ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭଞ୍ଜନଗରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ସୋରାଦେବୀ  ମନ୍ଦିର ଗଣ୍ଡିଶୁଳା ରାସ୍ତାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି। 

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତ: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର, ୧୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି-ରାୟଗଡ଼ା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଡ଼େଙ୍ଗାଓସ୍ତା ଗ୍ରାମ ଢ଼ିପସାହି ନିକଟରେ ପିକଅପ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଏଲ. ଲିପ୍ସା ଦୋରା(୫)।

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୫ା୨- କେହି ନ ଥିବା ସମୟରେ ଘରେ ପଶି ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏଡିଜେ-୨ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ଜଜ୍‌ ଦୀପକ କୁମାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ପଡୋଶୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି| 

ଆଜିଠୁ କୁଷ୍ଠମୁକ୍ତ ଗାଁ ଅଭିଯାନ

ଆଜିଠୁ କୁଷ୍ଠମୁକ୍ତ ଗାଁ ଅଭିଯାନ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସମାଜ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କୁଷ୍ଠ ନିରାକରଣ ପକ୍ଷ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି|  

ମଦମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ: ସ୍ପିରିଟ ପୋଡ଼ିଲେ ମହିଳା

ମଦମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ: ସ୍ପିରିଟ ପୋଡ଼ିଲେ ମହିଳା

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୫ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣିତରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ୯ ଖଣ୍ଡ ଗ୍ରାମକୁ ମଦମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ମହିଳାମାନେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି। ମଦମୁକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ଘୋଷଣା ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାର ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ଜନସାଧାରଣ ତଥା ସହସ୍ରାଧିକ ମହିଳା ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଲୁଅରୁ ବଞ୍ଚିତ ଲୁହୁରିବାଲିବାସୀ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଲୁଅରୁ ବଞ୍ଚିତ ଲୁହୁରିବାଲିବାସୀ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୫ା୨-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ସହରଠାରୁ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ଦୂର ଗଞ୍ଜୁଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଲୁହୁରୀବାଲି ଗ୍ରାମରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜୁଳି ଆଲୁଅ ପହଞ୍ଚି  ପାରିନାହିଁ। ତେଣୁ ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ଏଥିରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଗୁରୁବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଗ୍ରାମକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ: ଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ: ଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୧୫ା୨: ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀର କେତେଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବାପା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ସହ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରମ୍ଭା ଥାନା ବିଟି ନୂଆଗଁାସ୍ଥିତ ଏକ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଡିଆଁଡେଇଁ ଗ୍ରାମର ବିରଞ୍ଚତ୍ ଦାସଙ୍କ ପୁଅ ଚିନ୍ମୟ (୮)। ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ମୃତ ଚିନ୍ମୟ ବିଟି ନୂଆଗାଁ ନିଜ ଅଜା ଇଶ୍ୱର ନାହାକଙ୍କ ଘରେ ରହି ପାଠ ପଢୁଥିଲେ। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶୌଚ ପାଇ ଯାଇ ପୋଖରୀକୁ ଖସି ପଡିଥିଲେ। ଘର ଲୋକେ ପୋଖରୀରୁ ତାଙ୍କର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

ଆକ୍ରମଣ ମାମାଲ: ଯୁବକଙ୍କୁ ୭ମାସ ଜେଲ

ଆକ୍ରମଣ ମାମାଲ: ଯୁବକଙ୍କୁ ୭ମାସ ଜେଲ

ଶେରଗଡ,୧୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ରେଖାରାଣୀ ନାୟକ ଗୁରୁବାର ଏକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୭ମାସ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ୨୦୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ରେ କାଞ୍ଜିଆମାର ଜୟରାମ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ଜେନା ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ଜୟରାମ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ପରେ ସନ୍ତୋଷ ଜାମିନରେ ମୁକୁଳିଥିଲେ। ୭ ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରି ଶେରଗଡ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ନାୟକ ସନ୍ତୋଷଙ୍କୁ ୭ମାସ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଆସିକା ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ପିପି ସରୋଜ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଓ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଡାକୁଆ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଏଲଇଡି ବଲବ୍‌ ନ ମିଳିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୧୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏଲ୍‌ଇଡି ବଲବ୍‌ ନ ମିଳିବା ନେଇ ଦିନକୁ ଦିନ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ ଚାଉଳ ନେବା ସମୟରେ ୪ ଏଲ୍‌ଇଡି ବଲବ୍‌ ମାଗଣା ଦିଆଯିବ। ଘୋଷଣାର ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆର.ଉଦୟଗିରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ହାତଗଣତି ଲୋକଙ୍କୁ ବଲବ୍‌ ଦିଆଯିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ମଦଭାଟିରୁ ଚୋରି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦଭାଟିରୁ ଚୋରି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର, ଜଣେ ଗିରଫ

ଧରାକୋଟ,୧୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟ ନିକଟସ୍ଥ ଜାନିବିଲି ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀ ପଠାରେ ଥିବା ଦେଶୀମଦ ଭାଟିରୁ ଚୋରି ଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ପୋଲିସ ଜବତ କରିବା ସହ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମୋ ଗେହ୍ଲା ଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମୋ ଗେହ୍ଲା ଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଗୋପାଳପୁର,୧୪।୨- ବିଜୁ କନ୍ୟାରନତ୍ ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମୋ ଗେହ୍ଲା ଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ କମଳାପୁର, ନୂଆ ଗୋଳାବନ୍ଧ ଓ କନିଷି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନେରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ସିଡିପିଓ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ପାଢ଼ୀ ପଞ୍ଚାୟତଗୁଡିକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମା’ମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା, ମିଷ୍ଟାନ୍ନ, ପୋଷାକ ଓ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ। ପୁଅ ଝିଅ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଭେଦ ନ ରଖି କନ୍ୟା ଏକ ରନତ୍ ବୋଲି ଆୟୋଜିତ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସଚେତନ କରାଯାଇଥିଲା। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତମାନଙ୍କରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମା’ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯିବ ବୋଲି ସିଡିପିଓ ପାଢ଼ୀ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସୁପରଭାଇଜର ଗୀତାରାଣୀ ରାଉଳ, ସଞ୍ଜୁଲତା ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଶାନ୍ତିଲତା ଶତପଥୀ, ଭାଗ୍ୟଲତା ପାତ୍ର, କେ. ଅନୀତା, ମମତା ମହାନ୍ତି, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମଦ ବୋଝେଇ ଅଟୋ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦ ବୋଝେଇ ଅଟୋ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

କୋଦଳା,୧୪।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଦଳା ନିକଟ ବେଲପଡା ଛକରୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦେଶୀ ମଦ ବୋଝେଇ ଏକ ଅଟୋ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଅଟୋ ଚାଳକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ବ୍ରଜନଗରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ସନ୍ନିକଟ ତଥା ସହରତଳି ବ୍ରଜନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଓ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବାକୁ ବ୍ରଜନଗର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି । 

ଖୋଲାରେ କଟାଯାଉଛି ମାଂସ : ରୋକିବାକୁ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

ଖୋଲାରେ କଟାଯାଉଛି ମାଂସ : ରୋକିବାକୁ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୨-ଏମ୍‌କେସିିଜି ମେଡିକାଲ ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ମର୍ଦ୍ଦରାଜ ଭେଣ୍ଡିଂଜୋନକୁ କମାପଲ୍ଳୀ ମାଛ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ୩ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ବିତିଛି ା ତଥାପି ମାର୍କେଟର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇପାରି ନାହିଁ ା

ଛତ୍ରପୁର ବିଡିଓଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ ଦାବି : ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି, ଯୁବବାହିନୀ

ଛତ୍ରପୁର,୧୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ବିଡିଓ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ନାୟକଙ୍କ ବଦଳି ବାତିଲ କରି ତାଙ୍କୁ ବିଡିଓ ଦାୟିତ୍ୱ ସହ ବ୍ଲକ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବାକୁ ପଞ୍ଚାୟତ ଜନପ୍ରତିନିଧି, ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ମହିଳା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି

ଗଞ୍ଜାମ ମୁହାଣ: ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କଇଁଛଙ୍କ ମିଳନ

ଗଞ୍ଜାମ ମୁହାଣ: ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କଇଁଛଙ୍କ ମିଳନ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପୁରୁଣାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଲିଭ ରିଡ୍‌ଲେ କଇଁଛଙ୍କ ମିଳନ ପର୍ବ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ରାସ୍ତା,ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ରାସ୍ତା,ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରେ ଏନଏସିରେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ରାସ୍ତା, ଡ୍ରେନେଜ ପ୍ରତିବାଦରେ ସହରବାସୀ ବୁଧବାର ରଥ ସାହି ଛକଠାରେ ଏକାଠି ହୋଇ ରାସ୍ତାରୋକା କରିଥିଲେ।

ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ  ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୨-ପ୍ରଶାନ୍ତି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ତାଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଲୁଟ ଅଭିଯୋଗରେ ରେଳବାଇ ଥାନା ପୋଲିସ (ଜିଆର୍‌ପି) ବୁଧବାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। 

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଏଆଇସିସି ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ସଦସ୍ୟ

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଏଆଇସିସି ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ସଦସ୍ୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୨-ସାଙ୍ଗଠନିକ ଦକ୍ଷତା, ଦଳ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ମନୋଭାବ ଓ ବିଶେଷ କରି ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯିବ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗସ୍ତରେ ବୁଧବାର ଆସିଥିବା ନିଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ଏଆଇସିସି)ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍କିନିଂ କମିଟି ସଦସ୍ୟ କୌସାଦ ସୋଲାଙ୍କି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗିନିଜ୍‌ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସ୍କେଟର

ଗିନିଜ୍‌ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସ୍କେଟର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୨:  ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍କେଟିଂ ଏକାଡ଼େମୀର ୧୯ଜଣ ସ୍କେଟର୍‌ ଗିନିଜ୍‌ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଗତ ନଭେମ୍ବରରେ କର୍ନାଟକର ବେଲଗାମ୍‌ରେ ନିରନ୍ତର ୪୮ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କେଟିଂ କରି ଗିନିଜ୍‌ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

କୁମାରୀରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ପ୍ରଶାସନର ବୈଠକ

କୁମାରୀରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ପ୍ରଶାସନର ବୈଠକ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମାରି ଗ୍ରାମରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଏକ ଜାଗାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଗ୍ରାମର ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଛି ବିବାଦ। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗ୍ରାମରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହୁଛି। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାରେ ଗ୍ରାମର ବହୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଗିରଫଦାରି ଜାରି ରହିଛି । ସେପଟେ ନ୍ୟାୟ ଲାଗି ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ।

ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ଶିଶୁ ସମେତ ୧୭ ଆହତ

ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ଶିଶୁ ସମେତ ୧୭ ଆହତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରି ପଞ୍ଚାୟତ ସଦପାଙ୍ଗା ଛକ ନିକଟରେ ନମ୍ବରବିହୀନ ଏକ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ  ୩ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୧୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରୁ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅନ୍ୟତ୍ର ନେବାକୁ ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ପାନୀୟ ଜଳର ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର ଦାବି

ପାନୀୟ ଜଳର ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର ଦାବି

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୩।୨-ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଛି । ଏହାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ । ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପାନୀୟ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ଜିଲା ମହିଳା ଜୀବୀକା ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଫୁଲବାଣୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।