ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମମତା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି, ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପରିବାରବର୍ଗ

ମମତା ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି, ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପରିବାରବର୍ଗ

ଛତ୍ରପୁର,୫। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ଏନଏସି ଆଗ୍ରାହାରାମ ସାହିର ମମତା ରାଉଳ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ୯ ଦିନ ପରେ ବି ଚମାଖଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରିନି । ଏ ନେଇ ମମତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ପ୍ରଦୀପ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପ୍ରଦୀପ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଖାରବେଳନଗର ତୃତୀୟ ଲେନ୍‌ର ପ୍ରଦୀପ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ସୋମବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ନିମଖଣ୍ଡି ପେଣ୍ଠ ଗ୍ରାମର ସଂସାର ମହାଙ୍କୁଡ଼(୨୧)।

ତାମାଙ୍ଗିକୁ ସରକାରୀ ବସ୍‌ ଚଳାଇବାକୁ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ତାମାଙ୍ଗିକୁ ସରକାରୀ ବସ୍‌ ଚଳାଇବାକୁ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଦୁର୍ଗମ ପଞ୍ଚାୟତ ହାତିମୁଣ୍ଡା ର ତାମାଙ୍ଗି ଗ୍ରାମକୁ ସରକାରୀ ବସ ଚଳାଚଳ କରାଯିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତିା

ସନ୍ତରଣ ଅଭ୍ୟାସ ବେଳେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ସନ୍ତରଣ ଅଭ୍ୟାସ ବେଳେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସନ୍ତରଣ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବାବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

 ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବୈଠକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫।୧୧: କର୍ପୋରେଶନ ରାସ୍ତାସ୍ଥିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶ୍ରମିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଟି ସର୍କଲ୍‌ ଶାଖାର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ’ସୁରଭି’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ’ସୁରଭି’ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସୁରଭି-୨୦୧୮’ ସ୍ଥାନୀୟ ନୂଆସାହିସ୍ଥିତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ବିକାଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଖୋଖୋ ଖେଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପାଇଁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ମନୋନୀତ

ଖୋଖୋ ଖେଳ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପାଇଁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ମନୋନୀତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଚଳିତମାସ ୧୦ରେ ଖୋଖୋ ଖେଳ ନିମନ୍ତେ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହେଉଛି।

ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ଅପହରଣ,ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ: ୨ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗୁଣିଆ ସନ୍ଦେହରେ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାରେ ପାଟପୁର ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ବୁରୁପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ ଡାକୁଆ, ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ଶାଳକ ପାଟପୁର ଥାନା ପଳାସପୁର ଗ୍ରାମର ଶଙ୍କର ଡାକୁଆ।

ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବିଇଓ ଅଫିସ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣିଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲେ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବିଇଓ ଅଫିସ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣିଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲେ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୫ା୧୧- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଜିଲା କୋର୍ଟ ମାଲଖାନାରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଲୁଟ୍‌, ଫୁଲବାଣୀରେ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ରବିବାର ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ(ବିଇଓ)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ କିରାଣିଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପର୍ତ୍ତମାହା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅପହରଣ ଏବଂ ପରେ ବଳାତ୍କାର ନେଇ ବୁଧବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

୭୫ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତା, ତୋରଣ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

୭୫ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତା, ତୋରଣ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫ା୧୧-ପାଖେଇ ଆସୁଛି ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳି| ଏହି ଅବସରରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହେବ ମା’ କାଳୀଙ୍କ ପୂଜା|

ତେଜୁଛି ବିଏମ୍‌ସିରେ ସାମିଲ ଦାବି

ତେଜୁଛି ବିଏମ୍‌ସିରେ ସାମିଲ ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୫ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ତଳିଅଞ୍ଚଳ ତଥା ପାଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି)ରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଦାବି ଜୋର ଧରୁଛି। ୧୧ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଦାବି ଉଠିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏ ପ୍ରଶାସନ, ସ୍ଥାନୀୟ ଜନପ୍ରତିନିଧି କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେହି ବି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁନାହାନ୍ତି।

ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଛତ୍ରପୁର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ତଥା କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ନାବାଳିକା ଗଣ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ପାଇଁ ରବିବାର ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ସଭାନେତ୍ରୀ ପ୍ରଭାତି ପରିଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରା ନ ଗଲେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୪ଟି ଟିମ ଗଠନ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ

ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ପୋଲସରା,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ତହସିଲ ଗୋଛାବାଡ଼ି ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୪ ଦିନ ହେଲା ତାଲା ଝୁଲୁଛି। ବହୁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା, ପୁରୁଷ ଓ ତିତଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀମାନେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଆସି ଅପେକ୍ଷା କରି ନିରାଶରେ ଫେରୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଖଇଖତ, ନିରାଶପଲ୍ଲୀ, ପୁଞ୍ଜିଆମା, ରାମ୍ପୁଡ଼ି, ବିରିପୁର ପ୍ରଭୃତି ଗ୍ରାମର ଅର୍ଜୁନ ଶବର, ତ୍ରିନାଥ ଶବର, ଦୀପକ ଶବର, ମଙ୍ଗରାଜ ଶବର, ସରା ପ୍ରଧାନ, ଡ଼ାକ ପ୍ରଧାନ, ତମାଳ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାର ବିଭାଗରେ ଶନିବାର ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ତାଲୁକା ଆଇନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ତଥା ବିଚାରପତି ଲିପା ମହାନ୍ତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସଭାରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଓକିଲ ସଂଘ ସମେତ କୋର୍ଟର କର୍ମଚାରୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ବାଦବିବାଦ ପରେ ଖୋଲିଲା ବାଣ ମାର୍କେଟ

ବାଦବିବାଦ ପରେ ଖୋଲିଲା ବାଣ ମାର୍କେଟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୧୧: ବହୁ ବଦବିବାଦ ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅନ୍ଧପସରା ରୋଡ଼ ସ୍ଥିତ ବାଲୁଙ୍କେଶ୍ୱର ବାଣ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବାଣ ମାର୍କେଟ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରୁ ୪୫ ଜଣ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅନୁମତି ପତ୍ର ମିଳିବା ପରେ ବାଣ ମାର୍କେଟ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପେନସନ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପେନସନ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୧୧: ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପେନସନ ଅଦାଲତ ରବିବାର ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

 ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଭଞ୍ଜ ଜୟନ୍ତୀ

ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ଭଞ୍ଜ ଜୟନ୍ତୀ

ଭଞ୍ଜନଗର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡ଼େମୀ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ କବିସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ଜୟନ୍ତୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ କାବ୍ୟ ସାହିତ୍ୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କର ନବନିର୍ମିତ ଟାଉନହଲ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ରବିବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ପଡ଼ିଥିବା ଲୋକେ ଦେଖିଥିଲେ।

ବଦ୍ରିନାଥରେ ଫସିଲେ ୪୨ ଓଡ଼ିଆ ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରୀ: ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନିବେଦନ

ବଦ୍ରିନାଥରେ ଫସିଲେ ୪୨ ଓଡ଼ିଆ ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରୀ: ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନିବେଦନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ୨୬ ତାରିଖରୁ ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳର ୪୨ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଶନିବାର ବଦ୍ରିନାଥ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଫେରୁଥିବା ବାଟରେ ବରଫପାତ ଯୋଗୁ ରାସ୍ତାଘାଟ ସବୁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦୁର୍ନୀତି ରୋକିବାକୁ ଶପଥ ନେଲେ ଓକିଲ ସଂଘ

ଦୁର୍ନୀତି ରୋକିବାକୁ ଶପଥ ନେଲେ ଓକିଲ ସଂଘ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗଠାରେ ଶନିବାର ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛିା

କହମପଡ଼ିକୁ ରାସ୍ତା ନାହିଁ, ୭ କିମି ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କହମପଡ଼ିକୁ ରାସ୍ତା ନାହିଁ, ୭ କିମି ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ପର୍ତ୍ତମାହା ଅଞ୍ଚଳ କହମପଡ଼ି ଗ୍ରାମକୁ ସବୁଦିନିଆ ରାସ୍ତାଟିଏ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯିବାକୁ ହେଲେ ୭ କିମି ଦୁର ଘାଟି ପାହାଡ଼ ଦେଇ ଯାତାୟତ କରିବାକୁ ହେଉଛି ା

ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜିଲାରେ ଆଲର୍ଟ

ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜିଲାରେ ଆଲର୍ଟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଫୁଲବାଣୀରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜିଲାରେ ହାଇଆଲର୍ଟ ଜାରି ହୋଇଛି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କହିଛିା

ହାତିମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୁଷୁଡ଼ିପଡିଛିି ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ହାତିମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୁଷୁଡ଼ିପଡିଛିି ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଦୁର୍ଗମ ପଞ୍ଚାୟତ ହାତିମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଦିକନୁ ଦିତନ ଭୁଷୁଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ା ଶନିବାର ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ଏକାଧିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲି ନ ଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ବିଦ୍ୟାଳୟ ସକାଳ ୭ ରୁ ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲାଯାଇ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି କରିଦିଆଯାଇଛି ା