ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶିଶୁ ମଳଦ୍ୱାର ନ ଥିବା ଘଟଣା

ଶିଶୁ ମଳଦ୍ୱାର ନ ଥିବା ଘଟଣା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୦।୩ - ୧୧ ମାସ ଶିଶୁର ମଳଦ୍ୱାର ନାହିଁ। ହୋଇପାରୁନି ଚିକିତ୍ସା, ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ ଖବର ମଙ୍ଗଳବାର ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଧରିତ୍ରୀରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଏହାପରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଜିଲାପାଳ ଡ. ବୃନ୍ଦା ଡି. ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ପିଲାର ଚିକିତ୍ସା ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ବାଲନ୍ଦାପଡା ବାଘଡୁଙ୍ଗୁରି ଗ୍ରାମର ମଳ ଦ୍ୱାର ନ ଥିବା ଶିଶୁ ସୋୟମ ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡା.ବୃନ୍ଦା ଡି. ପିଲାର କିପରି ଚିକିତ୍ସା ହେବ ସେ ନେଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା ଦେଖାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ୧୪୪ ଧାରା ଲଗାଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦମନ

ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା ଦେଖାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ୧୪୪ ଧାରା ଲଗାଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦମନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୦।୩- ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଭି.ଭି. ଗିରି ମାଧ୍ୟମିକ ମହିଳା ତାଲିମ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ଥିତ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଖାତା ଦେଖାକୁ ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ଫାଟକ ବନ୍ଦ କରି ସେମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଏବଂ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟଣାଓଟରା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

ଭିତରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ, ବାହାରେ ଗଣଧାରଣା

ଭିତରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ, ବାହାରେ ଗଣଧାରଣା

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୦।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଭଞ୍ଜନଗର ଉପେନ୍ଦ୍ରଭଞ୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ହେଉଛି। ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଦେଖି ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୦।୩: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ବିକାଶ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ ଘର ଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଆଶିଷ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ବିଡିଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବାସ ମହାରଣା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଚିକିଟି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା ପଦ୍ମନାଭପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ସୌମ୍ୟକାନ୍ତ ସୌମ୍ୟଦର୍ଶୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଷ୍ଟାଡିୟମର ଉନ୍ନତୀକରଣ, କ୍ରିକେଟ୍‌ର ବିକାଶ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ଷ୍ଟାଡିୟମର ଉନ୍ନତୀକରଣ, କ୍ରିକେଟ୍‌ର ବିକାଶ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯।୩-ସଭ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଯୋଗୁ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ସଂଘ ଏକ ପ୍ରକାର ଅକାମୀ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। ଏବେ ପୁଣି ଥରେ କ୍ରିକେଟର ବିକାଶ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ର ଉନ୍ନତୀକରଣ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ସଂଘ ସଭାପତି ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର। ସୋମବାର ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟକୁ ନେଇ ସେ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀମାନେ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ କମିଶନର୍‌ ଟି. ଆଓ ଏବଂ କମିଶନର ଆଓଙ୍କ ଜରିଆରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ସବ୍ୟସାଚୀ ପଣ୍ଡା କୋର୍ଟରେ ହାଜର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୩: ବଡବଜାର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୧୫ରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ସାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ମାମଲାର ବିଚାର ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌-୧ କୋର୍ଟରେ ହେବାର ଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା ମାଓବାଦୀ ନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରୁ ଅଣାଯାଇ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା।

ଗୋପାଳପୁର ଏନ୍‌ଏସି : ୮ ମାସ ପରେ ବସିଲା କାଉନ୍‌ସିଲ ବୈଠକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୩- ୮ ମାସ ପରେ ଗୋପାଳପୁର ଏନ୍‌ଏସିର କାଉନ୍‌ସିଲ ବୈଠକ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଏ. ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଇ. ଲୋକନାଥ, ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଉମାଶଙ୍କର ସେଠୀ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରହିଥିବା ବକେୟା ଅର୍ଥ ଆଦାୟ କରାଯିବା ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଥିଲା।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ରାଇକିଆ,୧୯।୩(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-ରାଇକିଆ ବ୍ଲକର ବିପିଏଲ ହିତାଧିକାରଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ଦାବିରେ ସୋମବାର ମହିଳା ଜୀବିକା ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ବାଲିଗୁଡ଼ା-ରାଇକିଆ-ଜି.ଉଦୟଗିରି ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅବରୋଧ ହୋଇଥିଲା । ରାଇକିଆ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନରେଶ ସାହୁ, ବଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ ଏସଡ଼ିଓ ଶିବ ଶଙ୍କର ବେହେରା ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା ।

ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା:ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୨ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୩-ଜଣେ ଘିଅ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରି ତାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ବିଚାର ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏହି ମାମାଲାର ଶୁଣାଣି ସୋମବାର ହୋଇଥିଲା। ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ତାଙ୍କ ରାୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଟୁକୁନା ସାହୁଙ୍କୁ ୧୨ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଓ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ପାଇଁ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଧାରଣା

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଧାରଣା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଖାତା ଦେଖାଯିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ବର୍ଜନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ସୋମବାରଠାରୁ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକମାନେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୯ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଆସିକା-ବାଲିପଦର ରାସ୍ତାର ଦାସନାପଲ୍ଲୀ ଛକଠାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଏକ ବଡଧରଣର ଡକାୟତି ଲାଗି ଚାଲିଥିବା ଯୋଜନାକୁ ପୋଲିସ ପଣ୍ଡ କରିଛି। ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରୁ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେଲା ହଳଦୀର ସର୍ବନିମ୍ନ ମୂଲ୍ୟ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯।୩-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରୁ ଉପତ୍ଦିତ ହଳଦୀର ନୂତନ ଦର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ହଳଦୀ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ କିଲୋ ପିଛା ୬୦ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଯାହା ସୋମବାରରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛିା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜିଲାର ସମସ୍ତ ହଳଦୀ ଚାଷୀ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜମି ପଟ୍ଟା ମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ୭ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ କ୍ୟାମେରାରେ ସର୍ଭେ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ପାଇଲଟ ଯୋଜନା ଚାଲିଛି। ଜିଲାର ୬ ଏନ୍‌ଏସି ଓ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିରେ ଏହି ଯୋଜନା ଚାଲିଛି। ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଛତ୍ରପୁର, ଖଲ୍ଲିକୋଟ, ଚିକିଟି, ପୋଲସରା, କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର, ଗୋପାଳପୁର ଏନ୍‌ଏସି ଏବଂ ହିିଞ୍ଜିଳି ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ରହିଛି। ଡ୍ରୋନ୍‌ କ୍ୟାମେରା ଦ୍ୱାରା ଉକ୍ତ ଏନ୍‌ଏସି ଓ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିରେ ଥିବା ବସ୍ତିଗୁଡିକର ଜମି ସର୍ଭେ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ୧୭ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ମ୍ୟୁନିସିପାଲ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଶନର ଡାଇରେକ୍ଟର ସଂଗ୍ରାମଜିତ୍‌ ନାୟକଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଚିଠି (ନଂ-୭୧୭୩) ଆସିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନ୍ୟ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏପ୍ରିଲ ୨୩ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଡ୍ରୋନ୍‌ କ୍ୟାମେରା ଦ୍ୱାରା ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ ସରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ଏଡିଏମ୍‌ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ଏଡିଏମ୍‌ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡରେ ସୋମବାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ଏଡିଏମ୍‌ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଉପ ଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସେଠୀ, ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ରୋଗୀ ସେବାରେ ଅବହେଳା ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ରୋଗୀ ସେବାରେ ଅବହେଳା ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୩: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ରୋଗୀ ସେବାରେ ଚରମ ଅବହେଳା ପ୍ରତିବାଦରେ ମାନବ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭରେ ମଞ୍ଚର ବହୁ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ରାସ୍ତା ପାଇଁ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ପାତନଜେତା ଗ୍ରାମକୁ ନିତିଦିନଆ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ପାଇଁ ସୋମବାର ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ନ କଲେ ଜମି ଫେରାଅ

ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ନ କଲେ ଜମି ଫେରାଅ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର ଗୌରୀଶଙ୍କର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପଠାରେ ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସିପିଆଇ ସମ୍ମିଳନୀ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରକାଶ ପାତ୍ର ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ରାଜନୈତିକ ଓ ସାଙ୍ଗଠନିକ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ମଣ୍ଡଳୀ ସଭ୍ୟ ଏନ୍‌. ନାରାୟଣ ରେଡ୍ଡୀ, ଗୋକୁଳଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଜାତୀୟ ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ରାମକୃଷ୍ଣ ପଣ୍ଡା, ରାଜ୍ୟ ସହସମ୍ପାଦକ ଆଶିଷ କାନୁନ୍‌ଗୋ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା, ୪ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା, ୪ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୧୮।୩: ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ରବିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ଆନ୍ଧ୍ରରେ ୨ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଆନ୍ଧ୍ରରେ ୨ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପାଟପୁର,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ୨ଓଡିଆ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଶୁଣ୍ଢିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର କାଳିଆ ବିଷୋୟୀ (୩୪) ଏବଂ ପାଟପୁର ଥାନା ତିଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମର ଭ୍ରମର ସେଠୀ (୩୬)।

ପଥର ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା, ୧୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଙ୍କଡ଼ା ପଥର ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ପଥର ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ିକୁ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ପୋଲିସ ଜବତ କରି କୋଦଳା ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ।

ଶାଳଗଣ୍ଡି କାଟି ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଶାଳଗଣ୍ଡି କାଟି ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଶଙ୍କରାଖୋଲ,୧୮।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଟିକାବାଲି ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ଲାଇନପଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଶାଳଗଣ୍ଡି କାଟି ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ରବିବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କୁସୁମେଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ମାଲିକ ଗଁାର ସାନୁଜ ମୂଖୀ ଓ ଅଜିତ ମଲିକ। ଶନିବାର ସାନୁଜ ଓ ଅଜିତ ଶାଳଗଛ କାଟି ନେଇଥିବାବେଳେ ଖବର ପାଇ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ବୈରାଗୀ ଚରଣ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବନକର୍ମଚାରୀ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ। ଶାଳଗଣ୍ଡି ସମେତ କୁରାଢୀ ଜବତ କରି ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ଟିକାବାଲି ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନଂ.୩୧୫/୧୭-୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ  ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର-ବେଲଗୁଣ୍ଠା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଜାମପଲ୍ଲୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ପ୍ରେରଣା ପୀଠଠାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଯିଥିବା ବେଳେ ୨ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତକ ହେଲେ ମିଟୁ ସାହୁ। ଗୁରୁତର ଆହତ ମୁନା ବାଡ଼ତ୍ୟା ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଓ ପପୁ ପ୍ରଧାନ ଭଞ୍ଜନଗର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ମୃତାହତମାନେ ରତଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଭଞ୍ଜନଗରରେ ଏକ ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ଯୋଗଦେଇ ବାଇକ୍‌ରେ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ଗୁରୁତର ୩ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଭଞ୍ଜନଗର ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାରୁ ମିଟୁ ଓ ମୁନାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଥିବା ବେଳେ ମିଟୁଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୮।୩: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ବାଇକ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଶୋଭଯାତ୍ରାକୁ ଟ୍ରାଫିକ ଆଇଆଇସି ସୁମନ୍ତ କିଷାନ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ଟ୍ରାଫିକ ଥାନାଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ଲିଫ୍‌ଲେଟ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା।