ବ୍ରହ୍ମପୁର

ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା,ବାପ ସମେତ ୪ ପୁଅ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯ା୪-ଏକ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ବିଭୁ ପ୍ରସାଦ ରାଉତରାୟ ସୋମବାର ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ବାପାଙ୍କ ସମେତ ୪ ପୁଅଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲାଠି ଗ୍ରାମର ବାପା ହରି ସ୍ବାଇଁ ଓ ୪ ପୁଅ କାଳିଆ, ଶିବ , ମିଟୁ ଓ ନରସିଂହ। 

ମହିଳା ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଧମକ :ହରଡ଼ଘଣାରେ ଇପିଏଫ କର୍ମଚାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯ା୪: ଜଣେ ମହିଳା ଆଇନଜୀବୀ ମିନତି ରଥ ଏକ କୋର୍ଟ ନୋଟିସ ଇପିଏଫ କର୍ମଚାରୀ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ପ୍ରହରାଜଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସ୍ଥାନୀୟ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଭବିଷ୍ୟନିଧି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଆଇନଜୀବୀ ମିନତିଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦେଇଥିବା ନେଇ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ନଂ. ୭୪/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ଇପିଏଫ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ଓ ଏନ୍‌. ଜୟଶ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ କୌଶିକ ମାଝି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ପରେ ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ  ଏବେ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। 

ଅଢ଼େଇ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଅଢ଼େଇ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ଗିରଫ

ଫିରିଂଗିଆ, ୮।୪-ଫିରିଙ୍ଗିିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ସୁନାକଡୁ ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୫୭ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଅକୁର ମଲ୍ଲିକ, ଦାମୋଦର ମଲ୍ଲିକ ଓ ବିଶପ ମଲ୍ଲିକ। ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ପୋଲିସକୁ ଖବର ମିଳିଥିଲା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ପାଖରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ରହିଛି। ପୋଲିସ ଏକ ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରି ସେଠାରେ ଚଢ଼ାଉ କଲା ବେଳକୁ ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ମିଳିଥିଲା। ଏସବୁ ଗଞ୍ଜେଇ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ଲାଗି ରଖା ଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ପି.ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ରାଓ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ନୂଆ ଜେଲକୁ ବନ୍ଦୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଭଞ୍ଜନଗର ନୂତନ ଜେଲକୁ ପୁରୁଣା ଜେଲରୁ ବନ୍ଦୀମାନେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗତ ମାସରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭଞ୍ଜନଗର ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ସମୟରେ  ନୂତନ ଜେଲ କୋଠା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଭିନ୍ନ କାରଣ ଯୋଗୁ ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କୁ ସେ ସମୟରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇ ପାରି ନ ଥିଲା।
    ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଭଞ୍ଜନଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପ କାରାଗାର ବ୍ରିଟିଶ ଶାସକମାନେ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବନ୍ଦୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ସହ ବିଭିନ୍ନ କାରଣ ଯୋଗୁ ନୂତନ ଜେଲ କୋଠାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହାପରେ ନୂତନ ଜେଲ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା। 

ବୋମା ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବୋମା ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ପୋଲିସ ସୋମବାର ବୋମା ସହ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଚାକଣ୍ଡାପଲ୍ଲୀର ଅଶୋକ ଗୌଡ଼। ଅଶୋକ ସୋମବାର ଡ଼ହ ଅଭିମୁଖେ ବାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ଯାଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବାଟରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଅଶୋକଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଯାଞ୍ଚବେଳେ ତାଙ୍କ ବାଇକରୁ ୨ଟି ବୋମା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା। ଅଶୋକ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟାଇବାକୁ ଯାଉଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି। ଏନେଇ ପୋଲିସ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବଦଳିବ, ଜେଲ ଯିବେ ଅସାଧୁ ଅଫିସର

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବଦଳିବ, ଜେଲ ଯିବେ ଅସାଧୁ ଅଫିସର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ/ଚିକିଟି/ସୋରଡା, ୮ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ସୋମବାର ଦିନିକିଆ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଓ  ସୋରଡାରେ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବା ସହ ଚିକିଟିରେ ରୋଡ୍‌ ଶୋ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସେ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

ଭାଜପା ଆସିଲେ ଦେଶ, ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ହେବ: ମନୋଜ ସିହ୍ନା

ଭାଜପା ଆସିଲେ ଦେଶ, ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ହେବ: ମନୋଜ ସିହ୍ନା

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର ଓ ରାଜ୍ୟରେ ଭାଜପା ସରକାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଲେ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ସହ ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ହେବ। ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାରର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି ସୋମବାର ଖଲ୍ଲିକୋଟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବିକ୍ରମପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ର ରେଲୱେ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋଜ ସିହ୍ନା ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି।

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ଗୋରୁ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ଗୋରୁ ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ବଜ୍ରପାତରେ ତାରସିଂ ଥାନା ଗାୟଗଣ୍ଡାରେ ୪ ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଆମେ ରାତିରେ ଚୌକିଦାର, ଦିନରେ ମୂଲିଆ

ଆମେ ରାତିରେ ଚୌକିଦାର, ଦିନରେ ମୂଲିଆ

ସୋରଡା,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆମେ ରାତିରେ ଚୌକିଦାର, ଦିନରେ ମୂଲିଆ କାମ କରିବୁ। ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ, ଭାରତର ଉନ୍ନତି ତଥା ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଜବାବ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରହିବ। ଆୟୂଷ୍ମାନ ଯୋଜନାକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେନାହିଁ। ରାଜ୍ୟରେ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭାଜପା ସରକାର ରହିଲେ ଏହା ବିକାଶର ସେତୁଭଳି କାମ କରିବ।

ଛତ୍ରପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ

ଛତ୍ରପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ଘର ଘର ବୁଲି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ

ଗଞ୍ଜାମ, ୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ଏବଂ ଛତ୍ରପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛି ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ।

ସିଙ୍ଗିପୁରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୮ ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ

ସିଙ୍ଗିପୁରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୮ ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକ ସମା ପଞ୍ଚାୟତ ସିଙ୍ଗିପୁର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ  ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ।

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢ଼େଇ

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢ଼େଇ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅଧୀନ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଆପାତତଃ ବିଜେଡି, କଂଗ୍ରେସ ଓ ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢ଼େଇର ଆଭାସ ମିଳୁଛି। କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଲଢ଼େଇ ହେବା ନେଇ ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅବସର ପରେ ମିଳୁନି ଇପିଏଫ୍‌ ଟଙ୍କା

ଅବସର ପରେ ମିଳୁନି ଇପିଏଫ୍‌ ଟଙ୍କା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୮ା୪-ଓଡ଼ିଶା ଉଠାଜଳସେଚନ ନିଗମ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଜି.ସି. ପାତ୍ର  ୨୦୧୦ ରେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ନିୟମ ରହିଛି, ଅବସରପରେ କର୍ମଚାରୀ ଭବିଷ୍ୟନିଧି ପାଣ୍ଠି(ଇପିଏଫ୍‌) ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନବୀନଙ୍କ ସମାଲୋଚନା

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନବୀନଙ୍କ ସମାଲୋଚନା

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୮ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ବ୍ଲକର ମକାପଦା ଛକଠାରେ ରବିବାର ବିଜେଡିର ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ବିଜେଡିକୁ ଅଡୁଆ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାଜପା

ବିଜେଡିକୁ ଅଡୁଆ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାଜପା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୮ା୪-ଆସନ୍ତା ୧୮ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ କନ୍ଧମାଳ ଲୋକ ସଭା ସମେତ ଜିଲାର ୩  ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ସବୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି। 

ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ: ହଠାତ୍‌ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାଜପା ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭୃଗୁ

ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ: ହଠାତ୍‌ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାଜପା ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭୃଗୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୮ା୪-ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଆଉମାତ୍ର ତିନିଦିନ ପରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ବିଧାୟକ ଓ ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭୋଟରଙ୍କୁ ହାତେଇବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମତଦାନ କଲେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ

ମତଦାନ କଲେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ/ଛତ୍ରପୁର(ଡି.ଏନ.ଏ.), ୮ା୪-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୧ତାରିଖରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୮ତାରିଖରେ ଆସିକା ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ନିଶାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ପାଇଁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ନିଶାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ପାଇଁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭।୪-ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବହୁଳ ପରିମାଣରେ ମତଦାନ କରିବା ସହ ମାଂସ ଓ ମଦ ପରିତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଛି। ମତଦାନ କରିବା ସହ ଶୁଦ୍ଧ ଶାକାହାରୀ ଓ ମଦ୍ୟପାନଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଦିଗରେ ସଚେତନ କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜୟଗୁରୁ ଧର୍ମବିକାଶ ସଂସ୍ଥା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଏକ ଶୋଭଯାତ୍ରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟେରା ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ

ଭଞ୍ଜନଗର,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଜାଗଡ଼-ବାଇବାଲି ରାସ୍ତାରେ ରବିବାର ଏକ ଡକାୟତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଡକାୟତଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ବାଇବାଲିର ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କଠାରୁ  ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ସମୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପାଟି କରିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଆଣିଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଛାଡ଼ି ପାହାଡ଼ ଉପରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଖବରପାଇ ଲୋକେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ବାଇକ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି ।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଡିକିରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ୪ କି.ଗ୍ରା ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର, ଆସିକାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଡିକିରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ୪ କି.ଗ୍ରା ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଉଦ୍ଧାର, ଆସିକାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି  ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ହୋଟେଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବାଇକ ଡିକିରୁ ଗତ ୨୭ରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ୪ କି.ଗ୍ରା ରୁପା ଅଳଙ୍କାରକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ପୋଲିସ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକାରୁ ଗିରଫ କରିଛି ।  ସେ ହେଲେ ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳର ଦାସୁ ଏଡୁ କଣ୍ଡୁଲୁ । ଚୋରି ବେଳେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ବାଇକ (ନଂ.ଓଡି ୩୨ ବି ୬୩୭୪)କୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଖବରଦାତା ସମ୍ମଳିନୀରେ ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡ଼ିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି ।

୨ ୱାରେଣ୍ଟି ଗିରଫ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ସିଆଳିଲଟି ପଞ୍ଚାୟତ  ଗୁଣ୍ଡୁରି ସାହିର ୨ ୱାରେଣ୍ଟିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ରଇତ ଓ ଗୌରାଙ୍ଗ ରଇତ। ୨୦୦୬ରେ ଆର.ଉଦୟଗିରି ଉପକାରାଗାରରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ହମଲା କରିବା ବେଳେ ସେ ସମୟରେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଓ ଗୌରାଙ୍ଗ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ।

ସୁଧୁରୁନି ଏନ୍‌ଏସି ପରିମଳ ଅବସ୍ଥା, ରାସ୍ତାରେ ଭାସୁଛି ନାଳ ପାଣି

ସୁଧୁରୁନି ଏନ୍‌ଏସି ପରିମଳ ଅବସ୍ଥା, ରାସ୍ତାରେ ଭାସୁଛି ନାଳ ପାଣି

ଗୋପାଳପୁର,୭।୪-ଗୋପାଳପୁର ଏନଏସିରେ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି । ତେବେ ଜନସାଧାଣ ଏହାର  ସୁଫଳ ପାଇପାରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଦିନକୁ ଦିନ ଏଠାରେ ପରିମଳ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ନାଳ ପାଣି ରାସ୍ତାରେ ଭାସୁଛି। ଏନଏସି ଅଞ୍ଚଳ ସଫା ସୁତରା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । କିଛି ସାହିକୁ ସଫାସୁତରା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ କେତୋଟି ସାହିକୁ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମିକୁ ଦୈନିକ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଦୁର୍ଗମ କଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମର ବିଭୂତି  ପାଇଲେ ଆଇଏଏସ୍‌

ଦୁର୍ଗମ କଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମର ବିଭୂତି ପାଇଲେ ଆଇଏଏସ୍‌

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ୍‌ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ତାଜୁଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତ କଲିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମର ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ନାୟକ ଆଇଏଏସ୍‌ରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । 

ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୁଥ ମନିଟରିଂ କରିବେ ମାଇକ୍ରୋ ଅବ୍‌ଜର୍ଭର

ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବୁଥ ମନିଟରିଂ କରିବେ ମାଇକ୍ରୋ ଅବ୍‌ଜର୍ଭର

ଛତ୍ରପୁର,୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୨ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପରିଷଦ ଭବନ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା |