ବ୍ରହ୍ମପୁର

ନିଖୋଜ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ,  ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲେ, ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ

ନିଖୋଜ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲେ, ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା କୁମ୍ଭାରିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ଜିରିୟ ନଗରର ଜଣେ ଯୁବତୀ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ। ସୋମବାର ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ସୁଖୀ ଗମାଙ୍ଗୋ (୩୫)। ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରି ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ସୁଖୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ରୂପ ଦେବାକୁ  ମୃତଦେହକୁ  ଗଛରେ ଝୁଲାଇ ଦେଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ପରିବାର ଲୋକେ ସନ୍ଦେହରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ  ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲେ।

ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଯୁବ କଳା ପରିଷଦ

ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ଯୁବ କଳା ପରିଷଦ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୪।୨-ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ବଲସକୁମ୍ପାର ମା’ ଇଷ୍ଟ ଦେବୀ ଯୁବ କଳା ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପ୍ରତି ବ୍ଲକ କି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

୯ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ହୁମ୍ମାରୁ ଛତ୍ରପୁର କୃଷକ ପଦଯାତ୍ରା

୯ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ହୁମ୍ମାରୁ ଛତ୍ରପୁର କୃଷକ ପଦଯାତ୍ରା

ଛତ୍ରପୁର,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୃଷକ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ୯ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ହୁମ୍ମାଠାରୁ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଦଯାତ୍ରା କରାଯାଇଥିଲା । ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ନାରାବାଜି ପରେ ଲୋଏର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ଏକ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା ।

ପୋଡୁ ଚାଷ କରି ୩ ଗିରଫ

ପୋଡୁ ଚାଷ କରି ୩ ଗିରଫ

କୋଟଗଡ, ୪।୨-ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପୋଡି ବେଆଇନ ଚାଷ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ ଶ୍ରୀରାମପୁର ରେଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ବନ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି ।ସେମାନେ ହେଲେ ଓରା ପଞ୍ଚାୟତ ଆଟାଲିସୁରୁଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଟିକେଶ୍ୱର ମଲ୍ଲିକ, ନାରାୟଣ ମଣ୍ଡଲ ନାୟକ, ସୁଗ୍ରୀବ ପାଚିଲା ସିଂ । 

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ବ୍ଳକ ସ୍ଥାପନ ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା

ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ବ୍ଳକ ସ୍ଥାପନ ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳ ର୍ଦୁଗମ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାବେ ରହିଛି ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ା  ଏବେ ଏହି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳକୁ ସରକାର ବ୍ଳକ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛିା

 ‘ମହାମାରୀଠାରୁ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଅଧିକ’

‘ମହାମାରୀଠାରୁ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ଅଧିକ’

ଛତ୍ରପୁର,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମର ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ରାଲିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜାମରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ଗଞ୍ଜାମରେ ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୨: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱ କର୍କଟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆଉଟସୋର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଆଉଟସୋର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୪।୨: ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଭେଷଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆଉଟସୋର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସୋମବାରଠାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ରୋଗୀସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। 

ଦୁଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଦୁଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ, ବଳାତ୍କାର, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାର ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍‌ ପୃଥକ୍‌  ସ୍ଥାନରେ ଦୁଇ କଲେଜ ପଢୁଆ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ରବିବାର ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ର ଘରୋଇକରଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ର ଘରୋଇକରଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୨-ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଂସ୍କାର ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସେବା ପ୍ରଦାନ ବାହାନାରେ ଏହାର ଘରୋଇକରଣ ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। 

ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୧୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଗିରଫ ସଂଖ୍ୟା

ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୧୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଗିରଫ ସଂଖ୍ୟା

ଛତ୍ରପୁର,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁର ଏନ୍‌ଏସିର ବିଜେଡି କାଉନସିଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରବିବାର ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପୋଲସରା ଥାନା ପାଣ୍ଡିରିପଡା ଗାଁର ସୁବ୍ରତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓରଫ ଲକି ଓରଫ ମାଷ୍ଟର। ସୁବ୍ରତ ଛତ୍ରପୁର ଏନଏସି ପୁତ୍ତିଗୋପାଳପୁରରେ ରହୁଥିଲେ।

୨୬୨ ଘରୋଇ ସ୍କୁଲର ଅନୁମତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ନାହିଁ

୨୬୨ ଘରୋଇ ସ୍କୁଲର ଅନୁମତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ନାହିଁ

ଛତ୍ରପୁର,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୪୮୭ଟି ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ରହିଛି। ଏଥିରୁ ୨୬୨ଟି ସ୍କୁଲ ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅନୁମତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ନ ଥାଇ ଚାଲିଛି ା ୨୨୫ ସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଅନୁମତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ରହିଛି। 

ବଢୁଛି କାଠ ଚୋରାଚାଲାଣ ମାମଲା

ବଢୁଛି କାଠ ଚୋରାଚାଲାଣ ମାମଲା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବନାଞ୍ଚଳ ପକ୍ଷରୁ ୧୪ ଅନଡିଟେକ୍ଟେଡ ୟୁଡି ମାମଲା ସମେତ ସମୁଦାୟ ୭୫୩ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେ ନୂଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ  ଥିବା ଚୋରା କରତକଳ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଚାଲାଣ ପାଇଁ ମହଜୁଦ ଥିବା ଚୋରାକାଠ ଓ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। 

କର୍କଟ ରୋଗ ନିରୂପଣ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

କର୍କଟ ରୋଗ ନିରୂପଣ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୨-ବ୍ରହ୍ମାନଗର ପ୍ରଥମ ଲେନ୍‌ ‘କ୍ରାନ୍ତି’ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଦୁଇଦିନିଆ କର୍କଟ ରୋଗ ନିରୂପଣ ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶନିବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଘୁମୁସର କ୍ଲବ୍‌ ଏବଂ ରବିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର କେ.ସି. ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ଏହି ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଜିଲା କୋର୍ଟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ସବୁଜ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜିଲା କୋର୍ଟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ସବୁଜ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୨-ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ କେ. ଏସ୍‌. ଝାବେରୀଙ୍କ ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦୌରା ଓ ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟରେ ରବିବାର  ସ୍ବଚ୍ଛ ଓ ସବୁଜ  ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୁଣିଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ

ପୁଣିଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ

 ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୪ା୨-ପ୍ରାଇସ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ୍‌ ଏବଂ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦାବିରେ ପୁଣି ଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ। ଆସନ୍ତା ୬ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀ ସମାବେଶରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ। 

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପରିଷଦ ବୈଠକ

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପରିଷଦ ବୈଠକ

ଛତ୍ରପୁର,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥୃ୍ୟ ଯୋଜନା ଓ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାବାସୀ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଜିଲାରେ ୨୩ ହଜାର ଜଣଙ୍କୁ ମଧୁବାବୁ ପେନସନ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡିର ବୁଥ କମିଟି ବୈଠକ

ବିଜେଡିର ବୁଥ କମିଟି ବୈଠକ

ଧରାକୋଟ,୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକ ଧରାକୋଟ, ମୁଣ୍ଡମରାଇ, ଶରଧାପୁର, ଜଗମୋହନ, ବାହାରପୁର, ବରଡାବାଲି  ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜେଡିର ବୁଥସ୍ତରୀୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାୟିକା ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ, ରାଜା ସୁଲକ୍ଷଣା ଦେବୀ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରୀନା ଗୌଡ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭଗବାନ ସ୍ବାଇଁ, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ  ଏମ୍‌. ରାମମୂର୍ତ୍ତି ରେଡ୍ଡୀ, ଧରାକୋଟ ସରପଞ୍ଚ ଅଞ୍ଜଳୀ ସ୍ବାଇଁ, ମୁଣ୍ଡମରାଇ ସରପଞ୍ଚ ଜୟନ୍ତୀ ମାଳା ବାରିକ, ଶରଧାପୁର ସରପଞ୍ଚ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ପଣ୍ଡା, ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ବିଶୋୟୀ, ଆଶାରାଣୀ ସ୍ବାଇଁ, ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଞ୍ଚାସୀନ ରହିଥିଲେ।

ମାଳି ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି

ମାଳି ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବି

ଗଞ୍ଜାମ, ୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ମଲାଡଠାରୁ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକକୁ ବସୁଧା ଯୋଜନାରେ ବୃହତ ଜଳପ୍ରକଳ୍ପ ମେଗାଓ୍ବାଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ହେବ।

ସଂଖ୍ୟାନୁପାତିକ ଭିତ୍ତିରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବି

ସଂଖ୍ୟାନୁପାତିକ ଭିତ୍ତିରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩ା୨: ସମ୍ବିଧାନ ବଞ୍ଚାଅ ସଂଘର୍ଷ ସମିତି ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପଛୁଆ ବର୍ଗ ତରଫରୁ ସଂଖ୍ୟାନୁପାତିକ ଭିତ୍ତିରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଫେବୃୟାରୀ ୬ରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୩।୨: ଫେବୃୟାରୀ ୬ତାରିଖରେ ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରାଯିବ। ଏହା ସହ  ୭ରେ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟବସାୟିକ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ କରାଯିବ। 

କଂସାରିଗଣ୍ଡରେ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଆବଶ୍ୟକ

କଂସାରିଗଣ୍ଡରେ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଆବଶ୍ୟକ

ଛତ୍ରପୁର,୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀ କିଛି  ମାସ ହେଲା ଶୁଖିଲା ପଡିବା ଯୋଗୁ ନଦୀପାର୍ଶ୍ୱ ଗଁାଗୁଡିକର ଭୂତଳ ଜଳସ୍ତର ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଗଁାଗୁଡିକର କୂଅ, ପୋଖରୀ ଓ ନଳକୂପ ଆଦିରୁ ଜଳ ସଂଗ୍ରହ ହେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ା 

କୃଷି, କୃଷକଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କୃଷି, କୃଷକଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଛତ୍ରପୁର,୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଛତ୍ରପୁର ଅନସ୍ଲୋ  ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳପଡିଆରେ ଶନିବାର ୨ ଦିନିଆ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ କୃଷି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଦ୍ୱାରା କୃଷକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଚାଷ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ ହୋଇପାରିବେ ା 

କିଣିବା ବାହାନାରେ ଲୁଟିନେଲେ ସ୍କୁଟି

କିଣିବା ବାହାନାରେ ଲୁଟିନେଲେ ସ୍କୁଟି

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୩ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଟପୁର ଥାନା ପୋଡ଼ାମାରି ଗ୍ରାମରେ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଠକେଇ ହୋଇଛି। ଟ୍ରାଏଲ ବାହାନାରେ ଜଣେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସ୍କୁଟି (ଓଡି ୦୭ଜେଡ-୦୯୪୮) ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି। ଠକାମୀର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ମୁନା ଗୌଡ। ଏନେଇ ପାଟପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।