ବ୍ରହ୍ମପୁର

କମଳା, ସଙ୍ଗୀତା, ବିରୁପାକ୍ଷ ଚାମ୍ପିୟନ

କମଳା, ସଙ୍ଗୀତା, ବିରୁପାକ୍ଷ ଚାମ୍ପିୟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ୫୧ତମ ଆନ୍ତଃ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳ ପଡିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପିଜି କାଉନସିଲ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ପ୍ରଫେସର ଦେବୀ ପ୍ରସନ୍ନ ପଟ୍ଟନାୟକ, କୁଳସଚିବ ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

‘ଡାଟୁମ୍‌’  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦମ୍ପତି ଗିରଫ

‘ଡାଟୁମ୍‌’ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦମ୍ପତି ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୭ା୧୧-ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ହଡପ କରି ଫେରାର୍‌ ହୋଇଥିବା ଘରୋଇ ଅର୍ଥ ଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଡାଟୁମ୍‌ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଏମ୍‌ଡି) ବ୍ରଜ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଅନ୍ୟତମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ତ୍ରିଧାରା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। 

ଗୋଚ୍ଛାପଡାରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର

ଗୋଚ୍ଛାପଡାରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୬।୧୧-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଓ ଲିଫଲେଟ ଆଦି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ା ଗୋଛାପଡ଼ା ଥାନା ପାଖ ବନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଗୋଚ୍ଛାପଡା ବଜାର, ହାଟପଦା ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ମରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଲିଫଲେଟ ତଳେ ଫୋପଡାଯାଇଛି ା ରୋଜଗାର, ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ ଉପରେ ଅଧିକାର ଏବଂ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ସରକାର ଯୋଗାଇ ନ ଦେବାରୁ ଲୋକେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି,  ପ୍ରଥମେ ରୋଜଗାର ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ ଅଧିକାର ଦିଅ ତା ପରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ କାଟ  ବୋଲି ସେଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି।

ଗୁଳି ଫୁଟି ସିଆର୍‌ପିଏଫ ଯବାନ ଗୁରୁତର

ଗୁଳି ଫୁଟି ସିଆର୍‌ପିଏଫ ଯବାନ ଗୁରୁତର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/କୋଟଗଡ,୬।୧୧- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ ଶ୍ରୀରାମପୁର ସିଆର୍‌ପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ବନ୍ଧୁକ ସଫା କରୁଥିବା ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟିବାରୁ ଜଣେ ଯବାନ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଶୁକଦେବ ସିଂ ପାରା ା ତାଙ୍କ ପାଟି, ନାକରେ କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ବାଲିଗୁଡା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ଫୁଲବାଣୀ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା।

ଟ୍ରକ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ , ଜଣେ ମୃତ

ଟ୍ରକ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ , ଜଣେ ମୃତ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା କେଶପୁର ଛକ  ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଟ୍ରକ  ଓ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଅଲାଡ଼ି ଗାଁର ଶିବଶଙ୍କର ପଣ୍ଡା(୩୭)। ଶିବଶଙ୍କର ନିଜ ବାଇକ୍‌ (ନଂ.ଓଡି ୩୩ଏଚ ୬୮୪୭) ଯୋଗେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲେ। କେଶପୁର ଛକ ନିକଟରେ  ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଟ୍ରକ (ନଂ.ଓଡି ୦୭-୭୫୨୯) ସହ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ହେବାରୁ  ଶିବଶଙ୍କର ଗୁରୁତା ହୋଇଥିଲେ। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଦମକଳ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଗାଡି ଦୁଇଟିକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୬।୧୧-ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା କୁମ୍ପାପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଲୁଣିଢ଼େପ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଇଟାମାଟି ଥାନା ଚମ୍ପେଇତପୁର ଗ୍ରାମର ବାଳକୃଷ୍ଣ ସାହୁ (୨୯)। ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଥିବାରୁ କେହି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ନଂ. ୧୭୪/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ମୃତଦହେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ପଡି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ପଡି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଇଁଚବଣିଆ ଜଗନ୍ନାଥ ବିହାରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ବୁଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ଖସିପଡି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ନୂଆଗାଁ ପୋଡାପଦର ଅଞ୍ଚଳର କାଳିଆ ଦାସ (୩୦)। ସେ ଏକ ସଂସ୍ଥା ଜରିଆରେ କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ନୂତନ ତାର ବିଛାଯିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।  ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି।

ବଲସ୍‌କୁମ୍ପାରେ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ବଲସ୍‌କୁମ୍ପାରେ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଖଜୁରିପଡା,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ବଲସକୁମ୍ପା ପଞ୍ଚାୟତର ସ୍ଥାନୀୟ ମା’ ବରାଳଦେବୀ ପୀଠରେ ବସାଯାଇଥିବା ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ଟାଓ୍ବାର ଦିର୍ଘଦିନ ହେଲା ଠିକ୍‌ରେ କାମ କରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ଏହା ଅଧିନରେ ଥିବା ୨୫ଟି ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ମା’ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ଯୁବକଳା ପରିଷଦ ଯୁବକ ସଂଘ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ଭିଡିଓ କନଫ୍‌ରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଭିଡିଓ କନଫ୍‌ରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ନବନିର୍ମିତ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଏହାର ଲୋକାର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

୧୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ ଗସ୍ତ

୧୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ ଗସ୍ତ

ଶେରଗଡ,୬।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରେ ଶେରଗଡ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଶେରଗଡ ବିଜେଡିର ଏକ ବୈଠକ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଶେରଗଡ,୬।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଛି।

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ବାଟାଗୁଡ଼ା,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଟାଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତରେ ୱାର୍ଡମେମ୍ବର ଓ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଲା ପକାଇଛନ୍ତି। ସରପଞ୍ଚ  ମେନକା ଦିଗାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥାପ୍ରସ୍ତାବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ପଞ୍ଚାୟତରେ ତାଲା ପକାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ବାର୍‌ହା ମାଂସ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବାର୍‌ହା ମାଂସ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନ୍ୟଖଣ୍ଡ ତୁଳସିପଲ୍ଲୀ ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ବାରହା ଶିକାରୀଙ୍କୁ ବନବିଭାଗ  କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ବିଟୁନ ନାଇକ। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୦ କେଜି ମାଂସ ଜବତ କରାଯାଇଛି। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୋକାନ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୋକାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର କମାପଲୀ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ସ୍ଥିତ ଅମରନାଥ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନରେ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଶର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। 

ଧନ୍‌ତେରସ୍‌ରେ ସୁନା ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ

ଧନ୍‌ତେରସ୍‌ରେ ସୁନା ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୬ା୧୧-ଧନ୍‌ତେରସ୍‌ରେ ସୁନା କିଣିଲେ ଘରକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆସନ୍ତି ବୋଲି ଅନେକ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି । ସେଥି ପାଇଁ ଏହି ଦିବସରେ ସୁନା ଦୋକାନଗୁଡ଼ିକରେ ଆଶାତିତ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ବହୁ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟ ହୁଏ।

ଗୋପାଳପୁରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଆୟୁଷ ହସ୍‌ପିଟାଲ

ଗୋପାଳପୁରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଆୟୁଷ ହସ୍‌ପିଟାଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୬ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଆଙ୍କୁଶପୁର ଅନନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ଶର୍ମା ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଚିକିତ୍ସାଳୟ(କେଏଟିଏସ) ପକ୍ଷରୁ ଧନ୍ବନ୍ତରୀ ଜୟନ୍ତୀ ତଥା ତୃତୀୟ ଜାତୀୟ ଆୟୁର୍ବେଦ ଦିବସ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ ା 

ଏଫସିଆଇ ଅଫିସ ଆଗରେ ଯୁବ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଏଫସିଆଇ ଅଫିସ ଆଗରେ ଯୁବ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୬ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ ଦପ୍ତର ଏଫସିଆଇ (ଫୁଡ କର୍ପୋରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ)ର ଜୋନାଲ ଅଫିସ ଆଗରେ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟିଆ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଫଳତାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଏମ୍ପ୍ଲୟମେଣ୍ଟ ଅଫିସ ଫାଟକରେ ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ତାଲା ପକାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଜବାବରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି । 

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର କହଁରଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୬ା୧୧- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର କହଁର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ସଦର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ସୋମବାର ସର୍ତ୍ତ ମୂଳକ ଜାମିନ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀ

ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ତାଜୁଙ୍ଗିଆବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଦୀର୍ଘ ୩୪ ବର୍ଷ ହେଲା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗଠନ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସବୁଦିନିଆ ରାସ୍ତାଟିଏ ନାହିଁ। ପ୍ରାୟ ୪ କି.ମି. ଦୂର ଘାଟି ଚଢ଼ି ଲୋକଙ୍କୁ ଯାତାୟାତ କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। 

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୬ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ  ବାଟାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ପଞ୍ଚାୟତର ୧୪ଟି ଓ୍ବାର୍ଡ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ଟି ଓ୍ବାର୍ଡର ମେମ୍ବରମାନେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣି ସୋମବାର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

କର୍ମ ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପାର ବିକ୍ଷୋଭ

ଭଞ୍ଜନଗର,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଉପ କର୍ମ ନିୟୋଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପା ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଘୁମୁସର ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୫ ଗିରଫ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ପୋଲିସ ଗୁଳି ଓ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିବା ସହ ୫ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଧରାକୋଟ ଥାନା ଦାମୋଦର ପଲ୍ଲୀର ନିରଞ୍ଜନ ରେଡ୍ଡୀ, ବାଲୁଙ୍ଗା ଥାନା କୁଲାକୁଣ୍ଡେଇ ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, କୁଲାକୁଣ୍ଡେଇ ନୂଆଗାଁର ଆଶିଷ ରଞ୍ଜନ ଜେନା, ଧରାକୋଟ ଥାନା ମୁଣ୍ଡମରେଇ ଗ୍ରାମର ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ଜେନା, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ମିଟୁ ନାହାକ।

ରାଶନ କାର୍ଡରୁ ବଞ୍ଚିତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଏନ୍‌ଏସି ଘେରାଉ

ରାଶନ କାର୍ଡରୁ ବଞ୍ଚିତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଏନ୍‌ଏସି ଘେରାଉ

ଗୋପାଳପୁର,୫।୧୧-ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ରାଶନକାର୍ଡ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକେ ସୋମବାର ଗୋପାଳପୁର ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଅଯୋଗ୍ୟମାନେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହୋଇ ରାଶନ ସାମଗ୍ରୀ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ବାଦ୍‌ ପଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆଇଆର୍‌ଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଆଗରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଆଇଆର୍‌ଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଆଗରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଛତ୍ରପୁର,୫। ୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଓଡିଶାର ଖଣିଜ ସମ୍ପଦ, ଜଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଓ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ ଉଦ୍ୟୋଗ ଗଢି ଉଠିଛି । ଏଥିରେ ଓଡିଶାର ବେକାର ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଆଇଆରଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଫାଟକ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ।