ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୯ା୧୨-ଘରୋଇ ଅର୍ଥ ଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଜିଏଲପି (ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ପ୍ରମୋଟର୍ସ) ଲିଃର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ରହୁଥିବା ଆର୍‌ଏମ୍‌ (ରିଜିଓନାଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର୍‌ କମ୍‌ ଓଡିଶା ଭାଇସ୍‌ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ୍‌) ରମେଶ ପାତ୍ରଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଜମାକାରୀମାନେ  ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। 

ମିଳିତ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ

ମିଳିତ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଫିସ ଆଗରେ ମିଳିତ ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ବଡ଼ ମେଡିକାଲ୍‌କୁ ଆସିବ ୩ ଡାଏଲିସିସ୍‌ ମେଶିନ

ବଡ଼ ମେଡିକାଲ୍‌କୁ ଆସିବ ୩ ଡାଏଲିସିସ୍‌ ମେଶିନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଉପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ଜିଲାଗୁଡ଼ିକ ସମେତ ପଡ଼ୋଶୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷାଧିକ ରୋଗୀ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି।

କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ପାଇଲେ ୪ ଏଚ୍‌ଆଇଭି ଆକ୍ରାନ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୧୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶିଶୁମଙ୍ଗଳ କମିଟି ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ୪ ଏଚଆଇଭି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି

ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ରେନରୁ ଯାତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ରେନରୁ ଯାତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ଛତ୍ରପୁର,୨୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟେଶନଠାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଅମୃତସର ଯାଉଥିବା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଗୋଟିଏ ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିଲା ।

ଆସନ୍ତା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ୧୨ ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ

ଆସନ୍ତା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ୧୨ ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯ା୧୨-ଦକ୍ଷିିଣ ଓଡିଶାର ସାରସ୍ବତ ପୀଠ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ୫୨ ବର୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରମାଣପତର ଲାଗି ଯୁବତୀ ହଟହଟା

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରମାଣପତର ଲାଗି ଯୁବତୀ ହଟହଟା

ଲାଠୋର, ୨୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍‌ କରୁଅଁାଝର ଗଁାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବତୀ ଛାୟା ମାଝୀ(୩୩)। ଜନ୍‌ମୁ ତାକର ଦୁଇଗୋଡ଼୍‌ ନାଇଁ ଚଲବାର,ହାତ୍‌ ସାହାଯ୍‌ରେ ଯିବାର ଆଏବାର କରୁଛନ୍‌। ସେ ଝନେ ନିହାତି ଗରିବ୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ, ଆଦିବାସୀ ସମାଜର ଯୁବତୀ ହେଇଥିଲେ ବି ଉନିଆମାନକର ଲାଗି ଉଦାହରନ ସୁରୁଷ୍‌ଟି କରି ପାରିଛନ୍‌। ହେଲେ ଛାୟା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରମାନପତରଟେ ପାଏବାର ଲାଗି ବାରଦୁଆର ହେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ୍‌ କରିଛନ୍‌। 

 ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ହୁକିଂ ତାର ଜବତ

ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ହୁକିଂ ତାର ଜବତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ତାରସିଂ ରେଞ୍ଜ କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ବାରଦଣ୍ଡାର ଚନ୍ଦ୍ରହାସ ସେଠୀଙ୍କୁ  ଗିରଫ କରି ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କଠାରୁ ୪ କେଜି ହୁକିଂ ତାରକୁ ଜବତ ହୋଇଛି । ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଭଞ୍ଜନଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପକାରାଗାରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ବନପାଳ ଅନିଲ ପଣ୍ଡା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ୨ଜଣ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।

ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନା କର୍ମଶାଳା

ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନା କର୍ମଶାଳା

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୮।୧୨- ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ପବିଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ମଗମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଜଙ୍ଗଲ ସମ୍ବଳ ପରିଚାଳନା ଯୋଜନା କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କର୍ମଶାଳାରେ ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନା କ’ଣ, ଏବେ କେଉଁ ଅସୁବିଧା ଦେଖା ଦେଇଛି, ସେଗୁଡିକର ସମାଧାନ ଏବଂ ସମସ୍ତେ କିପରି ଏହା ଉପରେ ସଚେତନ ହେବେ ସେ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଗୋଷ୍ଠିଗତ ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନା ନିୟମକୁ ବନ ବିଭାଗ ମାନୁନାହିଁ।

ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ନିକ ବସ୍‌ , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ନିକ ବସ୍‌ , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ସୋରଡ଼ା,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୋରଡ଼ା ବଡ଼ଦାଣ୍ଡର ଏକ କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର ବସ୍‌ ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଟି  ନିକଟ ଗଣ୍ଡାହାତୀ ଜଳ ପ୍ରପାତକୁ ପିକ୍‌ନିକ୍‌ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଖଜୁରୀପଦା ଘାଟିରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିଲା। ଏଥିରେ ଛୋଟ ପିଲା ୬୫ ଜଣ ଥିବା ବେଳେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭିଭାବକ ୧୦ ଜଣ ଥିଲେ। ତେବେ କାହାର କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ। ଜିଲାପାଳ ଅନୁପ ସାହା, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସେଠୀ, ଉପଜିଲାପାଳ ରଜନିକାନ୍ତ ସ୍ବାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ପହଞ୍ଚତ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ସହ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨ଟି ବସ ଯୋଗେ ସୋରଡ଼ା ପଠାଇଥିଲେ।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ଥିତ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଖେଳପଡିଆରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନବକୃଷ୍ଣ ଜେନାଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ, ଜିଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ସାଠୁଆ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମୀନାକ୍ଷୀ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ଲକରେ ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟପାଇଁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଏପୃଭାଲ ଚାର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏବିଡିଓ ଗଗନ ବିହାରୀ ପଟ୍ଟନାଏକ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଏ. ପ୍ରକାଶ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଘର ଭାଙ୍ଗାଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ଘର ଭାଙ୍ଗାଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଣ୍ଡିଆନଈ ପଞ୍ଚାୟତ ଗେଞ୍ଜରାପଲ୍ଲୀ କଲେଜ ରୋଡ ସାହିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଘର ଓ ପାଇଖାନା ଭଙ୍ଗାଯିବା ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାହିବାସିନ୍ଦା ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଫାଣ୍ଡି ଆଗରେ ଥିବା ପିଡବ୍ଲୁଡି ରାସ୍ତାରେ ଧାରଣା ଦିଆଯିବା ଫଳରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନ ପହଞ୍ଚି  ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି।
 

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରେ ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରେ ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨୮ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରର ନରସିଂହ ଦାଶ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗଁା, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଇଂ. ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ତଦାରଖ କରିଥିବାବେଳେ ବିଡିଓ ସତ୍ୟସୁନ୍ଦର ରାଉତ, ଏବିଡିଓ ମଧୁସୁଦନ ମହାରଣା, ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ନେହଲତା ପଣ୍ଡା, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ବବିତା ରାଉଳ, ଜିଲା ବିଜେଡି ଉପସଭାପତି ଅରୁର କୁମାର ପଣ୍ଡା, ଗୌରୀଶଙ୍କର ରାଉ, ବାଉରି ପଣ୍ଡା, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପ୍ରିୟଲତା ସାହୁ, ପି. ନାରାୟଣ ରାଓଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକରେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକରେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଶେରଗଡ଼,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକରେ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଜରୁରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ଲାକବେଲ୍ଟ ହାସଲ

ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ଲାକବେଲ୍ଟ ହାସଲ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଖେଳ ପ୍ରତି  ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ କୋହଲା ପାଗ, ବଢ଼ୁଛି ତାପମାତ୍ରା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ କୋହଲା ପାଗ, ବଢ଼ୁଛି ତାପମାତ୍ରା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଓଡ଼ିଶାର କଶ୍ମୀର କୁହାଯାଉଥିବା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଗତ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ପାଗ କୋହଲା ରହିଛି।  

ଅମଳ ଧାନ ଖାଇଗଲେ ହାତୀପଲ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୨୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଚୁଡୁଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଧାନଖଳାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଅମଳ ଧାନକୁ ହାତୀପଲ ଖାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସାହାସପୁର ରତନେଇ ଜଙ୍ଗଲରୁ ହାତୀପଲ ଚୁଡୁଙ୍ଗପୁର ଜନବସତିକୁ ମାଡ଼ି ଆସିଥିଲେ ।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ: ୪ ପ୍ରସୂତି ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଖୋଜିଲେ ଜିଲାପାଳ

ଛତ୍ରପୁର,୨୮ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଗୁରୁବାର ଛତ୍ରପୁରରେ ଥିବା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ବହୁ ଅପରାଧରେ ଜଡ଼ିତ ଯୁବକ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୨୮ା୧୨ - ବହୁ ଅପରାଧରେ ଜଡିତ ଥାଇ ପୋଲିସ ଆଖିରେ ଧୂଳି ଦେଇ ଫେରାର ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ବଜାରରୁ ଗିରଫ କରିଛି |

ଏସ୍‌ଏସ୍‌ କ୍ରେଡିଟ୍‌ ଚିଟ୍‌ ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲା: ୭ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

ଏସ୍‌ଏସ୍‌ କ୍ରେଡିଟ୍‌ ଚିଟ୍‌ ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲା: ୭ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌, ୨୮ା୧୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡାରେ ଏସ୍‌ଏସ୍‌ କ୍ରେଡିଟ୍‌ କୋଅପରେଟିଭ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ନାମକ ଏକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଠକେଇ ମାମଲାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ୍‌ କୋର୍ଟ ଜଜ୍‌ ଦୀପ୍ତିରଞ୍ଜନ କାନୁନ୍‌ଗୋ ଗୁରୁବାର ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି| 

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଧକ୍କା ୩ ଗୁରୁତର

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଧକ୍କା ୩ ଗୁରୁତର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌/କନିଷି/ ଗୋପାଳପୁର,୨୮ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ପଲାସା ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସୁରଳା ରୋଡ୍‌ ଜଙ୍କସନ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଦୁଇ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ମୁହଁ ମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଦ୍ୱାରା ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି| 

ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଚାଲିଛି ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ମିଳନ

ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଚାଲିଛି ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ମିଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮ା୧୨-ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣ କେବଳ ଓଡ଼ିଶା ନୁହେଁ, ଭାରତ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି । ପ୍ରତି ବର୍ଷ ବହୁ ଲକ୍ଷ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ କଇଁଛ ମୁହାଣକୁ ଅଣ୍ଡା ଦେବାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି।

ବାଇକ ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ମୋବାଇଲ ଲୁଟ୍‌

ବାଇକ ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ମୋବାଇଲ ଲୁଟ୍‌

ଗଞ୍ଜାମ,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ କଲେଜ ବାଇକଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ଏକ ବାଇକର ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ୨ଟି ଦାମୀ ମୋବାଇଲ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମାଳୀ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ଡି. ଶିବା ପାତ୍ର ଯୁକ୍ତ ତିନି ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର। ସେ କଲେଜ ପରିସର ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବାଇକ ରଖି କଲେଜକୁ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବାଇକ ଡିକିରେ ରଖିଥିଲେ। ସାଢେ ୪ଟାରେ କ୍ଲାସ ସାରି ଆସି କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଡିକି ଭାଙ୍ଗି ମୋବାଇଲ ୨ଟି ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଦେଖିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସିମନବାଡି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଧର୍ମଯାଜକଙ୍କ ଅଭିଷେକ

ସିମନବାଡି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଧର୍ମଯାଜକଙ୍କ ଅଭିଷେକ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ସିମନବାଡି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅଞ୍ଚଳର ୪ଜଣ ନୂତନ ଭାବେ ଧର୍ମଯାଜକ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଧର୍ମାନୁସାରେ ଅଭିଷେକ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାହୁଲ ବସ୍ତରାୟ, ଅମର କୁମାର ସିଂ, ରଞ୍ଜନ ପାଟ୍ଟମାଝୀ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ରହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଧର୍ମମଣ୍ଡଳୀର ବିଶପ ଡ. ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଧର୍ମର ରୀତିନୀତିରେ ବାଇବେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ବାଇବେଲ ପଠନ, ହୋମ, ସାମୁହିକ ପ୍ରାର୍ଥନା, ଯାୀଶୁଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସଙ୍ଗିତଗାନ ଆଦି କରି ଏହି ଅଭିଷେକ କରାଇଛନ୍ତି।