ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୁରୁତର

ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୁରୁତର

ଆସିକା, ୭।୧: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକାରେ ସୋମବାର  ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇ ଭାଇ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗଡ଼ିଲା ଭୋଟର ସଚେତନତା ରଥ

ଗଡ଼ିଲା ଭୋଟର ସଚେତନତା ରଥ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭।୧: ଆଉ କିଛି ମାସ ପରେ ଲୋକସଭା ଏବଂ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାକୁ ନେଇ ତତ୍ପର ହୋଇଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। ଭୋଟର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭିଭିପାଟ ମେଶିନ ବ୍ୟବହାର ହେବ। 

ଘୁମୁସର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରର ମୁରଲି ଯୋଡ଼ି ଚାମ୍ପିୟନ

ଘୁମୁସର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ: ଭୁବନେଶ୍ୱରର ମୁରଲି ଯୋଡ଼ି ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଅଫିସର କ୍ଲବ ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ୪ର୍ଥ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଘୁମୁସର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ମୁରଲି ଯୋଡ଼ି ସହ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଚିତ୍ର ଓ ଋଷି ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା। 

ସିନିୟର ବଡି ବିଲଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ: ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ଗଞ୍ଜାମ ଶ୍ରୀ

ସିନିୟର ବଡି ବିଲଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ: ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ଗଞ୍ଜାମ ଶ୍ରୀ

ଆସିକା,୭ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଆସିକା ଟାଉନ ହଲ ପରିସରରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୪୩ତମ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସିନିୟର ବଡି ବିଲଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଗଞ୍ଜାମ-ଶ୍ରୀ ୨୦୧୮-୧୯ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ସାହୁ ଗଞ୍ଜାମ ଶ୍ରୀ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଘୁମୁସର ଗଟ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ : ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ସରିଲା,୧୪ରେ ଫାଇନାଲ

ଘୁମୁସର ଗଟ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ : ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ସରିଲା,୧୪ରେ ଫାଇନାଲ

ଭଞ୍ଜନଗର,୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଘୁମୁସର ଗଟ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟର ଗୀତ, ନୃତ୍ୟ, ମଡେଲିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ୨ଦିନ ଧରି ସ୍ଥାନୀୟ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ବଜାର କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ରାତିରେ ସରିଥିବାବେଳେ ୧୪ ତାରିଖରେ ଫାଇନାଲ ରାଉଣ୍ଡ ସ୍ଥାନୀୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହେବ।

ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ପ୍ରତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେବୁ ୨୫ହଜାର

ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ପ୍ରତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେବୁ ୨୫ହଜାର

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ପୁରୀଠାରେ ଏକ ମହିଳା ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରତି ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିକୁ ବିନା ସୁଧରେ ଋଣ ଯୋଗାଇଦେବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣାକୁ ନେଇ ଭାଜପା ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛି। 

ଝରିଆପଦାରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ

ଝରିଆପଦାରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ

କୋଟଗଡ,୭ା୧-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ ଝରିଆପଦା ଗ୍ରାମରେ ୨ଦିନ ହେଲା ବାଘ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୩ଟାରେ ଝରିଆପଦା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ନୂତନ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଚରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଗୃହପାଳିତ ପଶୁଙ୍କୁ ଏକ ଚିତାବାଘ ଗୋଡାଉଥିବା ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଦୀପ ଚୌଧୁରୀ ଦେଖିଥିଲେ। 

ଘରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଘରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୭ା୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଚନ୍ଦ୍ରପ୍ରଭା ସାହିସ୍ଥିତ ଘରୁ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି।  ସେ ହେଲେ ଦ୍ୱାରିକା ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମନ୍‌ମିତା । ରବିବାର ସକାଳେ ଫ୍ୟାନରେ ଝୁଲୁଥିବା ମନ୍‌ମିତାଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରି ବଡମେଡିକାଲକୁ ନେଇଥିଲେ।

ମିଳିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନର ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା: ସଫଳ କରିବାକୁ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା

ମିଳିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନର ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା: ସଫଳ କରିବାକୁ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧-ମିଳିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନର ଡାକରାରେ ଆସନ୍ତା ୮ ଓ ୯ ତାରିଖ ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପୀ ହେବାକୁ ଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ଧର୍ମଘଟକୁ ସଫଳ କରିବା  ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ମିଳିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି 

ଆନ୍ତଃ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଆନ୍ତଃ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୭ା୧-ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ‘କ୍ରାନ୍ତି’ ତରଫରୁ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ‘ମେରି ଜାନ୍‌ ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ’ ନାମରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଆନ୍ତଃ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଆଉଟସୋର୍ସ କର୍ମଚାରୀ ସ୍ଥାୟୀ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧-ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଆଉଟସୋର୍ସ  କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଇନସୋର୍ସ (ସ୍ଥାୟୀ) କରା ନ ଗଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ସାଉଥକୋ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଓଡ଼ିଶା ବିଜୁଳି କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ବୋଲି  ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । 

ଛତ୍ରପୁର ଓକିଲ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଜିଠୁ

ଛତ୍ରପୁର,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଓକିଲ ସଂଘର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସଂଘର ସଭାପତି କେ. ଶିବରାମ ରେଡ୍ଡୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଛତ୍ରପୁର କୋର୍ଟ ପରିସରଭୁକ୍ତ ସମସ୍ତ ମାଲିମକଦ୍ଦମା ଗୁଡିକ ନୂତନଭାବେ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଏଡିଜେକୁ ବଦଳି ଓ ପ୍ରତିବଦଳ ନ କରିବା ପାଇଁ ସଂଘ ଦାବି କରିଛି। ରମ୍ଭା ଥାନା ଓ ଗଞ୍ଜାମ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସମସ୍ତ ଗାଁର ମକଦ୍ଦମାଗୁଡିକୁ ଛତ୍ରପୁର କୋର୍ଟ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ସହ ଯଥାବିଧି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ବୈଠକରେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ମା ଡୁମାଣୀ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ମା ଡୁମାଣୀ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆଗଁାଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମା’ ଡୁମାଣୀ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲମ୍ୟାଚ ରବିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଓ ଅଡବା ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଅଡବାକୁ ୩-୦ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହିଟର ଭାବେ ଆୟୋଜକ ଟିମ୍‌ର କାଳୁ ନାୟକ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳୀ ଅଡବାର ମୋଜେସ୍‌, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦଳ ଡାମ୍ବା, ହରିଡାଖଣ୍ଡି ଟିମ୍‌ର ଦିଲିପ୍‌ଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନେଟ୍‌ ଖେଳାଳୀ ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବେଲଗୁଣ୍ଠା ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ।

ସାମନ୍ତିଆପଲ୍ଲୀ ବନାଞ୍ଚଳରେ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା

ସାମନ୍ତିଆପଲ୍ଲୀ ବନାଞ୍ଚଳରେ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା

ପାତ୍ରପୁର,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସାମନ୍ତିଆପଲ୍ଲୀ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନରେ ଚଳିତବର୍ଷ ପକ୍ଷୀଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ ଗଛ ଓ ପକ୍ଷୀ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗତବର୍ଷଠାରୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଅଧିକ ପକ୍ଷୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ା ଗତ ୩ଦିନ ଧରି ବନବିଭାଗ ଅଧିକାରୀମାନେ ମହେନ୍ଦ୍ର ତନୟା ଜଳ ଭଣ୍ଡାର, ବାଘଲଟି ଜଳ ଭଣ୍ଡାର, ମୁକୁନ୍ଦ ଦେବ ସାଗର, ଡାହାଣୀ ବଟ ସାଗର, ଗୋପାଳ ସାଗର, ପଣ୍ଡା ବନ୍ଧ ଇଲାକାରେ ପକ୍ଷୀଗଣନା କରା ଯାଇଥିଲା। ଗତବର୍ଷ ୨୪୫୦ ପକ୍ଷୀ ଥିବାବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୮୧୬ ଗୋଟି ପକ୍ଷୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଗତବର୍ଷ ୩୫ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ ଥିବାବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୭୫ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ ଥିବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଶଙ୍ଖଚିଲଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ବାଇକ ଜବତ

ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ବାଇକ ଜବତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ସିମନବାଡି ଅଞ୍ଚଳରୁ ବିଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ କୃପାକର ମୁଖି ଓରଫ ବାଣୁଆ ଓରଫ ଅନିଲ ବୋଲି ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡିଆ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରହିଥିବା ବେଳେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନାରେ ୮ ମାମଲା ରହିଛି। ପୋଲିସ ତାଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଚୋରା ବାଇକ (ନଂ.ଓଆର୦୨ଏବି-୫୫୮୩) ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ କୃପାକର ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପୋଲିସକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯାଉଥିଲା। ଜାମିନ ବିହୀନ ଗିରଫ ପରୱାନା ବଳରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। କୃପାକର ଘର ସିମନବାଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଫେରାର ଥିଲା। ଏବେ ଗ୍ରାମକୁ ଆସିଥିବା ଖବର ପାଇଁ ଆଇଆଇସି ଗରଡିଆ ସଦଳବଳ ଚଢ଼ାଉ କରି କାବୁ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନାମରେ ନଂ.୨/୧୯ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଠିକାଦାରଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ହମ୍‌ଲା: ଜଗୁଆଳିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଠିକାଦାରଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ହମ୍‌ଲା: ଜଗୁଆଳିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୬।୧-କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଖଜୁରପଡା ବ୍ଲକ ସୁଡ୍ରୁକୁମ୍ପା ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ମାଓବାଦୀ ମାତିଛନ୍ତି।

 ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୬।୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରସ୍ଥିତ ଲାଞ୍ଜିପଲି ଗାଈଗୋଠ ପଡିଆଠାରେ ରବିବାର ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବ୍ରହ୍ମପୁରର ମୁଖ୍ୟ ଛକ, ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ରେ ଲାଗିବ ସିିସି କ୍ୟାମେରା

ବ୍ରହ୍ମପୁରର ମୁଖ୍ୟ ଛକ, ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ରେ ଲାଗିବ ସିିସି କ୍ୟାମେରା

ଛତ୍ରପୁର,୬ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରାଜସ୍ବ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାରେ ବ୍ୟାପକ ମାତ୍ରାରେ ଗଢି ଉଠୁଥିବା ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟିଗୁଡିକ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିବା ପାଇଁ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି:   ଭିଭିପାଟ୍‌ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଭିଭିପାଟ୍‌ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୬ା୧-ଆଉ ଅଳ୍ପ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାକୁ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନ ତପତ୍ର ହୋଇପଡ଼ିଛି। ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭିଭିପାଟ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ଏନେଇ ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ଉପଜିଲାପାଳ ଦିଗନ୍ତ ରାଉତରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ-୨୦୧୯:  ଜାନୁୟାରୀ ସୁଦ୍ଧା ହୋଇପାରେ ଶେଷ

ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ-୨୦୧୯: ଜାନୁୟାରୀ ସୁଦ୍ଧା ହୋଇପାରେ ଶେଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିିସ, ୬ା୧-ପୁଣି ସ୍ବଚ୍ଛତା ପରୀକ୍ଷା ଦେବ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)।  ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜାନୁୟାରୀ  ୪ରୁ ସର୍ବଭାରତୀୟସ୍ତରରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ସର୍ବେକ୍ଷଣ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ:  ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଅଟକ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ: ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଅଟକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୬ା୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ରାମନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ୨ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଆକ୍ରମଣରେ ରାମନଗର ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ତୋଷ ଡାକୁଆ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀ କିରଣ କୁମାର ଶତପଥୀ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ ଘଟଣା:   ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁନୀଲ ଗିରଫ

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁନୀଲ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୬ା୧-ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଗାଏବ ଘଟଣାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶନିବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା  କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ବରପୁରର ଅଞ୍ଚଳର ସୁନୀଲ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ (୨୦) । 

ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିଲା

ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିଲା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୬ା୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡରେ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ସରିଯାଇଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୧୧ହଜାର ୯୧୧ ପକ୍ଷୀ ଏହି ବନଖଣ୍ଡର ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଦିଗପହଣ୍ଡି, ସାମନ୍ତିଆପଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

ଶହୀଦ ମେମୋରିଆଲ କିକ୍ରେଟ: ଟିକାବାଲି ଚାମ୍ପିୟନ

ଶହୀଦ ମେମୋରିଆଲ କିକ୍ରେଟ: ଟିକାବାଲି ଚାମ୍ପିୟନ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୬।୧ -ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଶହିଦ ମେମୋରିଆଲ କିକ୍ରେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲରେ ଟିକାବାଲି ଚକାପାଦକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି ା ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ସମସେର ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାହ୍ନା ନ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ସିରିଜ୍‌ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ ଉତ୍ସବରେ ଏସ୍‌ପି ପ୍ରତୀକ ଗୀତା ସିଂ ଯୋଗଦେଇ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳକୁ ୭ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଟ୍ରଫି ଓ ରନର୍ସଅପ ଦଳକୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଟ୍ରଫି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ପୋଲିସ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭଲ ପଢୁଥିବା ୧୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ଶହିଦ ପରିବାରଙ୍କ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅତିଥି ଭାବେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଉତ୍କଳ ରଞ୍ଜନ ଦାସ, ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ବି. ପି. ମହାନ୍ତ, ରିଜର୍ଭ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଏଚଆରପିସି ଡିଏସ୍‌ପି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।