ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ: ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛି

ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ: ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେଉଛି

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିନ ଥିଲା ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଦେଖିଲେ ଭୟ କରୁଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କେତକ ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରୁ ନ ଥିଲା । ଘଟଣା ଘଟିଲେ ବିଳମ୍ବରେ ପୋଲିସ ସୂଚନା ପାଉଥିଲା। ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାଦ୍ୱାରା ଏହି ସମସ୍ୟା ଧିରେ ଧିରେ ଦୁରେଇ ଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇ ଅଧିକାଂଶ ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟ ଉକ୍ତ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ

ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିରୋଧ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୬: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହଳଦିଆପଦର ନୂତନ ବସ ଟର୍ମିନାଲ ଜୁଲାଇ ପହିଲାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଏହାକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦।୬: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟମାନେ ଶନିବାର ସକାଳେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସଫା କରିଛନ୍ତି।

ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ

ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଆର.ଉଦୟଗିରି, ୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଛେଳିଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ଭୈରବ ପାଲ ଗୁରୁବାର ସାଇକେଲରେ ହାଟକୁ ଯିବା ସମୟରେ ପଛପଟୁ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ଯୁବକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୋଦଳା ଥାନା ବୁରୁଝରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବି. ନୂଆଗାଁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶୁକ୍ରବାର କଟକ ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଠାବ କରାଯିବା ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ପଣସ ବୋଝେଇ ଗାଡିରେ ଗଞ୍ଜେଇ

ପଣସ ବୋଝେଇ ଗାଡିରେ ଗଞ୍ଜେଇ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୩୦ା୬ -କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ପଣସ ବୋଝେଇ ଗାଡିରୁ ୪୧ କେଜି ୫୦୦ ଗ୍ରାମ ଗଂଜେଇ ଜବତ କରିଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଛତ୍ରପୁର,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯିବା ଫଳରେ ଗୁରୁବାର ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ନାଉଳି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ନାଉଳି ଗାଁର ବିଜୟ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାକୁଡ (୩୬)। ବିଜୟ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଖରୀକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଦେଶୀ, ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଭୀଷ୍ମଗିରି ଗ୍ରାମ ଠାକୁରାଣୀ ଛକରେ ଥିବା ଏକ ପାନ ଦୋକାନରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଦୋକାନୀ ଟୁନା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଟପୁର ବ୍ଲକ ଧରିତ୍ରୀ ଖବରଦାତା ମଳୟ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ମଳୟଙ୍କ ମୁହଁକୁ ପିଭିସି ପାଇପ ଦ୍ୱାରା ମାଡ଼ ଦେବାରୁ ତାଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଓଠ ଫାଟି ଯାଇଛି।

ଜଳ ନିର୍ଝର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜଳ ନିର୍ଝର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୩୦ା୬- ସହରର ସୌନ୍ଦର୍ଯୀକରଣ ଦିଗରେ ଫୁଲବାଣୀ ପୌର ପରିଷଦ ଆଉ ପାଦେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିଛି ା ସହରର ମୁଖ୍ୟ ବଜାର ଭିତରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଳ ନିର୍ଝର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ା

ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ବାଲିଗୁଡା,୩୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ସାରଙ୍ଗଗଡ ଥାନା ଧରମପୁର ଗ୍ରାମର ସବିତା ପାତ୍ରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବାଲିଗୁଡା ଏଡିଜେ କୋର୍ଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ବିଚାରପତି ଅରବିନ୍ଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ମଧୂସୁଦନ ପାତ୍ର।

ଅଟୋ ରିକ୍ସାରେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଛି ା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚୁ ନ ଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି।

କାମରେ ନିୟୋଜିତ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀ

କାମରେ ନିୟୋଜିତ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୩୦ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ସରକାର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ମାଗଣାରେ ପୋଷାକ, ପାଠ୍ୟ ଉପକରଣ, ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି।

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୩୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ) - ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ବୁଜୁଲି ଗ୍ରାମର ଫିରିମନ ନାୟକଙ୍କ ଘରକୁ ଗୁରୁବାର ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ଲୋକ ଭଙ୍ଗିଥିଲେ।

ବନ୍ଧରେ ବିଷ ପକାଇବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ବନ୍ଧରେ ବିଷ ପକାଇବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୯ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବ୍ଲକ ଦୁର୍ବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ହାତିଆ ବନ୍ଧରେ ବିଷ ପକାଇବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଜାଲ୍‌ ଦସ୍ତଖତରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ, ପୋଷ୍ଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୯ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଜଣେ ପୋଷ୍ଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଜଣେ ଏଜେଣ୍ଟ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣକ ସହ ମିଶି ଜାଲ୍‌ ଦସ୍ତଖତ କରି ୨ଟି ଆର୍‌ଡି ଆକାଉଣ୍ଟ ଓ ୧୨ଟି ଏମ୍‌ଆଇଏସ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ ଅଭିଯୋଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ହିଞ୍ଜିଳି ପୋଲିସ ଜଣେ ପୋଷ୍ଟାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ପୂଜକ ଗିରଫ

ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ପୂଜକ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୯ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ମନ୍ଦିର ପୂଜକଙ୍କୁ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ(୩୮)। ବଳାତ୍କାର ପରେ ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଭାଜପାର ବୁଥ୍‌ସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ସୋରଡା,୨୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଡଗଡ ମଣ୍ଡଳ ବିଜେପି ତରଫରୁ ୯ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ବୁଥ୍‌ସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲା ସଭାପତି ସୁଧାକର ରାଉତ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିବାବେଳେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ସନ୍ତୋଷ ଦାଶ, ରାଧାମୋହନ ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗଦେଇ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରୁ ଦଳକୁ ସଙ୍ଗଠିତ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ପଞ୍ଚସୂତ୍ରୀ ଯୋଜନାର ସଫଳ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ ଶିବିର

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ ଶିବିର

ସୋରଡା, ୨୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଲାଏନ୍ସ କ୍ଲବ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ମେଗା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଲାଏନ୍ସ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଗୀତାରାଣୀ ପାଢୀ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗଦେଇ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୬୫ ଜଣଙ୍କୁ ଟ୍ରାଇ ସାଇକେଲ, ୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ହ୍ବିଲ ଚେୟାର, ୮୯ ଜଣଙ୍କୁ ଶ୍ରବଣ ଯନ୍ତ୍ର, ୬୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଶାବାଡି ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଶିବିରରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଭାତ କୁମାର ସାହୁ, ବିଡିଓ ସୁଶୀଲ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ, ପଶୁଡାକ୍ତର ପ୍ରବୀର କୁମାର ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ମଲ୍ଲିକ, ବାବୁଲା ଚୌଧୁରୀ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଦାଶ, ଦଣ୍ଡପାଣି ଖାଡଙ୍ଗା, ସରୋଜ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଚିକିଟି,୨୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମୋ ସ୍କୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମକୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚିକିଟି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆପଡା ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାଯର୍‌ୟକ୍ରମକୁ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ନୂଆପଡା ଗ୍ରାମରେ ଅବସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ତରଫରୁ ସ୍କୁଲର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍କ ଜରିଆରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତିି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଚେକ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରି ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ଏହି ସହଯୋଗକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ରାତି ଅଧରେ ଘରୁ ଡ଼ାକି ନେଇ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଆଖି ବୁଜିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ରାତି ଅଧରେ ଘରୁ ଡ଼ାକି ନେଇ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଆଖି ବୁଜିଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ.ନୂଆଗାଁ ଥାନା ସିନ୍ଧକା ଗ୍ରାମର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ ଶରତ ବେହେରାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଘରୁ ଡାକିନେଇ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଶରତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ, ଅଟୋରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ, ଅଟୋରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ତାହା ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଶୁକ୍ରବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଉକ୍ତ ବ୍ଲକର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଥିବା ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମର ମହିଳା ସୁମିତ୍ରା ପ୍ରଧାନ ଅଟୋରେ ପ୍ରସବ କରିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ବୁଜୁଲି ଗ୍ରାମରେ ଘରଭଙ୍ଗା ଘଟଣା: ଗାଁ ଛାଡିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର, ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ବୁଜୁଲି ଗ୍ରାମରେ ଘରଭଙ୍ଗା ଘଟଣା: ଗାଁ ଛାଡିଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର, ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ବୁଜୁଲି ଗ୍ରାମର ଫିରିିମନ ନାୟକଙ୍କ ଘର ଭଙ୍ଗା ଘଟଣାରେ ଏଯାବତ୍‌ ପୋଲିସ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିନାହିଁ। ଅପରପକ୍ଷରେ ଫିରିିମନ୍‌ଙ୍କ ପରିବାର ଗୁରୁବାର ସଂନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଗାଁ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି।

ବିଏମ୍‌ସି କର୍ପୋରେଟରଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ

ବିଏମ୍‌ସି କର୍ପୋରେଟରଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୯।୬- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି) ଅଧୀନ ୩୩ ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ କର୍ପୋରେଟର ଏମ. ମୀନାକ୍ଷୀ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିଶାଖାପାଟଣାସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ମୀନାକ୍ଷୀ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଯିବାରୁ ତାଙ୍କର ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ରକ୍ତ ନମୁନାରୁ ସେ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ତେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌ ଏବଂ ସିଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡେଙ୍ଗୁ ଓ୍ବାର୍ଡ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପରିବାରବର୍ଗ ତାଙ୍କୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ନେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ଉପକଣ୍ଠ କନିଷି ଗ୍ରାମରେ ବାପଝିଅ ଡେଙ୍ଗୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏମାନେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ପୁଣେରେ ରହୁଛନ୍ତି। କୌଣସି କାମରେ କନିଷିକୁ ଆସିଥିଲେ। ଅସୁସ୍ଥ ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ରକ୍ତ ନମୁନାରୁ ଡେଙ୍ଗୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା।