Dharitri News

ରାୟଗଡା

ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକରେ ଓଡ଼ିଶା ସାମିଲ ନହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ୍‌,୮।୧-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାଟିର ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାସ୍କର ପଣ୍ଡା, ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ତପନ ଟୋପାଦାର, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନଜାତି ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଉପସଭାପତି କାଳୀରାମ ମାଝି, ଜିଲା ଉପସଭାପତି ହଳଧର ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସୋମବାର ଜିଲା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସମସ୍ତ ନେତୃବୃନ୍ଦ ଓ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ରାୟଗଡ଼ା ସହରର କପିଳାସ ଛକ ନିକଟରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କରିଛନ୍ତି।

୭କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ

୭କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ

ମାଲକାନଗିରି,୮।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସୋମବାର ଓର୍କେଲ ଥାନା ପୋଲିସ ଏସିଡିପିଓଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏବଂ କୁଡ଼ୁମୁଲୁଗୁମ୍ମା ଆଡ଼ିସନାଲ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଅଧିନରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ବାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଣ୍ଡେଲବନ୍ଧ ଗଁ।କୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ୧୭ଏକର ଜମିରେ ହୋଇଥିବା ୭୯,୬୪୦ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛକୁ ନଷ୍ଟ କରି ତାକୁ ପୋଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମାଓବାଦୀ ନେତା ରଣଦେବଙ୍କ ଚିଠି

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମାଓବାଦୀ ନେତା ରଣଦେବଙ୍କ ଚିଠି

କାଲିମେଳା,୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନ କାଲିମେଳା ଏରିଆର ମାଓବାଦୀ ନେତା ରଣଦେବ ସୋମବାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏକ ଚିଠି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବି ବୋଲି ପୋଲିସ୍‌ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରୁଛି।

ଓ୍ବାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍‌ ଓ୍ବାଚ ଟାଓ୍ବାର

ଓ୍ବାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍‌ ଓ୍ବାଚ ଟାଓ୍ବାର

ଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଡାଙ୍ଗସୋରଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନାଉଡୁଗୁଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭାଲୁଗଡା ଡ୍ୟାମ। ଡ୍ୟାମର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଲାଗି ରହିଛି ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ, ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ ଲମ୍ବିଯାଇଛି ପର୍ବତମାଳା।

ଥଇଥାନ ହେବେ ୭୧୭ ଉଠା ଦୋକାନୀ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୮।୧-ରାୟଗଡା ସହରର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱରେ ପଶରା ମେଲି ବସିଥାନ୍ତି ଉଠା ଦୋକାନି। ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ଦୋକନରେ ଲାଗି ରହେ ଭିଡ । ଫଳରେ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ।

କଲମ ଧରିବା ହାତରେ ଗାଈ ଚରାଇବା ବାଡ଼ି

କଲମ ଧରିବା ହାତରେ ଗାଈ ଚରାଇବା ବାଡ଼ି

ଧୋଡ୍ରା,୮।୧-ଜୀବନ କ’ଣ ଭଲ କରି ଜାଣି ନାହିଁ । ସ୍କୁଲ ଯିବା ବୟସରେ ଲଦି ହେଉଛି ପରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ । ସକାଳ ହେଲେ ଗାଈ ଚରାଇବା ବାଡି ଧରି ଗାଈଗୋଠରେ। ଯେଉଁ ହାତରେ କଲମ ଧରିବା କଥା ସେହି ହାତରେ ଗାଈ ଚାରାଇବା ବାଡି ରହିଛି।

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ବାସଗୃହ ପରିସରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର ଦେଲା ବିଜେଡି

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ବାସଗୃହ ପରିସରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର ଦେଲା ବିଜେଡି

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୭।୧- ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଏନ୍‌. ଭାସ୍କର ରାଓଙ୍କ ବାସଭବନ ପରିସରରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଓ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି ବିଜେଡି ।

ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌

ରାୟଗଡା ଅଫିସ, ୭।୧- ରାୟଗଡା ଜିଲାର ୫୯ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନେଇ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବସ୍‌ ରବିବାର ଭେଲୋରଠାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ୩୦ଜଣ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା ଯୋଜନାରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ୍‌ରୁ ୫୯ଜଣଙ୍କୁ ତିରୁପତି ଓ ଭେଲୋରକୁ ପଠାଇଥିଲା ପ୍ରଶାସନ ।

ଜାଡ଼ରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ବୃଦ୍ଧ

କାଲିମେଳା,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) କିଛିଦିନ ହେବ ଭୀଷଣ ଜାଡ଼ ଯୋଗୁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳାରେ ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଏଯାବତ୍‌ ମିଳିପାରି ନାହିଁ।

୧୦୯ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ: ୩ ଗିରଫ

୧୦୯ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ: ୩ ଗିରଫ

ଖଇରପୁଟ,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମୁଦୁଲିପଡ଼ା ଥାନା ପୋଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ୧୦୯ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ସହ ଏଥିରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

୪୯ ଦିନର ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଝରିଗାଁ,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧା ଝରିଗାଁ ସଦର ସ୍ଥିତ ରାସ୍ତା କଡରୁ ଉଲ୍ଲଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର କିଛି ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖି ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ସହ ଦଶ ଦିନ ଧରି ତାଙ୍କର ସେବା ଯତ୍ନ କରିଥିଲେ।

ଓଡ଼ିଆ ଆଲ୍‌ବମ୍‌ ଜଗତରେ ସେମିଳିଗୁଡ଼ାର ଯୁବକ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡ଼ାସହରର ନୀଳାଞ୍ଚଳ ବଜାରରେ ରହୁଥିବା ନରେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଓରଫ ପିଙ୍କୁ ନାମକ ଜଣେ ଯବୁକ ପ୍ରଥମ ଥର କରି ଓଡ଼ିଆ ଆଲବମ୍‌ ଜଗତରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି।

ବିଦେଶ ଯିବେ ଡଙ୍ଗରିଆ ମହିଳା

ବିଦେଶ ଯିବେ ଡଙ୍ଗରିଆ ମହିଳା

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ/ବିଷମକଟକ,୭।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ନିୟମଗିରି ପାଦ ଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଆଦିମ ଜନଜାତି ଡଙ୍ଗରିଆ କନ୍ଧମାନେ ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନ ହେବାର ଅନେକ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଆଧୁନିକ ଓ ବିକଶିତ ସମାଜଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ଥିଲେ ।

୧୨ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ମାଲକାନଗିରି,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଶ୍ରମକାଯର୍ର୍‌ୟରେ ଖଟାଇବା ପାଇଁ ନିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବାସଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରୁ ୧୨ ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌। ନାବାଳିକାମାନେ ମାଥିଲି ଥାନା ସାଲିମି ଅଞ୍ଚଳର।

ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା

ମାଲକାନଗିରି,୬।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ବସ୍ତର ଜିଲା ଦରଭା ଥାନା ଅଧୀନ ଛିନ୍ଦଗଡ ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ସରପଞ୍ଚ ପାଣ୍ଡୁରଙ୍କୁ ଶନିବାର ମାଓବାଦୀମାନେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଭୋର ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ରୁ ୨୦ଜଣ ମାଓବାଦୀ ଛିନ୍ଦଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସରପଞ୍ଚ ପାଣ୍ଡୁରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଗାଁ ମୁଣ୍ଡକୁ ଟେକି ନେଇଥିଲେ । ପାଣ୍ଡୁର ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ କରୁଥିବା ମାଓବାଦୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

କୀଟନାଶକ ପିଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୬।୧: ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରାୟଗଡା ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଜରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ୍‌ କୁଚେଇପଦର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଉପରକମ୍ପର ଗ୍ରାମର ଭୀମ ଝୋଡିଆଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳା (୩୫) । ତୁଳା ଗୁରୁବାର କୀଟନାଷକ ପିଇଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ ଟିକିରି ଓ ପରେ ଜିଲାମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ ।

ଗାଁ ନ ଛାଡ଼ିଲେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ

ଗାଁ ନ ଛାଡ଼ିଲେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ

କାଲିମେଳା,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା କାଲିମେଳା ଥାନା ବଡିଗେଟା ପଞ୍ଚାୟତ କୁରୁବ ଗ୍ରାମର ୫ଟି ପରିବାର ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଭୟରେ ଶନିବାର ଭିଟାମାଟି ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଏନ. ଭାସ୍କର ରାଓଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ

ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଏନ. ଭାସ୍କର ରାଓଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ, ୬।୧: ରାୟଗଡା ସହରର ରାଣୀଗୁଡ଼ା ଫାର୍ମଠାରେ ଥିବା ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ଏନ.ଭାସ୍କର ରାଓଙ୍କ ନିଜ ବାସଭବନ ଓ ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସି ଉପରକୁ ୫୦ ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯୁବକ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାସ ଏଜେନ୍ସିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ରାଓଙ୍କ ବାସଭବନର ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛୁରିରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେମାନେ ରାଓଙ୍କ ଘରକୁ ଟେକା ପଥର ମାଡ କରିବା ସହ ଗୋଟିଏ କୋଠରୀ, ୨୦ ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗାଡ଼ି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କୋରୁକୋଣ୍ଡା,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାର ଦୋରାଘାଟଠାରେ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଗୌଡ଼ଗୁଡା ଗ୍ରାମର ପଦ୍ମା ସୁକରୀ। ଗତ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ସେ ନିଖୋଜ ଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ପୋଲିସକୁ ଏନେଇ ଖବର ଦିଆଯାଇଛି।

୧୩୪ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

୧୩୪ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ମାଲକାନଗିରି, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ନିକଟରୁ ଶନିବାର ଏକ ଗଞ୍ଜେଇ ବୋଝେଇ ଗାଡି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରୁ ଏକ ଇଣ୍ଡିକା କାର୍‌ରେ ୧୩୪ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଅନୁଗୋଳକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା।

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ୧୨ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ୧୨ ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର

ମାଲକାନଗିରି, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମାଲକାନଗିିରି ଜିଲା ସଦରରେ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ଶନିବାର ୧୨ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କେତେଜଣ ଠିକାଦାରମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଠିକା କାମରେ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବୟସ ୧୬ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ରହିଛି।

ତାତିଲେ ହିତାଧିକାରୀ, ରୁମ୍‌ରେ ଏମ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ତାଲା

କୋଲନରା,୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ନୂତନ ମୌଖିକ ନିୟମକୁ ନେଇ ରାୟଗଡା ଜିଲା କୋଲନରା ବ୍ଲକ ସଦର ସୁରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ହିତାଧିକାରୀ ଚାଉଳ ପାଇବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି । ଏ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି । ଲୋକଙ୍କ ଏହି ଅସନ୍ତୋଷର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଏମ୍‌ଆଇ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଭୋଇ । ଶୁକ୍ରବାର କୋଲନରା ପଞ୍ଚାୟତ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଏମ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ରୁମ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଖବର ପାଇ କୋଲନରା ବିଡିଓ ଶାନ୍ତିପ୍ରଭା ପ୍ରଧାନ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିଥିଲେ । ଅନ୍‌ଲାଇନ ବନ୍ଦ କରି ଅଫ୍‌ଲାଇନରେ ତୁରନ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଚାଉଳ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ କହିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଶାନ୍ତ ପଡିଥିଲେ । ପରେ ଏମ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ରୁମ୍‌ରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା ।

କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା :କୋରାପୁଟ ଜିଲାଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୫।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ କମିଶନର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୋରାପୁଟ ଜିଲାଜଜ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଗୃହ ବିଭାଗ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି ହେବାର ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ତଦନ୍ତ କରି କମିଶନ ରିପୋର୍ଟ ଦେବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି।

ଜିଆଇଇଟି ଛାତ୍ର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିଜିପି

ଜିଆଇଇଟି ଛାତ୍ର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିଜିପି

ଗୁଣପୁର,୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ):ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ଜିଆଇଇଟିର ଅଣଓଡ଼ିଆ ଛାତ୍ର ନିରୋଜ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଡିଜି ସୁନାବେଡା ଡିଆଇଜି ଏବଂ ରାୟଗଡା ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।