ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ-ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ-ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁମୁହିଁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୧୧-କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ଗୋଟିଏ । ହେଲେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଦୁଇଟି। ଗୋଟିଏ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ । ଅନ୍ୟଟି ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ। ହେଲେ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ କାହାର। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନା’ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର । 

ବିଏମ୍‌ସିର ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ବିଏମ୍‌ସିର ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୧୧-ବାହ୍ୟମଳମୁକ୍ତ ହେବ ବ୍ରହ୍ମପୁର| ସହରକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିରେ ପରିଣତ କରିବା ଓ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷଣା  ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଗତ ମେ ୧୩ ମାତୃଦିବସରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ  ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା|

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସା ନବିସ ଅଧିକାରୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସା ନବିସ ଅଧିକାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ୍‌  ଜାଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି ବିଡିଏ (ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ)ର ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସାନବିସ ଅଧିକାରୀ କମ୍‌ ଡିଲିଂ କ୍ଲର୍କ ସିଏଚ୍‌.ବାଣୀଶ୍ରୀ| 

ଆବାସ,ଏମ୍‌ଜିଏନଆରଇଜିଏସ୍‌ରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ

ଆବାସ,ଏମ୍‌ଜିଏନଆରଇଜିଏସ୍‌ରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪୧୧-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ତାଳସର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ ଏବଂ ଏମ୍‌ଜିଏନଆରଇଜିଏସ୍‌ରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ୨ ଗିରଫ

ଶେରଗଡ,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ କୁରୁଳା-ମିହିରକଣା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଏକ ପୋଲ ଉପରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା। ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦୌଡ଼ି ପଳାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଖଣ୍ଡା ଧରି ତାଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳି ନ ଥିଲା। ସୋମବାର ଗୋଠଗାଁ ନିକଟ ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ନଦୀ ପଠାରୁ ତାଙ୍କର କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା।

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲି ହେଲେ ଜିଲାପାଳ, ପିଡି

ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲି ହେଲେ ଜିଲାପାଳ, ପିଡି

ଶେରଗଡ,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତକୁ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ ପହଞ୍ଚତ୍ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଶିବ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରୁ ଏକ ସଚେତନତା ରାଲିର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ପୋଲିସ ମାଡରେ ଓକିଲ ଆହତ

ପୋଲିସ ମାଡରେ ଓକିଲ ଆହତ

ବୁଗୁଡା, ୧୩।୧୧, (ଡିଏନ୍‌ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡାରେ ପୋଲିସ ନ୍ୟସ୍ତସ୍ବାର୍ଥ ରଖି ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ ମାରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସର୍ଟସର୍କିଟ ହୋଇ ଷ୍ଟେସନାରୀ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ସର୍ଟସର୍କିଟ ହୋଇ ଷ୍ଟେସନାରୀ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୧୩।୧୧,(ଡିଏନ୍‌ଏ)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଦେଓଖାଳି ଛକ ନିକଟ ବମକେଇ ଗ୍ରାମ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଡମ୍ବରୁଧର ବେହେରାଙ୍କ ଷ୍ଟେସନାରୀ ଦୋକାନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ମନୋହର ସାମଗ୍ରୀ, ଡ୍ରେସ, ଜୋତା ଜଳି ଯାଇଛି।

ପାରିବାରିକ ହିଂସା, ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୩।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ) - ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣପୁର ଗ୍ରାମରେ ପାରିବାରିକ ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଆକ୍ରମଣ ପ୍ରତିଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ସାନଭାଇ ଦୀନବନ୍ଧୁ ନାୟକଙ୍କୁ ବଡ ଭାଇ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ନାୟକ ଠେଙ୍ଗାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ବିବାଦ: ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ

ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ବିବାଦ: ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୧୩।୧୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଶ୍ରାନିକେତା ପଞ୍ଚାୟତ ଡିପୁମାହାଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଢ଼ିଛି ବିବାଦା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ  ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକ ଯାକବ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତିା

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ତାଲା ପଡ଼ିବା ଘଟଣା: ଆପୋଷ ସମାଧାନ ପରେ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରେ ତାଲା ପଡ଼ିବା ଘଟଣା: ଆପୋଷ ସମାଧାନ ପରେ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୪ଟି ୱାର୍ଡ଼ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ଟି ୱାର୍ଡ଼ର ମେମ୍ବରମାନେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲେ।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମେଲସିକିଆଠାରେ ଏକ ଜଙ୍ଗଲି ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିତ୍ବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବାହ୍ୟମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବାହ୍ୟମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଶେରଗଡ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ବାହ୍ୟମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଶୀତ: ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ର ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଶୀତ: ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ର ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗତ କିଛିଦିନର ବ୍ୟବଧାନରେ ପୁଣି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଶୀତ ଫେରିଛିା ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୧୩ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ଏହା ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀରେ ପହଞ୍ଚିଛି ା

ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ଆହତ

ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମପଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ ଓ ପରାଧୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଧାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ବାରିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଖୋଲିଲା ତାଲା

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ଉନ୍ନୟନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି  ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୪ ଓ୍ବାର୍ଡରୁ ୧୧ ଓ୍ବାର୍ଡର ମେମ୍ବରମାନେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣି ସୋମବାର ୫ରେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ୮ ଦିନ ପରେ ସୋମବାର ୧୨ ରେ ସମାଧାନ ହେବା ପରେ ତାଲା ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼

ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୩ା୧୧-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇ ତରୁଣ ତପନ ବେହେରାଙ୍କୁ  ଛୁରାମାଡ଼ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଜଣେ ନିଶାସକ୍ତ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ କରିଥିଲେ।

୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୩ା୧୧-ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସୋମବାର ଫୁଲବାଣୀ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌୍‌ ସୁଶାନ୍ତ ପଟେଲ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଲେଖାଁଏ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜଣଙ୍କ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ

ପୋଲସରା,୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ବନ୍ଥପଲୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ଚିଠି ପ୍ରକାରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

 ଦଫା ଦାବିରେ କରଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଦଫା ଦାବିରେ କରଡ଼ାବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ରାଇକିଆ,୧୩ା୧୧(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆ ବ୍ଲକର କରଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ସୋମବାର ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ରାଇକିଆ ବ୍ଲକର ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ଗମ କରଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛି।

ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୧୧:ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀଙ୍କର ରବିବାର ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରମ୍ଭା ଥାନା ଅଧୀନ ବଡଉଚ୍ଚପଡା ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ (୪୦) ା

ଏକ କୁଇଣ୍ଟାଲ ପଲିଥିନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଜବତ

ଏକ କୁଇଣ୍ଟାଲ ପଲିଥିନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ପଲିଥିନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସହରରେ ପରିଣତ କରିବା ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜୋର୍‌ଦାର ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି ା 

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅର୍ଥାଭାବ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅର୍ଥାଭାବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୩ା୧୧-ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅପରାଗତା ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ କ୍ଲଷ୍ଟର୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଭାବେ ସୁଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜିଥିବା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବେ ନାନା ଅବ୍ୟବସ୍ଥାର ଗନ୍ତାଘର ହୋଇଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଆହତ, ଜଣେ ଶିଶୁ ଗୁରୁତର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୨। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ହୁମ୍ମା ଫାଣ୍ଡି କୁଶପଲି ଗ୍ରାମ୍‌ରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଶିଶୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।