ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସାଉଥ୍‌କୋ ଜିଏମ୍‌ଙ୍କୁ ଘେରାଉ

ସାଉଥ୍‌କୋ ଜିଏମ୍‌ଙ୍କୁ ଘେରାଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୨ା୬:ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆଗମନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ଏବର୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ହେବ ନାହିଁ। ହେଲେ ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇପାରିଲାନି। କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ ହେଉଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସହରବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଗୁରୁବାର କେତେକ ସହରବାସୀ ସାଉଥ୍‌କୋ ଜିଏମ୍‌ଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ଛାତରୁ ପଡ଼ି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଛାତରୁ ପଡ଼ି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୨୨ା୬ (ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ଯାମୁନି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଛାତରୁ ପଡ଼ି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବନମାଳୀ ବେହେରା (୭୫)। ସେ ଛାତ ଉପରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅସାବଧାନତାବଶତଃ ଖସି ପଡ଼ିଥିଳେ। ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାରେ ବନମାଳୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନାକୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଯାତ୍ରୀ ମୃତ

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ଯାତ୍ରୀ ମୃତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ଚେନ୍ନାଇ-ହାୱଡା ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ପଡି ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଜିୟାଚ୍‌ ଉଡିନ୍‌। ତାଙ୍କ ଘର ଆସାମ ରାଜ୍ୟ ମାରିଗାଓଁ ଜିଲା ଭୂରଗାଁ ଥାନା ଅଧୀନ ବାର ହାଲାଉ କଣ୍ଡାରେ। ତାଙ୍କୁ ଦମକଳବାହିନୀ ଉଦ୍ଧାର କରି ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଏଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। କୌଣସି ଅସାବଧାନତା କାରଣରୁ ଜିୟାଚ୍‌ ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସି ପଡିଥିଲେ।

୬ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ, ୯୭୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ

୬ଜୁଆଡ଼ି ଗିରଫ, ୯୭୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ

ପୋଲସରା,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ଥାନା ମନ୍ଦାର ଗ୍ରାମରୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ୬ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ମନ୍ଦାର ଗ୍ରାମର ନାରାୟଣ ଜେନା, ଅଶୋକ ସ୍ବାଇଁ, ନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ, କାର୍ତ୍ତିକ ଜେନା, ଜଗନ୍ନାଥ ସ୍ବାଇଁ ଓ ମାଧବ ନାୟକ। ଏସ୍‌ଆଇ ବାବୁଲାଲ ରାଉଳଙ୍କ ସୂଚନା ପ୍ରକାରେ ମନ୍ଦାର ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀ ତଳେ ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲିଥିଲା। ପୋଲିସ ଜୁଆଖେଳ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ୬ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏଥିସହିତ ଖେଳ ସ୍ଥାନରୁ ୯ ହଜାର ୭୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ପୋଲିସ ୬ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମରେ ନଂ.୧୦୩/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ବିନା ଟିପଚିହ୍ନରେ ମିଳିଲା ଚାଉଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୨ା୬: ଗରିବଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆଧାର ଦେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଲାଗୁ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଇନରେ ଏମିତି କେତେକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି, ଯାହା ଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଗରିବଟିଏ ରାଶନ ସାମଗ୍ରୀ ପାଇପାରୁନାହିଁ। ସେହି ବ୍ୟବସ୍ଥାଟି ହେଲା ପଏଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ସେଲ୍‌(ପିଓଏସ୍‌)। ଏହି ପିଓଏସ୍‌ ମେଶିନ୍‌ରେ ଟିପଚିହ୍ନ ଦେଲେ ହିଁ ରାଶନ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ନେଇପାରିବ ବୋଲି ସରକାର ନିୟମ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ କୁଷ୍ଠରୋଗୀଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଯୋଗୁ ସେମାନେ ପିଓଏସ୍‌ ମେଶିନ୍‌ରେ ଟିପ ଚିହ୍ନ ଦେଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ ସେମାନେ ରାଶନ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି, ଯୁବକମାନେ କଲେ ଗ୍ରାମ ସଫେଇ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି, ଯୁବକମାନେ କଲେ ଗ୍ରାମ ସଫେଇ

ବାଲିପଡ଼ା,୨୧ା୬- ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ସରି ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଲାଣି। ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ବାରମ୍ବାର ଗୁହାରି କଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଗାଁ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦୃଷ୍ଟି ଦେଲେ ନାହିଁ।

ଜରଡ଼ାରେ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ଜରଡ଼ାରେ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ପାତ୍ରପୁର,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସାରଥୀ ଧାମରେ ୭ଦିନିଆ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ମା’ଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ପୀଠରୁ ଗ୍ରାମାବସୀ ପଟୁଆରରେ ଆଣିଥିଲେ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ବ୍ଲେଡରେ କାଟିଦେଲେ ପେଟ

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ବ୍ଲେଡରେ କାଟିଦେଲେ ପେଟ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତ ଆଦିକନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ସ୍ବାଇଁ। ଶିବଙ୍କ ପେଟକୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବ୍ଲେଡରେ କାଟି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କୁଶପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ପତାଣ୍ଡ ଗ୍ରାମର ଏସ. ବେଲାଳସେନ ଦୋରା (୩୫) ଗୁରୁବାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଖବର ପାଇ ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଶବ ଜବତ କରିବା ସହ ନଂ.୪/୧୮ରେ ଥାନା ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛି।

ବନ୍ୟା,ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମକଡ୍ରିଲ

ବନ୍ୟା,ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମକଡ୍ରିଲ

ଧରାକୋଟ,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିଲା ନିମନ୍ତେ ଧରାକୋଟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ଓ ନେଳିଆବନ୍ଧରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ମକଡ୍ରିଲ କରାଯାଇଛି।

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ଯୋଗ ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ଯୋଗ ଦିବସ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳ ସମେତ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆର୍‌ଏମ୍‌ସି ପରିସରରେ ଆର୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଭୋରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ହୋଇଥିଲା।

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବୁଗୁଡ଼ା, ୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଶାଣିତ ବଜାର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଲୋକେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଅଜ୍ଞାନ ସ୍ବାଇଁ(୬୦)ଙ୍କୁ କାତିରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଆମ୍ବ ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଅଟୋ: ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ଆମ୍ବ ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ଅଟୋ: ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ଆର୍‌.ଉଦୟଗିରି,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆର୍‌ ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଟପଦା ନିକଟରେ ଏକ ଆମ୍ବ ଗଛରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଅଟୋ ପିଟି ହେବା ଫଳରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର: ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଲସୁଛି ରମୁଣିସାହି

ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର: ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ଆଲୋକମାଳାରେ ଝଲସୁଛି ରମୁଣିସାହି

ଶେରଗଡ଼,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ଗ୍ରାମର ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏଥିନିମନ୍ତେ ରମୁଣି ସାହିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଯୋଗ ଦିବସ: ପ୍ରକୃତି ସହ ସନ୍ତୁଳିତ ରହିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଯୋଗ ଦିବସ: ପ୍ରକୃତି ସହ ସନ୍ତୁଳିତ ରହିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ହେଲିପ୍ୟାଡ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଗୁରୁବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ଗଠନ ପାଇଁ ଦୈନିକ ଯୋଗର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ମନରେ ଶାନ୍ତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ନିହାତି କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବକ୍ତାମାନେ କହିଥିଲେ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଛତ୍ରପୁର,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ) ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୧ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ କୁମାର ଦାଶଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ବନ୍ଧୁକ ଜବତ

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ବନ୍ଧୁକ ଜବତ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୨୧ା୬-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ଅଧୀନ ବାଲନ୍ଦାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘପଦର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଦିବାକର କହଁରଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ବାଘପଦରର ରବୀନ୍ଦ୍ର କହଁର।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ,  ୨ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୧ା୬- ଫୁଲବାଣୀ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ମୋବାଇଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ନେଡିପଦର ନିକଟ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡି ଛକରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଏକ ବାଇକ ସହ ୧୫ କେଜି ୬୦୦ ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିରର କରାଯିବ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ

ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିରର କରାଯିବ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ

ଛତ୍ରପୁର,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ପାହାଡ ଉପରେ ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ପୀଠ ରହିଛି। ଏହାର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ପୁରୁଣା ମନ୍ଦିର ଭଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଧବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପୁରୁଣା ମନ୍ଦିର ଭାଙ୍ଗିବା ପୂର୍ବରୁ ମା’ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ପୀଠରେ ପ୍ରତିକାର ହୋମଯଜ୍ଞ ଓ ପୂଜା ଆଦି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅନିଲ ହେଲେ ଆସିକା ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୧ା୬ ଅନିଲ ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ଆସିକା ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ସମ୍ପାଦକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଲୋକନାଥ ମହାରଥୀ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୧।୬- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଗାଡି ଲଗାଇଥିବା କ୍ଷୀରମଣି ନାୟକଙ୍କ ଗାଡି ଭଡା ବାବଦ ବିଲ୍‌ ପାସ୍‌ କରାଇଦେବା ପାଇଁ ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଆକାଉଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଜଗନ୍ନାଥ ପାଣି ଗତ ୫ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଞ୍ଚ ବାବଦରେ ସାଢେ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ।

ଜଙ୍ଗଲରେ ଜୁଆଖେଳ, ୬ ଗିରଫ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୧ା୬- କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଦେଉଳଗଁା ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ୬ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୬୪ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୧୦ଟି ବାଇକ ଓ ଖେଳ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି। କିଛିଦିନ ହେଲା ଜଙ୍ଗଲରେ ଜୁଆଖେଳ ଚାଲୁଥିବା ପୋଲିସ ପାଖରେ ସୂଚନା ଥିଲା।

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ଡ୍ୟାମ ରାସ୍ତାର ଗୋଲଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଖମାରିଗାଁ ବାଇଗଣବାଡ଼ିପଲ୍ଲୀର ବଳରାମ ଗୌଡ଼। ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ଜନ୍ମଦିନ ଭୋଜି ଖାଇ ଖମାରିଗାଁରୁ ବାଇକ

ଅଟୋ ସହ ବୋଲେରୋ ଧକ୍କା

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଶବରପଲ୍ଲୀ ଛକଠାରେ ବୁଧବାର ଏକ ଯାତ୍ରିବାହୀ ଅଟୋ ସହ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଗୁଣୁପୁର ଯାଉଥିବା ବୋଲେରୋ (ନଂ.ଓଡି୦୭ଏ-୭୩୦୦) ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ବୋଲେରୋଟି ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସି ପଡିଥିଲା।