Dharitri News

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭୋଜି ଖାଇ ୨ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ଭୋଜି ଖାଇ ୨ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର

ପାତ୍ରପୁର, ୨୮।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଆଙ୍କୁଲି ପଞ୍ଚାୟତ କରଡାଗଡ ଗଁାରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଭୋଜି ଖାଇ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ଧନୁ ବେହେରା (୬୦) ଓ ସୁଧ ବେହେରା (୫୭)।

ମଞ୍ଚରେ ନାଚିଲେ ବିଧାୟକ, ଜିଲାପାଳ

ମଞ୍ଚରେ ନାଚିଲେ ବିଧାୟକ, ଜିଲାପାଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୧୨- ଦୀର୍ଘ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନର ସୁଯୋଗ ଦେବା ପରେ ଶେଷରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବ। ଶେଷ ସନ୍ଧ୍ୟାର ଆକର୍ଷଣ ଥିଲେ ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଜଣାଶୁଣା ଗାୟକ ଏଲ୍‌.ଭି. ରେଭନ୍ଥ। ସେ ଉଭୟ ଭାଷାରେ ଅନେକ ଗୀତ ଗାଇ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନଚାଇ ଦେଇଥିଲେ।

କାର୍‌ରୁ ହଟିବ ବୁଲ୍‌ବାର୍‌

କାର୍‌ରୁ ହଟିବ ବୁଲ୍‌ବାର୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୧୨- ନିଜ କାର୍‌କୁ ନିଜ ପସନ୍ଦ ଅନୁଯାୟୀ ସଜାଇବା ଏବଂ ଡିଜାଇନ୍‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଅନେକ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି। ଭଳିକି ଭଳି ରୂପରେ ସଜାଇଥାନ୍ତି। ଆଉ ସାଜସଜା ବେଳେ ଆର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥାଏ ବୁଲ୍‌ବାର୍‌ ଏବଂ କ୍ରାସ୍‌ ଗାର୍ଡ଼। କାର୍‌ର ସମ୍ମୁଖ ପଟରେ ବିଭିନ୍ନ ଡିଜାଇନ୍‌ର ବୁଲ୍‌ବାର୍‌ ଲାଗିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି କୌଣସି ପ୍ରକାର ଡିଜାଇନ୍‌ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନର ବୈଠକ, ୩ ସବ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଖୋଲିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନର ବୈଠକ, ୩ ସବ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଖୋଲିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨- ଫୁଲବାଣୀ ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବରେ ଗୁରୁବାର ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନରେ ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଫୁଲବାଣୀରେ ଥିବା ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଫୁଲବାଣୀ ସମେତ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଏବଂ ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବ୍ଲକକୁ ଯାଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ  ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୪ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୪ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ) -କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି। ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ଜାରି ରହିଛି।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

ପାଟପୁର,୨୮।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଦୟାନିଧିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବଢିଆ ଉସ୍ତା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଧାୟିକା ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା

ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୭।୧୨- ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବର ବୁଧବାର ଚତୁର୍ଥ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଷ୍ଟେଜ୍‌କୁ ରକିଂ କରିଥିଲେ ନେହା କକ୍କର। ବଲିବୁଡ୍‌ର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ଦେଖିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗୀତ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼। ଷ୍ଟେଜ୍‌କୁ ନେହା ପ୍ରବେଶ କରିବା କ୍ଷଣି ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରଚୁର କରତାଳି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଆଖି ଆଗରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦେଖି ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ନେହା।

ଅଙ୍ଗାରଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଅଙ୍ଗାରଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଙ୍ଗାରଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ସକାଳ ୬ଟାରୁ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ସୁମଣ୍ଡଳଠାରୁ ସାଳିଆ ଡ୍ୟାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଅଙ୍ଗାରଗାଁ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

 ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହକୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ କଟ୍ରିଙ୍ଗିଆ କାମପଦର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ମୃତକ ହେଲେ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଖେଟି ଓରଫ ହାଡ଼ି ।

ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ: ଗଞ୍ଜେଇ, ମଦ ଜବତ

ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ: ଗଞ୍ଜେଇ, ମଦ ଜବତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ, ଦେଶୀ ମଦ ଓ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବଡ ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରାଯିବା ସହ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

କାଠ ବୋଝେଇ ଡାଲା ଅଟୋ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

କାଠ ବୋଝେଇ ଡାଲା ଅଟୋ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡ଼ାକରାବାଡ଼ିଠାରୁ କାନସୁକା ରାସ୍ତା ମଝିରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ବନ ବିଭାଗ ଜାଳେଣି କାଠ ବୋଝେଇ ଏକ ଡ଼ାଲାଅଟୋ ଜବତ କରି ଚାଳକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ନୂଆଗାଁ ପୁରୁଣା ସେତୁ ଦବିଲା

ନୂଆଗାଁ ପୁରୁଣା ସେତୁ ଦବିଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆଗାଁଠାରେ ବଡ଼ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ପୁରୁଣା ସେତୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଦବିବା ଦ୍ୱାରା ଗୋଟିଏ ପିଲରରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ

ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଜଣେ ଚକ୍ଷୁବାଧିତ ମହିଳା ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଉପରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ହୋଇଥିଲେ।

ମୃତ ବାର୍‌ହା ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ମୃତ ବାର୍‌ହା ଜବତ, ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡ଼ାକରାବାଡ଼ିଠାରୁ କାନଶୁକା କ୍ଷେତ ମଝିରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଫାଶରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବାର୍‌ହାକୁ ବନ ବିଭାଗ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଡ଼ାକରାବାଡ଼ି ଗ୍ରାମର କବିରାଜ ନାୟକ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବନ ବିଭାଗ ୪୦୦ ମିଟର ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ଗୋଟିଏ ସାଇକେଲ, ୨୫ଟି କାଠି, ୨୫ଟି ବୋତଲ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି। ଏନେଇ ବନ ବିଭାଗ କେସ ନଂ ୪୦୨/୧୭-୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି କବିରାଜଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ଶୀତରେ ଥରୁଛି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି

ଶୀତରେ ଥରୁଛି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସମଗ୍ର ଜିଲା ଏବେ ଶୀତରେ ଥରୁଛି। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଥମ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି। ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩.୫ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିବା ବେଳେ ଫୁଲବାଣୀରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ରହିଛି ୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲ୍‌ସିୟସ୍‌।

ଭିଆଇପି ହସାଇଲେ, ଏମ୍‌ଜେ-୫ ନଚାଇଲେ

ଭିଆଇପି ହସାଇଲେ, ଏମ୍‌ଜେ-୫ ନଚାଇଲେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବର ମଙ୍ଗଳବାର ଥିଲା ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା। ଏହି ସନ୍ଧ୍ୟାର ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା ଜଣାଶୁଣା ମିମିକ୍ରି କଳାକାର ଭିଆଇପି ଏବଂ ଏମ୍‌ଜେ-୫। ଭିଆଇପି ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଣ୍ଠର ନକଲ କରି ସେଥିରେ ହାସ୍ୟ ଭରିଦେଇଥିଲେ। ସୁଖ୍‌ୱିନ୍ଦର ସିଂ କଣ୍ଠରେ କେତେକ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ । ଆଉ ସେଇ ଗୀତଗୁଡ଼ିକକୁ ନିଜସ୍ବ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ହାସ୍ୟରେ ଭରିଦେଇଥିଲେ।

ଅପେରା ପରିବେଷଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଅପେରା ପରିବେଷଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମ ଶଙ୍ଖରାଜ ପଡ଼ିଆରେ ଯାତ୍ରା ପରିବେଷଣକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଛି। ଏନେଇ ସପକ୍ଷବାଦୀ ଓ ବିପକ୍ଷବାଦୀ ଦୁଇ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଲାଗି ରହିଛି।

ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ

ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ

ଆସିକା ୨୬।୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମଙ୍ଗଳବାର ଆସିକାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଏକ ଯୌତୁକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦଣ୍ଡାଦେଶ ପାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ହେଲେ ଆଶୁତୋଷ ତ୍ରିପାଠୀ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କ୍ଷତ୍ରିୟବରପୁର ଗ୍ରାମରେ ୨୦୧୪ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ମହାନ୍ତି ଉକ୍ତ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ପୃଥକ ପୃଥକ ୩ଟି ଦଫା ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିକରେ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ, ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଫାରେ ୨ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଏବଂ ତୃତୀୟ ଦଫାରେ ୬ ମାସ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ହାଇକୋର୍ଟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଅଚାନକ କୋର୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ

ହାଇକୋର୍ଟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଅଚାନକ କୋର୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ବିଶ୍ୱନାଥ ରଥ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଚାନକ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ବାର ଆସୋସିଏଶନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଚାରପତି କିଛି ସମୟ ଅଟକି ଆଇନଜୀବୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟର ବିଚାରପତିଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଡିବିରୁ ନିଅଁ। ଲାଗି ନାବାଳିକା ମୃତ

ଡିବିରୁ ନିଅଁ। ଲାଗି ନାବାଳିକା ମୃତ

ମୋହନା,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଡିବିରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ସୋମବାର ମୋହନା ବ୍ଲକ ଅଡବା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଣିଗଣ୍ଡା ନୁଆ ସାହିର ସରସ୍ବତୀ ମାଝୀ (୧୫)ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବଡ଼ଦିନ ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ୪ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି

ବଡ଼ଦିନ ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ୪ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନରେ ବଡ଼ଦିନ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ପାଳନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମଧ୍ୟରାତ୍ର ପରେ ଟାଉନର ୪ ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ସରକାରୀ ଚକ୍ରାନ୍ତ

ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ସରକାରୀ ଚକ୍ରାନ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ଏକଦା ଲାଭଦାୟକ ସଂସ୍ଥା ଥିଲା ଓଡ଼ିଶା ସଡ଼କ ପରିବହନ ନିଗମ(ଓଏସ୍‌ଆର୍‌ଟିସି)। ହେଲେ ସରକାରଙ୍କ ଆନ୍ତରିକତା ଅଭାବ ଯୋଗୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଙ୍ଗୁ ହୋଇଗଲାଣି ଏହି ସଂସ୍ଥା। ବହୁ କ୍ଷତିରେ ଚାଲିଛି। ଏପରିକି ଓଏସ୍‌ଆର୍‌ଟିସିକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଚକ୍ରାନ୍ତ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଓଏସ୍‌ଆର୍‌ଟିସି କର୍ମଚାରୀ ମହାସଂଘ ତରଫରୁ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରାଯିବା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ରାଜସ୍ବ କମିଶନର୍‌ଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

‘ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ଯାଏ ଧାରଣାରୁ ଓହରିବୁନି’

‘ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ଯାଏ ଧାରଣାରୁ ଓହରିବୁନି’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୬।୧୨- ୭ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ ନର୍ସମାନଙ୍କ ଧାରଣା ମଙ୍ଗଳବାର ୬ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ତେବେ ସେମାନେ ନିଜ ଯିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଚାଲୁ ରହିବ। କେହିବି ଏଥିରୁ ଓହରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନର୍ସମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ, ସମସ୍ତ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର କାଏମ

ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ, ସମସ୍ତ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର କାଏମ

ଶେରଗଡ,୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକର ତିନୋଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯ରେ ଭୋଟ ହେବ। ଏନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଥିଲା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ। ବିଡିଓ ସୁରଞ୍ଜନ କୁମାର ସାହୁ, ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରୀ ସହଦେବ ମହାରଣା ,ଏବିଡିଓ ଅରୁଣ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଓ ଥାନାଅଧିକାରୀ ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ା