ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର

ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର

ବୁଗୁଡ଼ା,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଗୋଡ଼ିଆବୋରଦା ପଞ୍ଚାୟତ କୁଞ୍ଜବନ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ଶନିବାର ବିଛା ଯାଇଥିବା ବାରୁଦ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଗୋଟିଏ ଗୋରୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କୁଞ୍ଜବନ ଗ୍ରାମର ଦାମ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଗୋରୁ ଶନିବାର ଜଙ୍ଗଲକୁ ଚରିବାକୁ ଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ବାର୍‌ହା ଶିକାର ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିବା ବାରୁଦା ଗୁଳାକୁ ଗୋରୁଟି ଚୋବାଇ ଦେବାରୁ  ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଗୋରୁର ମୁହଁ ସାରା କ୍ଷତ ହୋଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପରେ ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦ ଚିକିତ୍ସକ ଯାଇ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଗୋରୁ ମାଲିକ ଏନେଇ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଅଭାବୀ ଧାନବିକ୍ରି ନେଇ ଧାରଣା

ଅଭାବୀ ଧାନବିକ୍ରି ନେଇ ଧାରଣା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲା ଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଚାଷୀ ଓ ଭାଗ ଚାଷୀମାନେ ଅଭାବୀ ଧାନ ବିକ୍ରିର ଶିକାର ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ରୟତ ମହାସଭା ସଂଯୋଜକ ସୀତାରାମ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶନିବାର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

 ବ୍ରହ୍ମପୁରର ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ: ପଲିଥିନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସାମଗ୍ରୀ ସହ ପାଣି ପାଉଚ୍‌  ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁରର ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ: ପଲିଥିନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସାମଗ୍ରୀ ସହ ପାଣି ପାଉଚ୍‌ ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟସ୍ଥ ବିଶାଲ ମେଗାମାର୍ଟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନ ଉପରେ ଶନିବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। 

ଗୁହାଳରେ ଜଳିଗଲେ ୭୦ ଛେଳି

ଗୁହାଳରେ ଜଳିଗଲେ ୭୦ ଛେଳି

ଆସିକା,୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ଼ଖୋଲି ଗ୍ରାମର ଅସବର୍ଣ୍ଣ ବସ୍ତିରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏକ ଗୁହାଳରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଯୋଗୁ ୭୦ ଛେଳି ପୋଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି।

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ  ସାଇକେଲ ରାଲି: ୫ ଜିଲା ଦେଇ ଫେବୃୟାରୀ ୨ରେ   ରାଜଧାନୀରେ ପହଞ୍ଚିବ

ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସାଇକେଲ ରାଲି: ୫ ଜିଲା ଦେଇ ଫେବୃୟାରୀ ୨ରେ ରାଜଧାନୀରେ ପହଞ୍ଚିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧: ବିରଳ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡ୍‌ଲେ କଇଁଛ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏକ ସଚେତନତା ସାଇକେଲ ରାଲି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସବୁ ଗରିବ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ଏଲ୍‌ପିଜି: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ

ସବୁ ଗରିବ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ଏଲ୍‌ପିଜି: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଗରିବ ପରିବାରକୁ  ଏଲ୍‌ପିଜି ସଂଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଯୋଜନାର ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଶିବକୃଷ୍ଣ ବେହେରା ଶନିବାର ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଦିଗପହଣ୍ଡି ରାଜପଥରେ ହାତୀପଲ, ବାଣ ଫୁଟାଇ ଘଉଡ଼ାଇଲେ ଲୋକେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଦିଗପହଣ୍ଡି ରାଜପଥରେ ହାତୀପଲ, ବାଣ ଫୁଟାଇ ଘଉଡ଼ାଇଲେ ଲୋକେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ୧୨ ଜଣିଆ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛନ୍ତି। ଶନିବାର ସକାଳେ ଏହି ହାତୀପଲକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଦିଗପହଣ୍ଡି ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ରାସ୍ତାରେ ଜଳିଗଲା ସ୍କୁଟି

ରାସ୍ତାରେ ଜଳିଗଲା ସ୍କୁଟି

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି. ଉଦୟଗିରି ଶଙ୍ଖସାହି ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏକ ସ୍କୁଟି ଜଳିଯାଇଛି।


୧୦୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୭.୮୦କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

୧୦୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୭.୮୦କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ଖଜୁରିପଡା,୫ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆମ ଗଁା ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପିରିକୁଡି ପଞ୍ଚାୟତଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଉପସ୍ଥିତ ଜନପ୍ରତିନିଧି, ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଓ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ। 

ଆରମ୍ଭ ହେବ ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସ୍‌: ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ପଢାଯିବ ପାଠ

ଆରମ୍ଭ ହେବ ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସ୍‌: ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ପଢାଯିବ ପାଠ

ଛତ୍ରପୁର,୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଓଡ଼ିଆ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌ ଜରିଆରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପାଠ୍ୟ ବିଷୟ ସମ୍ପର୍କିତ ନିଜର ସନ୍ଦେହ ଦୂର କରିପାରିବେ। 

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ

ଆସିକା,୫ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକାର ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ପାଢୀ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିବା ଆସିକା ଚିନିଶିଳ୍ପ ଅତିଥି ଭବନଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡି କ୍ଷମତାରେ ରହିବାର ଅଧିକାର ହରାଇଛି : ନିରଞ୍ଜନ

ବିଜେଡି କ୍ଷମତାରେ ରହିବାର ଅଧିକାର ହରାଇଛି : ନିରଞ୍ଜନ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ ପାଟପୁର,୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷମତାସୀନ ବିଜେଡି ସରକାର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ହରାଇଛି। ତେଣୁ ଏହି ସରକାର କ୍ଷମତାରେ ରହିବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ। ଦୁର୍ନୀତିର ପାହାଡ଼ ଉପରେ ବସି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ସରକାର ଶୋଷଣ କରୁଛି। ଚାଷଜମିକୁ ଜଳ ଯାଉ ନ ଥିବା ବେଳେ ଜବରଦସ୍ତ କର ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। ଚାଷୀ ପରିଚୟ ପତ୍ର ମାଗିବାକୁ ଗଲେ ଜୁଲମ କରାଯାଉଛି। 

ଅକ୍ସଫୋାର୍ଡ ସ୍କୁଲକୁ ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ଅକ୍ସଫୋାର୍ଡ ସ୍କୁଲକୁ ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୫ା୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବାଇପାସ୍‌ ନିକଟ ତଥା ୧୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଥିବା ମଡ଼ର୍ନ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ଼ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ବନ୍ଦକରି ଦିଆଯାଇଛି। 

ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ରଣପା ନୃତ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ରଣପା ନୃତ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫ା୧- ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅନ୍ବେଷା କଳାକେନ୍ଦ୍ର ଓ ‘ଅଭିନୟ ଜଗତ’ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ ମହୋତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉତ୍କଳ ଆଶ୍ରମ ପରିସରରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବା 

ବୁଗୁଡ଼ାରେ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବୁଗୁଡ଼ାରେ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବୁଗୁଡ଼ା,୫ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବଳଦେବ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବଳଦେବ ସ୍ବାମୀ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଚାଷୀ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସଂଘର ସଭାପତି ବିପିନ ବିହାରୀ ସ୍ବାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। 

ଆଇଆରବି, ଏନସିସି ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଇଣ୍ଡିଆନ ରିଜର୍ଭ ବାଟାଲିୟନ ଭଞ୍ଜନଗର ଶାଖା ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ କବିସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ କଲେଜ ଜାତୀୟ ସମର ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ବାହିନୀ (ଏନସିସି) ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତଭାବେ ଶୁକ୍ରବାର କଲେଜ ପରିସରରେ ସଫେଇ ଅଭିଯାନ କାଯ୍ର୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିସହ କଲେଜ ରୋଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଫେଇ ହୋଇଥିଲା। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିବା ପାଇଁ ଆଇଆର୍‌ବି ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ନୀଳାଞ୍ଚଳ ମୁନି, ଆଇଆରବି ଡେପୁଟି କମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ୍‌ ଅଫିସର ଉମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଚମାର ଭୋଇ, ମନୋଜ ନାୟକ, ସୁବେଦାର ଶଶିକାନ୍ତ ବଡମାଳି, ଏନସିସି ଅଫିସର ଅଧ୍ୟାପକ ରଜନିକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ଧମକଦେଇ ଜେଲ ଗଲେ ଯୁବକ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଧମକଦେଇ ଜେଲ ଗଲେ ଯୁବକ

ଗୋପାଳପୁର,୪।୧- ଧାର ଟଙ୍କା ନେଇ ନଫେରାଇବା ଓ ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଧମକଚମକ ଦେବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ଯୁବକ ଜଣକ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗୋଳନ୍ଥରାଥାନା ସୋରଳ ଗ୍ରାମରେ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୋରଳ ବଡ଼ସାହିର ଭଗବାନ ବେହେରା (୨୨) ଗ୍ରାମର ସୁମିତ୍ରା ବେହେରାଙ୍କ ଠାରୁ ୨୦୧୭ରେ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଧାର ନେଇଥିଲେ। ସୁମିତ୍ରା ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମାରିବା ସହ ଗାଳିଗୁଲଜ ଓ ଧମକଚମକ ଦେଉଥିଲେ। ଗତ ଗୁରୁବାର ସୁମିତ୍ରା ଭଗବାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ସେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଧମକଚମକ ଦେଇଥିଲେ। ଏନେଇ ସୁମିତ୍ରା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ନଂ.୧/୧୯ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଭଗବାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର: ବ୍ୟାନର ଚୋରିରୁ ଉତ୍ତେଜନା

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୪।୧: (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆଉ କିଛି ମାସ ପରେ ହେବ  ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ।  ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ  ପ୍ରମୁଖ ଦଳଗୁଡ଼ିକ  ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର। 

ଲୁଇସ ବ୍ରେଲଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳିତ

ଲୁଇସ ବ୍ରେଲଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୧: ମିଲଟନ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ସେବା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ଅଶୋକ ନଗର ପଞ୍ଚମ ଲେନ୍‌ଠାରେ ଲୁଇସ ବ୍ରେଲଙ୍କ ୧୧୦ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଓଡ଼ିଶା ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ଟିଡିପି

ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪ା୧- ପଡ଼ୋଶୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶାସନ କ୍ଷମତାରେ ଥିବା ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ ଟିଡିପି (ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି) ଓଡ଼ିଶାରେ ଦଳର ସଂଗଠନ ବିସ୍ତାର କରିବା ପ୍ରୟାସ ଚଳାଇଛି ।

ଆଇଟିଆଇର ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ:ଦକ୍ଷ, ନମ୍ର ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଆଇଟିଆଇର ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ:ଦକ୍ଷ, ନମ୍ର ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪ା୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି|

ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଧାରଣା

ଗଞ୍ଜାମ,୪ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟଅଞ୍ଚଳର ଖବରଦାତାମାନେ ମୁହଁରେ କଳାପଟି ବାନ୍ଧି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଦାମୋଦରପୁର ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମଗାରଠାରେ ଗୁରୁବାର ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳରେ ୪୧୨୩ ପକ୍ଷୀ

ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳରେ ୪୧୨୩ ପକ୍ଷୀ

ବୁଗୁଡ଼ା,୪ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ଜଳାଶ୍ରୟରେ ବନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଗୁରୁବାର ପକ୍ଷୀ ଗଣନା କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ୪ହଜାର ୧୨୩ ପକ୍ଷୀ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର ୩୦ରେ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଇନ୍‌ଡୋର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ମୁକୁଳା ପଡିଛି ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର

ଇନ୍‌ଡୋର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ମୁକୁଳା ପଡିଛି ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌ ଇନ୍‌ଡୋର୍‌ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଉଚ୍ଚ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ଏକ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ମୁକୁଳା ଥିବାରୁ ପଥଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ଘନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି|