ବ୍ରହ୍ମପୁର

ତୁଣ୍ଡଳା ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲରେ ରାଜ୍ୟପାଳ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ପ୍ରଶ୍ନ

ତୁଣ୍ଡଳା ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲରେ ରାଜ୍ୟପାଳ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ପ୍ରଶ୍ନ

କେସିଙ୍ଗା, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଣ୍ଡଳା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ତୁଣ୍ଡଳା ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲାପାଳ ଜି. ପରାଗ ହର୍ସଦ, ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ବି. ଗଙ୍ଗାଧର, ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରେମାନିଧି ସେଠୀ ପ୍ରମୁଖ ତାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟକୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ। 

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି: କମିଲା ଶୀତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି: କମିଲା ଶୀତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର କୁହାଯାଉଥିବା କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଶୀତ କମିଯାଇଛିା ତାପମାତ୍ରା ୫.୫ ଡିଗ୍ରୀରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ା 

ସିମନବାଡ଼ି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଧର୍ମଯାଜକଙ୍କ ଅଭିଷେକ: ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜମୁଛି ଭିଡ଼

ସିମନବାଡ଼ି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଧର୍ମଯାଜକଙ୍କ ଅଭିଷେକ: ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜମୁଛି ଭିଡ଼

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳ ସିମନବାଡ଼ି କ୍ୟାଥଲିକ ଚର୍ଚ୍ଚ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଅଞ୍ଚଳର ୪ ଜଣ ନୂତନ ଭାବେ ଧର୍ମଯାଜକ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତିା 

ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ

ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ପାୱାରହାଉସ୍‌ ଛକ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ୟୂ.କେଦାର ପାତ୍ର (୪୫)ଙ୍କୁ ତାର ଶଶୁର ଘର ଲୋକେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ମାରି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇଥିବା ଗୁରୁବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦିନିକିଆ ଧର୍ମଘଟ

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦିନିକିଆ ଧର୍ମଘଟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭ା୧୨-ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟକରଣ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକର ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ ଏବଂ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଦାବିରେ ବୁଧବାର ଦିନିକିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଦେଶର ୯ ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ୍‌ ଭାଗ ନେଇଥିଲା। 

ପୁରାତନ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁମିଳନ

ପୁରାତନ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବନ୍ଧୁମିଳନ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୭ା୧୨-ଫୁଲବାଣୀ ସହରର ସର୍ବପୁରାତନ ଏ.ଜେ.ଓ ହାଇସ୍କୁଲର ୧୯୯୧ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ବନ୍ଧୁ ମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଫୁଲବାଣୀ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲା, ରାଜ୍ୟ ଓ ବାହାରେ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପଞ୍ଜାବ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପଞ୍ଜାବ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ସାହାଣପଲ୍ଲୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜଣେ ଟ୍ରକ୍‌ ହେଲପରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପଞ୍ଜାବର ତରଣ ନିକଟସ୍ଥ ନାଲକୁଡ଼ାର ଗୁରୁନାନ ସିଂ। ଭଞ୍ଜନଗର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ହସପିଟାଲକୁ ପଠାଇଛି ।

ଡାକରେ ପଟ୍ଟା ପଠାଇବା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଡାକରେ ପଟ୍ଟା ପଠାଇବା ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଶେରଗଡ,୨୭ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଡାକରେ ପଟ୍ଟାଗୁଡିକ ପଠାଇବା ଶୁଭାରମ୍ଭ  ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସାରସ ସ୍ବାଇଁ, ତହସିଲଦାର ଡ.ଦୟାସିନ୍ଧୁ ପରିଡା, ବିଡିଓ ସୁରଞ୍ଜନ କୁମାର ସାହୁ ଓ ଥାନାଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ନାୟକ ଯୋଗଦଇଥିଲେ। 

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୫.୦୫ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୫.୦୫ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାପମାତ୍ର ଖସିଛି  ସର୍ବନିମ୍ନ ୫.୦୫ଡିଗ୍ରୀକୁ ପାରଦ ଖସିଛି, ଯାହା ମଙ୍ଗଳବାର ୬ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିଲା 

ଜିଏଲ୍‌ପି, ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଆର୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ଜିଏଲ୍‌ପି, ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଆର୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୭ା୧୨-ଘରୋଇ ଅର୍ଥ ଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଜିଏଲପି (ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ପ୍ରମୋଟର୍ସ) ଲିଃର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ରହୁଥିବା ଆର୍‌ଏମ୍‌ (ରିଜିଓନାଲ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର୍‌ କମ୍‌ ଓଡିଶା ଭାଇସ୍‌ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ୍‌) ରମେଶ ପାତ୍ରଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଜିଲାର ଶତାଧିକ ଜମାକାରୀ ଓ ଏଜେଣ୍ଟ୍‌ ବୁଧବାରଠାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି 

ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲା: ରାୟ ପ୍ରକାଶ, ୬ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୭ା୧୨-ଦୁଇଟି ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ ବୁଧବାର ଜିଲା  ଦୌରା ଜଜ୍‌ ବିଭୂପ୍ରସାଦ ରାଉତ ରାୟ ଚୁଡାନ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ପୃଥକ ପୃଥକ ଦୁଇଟି ମାମଲାର ବିଚାର ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରାଯାଇଛି

୪ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଜିଆର୍‌ପି

୪ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଜିଆର୍‌ପି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୭ା୧୨-ଟ୍ରେନରେ ପାସେଞ୍ଜରଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରି ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ବୁଧବାର  ରେଳବାଇ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ସୁମନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ ଓରଫ୍‌ ସିଲା ଓ ଡୁଡୁମା କଲୋନୀର ବୁଡୁ ସାହୁ ଓରଫ୍‌ ପ୍ରିୟା, କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଗଣେଶବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ସନିଆ ବିଷୋୟୀ ଓରଫ୍‌ ସୋନାଲୀ ଏବଂ କଟକ ଜିଲା ଫୁଲନଖରା ଥାନା ପ୍ରତାପନଗରୀ ଅଞ୍ଚଳର ଚନ୍ଦନ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ୍‌ ଖୁସି। 

ନାବାଳକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା   ବ୍ରାହ୍ମଣିଆପଲ୍ଲୀରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନାବାଳକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା ବ୍ରାହ୍ମଣିଆପଲ୍ଲୀରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଥାନା ଅଧୀନ ଗୁରୁଣ୍ଠିଗାଁର କୁନୁ ସେଠୀଙ୍କ ପୁଅ ଭିକୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଲିଙ୍ଗରାଜ ସେଠୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ।  ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ଭିକାରିପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବ୍ରାହ୍ମଣିଆପଲ୍ଲୀରୁ ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା। 

 ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା, ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା, ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଛତ୍ରପୁର,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ, ପୁସ୍ତକ ଓ ପଲ୍ଲୀଶ୍ରୀ ମେଳାର ବୁଧବାର ଥିଲା ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ଆଶିଷ କୁମାର ସିଂ ଓ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଲୋକକଳା ଓ ନୃତ୍ୟ ଗଞ୍ଜାମକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରିଥିବା ବକ୍ତାମାନେ କହିଥିଲେ।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଆସିକା,୨୬। ୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଆସିକା-ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଝଗଡେଇ ଗୁଞ୍ଜା ନିକଟରେ ଡକାୟତି ଲାଗି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ୫ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଭୋରରେ  ଗିରଫ କରିଛି। 

ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ସମାବେଶ

ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ସମାବେଶ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୨୬। ୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଜେଡିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଅବସରରେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଏରେଣ୍ଡ୍ରା ଗ୍ରାମରେ ବିଶାଳ କର୍ମୀ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଧୋବା ସ୍ବାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।

କଳା ଦିବସ ପାଳନ କଲା କଂଗ୍ରେସ

କଳା ଦିବସ ପାଳନ କଲା କଂଗ୍ରେସ

କନିଷି,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଜେଡି ସରକାର ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଜକୋଷର ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ, ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ନାଁରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ପ୍ରତିବାଦରେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ବୁଧବାର କଳା ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

ଇପିଏଫ୍‌ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଇପିଏଫ୍‌ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ବଡ଼ଚକଟା ସ୍କୁଲ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷକ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସେଠୀ ଏବଂ ଉମୁରୀଧର୍ମଶରଣପୁର ସ୍କୁଲର ଏ. ମାଧବ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ଇପିଏଫ୍‌ ଟଙ୍କା ମିଳୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଛି। ଏ ନେଇ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୁଫଳ ମିଳୁନଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଶିକ୍ଷକଦ୍ୱୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

 ଗଞ୍ଜାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଗଞ୍ଜାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ କନଫରେନ୍ସ ହଲ ଠାରେ ବୁଧବାର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ । ବିଡିଓ ଜ୍ୟୋତି  ଶଙ୍କର ରାଏ, ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ସନାତନ ମାହାଲିକ, ଏମପି ପ୍ରତିନିଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଚରଣ ପାଢ଼ୀ ଏବଂ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ମିନତୀ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ ।

ଋଷିକୂଲ୍ୟାରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଋଷିକୂଲ୍ୟାରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଗିରିଆ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀକୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଗାଧୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡ଼ିଯାଇ ଜଣେ  ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଗିରିଆ ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦଳାଇ।

ରାଇକିଆରେ ବିଜେଡିର ୨୧ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଇକିଆରେ ବିଜେଡିର ୨୧ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ରାଇକିଆ, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆଠାରେ ବୁଧବାର ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ୨୧ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥି ଭାବେ କନ୍ଧମାଳ ସହ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଯୁବ ନେତା ବିକ୍ରମ ପଣ୍ଡା, ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ସରୋଜ କର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ଶେରଗଡ଼ରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ, ଶାସକ ଦଳର ୧୯ ବର୍ଷର ସଫଳତା ବଖାଣିଲେ କର୍ମୀ

ଶେରଗଡ଼ରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ, ଶାସକ ଦଳର ୧୯ ବର୍ଷର ସଫଳତା ବଖାଣିଲେ କର୍ମୀ

ଶେରଗଡ଼,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଶେରଗଡ଼ଠାରେ ରାଜ୍ୟ ଶାସିତ ବିଜେଡ଼ି ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଶେରଗଡ଼ରେ କର୍ମୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଗଞ୍ଜାମର ଲୋକକଳା, ନୃତ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ବିଖ୍ୟାତ

ଗଞ୍ଜାମର ଲୋକକଳା, ନୃତ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ବିଖ୍ୟାତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୬ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଲୋକକଳା ମହୋତ୍ସବ, ପୁସ୍ତକ ଓ ପଲ୍ଲୀଶ୍ରୀ ମେଳା ମଙ୍ଗଳବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାୟକ ତଥା ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚ୍ୟାଉ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଗଞ୍ଜାମର ଲୋକକଳା ଓ ନୃତ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ବିଖ୍ୟାତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆଦିବାସୀ ମେଳି

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆଦିବାସୀ ମେଳି

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତାରସିଂ ଥାନା ଭୋଗରାର ଆଦିବାସୀ ଯୁବକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ସଲପତଇଲାର ଗଣେଶ ମଲିକଙ୍କୁ ବିଗତ ଦିନରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜିପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇନାହିଁ।