ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲା

ପୋଲସରା,୨୧ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହୁ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନାମାନ ପ୍ରଣୟନ କରୁଛନ୍ତି। ଗରିବମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାରେ ବହୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି।

ସେଲ୍‌ଫି ନିଶା: ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୧ା୧୨: ସେଲଫି ନିଶା ଖାଲି ଯୁବ ସମାଜକୁ ନୁହେଁ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଘାରିଛି। ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଜିରିଙ୍ଗପଡାରେ ଜଣେ ନାବାଳକ ସେଲଫି ନେବା ସମୟରେ ପଡି ଯିବାରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଧାରଣା

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘର ଧାରଣା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୧ା୧୨- ଫୁଲବାଣୀ ଡାକ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ବିଭିନ୍ନ ଦାବିରେ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ସରକାର ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦାବି ପୂରଣ ନ କରିଛନ୍ତି, ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଚାଲିବ ବୋଲି ସଂଘ ସଭାପତି କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି। 

ତିତ୍‌ଲିକୁ ୨ ମାସ ବିତିଲା, କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳୁନି ସହାୟତା

ତିତ୍‌ଲିକୁ ୨ ମାସ ବିତିଲା, କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳୁନି ସହାୟତା

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୨୧ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟାରେ ଗଜପତି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା। 

ଫଟକା ମାଡ଼, ୨ ଭାଇ ଆହତ

ଫଟକା ମାଡ଼, ୨ ଭାଇ ଆହତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌/ଗୋପାଳପୁର,୨୧ା୧୨- ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅଧୀନ ତତଡାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପୂର୍ବଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଫଟକା ମାଡ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଡଦିନ ପର୍ବ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ପାଳିବା ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ବେଲଘର ଥାନାଠାରେ ଏକ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବେଲଘର ସରପଞ୍ଚ ଗୀତାଞ୍ଜଳୀ ଯାନୀ ବୈଠକରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିବାବେଳେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର, ବିଡିଓ ଜୟଦେବ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଟାମଣା ଅଞ୍ଚଳ ତଥା ମେଦିନିପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ହାତୀପଲ ରାତିରେ ଜମିରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଧାନ ପାଚି ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମଳ କରିବା ସମୟ।

ଓଏଏସ୍‌ ପାଇଲେ ସ୍ନେହଲତା

ଓଏଏସ୍‌ ପାଇଲେ ସ୍ନେହଲତା

କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ଲୋକସେବା ଆୟୋଗ (ଓପିଏସ୍‌ସି) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଓଡ଼ିଶା ସିଭିଲ୍‌ ସର୍ଭିସ୍‌-୨୦୧୭ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ବୁଧବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକର କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବାସିନ୍ଦା ଅଦଲ ନନ୍ଦ କିଶୋରଙ୍କ ଝିଅ ଅଦଲ ସ୍ନେହଲତା ଓଡିଶାର ୧୫ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କରେ ରହିଛନ୍ତି।

ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବ, ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରେ ୫୭ ଗୋରୁ ମୃତ

ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବ, ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରେ ୫୭ ଗୋରୁ ମୃତ

ଆସିକା,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆସିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିସିରା ପଞ୍ଚାୟତର ଲଣ୍ଡାଜୁଆଳି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଗାଈ କୁଆଁରିରେ ଥିବା ୫୭ଟି ଗାଈ ଓ ବାଛୁରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୩ଟି ବାଛୁରି ଓ ୪ଟି ଗାଈ ଅଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମ ଠାରୁ ଅନତି ଦୂରରେ ଥିବା ଟାଙ୍ଗିରିଆ ପାହାଡ ତଳେ ଏକ ଖୋଲା ପଡିଆରେ ପଡିଥିବା ଗାଈ କୁଆଁରିରେ ଏହି ଗାଈ ବାଛୁରୀ ଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୫ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଏହି ଗାଈ ଏହି କୁଆଁରିରେ ଅଛନ୍ତି।

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର

ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ଅଡାମାହା ଛକରେ ଏକ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତିା ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋଲେ ଉଦ୍ଧାର କରି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତିିା

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଗ୍ରାହକ ହଇରାଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ସହ ଟ୍ରାଫିକ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଗ୍ରାହକ ହଇରାଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ସହ ଟ୍ରାଫିକ ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୦।୨୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତିର ମାସିକ ବୈଠକ ସହ ବଡ଼ଦିନ ପାଳନ ପାଇଁ ଶାନ୍ତିି କମିଟିର ବୈଠକ ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡ଼ିଆଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହୋଇଯାଇଛିା

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୧୫୫ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ଳକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୧୫୫ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ରାପଡ଼ାବାଡ଼ି ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଦିନିକିଆ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ଳକ ସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛିା 

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ: ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେବା ଆଣିବାରେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ: ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେବା ଆଣିବାରେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ  ଶନିବାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ତଥା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସଜଡ଼ା ଯାଇଥିଲା ା

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ଠାବ, ୩ ଗିରଫ

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ଠାବ, ୩ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୦ା୧୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷାଣୀନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଭଡାଘରେ ଚାଲିଥିବା ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାବ କରିଛି।  ଚଢାଉ ବଳେ ଜଣେ ବିବାହିତ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଏବଂ ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ୪ ହଷ୍ଟେଲ ଅନ୍ତେବାସୀ

ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ୪ ହଷ୍ଟେଲ ଅନ୍ତେବାସୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବଂଶଧରା ଛାତ୍ରାବାସରେ ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ଜଣେ ଜୁନିୟର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ର଼୍ୟାଗିଂ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା ବୁଧବାର ଏକ ଭିନ୍ନ ମୋଡ ନେଇଛି। 

କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରଚାର ବିଭାଗ ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍ବଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରଚାର ବିଭାଗ ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍ବଚ୍ଛତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦ା୧୨-ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧୀନ କ୍ଷେତ୍ରପ୍ରଚାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷାଣୀନୂଆଗାଁ  ଉତ୍ତରେଶ୍ୱର ନଗର ବସ୍ତିଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ସହରାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ବନ୍ଧୁକ ଛୁରି ଜବତ

୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ବନ୍ଧୁକ ଛୁରି ଜବତ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୦ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖଲ୍ଲିକୋଟର ଏକ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ  ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ତିତ୍‌ଲି ସହାୟତା ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ତିତ୍‌ଲି ସହାୟତା ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୦ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକର ଖୋଳଖାଳି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ତିତଲି ସହାୟତା ପାଇବାରୁ  ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତରେ ତିତଲି ସହାୟତା ଦିଆଯାଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହାୟତା ମିଳି ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଲୋକେ ବୁଧବାର ଖୋଳଖାଳି ନିକଟ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରୁ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ ।

ଶିଶୁପାର୍କ ନିର୍ମାଣକୁ ବିରୋଧ, ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଶିଶୁପାର୍କ ନିର୍ମାଣକୁ ବିରୋଧ, ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୦ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ୧୬ନଂ ୱାର୍ଡ ନାରାୟଣନଗରଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଶିଶୁପାର୍କକୁ ବିରୋଧ କରି ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ୨ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟ ବୁଧବାରଠାରୁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜାମ, ୨୦ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ୧୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ୯ଟି ଗୋରୁ ନେଇ ଆସୁଥିବା ଗାଡ଼ିକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିବା ସହ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଗୋକର୍ଣ୍ଣପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଚାଳକ ସୁଜିତ ଜେନା, ଟିଟୁ ଜେନା ଏବଂ ପବିତ୍ର ନାୟକ । 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜେଜେ, ମା’,ନାତି ଗୁରୁତର

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜେଜେ, ମା’,ନାତି ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଚୁଡୁଙ୍ଗପୁର ଗାଁରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟ ଶର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଜେଜେ ମା’ଙ୍କ ସମେତ ୫ ବର୍ଷର ନାତି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ସହ ଆହତ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ କୁନା ସାହୁଙ୍କ ଘରେ ଭଡ଼ାରେ ରହୁଥିବା କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଆଠଗଡ଼ପାଟଣା ଗ୍ରାମର କୁମୁଦିନୀ ମହାରଣା ଓ ନାତି ରୁଦ୍ର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର, ଚାଳକ ମୃତ

ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର, ଚାଳକ ମୃତ

ଖଜୁରିପଡା,୧୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ଥାନା ନିକଟ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଆମ୍ବଗଛରେ ଏକ କାର ପିଟିହୋଇ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।  ସେ ହେଲେ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ବେହେରା। କାରରେ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ଓ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କାଠ ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ଗୁରୁତର

କାଠ ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ଗୁରୁତର

ପୋଲସରା,୧୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ସାବିତ୍ରିବଗଡ଼ ଓ ଖୁମ୍ବୁଳା ଜଙ୍ଗଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କାଠ ମାଫିଆମାନଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ରମେଶଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ  ସେ ବନକର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂରେ ଯାଇଥିଲେ।

ଟଙ୍କାଛାଇରେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଟଙ୍କାଛାଇରେ ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୯।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକ ଟଙ୍କାଛାଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଟଙ୍କାଛାଇ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ସନ୍ୟାସୀ ସ୍ବାଇଁ (୩୫)। ଗତ ସୋମବାର ସକାଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସନ୍ୟାସୀ ଘରେ ଥିବା କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ପିଇଦେଇଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ପରିବାରଲୋକେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବୁଧବାର ଭୋର୍‌ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।
    ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସୂଚନା ପ୍ରକାରେ, ସନ୍ୟାସୀ ନିଜର ୧୦ ଭରଣ ଓ ଭାଗରେ ୧୦ରୁ ୧୨ ଭରଣ ଜମି ଆଣି ଧାନଚାଷ କରିଥିଲେ। ଚାଷ ପାଇଁ ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ୫୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ହାତଉଧାରି ଆଣିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଗତ ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବନ୍ୟାରେ ଧାନ ଫସଲ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ସେ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିଲେ। ଋଣ ଶୁଝିବା ଚିନ୍ତାରେ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବିଷ ପିଇଦେଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।