ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କରେ ଥିବା ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଲାଇଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ଲାଗି ଜଣେ ନାବାଳକ ଟୁକୁନା ସ୍ବାଇଁଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧବାର ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

୫୦ ପାଉଚ୍‌ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ,ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

୫୦ ପାଉଚ୍‌ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ,ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଖମାରି ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ମଣିଢ଼ଇ ଗ୍ରାମର ମଦ ବିକ୍ରେତା କୁନା କୁମାର ବିଶୋୟୀଙ୍କୁ କେ.ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛନ୍ତି।

ବାପାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଜେଲ ଗଲେ ପୁଅ

ବାପାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଜେଲ ଗଲେ ପୁଅ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଚଷାନିମଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ସିନ୍ଧବା ଗ୍ରାମର ହରେକୃଷ୍ଣ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ବୁଧବାର କେ.ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା କାଜୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ,୨ ଆହତ

ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା କାଜୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ,୨ ଆହତ

ପାଟପୁର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ-ଗଜପତି ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ତପ୍ତପାଣି ଘାଟିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ କାଜୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଅଟକିଛି ବଂଶଧାରା-ଋଷିକୁଲ୍ୟା-ମହାନଦୀ ସଂଯୋଗୀକରଣ ଯୋଜନା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୬:ବଂଶଧାରା-ଋଷିକୁଲ୍ୟା-ମହାନଦୀ ସଂଯୋଗୀକରଣ ଯୋଜନା ଦୀର୍ଘବର୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଅଟକି ରହିଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଜୀବନରେଖା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଏହାର ଉପନଦୀ ଖରଖରୀରେ ଆନିକଟ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସୀମାନ୍ତ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ଋଷିମାଳ ପର୍ବତରୁ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀ ଉତ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରୁ ୭ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରୁ ୭ ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଁାରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୪ ମୋବାଇଲ ଫୋନ, ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ ଓ ୯,୯୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି। ବରଗାଁର ଏକ ଦୋକାନ ଛାତ ଉପରେ ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲୁଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ପାଖରେ ଖବର ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ସବ୍ୟସାଚୀ ମଲ୍ଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସେଠାରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେଠାରୁ ଫେରାର୍‌ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛି।

ପାସ୍‌ଠାରୁ ସିଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ଶହ କମ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୬:ଯୁକ୍ତ ୨ କଳା ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗର ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ପରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପାଇଁ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜଗୁଡ଼ିକରେ ନାମଲେଖା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଆସନ୍ତା ୨୬ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଉଭୟ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଏବଂ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୩ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯୋଗ୍ୟ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଏଥିରେ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଜୁଲାଇ ୪ରୁ ୭ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ନାମ ଲେଖାଇବେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯୋଗ୍ୟ ତାଲିକା ଜୁଲାଇ ୧୧ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଜୁଲାଇ ୧୨ ଏବଂ ୧୩ତାରିଖରେ ନାମ ଲେଖାଇବେ। ଜୁଲାଇ ୧୬ତାରିଖରେ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ରାସ୍ତାରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରି ୨ ଗିରଫ

ରାସ୍ତାରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରି ୨ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ବାଇକରେ ଫେରୁଥିବା ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳର ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ପିଛା କରି ଅଶ୍ଳୀଳ ଇଙ୍ଗିତ ସହ ଭିଡିଓ ଶୁଟିଂ କରୁଥିବା ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫମାନେ ଶାସନଆମ୍ବଗାଁର କାଳୁ ଦାସ ଓ ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟଜଣେ ସହଯୋଗୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳର ଭାଇ-ଭଉଣୀ ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ବାଇକ୍‌ରେ ଗଁାକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ୩ଜଣ ଯୁବକ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ବାଇକରେ ପିଛା କରିବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ଭିଡ଼ିଓ ଶୁଟିଂ କରିଥିଲେ। କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି ନିକଟରେ ଉଭୟଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯୁବକ ଦ୍ୱୟ ଶୁଣି ନ ଥିଲେ।

ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହତ୍ୟା ମାମଲା:ଜୁଲାଇ ୧୧ରେ ପୁଣି ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ

ଛତ୍ରପୁର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଖଲ୍ଲିକୋଟରେ ୨୦୧୪ ମେ ୨୭ ତାରିଖରେ ତରୁଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଛତ୍ରପୁର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟରେ ୪୬ତମ ସାକ୍ଷୀ ଭାବେ ତତ୍କାଳୀନ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଏସ୍‌. ଟପ୍ପୋ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଶେଷ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୧୧ ଓ ୧୨ ତାରିଖକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଏଡିଜେ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା, ୧୩ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପୁସ୍ତପୁର ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ପାନ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ପୀତବାସ ସାହୁ (୫୬)। ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ପୋଲିସ ପୀତବାସଙ୍କ ପାନ ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୬ ପେଟି ବିଦେଶୀ ମଦ (୩୬.୭୮୦ ଲିଟର) ଜବତ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ନଂ.୧୨୬/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ମଙ୍ଗଳବାର ପୀତବାସଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରୁ ନବଜାତକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୬: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେଶନସ୍ଥିତ ୧ ନଂ. ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଶେଷ ମୁଣ୍ଡରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରେଳବାଇ ପୋଲିସ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ମୃତଦେହକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌କୁ ପଠାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ରେଳବାଇ ଥାନାଧିକାରୀ କେ.କେ. ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଓଡିଆର୍‌ପି ଘରେ ନ ରହିଲେ ଅନ୍ୟକୁ ଦିଆଯିବ

ଓଡିଆର୍‌ପି ଘରେ ନ ରହିଲେ ଅନ୍ୟକୁ ଦିଆଯିବ

ଛତ୍ରପୁର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.):ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର ତଥା ଓସ୍‌ଡମା (ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ଡିଜାଷ୍ଟର ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ)ର ଏମ୍‌ଡି (ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ) ବିଷ୍ଣୁପଦ ସେଠୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଓଡିଆର୍‌ପି କଲୋନୀରେ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଜିଲାରେ ଚାଲିଥିବା ଓଡିଆର୍‌ପି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ କଲୋନୀରେ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ଏମ୍‌ଡି ସେଠୀ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଓଡିଆର୍‌ପି କଲୋନୀରେ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ପଡି ରହିଥିବା ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱବ୍ୟାଙ୍କ ସହାୟତାରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଏସିଆରେ ସର୍ବବୃହତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏବଂ ଏଥିରେ ୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି।

ବାଇକ୍‌-ଅଟୋ ଧକ୍କା, ୩ ଆହତ

ବାଇକ୍‌-ଅଟୋ ଧକ୍କା, ୩ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୧୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଞ୍ଜନଗର-କଣ୍ଟେଇପଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଅଗଝୋଳ ଛକ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଇକ୍‌ ଓ ଅଟୋ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ୩ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖବରପାଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଦମକଳ ବାହିନୀ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି। କାଳିଆପଲ୍ଲୀର ୨ ଯୁବକ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଯାଉଥିଲେ। ଅଗଝୋଳ ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକ୍‌ ସହ ଭଞ୍ଜନଗରରୁ ଲାଠିପଡ଼ା ଯାଉଥିବା ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କ ସହ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଦ୍ୱୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

୩ ମାସରେ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶେଷ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

୩ ମାସରେ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶେଷ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩ା୬:ରାଜ୍ୟ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଜି. ମାଥି ଭାତନାନ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସି ଜାନିବିଲି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଗ୍ରଗତି କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି) ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବା ସହ ମହାନଗରକୁ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରକଳ୍ପର ନିର୍ବାହୀଯନ୍ତ୍ରୀ ଆର.ଏନ. ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୬ ପ୍ରତିଶତ ପାଇପ ବିଛାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି।

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବଞ୍ଚତ୍ତ

ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବଞ୍ଚତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.):ସରକାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ସରକାର ବହୁ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ଏହି ଯୋଜନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଏନ୍‌ଏସିର ୧୨ନଂ ୱାର୍ଡ ଦାମୋଦରପୁର ଗ୍ରାମରେ। ଗ୍ରାମର କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା (୭୦)। ୨ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପାରାଲିସିସ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଗୋଟିଏ ହାତ ଏବଂ ଗୋଡ଼ ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଏଯାଏ ତାଙ୍କୁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ କିମ୍ବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭତ୍ତା ମିଳି ନଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ନାବାଳକ ମୃତ, ଉତ୍ତେଜନା

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ନାବାଳକ ମୃତ, ଉତ୍ତେଜନା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କରେ ଥିବା ଏକ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଚାର୍ଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାହା ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତ ନାବାଳକ ହେଲେ କାଠଚିରାର ଜୟରାମ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ପୁଅ ଟୁକୁନା (୧୫)। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କ ଓ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କାଠଚିରାର ଜୟରାମ କିଛି ମାସ ହେବ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ନିରୋଧ ଦିବସ

ବିଶ୍ୱ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ନିରୋଧ ଦିବସ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୧୨ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଖଲ୍ଲିକୋଟ କଳିଙ୍ଗ ବୈଶ୍ୟ ଭବନ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟର ହେଲଥ ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନ (ଭାଇ) ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ନିରୋଧ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାଇର ରାଜ୍ୟ ସଂଯୋଜକ ଦେବାନନ୍ଦ ମହନ୍ତଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରିଣୀ ମମତା ରାଣୀ

ଗୋବରାରେ ସଶକ୍ତ ରଥକୁ ସ୍ବାଗତ

ଗୋବରାରେ ସଶକ୍ତ ରଥକୁ ସ୍ବାଗତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି । ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ବାଭିମାନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ବାହାରିଥିବା ସଶକ୍ତ ଅଭିଯାନ ରଥ ସୋମବାର ଗୋବରାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭାଜପାର ସ୍ମାରକପତ୍ର

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭାଜପାର ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)-ପୁରୀ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବି ହଜିବା ପ୍ରସଙ୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ଭାଜପା ଘୁମୁସର ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସେଠୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ସୋରଡା,୧୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୋରଡା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ କୋର୍ଟ ପରିସର ସଂଘ ଗୃହରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌ ବିଧାନ ଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି।

ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନ ଦୂର୍ଗପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜିମ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନ ଦୂର୍ଗପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜିମ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅଗସ୍ତିନୂଆଗାଁସ୍ଥିତ ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ୟାୟମଶାଳା (ଜିମ୍‌) ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଟାଲିୟନର ଦୂର୍ଗପତି (କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ) ଉଦୟ ନାଥ ରଥ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀ ସଭ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀ ସଭ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଏନ୍‌ଏସି ରଘୁନାଥ ସାହି ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀ ସଭ୍ୟା ତାଲିମ ଶିବିର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶିକା ମମତା ପଣ୍ଡା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ସଚେତନତା ରଥ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ସଚେତନତା ରଥ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡର ଚାଷୀଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ସଚେତନତା ରଥ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ବଜାର କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଉପ ଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସେଠୀ ପତାକା ଦେଖାଇ ଏହି ରଥର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ରଥଟି ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରି ଚାଷୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବ ବୋଲି ଉପଜିଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି।

‘ବ୍ରହ୍ମପୁର ପ୍ରତିଭାଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର’

‘ବ୍ରହ୍ମପୁର ପ୍ରତିଭାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୨ା୬ଉଦୟମାନ୍‌ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଗନ୍ତାଘର ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର। ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଜଗତକୁ ସର୍ବଦା ବହୁ ପ୍ରତିଭା ଭେଟି ଦେଇଥିବା ଏହି ସହର ପ୍ରତି କିନ୍ତୁ କ୍ରମାଗତ ଅବହେଳା କରାଯାଉଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି।