ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଜେଲ ଗଲେ ବାପପୁଅ

ଜେଲ ଗଲେ ବାପପୁଅ

କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି,୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ରବିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଲୋଚାପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ଖଞ୍ଜପଡ଼ିଆ ସାହିର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବେହେରା ଓ ପୁଅ ଇଲୁ। 

ବିଶ୍ୱ ଶ୍ରବଣବାଧିତ ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଶ୍ରବଣବାଧିତ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧।୧୦-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଶ୍ରବଣ ବାଧିତ ଦିବସ ରବିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭଯାତ୍ରା ହୋଇଥିଲା । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ

୨ ମୃତ ବାର୍‌ହା ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

୨ ମୃତ ବାର୍‌ହା ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧।୧୦- ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନବିଭାଗ ମୋବାଇଲ ଷ୍ଟାଫ୍‌ ଶନିବାର ରାତିରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କଠାରୁ ୨ଟି ମୃତ ବାରହା ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଶିକାରୀ ହେଲେ ବାହାଦୂରପେଟା ଅଞ୍ଚଳର ଡି.ଧରମା।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧।୧୦-ବଡବଜାର ଥାନା ପୋଲିସ ଏକ ବଡଧରଣର ଡକାୟତି ଯୋଜନାକୁ ପଣ୍ଡ କରିଛି। ରବିବାର ୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ୩ ଖଣ୍ଡା ଓ ୨ଟି ବୋମା ଜବତ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରଙ୍ଗୁଣୀବନ୍ଧ ସାହି ପ୍ରଥମ ଲେନ୍‌ର ଅନିଲ 

ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ ରୋକିବାକୁ ସଚେତନତା

ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ ରୋକିବାକୁ ସଚେତନତା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଏକ ତରଫା ଭଲ ପାଇବାକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ହେଉଥିବା ନଜିର ରହିଛି । ଏହାକୁ କିଭଳି ରୋକାଯାଇ ପାରିବ ଏବଂ ଏସିଡ ମାଡ଼ ହୋଇଥିଲେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ମିଳୁଥିବା 

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲୁଟ୍‌

ଶଙ୍କରାଖୋଲ,୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଟିକାବାଲି ଥାନା ଶଙ୍କରାଖୋଲଠାରୁ ୨ କିମି ଦୂର ଗୁଡ୍ରିଗଁାରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଓ ବୋମା ପକାଇ ଭୟଭୀତ କରି ଜଣେ କୁକୁଡା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ 

କୃଷି, କୃଷକ ବଞ୍ଚତ୍ଲେ ଦେଶ ବଞ୍ଚତ୍ବ

କୃଷି, କୃଷକ ବଞ୍ଚତ୍ଲେ ଦେଶ ବଞ୍ଚତ୍ବ

ଗୋପାଳପୁର,୧ା୧୦- ସହଯୋଗିତା-୨୦୧୮ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ବୈଭବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର କୃଷକ ସଶକ୍ତୀ, କୃଷକ ମେଳା ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳ ପରିମଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ : ୫ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ : ୫ ଗିରଫ

ଆସିକା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଥାନା ବାଲିଛାଇ ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆଆଡ୍ଡାରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ଏହି ଜୁଆଆଡ୍ଡାରୁ ୫ଜଣ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ନଗଦ ୨୫ ହଜାର ଏକଶହ ଟଙ୍କା, ୨ଟି ବାଇକ୍‌ ଓ ୪ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ଫୋନ ଜବତ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ କେ.ନୂଆପଲ୍ଲୀ, ଢଉଗାଁ, ଆସିକା ଖମ୍ବେଶ୍ୱରୀପାଟଣା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳର। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିକା ଥାନାରେ ନଂ.୩୦୮/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଆଇଆଇସି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚାନ୍ଦା, ବଟି ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସର ତତ୍ପରତା

ଆସିକା,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆଗକୁ ପାର୍ବଣର ଋତୁ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାନ୍ଦା ଓ ବଟି ଉପରେ କଟକଟା ଲାଗି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରବିବାର ଆସିକା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଡାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଯୋଗେ ଆସିକା ସହର ଓ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଚାର କରାଯାଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିବା ଲାଗି ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି।

ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଜୀବ ଅବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ

ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଜୀବ ଅବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୩୦।୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ୪ନଂ ୱାର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପିଚିପିଚା ନଗରର ୪୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରବିବାର ରାଜୀବ ଅବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜୁ ମହିଳା ସମାବେଶ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଜୁ ମହିଳା ସମାବେଶ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ମହିଳା ସମାବେଶ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶ୍ୟାମଳାଈ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ

ଜ.ଉଦୟଗିରି, ୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ର ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ ରବିବାର ସକାଳେ ଜି.ଉଦୟଗିରିଠାରେ ପହଞ୍ଚି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଜପା ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର ସଫେଇ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନକୁ ସଫଳ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ପକ୍ଷରୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ସିମନବାଡ଼ି ଠାରେ ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳ ସମ୍ମିଳନୀ

ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ଭଞ୍ଜନଗର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳ ସମ୍ମିଳନୀ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଆଇନ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ବାଲୁକା ଆଇନ ସହାୟତା ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଲାଲସିଂ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଏକ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଜିପିଟିଏ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଜିପିଟିଏ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌/ଗଞ୍ଜାମ,୩୦ା୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଜାଲରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଜିପିଟିଏ ଏମ୍‌.ସୁପ୍ରଭା ଦେବୀ ା ଜଣେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଠିକାଦାରଙ୍କଠାରୁ ୧୨ଶହ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ପ୍ରମାଣିତ ହେବା ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶନିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ା ପରେ ତାଙ୍କ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବାସଭବନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସ୍‌ପି ମାୟାଧର ସ୍ବାଇଁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ା ପ୍ରକାଶଯେ, ରମ୍ଭା ଥାନା ଖଟୁକୁଡା ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ କୁମାର ଛଟେଇ ଜଣେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଠିକାଦାର ା ସେ ନିକଟରେ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏକ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିସାରିଛନ୍ତିା ପ୍ରକଳ୍ପ ବାବଦକୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଇଏମ୍‌ଡି(ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଜମା) ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସେ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ଜିପିଟିଏ ଏମ୍‌.ସୁପ୍ରଭା ଦେବୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରଭା ତାଙ୍କୁ ୩୨ଶହ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଦେବାକୁ କହିବାରୁ ସେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ା ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଦୂରରେ ଛକି ରହିଥିଲେ ା 

ବିଏମ୍‌ସି ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେବେ ଜିଲାପାଳ

ବିଏମ୍‌ସି ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେବେ ଜିଲାପାଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦ା୯- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ର ନିର୍ବାଚିତ ମେୟର, ଡେପୁଟି ମେୟର ଓ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ୫ ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ରବିବାର ପୂରିବ। ଶନିବାର ଶେଷ ସାଧାରଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମେୟର କେ. ମାଧବୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। କମିଶନର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂ ରାଠୋର ମହାନଗରରେ ଗତ ୫ ବର୍ଷରେ ବହୁମୁଖୀ ବିକାଶ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ସ୍ବଚ୍ଛ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ରହ୍ମପୁର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କର୍ପୋରେଟରମାନଙ୍କ ସକ୍ରିୟ ସହଯୋଗରେ ଫଳପ୍ରଦ ରୂପାୟନ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ । ବୈଠକରେ ଡେପୁଟି ମେୟର ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ନାୟକ, ଡେପୁଟି କମିଶନର ସୌରୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଫିସର ଓ  ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ମହାନଗରର ସମସ୍ତ ୪୦ ୱାର୍ଡକୁ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଭାବେ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବାର ବୈଠକରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।  

ମହିଳାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମାଡରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳକଲୋନୀ ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାରରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଘରେ ପଶି ଜଣେ ଯୁବକ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆହତ ମହିଳା ଜଣକ ହେଲେ ବ୍ୟବସାୟୀ ସୀମାଞ୍ଚଳ ପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ। ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ପୁଞ୍ଜିକୟାଁ ଛକ ପୋଡ଼ାମାରି ରୋଡରେ ରହୁଥିବା ସୁନୀଲ କୁମାର ସାହୁ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ସୀମାଞ୍ଚଙ୍କ ଘରେ ପଶି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ।  ଖବର ପାଇ ସୀମାଞ୍ଚଳ ଘରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ସୁନୀଲ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଆଖପାଖ ଲୋକେ ଘେରିଯାଇ ସୁନୀଲଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଦିଗପହଣ୍ଡି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଆହତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ବେକରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି। 

ବଜ୍ରପାତରେ ୪ ଗୋରୁ ମୃତ, ମହିଳା ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ବଜ୍ରପାତରେ ବୁଦୁଲିର ଜଣେ ମହିଳା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରଜନୀ ଗୌଡ଼। ବଜ୍ରପାତରେ ତାଙ୍କର ୪ଟି ଗୋରୁ ଓ ଗୋଟିଏ ଛେଳିର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରଜନୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭଞ୍ଜନଗର ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶଯେ, ରଜନୀ ଗାଈ କୁଅଁାର କାଜୁ ତୋଟା ନିକଟରେ ପକାଇଛନ୍ତି। ରାତିରେ ଗାଈ ଓ ଛେଳିଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ବଜ୍ରପାତର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୩୦ା୯- ବିବାହ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିବା ମାମଲାର ରାୟ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା ଫୁଲବାଣୀ ପୋକ୍‌ସୋ କୋର୍ଟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ସୁଶାନ୍ତ ପଟେଲ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଅନାଦାୟ ଅଧିକ ୩ ବର୍ଷ ୪ ମାସ ଜେଲ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ା ଜରିମାନା ବାବଦ ଟଙ୍କା ପୀଡିତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତିି ା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ରାଇକିଆ ଥାନା ଗୁଡ୍ରିବାଡା ଗ୍ରାମର ବିଶ୍ୱ ଦିଗାଲ ଓରଫ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ନାୟକ ା ୨୦୧୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦ରେ ସାରଙ୍ଗଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକା ତଥା ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ଏକ ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକରେ ଆସି ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଘରକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ।

ଟ୍ରେନରୁ ଖସି ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା, ୩୦ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି  ଏସ୍‌.ଛଚିନା ପଞ୍ଚାୟତ ମଠବରିଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାମକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରେନରୁ ଖସି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି।  ମୃତକ  ହେଲେ କାଳିଆ ଦାସ (୪୭)। କାଳିଆ କିଛିଦିନ ତଳେ ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ସହ ଗୁଜରାଟର ସୁରଟକୁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଗ୍ରାମକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୮ ତାରିଖରେ ଅନୁଗୋଳଠାରେ ଟ୍ରେନରୁ ଖସି ପଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ରେଳବାଇ ପୋଲିସ କାଳିଆଙ୍କ ମୃତଦେହ  ଅନୁଗୋଳ ମେଡିକାଲକୁ ନେବା ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଫୋନରେ ଜଣାଇଥିଲେ। 

ଧରାକୋଟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ଧରାକୋଟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ଧରାକୋଟ,୩୦ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଛି। ଫଳରେ ଗ୍ରାହକ ଏଠାରୁ ମୁହଁ ଫେରାଉଛନ୍ତି। ଏହି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ଲକର ୧୮ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକେ ଏବଂ ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମାସିକ ଦରମାଠାରୁ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଅନୁଦାନ ଆଦି କାମ ପାଇଁ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି। ମାତ୍ର ସୀମିତ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ସମସ୍ତେ ଅତିଷ୍ଠ। ଏହା ଗ୍ରାହକ ସେବାର ଏକମାତ୍ର ମାଧ୍ୟମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର କାରବାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେବା ବଦଳରେ କମୁଛି। ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରିର ଲୋକେ ଲମ୍ବା ଧାଡିରେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ହିନସ୍ତା ହେବା ସହ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରକ୍ତିର ମଧ୍ୟ ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। 

ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି

ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି

ଗଞ୍ଜାମ,୩୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ବିଡିଓ ଜ୍ୟୋତି ଶଙ୍କର ରାଏଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଛତ୍ରପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଦେବବ୍ରତ ସାହୁ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ, ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଟି. ଲୋକେଶ, ଜିଲା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମଲାଣ ପ୍ରମୁଖ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଫିସର ଗୋପାଳ କୃଷ୍ଣ ପଣ୍ଡା ୨୦୧୮ରୁ୧୯ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ିକରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ତଥା ଡଗୱେଲ, ଗାଈଗୁହାଳ, ଖେଳ ପଡ଼ିଆ, ପାନୀୟ ଜଳ, ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଚାରା ରୋପଣ, କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଆଦି ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ବ୍ୟୟବରାଦ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।