ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି

ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି

ସୋରଡା,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୋରଡା ବ୍ଲକ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତଥା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର : ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପିଣ୍ଟୁ ନାୟକ। ୧୬ ତାରିଖରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଏକୁଟିଆ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପିଣ୍ଟୁ ତାଙ୍କୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। 

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ସଫଳତା: ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ସଫଳତା: ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲା ପରିଷଦ ଭବନରେ ସୋମବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଏହି ଅବସରରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଘରୋଇ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇଁ ବିଡିଓ, ସରପଞ୍ଚ, ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ, ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସଏସର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଅଫିସ ଷ୍ଟାଫ୍‌ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା ା

ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା:ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମର ତଦନ୍ତ

ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା:ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମର ତଦନ୍ତ

କୋଦଳା,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋଦଳା ଥାନା ମଠସରସିଙ୍ଗି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟ ଏକ ହାର୍ଡଓ୍ବେର ଦୋକାନରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜେ. ଛଚିନା ଗ୍ରାମର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପରିଡ଼ା ଓରଫ ଜଟିଙ୍କୁ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିବା ସହ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। 

୫ମାସର ସନ୍ତାନକୁ ଛାଡି ମା’ଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛୁଆର ସ୍ନେହ ଠାରୁ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ବଳିଗଲା। ଶେଷରେ ଜଣେ ମା’ ୫ ମାସର ସନ୍ତାନକୁ ଛାଡି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛି। ଘଟଣା ଘଟିଛି ତାରସିଂ ଥାନା ପାଟରାପଲ୍ଲୀରେ। ମୃତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ସନ୍ଧ୍ୟା ବିଷୋୟୀ (୨୫)। ତାରସିଂ ପୋଲିସ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହେବ। 

ମେଗାୱାଟର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ, ୨୨ରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମେଗାୱାଟର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ, ୨୨ରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆସନ୍ତା ୨୨ରେ (ମେଗା ୱାଟର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ) ପାଇପ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦଗଡ଼ ଠାରେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଏହାର ଲାଇଭ ଟେଲିକାଷ୍ଟ କରାଯିବ। ହୁମ୍ମା ସଲ୍‌ଟ ପଡିଆରେ ଏନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  

ଛତ୍ରପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଜମି ଠିକ୍‌ ନୁହଁ କହିଲା ସଙ୍ଗଠନ

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟର ଛତ୍ରପୁର ଠାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଅଛି। ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜମି ଠିକ୍‌ ନ ଥିବା ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ, ପାଣି ଓ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ୧୦ ଏକର ଜମି ମାଗଣାରେ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଙ୍ଗଠନର  ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମିଶନର ଚିଠି କରିଛନ୍ତି। 

ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କ ମାଡରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କ ମାଡରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ବୁଗୁଡା,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା କରସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମୁପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଟିପ୍ପର ଚାଳକଙ୍କୁ ସୋମବାର ଗାଡି ମାଲିକ ଚାପୁଡା ମାରିବାରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ନିରଞ୍ଜନ ସେନାପତି (୫୫)। ଏନେଇ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବୁଗୁଡା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ନଂ.୨୮୧/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

କନ୍ଧମାଳରେ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ପୋଷ୍ଟର

କନ୍ଧମାଳରେ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ପୋଷ୍ଟର

ବାଲିଗୁଡା,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡିଶା ବର୍ଡର ଜୋନାଲ୍‌ କମିଟି ସଚିବ ଜଗବନ୍ଧୁଙ୍କ ଅଡିଓ ଟେପ୍‌ ଜାରି ପରେ ‘ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହିଂସାମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ଅଭିଯାନ’ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଇଛି। ଅଭିଯାନର ‘ଆଣ୍ଟି ନକ୍ସଲ ପିପୁଲ୍‌ ଫର ପିସ୍‌ ଫୋର୍ସ’ ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ଟାଉନ୍‌ର ହାଟପଦା ସାହି ଓ ପାଟଖଣ୍ଡା ମନ୍ଦିର ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୁନାବେଶରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନଦେଲେ ତିନିଠାକୁର

ସୁନାବେଶରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନଦେଲେ ତିନିଠାକୁର

ଶେରଗଡ଼,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ,): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅଲାରିଗଡ଼ ଗ୍ରାମ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ କାର୍ତ୍ତିକ ମାସ ଶେଷ ସୋମବାର ଓ ଏକାଦଶୀ ପାଇଁ ତିନିଠାକୁରଙ୍କ ସୁନାବେଶ  କରାଯାଇଛି।

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ ପାଇଁ ହୋଟେଲ ମାଲିକମାନେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ ପାଇଁ ହୋଟେଲ ମାଲିକମାନେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତ ହୋଟେଲ ଏବଂ ଲଜ ଗୁଡ଼ିକରେ ଏସ୍‌ଟିପି ( ସେୱେଜ  ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ ପ୍ଳାଣ୍ଟ) ବା ମଇଳା ପାଣିକୁ ଉପଚାର କରାଯିବା ସକାଶେ ଏକ ପ୍ଳାଣ୍ଟକୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ରବିବାର ଏକ ବୈଠକରେ  ଜିଲା ଶିଳ୍ପକେନ୍ଦ୍ରର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଏନ.କେ ସିଂ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତିା

‘ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ପାର୍କ’ରେ ମିଳିବ ସ୍ବଚ୍ଛ ନିଃଶ୍ୱାସ

‘ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ପାର୍କ’ରେ ମିଳିବ ସ୍ବଚ୍ଛ ନିଃଶ୍ୱାସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୧୧-ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଗଢ଼ି ଉଠୁଥିବା କଂକ୍ରିଟ୍‌ ଜଙ୍ଗଲ ବା ବଡ଼ ବଡ଼ କୋଠା ନିର୍ମାଣ ଯୋଗୁ ପ୍ରକୃତି ଉପରେ ବିପଦ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରାକୃତିକ ସବୁଜିମାକୁ ଗିଳିବାରେ ଲାଗିଛି । 

ଅରବିନ୍ଦ, ଭୂମି ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଅରବିନ୍ଦ, ଭୂମି ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରସ୍ଥିତ ୟୁନିୟନ୍‌ କ୍ଲବର ଦୁଇଟି କ୍ଲେ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିବା ଦୁଇଦିନିଆ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଟେନିସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌(ଆଇଟା) ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍କାର ଯୋଜନା ବିଫଳ

ରାଜ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍କାର ଯୋଜନା ବିଫଳ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୧୧:ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୯୬ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍କାର ନାଁରେ କରାଯାଇଥିବା ଘରୋଇକରଣ ଦ୍ୱାରା ସରକାର ବହୁ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବୋର୍ଡ ବିଭାଜନ କରି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ କରିଛନ୍ତି ।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୧୧: ବନ୍ଧଗଡ଼ସ୍ଥିତ ସ୍ବାତୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଓ କ.ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିକାରୀଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୧୯ା୧୧-ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ପାଇକ ସାହିର ଶତାଧିକ ବାସିନ୍ଦା ସାହିରେ ଗୁଣ୍ଡାରାଜ ଚଳାଇଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ ଦାବିରେ ରବିବାର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।

ଧାନକିଣା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ ହେବେନି ମିଲର

ଧାନକିଣା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସାମିଲ ହେବେନି ମିଲର

ଛତ୍ରପୁର,୧୯ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ତାମ୍ପରା ହ୍ରଦ ନିକଟରେ ରବିବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଓ ସମସ୍ତ ଓଡିଶା ରାଇସ୍‌ ମିଲ ମାଲିକ ସଂଘର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୧୮-୧୯ ଖରିଫ ଋତୁର ଧାନକିଣା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମିଲରମାନେ ସାମିଲ ହେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। 

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ମୃତ

କୋଦଳା,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ଥାନା ମଠସରସିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ କୋଦଳା ଥାନା ଜେ.ଛଚିନା ଗ୍ରାମର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପରିଡ଼ା ଓରଫ ଜଟି (୪୨)। ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛି। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତଙ୍କ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତଙ୍କ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇବା ଦିବସ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ରବିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ବେଳେ ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆଣିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଅବସରରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା । 

ମା’ ହରାଇ ଥିବା ୪ ପିଲାଙ୍କୁ କରାଗଲା ଥଇଥାନ

ମା’ ହରାଇ ଥିବା ୪ ପିଲାଙ୍କୁ କରାଗଲା ଥଇଥାନ

ରାମଗିରି,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିତଲି ବାତ୍ୟାରେ ରାମଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ମା’ ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇ ଥିବା ୪ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା ‘ଅଲିଭା’ ଦ୍ୱାରା ଥଇଥାନ କରାଯାଇଛି।

ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପାତ୍ରପୁର,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସାମନ୍ତରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କ୍ଷେତ୍ରପ୍ରଚାର ବିଭାଗ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶାଖା ତରଫରୁ ବେଟି ବଚାଓ ବେଟି ପଢ଼ାଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ତାରାତାରିଣୀ ପୀଠରେ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟସମୀକ୍ଷା କଲେ ଜିଲାପାଳ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶକ୍ତି ପୀଠ ମା’ ତାରାତାରିଣୀ ପୀଠଟି ଅବହେଳିତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିରହିଛି। ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରାନଯିବା ହେତୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଗଞ୍ଜାମ ହେବ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର: ମଳତ୍ୟାଗ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରୋପଣ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ଗଞ୍ଜାମ ହେବ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର: ମଳତ୍ୟାଗ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରୋପଣ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ  ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଏକ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଯେପରିି ଲୋକେ ବାହାରେ ମଳତ୍ୟାଗ ନ କରିବେ ସେଥିପାଇଁ ମଳତ୍ୟାଗ କରୁଥିବା ଅପବିତ୍ର ସ୍ଥାନକୁ ପବିତ୍ର କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଝୋଟି ପକାଇ ତୁଳସୀ ଗଛ ରୋପଣ କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଇଛି।

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବନାଚଂଳର ସିଂଘମର୍ଦ୍ଧନୀ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ସକାଳେ ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ  ଚାଷୀ ମୋଚିରାମ ବେହେରା (୭୦) ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।