ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସିପିଆଇଏମ୍‌ର ତହସିଲ, ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସିପିଆଇଏମ୍‌ର ତହସିଲ, ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରିରେ ଆଦିବାସୀ ଅଧିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମଞ୍ଚ ଏବଂ ସିପିଆଇଏମ ଆର.ଉଦୟଗିରି ଓ ମୋହନା ଆଞ୍ଚଳିକ କମିଟି ତରଫରୁ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ଅଧିକାର ତଥା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ, ବିଧବା, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ପଟ୍ଟାଧାରୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ବାସଗୃହ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନେଇ ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲ ଏବଂ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆଦିବାସୀ ଆର.ଉଦୟଗିରି ବାବାଜୀ ମଣ୍ଡପ ନିକଟରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ତହସିଲଦାର ସୋମନାଥ ମାଝିଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଜି. ଉଦୟଗିରି, ୯।୪: ଜି. ଉଦୟଗିରିରେ ରବିବାର ରାତ୍ର ୯ ଟାରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ କୁମ୍ଭାରକୁପା ବ୍ରଡିନାଜୁ ଗ୍ରାମର ଦେସାନ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପରିବାରକୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ କ୍ଷତିପୂରଣ ସହ ୩ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ କରିବା ସହିତ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା।

ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ମିନିବସ୍‌: ୮ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଗୁରୁତର

ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ମିନିବସ୍‌: ୮ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି-ବ୍ରହ୍ମପୁର ୧୭ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଗୋକର୍ଣ୍ଣପୁର ବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହରକାଳୀ ନାମକ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ମିନିବସ୍‌(ନଂ. ଓଆର୍‌ ୦୨ ଏଜେ ୨୫୮୩) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡ଼ିବାରୁ ୮ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା, ଜଣେ ଗୁରୁତର

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବାଲିଗୁଡା, ୮।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ଥାନା ଅନାଗୁଳ ଗ୍ରାମଠାରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ବଖରା ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ବିରଞ୍ଚତ୍

ଆଇଆର୍‌ଇ ସ୍କୁଲରେ ଫି ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗ: ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ ହେଲେ ୨୧ରେ ଧାରଣା

ଆଇଆର୍‌ଇ ସ୍କୁଲରେ ଫି ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗ: ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ ହେଲେ ୨୧ରେ ଧାରଣା

ଛତ୍ରପୁର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଆଇଆର୍‌ଇ (ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୂର୍ତ୍ତିକା)ର ଆଟୋମିକ ଏନର୍ଜି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସ୍କୁଲରେ ଫି ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କଲେ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ଆଇଆର୍‌ଇ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଅଭିଭାବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ରବିବାର ଅଭିଭାବକ ସଂଘର ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାଇ ମୃତ, ଭଉଣୀ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାଇ ମୃତ, ଭଉଣୀ ଗୁରୁତର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ମକରଝୋଳ ଛକରେ ରବିବାର ଏକ ଘରୋଇ ବସ୍‌ ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ପୋଚିଲିମା ଗ୍ରାମର ଯୁଧିଷ୍ଠିର ଦାସ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଗୀତା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଯାଉଥିବାବେଳେ ମକରଝୋଳ ଛକରେ ଏକ ଘରୋଇ ବସ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା। ଲୋକେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ତ୍ତର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁଧିଷ୍ଠିରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବସ୍‌କୁ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାକୁ ଅଣାଯାଇଛି।

ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଛଡ଼ାଗଲା ଉନ୍ନତ ମାଛ ଯାଅଁ।ଳ

ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଛଡ଼ାଗଲା ଉନ୍ନତ ମାଛ ଯାଅଁ।ଳ

ସୋରଡା,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସୋରଡା ବୃହତ୍‌ ଜଳଭଣ୍ଡାର ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାପିତ ‘ପଞ୍ଜୁରୀ ଭିତରେ ମାଛଚାଷ ପ୍ରକଳ୍ପ’ ତଥା କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ଗବେଷଣା ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ୧୦ଟି ପଞ୍ଜୁରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରବିବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୃଷି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସହଯୋଗରେ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ମତ୍ସ୍ୟ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ୩୦୦୦ଟି ଉନ୍ନତ କିସମର ‘ଜଳଙ୍ଗ’ ଯାଅଁାଳ ଛଡାଯାଇଛି।

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଡିଆଇଜି, ଏସ୍‌ପି

(୪୦)ଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ରବିବାର ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ଆଶିଷ କୁମାର ସିଂ ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ବାଲି ଟ୍ରକ୍‌ ମାଡିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ବାଲି ଟ୍ରକ୍‌ ମାଡିଯାଇ ଜଣେ ମୃତ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାରେ ରବିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟାରେ ଏକ ବାଲିବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ମାଡିଯାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଖବର ଲେଖା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୃତକଙ୍କ ସଠିକ୍‌ ପରିଚୟ ମିଳି ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କୁମ୍ଭାରକୁଟା

ବଜ୍ରଗଡ଼ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲା: ୭ ଗିରଫ

ବଜ୍ରଗଡ଼ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲା: ୭ ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଦୁଇଟି ପୃଥକ ମାମଲାରେ ୧୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ତାରସିଂ ଥାନା ବରପଲ୍ଲୀ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ୫ଜଣଙ୍କୁ ଏବଂ ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଜ୍ରଗଡ଼ରେ ଦଣ୍ଡନାଚ ଚାନ୍ଦା ମାଗିବାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲାରେ ୭ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ନୂଆ ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ନୂଆ ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୮।୪- ଗଞ୍ଜାମର ନୂଆ ସିଡିଏମଓ (ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ) ଡ଼ା. ସଦାନନ୍ଦ ମିଶ୍ର ରବିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ:୨ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗରେ ଭଞ୍ଜନଗର ପୋଲିସ ଶନିବାର ରାତିରେ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଚକା ନୟନ ପରିଡ଼ା ଓ ସୁନିଲ ସାବତ । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ, ଗୋଟିଏ ଗୁଳି, ହାତ ତିଆରି ୨ଟି ବୋମା ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚୁଦଣ୍ଡ ପରିଚାଳନା ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ସମୟରେ ସମିତିର ୩୧ତମ ବାର୍ଷିକ ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବରପଲ୍ଲୀ ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନଙ୍କ ଦୁଃଖ ବଢ଼ୁଛି

ବରପଲ୍ଲୀ ଅଗ୍ନିବିପନ୍ନଙ୍କ ଦୁଃଖ ବଢ଼ୁଛି

ଭଞ୍ଜନଗର, ୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ବରପଲ୍ଲୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଯୋଗୁ ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ବହୁ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲେ ଯବାନ

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲେ ଯବାନ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଦୁର୍ଗାପ୍ରସାଦ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଲଣ୍ଡେଇ ସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରେନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍‌ ନାହିଁ। ଫଳରେ ବର୍ଷା ହେଲେ ଡ୍ରେନ ପାଣି ରାସ୍ତାରେ ଭାସିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଖାଲଖମା ହେଉଛି।

ପିଚୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ମୋରମ ପକାଇଲେ

ପିଚୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ମୋରମ ପକାଇଲେ

ରାଇକିଆ, ୭।୪ (ଡିଏନଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଜାର ରାସ୍ତାରେ କାଦୁଅ ଯୋଗୁ ଲୋକେ ଯାତାୟାତରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ବର୍ଷା ହେଲେ ରାସ୍ତା କର୍ଦ୍ଦମାକ୍ତ ହୋଇଯାଉଛି। ବିଶେଷକରି ଦୁଇଚକିଆ ଏବଂ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡିରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଲୋକେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ରାଇକିଆ ବଜାର ଚାରିଛକରୁ ଦଡିଙ୍ଗିଆ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଚୁ ରାସ୍ତା ଯାଇଛି। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କଂକ୍ରିଟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଉଠିଯାଇଥିବାରୁ ତରବରିଆ ଭାବେ ପିଚୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ମୋରମ ମାଟି ପକାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଧାନ କଳେଇ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ

ଧାନ କଳେଇ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକର ବଡ଼ଖଇରଖମା ପଞ୍ଚାୟତର ଶ୍ରଦ୍ଧାପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧାନ ଅମଳ ଯନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଅମଳ କରୁଥିବାବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାପୁର ଗ୍ରାମର ରଜନୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଧାନ ମିଲ ନିକଟରେ ଦ୍ୱାରଶୁଣୀର ନାରାୟଣ ନାୟକଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧାନ ଅମଳ ଯନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଅମଳ ସମୟରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ପ୍ରାୟ ୮ ଏକର ଜମିର କଳେଇ ଗଦା ଓ ଅମଳଳ ମେସିନ ସହ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ କୋଦଳା ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲା।

ଧୋବାଲିଙ୍ଗିରେ ଫୁଡ଼ କମିଶନ

ଧୋବାଲିଙ୍ଗିରେ ଫୁଡ଼ କମିଶନ

ପାତ୍ରପୁର, ୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ବୁରାତାଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଧୋବାଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଫୁଡ଼ କମିଶନର ରଙ୍ଗଲାଲ ଜାମୁଡ଼ା ପହଞ୍ଚତ୍ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଖାଦ୍ୟ ଆୟୋଗ ଅଧିକାରୀ ଏସ୍‌. କେ. ସାରଙ୍ଗି, ଉପଜିଲାପାଳ ଇଂ. ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶେଖର ସ୍ବାଇଁ, ବିଡ଼ିଓ ଲଳିତ କୁମାର କହଁର ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ବାଦୁଆ ଓ ଧୋବାଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହିତ ଆଙ୍କୁଲି ବୁରାତାଲ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ଆଦିବାସୀ ରୁଣ୍ଢ ହୋଇ ଏମାନଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ଗ୍ରାମକୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ। ଧୋବାଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଜାମୁଡ଼ା ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ, ଖାଉଟି କାର୍ଡ଼, ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପ୍ରମୁଖ ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ।

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା

ଶେରଗଡ଼/ଆସିକା, ୭।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟାବେଳେ ଏକ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ କୃଷ୍ଣ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ ଚଇ (୪୦) ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି।

ମଦଭାଟି ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ୍‌ ମାମଲା ଏସ୍‌ପି, ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ

ଛତ୍ରପୁର,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋରଡା ଥାନା ଅଧୀନ ତୋତାବାଲି ଗାଁରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ଦେଶୀମଦ ଭାଟିରେ ୨ ତାରିଖରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ମଦ ଭାଟିରେ ମଦ ପ୍ୟାକେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମେଶିନ୍‌, ସିସି କ୍ୟାମେରା, ଜେନେରେଟର ଓ ଲାଇସେନ୍ସ ସମ୍ପର୍କିତ ଲେବଲ ଥିବା ପଲିଥିନ ପ୍ୟାକେଟ ଆଦି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନିଖୋଜ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ଏନେଇ ଶନିବାର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ ପୋଲିସ ନଂ.୩/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦ୍ରିକା ସ୍ବାଇଁ କହିଛନ୍ତି।

ଜଳିଗଲା ୮୦ ବଖରା

ଜଳିଗଲା ୮୦ ବଖରା

ଭଞ୍ଜନଗର,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ଗାୟଗଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବରପଲ୍ଲୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ସାହିର ୮୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ୪୦ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖବର ପାଇ ଭଞ୍ଜନଗର, ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଓ ଦଶପଲ୍ଲା ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ୮ ଘଣ୍ଟାର ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଶନିବାର ଭୋର୍‌ରେ ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ହୋଇପାରିଥିଲା।

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୭।୪: କମାପଲ୍ଲୀ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଶନିବାର ରାତି ସାଢେ ୮ଟାରେ କୌଣସି ଏକ ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁରର କାମୋଲିୟନ୍‌ ଶବର। ସେ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଏକ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସେ ଛତ୍ରପୁରରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଭିମୁଖେ ଆସୁଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ଏକ ଗାଡି ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବଡ ମେଡିକାଲ୍‌ ଫାଣ୍ଡି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏ ନେଇ କୌଣସି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇନାହିଁ।

ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ: ସଂଗ୍ରହ ହେବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ ଧାନ

ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ: ସଂଗ୍ରହ ହେବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ ଧାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭।୪- ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ଖରିଫ ଧାନ ଚାଷ ପାଇଁ ସମବାୟ ମାଧ୍ୟମରେ ୭ ହଜାର ୬ ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଭ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ କୃଷିଋଣ ଲଗାଣ କରାଯିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସବୁ ଜିଲାରେ ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ ରବିଧାନ କିଣାଯିବ ଓ ଗତବର୍ଷ ଭଳି ଏହି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ ସଂଗ୍ରହ ହେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଶନିବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯୋଗାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର।