ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଧାଡିଆମ୍ବ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଶିକ୍ଷକ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣା ଦଳାଇଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି।

ବଜ୍ରପାତରେ ୩ ଗାଈ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ୩ ଗାଈ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କଇଠଖଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ ମା’ କାଳୁଆ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଟୁନା ଗୌଡଙ୍କର ୩ଟି ଗାଈଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିସହ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଗାଈଙ୍କୁ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି।

ପାରିବାରିକ କଳହର କୁପରିଣତି: ବିଷକ୍ରିୟାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ପାରିବାରିକ କଳହର କୁପରିଣତି: ବିଷକ୍ରିୟାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

ହିିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ହିଞ୍ଜିିଳି ଥାନା ଚାନ୍ଦୁଲି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିଷକ୍ରିୟାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ରାଉତ(୪୬)।

ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦରେ ଧର୍ମଘଟ

ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦରେ ଧର୍ମଘଟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧।୭: ହଳଦିଆପଦର ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ ରବିବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ଆସୁଥିବା ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ବସ୍‌ଗୁଡିକ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଆସୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହଳଦିଆପଦର ବସ ଟର୍ମିନାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ପରେ ଏଣିକି ଜିଲା ବାହାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ଆସୁଥିବା ବସ୍‌ଗୁଡିକ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବଦଳରେ ହଳଦିଆପଦର ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ଯିବ।

ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ: ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ମା’ ପୁଅ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ) ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଢ଼ାଳର ଏ.ରାଜେଶ ପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ କୌଣସି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ରାଜେଶଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଜାଣିପାରି ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଉଭୟ ମା’ ପୁଅଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ହଳଦିଆପଦର ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଆଜି

ହଳଦିଆପଦର ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଆଜି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧ା୭- ହଳଦିଆପଦରଠାରେ ନୂତନ ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ୍‌କୁ ରବିବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଶହ ବସ୍‌, ଏଣିକି ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବଦଳରେ ହଳଦିଆପଦର ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଯିବ। ଯାହା ଫଳରେ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଗୁରୁତ୍ୱ ହରାଇବ।

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଛତ୍ରପୁର,୧ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଅତିିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ କବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୨ହଜାର ୮୩୩ଟି ବୁଥ୍‌ ରହିଛି।

ଚିଲିକାରେ ଅଘଟଣ ପରେ ପାୱାରବୋଟ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଚିଲିକାରେ ଅଘଟଣ ପରେ ପାୱାରବୋଟ୍‌ ଚାଳକଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଛତ୍ରପୁର,୧ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ତାମ୍ପରା କୂଳରେ ପାୱାର ବୋଟ୍‌ ଚାଳକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଶନିବାର ୩ ଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଚିଲିକାରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡିବା ପରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚିଲିକା ଓ ତାମ୍ପରାରେ ବୋଟ୍‌ ଚଳାଚଳ ଏବଂ ଏହାର ଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ କେତେକ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କ୍ୟାଣ୍ଟର, ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କ୍ୟାଣ୍ଟର, ୧୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ଛତ୍ରପୁର/ଗଞ୍ଜାମ, ୧ା୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଥାନା ଅଗସ୍ତିନୂଆଗାଁ ଛକ ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଟ୍ରକକୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଯାତ୍ରୀବାହୀ କ୍ୟାଣ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କ୍ୟାଣ୍ଟରର ୧୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବିରିପଦର ଗାଁର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା କମଳାପଦର ଗାଁର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପରିଡା, ଝାଡକୁଦା ଗାଁର ଜି. କୁନ୍ତଳା ରେଡ୍ଡୀ,

ବଡ଼ଅଞ୍ଚୁପାରେ ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ

ବଡ଼ଅଞ୍ଚୁପାରେ ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ

ପାତ୍ରପୁର,୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଆଦିବାସୀ ବୁରାତାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଗାଁ ବଡ଼ଅଞ୍ଚୁପାରେ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଶୁଶୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଜମୁନା ବଡ଼ମୁଣ୍ଡି (୫), ଜଗନ୍ନାଥ କାର୍ଯୀ (୭), ସୁମିତ୍ରା ବେହେରା (୫), ଅର୍ଜୁନ ରଇତଙ୍କ ୬ମାସର ଶିଶୁ ପାର୍ବତୀ ଓ ଜସ୍ମିତା (୮), ପିଙ୍କୁ ମଣ୍ଡଳ (୫), ନାରାୟଣ ରଇତଙ୍କ

ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା, ପୁଅ ଘର ଆଗରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

ଗଞ୍ଜାମ,୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରମ୍ଭା ଥାନା ଡିଆଁଡ଼େଇଁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରି ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ପରେ ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୨୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାରର ମହିଳା ପୁଅଘର ଆଗରେ ଶନିବାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଘଟଣା,ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜଣେ ପୋଷ୍ଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଏଜେଣ୍ଟ ଓ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣକ ସହ ମିଶି ଜାଲ୍‌ ଦସ୍ତଖତ କରି ୨ଟି ଆର୍‌ଡ଼ି ଆକାଉଣ୍ଟ ଓ ୧୨ଟି ଏମ୍‌ଆଇଏସ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ମାମଲାରେ ଶନିବାର ହିଞ୍ଜିଳି ପୋଲିସ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗି

ଶିଶୁଙ୍କ ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା ସଭା

ଶିଶୁଙ୍କ ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା ସଭା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶିଶୁଙ୍କ ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ଓ ଜାତୀୟ ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଓ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜାମ କଲେଜରେ ୱାଇଫାଇ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଗଞ୍ଜାମ କଲେଜରେ ୱାଇଫାଇ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଗଞ୍ଜାମ,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ କଲେଜ ପରିସରରେ ଶନିବାର ୱାଇଫାଇ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତଥା କଲେଜ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପତି ଡ଼ା. ପ୍ରିୟାଂଶୁ ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସେଚ ଅଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ତରଫରୁ ଧନିଚା, ଧାନବିହନ ବଣ୍ଟନ

ସେଚ ଅଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ତରଫରୁ ଧନିଚା, ଧାନବିହନ ବଣ୍ଟନ

ବୁଗୁଡ଼ା,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଚକରାପଲ୍ଲୀ ଓ ବେଲପୁର ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସେଚ ଅଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ତରଫରୁ ଶୁକ୍ର ଓ ଶନିବାର ମାଗଣା ଧନିଚା ଓ ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ବେଲପୁର ଶ୍ରୀଦଧିବାମନ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତର ସଭାପତି ପ୍ରଭାତ କୁମାର ଜେନା, ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ପଣ୍ଡା ମିଳିତ ଭାବେ ସେଚ ଅଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ମାଗଣା ଧନିଚା ଓ ଧାନ ବିହନ ଚକରାପଲ୍ଳୀ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଣ୍ଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ସେମାନେ ବେଲପୁର ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିହନ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇ ଗ୍ରାମରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଚାଷୀ ମାଗଣାରେ ବିହନ ନେଇଥିଲେ।

ଏ.କରଡ଼ାବାଡ଼ିରେ ସହଭାଗିତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବୁଗୁଡ଼ା,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଏ.କରଡ଼ାବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସହଭାଗିତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସରପଞ୍ଚ ଖଦାଳ ପ୍ରଧାନ, ସମିତିସଭ୍ୟ ଓ ସଂଯୋଜକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଖୋଳଖାଳିର ଭାରତଲୀଳା ଓ ଆଦିପୁର ଗ୍ରାମରେ ବାଘ ଓ ବୃଷଭ ନାଚ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର, ଜୀବିକା ମିଶନ, ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, କୃଷି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ, ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ, ମମତା ଯୋଜନା, ପରିମଳ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ସଚେତନତା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଶତାଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲାପାଳ

ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲାପାଳ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଶନିବାର ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଓ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିଥିଲେ। ଯୋଜନାର ସୁଫଳ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ପହଞ୍ଚିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ବିଜୁ କନ୍ୟାରନତ୍ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା

ଗଞ୍ଜାମ,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡଦେଉଳି ଶହିଦ ଭଗତ ସିଂ କଲେଜ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଜୁ କନ୍ୟାରନତ୍ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦଣ୍ଡପାଣି ମହାପାତ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଣ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୁଞ୍ଜିକୟାଁ ଚାରିଛକ ଯାତ୍ରିବାହୀ ବସ ରହଣୀ ସ୍ଥଳରୁ ଶନିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ଟାରେ ୯ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ହୋଇଛି। ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଚିକିଟି ଅବକାରୀ ରେଞ୍ଜ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରୋଷନ ଇସୁ ହଁାସଦା, ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅବକାରୀ ଏସ୍‌ଆଇ ଅଭିରାମ ସାହୁ ସଦଳବଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବସ୍‌କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ବ୍ୟାଗ ଖାନତଲାସ କରିଥିଲେ। ସେଥିରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବ ନାହିଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବ ନାହିଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୬: ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ରବିବାର ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ବିଡିଏ) ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ବିଡିଏ ସଚିବ ସମ୍ବିତ ରାଉତ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ନୂଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବ ନାହିଁ।

ସୁନାଦୋକାନୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସତର୍କ କଲା ଶେରଗଡ଼ ପୋଲିସ

ସୁନାଦୋକାନୀ, ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସତର୍କ କଲା ଶେରଗଡ଼ ପୋଲିସ

ଶେରଗଡ଼,୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ପୋଲିସ ଶେରଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସୁନାଦୋକାନୀ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇଦେଇଛି। ଏନେଇ ଏକ ବୈଠକ ଥାନା ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ଶେରଗଡ଼ ଥାନାଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱ ରଞ୍ଜନ ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ: ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛି

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ: ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛି

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିନ ଥିଲା ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଦେଖିଲେ ଭୟ କରୁଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କେତକ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରୁ ନ ଥିଲା । ଘଟଣା ଘଟିଲେ ବିଳମ୍ବରେ ପୋଲିସ ସୂଚନା ପାଉଥିଲା। ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାଦ୍ୱାରା ଏହି ସମସ୍ୟା ଧିରେ ଧିରେ ଦୁରେଇ ଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇ ଅଧିକାଂଶ ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟ ଉକ୍ତ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ

ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୬: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲ ଜୁଲାଇ ପହିଲାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଏହାକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୬: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟମାନେ ଶନିବାର ସକାଳେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କରିଛନ୍ତି।