ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଆଜି ଶେରଗଡ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ଜିଲାପାଳ, ଡିଆଇଜି, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମାରଥନ ଗସ୍ତ

ଆଜି ଶେରଗଡ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ଜିଲାପାଳ, ଡିଆଇଜି, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମାରଥନ ଗସ୍ତ

ଶେରଗଡ,୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକକୁ ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାୟକ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ଗସ୍ତ କରିବେ। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ୧୫ରେ ଶେରଗଡରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବାପରେ ସେଠାରୁ ଚାରିଛକ ଯାଇ ବିଜୁବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିବେ। ପରେ ଏକ ପଟୁଆରରେ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ୭ ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ। ପରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଯୋଗଦେଇ ବ୍ଲକର ୨୨ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ଅନୁଦାନ ପ୍ରଦାନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ହେଲିପ୍ୟାଡ, ଚାରିଛକ ଓ ଖେଳପଡିଆରେ ସବୁ  ବ୍ୟବସ୍ଥା ସରିଛି।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଳମ୍ବ: ବର୍ଷିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଳମ୍ବ: ବର୍ଷିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ହେଲିପ୍ୟାଡ ପଡ଼ିଆରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଥିଲା। ମାତ୍ର ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ନେଟଓ୍ବର୍କ ଫେଲ ଯୋଗୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭ୍ରାଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଅନୁଦାନ ରାଶି ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦ୍ୱୀତିୟ ଦିନରେ, ବିଡିଓ ଆସିଲେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟିବ: ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀ

ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦ୍ୱୀତିୟ ଦିନରେ, ବିଡିଓ ଆସିଲେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟିବ: ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତାଜୁଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି- ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ- ବ୍ରହ୍ମପୁର ରାସ୍ତାକୁ ମହାଗୁଡ଼ିଠାରେ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। 

ସୂଚନା ନ ପାଇ ଆସିଲେନି ପ୍ରତିଭା

ସୂଚନା ନ ପାଇ ଆସିଲେନି ପ୍ରତିଭା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୯ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବାରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କେମିତି ଅବହେଳା କରୁଛି, ତାହାର ଏକ ନମୁନା ଗୁରୁବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ପ୍ରକୃତ ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଛତ୍ରପୁର,୯ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଅଧିକାଂଶ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଓ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପାଣି ଅଭାବ ରହିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ (ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସଏସ) ଏବଂ  ଶିକ୍ଷା  ଓ ସମନ୍ବିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ରହୁନି। 

ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ସଂରକ୍ଷଣ ଆଇନକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ: ବେକରେ ଗୁଡ଼ାଇଲେ ଗୋଧି

ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ସଂରକ୍ଷଣ ଆଇନକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ: ବେକରେ ଗୁଡ଼ାଇଲେ ଗୋଧି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୮ା୧୧-ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀଙ୍କ ସଂରକ୍ଷଣ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନେକ ଆଇନ୍‌ ରହିଛି। ହେଲେ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କୁ ଉଚିତ ଦଣ୍ଡ ମିଳୁ ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଆଇନ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବେ ସାଧାରଣ ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। 

୧୦ରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ

୧୦ରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯ା୧୧-ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଯୁବସେବା ବିଭାଗ ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନଭେମ୍ବର ୧୦ରୁ ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୧୦ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଛତ୍ରପୁର,୯ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ।ଉକ୍ତ ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଓ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବା ସହ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୮।୧୧- ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳିକୁ ଭିନ୍ନ ଧରଣରେ ବୁଧବାର ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ବାଣ ଫୁଟାଇ କିମ୍ବା ଦୀପଜାଳି ନୁହଁ, ବରଂ ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସ ଫୁଟାଇ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ଦୀପାବଳି ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଫୋରମ୍‌ ଫର୍‌ ଗଞ୍ଜାମ ଏବଂ ମାନବବାଦୀ, ହେତୁବାଦୀ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ବୁରାତାଲ ପଞ୍ଚାୟତରେ ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ଚାଦର, ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ଶାର୍ଟ ସହ ବ୍ୟବହୃତ ଲୁଗା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜେଲ ନିକଟରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ସବଜେଲର କେଦାର ନାଥ ବେହେରାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ ଓ ହତ୍ୟା ଧମକ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। େହେଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ମାଟିଖାଲ ଗ୍ରାମର ଚକାନୟନ ପରିଡ଼ା। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପାଟପୁର ଥାନା ମାମଲା ନଂ ୧୮୨/୧୮ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଗପହଣ୍ଡି ସବଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ଘଟଣା: ସିଆରସିସି ନିଲମ୍ବିତ, ୫ଜଣଙ୍କ ଦରମା ବନ୍ଦ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ହାତୀମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ସକାଳ ୯ଟାରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ  ବନ୍ଦହେବା ଘଟଣାରେ ହାତୀମୁଣ୍ଡା ସିଆରସିସି ଅଜୟ ବଳିଆରସିଂଙ୍କୁ ବିଇଓ ପୁରେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୫ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦରମା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ଗୁରୁବାର ବିଇଓ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦରମା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗାହେଜୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବଳିଆର ସିଂ, ଇନ୍ଦ୍ରମଣୀ ବରାଳ, ବିଜାଲି ବିଦ୍ୟାଳୟର ରବୀନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ଗଜେନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ବୁଜୁଲି ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ ଅଶୋକ ପାଲଟାସିଂ।

ନଦୀରେ ବୁଡିଯାଇ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ମୃତ

ନଦୀରେ ବୁଡିଯାଇ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ମୃତ

ମୋହନା,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ମୋହନା ପଞ୍ଚାୟତର କଣ୍ଟେଇକୋଳି ଗ୍ରାମ ପଠାଣ ସାହିରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପିଉଷୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ମା’ ସହ ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ସକାଳେ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ବୁଡିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ କଟାମ୍ମାର ଅଶୋକ କୁମାର ସୁଆଳସିଂଙ୍କ ପୁଅ ବିଷ୍ଣୁ (୩) ଓ ଝିଅ ସୌମ୍ୟା (୬)।

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ସୋରଡା,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଡଗଡରୁ ସୋରଡା ଅଭିମୁଖେ ଆସୁଥିବା ଏକ ବାଇକ ସହ ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଅନ୍ୟଏକ ବାଇକର ଗୁରୁବାର ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ସନ୍ଦିକେନ୍ଦୁ ଗ୍ରାମର ନଣ୍ଡା ସ୍ବାଇଁ। ଅନ୍ୟ ବାଇକରେ ଥିବା ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଗଡଗଡ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ।

ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର

ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର

ଧରାକୋଟ,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟସ୍ଥିତ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅକ୍ଷୟ ପଟ୍ଟନାୟକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସୋମନାଥ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିଗାମ୍ବର ବିଶୋୟୀ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବାବେଳେ ଅଧ୍ୟାପିକା ଡ. ସୁମିତ୍ରା ପାଢୀ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଓଡିଆ ଅଧ୍ୟାପକ ଲଡୁ କିଶୋର ବେହେରା ସଂଯୋଜନା କରିଥିବାବେଳେ ସଂଯୋଜିକା ଭାବେ ଅଧ୍ୟାପିକା କ୍ଷୀରାବ୍ଧୀ ସାହୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଶିବିରରେ କଲେଜର ୨ଶହ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୮ରୁ ୨୬ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟାନ୍ତ ଆତ୍ମ ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ମାଷ୍ଟର ଟ୍ରେନର ବନିତା ସାହୁ, ସୋନାଲି ଗୌଡ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଅଧ୍ୟାପକ ବଳରାମ ସ୍ବାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସହଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏହି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି।

କନ୍ଧୁଣୀ ଦେବୀ ଯୁବକ ସଂଘର ନିଆରା ଦୀପାବଳୀ

କନ୍ଧୁଣୀ ଦେବୀ ଯୁବକ ସଂଘର ନିଆରା ଦୀପାବଳୀ

ସୋରଡା,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସ୍ଥାନୀୟ କନ୍ଧୁଣୀ ଦେବୀ ଯୁବକ ସଂଘର ସଭ୍ୟମାନେ ବାଣ ନ ଫୁଟାଇ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଦୀପାବଳି ପାଳନ କରିଛି। ମା’ କନ୍ଧୁଣୀ ଦେବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆଲୋକମାଳାରେ ସଜାଯାଇଥିଲା। ପରେ ସଭ୍ୟମାନେ ସହରର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ବଣ୍ଟନ କରି ସ୍ନେହ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ଭାଇଚାରା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ। ପିଣ୍ଟୁ କର, ରାଜା ଦାଶ, ଅମିତ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଜନଜାତି ମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ

ଜନଜାତି ମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ

ରାଇକିଆ, ୮l୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆ ସେଣ୍ଟ କ୍ୟାଥରିନ ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାଣ ଫୁଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବାଣ ଫୁଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦୀପାବଳି ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର ଭେଜିପୁଟ ଓ ସୁତାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ବାଣ ଫୁଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କ୍ଷେତମୁଣ୍ଡାଳ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ସୁଷମା ନାୟକ(୪୦)। 

 ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରାସ୍ତାରୋକୋ: ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟତ ଠପ୍‌

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରାସ୍ତାରୋକୋ: ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟତ ଠପ୍‌

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ, ୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ତାଜୁଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ମହାଗୁଡ଼ିଠାରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଭାୟା ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଦେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରାସ୍ତାକୁ  ସକାଳ ୫ରୁ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। 

ଗିନିଜ ବୁକ୍‌ ବିଶ୍ବ କୀର୍ତ୍ତିମାନରେ ଭାଗନେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୧୯ ସ୍କେଟର

ଗିନିଜ ବୁକ୍‌ ବିଶ୍ବ କୀର୍ତ୍ତିମାନରେ ଭାଗନେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୧୯ ସ୍କେଟର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭।୧୧: ଚଳିତ ମାସ ୯ରୁ ୧୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ନାଟକର ବେଲଗାମରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ନିରନ୍ତର ୪୮ ଘଣ୍ଟିଆ ସ୍କେଟିଂ କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ। ତେବେ ଏହାକୁ ଗିନିକ୍‌ ବୁକ ବିଶ୍ୱ କୀର୍ତ୍ତିମାନରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବ। ଏଥିରେ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍କେଟିଂ ଏକାଡେମିର କୋଚ ବିଭୂତି ଭୁଷଣ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୧୯ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଭାଗ ନେବ।

କ୍ରୀଡାବିତ୍‌ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଆସିକା,୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନିକଟରେ ନାଗପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୩୨ତମ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଟେନିସ୍‌ ବଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଓଡିଶା ଦଳ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଦଳକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା।

କାଳୀ ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି

କାଳୀ ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି

ଜି.ଉଦୟଗିରି, ୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଧ ଛକ ପୂଜା ମଣ୍ଡପଠାରେ ମା’ କାଳୀଙ୍କ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳ ବାର ସାରେ ମା’ଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ବାଣ ଜବତ, ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ

ବାଣ ଜବତ, ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି /ପାଟପୁର, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଟପୁର ପୋଲିସ କଙ୍କେରଡା ବାସୁଦେବପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବାଣ ଜବତ କରିଛି । 

କାଳୀପୂଜା ଯୋଗୁ ବୁଗୁଡା ଉତ୍ସବମୁଖର

କାଳୀପୂଜା ଯୋଗୁ ବୁଗୁଡା ଉତ୍ସବମୁଖର

ବୁଗୁଡା, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡା ସହର ମଦନମୋହନ ଛକରେ ମା’ କାଳୀଙ୍କ ପୂଜା  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ଏଥି ପାଇଁ ବୁଗୁଡା ସହର ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଛି। ଗରୀ ଦାଶ ଓ ଗୋପାଳ ଦାଶଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ମା’ଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି।