ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚକ୍ଷୁଦାନ ପକ୍ଷ ପାଳନ

ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚକ୍ଷୁଦାନ ପକ୍ଷ ପାଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ୩୩ ଏହି ଅବସରରେ ତମ ଜାତୀୟ ଚକ୍ଷୁଦାନ ପକ୍ଷ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗର ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସର ଡା. ବି.ନଗେଶ୍ୱର ସୁବୁଦ୍ଧିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଏକ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। 

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୮: ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ୧୦୧ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଆସିକା ରୋଡସ୍ଥିତ ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ମୃତି ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଛତ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଛତ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଛତ୍ରପୁର,୩୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)ଛତ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌. ଧନଞ୍ଜୟ ରେଡ୍ଡୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।  ବୈଠକ ପରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନୂତନ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଛତ୍ରପୁର ବିଧାୟକ ଡା. ପ୍ରିୟାଂଶୁ ପ୍ରଧାନ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ ବିସର୍ଜନ

ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ ବିସର୍ଜନ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୩୦ା୮: ଫୁଲବାଣୀରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ ବିସର୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ମାଦିକୁନ୍ଦା ଛକରୁ ଏକ ସୁସଜ୍ଜିତ ଗାଡିରେ ଚିତାଭସ୍ମକୁ ରଖାଯାଇ ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା। 

ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାର ଭୂମିପୂଜନ

ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାର ଭୂମିପୂଜନ

ପୋଲସରା,୩୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ଘୋଡ଼ାପଲାଣ ବାଲିଛାଇ ଓ ଢ଼ୁଙ୍କାପଡ଼ା ପ୍ରମୁଖ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବୁଧବାର ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡ଼କ ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ପିଡବ୍ଳ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାଠାରୁ କରାତଳି, ଜେମାଦେଈପୁରଠାରୁ ଚୁଙ୍ଗୁଲୀ, ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାରୁ କଣିଆପଲ୍ଲୀ ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତାର ଭୂମିପୂଜନ, ଶିଳାନ୍ୟାସ ସହ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଜଙ୍ଗଲ ସମ୍ବଳ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ ଆଦିବାସୀ

ଜଙ୍ଗଲ ସମ୍ବଳ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ ଆଦିବାସୀ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୩୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)ଜଙ୍ଗଲ ଅଧିକାର ଆଇନରେ ଧାରା ୫ ଅନୁଯାୟୀ ଗୋଷ୍ଠୀଗତ ଜଙ୍ଗଲ ସମ୍ବଳ ସଂରକ୍ଷଣ, ସୁରକ୍ଷା, ପରିଚାଳନା ଓ ପାଇଁ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଚନ୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ସୋରଡ଼ାପଲ୍ଲୀ ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳର ଆଦିବାସୀମାନେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି। 

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣା: ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ, ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣା: ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ, ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ଗୋପାଳପୁର,୩୦ା୮:ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୨ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ଦୁଇଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଟି ଅଭିଯୋଗ ଗୋପାଳପୁର ଥାନାରେ  ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ସିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ୍‌ରେ ନାହାନ୍ତି କର୍କଟ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ

ସିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ୍‌ରେ ନାହାନ୍ତି କର୍କଟ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ

ବ୍ରହ୍ମପୁର   ଅଫିସ,୩୦ା୮:ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ଆବଶ୍ୟକ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ନ ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ କିଭଳି ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ତାହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ହେଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଟି ହସ୍‌ପିଟାଲ୍‌ ବା ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। 

ଘାସିରାମ୍‌ ଡୋପଟେଷ୍ଟରେ ଧରାପଡ଼ିବା ଘଟଣା: ଆଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ସହ ହେବ ଆଲୋଚନା

ଘାସିରାମ୍‌ ଡୋପଟେଷ୍ଟରେ ଧରାପଡ଼ିବା ଘଟଣା: ଆଇଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ସହ ହେବ ଆଲୋଚନା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦ା୮:ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପଦକ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ସେବନ କରି ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଯୁବ ଭାରୋତ୍ତୋଳକ ଘାସିରାମ୍‌ ଖରା। ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି ।

ବିଭିନ୍ନ ଚୋରି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ଜଣେ ଯୁବକ, ୪ ନାବାଳକ ସମ୍ପୃକ୍ତ

ବିଭିନ୍ନ ଚୋରି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ଜଣେ ଯୁବକ, ୪ ନାବାଳକ ସମ୍ପୃକ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ/ କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି(ଡି.ଏନ.ଏ.),୩୦ା୮:ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରାତିରେ ଘରେ ପଶି କେତେକ  ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଟଙ୍କା, ସୁନା ନେଇ କଳାକନା ବୁଲାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ।  ଏଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଚୋରି ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ।

ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ଗୁରୁତର

ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ ପାଟପୁର, ୩୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ):  ଗଞ୍ଜାମ-ଗଜପତି ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ବୁଧବାର ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ ଚୂରମାର ହୋଇ
ଯାଇଛି । 

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ ପାଳିତ

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଇକିଆ,୩୦ା୮(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ରାଇକିଆର ବିଜୟ ହାଇସ୍କୁଲରେ ବୁଧବାର ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ରାଇକିଆ ବିଡିଓ ଶୁଭ ଦତ୍ତ୍ରତ୍ରେୟ ବାହିନୀପତି ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପତ୍ତକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ସହ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ ପାଳନ ଏବଂ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କ ଜୀବନୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।  

ଟ୍ରେଲର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରେଲର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଛତ୍ରପୁର,୨୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର କଲେଜ ଛକ ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଗ୍ରାନାଇଟ୍‌ ବୋଝେଇ ଏକ ଟ୍ରେଲର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଓପେପା ସିଏଓଙ୍କ ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ: ତହସିଲଦାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଅଫିସ, ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ,୪.୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫିକ୍ସ ଡିପୋଜିଟ୍‌, ୨୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଓପେପା ସିଏଓଙ୍କ ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ: ତହସିଲଦାର ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଅଫିସ, ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ,୪.୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫିକ୍ସ ଡିପୋଜିଟ୍‌, ୨୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଓପେପା (ଓଡିଶା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ)ର ଅର୍ଥ ପରାମର୍ଶଦାତା ତଥା ମୁଖ୍ୟ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଫିସର ନଳିନୀ ପୃଷ୍ଟି ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।  

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ:  ଜଣେ ମୃତ,୧୧ ଆହତ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ: ଜଣେ ମୃତ,୧୧ ଆହତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୨୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଶିବ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୧ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଖଣ୍ଡ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ

ଅଖଣ୍ଡ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ


ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନ୍‌ସ୍ଥିତ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଅଖଣ୍ଡ ଗାୟତ୍ରୀ ଯଜ୍ଞ ଓ ଚାରାରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ନିକଟସ୍ଥ ଖଡ଼ଗ ନଦୀରୁ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ଦିରକୁ ଜଳ କଳସୀ ଅଣାଯାଇ ଅଖଣ୍ଡ ଜପ ଓ ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଚାରାରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚାରାରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ


ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ବାଲିଗୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ବନବାସୀ ସେବା ସମିତି ଓ ନାବାର୍ଡ଼ ସହଯୋଗରେ ନିକଟସ୍ଥ ସୁଡ୍ରା ପଞ୍ଚାୟତର ଜାର୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ଚାରାରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କ୍ରିଡ଼ା ଦିବସ ପାଳିତ

ଶେରଗଡ଼,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ଼ ସ୍ଥିତ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିଡ଼ା ଦିସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭକ୍ତି ରଞ୍ଜନ ବେହେରା  ହକିତାରଣ ସ୍ବର୍ଗତ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କ ଫଟୋରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଦେଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବୁରାଙ୍ଗିଆ ଖଡ଼ଗନଦୀରେ ବିନା ନାଉରିଆରେ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା

ବୁରାଙ୍ଗିଆ ଖଡ଼ଗନଦୀରେ ବିନା ନାଉରିଆରେ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା

 ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ  କରିକୁଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବୁରାଙ୍ଗିଆକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଖଡ଼ଗ ନଦୀ ପାରି ହେବା ନିମନ୍ତେ ବୁଧବାର ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିନା ନାଉରିଆରେ ଡଙ୍ଗା ଚଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି।

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାୟକ ଡା. ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚାଉପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ବେଲୁନ୍‌ ଫୁଙ୍କା, ଝୋଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ବେଲୁନ୍‌ ଫୁଙ୍କା, ଝୋଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୮ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବାୟତ୍ତ ଶାସନ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସଏଚଜି ଗ୍ରୁପର ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝୋଟି  ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ଏସଏଚଜି ଗ୍ରୁପର ୨୯ ମହିଳା ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ଝୁନୁ ପାତ୍ର ପ୍ରଥମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାସନ୍ତୀ କୁମାରୀ ମହାରଣା ଓ କଳ୍ପନା ସେଠୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଧରାପଡିଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଧରାପଡିଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୮-ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ ଘଟଣାରେ ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗଁା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା। ସହର ତଥା ଜିଲାର ବାହାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଗାଡି ଚୋରି କରି ନେଇ କନ୍ଧମାଳର ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କୁ କମ୍‌ ଦାମ୍‌ରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଏକ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ  ଧରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ସେଥିରେ ମୋଟ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଣିଥରେ ସେହି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବଡବଜାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ୭ ଚୋରି ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତରାୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) :ବୁଗୁଡ଼ା ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଉଦ୍ୟମ କରି ଫେରାର ଥିବା ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ କାଦପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ମଙ୍ଗୁଳୁ ପଣ୍ଡା। ଏନେଇ ବୁଗୁଡ଼ା ବନ ବିଭାଗ ନଂ.୧୨୭/୧୮-୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ମଙ୍ଗୁଳୁ କାଦପଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ। ଶନିବାର ସକାଳୁ ଆସି ହୁକ୍‌ ବାହାର କଲା ବେଳକୁ ପୂର୍ବରୁ ଛକି ରହିଥିବା ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲା ବେଳେ ସେ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଙ୍ଗୁଳୁ ଘରେ ଥିବା ଖବର ପାଇ  ମାଣିତରା ବନପାଳ ସରସ୍ବତୀ ନାୟକ ସଦଳବଳେ କାଦପଡ଼ା ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ।

ଆକ୍ରମଣ, ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାରେ ୩ ଗିରଫ

ଆସିକା,୨୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଆସିକା ଥାନା ବାବନପୁର ଗ୍ରାମର ଅଟୋଚାଳକ ସତ୍ୟକୃଷ୍ଣ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ନୀହାର ରଞ୍ଜନ ନାୟକ, ଶିବ କୁମାର ନାୟକ ଓ ନୀଳମାଧବ ସାମଲା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି।  ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ୨ଟି ବାଇକ ଓ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଜବତ କରିଛି।  ସତ୍ୟକୃଷ୍ଣ ଅଟୋ ନେଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ମାରଧର କରିବା ସହ ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଆସିକା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ନଂ.୨୭୧/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଚଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା କହିଛନ୍ତି।