ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବୁଦା ନିକଟରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆସିକା,୨୯।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଇରପୁଟୀ ଗ୍ରାମ ଉପକଣ୍ଠରେ ଏକ ବୁଦା ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେହି ରାସ୍ତାରେ ଗାଧୋଇ ଯାଉଥିବା କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ଏହା ଆସିବା ପରେ

ଭୂତ ଚାଷୀଙ୍କ ନଁ।ରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଋଣ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ: ପୂର୍ବତନ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଗିରଫ

ଭୂତ ଚାଷୀଙ୍କ ନଁ।ରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଋଣ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ: ପୂର୍ବତନ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ କରଚୁଲି ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ୨୦୧୪-୧୫ରେ ଭୂତ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ନାମରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଋଣ ପ୍ରଦାନ ଆଳରେ କ୍ୟାଶ ରିସିଭ ଫର୍ମରେ ଦସ୍ତଖତ କରାଇ ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ଶାଖା ପରିଚାଳକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ଓଜନ ମାପ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଜେଲ

ଓଜନ ମାପ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଜେଲ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୯।୩- ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଫୁଲବାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ବିରଞ୍ଚି ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫୁଲବାଣୀ ଓଜନ ମାପ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି।

ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବି

ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବି

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୯।୩- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ମହିଳା ଜୀବିକା ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ପାନୀୟ ଜଳର ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର ନେଇ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜୀବିକା ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ମହିଳା ସଂଗଠନ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଛି।

ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଚୋରାମଦ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଜିଉରା ଗ୍ରାମର ରୋହିତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଏବଂ ପାଇକ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ବାଇନାଥ ପ୍ରଧାନ। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୭୫ଟି ଦେଶୀ ମଦ ପାଉଚ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ନଂ.୫୬/୧୭-୧୮ ଏବଂ ୫୭/୧୭-୧୮ରେ ୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଚିକିଟି ଅବକାରୀ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରୋଷନ ଇସୁ ହଁାସଦା, ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅବକାରୀ ଏସଆଇ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସାହୁ, କନଷ୍ଟେବଳ ଜି. କ୍ରିଷ୍ଣାରାଓ, ଅଜୟ ସାହୁ, ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ଗୌଡ଼ ଚଢ଼ାଉରେ ସାମିଲ ଥିଲେ।

 ପୁଷ୍ଟି ସାଧନ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ପୁଷ୍ଟି ସାଧନ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ରର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ମେଡିକାଲରେ ହୋଇଥିବା ପୁଷ୍ଟି ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ରର ୫ମ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମାନସିକତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ କନ୍ୟାଭ୍ରୂଣ ହତ୍ୟା କମିବ

ମାନସିକତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ କନ୍ୟାଭ୍ରୂଣ ହତ୍ୟା କମିବ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିଜୁ କନ୍ୟାଭ୍ରୂଣ ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଭଞ୍ଜନଗରଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମିନି ମାରାଥନ ଅନଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ କବି ସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ରଭଞ୍ଜ କଲେଜରୁ ଏକ ମିନି ମାରାଥନ ବାହାରିଥିଲା।

ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକଙ୍କ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକଙ୍କ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୯।୩: ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାର ପରିସରରେ ସଂଗ୍ରାମୀ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକଙ୍କ ୭୬ତମ ଶହୀଦ ଦିବସ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ବିଡିଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପ ମହାନଗରପାଳ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ନାୟକ, ମହାନିରୀକ୍ଷକ ରଘୁନାଥ ମାଝି, ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧୀକ୍ଷକ ବିଶ୍ୱଭାନୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୩ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ୧ ଜେସିବି ପୋଡିଲେ

ମାଓବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୩ ଟ୍ରାକ୍ଟର, ୧ ଜେସିବି ପୋଡିଲେ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)/ ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୨୯।୩: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ କୋକୁଆଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବାଲିଗୁଡ଼ା ନିକଟସ୍ଥ କୁର୍ତ୍ତମଗଡ଼ଠାରୁ ଗୁମୁଡୁମାହ ରାସ୍ତାରେ ବାଲିମାହା ଗ୍ରାମରେ ରାସ୍ତା କାମକୁ ବିରୋଧ କରି ମାଓବାଦୀମାନେ ୩ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସମେତ ଏକ ଜେସିବି ମେଶିନ ପୋଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ୩୦ରୁ ୪୦ ମାଓବାଦୀ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୮।୩- ଜେଏଲ୍‌ପି ଏବଂ ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଡେଭଲପର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ପରେ କ୍ଷତି ସହିଥିବା ଜମାକାରୀଙ୍କ ବିଶାଳ ବିକ୍ଷୋଭ ବୁଧବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜମାକାରୀ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଜମା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଜମାକାରୀ। ହେଲା, ଜେଏଲ୍‌ପି ଏବଂ ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଡେଭଲପର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‌ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ଦାବି: ଓକିଲ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ଦାବି: ଓକିଲ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୮।୩- ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଗଞ୍ଜାମ ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ଶେଷ ୪ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସରେ ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ବୁଧବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ସଂଘର ପଦାଧିକାରୀ ଏବଂ ସଦସ୍ୟମାନେ ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ବର୍ଷ ହେଲା ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉନାହିଁ।

ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ପୁଣି ସଭାପତି ନିର୍ବାଚିତ

ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ପୁଣି ସଭାପତି ନିର୍ବାଚିତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ନାୟକ ୫ମ ଥର ପାଇଁ ସଭାପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଉପ ସଭାପତି ଭାବେ ରଜତ ଦାସ, ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ବସନ୍ତ ଦାସ, ସହ ସମ୍ପାଦକ ଜତିନ୍‌ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାମକୃଷ୍ଣ ଦାସ , କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟିକୁ ଛବିଲାଲ ପୃଷ୍ଟି, ମଣି ଦିକ୍ଷୀତ, ସୁଧାଂଶୁ ବାଳା ପଟ୍ଟନାୟକ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନବ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ୨ ତାରିଖରେ ଶପଥ ନେବେ । ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୧ଟାରୁ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମତଦାନ ପରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଗଣତି ହୋଇଥିଲା । ୨୪୮ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧୮ଜଣ ମତଦାନ କରିଥିଲେ। ଲଡ଼ୁକିଶୋର ଆଳତିଆ, ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଦନ ପଣ୍ଡା, ବିମ୍ବାଧର ଷଡଙ୍ଗୀ ନିର୍ବାଚନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିଲେ ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଗୁରୁତର

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୁଗୁଡ଼ା ସହର ନିକଟସ୍ଥ ସାନ୍ତରା ଶଙ୍ଖଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଏକ ଇନୋଭା କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ବସିଥିବା ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବୁଗୁଡ଼ାର ଶିବ ପ୍ରସାଦ ବିଷୋୟୀ ଓ ବର୍ତ୍ତିନୀର ପ୍ରଭାକର ସେଠୀ। ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା କାର ଡ୍ରାଇଭର ବୁଗୁଡ଼ାର ବସନ୍ତ ଡ଼ାକୁଆ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଜାଇକା ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା

ଜାଇକା ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶାରେ ଜଙ୍ଗଲ ବୃଦ୍ଧି ସହ ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମାନଦଣ୍ଡରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଜାପାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କୋଅପରେଶନ ଏଜେନ୍ସି (ଜାଇକା) ୮୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ଅର୍ଥରେ ଗତବର୍ଷ କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତି ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏପ୍ରିଲରୁ ଜଙ୍ଗଲ ବୃଦ୍ଧି ସହ ଲୋକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମାନଦଣ୍ଡରେ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆକ୍ସନ ପ୍ଲାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ। ଏହାପରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଏ ନେଇ ଏକ କର୍ମଶାଳା ବୁଧବାର ଭଞ୍ଜନଗର ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଞ୍ଜାମ: ୩ ମାସରେ ୪୭ ପ୍ରସୂତି ମୃତ

ଗଞ୍ଜାମ: ୩ ମାସରେ ୪୭ ପ୍ରସୂତି ମୃତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ବୁଧବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବରରୁ ୨୦୧୮ ଜାନୁୟାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୪୭ ପ୍ରସୂତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବୈଠକରେ ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଗୁରୁତର

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ସହର ନିକଟସ୍ଥ ସାନ୍ତରା ଶଙ୍ଖଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଏକ ଇନୋଭା କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ବସିଥିବା ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବୁଗୁଡ଼ାର ଶିବ ପ୍ରସାଦ ବିଷୋୟୀ ଓ ବର୍ତ୍ତିନୀର ପ୍ରଭାକର ସେଠୀ। ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା କାର ଡ୍ରାଇଭର ବୁଗୁଡ଼ାର ବସନ୍ତ ଡ଼ାକୁଆ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଇନୋଭା କାର୍‌ (ନଂ.ଓଡି୦୨ଏଏଲ୍‌-୬୧୧୩)ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବି.କରଡ଼ାବାଡ଼ିରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ବସନ୍ତ, ପ୍ରଭାକର ଓ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବୁଗୁଡ଼ା ସହରର ସାନ୍ତରା ଶଙ୍ଖ ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡକୁ କାର୍‌ଟି ଓଲଟି ପଡିଥିଲା।

ଭଞ୍ଜନଗର ଏନ୍‌ଏସି ବଜେଟ ଅଟକଳ ଉପସ୍ଥାପିତ

ଭଞ୍ଜନଗର ଏନ୍‌ଏସି ବଜେଟ ଅଟକଳ ଉପସ୍ଥାପିତ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଏନ୍‌ଏସି ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ବଜେଟ ଅଟକଳ ବୁଧବାର କାଉନ୍‌ସିଲ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୧୪ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ କରାଯାଇଛି।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୨ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୨ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୨୮।୩: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ବିଶିପଡ଼ା ଲଙ୍କାପୋଡି ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ବିକାଶ ପାଇଁ ୬ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ, କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତିଙ୍କ ନାମରେ  ନାମିତ ପାଇଁ ଦାବି

ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ, କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତିଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ପାଇଁ ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୩: ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ କବି ସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ କିମ୍ବା ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତିଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଉଛି। ବୁଧବାର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ କମିଶନରଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୩: ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୃଷକ ସାଥୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗଞ୍ଜାମ ମଣ୍ଡଳ ଉପ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଧବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। କୃଷକ ସାଥୀମାନଙ୍କୁ ମାସିକ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଜୁରି, ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ବୀମାଭୁକ୍ତ ଆଦି ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ରହିଛି। ଏଥିରେ ବହୁ କୃଷକ ସାଥୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେଶନରୁ ୨୪ ନାବାଳିକା, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୭।୩- ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ କାମ କରିବାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ୨୪ ନାବାଳିକା, ନାବାଳକଙ୍କୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେଶନରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୯ ଝିଅ ଓ ୧୫ ପୁଅ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଝିଅମାନଙ୍କ ଘର ରାୟଗଡା ଜିଲାରେ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୁଅମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣଙ୍କ ଘର କନ୍ଧମାଳରେ, ୬ଜଣଙ୍କର ରାୟଗଡାରେ, ୩ଜଣଙ୍କର ଗଞ୍ଜାମରେ ଓ ୪ଜଣଙ୍କର ଗଜପତି ଜିଲାରେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କୁ କିଏ ଏବଂ କେଉଁ କାରଣରୁ ବାହାରକୁ ନେଉଥିଲେ ତାହାର ତଦନ୍ତ ଚାଲୁ ରହିଛି ବୋଲି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ମୁଖ୍ୟ ସୁଧୀର ସାବତ କହିଛନ୍ତି।

ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ଚଢ଼ାଉ

ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ଚଢ଼ାଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୩- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଇଂ. ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଗୋପାଳପୁର ଏବଂ ହଳଦିଆପଦର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ୪ ହୋଟେଲରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଚଢାଉ ବେଳେ ସେଠାରୁ ମୋଟ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍‌ ୧୨ ସିଲିଣ୍ଡର ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସବୁ ହୋଟେଲ୍‌ରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିଲା। ସହକାରୀ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ (ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ) ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ହୋତା, ଏମ୍‌ଆଇ ଦିଗପହଣ୍ଡି ସୌଭାଗ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ନାୟକ, ଏମଆଇ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବିଶ୍ୱଜିତ ସେଠୀ, ଏମଆଇ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ଓ ପାତ୍ରପୁର ପଦ୍ମେଶ ଶତପଥୀ ଏବଂ ଏମଆଇ ଚିକିଟି ପି. ଭାର୍ଗବୀ ପ୍ରମୁଖ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମାବେଶରେ ଘୋଷଣା ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର, ବିକ୍ରମ

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମାବେଶରେ ଘୋଷଣା ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର, ବିକ୍ରମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୩- ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁ ଓ ପିସିସିର ଅନ୍ୟତମ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିକ୍ରମ ପଣ୍ଡା କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ହିଲ୍‌ପାଟଣାସ୍ଥିତ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସମାବେଶରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା କଂଗ୍ରେସର ଅନେକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା, କର୍ମୀ, ସମର୍ଥକ ଏବଂ ଉଭୟ ନେତାଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଅଂଶୁଘାତରେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସନ୍ଦେହ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନୂଆ ବୁରୁପୋଡା ଶ୍ୟାମଳାଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ପୋଡିଙ୍ଗୀ ନିକଟ ବୁଢାନାଳ ପାଖରେ ଏକ ବିଲ ମଧ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପାଟପୁର ଥାନା ରାଧାଦେଈପୁରର ତମାଳ ପଣ୍ଡା (୭୫)। ଚୈତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଥିବାରୁ ତମାଳ ଶ୍ୟାମଳାଇ ମନ୍ଦିରକୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ତମାଳଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରମୋଦ ଏନେଇ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ନଂ.୪/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି।