ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଆଇଜର୍‌ ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ର ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଆଇଜର୍‌ ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ର ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୫ା୧୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଲଉଡ଼ିଗଁାରେ ଭାରତୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଂସ୍ଥାନ(ଆଇଆଇଏସ୍‌ଇଆର୍‌)ର ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ର ଶିଳାନ୍ୟାସ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବିଡିଓଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର

ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବିଡିଓଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର

ଗୋପାଳପୁର,୨୪।୧୨-ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର ଯୋଜନା ଗୁଡ଼ିକର ସଫଳ ରୂପାୟନ ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସେବା ଯୋଗାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ  ଅଧିକାରୀ କୁମାର ନାଗଭୂଷଣଙ୍କୁ ଛତ୍ରପୁର ଡିଆର୍‌ଡିଏ ପରିସରରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ଉର୍ଜା-୨୦୧୮ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ସମୃଦ୍ଧ ଲୋକକଳାର ପ୍ରସାର, ପ୍ରଚାର, ରାଜ୍ୟ ଓ ଆନ୍ତଃ ରାଜ୍ୟ ଲୋକକଳା ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ସହ ସୁସମନ୍ବୟ ରକ୍ଷା କରିବା ଅଭିପ୍ରାୟ ନେଇ ସୋମବାର ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ପ୍ରଥମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି । ଏଥିସହ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଓ ପଲ୍ଲୀଶ୍ରୀ ମେଳା ମଧ୍ୟ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଓଡିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ, କଲିକତାସ୍ଥିତ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର, ଓରମାସ ଓ ଜିଲା କଳା ସଂସ୍କୃତି ସଂଘର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏହି ମହୋସତ୍ବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ।

 ବିଜୁ ସେତୁ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବିଜୁ ସେତୁ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ


ଚିକିଟି,୨୪ । ୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଯୋଜନା, ସମନ୍ବୟ ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଦେବୀ ସୋମବାର ଚିକିଟି ବ୍ଲକ୍‌ ଲାଲମେଣ୍ଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନକେଳାଝୁରୀ ଗ୍ରାମଠାରୁ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାଉଣୀ ଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟରେ ଯାଇଥିବା ବାହୁଦା ନଦୀ ଉପରେ ଏକ ସେତୁର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି  ।

୬୦ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୬୦ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

ରାଇକିଆ,୨୪। ୧୨(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାପାଳ ଡ. ବୃନ୍ଦା ଡ଼ି. ସୋମବାର ରାଇକିଆ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଆସିଥିବା ମୋଟ ୬୦ଟି ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି  କରିଛନ୍ତି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ୪୮ଟି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ୧୨ଟି ସାମୂହିକ ଅଭିଯୋଗ ରହିଥିଲା ।

ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ବିଜେଡିର ୱାର୍ଡ କମିଟି ସଭା

ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ବିଜେଡିର ୱାର୍ଡ କମିଟି ସଭା

ଛତ୍ରପୁର,୨୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ  ୨୧ନଂ. ଜିଲାପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ସ୍ତରୀୟ ବିଜେଡିର ୱାର୍ଡ କମିଟି ସଭା ସୋମବାର ବିପୁଳିଙ୍ଗି ନିକଟ ବୀରସିଂ ପୀଠରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି ସପ୍ନେଶ୍ୱର ନାହାକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୪। ୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଗତ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନକୁ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ସୋମବାର ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ରାସ୍ତାରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ ସୋରଡ଼ା ଉତ୍ସବ ମୁଖର

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ ସୋରଡ଼ା ଉତ୍ସବ ମୁଖର

ସୋରଡ଼ା,୨୪।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୋରଡ଼ାରେ ବଡ଼ଦିନ ପାଳନ ଅବସରରେ  ସବୁଆଡ଼େ ଉତ୍ସବ ମୁଖର ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକର ସାଲମା ଗୋଚ୍ଛା, ଗୌଡ଼ ଗୋଠ, ଗାଜଲବାଡ଼ି, ସମ୍ପଦା, ମେରୀକୋଟରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଧର୍ମାବଲମ୍ବିମାନେ ନାଚଗୀତର ଆସର ଜମାଇଛନ୍ତି।

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ  ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡି

ବଡ଼ଦିନ ପାଇଁ ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡି

ଜି ଉଦୟଗିରି, ୨୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ) ଜି.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚଗୁଡିକରେ  ସୋମବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ର ପ୍ରାର୍ଥନା ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଭୁ ଯୀଶୁଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ଜନ୍ମମହୋତ୍ସବ ପାଳନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୋଲିସ ତରଫରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। 

ବଡ଼ଦିନ ପାଳନ ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳରେ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ବଡ଼ଦିନ ପାଳନ ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳରେ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ସମେତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବଡ଼ଦିନ ପାଳନ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛିା

ସରକାରଙ୍କ କାମଚଳା ନୀତି ନୂତନ ଅଧ୍ୟାପକ ସୃଷ୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

ସରକାରଙ୍କ କାମଚଳା ନୀତି ନୂତନ ଅଧ୍ୟାପକ ସୃଷ୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୧୨-ନିଖିଳ ଓଡିଶା ବେସରକାରୀ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ୧୬ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନହଲରେ ସଂଘ ସଭାପତି ଡ. ଶରତ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୧୨-ବିଜେଡି ଶାସନରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀ। ସାଢ଼େ ୧୮ ବର୍ଷରେ ଚାଷ ଓ ଚାଷୀଙ୍କ ବିକାଶ ଲାଗି ଯେତେଗୁଡ଼ିଏ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦେଇଛନ୍ତି ସେଥିରୁ ଗୋଟିଏ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିନାହାନ୍ତି। 

ବଡ଼ଦିନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବଡ଼ଦିନ ଉପଲକ୍ଷେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨୪ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମାଲିକପଡ଼ି ବାପଟିଷ୍ଟ ଚର୍ଚ୍ଚ ତରଫରୁ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଛି। 

ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୪ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ମହୁରିଆ ସାହିର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ଘରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଖବରପାଇ କୋଦଳା ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଦଳୀୟ ସୁଯୋଗ

ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଦଳୀୟ ସୁଯୋଗ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୧୨- ସ୍ବାଧୀନତା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ୧୯୫୧-୫୨ ରୁ ୨୦୧୪ ସୁଦ୍ଧା ୬୩ ବର୍ଷରେ ହୋଇଛି ପଞ୍ଚଦଶତମ ନିର୍ବାଚନ। ତେବେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ମର୍ଯ୍ୟାଦାପୂର୍ଣ୍ଣ  ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ, ଭାଜପା, ଅତୀତର ଜନତା ଦଳ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଜଣେ ବି ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇନାହିଁ। 

ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସିଆରପିଏଫ୍‌ ୧୨୭ ବାଟାଲିୟନ ଭଞ୍ଜନଗର ପକ୍ଷରୁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀଙ୍କୁ ବିହନ, ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଖେଳ ଉପକରଣ, ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ସହ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମେଳା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ଏହିଭଳି ଗୁରୁବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାରଖମାଠାରେ ସଭା ହୋଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଶୀତବସ୍ତ୍ର, ବିହନ, ମଶାରି, ଖେଳ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ ଉସତ୍ବରେ କମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ୍‌ ଅଫିସର ଜି.କୁମାର, ଡେପୁଟି କମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ୍‌ ଅଫିସର ରୋବିନ୍‌ ବିଶ୍ୱାସ, ପି.ଆଠୁଙ୍ଗା ଓଡୁୟୋ, ଡ.ଦେବିପ୍ରସାଦ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେବୋଲି ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ ଶନିବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦାବି ପରେ ଲାଗିଲା ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦାବି ପରେ ଲାଗିଲା ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁଠାରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବିକୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପୁରଣ କରାଯାଇଛିା 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଜଙ୍ଗଲ ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ୍‌: ୧୯ ଖଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟବାନ କାଠପଟା ଜବତ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଜଙ୍ଗଲ ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ୍‌: ୧୯ ଖଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟବାନ କାଠପଟା ଜବତ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଜଙ୍ଗଲ ସଫାହେବାକୁ ବସିଲାଣି ା କାଠ ମାଫିଆଙ୍କ ପାର୍ଦୁଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାକୁ ବସିଥିବାବେଳେ ଏବେ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପୁନରୁଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ପାଟ୍ରୋଲିଂକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛିା 

ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦାବିରେ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ତରଫରୁ ହରତାଳ

ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦାବିରେ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ତରଫରୁ ହରତାଳ

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ତରଫରୁ ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଦାବି ଓ ପିସି କାରବାରକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସ୍ଥାନୀୟ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ବାହାରି ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଛକ, ବଜାର ଛକ, ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ୍‌ ଛକ, ପି.ଡବ୍ଲୁ.ଡି ଛକ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦାବିରେ ଓ ପିସି କାରବାର ବିରୋଧରେ ଏକ ହୋଇ ହକ୍‌ ନେବା, ହକ୍‌ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବା ଓ ନୂଆ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନରେ ସାମିଲ୍‌ ହେବା ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ନାରା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ହରତାଳ କରିଥିଲେ। 

କନ୍ଧମାଳରେ ବଡଦିନ ପଡିପାରେ ଫିକା

କନ୍ଧମାଳରେ ବଡଦିନ ପଡିପାରେ ଫିକା

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ବଡ଼ଦିନକୁ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଶାନ୍ତିି କମିଟି ବୈଠକମାନ କରାଯାଉଛି। 

ଫେସବୁକ୍‌ରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ:   ସାଇବର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ଫେସବୁକ୍‌ରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ: ସାଇବର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୧୨: ଫେସବୁକ୍‌ରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଫଟୋ କେହି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ନେଇ ଶନିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ସାଇବର୍‌ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରୋଗୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଘଟଣା:   ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢ଼ିଲା

ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରୋଗୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଘଟଣା: ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢ଼ିଲା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲ କାଜୁଆଲଟିରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପିଜି ଡାକ୍ତର ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରୋଗୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି  ଉତ୍ତେଜନା ଘଟଣାରେ ଶନିବାରରୁ ବଡମେଡିକାଲର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

କୁଇ ସମାଜର ଜରୁରୀ ବୈଠକ: ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ନ ମିଳିଲେ ବଡଦିନରେ କନ୍ଧମାଳ ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତି

କୁଇ ସମାଜର ଜରୁରୀ ବୈଠକ: ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ନ ମିଳିଲେ ବଡଦିନରେ କନ୍ଧମାଳ ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ବାଲିଗୁଡା,୨୩ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ବଡଦିନ ପାଳନ ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବା ସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ କରାଯାଉଛି। 

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ତାଗିଦ୍‌

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ତାଗିଦ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ(ବିଡିଏ)ର ଏକ ମିଳିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ ଶନିବାର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।