ରାୟଗଡା

ମାନବିକତା ଦେଖାଇଲା ପୋଲିସ: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲା

ମାନବିକତା ଦେଖାଇଲା ପୋଲିସ: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲା

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାନବିକତା ଦେଖାଇଛି ପୋଲିସ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ପୋଲିସ ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି । ଜିଲାର କାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ଟେକଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ମାଓବାଦୀ ନେତା ରଣଦେବଙ୍କ ମାଆ ନନ୍ଦେ ମାଡ଼ି  ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ମାଲକାନଗିରି ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ କାଲିମେଳା ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ରାମ ପ୍ରସାଦ ନାଗଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆଶୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

ମାଲକାନଗିରି ତା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ  ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ମାଲକାନଗିରିରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ରାଉରକେଲା, ସମ୍ବଲପୁର, କଟକ, ଭବାନୀପାଟଣା, ରାୟପୁର, ଜଗଦଲପୁରତ୍, ବିଶାଖାପାଟଣା, ବିଜୟନଗରମ୍‌, ଭଦ୍ରାଚଲମ୍‌ ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଦାୟତ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ବସ୍‌ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । 

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଲେ ମାଓବାଦୀ

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ  ମାଓବାଦୀମାନେ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାକୁ ଖୋଳି ଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସାଲିମି ଓ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି । ଲୋକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ସାଲିମି ଓ ଟେମୁରୁପାଲ୍ଲୀକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିବା ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଏହି ରାସ୍ତାର ୨ ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ୨ ଫୁଟ ଚଉଡ଼ାରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଖୋଳି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।  

 ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର

ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର


ମାଲକାନଗିରି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)  -  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଆମ ପୋଲିସ  ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ   ଏକ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ମାଲକାନଗିରି ଥାନା ପରିସରରେ  ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରକୁ ଏସପି ଜଗମୋହନ ମିନା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ  ପ୍ରଥମେ ରକ୍ତ ଦାନ କରିଥିଲେ । ପରେ  ଆଇଆଇସି ସୌମେନ୍ଦୁ ଶେଖର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସହ  ୨୫ ଜଣ  ପୋଲିସ ପଦାଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ।  ଶିବିରରେ  ଏସଡିପିଓ ଶ୍ରବଣ ବିବେକ୍‌ .ଏମ ଏବଂ ଡ.ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓଙ୍କ ସହ ଆମ ପୋଲିସର ସଦସ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ନନ୍ଦପୁର,୧୬।୮(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ କସନ୍ଦି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲାପୁଟ ଗ୍ରାମରେ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ପାଙ୍ଗି(୫୨)। ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ନାଳ ପାର ହୋଇ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁ  ବର୍ଷା ଜଳସ୍ରୋତରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ। ନିକଟରେ ଥିବା ଗାଁ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା

ଡାବୁଗାଁ,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଜଳ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଇଂ. ମନୋରଞ୍ଜନ ମାଳି ଯୋଗଦେଇ ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଉପରେ ବୁଝାଇଥିଲେ।

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି, ୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହଠାରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଟିକମ ସିଂ ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା ନିମନ୍ତେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୬।୮- ଜିଲା ଆଇନ୍‌ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ତରଫରୁ କୁଇ ଜନଜାତି ଅଧ୍ୟୁଷିତ ତାଡମା ପଞ୍ଚାୟତର ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲଠାରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ସଚେତନତା

ରାମନାଗୁଡା, ୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାୟଗଡା ଜିଲା ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକ ପେଣକାମ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ ତମାଖୁ ବର୍ଜନ ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଜୟପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ବୋରିଗୁମ୍ମାକୁ ଏନ୍‌ଏସି ମାନ୍ୟତା ଦାବି ସହ ଜୟପୁରରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା, ଜାଲ ଜମି ପଟ୍ଟାର ସିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଦିି ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଜୟପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୮ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। 

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

କୋରାପୁଟ,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)- କୋରାପୁଟ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ବର୍ଷାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ

ମାଥିଲି , ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଗତ ୪ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ଏଥିରେ ଜନଜୀବନ ହସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ଏପରିସ୍ଥଳେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟେମୃପାଲି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମାଓବାଦୀମାନେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀର ଶାଖା ନଦୀର ବିପଦସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀର ଶାଖା ନଦୀର ବିପଦସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ

ନନ୍ଦପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୋଟପାଡ଼  ବ୍ଲକ୍‌ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇଛି। ଏସବି ନୂଆଗଁା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ୪ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେବା ଫଳରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି। ବାସିନ୍ଦା ଜଳବନ୍ଦୀରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନନ୍ଦପୁର  ବେହାଲ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନନ୍ଦପୁର ବେହାଲ

ନନ୍ଦପୁର,୧୫।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇଛି। 

ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡ଼ିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ନାଗରିକ  ମଞ୍ଚ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡ଼ିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ୍‌ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ନାଗରିକ ମଞ୍ଚର ଶତାଧିକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ମଞ୍ଚ ସଭାପତି କୃଷ୍ଣ ସିଂହ ସେମିଳିଗୁଡ଼ାକୁ ସବ୍‌-ଡିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବା ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ପାଣି , ଜଳବନ୍ଦୀରେ ୫ ଶହ ଘର

ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟ ପାଣି , ଜଳବନ୍ଦୀରେ ୫ ଶହ ଘର

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ସହର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୨୬ରୁ ପେଟକଣା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇଥିବା  ରାସ୍ତାର ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ୩ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚାରେ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। 

ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

 ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ,୧୫।୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର)- ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ପାଠଗାରରେ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଘୋଷଙ୍କ ୧୪୬ତମ ଜନ୍ମଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଛି। 

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ

କୋରାପୁଟ,୧୫।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର): କୋରାପୁଟସ୍ଥିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦାଳୟ ସୁନାବେଡା କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ଠାରେ ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହେଇଯାଇଛି ।

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା,୧୫।୮: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଭିତରେ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପଡିଆରେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ତହସିଲଦାର ବି ଫାଲଗୁନି ମାଝି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 

ଦେଶଭକ୍ତି ପାଇଁ  ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ଦେଶଭକ୍ତି ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା

ମାଥିଲି ,୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ବୁଧବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ତ୍ବେ ମାଥିଲିରେ ସ୍ବାଧୀନତା  ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ବ୍ଲକ କଲୋନୀସ୍ଥିତ ଓମଫେଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସକାଳୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରବଳ  ବର୍ଷା ଏବଂ ପବନରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ତଳକୁ ଖସି ପଡିଥିବା ଦେଖି ଜୟପୁର ଭିଡି କଲେଜର ଛାତ୍ରୀ  ଅଭିଲିପ୍ସା ପ୍ରହରାଜଗୁରୁ ଏହାକୁ ଉପରକୁ ଟେକି ଯଥା ସ୍ଥାନରେ ରଖିଥିଲେ। ଛାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କର ଏପରି ଦେଶଭକ୍ତି ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା  କରିଛନ୍ତି। 

ଫୁଲିଲା ସପ୍ତଧାରା:   ବାରି ଗେଟ ବନ୍ୟା ଜଳରେ ଭାଙ୍ଗିଲା

ଫୁଲିଲା ସପ୍ତଧାରା: ବାରି ଗେଟ ବନ୍ୟା ଜଳରେ ଭାଙ୍ଗିଲା

ମାଥିଲି/ଗୋବିନ୍ଦପାଲି , ୧୫।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଫୁଲି ଉଠିଛି ସପ୍ତଧାରା ନଦୀ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସପ୍ତଧାରା ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି । ଏଥିଯୋଗୁ ମାଲକାନଗିରି - ଜୟପୁରର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି ।

ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣିରେ ହେଲା ପରେଡ଼ : ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ଶହୀଦ୍‌ ଓ ସଂଗ୍ରାମୀ ସ୍ମୃତି ଚାରଣ କଲେ  ଜିଲାପାଳ

ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣିରେ ହେଲା ପରେଡ଼ : ୭୨ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ଶହୀଦ୍‌ ଓ ସଂଗ୍ରାମୀ ସ୍ମୃତି ଚାରଣ କଲେ ଜିଲାପାଳ


ନବରଙ୍ଗପୁର, ୧୫।୮(ବି.ପ୍ର.)- ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲାପାଳ ଡଃ. ଅଜିତ କୁମାର ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ । ଆରକ୍ଷୀ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ବାହିନୀର ୩ ପ୍ଳାଟୁନ ପୋଲିସ  ପରେଡ କରିଥିଲେ। ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ପଡିଆରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି ଜମି ରହିଥିଲା । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ପରେଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଘର ଭିତରେ ପଶିଲା ଡ୍ରେନ ପାଣି: ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଘର ଭିତରେ ପଶିଲା ଡ୍ରେନ ପାଣି: ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୫।୮(ବି.ପ୍ର.)- ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାର ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ, ଅଙ୍ଗୀ, ଟୁରୀ, ଚିକିଲି ନଦୀର ଗର୍ଭ ଫୁଲି ଉଠିଛି । ବୁଧବାର ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେଲେ ଜିଲାର କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକର ଅଞ୍ଚଳଗୁମ୍ମା-ପାତ୍ରପୁଟ ପୋଲ ଉପରେ ତିନି ଫୁଟ ପାଣି ଚାଲିଛି ।