ବ୍ରହ୍ମପୁର

ହାର୍ଡକୋର କ୍ରିମିନାଲଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କର

ଛତ୍ରପୁର,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲା ଅଧୀନ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଓ ଛତ୍ରପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ଥାନାଗୁଡିକର ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ସବୁ ଥାନାରେ ସ୍ବୟଂସିଦ୍ଧା, ଆମ ପୋଲିସ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଗଷ୍ଟ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଆୟୋଜନ କରିବା ଉପରେ ଏସ୍‌ପି ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ବିନା ପଞ୍ଜୀକୃତ ଠିକାଦାରମାନେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରୁ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ବାହାର ରାଜ୍ୟ ତଥା ଓ ଦେଶ ବାହାରକୁ ପଠାଉଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ନିର୍ଯାତନା ପାଉଛନ୍ତି। କମ୍‌ ଦରମାରେ ଅଧିକ କାମ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଛି। ଏପରିକି କେତେକଙ୍କ ସେଠାରେ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି।

ଖେମୁଣ୍ଡି କଲେଜ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଖେମୁଣ୍ଡି କଲେଜ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗର ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୦ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଖେମୁଣ୍ଡି କଲେଜ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଘଟ କରିବା ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମିନିବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

ମିନିବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

ପୋଲସରା,୧୦ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉସ୍ତାପଡ଼ା ଓ ମଥୁରା ମଝି ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମିନିବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପୋଲସରା ଥାନା ସୋଡ଼କ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ସୋଡ଼କ ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ବେହେରା (କାଳିଆ)। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ପୋଲସରା ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଡ଼ାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ପୋଲସରା ଥାନା ଏସଆଇ ମମତା ସାମନ୍ତରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଟିଏମ ଲୁଟ୍‌ରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

ଏଟିଏମ ଲୁଟ୍‌ରୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୧୦ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରିଠାରେ ଥିବା ଏଟିଏମ କାଉଣ୍ଟରରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ନେଇ ଏସପି ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କ ସୁନାହାର ଝାମ୍ପିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମହିଳାଙ୍କ ସୁନାହାର ଝାମ୍ପିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୦ା୭(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ୫୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଦୁବୃର୍ତ୍ତମାନେ ଅଢ଼େଇ ତୋଳା ଓଜନର ସୁନାହାର ଝାମ୍ପି ନେଇଛନ୍ତି। ୨ଜଣ ଦୁବୃର୍ତ୍ତ ଗୋଟିଏ ନମ୍ବର ବିହୀନ କଳା ପଲସର ବାଇକରେ ଆସି ଛିନତାଇ କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ। ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ମହିଳା ଜଣକ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସ୍ମିତାମଞ୍ଜରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ।

କରଚୁଲି ଉପଡାକଘର ଅଚଳ

କରଚୁଲି ଉପଡାକଘର ଅଚଳ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ କରଚୁଲି ଉପଡ଼ାକଘର ପ୍ରାୟ ମାସେ ହେଲା ଅଚଳ ହୋଇ ରହିଛି। ଡାକଘର ଖୋଲୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କାମ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ। ଏହି ଉପଡ଼ାକଘରେ ଥିବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଅଚଳ ହୋଇ ପଡିଥିବାବେଳେ ଏକମାତ୍ର ଜେନେରେଟର ମଧ୍ୟ ଅଚଳ।

ପାତ୍ରପୁରରେ ଡ଼େଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

ପାତ୍ରପୁର,୧୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଗୁଣ୍ଡ୍ରା ପଞ୍ଚାୟତ ସୁନାଖଳା ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଡେଙ୍ଗୁରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରାଜେଶ ପ୍ରଧାନ (୨୪)। ରାଜେଶ ଗତ ମାସରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିଲା। ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିସତ୍ିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ନ ହେବାରୁ ସେ ଗ୍ରାମକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଗତ ଶନିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ଡ଼େଙ୍ଗୁ ପଜେଟିଭ୍‌ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏବେ ଡେଙ୍ଗୁ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ରହି ରୋଗୀ ଜଣକ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏଏନ୍‌ଏମ୍‌ ସେଣ୍ଟର ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଖୋଲୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମଟି ମ୍ୟାଲେରିଆ ପ୍ରବଣ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାନ୍ତରେ ଅବସ୍ଥିତ। ତେବେ ନିୟମିତ ସେଣ୍ଟର୍‌ଟି ନଖୋଲିବାରୁ ରୋଗୀ ଆନ୍ଧ୍ର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି।

ଘରୋଇ କଳିକୁ ନେଇ ବାପାଙ୍କୁ ଠେଲି କୂଅରେ ପକାଇଲେ ପୁଅ

ସୋରଡ଼ା, ୧୦।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସୋରଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଡ଼ଗଡ଼ ଥାନା ସିଦ୍ଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ପାରିବାରିକ କଳହକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବୃଦ୍ଧ ବାପାଙ୍କୁ ପୁଅ ଠେଲି ଠେଲି କୂଅରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମା ମାଡ଼ ଘଟଣା: ୬ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମା ମାଡ଼ ଘଟଣା: ୬ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ ,୧୦।୭: ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମା ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ସାହୁ, ଦୀପକ ନାଏକ, ଶିବ କୁମାର ଘଣ୍ଟା, ଗୋବିନ୍ଦ ନାଏକ, ପ୍ରତୀକ କୁମାର ଦଳେଇ ଓ ରାମ କୃଷ୍ଣ ଜେନା ।

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଆର୍‌ଡିସି

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଆର୍‌ଡିସି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୦।୭: ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି ଟି. ରାଓ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋପାଳପୁର ଏନ୍‌ଏସିକୁ ଅଚାନକ ଗସ୍ତକରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସେ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ।

କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଲାଗି ଖେଳାଳି ଚୟନ ଶିବିର

କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଲାଗି ଖେଳାଳି ଚୟନ ଶିବିର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦।୭: ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଖେଳାଳି ଚୟନ ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୨ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଏହି ଶିବିରରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୨୭୨ ପୁଅ ଏବଂ ୨୭ ଝିଅ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି।

ଚିନିଶିଳ୍ପ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା

ଚିନିଶିଳ୍ପ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା

ଆସିକା,୧୦ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଆସିକା ସମବାୟ ଚିନିଶିଳ୍ପରେ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଆଉଟ ସୋର୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କାମ କରୁଥିବା ଠିକା ଶ୍ରମିକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସୋମବାରଠାରୁ କାରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

ଚର୍ଚ୍ଚ ଜମି ବିକ୍ରି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବେଆଇନ, ଆର୍‌ଡିସିଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୦ା୭ ଫୁଲବାଣୀ ସହର ସାଲୁଙ୍କି ମୌଜାରେ ଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚ ଜମି ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଓଡିଆ ବାପଟିଷ୍ଟ ମଣ୍ଣଳୀ, ଚର୍ଚ୍ଚ ଦେଇଥିବା ତଥ୍ୟ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ।

ଓବିସି ମଞ୍ଚର ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଓବିସି ମଞ୍ଚର ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦ା୭ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପଛୁଆ ବର୍ଗ ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ୨୭ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ସହ ମୋଟ ୧୯ ଦଫା ଦାବିରେ ସୋମବାର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମଞ୍ଚର ସଭାପତି ପ୍ରଭାକର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଓବିସି ବର୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

୫ ମେଶିନ ସହ ୭୦ ବସ୍ତା ଗୁଟ୍‌ଖା ଜବତ

୫ ମେଶିନ ସହ ୭୦ ବସ୍ତା ଗୁଟ୍‌ଖା ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୭ବୁଢ଼ୀଘରା ଉପକଣ୍ଠ ବାଉଁସିଆପଲ୍ଲୀଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ବେଆଇନ ଗୁଟଖା କାରଖାନାକୁ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ସୋମବାର ଠାବ କରିଛି। ଉକ୍ତ କାରଖାନା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୫ଟି ମେଶିନ ସହ ୭୦ ବସ୍ତା ଗୁଟ୍‌ଖା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଯୁକ୍ତ ୨ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ୯୩

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦ା୭: ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଯୁକ୍ତ ୨ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା ସୋମବାରଠାରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ୮ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି।

ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଚୟ ଦେଇ ପୋଲିସକୁ ଧମକ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଚୟ ଦେଇ ପୋଲିସକୁ ଧମକ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୦ା୭ନିଜକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିକ୍ରମ ଆରୁଖ ପରିଚୟ ଦେଇ ପୋଲିସକୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସୋମବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ା

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା :ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା :ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୦ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପର୍ତ୍ତମାହା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ମାସ ୨୮ ତାରିଖରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଲିପୁନ ନାୟକ ଏବଂ ଜଣେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ସାରିଛିା

ଗଞ୍ଜାମ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ର କରାଯିବ ନବକଳେବର

ଗଞ୍ଜାମ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ର କରାଯିବ ନବକଳେବର

ଛତ୍ରପୁର,୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ସମ୍ବଳିତ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ନିର୍ମାଣ ହେବ ୭ ଓଭରବ୍ରିଜ

ନିର୍ମାଣ ହେବ ୭ ଓଭରବ୍ରିଜ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦ା୭ ଯାତାୟାତରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ରେଲୱେ ଲେଭଲ୍‌ କ୍ରସିଂ ଆଉ ରହିବ ନାହିଁ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ୭ଟି ଲେଭଲ୍‌ କ୍ରସିଂ ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଓଭର୍‌ବ୍ରିଜ୍‌। ଫଳରେ ଗମନାଗମନରେ ସୁବିଧା ହେବ।

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳ: ୫ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ପ୍ରତି ଘରୁ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସଂଗ୍ରହ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୌରାଞ୍ଚଳ: ୫ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ପ୍ରତି ଘରୁ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସଂଗ୍ରହ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୯ା୭(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ସହରାଞ୍ଚଳର ପ୍ରତି ଘରୁ କଠିନ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁକୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ପୌରାଞ୍ଚଳ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରତି ଘରକୁ ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ଡ଼ଷ୍ଟବିନ ପୌର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ରବିବାରଠାରୁ ପ୍ରତି ସାହିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଡ଼ି ସହ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆସି ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ଘରୁ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

 ୯୩ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିୟମିତ ମାନ୍ୟତା

୯୩ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିୟମିତ ମାନ୍ୟତା

ଶେରଗଡ,୯ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକର ୯୩ ଜଣ କନିଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସୋମବାର ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଚିଠି ପ୍ରକାରେ ନିୟମିତ ଜିଲାପରିଷଦ ଶିକ୍ଷକ ଆଦେଶପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଜିଲାପାଳ, ଏସପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଜିଲାପାଳ, ଏସପିଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଆସିକା,୯ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆସିକା ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଯୁଗ୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଏସପି ବ୍ରିଜେଶ ରୟ ଶିବିରରେ ଯୋଗଦେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଥିଲେ। ଆସିକା ବ୍ଲକର ୨୭ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ଏନଏସିର ୧୮ ୱାର୍ଡରୁ ମୋଟ ୨୮୬ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା।

ଆବାସ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ମେଳା

ଆବାସ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ମେଳା

ଚିକିଟି,୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚିକିଟି ଏନ୍‌ଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୋମବାର ଆବାସ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଯୋଜନା ଓ ସମନ୍ବୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଦେବୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୨ ୱାର୍ଡର ୯୨ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସହରାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।