ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା କ୍ୟାଡର୍‌ ପୁନର୍ଗଠନ ଦାବି: ଆର୍‌ଡିସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର କଲମ ଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା କ୍ୟାଡର୍‌ ପୁନର୍ଗଠନ ଦାବି: ଆର୍‌ଡିସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର କଲମ ଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୦ା୮- ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଏବଂ ସାନ୍ତ୍ୱନା ନିରର୍ଥକ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ କଲମ ଛାଡ଼ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ଦପ୍ତର କର୍ମଚାରୀମାନେ। ଶନିବାରରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ଯାଏ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ:୭ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ୩ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ:୭ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ୩ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଖଜୁରିପଡା, ୨୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକରେ ୭ଜଣ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରହିବା ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ମାତ୍ର ୩ ଜଣ। ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାମ ଆଗେଇ ପାରୁନାହିଁ। ୧୪ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ଗଠିତ।

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୨୦ା୮- ନ୍ୟାଯ୍ୟ ଦାବି ହାସଲ ନେଇ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିବା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ କରିଛନ୍ତି। 

ଜିଲା ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ବୈଠକ:୭ମାସରେ ଗଲାଣି ୨୫୨ ଜୀବନ

ଜିଲା ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ବୈଠକ:୭ମାସରେ ଗଲାଣି ୨୫୨ ଜୀବନ

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ବୈଠକ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଛତ୍ରପୁର ସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ମଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ମହିଳା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଭୁବନେଶ୍ୱର ଗଲା ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌

ମହିଳା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଭୁବନେଶ୍ୱର ଗଲା ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ): ଛତ୍ରପୁର ରେଲୱେ ଫାଟକ ନିକଟ ଧାରଣାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସୁନ୍ଦରପୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର  ଡା. ଅର୍ଚ୍ଚନା ଦାଶଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିବାରେ  ଲାଗିଛି । ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଛାଡପତ୍ର ପିଟିଶନ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ପରିବାର ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ  କରାଯାଇଥିଲା ।  

ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମିଲନ୍‌ ହେଲେ ମିସ ଟିନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମିଲନ୍‌ ହେଲେ ମିସ ଟିନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୦ା୮- ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଲି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ୨୧ତମ ମିସ ଆଣ୍ଡ ମିଷ୍ଟର୍‌ ଟିନ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମିଲନ୍‌ କୁମାରୀ ପଣ୍ଡା। 

ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୬ ମେଣ୍ଢା ମୃତ, ୧୨ ଆହତ

ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୬ ମେଣ୍ଢା ମୃତ, ୧୨ ଆହତ

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୧୯।୮- ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ ତାମନାଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୬ ମେଣ୍ଢାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୧୨ଟି ମେଣ୍ଢା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଅଞ୍ଚଳର ମେଣ୍ଢା ଓ ଛେଳି ପାଳକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପୁଅ ମୃତ, ମା’ ଗୁରୁତର

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପୁଅ ମୃତ, ମା’ ଗୁରୁତର

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା କାନସୁକା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ବିଷଧର ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ମା’ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ମୃତ ନାବାଳକ ହେଲେ ରାଜେଶ ଭୂୟାଁ (୬) ଓ ଗୁରୁତର ଜଣକ ତାଙ୍କ ମା’ ସ୍ବପ୍ନା ଭୂୟାଁ।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ଜଙ୍ଗଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପାରା ଫରେଷ୍ଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ରବିବାର ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାକୁ ୩ ବର୍ଷ ପୂରିଲା: ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନାହିଁ

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାକୁ ୩ ବର୍ଷ ପୂରିଲା: ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନାହିଁ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା ପଟାଧାର ଗ୍ରାମର ଗୌରହରି ସ୍ବାଇଁଙ୍କ  ୨୦୧୫ ଜୁନ ୯ତାରିଖରେ ଥାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ବାଡ଼େଇ ମାରି ଦେଇଥିବା ସେ ସମୟରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ଲାଗି ୯ରେ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ଲାଗି ୯ରେ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଇଆରବି, ଓଏସ୍‌ଏପି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ଖାଲିଥିବା ୩,୭୪୩ କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ସିପାହି ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି। ବିଭିନ୍ଦ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଶାରୀରିକ ମାନ ଓ ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରାୟ ସରିଯାଇଛି।

ପାଡ଼ନକେତାରେ ବନମହୋତ୍ସବ

ପାଡ଼ନକେତାରେ ବନମହୋତ୍ସବ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଦନେକବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ପାଡ଼ନକେତା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଗୋଷ୍ଠୀ ବନ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗ୍ରାମର ବନ ସଂରକ୍ଷଣ ସମିତି ସଭାପତି ରଞ୍ଜିତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥି ଭାବେ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ସୁକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ,  ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଭାପତି ଆବ୍ରାହାମ୍‌ ପ୍ରଧାନ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ସେକ୍ସନ ବନରକ୍ଷୀ ସରୋଜ ପାତ୍ର, ଡାବର ବୈତରଣୀ ଇନିସିଏଟିଭ୍‌ର ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରୀୟ ରିସର୍ଶ ପର୍ସନ ଏସ. ସୁନିଲ କୁମାର ସୁବୁଦ୍ଧି, ବେଥେଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ମହିଳା ମଣ୍ଡଳର ସିଏଫଓ ମହେଶ୍ୱତା ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସହ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଙ୍ଗଲ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ଚାରାରୋପଣ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସମେତ ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଔଷଧିୟ ଚାରାରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗୋଶାଣିନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୧୫ ପୁରୁଣା ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଗୋଶାଣିନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ବାଇକ୍‌ ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ୧୫ ପୁରୁଣା ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୮: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜିଲା ଗୋଶାଣିନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ବାଇକ ଚୋରି ରାକେଟକୁ ପୋଲିସ ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିବା ସହ ୬ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ: ୮ ମହିଳା ଆହତ

ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ: ୮ ମହିଳା ଆହତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡିଠାରୁ ୪ କି.ମି ଦୂର ଖୋଲଡି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ୮ ମହିଳା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବିଦ୍ୟାଳୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମିଳିବା ଏକ ପ୍ରହସନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୯ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ମାଧ୍ୟମରେ ସହଜ ଓ ସୁବିଧା ଉପାୟରେ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ପାଇଁ  ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୯। ୮(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.) ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଦୁର୍ବନ୍ଧରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହେଲେ ଦୁର୍ବନ୍ଧ ନୂଆସାହିର ପ୍ରଶାନ୍ତ ରାଉଳ (୨୫)। 

କେରଳ ବନ୍ୟା: ଫସି ରହିଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଯୁବକ

କେରଳ ବନ୍ୟା: ଫସି ରହିଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଯୁବକ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୧୯।  ୮ -ତୁମୁଡିବନ୍ଧ, କୋଟଗଡ ବ୍ଲକରୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ପ୍ରାୟ ୧୫୦୦ରୁ  ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯୁବକଙ୍କ ପରିସ୍ଥିତି କେରଳରେ ବନ୍ୟା ଯୋଗୁ ବିପନ୍ନ ହୋଇଛି। 

ଦେଡ଼ଶୁରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଭାଇବୋହୂ ଗୁରୁତର

ଦେଡ଼ଶୁରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଭାଇବୋହୂ ଗୁରୁତର

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା କରଚୁଲି ଗ୍ରାମର ଏକ ସାହିରେ ଶନିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଦେଡଶୁର ତାଙ୍କ ଭାଇବୋହୂଙ୍କୁ କାତିରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। 

ମନ୍ତ୍ରୀ ନେଲେ ମାସେ ମହଲତ

ମନ୍ତ୍ରୀ ନେଲେ ମାସେ ମହଲତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯।୮-ରାଜ୍ୟର ୮ ଜିଲା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଥଇଥାନ କେନ୍ଦ୍ର  କର୍ମଚାରୀମାନେ ସ୍ଥାୟୀ ନିଯୁକ୍ତି ଏବଂ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଦାବିରେ ଗତ ୩ ଦିନ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିଲେ। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତୀକରଣ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ତିନି ଦିନ ଯାଏ ଚାଲିବା ପରେ ଶନିବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। 

ତହସିଲ କିରାଣିଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ

ତହସିଲ କିରାଣିଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୮-ଏକ ଲାଞ୍ଚ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍‌ସ କୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ଇଶାନ କୁମାର ଦାଶ ବୁଗୁଡା ତହସିଲ  ଅଫିସର ତତ୍କାଳୀନ କିରାଣି ହରମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ୩ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଓ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନ କରିଛନ୍ତି । 

ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ହୁଙ୍କାର ରାଲି

ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ହୁଙ୍କାର ରାଲି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯।୮- ମଦର ବହୁଳ ବିକ୍ରି ଏବଂ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ବାସଗୃହ ଯୋଗାଇବାରେ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ ଶନିବାର ଦେଖାଦେଇଛି ଅସନ୍ତୋଷ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରର ଉତ୍ତରମୁଖି ବସ୍ତି, ପିଚିପିଚିଆ ନଗର ବସ୍ତି, ସାନବଜାର, ବଡ଼ ବଜାର ସାହି, ଗଜପତି ନଗର ବସ୍ତି ଆଦି ଅଞ୍ଚଳର ବହୁ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ନେଇ ହୁଙ୍କାର ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ସୌଦି ଆରବରେ ଫସିଛନ୍ତି ୧୪ ଓଡ଼ିଆ

ସୌଦି ଆରବରେ ଫସିଛନ୍ତି ୧୪ ଓଡ଼ିଆ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ୧୪ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ସୌଦି ଆରବରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଶାରୀରିକ, ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ନେଇ ଏମାନଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି।

ମଦଭାଟିରେ ଓଜନ ମାପ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ

ମଦଭାଟିରେ ଓଜନ ମାପ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ

ଭଞ୍ଜନଗର/ ବୁଗୁଡ଼ା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଭଞ୍ଜନଗର ଉପ ଜିଲାପାଳ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ସେଠୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଓଜନ ଓ ମାପ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବୁଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ୪ ଗିରଫ

ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା, ୪ ଗିରଫ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଆମ୍ବଝର ନୂଆପଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତାରେ ଜୁଲାଇ ୨୪ରେ ଏକ ଘରୋଇ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ମ୍ୟାନେଜର ବିଘ୍ନେଶ କୁମାର ନାଏକଙ୍କଠାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ୧ଲକ୍ଷ ୧୯ହଜାର ୭୬୯ ଟଙ୍କା, ୨ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ଓ ବାଇକ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ।