ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ପରଲୋକ, କୋର୍ଟକାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଭି.ଏ. ମହୋତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବୁଧବାର ଦିଗପହଣ୍ଡି କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ ଚିଠି ହସ୍ତଗତ ହେବା ପରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି କୋର୍ଟର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଖେମୁଣ୍ଡି ଓକିଲ ସଂଘ ଓ କର୍ମଚାରୀ ବୃନ୍ଦଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବର୍ଗତ ଆତ୍ମାର ସଦ୍‌ଗତି କାମନା କରିବା ସହ ଶୋକ ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ କୁନା ବେହେରା ଆହତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ କୁନା ବେହେରା ଆହତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୪।୭: ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଆଉ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛି। ଏଥିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ କୁନା ବେହେରା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି ଓ ଗୋଟିଏ ବାଇକ ଜବତ କରାଯାଇଛି। କୁନାଙ୍କ ଡାହଣ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଛି।

ସ୍ବାଭାବିକ ହେଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୭: ବୁଧବାର ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି। ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ କରି ଗତ ରବିବାରଠାରୁ ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ ତରଫରୁ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏ ନେଇ ସଚିବାଳୟରେ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅନାଥ ୪ ଝିଅ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଆଶ୍ରୟ

ଅନାଥ ୪ ଝିଅ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଆଶ୍ରୟ

ଛତ୍ରପୁର, ୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.):ମା’ ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇ ୪ ଝିଅ ଏବେ ଅନାଥ। ଜେଜେ ବାପା ସେମାନଙ୍କୁ ଆଡ ଆଖିରେ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ଅଜା ଆଈ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ପଡିଛି ସେମାନଙ୍କୁ। ଏମାନେ ହେଲେ ସଞ୍ଜନା ନାୟକ, କମଳା ନାୟକ, ତୁଳସୀ ନାୟକ ଓ ଚୁମୁକି ନାୟକ। ଏମାନଙ୍କର ଉଭୟ ଅଜା ଓ ଜେଜେବାପାଙ୍କ ଘର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ କୋଦଳାରେ।

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆହ୍ବାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୭- ଗୋପାଳପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସର ସାଂଗଠନିକ ବୈଠକ ସୋମବାର ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୌର ଏବଂ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନିକଟତର ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁ ଦଳର କର୍ମୀମାନେ ଏବେଠୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ବିଜେଡ଼ି ଏବଂ ଭାଜପାକୁ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅତୀତର କଂଗ୍ରେସର ଦୁର୍ଗ ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପୁନର୍ବାର ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରୁ କର୍ମୀମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟାପକ ନିଯୁକ୍ତିର ଯାଞ୍ଚ ହେବ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧ୍ୟାପକ ନିଯୁକ୍ତିର ଯାଞ୍ଚ ହେବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୭- ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟାପକ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗୀୟ ସ୍ତରରେ ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ସରଜମିନ୍‌ ତଦନ୍ତ ହେବ। ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ପି.କେ. ଦାସ ନିଜେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାର ଯାଞ୍ଚ କରିବେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଏ ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଦାସ ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪ା୭- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ସମେତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଚୋରି ଡକାୟତି ତଥା ରାହାଜାନି ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ରହି ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର କେ. ରମାଙ୍କୁ ୫ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଥିଲା। ରମାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସ ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ବେଳେ ତାହାକୁ କୋର୍ଟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଜ୍‌ ଏ ନେଇ ଅନୁମତି ଦେଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କେ. ରମାଙ୍କ ନାମରେ ଚୋରି, ଡକାୟତି ଭଳି ବହୁ ମାମଲା ରହିଛି। ସେହିପରି ୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ ତାରିଖରେ ଏକ ଡକାୟତି ମାମଲାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗୋଷାଣୀନୂଆଗଁା ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡି କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମେଲିଆପୁଟି ଥାନାରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଡକାୟତି ମାମଲା ରହିଥିବାରୁ ତାହାର ଖୋଳତାଡ ଓ ପଚରା ଉଚୁରା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୫ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବା ଲାଗି ମେଲିଆପୁଟି ପୋଲିସ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଡିଏଫଓ ଗିରଫ ମାମଲା: ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪ା୭- ଭଞ୍ଜନଗର ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁଷର ବନବିଭାଗର ବନ ଅଧିକାରୀ (ଡିଏଫ୍‌ଓ)ବିଜୟ କେତନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ନାମରେ ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ନେଇ ଗତ ଜୁନ୍‌ ୨୭ ତାରିଖରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ନାମରେ ୩ କୋଟି ୨୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ଥାବର ଓ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ସେ ଗିରଫ ହୋଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମଣ୍ଡଳ କାରାଗାରକୁ ଯାଇଥିଲେ।ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇ ପଚାରା ଉଚୁରା କରାଯାଇଥିଲା।

ଧୋବାବନ୍ଧରେ ବୁଡି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୪ା୭: ଧୋବାବନ୍ଧରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଯାଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବଡବଜାର ଥାନା ଅଧୀନ ଶ୍ରାଗୁଣାସାହି ଅଞ୍ଚଳର ବିଶ୍ୱ ରଞ୍ଜନ ସେଠୀ। ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବିଶ୍ୱ ରଞ୍ଜନ ନିକଟରେ ଥିବା ଧୋବବନ୍ଧକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଅସାବଧନତାରୁ ମଝିକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ନିକଟରେ ଥିବା କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେତବେଳକୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିସାରିଥିଲା।

ଛତ୍ରପୁରରେ ଚୋର ମାତିଲେ

ଛତ୍ରପୁର, ୪।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.):ଛତ୍ରପୁର ସହରରେ ଏବେ ଚୋରଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ଛତ୍ରପୁର ଏନ୍‌ଏସି ଏକାମ୍ର ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରମାନେ କଳାକନା ବୁଲାଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ରାତିରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ଘରୁ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ହୋଇଛି।

କନ୍ଧମାଳରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି, ଜନଜାତି ମଙ୍ଗଳ କମିଟି ସଦସ୍ୟ

କନ୍ଧମାଳରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି, ଜନଜାତି ମଙ୍ଗଳ କମିଟି ସଦସ୍ୟ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୪ା୭:କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ବିଧାନସଭା ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ମଙ୍ଗଳ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଫୁଲବାଣୀ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏହି କମିଟି ବୁଧବାର କ.ନୂଆଗଁା ଦେଇ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଓ ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରିବ। ବାଟରେ ଫୁଲବାଣୀ, ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଆଶ୍ରମ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଯାଇ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ। ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଦତ୍ତ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ପିଲାମାନେ ପାଉଛନ୍ତିି କି ନାହିଁ ପଚାରି ବୁଝିବା ସହ ଭିତ୍ତିିଭୂମିର ତଦାରଖ କରିବେ। ବାଲିଗୁଡା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକ ବଙ୍ଗଳାରେ ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପି, ଆଇଟିଡିଏ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମସ୍ତ ବିଷୟରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବେ। ଏହାପରେ କମିଟି ରାୟଗଡା ଗସ୍ତ କରିବ। ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସମେତ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଗାର୍ଡ ଅଫ ଅନର ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ନଦୀ ପଠାରୁ ୩ ବାଲିଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ପାତ୍ରପୁର,୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାତ୍ରପୁର ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୀମପୁର ବାହୁଦା ନଦୀ ପଠାରେ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଗତ ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟାରେ ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନ ମିଳିତ ଭାବେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଆନ୍ଧ୍ର ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ୩ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଓ ଏକ ବାଇକ୍‌ ପ୍ରଶାସନ ଜବତ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ପାତ୍ରପୁର,୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜରଡ଼ା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜରଡା ପୋଲିସ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ କାଞ୍ଚୁଲି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ରେଡ୍ଡୀ।

ଅଟୋରିକ୍ସା ଓଲଟି ୩ ଆହତ

ଅଟୋରିକ୍ସା ଓଲଟି ୩ ଆହତ

କୋଦଳା, ୩ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେ.ଛଚିନା ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଟୋରିକ୍ସା (ନଂ.ଓଡି୦୭ଜେ-୯୩୦୪) ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ୩ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ବିକ୍ରମପୁର ଗ୍ରାମର ପିଣ୍ଟୁ ରାଉଳ (୨୪), ଅମାଲୁ ପରିଡା (୬୦) ଓ ଖୋଜାପଲ୍ଲିର ବିଷ୍ଣୁ ଦାଶ (୩୨)।

ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ, ମୋହନାବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ, ମୋହନାବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ମୋହନା,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନାରେ ୪ ଦିନ ହେଲା ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁ ମାଣିକେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ସାହି, ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ସାହି, ହାଇସ୍କୁଲ ଛକ, ରଙ୍ଗମାଟିଆ, ପୁରୁଣା ବ୍ରିଜ ସାହି, ଦମକଳ ସାହି ରାସ୍ତା, ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ସାହି, ନାରାୟଣ ନଗର, ବେଲାଙ୍କିନି ସାହି ଓ ଜ୍ୟୋତି ନଗର ଆଦି ସାହିବାସିନ୍ଦା ପାନୀୟ ଜଳ ପାଇଁ ନଳକୂପ ଓ ନଦୀର ଦୂଷିତ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ଜୟଶ୍ରୀ ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲ ଫିଜ୍‌ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ଅଭିଭାବକ କମିଟି ଆଲୋଚନା ବିଫଳ

ଗଞ୍ଜାମ,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ସହରରେ ଥିବା ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜର ପିଛା ଛାଡ଼ୁନି ସମସ୍ୟା। କମ୍ପାନୀରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଶିକ୍ଷତ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ନ ହେଉଣୁ ଏବେ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଛି।

ପଥର ମାଡ଼ରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର, ୨ ଗିରଫ

ପଥର ମାଡ଼ରେ ମହିଳା ଗୁରୁତର, ୨ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜାମ,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରମ୍ଭା ଥାନା ହୁମ୍ମା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଶପଲି ହରିଜନ ସାହିରେ ସୋମବାର କୌଣସି କାରଣରୁ ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ପଥର ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ମହିଳାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିଛି। ସେ ହେଲେ କାଳିଆ ଦାସଙ୍କ ପନତ୍ୀ ହିରା ଦାସ (୬୨)। ଏନେଇ ହିରାଙ୍କ ବୋହୂ ହୁମ୍ମା ଫାଣ୍ଡିରେ ଏତଲା ଦେବାରୁ ପୋଲିସ ନଂ. ୧୦୯/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗଣପତି ଦାସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସଞ୍ଜୟ ଦାସ।

ଗ୍ରାମବିକାଶ ପାଣି ପାଇପ ଲାଇନ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗ୍ରାମବିକାଶ ପାଣି ପାଇପ ଲାଇନ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ମଲାଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ବରୋଦା ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୪ ଦିନ ହେବ ଗ୍ରାମବିକାଶ ପାଣି ପାଇପ ଲାଇନ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ମଙ୍ଗଳବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଚାଷୀଙ୍କୁ ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ

ଚାଷୀଙ୍କୁ ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ

ପାତ୍ରପୁର,୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୩ ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀଙ୍କୁ ପାତ୍ରପୁରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଧାନ ବିହନ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବ ଭାରତ ସବୁଜ ବିପ୍ଳବ ଯୋଜନାରେ ଚାଷ କରିବା ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର, ପାତ୍ରପୁର ଓ ସାମନ୍ତିଆପଲ୍ଲୀର ଚାଷୀଙ୍କୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ମସୁରୀ ଧାନ ବିହନ ଦିଆଯିବା ସହ ଚାଷ, ଜୈବିକ ସାର, ତଳିଘରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। କୃଷି ଗ୍ରାମସେବିକା ଶାନ୍ତିଲତା ବେହେରା କାଯର୍ର୍‌ୟକ୍ରମକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ଓଭରସିୟର ରେଣୁବାଳା ନାୟକ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମୋବାଇଲ ହାଉସରୁ ଚୋରି

ମୋବାଇଲ ହାଉସରୁ ଚୋରି

ବୁଗୁଡ଼ା,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସାଇ ମୋବାଇଲ ହାଉସରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚଳାଇଛି।

ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ବୁଗୁଡ଼ା,୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଜଗତପାଟଣା ଗ୍ରାମରେ ମା’ ବଡ଼ ରାଉଳେଶ୍ୱରୀ ଯୁବକ ସଂଘ ଓ ରୁବି ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସହଯୋଗରେ ସୋମବାର ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୩ୟ ଦିନରେ ବସ୍‌ ଧର୍ମଘଟ: ଗଡ଼ିଲା ୧୦ ସିଟି ବସ୍‌

୩ୟ ଦିନରେ ବସ୍‌ ଧର୍ମଘଟ: ଗଡ଼ିଲା ୧୦ ସିଟି ବସ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩।୭: ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦରେ ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ହଟହଟା ହେଉଛନ୍ତି। ଧର୍ମଘଟ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କିମ୍ବା ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ ତରଫରୁ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉନାହିଁ। ଫଳରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଆସି ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରୁଛନ୍ତି।

ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ବସ୍‌ ଖାଲି କଲା ପ୍ରଶାସନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୩ା୭ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ନେଇ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବିବାଦ କ୍ରମଶଃ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଘରୋଇ ବସ୍‌ ମାଲିକମାନେ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି।

ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କମିଶନରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କମିଶନରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩ା୭ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି) ୩ ନଂ. ୱାର୍ଡ ଧୋବାବନ୍ଧ ହୁଡା ବସ୍ତିର ୨୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ ରାଜୀବ ଆବାସ ଯୋଜନା (ଆରଏୱାଇ) ତାଲିକାରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।