ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ଆସିକାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ଆସିକା,୧୯ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଆସିକା ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି ପ୍ରମିଳା ବିଷୋୟୀ ଓ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଦିବଙ୍ଗତ ଏମପି ଲଡୁକିଶୋର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁଳା ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବା ପରେ ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା 

ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୯ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ କୋଟଗଡ଼ ଥାନା ଅଧୀନ ପାରିଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ୁମିଲା ଗ୍ରାମର ଗସା ପାଟମାଝିଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀ ୮ରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ରମେଶ ପ୍ରଧାନ ଓ ସୁବିନା ବଡ଼ସେଟ୍‌ଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସୋମବାର  ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ଅରବିନ୍ଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉକ୍ତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରମେଶ ଓ ସୁବିନାଙ୍କୁ ବିଚାରପତି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି। 

ଆସିକା ଲୋକ ସଭା, ୮ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ଆଜିଠୁ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ ା ଆସିକା ଲୋକ ସଭା ଆସନ ସହ ଏହା ଅଧୀନରେ ଥିବା ୭ ବିଧାନସଭା ଆସନ  ଆସିକା, ଖଲ୍ଲିକୋଟ, ପୋଲସରା, ସାନଖେମୁଣ୍ଡି, କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର, ହିଞ୍ଜିଳି ଓ ସୋରଡା ଏବଂ କନ୍ଧମାଳ ଲୋକ ସଭା ଆସନ ଅଧୀନ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି ା ୨୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ, ୨୭ରେ  ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ୨୯ରେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଓ ସେହିଦିନ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ା 

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ  : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମାତ୍ର ଜଣେ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମାତ୍ର ଜଣେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ/ଛତ୍ରପୁର (ଡି.ଏନ.ଏ.),୧୯ା୩-ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ଏବଂ ଏହି ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ସୋମବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ  : ସ୍ବଳ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗକୁ ବିରୋଧ

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ : ସ୍ବଳ୍ପ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗକୁ ବିରୋଧ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୩-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ୪୮ତମ ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ଅଧିବେଶନ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସିନେଟ ହଲରେ ଆୟୋଜିତ  ବୈଠକରେ ସଭାପତି ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ା 

ହିଂସାମୁକ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ଫୋକସ୍‌   :ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ରେଞ୍ଜ ପୋଲିସକୁ ଟାର୍ଗେଟ ଚିନ୍ତା

ହିଂସାମୁକ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ଫୋକସ୍‌ :ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ରେଞ୍ଜ ପୋଲିସକୁ ଟାର୍ଗେଟ ଚିନ୍ତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୩-ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନକୁ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ସାରିବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ। ମୁଖ୍ୟତଃ ହିଂସାମୁକ୍ତ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ପୋଲିସ କାନ୍ଧରେ ରହିଛି ଏହି ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ । 

ବାଇକ୍‌ରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ବାଇକ୍‌ରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୧୮।୩-ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସହ  ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯାଞ୍ଚକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି । ୫ ଦିନ  ଦିନ ତଳେ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଏକ ବୋଲେରୋରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଧରାପଡିଥିଲା। ପୁଣି ଏକ ବାଇକ୍‌ରୁ ପୋଲିସ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି ।

ତେଜରାତି ଦୋକାନରୁ ମଦ ଜବତ : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୮। ୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଖଇରପୁଟି ଗ୍ରାମର ଏକ ତେଜରାତି ଦୋକାନ ଉପରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ବିଭିନ୍ନ କିସମର ପ୍ରାୟ ୭୫ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି ।

ଲୁଟ୍‌ ପାନମସଲା ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ

ଲୁଟ୍‌ ପାନମସଲା ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୮। ୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାରରୁ ପାନମସଲା ବୋଝେଇ କରି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ନୟାଗଡ଼ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ଆସିକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁ ନିକଟରୁ ଲୁଟ ହୋଇଥିଲା। ଚାଳକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଉକ୍ତ ଭ୍ୟାନ (ନଂ.ଓଡି୨୫ଡି-୩୪୩୫) ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ପାନମସଲା ସହ ଉକ୍ତ ଭ୍ୟାନକୁ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ରାମପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।  ସେମାନେ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟ ଗେଟର ରବୀନ୍ଦ୍ର ବାଡତ୍ୟା, ବି.ଏନ.ପୁର. ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡଖେମୁଣ୍ଡି ସାହିର ହରି ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଜୁଗୁଡି ଗ୍ରାମର ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଗୌଡ ଓ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ରଣ୍ଢା ଗ୍ରାମର ଗୌର ବେହେରା ଓରଫ ଏଙ୍କିଟି ।  ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ବାଇକ, ଗୋଟିଏ ସ୍କୁଟି ଓ ୩ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କରାଯାଇଛି ।

ବନ୍ଧାଗୁଡ଼ାରେ ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଶେରଗଡ଼,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ବନ୍ଧାଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ  ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । 

ବାଇକ ସହ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ  ୨ ଗିରଫ

ବାଇକ ସହ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ ୨ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୮।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାନକୁଟୁରୁ ନିକଟସ୍ଥ ଗୁଳିଆ ପାହାଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରେ ରବିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଏମାନଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ହିରୋହୋଣ୍ଡା ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ନଂ ଓଆର ୦୨ ଜି ୭୮୩୮, ୬ଟି ଗୁଳି ଓ କିଛି ଗନ୍‌ ପାଉଡର ଜବତ କରିଛି। ଗିରଫ ଦୁଇଜଣ ହେଲେ  ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଘୋଳପୁର ଗ୍ରାମର ବିଧାନ ମଳିକ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାତ୍ର। 

୮୪ ସପ୍ତାହରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା

୮୪ ସପ୍ତାହରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୩: ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ବଞ୍ଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମାନବ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଘଣ୍ଟଯାତ୍ରା ସୋମବାର ୮୪ତମ ସପ୍ତାହରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କୁ ଅପହରଣ: ୩ ଗିରଫ, ଟଙ୍କା, ମାଉଜର ଜବତ

ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କୁ ଅପହରଣ: ୩ ଗିରଫ, ଟଙ୍କା, ମାଉଜର ଜବତ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗୋପାଳପୁର ପୋର୍ଟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସିପୋର୍ଟ ଡ୍ରେଜିଂ  ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ପଙ୍କଜ କୁମାର କୁଲେରିଆଙ୍କୁ ୧୫ ତାରିଖ ରାତିରେ ଅପହରଣ କରି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୯ ହଜାର  ୫ଶହ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହୋଇଥିଲା।

ଦର୍ଶକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛି ଦୂରଦର୍ଶନ

ଦର୍ଶକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛି ଦୂରଦର୍ଶନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଞ୍ଜନଗର ଦୂରଦର୍ଶନ କେନ୍ଦ୍ରର ଟାୱାରଟି ୧୦ ମାସ ପୂର୍ବେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ନୂତନ ଟାୱାର ବସାଯିବା କଥା, କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବସାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା, ୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ଆଜିଠୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା, ୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ ଆଜିଠୁ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୨ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ ଏବଂ ଏହା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସୋମବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। 

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର:  କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନାଇଡୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର: କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନାଇଡୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୩-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକସଭା ଓ ଏହା ଅଧୀନ ୭ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସୋମବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। 

ହିଞ୍ଜିଳିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା

ହିଞ୍ଜିଳିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୮ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପୁଣି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ କି ନାହିଁ ସେଥିରେ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖାଦେଇଛି। 

ସିମେଣ୍ଟ ଦୋକାନରୁ ୫ଲକ୍ଷ ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି:  ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କ ମା, ବାପା ଗିରଫ

ସିମେଣ୍ଟ ଦୋକାନରୁ ୫ଲକ୍ଷ ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି: ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କ ମା, ବାପା ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୩-ବିଏନ୍‌ପୁର ଥାନା ଗୋଇଲୁଣ୍ଡି ଛକସ୍ଥିତ ଏକ ସିମେଣ୍ଟ ଦୋକାନରୁ ଶୁକ୍ରବାର ୫ଲକ୍ଷ ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ ଦେଖି ଟଙ୍କା ଚୋରିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କ ମା’, ବାପାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । 

ମଦ ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ: ୨ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୭।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ଆସିକା ପୋଲିସ ରବିବାର ସକାଳେ ଆସିକା ଥାନା ବାଲିତିରା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଚୋରା ମଦଭାଟି ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ୪ଶହ ଲିଟର ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ୧୫ଶହ ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରିଛି। ଏନେଇ ଗ୍ରାମର ସରୋଜ ନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ନଂ.୮୪, ୮୫, ୮୬, ୮୭/୧୯ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପୀତବାସ ଧାରୁଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଗାଙ୍ଗପୁର ପୋଲିସ ରବିବାର ବଡ଼ବୋରସିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୯୪ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ଓ ୧୦୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ଜଳନ୍ଧର ସାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ  କରିଥିବା ଆଇଆଇସି ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖଜୁରିପଡାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବୃଷ୍ଟି

ଖଜୁରିପଡାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବୃଷ୍ଟି

ଖଜୁରିପଡା,୧୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପବନ ସହ କୁଆପଥର ବୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପ୍ରା ୪୫ ମିନିଟ୍‌ କାଳ ବର୍ଷା ସହ କୁଆପଥର ବୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ରାସ୍ତାଘାଟ ଓ ଖୋଲାସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କରେରେ କୁଆପଥର ଆସ୍ତରଣ ଜମି ଯାଇଥିଲା। ବ୍ଲକର ରାଣୀପଥର, ସୁଡ୍ରୁକୁମ୍ପା, ସୁଡ୍ରେଜୁ ଓ ବିଲାବାଡି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହାର ପ୍ରକୋଦ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ବୁଗୁଡା ପଞ୍ଚ ମହାଯଜ୍ଞ:ରାମଦୋଳି, କଳାକୁଞ୍ଜରେ ଜମୁଛି ଭିଡ

ବୁଗୁଡା ପଞ୍ଚ ମହାଯଜ୍ଞ:ରାମଦୋଳି, କଳାକୁଞ୍ଜରେ ଜମୁଛି ଭିଡ

ସୋରଡା,୧୭ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବୁଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୧ ତାରିଖଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଜନକଲ୍ୟାଣ ପଞ୍ଚ ମହାଯଜ୍ଞ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେବ। ଏବେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାମଦୋଳି, କଳାକୁଞ୍ଜ, ମୀନା ବଜାରରେ ପ୍ରବଳ ଗହଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ବିହାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆସିଛନ୍ତି। ପାଣି ଭିତରେ ଭାସମାନ ଅବସ୍ଥାରେ ରାଧାକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଯୁଗଳ ମୂର୍ତ୍ତି ଯଜ୍ଞର ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଥିବାବେଳେ ସକାଳୁ ରାତି ଯାଏ ଅନ୍ନଯଜ୍ଞରେ ବହୁ ଭିଡ ଜମୁଛି। ପ୍ରାୟ ୨ଶହ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଶୃଙ୍ଖଳା ଦାୟିତ୍ୱରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମ ହେଉଥିବାବେଳେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରାଣଗଲା

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରାଣଗଲା

ସୋରଡା,୧୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୋରଡା ବ୍ଲକ ପାଲକାଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଖପରାଗଣ୍ଡା ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ସାହୁ (୩୦)ଙ୍କର ରବିବାର ସକାଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଶୁଭେନ୍ଦୁଙ୍କ ଘର ମୟୁରଭଞ୍ଜର କପ୍ତିପଦାରେ। ସେ ୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରୁଥିଲେ। ରବିବାର ଛୁଟି ଥିବାରୁ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସକାଳେ ବାଇକ ଯୋଗେ ଖପରାଗଣ୍ଡାରୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଯାଉଥିଲେ। ପିପଳପଙ୍କା ନିକଟରେ ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଏକ ବ୍ରିଜ୍‌ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍‌ଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଛରେ ବସିଥିବା ସାଙ୍ଗ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ମାଓ ପୋଷ୍ଟର: ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ମାଓ ପୋଷ୍ଟର: ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିି,୧୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା କନ୍ଦିବାନ୍ଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଓ ବ୍ୟାନର ଲାଗିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କନ୍ଦିବାନ୍ଦାରେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗଛ ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିବା ନଜିର ରହିଛି ।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଖଜୁରିପଡ଼ା,୧୭।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖଜୁରିପଡ଼ା ଥାନା ଦୂତିମେଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ନିକଟସ୍ଥ ସମ୍ବରଡ଼େଗା ଛକଠାରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ (ଓଡି୩୧ଡି-୧୫୧୬) ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ସାଇକେଲ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।