ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ଆଜି: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଏସ୍‌ପି

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ଆଜି: ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଏସ୍‌ପି

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ। ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୬୪ କୋଟିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୩୬ଟି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ। ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ମିନିଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଉଦବୋଧନ ଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏଥିସହ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ କଲେଜ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେବେ।

କୈବର୍ତ୍ତ ସମାଜର ଚଇତି ପର୍ବ

କୈବର୍ତ୍ତ ସମାଜର ଚଇତି ପର୍ବ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଘୁମୁସର ଦେଶ କୈବର୍ତ୍ତ ସମାଜର ଚଇତି ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହା ୯ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ। ଏଥିରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ଘଟ ସହ ଦୁଇଟି ଚଇତି ଘୋଡ଼ାକୁ ସୁସଜ୍ଜିତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ବୁଲି ମା’ଙ୍କ ମହିମା ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି। ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକର ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଓ କେ.ବରିଡ଼ାରେ ସଭାପତି ଦେବବ୍ରତ ମାଝି ଓ ସମ୍ପାଦକ ବନମାଳି ମାଝିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ପର୍ବ ପାଳିତ ହେଉଛି ।

ଋଣ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଋଣ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଗାୟକଣ୍ଡା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗି ରହିଛି। ଋଣ ପ୍ରଦାନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଚାଷୀ ଚୟନ ଆଦିରେ ଦୁର୍ନୀତି ହେଉଥିବା ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି। ଏନେଇ ଚାଷୀମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଔଷଧ ସେବନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ:  ୩୫ଲକ୍ଷଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ

ଔଷଧ ସେବନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୩୫ଲକ୍ଷଙ୍କୁ ମାଗଣା ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩।୪: ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ ୪ ତାରିଖରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଔଷଧ ସେବନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି, ୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ପାଟାଙ୍ଗି ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ଜଣେ ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲର ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ ହୋଇଛି। ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏକ କଳାରଙ୍ଗର ପଲସର୍‌ରେ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାର ୯୩୩ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ପାତ୍ରପୁର,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ଥାନା ସାମନ୍ତରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଦାବାଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍କୁଲରୁ ଆସି ଗାଧୋଇ ଯାଇଥିବା ୨ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଜୁରିଆ ଶବରଙ୍କ ଝିଅ ପିଙ୍କି ଓ ମାଗତା ଶବରଙ୍କ ଝିଅ ସସ୍ମିତା।

ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌:ଦିଅର, ଭାଉଜ ମୃତ

ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍‌:ଦିଅର, ଭାଉଜ ମୃତ

ପାତ୍ରପୁର/ଚିକିଟି,୨। ୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ହିଞ୍ଜିଳି ଗାଁ ନିକଟରେ ସୋମବାର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦିଅର, ଭାଉଜଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସୁରଙ୍ଗୀ ଗ୍ରାମର ରଜନୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଉଜ ସୁଷମା। ପାତ୍ରପୁର କୋର୍ଟର ସରକାରୀ ଓକିଲ ରଜନୀ ସ୍କୁଟିରେ ତାଙ୍କ ଭାଉଜଙ୍କୁ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଯାଉଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟ ଶ୍ରମ କମିଶନରଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ ୨୫ରେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨।୪-ଏଆଇଟିୟୁସି ସହବନ୍ଧିତ ଓଡ଼ିଶା ଫରେଷ୍ଟ, ଉଡ ଏଗ୍ରିକଲଚର, ବିଲଡିଂ କନଷ୍ଟ୍ରକଶନ୍‌ ୟୁନିୟନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କମିଟି ବୈଠକ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ନ୍ୟାର୍ଯ୍ୟ ଦାବି ପୂରଣ ହେଉ ନ ଥିବା ଏବଂ ନାମ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧରେ ବିଳମ୍ବ ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଶ୍ରମ କମିଶନରଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ ସହ ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଭାଜପାର ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଶକ୍ତିକୁ ରୋକିବ ବିଜେଡି

ଭାଜପାର ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଶକ୍ତିକୁ ରୋକିବ ବିଜେଡି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨।୪-ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରୁଛି ଗୈରିକ ଦଳ। କେନ୍ଦ୍ର ସମେତ କେତେକ ରାଜ୍ୟର ଶାସନ ଦଖଲ କରିଥିବାରୁ ଭାଜପାର ଉପତ୍।ତ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଏହା ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ଓ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାରତ ପ୍ରତି ଘୋର ବିପଦ ଦେଖାଦେଇଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ଗତବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତିର ସୁଯୋଗରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାଜପାକୁ ସାମାନ୍ୟ ସଫଳତା ମିଳିଥିବାରୁ ସେହି ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଅହଙ୍କାର ମାତ୍ରା ବଢ଼ିଯାଇଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷମତା ଦଖଲର ଦିବା ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବଳିଷ୍ଠ ନେତୃତ୍ୱ ଯୋଗୁ ବିଜେଡି ହିଁ ଭାଜପାର ଅହଙ୍କାର ଏବଂ ଦିବାସ୍ବପ୍ନକୁ ରୋକିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରି କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି ଓ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨। ୪-ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ଆସନ୍ତା ୧୨ତାରିଖରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଚତୁର୍ଥ ସେମିଷ୍ଟର୍‌ ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଏ ନେଇ ଗୋପାଳପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ଅମରେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରିଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦଣ୍ଡପାଣି ନାୟକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨।୪-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ର ୧୩ନଂ. ୱାର୍ଡ କର୍ପୋରେଟର ଦଣ୍ଡପାଣି ନାୟକ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ କର୍ପୋରେଟର ସମୂହ ଭାବେ ଦଳ ଛାଡ଼ି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେବାର ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ଦଣ୍ଡପାଣି ସେଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ। ଶେଷରେ ସେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଦଳିତ, ଆଦିବାସୀ ମଞ୍ଚର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦଳିତ, ଆଦିବାସୀ ମଞ୍ଚର ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨।୪- ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦଳିତ ସଂଗଠନ ଆହ୍ବାନରେ ସୋମବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଦଳିତ, ଆଦିବାସୀ ଓ ପଛୁଆବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶରେ ରହିଥିବା ସଂରକ୍ଷଣ ନେଇ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ବିରୋଧରେ ଏହି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାରେ ବନ୍ଦର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡି ନ ଥିଲେ ବି ଫୁଲବାଣୀରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗାୟଗଣ୍ଡା ମନ୍ଦିରୁ ଚୋରି

ଭଞ୍ଜନଗର,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାୟଗଣ୍ଡାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଦୁଇଟି ବଡ଼ଧରଣର ଚୋରି ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ଗାୟଗଣ୍ଡା ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ଏକ ଷ୍ଟୁଡ଼ିଓରୁ। ସୋମବାର ପୋଲିସ ଖବରପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ଆଇଆରଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସ୍କୁଲ ଫି ବୃଦ୍ଧି: ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିକଲା ଅଭିଭାବକ ସଂଘ

ଛତ୍ରପୁର,୨।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଆଇଆରଇ (ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୃତ୍ତିକା) ଅଧୀନ ଆଟୋମିକ ଏନର୍ଜି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଜଏନିଂ ଫି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଶୀଘ୍ର ବର୍ଦ୍ଧିତ ଫି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି।

କାଳବୈଶାଖୀରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବେହାଲ: ବଜ୍ରପାତରେ ୬ ବଳଦ ମୃତ

କାଳବୈଶାଖୀରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବେହାଲ: ବଜ୍ରପାତରେ ୬ ବଳଦ ମୃତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ରବିବାର କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହୋଇଛି। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଜୁଳି, ଘଡ଼ଘଡ଼ି, ବର୍ଷା ସହ ଝଡ଼ ତୋଫାନ ହୋଇଥିଲା।

ମନ୍ଦିରରେ ନିଶାସକ୍ତଙ୍କ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ମନ୍ଦିରରେ ନିଶାସକ୍ତଙ୍କ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୧ା୪- ଆଗକୁ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ରାତିରେ ନାରାୟଣୀ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଜନୈକ ନିଶାସକ୍ତ ଯୁବକ ରାତିରେ ମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷପତ୍ର ଓ ମୂର୍ତ୍ତି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ପ୍ରକାରେ ରବିବାର ସକାଳେ ପୂଜକ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେଠାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ା ଜିନିଷପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଏଣେତେଣେ ପଡିଥିବା ଦେଖିବା ପରେ ସେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। ସେତେବେଳକୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମନ୍ଦିରରେ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ

ଛତ୍ରପୁର,୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୮୩ତମ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରାଏ ଯୋଗଦେଇ ମିଳିତ ପରେଡ୍‌ରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ପରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତା ପାଠ କରିଥିଲେ। ଏସ୍‌ପି ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ନିଃସ୍ବାର୍ଥପର କାମ କରିବା ସହ ଲୋକମାନଙ୍କ ଆସ୍ଥାଭାଜନ ହେବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲୋ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଅଜୟ ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ ପୋଲିସର କତ୍ତର୍ର୍ବ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ ା

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାନ୍ଦିପୁଟ ନିକଟ ହାଟପଦାଠାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଜଣେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଚୈତନ୍ୟପୁର ଗ୍ରାମର ରାଇଡୁ ଗଙ୍ଗାଧର।

ରାମକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ପୋଲିସ ଶାସକ ଦଳର ହାତବାରିସି

ରାମକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ପୋଲିସ ଶାସକ ଦଳର ହାତବାରିସି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧।୪- କେ. ନୂଆଗଁା ଥାନା ଗଡଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କଳିଙ୍ଗଦୋଳା ଗ୍ରାମର ରାମକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ କେତେକ ଶାସକ ଦଳ କର୍ମୀ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ରାମକୃଷ୍ଣ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଏବେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାରେ ରାମକୃଷ୍ଣ ଉକ୍ତ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ନାମରେ ସ୍ଥାନୀୟ କେ. ନୂଆଗଁା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୋହନା ଥାନା ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଡାକଘର ନିକଟ ଆଡଭାଣ୍ଟା ଅଫିସରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ନିଅଁ।ଲାଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସମେତ ଅଫିସ କାଗଜପତ୍ର ଓ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡି ଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶନିବାର ରାତିରେ ସବୁଦିନ ଭଳି ଅଫିସର କର୍ମଚାରୀ ଭଗବାନ ଜେନା ଅଫିସରେ ଶୋଇଥିଲେ।

ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ପାଳିତ

ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧।୪: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ବିଭାଗ ସମୂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ଦେବୀପ୍ରସନ୍ନ ପଟ୍ଟନାୟକ, କୁଳସଚିବ ପ୍ରତାପ ମହାନ୍ତି, ପୂର୍ବତନ କୁଳପତି ଜେ. କେ. ବରାଳ, ଭାଷା ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସର ସ୍ମିତା ସିହ୍ନା ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ।

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା: ସରନଉତି ଗ୍ରାମରେ ବାପା, ପୁଅଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା: ସରନଉତି ଗ୍ରାମରେ ବାପା, ପୁଅଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ସୋରଡା,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୋରଡା ବ୍ଲକ ସରନଉତି ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ସକାଳେ ଗ୍ରାମର ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ଗୌଡ ଓ ତାଙ୍କ ବାପା କାଳିଆ ଗୌଡଙ୍କୁ କିଛି ଯୁବକ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସନ୍ନ୍ୟାସୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ହାତରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ସେହିଭଳି ବାପା କାଳିଆ ପୁଅକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୋରଡ଼ାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ସୋରଡ଼ାରେ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ସୋରଡ଼ା,୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୋରଡା ପୋଲିସ ଥାନା ଆଇଆଇସି ପ୍ରଭାତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ରବିବାର ୮୩ତମ ପୋଲିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଆସିକା ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ତଥା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ଉତ୍ତମ ଭାବ ବିନିମୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମିଥ୍ୟା ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ ଭାଇରାଲ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୧।୩- ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆ ଏବେ ତୀବ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଅନେକ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ମିଥ୍ୟା ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଯୁକ୍ତ ୩ କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ବିଜ୍ଞାନର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଶନିବାର ଏହି ମିଥ୍ୟା ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଛି।