ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଜି.ଉଦୟଗିରିକୁ ୩ ଦିନ ହେବ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରକୁ ୩ ଦିନ ହେବ ପାଇପ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ସହରବାସୀ ପିଇବା ପାଣି ପାଇଁ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ବଜାର ଛକଠାରୁ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ଛକ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସାହିବାସିନ୍ଦା ବିଶେଷ ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଞ୍ଚ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଞ୍ଚ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ପ୍ରସବ ଓ ପରିବାର ନିୟୋଜନ ପାଇଁ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଞ୍ଚ ନିଆଯାଉଥିବାର ୨ଟି ଭିଡିଓ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୫ଦିନ ହେଲା ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା

ଛତ୍ରପୁର,୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁର ଏନଏସିରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପୌର ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଚୂଡାନ୍ତ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆସିଥିବା ଚିଠି ଅନୁସାରେ ଜିଲାପାଳ ଏହି ଚୂଡାନ୍ତ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ୱାର୍ଡ ସଂରକ୍ଷଣ ତାଲିକା ଆସିଥାଏ।

ସିବିଏସ୍‌ଇ ପରୀକ୍ଷା:  ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଟପ୍ପର ମାମା

ସିବିଏସ୍‌ଇ ପରୀକ୍ଷା: ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଟପ୍ପର ମାମା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୩ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ନିଜର ଘର ନାହିଁ। କେତେବେଳେ ଭଡ଼ାଘରେ ରହୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ମାମୁଘରେ। ବାପା ମୂଲ ଲାଗିଲେ ପରିବାର ଚଳେ। କିନ୍ତୁ ଏତେସବୁ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଭିତରେ ସିବିଏସ୍‌ଇ (ନବୋଦୟ) ପରୀକ୍ଷାରେ ୯୭% ନମ୍ବର ରଖି ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି ଭାରତୀ ମହାରଣା (ମାମା)।

 ହତ୍ୟା ଘଟଣା ସୁପାରିକିଲର ଗିରଫ ବନ୍ଧୁକ, ବୋମା, ଗନ୍‌ ପାଉଡର ଜବତ

ହତ୍ୟା ଘଟଣା ସୁପାରିକିଲର ଗିରଫ ବନ୍ଧୁକ, ବୋମା, ଗନ୍‌ ପାଉଡର ଜବତ

ବୁଗୁଡ଼ା,୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ସୋରଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ସରୋଜ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଶନିବାର ସୁପାରିକିଲର ହାଡିବନ୍ଧୁ ଜେନାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିିଛି।

ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ୮ ଉଦ୍ଧାର

ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ୮ ଉଦ୍ଧାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୩ା୬ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ପ୍ରାୟ ୭ ଯୁବତୀ ଓ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବସରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନେଇଯାଉଥିବା ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଓ ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶନିବାର ଚଢାଉ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି।

ତୁମୁଡିବନ୍ଧରେ କାଳବୈଶାଖୀ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧରେ କାଳବୈଶାଖୀ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ମାଣପୁର ଗ୍ରାମର ୧୧ ବଖରା ଘରର ଆଜବେଷ୍ଟସ୍‌ ଉଡିଯାଇଥିବାବେଳେ ବହୁ ବଡବଡ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଛି। ଫଳରେ ଘରେ ଥିବା ଆସବାବପତ୍ର ଓ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟାରେ ପ୍ରବଳ ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ସହ ବର୍ଷା ଓ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ପବନରେ ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ନାୟକ, ରାଜୁ ନାୟକ, ସଞ୍ଚତ୍ତ ନାୟକ, ଜିରା ପରାସେଠ, ମଣ୍ଡଳ ନାୟକ, ନୀଳାଦ୍ରି ପ୍ରଧାନ, ଗଜେନ୍ଦ୍ର ପରାସେଠ, ବଳରାମ ପାତ୍ର, ରୁଦ୍ର ପରସେଠ, ଚିତ୍ର ନାୟକ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଘର ଉଡି ଯାଇଛି।

ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଟ୍ରକ ଓଲଟିଲା

ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଟ୍ରକ ଓଲଟିଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତାରସିଂ-ଦଶପଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଘୋଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ରୁ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଲିକ୍‌ ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ବିପଦ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ରାତିରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ପ୍ରକାଶଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଧରି ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଆସିକା ଚିନି କାରଖାନାକୁ ଆସୁଥିଲା। ବାଟରେ ଘୋଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ଗାଡ଼ିର ଚାଳକ ଭାରସାଭ୍ୟ ହରାଇବାରୁ ଟ୍ରକଟି ରାସ୍ତା ଉପରେ ଓଲଟି ପଡ଼ିଥିଲା। ଚାଳକଙ୍କୁ ଠାବ କରିବା ପରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପି.କେ.ସାହୁ ଏଠାରେ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ସଚିବ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ସଚିବ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ମହାପାତ୍ର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତର ଲବନ୍ୟନଗର ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ଓଡିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକାମାନେ କରିଥିବା କଦଳୀ ଚାଷ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ସୋରଡାରେ ‘ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋରଡାରେ ‘ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋରଡା,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୋରଡା ପଞ୍ଚାନନ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ‘ଆମ ଗଁା, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୫ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ତାକରଡା, କରଚୁଲିରେ ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ତାକରଡା, କରଚୁଲିରେ ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ତାକରଡ଼ା ଓ କରଚୁଲି ଗ୍ରାମରେ ଶିକ୍ଷାଧିକାର ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ୨ଗ୍ରାମରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷାଧିକାର ଆଇନ, ୬ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ମାଗଣା ଓ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା, ଶିଶୁଶ୍ରମିକ ପ୍ରଥାର ବିରୋଧ ଓ ଉଚ୍ଛେଦ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷା କମିଟି ଗଠନ ଓ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗାଈ ଗୁହାଳ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗାଈ ଗୁହାଳ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶନିବାର କଳମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଏନେଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସନ୍ଦେହରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯୁବକ ଅଟକ: ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ

ସନ୍ଦେହରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯୁବକ ଅଟକ: ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ରଟିଙ୍ଗିଆ ନିକଟସ୍ଥ ତୁମୁସିଙ୍ଗିଆ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲୁଥିଲେ ା ତାଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସନ୍ଦେହ କରି ପିଲାଚୋର ଭାବି ଗ୍ରାମବାସୀ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ।

ବଜ୍ରପାତରେ ୪ ଗୋରୁ  ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୪ ଗୋରୁ ମୃତ

ପୋଲସରା,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ପାଣ୍ଡିରିପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ପାଣ୍ଡିରିପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବବଜ୍ରପାତ ସହ ପ୍ରବଳ ପବନ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା।ଏଥିରେ ୪ ଗୋରୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛି।

ରାଜସ୍ବ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ରାଜସ୍ବ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

କୋଦଳା,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦମେଖ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ରାଜସ୍ବ ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ବିଭାଗୀୟ ବୈଠକ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ବିଭାଗୀୟ ବୈଠକ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସର ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଶନିବାର ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଅଜୟ ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଶିଶୁ ଓ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଯାତନା ବଢୁଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ କିପରି ରୋକାଯାଇପାରିବ, କନ୍ୟାରତ୍ନଙ୍କୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇପାରିବ ସେ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ବିଧାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ପୋଚାଲୁଣ୍ଡିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଶିଳାନ୍ୟାସ ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସାହୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପାଦିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାଠାରୁ ବିଷ୍ଣୁଚକ୍ର ଏବଂ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାଠାରୁ ରାମଗଡ଼ ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତୀକରଣ ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଲାଗି ବିଧାୟକ ସାହୁ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବରୁଣ ସେନାପତି, ରେବତୀ ମୋହନ ନାୟକ, ଇ. ମଦନ ଗୋପାଳ ଦୋରା, ଟୁକୁନା ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସମେତ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ, ସରପଞ୍ଚ, ସମିତିସଭ୍ୟ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

୭ରେ ଶେରଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିବ ‘ପରୀ ରଥ’: ସ୍ବାଗତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

୭ରେ ଶେରଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିବ ‘ପରୀ ରଥ’: ସ୍ବାଗତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଶେରଗଡ଼,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଶେରଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ‘ପରୀ ରଥ’ ଜୁନ ୭ରେ ଗୋଠଗାଁ ଏବଂ ଶେରଗଡରେ ପହଞ୍ଚି ସଚେତନ କରିବ। ଏହି ରଥକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଶନିବାର ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୭ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧ: ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

୭ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧ: ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

ଶେରଗଡ଼,୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ କାଦୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ଝଞ୍ଜାବତୀ ନାଳର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଏକ ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାମ ବନ୍ଦ କରିବା ଲାଗି ୭ ଗ୍ରାମର ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଥିଲେ।

ଟ୍ରକ୍‌ ତଳେ ଚାପିହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ତଳେ ଚାପିହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ବୁଗୁଡ଼ା, ୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଙ୍ଗଳପୁର ବାଲିଝିରି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ଶନିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଲାବଣ୍ୟ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ(୫୮)।

ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କଥା ହେବେ ୫ରେ

ଛତ୍ରପୁର,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆସନ୍ତା ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା (ଅର୍ବାନ୍‌)ର ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନଫେରେନ୍ସ ଜରିଆରେ ଭାବର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଉକ୍ତ ଦିନ ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୯ଟାରେ ଜିଲା ସଦରମହକୁମାରେ ଥିବା ଏନ୍‌ଆଇସିର ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ହଲ୍‌ରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ ହେବ।

ବଜ୍ରପାତରେ ୧୩ ଛେଳି ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୧୩ ଛେଳି ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଗାୟଗଣ୍ଡାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବର୍ଷା ପବନ ସହ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ବଜ୍ରପାତରେ ଆଦିବାସୀ କଲୋନୀ ନିକଟ ଏକ ଗଛମୂଳେ ଥିବା ୧୩ ଛେଳି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୩ଟି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାରସିଂ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମୃତ ଛେଳି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ଗାୟଗଣ୍ଡାର ଉଗ୍ରସେନ ମଳିକ ଏବଂ ବିମଳ ଜାନି ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ: ବଦଳିଲେ ୫ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨ା୬ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ବଦଳି ହୋଇଛି। ୫ ବିଭାଗରେ ଖାଲି ପଡିଥିବା ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ପଦବୀରେ ଉକ୍ତ ବିଭାଗର ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟଭାବେ ପ୍ରଫେସର ଅନିଲ କୁମାର ସାହୁ ଏବଂ ପ୍ରଫେସର ସୁଧାକର ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଅର୍ଥନୀତି ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି।

ବରିଷ୍ଠ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଅଫିସରଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବରିଷ୍ଠ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଅଫିସରଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨ା୬: ଏକ ଦୋକନର ପିପିଏମ ଲାଇସେନ୍ସ ନବୀକରଣ ଓ ତାହାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେବା ପାଇଁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଅଫିସର ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ବେହେରା ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ।