ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପଥର ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂକୁ ନେଇ ଜକର ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଜକର ଗ୍ରାମରେ ବେଆଇନ ପଥର ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଗ୍ରାମ ସଂଲଗ୍ନ ହଗୁରି ପାହାଡ଼ ପଥର ଖାଦାନକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ନିମନ୍ତେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦସ୍ତଖତ ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ କାମ : ତଦାରଖ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ କାମ : ତଦାରଖ କଲେ ଜିଲାପାଳ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ୮ କୋଟି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଇନ୍‌ଡ଼ୋର ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ କରିଥିଲେ। ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ମିନି ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ  ପରିସରରେ ଇନ୍‌ଡ଼ୋର ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ନିର୍ମାଣ ସକାଶେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୪ରେ  ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। 

ଗୋଲିଆରେ ପୋଲିସର ଫ୍ଲାଗମାର୍ଚ୍ଚ, ୭ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଗୋଲିଆ ଗ୍ରାମରେ ମଦ ବିକ୍ରୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗତ ରବିବାର ହୋଇଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟଣାରେ ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟା ସମୟରେ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଭାଜପାର ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଭାଜପାର ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ଆର.ଉଦୟଗିରି, ୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକରେ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାଜପା ମଙ୍ଗଳବାର ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ପିସି କାରବାର ଓ ପ୍ରିୟାପ୍ରିତି ପୋଷଣ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୂଆଗଡ଼ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ସଭାପତି ସୁଦର୍ଶନ ମଣ୍ଡଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ନୂଆଗଡ଼ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରଠାରୁ ଭାଜପା କର୍ମୀ ରାଲିରେ ବାହାରି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା

ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ଚାଲିଛି ଇଟା ତିଆରି

ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ଚାଲିଛି ଇଟା ତିଆରି

ଗଞ୍ଜାମ,୩୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମଣିଷ ତିଆରି ପାଇଁ ଗଢି ଉଠିଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଇଟା ତିଆରି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପାଳିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣପୁର ଉପ୍ରା ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲରେ। 

ଓଡ଼ିଶାରେ ପହଞ୍ଚିଲା ‘ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରାନ୍ତି ରଥ’

ଓଡ଼ିଶାରେ ପହଞ୍ଚିଲା ‘ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ରାନ୍ତି ରଥ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୧ା୧୦-ଇଷ୍ଟି ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଭାରତକୁ କବ୍‌ଜା କରି ଦୁଇ ଶହ ବର୍ଷ ଶାସନ କରିଥିଲା। ଉପନିବେଶବାଦର ପ୍ରଭାବ ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ତଳି ତଳାନ୍ତ କରି ଦେଇଥିଲା।

ବେଆଇନ ବାଣ ବଜାର ବନ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ, ୪ ଅଟକ

ବେଆଇନ ବାଣ ବଜାର ବନ୍ଦ କଲା ପୋଲିସ, ୪ ଅଟକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୩୧ା୧୦-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅନ୍ଧପସରା ରାସ୍ତା ନିକଟରେ  ସଦ୍ୟ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ବାଣବଜାର ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଗୋଷାଣୀନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିବା ସହିତ ସମସ୍ତ ଦୋକାନ ବନ୍ଦକରି ଦିଆଯାଇଛି। ବେଆଇନ ବାଣ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚୁରା ଜାରି ରଖିଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ପ୍ରଭାତ ରାଉତରାୟ ଏବଂ ଆଇଆଇସି କୁଳମଣି ସେଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଶିକାରକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବୁଗୁଡ଼ା,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଙ୍ଗଲକୁ ଶିକାର ପାଇଁ ଶନିବାର ରାତିରୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଭଗବାନପୁର ଗ୍ରାମର ଗୋପାଳ ନାୟକ (୫୫)। ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ବାଘୁଆ ନଦୀର ରାଣୀଗଣ୍ଡ ନିକଟରେ ପୋତା ଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଗୋପାଳଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାଗ୍ୟଲତା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ନଂ.୨୫୯/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାର ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ତଥା ତହସିଲଦାର ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ଜେନାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମାଟିତଳୁ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛି।

୯ଦିନ ହେଲା ନୂଆପଡାକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

୯ଦିନ ହେଲା ନୂଆପଡାକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ

ଚିକିଟି,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚିକିଟି ବ୍ଲକ ନୂଆପଡା ଗ୍ରାମକୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଲାଗିଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ ଚାଳିତ ମୋଟର ଅଚଳ ହୋଇଯିବାରୁ ଫଳରେ ୯ଦିନ ହେବ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ପ୍ରାୟ ୧୫୦୦ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁ ଲୋକେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବାବେଳେ ୭ବର୍ଷ ହେଲା ପଞ୍ଚାୟତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଘୁମୁସର ଜିଲା ଦାବିରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଘୁମୁସର ଜିଲା ଦାବିରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ରାଜସ୍ବ ଉପଖଣ୍ଡକୁ ଘୁମୁସର ଜିଲା ଘୋଷଣା ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଠାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ ଦାବିରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ବୁଧବାର ୨ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ବାର୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟମାନେ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ। ସୂଚାନଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ୨ଟି ଦାବିନେଇ ବାର ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ଶେଷ ୨କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି।

ଜାତି ଭିତ୍ତିକ ଆଇନ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ସଫଳ

ଜାତି ଭିତ୍ତିକ ଆଇନ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ସଫଳ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜାତି ଭିତ୍ତିକ ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନ୍‌ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି। ମିଛ ଆଟ୍ରୋସିଟି ନିୟମ ଯୋଗୁ ଓବିସି ଏବଂ ସାଧାରଣ ବର୍ଗର ଜନସାଧାରଣ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଭଳି ଦେଶ ବିଭାଜନକାରୀ କଳା ଆଇନ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଆମେ ଆଉ କେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଣ୍ଡେଇ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଚ୍ଚୋଟ ନାଗରିକ ଏଭଳି କଦର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସାଧାରଣ ଏବଂ ଓ.ବି.ସି. ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ଏକ ବିବୃତିରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଗଞ୍ଜାମରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର: କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଜିତୁ ଗୁରୁତର

ଗଞ୍ଜାମରେ ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର: କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଜିତୁ ଗୁରୁତର

ଶେରଗଡ, ୩୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶେରଗଡ ଥାନା ଇଲାକାରେ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡର ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛି। ହିଞ୍ଜିଳି-ଶେରଗଡ ରାସ୍ତାର ଡେଙ୍ଗାପଦ ଛକ ନିକଟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଘଟିଛି। 

ବୋରିବାଡ଼ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲା :ପୋଲିସ ଅନ୍ୟାୟର ପ୍ରତିବାଦ

ବୋରିବାଡ଼ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲା :ପୋଲିସ ଅନ୍ୟାୟର ପ୍ରତିବାଦ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୩୦ା୧୦-ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ଜରଡା ଥାନା ବୋରିବାଡ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀର ଲୋକେ ସୋମବାର ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରି ଡରଡା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଅନ୍ୟାୟ କାର୍ଯ୍ୟ ବିରୋଧରେ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ମେଧା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲ୍ୟାପଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ

ମେଧା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲ୍ୟାପଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ ଆରମ୍ଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦ା୧୦-ଗତ ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷାର ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଜୁ ଯୁବ ସଶକ୍ତୀକରଣ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଲ୍ୟାପଟପ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ମାଗଣା ଲ୍ୟାପଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ନାବାଳକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା : ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଏସ୍‌ପି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୩୦ା୧୦-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜ୍ୟୋତିନଗର ଚାଇଲ୍‌ଡ୍‌ ସେଲଟର ହୋମରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ରେ ବାପା, ମା’ ଛେଉଁଣ୍ଡ ନାବାଳକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସୋମବାର ସରଜମିନ୍‌ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ପ୍ରଭାତ ରାଉତରାୟଙ୍କୁ ଏସ୍‌ପି ପିନାକ ମିଶ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। 

ପୋର୍ଟ ଆଗରେ ଧାରଣା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ବୈଠକ ବିଫଳ

ଛତ୍ରପୁର,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)ଗୋପାଳପୁର ବନ୍ଦର ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପୋର୍ଟ ଆଗରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଧାରଣା ସୋମବାର ୪ର୍ଥ ଦିବସ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସବୁଦିନିଆ କାମ ଯୋଗାଇବା ଦାବିରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି ା

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ୨୫୯ କଂଗ୍ରେସ ପରିବାର

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ୨୫୯ କଂଗ୍ରେସ ପରିବାର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଦିଗପହଣ୍ଡି ଏନଏସି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆୟୋଜିତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଜେଡିର ଦଳୀୟ ପତାକା ମରାଯାଇଥିବା ଘଟଣାକୁ ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ କରାଯାଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ତିତଲି ବାତ୍ୟା ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁ।ରେ ବ୍ଲକ ସ୍ଥାପନ ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁ।ରେ ବ୍ଲକ ସ୍ଥାପନ ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୩୦ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.):-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ୮ ଦୁର୍ଗମ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁାରେ ନୂତନ ବ୍ଲକ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବାକୁ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି। ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁାରେ ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ବୈଠକ ବସିବା ସହ ୮ ପଞ୍ଚାୟତର ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ଏକାଠି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। 

ଜିଲା ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜିଲା ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦ା୧୦-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 
ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ  ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାୟାମ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୭୮  ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଅଲମ୍ପିୟାନ କେ. ରବି କୁମାର ଯୋଗଦେଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। 

ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ବିଭାଗକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଦାବି

ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ବିଭାଗକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩୦ା୧୦-୨ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ମାନବ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ ସୁପର ସ୍ପେଶିଆଲିଟି ବିଭାଗ ସମ୍ମୁଖରେ ୬୬ତମ ଘଣ୍ଟ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ବାଣ କାରଖାନାରେ ଚଢ଼ାଉ: ୩ ଗିରଫ, ବିସ୍ପୋରକ ଜବତ

ବାଣ କାରଖାନାରେ ଚଢ଼ାଉ: ୩ ଗିରଫ, ବିସ୍ପୋରକ ଜବତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୯।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.):  ବେଲଗୁଣ୍ଠା ବ୍ଲକ ଗଜେନ୍ଦ୍ରାର ଏକ ଆଶ୍ରମରେ ବେନିୟମ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ବାଣ କାରଖାନା ଉପରେ ସୋମବାର ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

‘ସଚେତନ ହେଲେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ସମ୍ଭବ’

‘ସଚେତନ ହେଲେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ସମ୍ଭବ’

ଛତ୍ରପୁର,୨୯ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୋମବାର ଓଡିଶା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦିବସ ଓ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପ୍ରଶମନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ରାମଗିରି,୨୯। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତିତଲି ବାତ୍ୟା ଓ ବର୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ଗଜପତି ଜିଲା ଆର୍‌. ଉଦୟଗିରି  ଓ ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ।

ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଭାଜପାର ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ରାଇକିଆ,୨୯। ୧୦(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ରାଇକିଆ ବ୍ଲକ ଭାଜପା ତରଫରୁ ସୋମବାର  ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଶତାଧିକ ଭାଜପା କର୍ମୀ ରାଲିରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।