କେତେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି ମାଛକୁଣ୍ଡ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର

ବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି ମାଛକୁଣ୍ଡ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର

ମାଲକାନଗିରି,୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଛଅ ଦଶନ୍ଧି ତଳେ ମାଛକୁଣ୍ଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ଲୋକେ ଯେତେବେଳେ ବିସ୍ଥାପିତ ହେଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଦେବାର ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଇଥିଲେ ସରକାର। କିନ୍ତୁ ଏଯାବତ୍‌ ତାହା ସ୍ବପ୍ନରେ ହିଁ ରହିଯାଇଛି।

ମାଥିଲିରେ ପ୍ରଥମ ଥର ହେଲା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର, ନୂଆ ଜୀବନ ପାଇଲେ ପ୍ରସୂତି

ମାଥିଲିରେ ପ୍ରଥମ ଥର ହେଲା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର, ନୂଆ ଜୀବନ ପାଇଲେ ପ୍ରସୂତି

ମାଥିଲି,୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ସଦରରେ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବୁଧବାର ଏକ ବଡ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହୋଇଛି ।

୩କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ

କୋରୁକୋଣ୍ଡା,୩।୧- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ପଦର ପଞ୍ଚାୟତର ଲମ୍ବାସିଂ ଓ ପଲସି ପଦର ଗ୍ରାମରେ ୩କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ବୁଧବାର ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ପରିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବ ଗ୍ରୀନ୍‌ ମାର୍କେଟ

ପରିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବ ଗ୍ରୀନ୍‌ ମାର୍କେଟ

ଶିକରପାଇ, ୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଶିକରପାଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଧାମଲିମା ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱରେ ଆକ୍ସିସ ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଏବଂ ହର୍ଷ ଟ୍ରଷ୍ଟର ବୈଷୟିକ ସହଯୋଗକ୍ରମେ ପନିପରିବାର ଦୈନିକ ଗ୍ରୀନ୍‌ ମାର୍କେଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପ୍ରକଳ୍ପ ଥାଇ ପିଇବା ପାଣି ସ୍ବପ୍ନ

ପ୍ରକଳ୍ପ ଥାଇ ପିଇବା ପାଣି ସ୍ବପ୍ନ

କୋଲାବନଗର,୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଛି; କିନ୍ତୁ ତାହା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ। ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି କୋରାପୁଟ ସଦର ବ୍ଲକ କୋଲାବନଗର ଓ ବଡ଼କେରେଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତର ବାସିନ୍ଦା। ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ଯେଉଁ ଜଳ ଆସୁଛି, ତାହା ପ୍ରଦୂଷିତ।

ଜଳିଗଲା ଚଳନ୍ତା କାର୍‌: ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ

ଜଳିଗଲା ଚଳନ୍ତା କାର୍‌: ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ, ୨।୧: ରାୟଗଡା ଜିଲା ମୁକୁନ୍ଦପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଚେଙ୍ଗିଲି ଘାଟି ନିକଟରେ ଏକ ଚଳନ୍ତା କାର(ଓଆଣ-୦୫ଏଜେ-୭୫୮୪)ରେ ଶର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁ ନିଆଁ ଲାଗି ଗାଡିଟି ପୋଟି ଯାଇଛି । ଉକ୍ତ କାର୍‌ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି ।

୮  ମିଲିସିଆ ଗିରଫ

୮ ମିଲିସିଆ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି,୨।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ମାଓବାଦୀ ନିରୋଧୀ ଅଭିଯାନରେ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ସୁରକ୍ଷାବଳକୁ ମିଳିଛି ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା। ମଙ୍ଗଳବାର ନାରାୟଣପୁର ପୋଲିସ୍‌ ୮ଜଣ ମିଲିସିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧିଲେ, ଦାବିପତ୍ର ଦେଲେ ଡାକ୍ତର

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧିଲେ, ଦାବିପତ୍ର ଦେଲେ ଡାକ୍ତର

କୋରାପୁଟ,୨।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର କୋରାପୁଟରେ ଡାକ୍ତରମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

୫୦ ମାଳି ପରିବାରର ପେଟ ପୋଷୁଛି ପରିବା ଚାଷ

୫୦ ମାଳି ପରିବାରର ପେଟ ପୋଷୁଛି ପରିବା ଚାଷ

ବୈପାରୀଗୁଡ଼ା,୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ କାକର ଭିଜା କୋବି, ମୂଳା, କଖାରୁ, ଶାଗ, ବିନ୍ସ ଭଳିକି ଭଳି ତଟକା ପନି ପରିବା । ଶୀତ ସକାଳରେ ଏସବୁ ବିକିବା ପାଇଁ ବୈପାରୀଗୁଡ଼ାର ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ବସିରହିଛନ୍ତି କେତେକ ଚାଷୀ। ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକେ ନ କିଣିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଆଖି ପରିବା ଉପରେ ଲାଖିଯିବ ନିଶ୍ଚୟ। ବୈପାରୀଗୁଡାରୁ ମାତ୍ର ୩/୪ କିମି ଦୂରରେ ରହିଛି ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ମାଳିଗୁଡା ଗ୍ରାମ ା ସେଠାକାର ବାସିନ୍ଦା ଥିବା ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମାଳି ସଂପ୍ରଦାୟର ପରିବାର ପରିବା ଚାଷକୁ ହିଁ ନିଜର ବେଉସା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିନେଇଛନ୍ତି।

୫୦ ଲକ୍ଷ ଋଣ ଦେବାକୁ କହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କଠାରୁ ୧୩ ହଜାର ଠକେଇ

୫୦ ଲକ୍ଷ ଋଣ ଦେବାକୁ କହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କଠାରୁ ୧୩ ହଜାର ଠକେଇ

ଜୟପୁର,୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜୟପୁର ସହରର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ଋଣ କରାଇଦେବା ନାଁରେ ୧୩ ହଜାର ୫ଶହ ଟଙ୍କା ଠକିନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତେବେ ସେ ଥାନାରେ ଏଯାବତ୍‌ ଏତଲା ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ପୌଷ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଆଦିବାସୀ ପଡ଼ାରେ ଜମିଲା ପୁଷ ପରବ

ପୌଷ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଆଦିବାସୀ ପଡ଼ାରେ ଜମିଲା ପୁଷ ପରବ

ଜୟପୁର/ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨।୧(ନି.ପ୍ର./ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପୌଷ ମାସରେ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ପୁଷ ପରବ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଛି। ଭତରା, ଗାଧବା, କନ୍ଦ, ଭୂମିଆ, ପରଜା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକେ ପୌଷମାସର ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷରୁ ଏହି ପରବ ପାଳନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଏହା ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧି ଆନ୍ଦୋଳନ

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧି ଆନ୍ଦୋଳନ

କେଜେପୁର,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୋଲନରା ବ୍ଲକ କେଲିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରେବତୀଗୁଡ଼ା ଗଁାରେ ମହିଳା ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ମଦ ରନ୍ଧା ଓ ବିକାକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

ଜେକେପୁର,୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜେକେପୁର ଦୈନିକ ବଜାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାାର ଆଇଓବି ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ମଞ୍ଜୁମାତା ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆୟାଙ୍ଗର ବେକେରୀରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ନିଅଁ। ଲାଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ଟ୍ରାକ୍ଟରର ଲୁହାଚକ ଖରାପ କରୁଛି ରାସ୍ତା

କୁନ୍ଦୁରା୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ମହକୁମାରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ, ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏବଂ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି।

ଗଁ।କୁ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ଗଁ।କୁ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧।୧- ଆର୍‌ଡି ରାସ୍ତାଠାରୁ ଜିଆଣିପଦର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ବିଷମକଟକ ବ୍ଲକ୍‌ ଡୁମୁରିନେଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନସ୍ଥ ଜିଆଣିପଦର ଓ ହିଚାବାଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସରପଞ୍ଚ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା କଲାକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସୋମବାର ଉଭୟ ଗ୍ରାମର ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳ ଗୁହା ପୁନମ ତାପସ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟି ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଗଲେ ୨ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୨୪୦ ପରିବାର ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ।

ଗରିବଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ମେଣ୍ଟାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ

ଗରିବଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ମେଣ୍ଟାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ

ମୁନିଗୁଡା, ୧।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ‘ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲେ ନିଅନ୍ତୁ, ଅଧିକ ଥିଲେ ଦିଅନ୍ତୁ’ ଅନୁଚିନ୍ତା ନେଇ ମୁନିଗୁଡାବାସୀ ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ ପୋଷାକ, ଶୀତବସ୍ତ୍ର ଅଛି ସେମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ଗରିବ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ତାହା ଦେଇପାରିବେ । ସୋମବାର ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ଏବଂ ମୁନିଗୁଡା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନବବର୍ଷ ୨୦୧୮କୁ ଏହିଭଳି ଭାବେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି।

ବେଆଇନ ବାଲି ଉଠାଣକୁ ବିରୋଧ : ମାଲିଗଁ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ବେଆଇନ ବାଲି ଉଠାଣକୁ ବିରୋଧ : ମାଲିଗଁ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧।୧- ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀରୁ ହେଉଥିବା ବେଆଇନ ବାଲି ଚାଲାଣକୁ ବିରୋଧ କରି ରାୟଗଡା ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ୍‌ ମାଲିଗଁ। ପଞ୍ଚାୟତର ମାଲିଗଁ।ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି । ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ସୋମବାର ଜେକେ କାଗଜକଳ ନିକଟ ନାଇଡୁପେଟା ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେ ହେଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅଧୀନ ନାଇଡୁପେଟା ସାହିର ଆର୍‌.ଗୌରୀଶଙ୍କର ପଟ୍ଟନାୟକ(୫୦) । କ୍ଷତିପରୂଣ ଦାବିରେ ଗୌରୀଶଙ୍କରଙ୍କ ପରିବାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ୪ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୩ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ରୁ ପଡ଼ି ୩ ଗୁରୁତର

ମାଥିଲି,୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାଲାଣଗୁଡାଠାରେ ବାଇକରୁ ପଡି ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରାସ୍ତା କାମକୁ ବିରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ରାସ୍ତା କାମକୁ ବିରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କାଲିମେଳା,୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କାଲିମେଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୁଷୁଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଏମ୍‌ଭି-୫୫, ଘାର୍ଷାପାଲୀ ଓ କୁରୁଷାନପାଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡକ ଯୋଜନା ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟ ନିମ୍ନମାନର ହେଉଥିବା ୪ ଟି ଗ୍ରାମର ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ନବବର୍ଷରେ ବଣଭୋଜି, ବୋଟିଂର ମଜା ଉଠାଇଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ନବବର୍ଷରେ ବଣଭୋଜି, ବୋଟିଂର ମଜା ଉଠାଇଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ମାଲକାନଗିରି,୧।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଥିବା ୩ଟି ପ୍ରାକୃତିକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀରେ ନୂତନ ବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ସୋମବାର ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

୨ ଏକର ଜମିରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ

ମାଲକାନଗିରି,୧।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ରବିବାର ଆନୁମାନିକ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ କଟାଯାଇ ପୋଡ଼ି ଦିଆଯାଇଛି।

ଚୋରା କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଚୋରା କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି, ୧।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏମ୍‌ଭି ୧୭ ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏମ୍‌ଭି ୧୯ ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ଏକ କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ ହୋଇଛି।