ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୁଷ୍ଟିହୀନ ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବନ୍ଦ

ପୁଷ୍ଟିହୀନ ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବନ୍ଦ


ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୬ା୯: ଓଡ଼ିଶା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ପରିଚାଳନା କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଶନିବାର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଛ’ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗତ ୧୦ତାରିଖରୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। 

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ଆରଡିସି ଅଫିସ ଘେରାଉ ୧୮ରେ

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ଆରଡିସି ଅଫିସ ଘେରାଉ ୧୮ରେ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୯-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଶନିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବାପୁଜୀ ଆଶ୍ରମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର : ୨ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଦୁବୁଲୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ଜଣକ ସେହି ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ଭୂୟାଁ। 

ଦିଗପହଣ୍ଡି ଏନ୍‌ଏସି ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡି ଏନ୍‌ଏସି ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) 
ଦିଗପହଣ୍ଡି ଏନ୍‌ଏସିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତା ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ବିଦ୍ୟୁତ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଓ ଲାଇଟ କ୍ରୟରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ବାଟମାରଣା କରାଯାଇଛି।  

ଅସହାୟ ହେଲେ ୪ ସନ୍ତାନ

ଅସହାୟ ହେଲେ ୪ ସନ୍ତାନ

କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ମସିହାଖାଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ବାପା-ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ୪ସନ୍ତାନ ଅସହାୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ପାଖାପାଖି ୫ ବର୍ଷ ତଳେ ପିତା ତ୍ରିଲୋଚନ ନାୟକ ରକ୍ତକର୍କଟରେ ପ୍ରାଣ  ହରାଇଥିବାବେଳେ ମା’ ବାସନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଶୁକ୍ରବାର କର୍କଟ ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟବରଣ କରିଛନ୍ତି। 

ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଟେଣ୍ଡର କର: ଜିଲାପାଳ

ଛତ୍ରପୁର, ୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମପୁର ରିଂ ରୋଡ୍‌ ଓ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ରେଳବାଇ ଓଭର ବ୍ରିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଏକମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। 

୨ ସ୍କୁଲ ବସ୍‌ ଜଳିଗଲା

୨ ସ୍କୁଲ ବସ୍‌ ଜଳିଗଲା

ଛତ୍ରପୁର,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ମହାନାଦପୁରସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ୨ଟି ସ୍କୁଲ ବସ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ନିଅଁା ଲାଗି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳି ଯାଇଛି। ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। 

ଡିପିସିଙ୍କୁ ଭେଟିଲା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ

ଛତ୍ରପୁର,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): -ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ଲେଭଲ-୫(ଏକ୍ସ କ୍ୟାଡର) ସଂଘ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଶନିବାର ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକ ଦେବବ୍ରତ ସାହୁଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ା 

ଜମି ଦେଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଜଙ୍ଗଲ କାଟିଲେ ଲୋକେ

ଜମି ଦେଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଜଙ୍ଗଲ କାଟିଲେ ଲୋକେ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ସହ ଘରଡିହ ନ ଥିବା ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ଏବଂ ଜାତିର ଲୋକ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବା ସହ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଦୌଡ଼ି ନୟାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଆଇନକୁ ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି। 

୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଝାମ୍ପି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟାରେ ୨ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗୋଟିଏ ବାଇକରେ ଆସି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଝାମ୍ପି ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି।

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର : ୨ ଗିରଫ

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର : ୨ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଦୁବୁଲୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ଜଣକ ସେହି ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ଭୂୟାଁ। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଘରୁ ତାଙ୍କୁ ଡାକି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଥାନା ମାମୁଡିହ ଗ୍ରାମରୁ ଶନିବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ବହୁ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିବା ସହ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଅକ୍ଷୟ ପାଣି । ଜବତ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ୩୫୦ଟି ଡିଟୋନେଟର୍‌ ଏବଂ ୨ ବସ୍ତା ଆମୋନିୟମ୍‌ ନାଇଟ୍ରେଟ୍‌ ରହିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ନିଜ ଘରେ ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପାହାଡ ଫୁଟାଇବା ଲାଗି ଯୋଗାଣ କରୁଥିବା ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିକା ଥାନାରେ ନଂ.୨୯୩/୧୮ରେ  ମାମଲା ରୁଜୁକରାଯାଇ ଶନିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଗତ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ତୃତୀୟ ଘଟଣା। ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ଏହିଭଳି ୨ଟି ମାମଲାରେ ୧୦ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ବହୁ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଥିଲା।

ଗୁରୁଦକ୍ଷିଣା ପାଣ୍ଠି ଆଦାୟକୁ ବିରୋଧ

ଗୁରୁଦକ୍ଷିଣା ପାଣ୍ଠି ଆଦାୟକୁ ବିରୋଧ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତଳେ ବସିବାକୁ ନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ସ୍କୁଲରେ ବେଞ୍ଚ- ଡ଼େସ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁଦକ୍ଷିଣା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଗୁରୁ ଦିବସରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପୋଚିଲିମା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଗୁରୁଦକ୍ଷିଣା  ଆଦାୟ ପାଣ୍ଠିର ୨ଗୁଣା ସରକାରୀ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ବଡ଼ବୁରୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ନବ ବିବାହିତ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ସରକାଟ ଗ୍ରାମର ନିରାକାର ମଲ୍ଲିକ (୨୫)। ଶନିବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ନଂ.୬/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନିରାକାର ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଗାଁ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ମିଳି ନ ଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୃତଦେହ ପୋଖରୀରେ ଭାସୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦଘାଟିତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦଘାଟିତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମସ୍ଥିତ ଭାରତୀ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ପରିସରରେ ଶନିବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବିଡିଓ ଜ୍ୟୋତି ଶଙ୍କର ରାଏ ଯୋଗଦେଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବିଜୟ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ, ହୁମ୍ମା ବିରଭଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ତଥା ନୋଡାଲ ଅଫିସର ନିରଞ୍ଜନ ଖାଡ଼ଙ୍ଗା,

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରସ୍ଥିତ ମେଡିକାଲ କ୍ୟାମ୍ପସ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପିଲାଙ୍କ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷର ମୁଖ ବିଷୟ ଥିଲା "ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ରାନ୍ତି(୪.୦): ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କି ?"।

ସ୍ବଚ୍ଛତା ସମାରୋହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସ୍ବଚ୍ଛତା ସମାରୋହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଇକିଆ, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆ ବିଜୟ ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ଏନ୍‌ସିସି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ  ଶନିବାର ସ୍ବଚ୍ଛତା ସମାରୋହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କୋଷ୍ଟାଲ କ୍ଲିନ୍‌ ଅପ୍‌ ଡେ’ ପାଳିତ

ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କୋଷ୍ଟାଲ କ୍ଲିନ୍‌ ଅପ୍‌ ଡେ’ ପାଳିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମେରାଇନ ସାଇନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କୋଷ୍ଟାଲ କ୍ଲିନ୍‌ ଅପ୍‌ ଡେ’ ଶନିବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିକୁ ଢେଲାମାଡ଼

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିକୁ ଢେଲାମାଡ଼

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୧୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ କେହି ଦୁର୍ବୃର୍ତ୍ତ ପୋଲିସ ଗାଡି ଉକରକୁ ଢେଲା ପଥର ମାଡ଼ କରିଥିଲେ। 

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୯: ‘ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା’ ଅଭିଯାନ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଅଭିଯାନ ଚାଲିବ। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାଜପା ନେତା ଆହତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାଜପା ନେତା ଆହତ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୫ା୯-ବାଲିଗୁଡାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯିବାବେଳେ  ଶୁକ୍ରବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଲିଙ୍ଗରାଜ ଦଳବେହେରା ଓ ସମ୍ପାଦକ ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପରେ ମତ୍ସ୍ୟ ଅବତରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଲା

ଉଦ୍‌ଘାଟନ ପରେ ମତ୍ସ୍ୟ ଅବତରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଲା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫ା୯-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଗୋପାଳପୁର ବେଳାଭୂମି ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ମଧ୍ୟ ଏହା ପରିଚିତ  ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଧୀରେ ଧୀରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଶୂନ୍ୟ ହେବାକୁ ବସିଛି 

ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା ପାଇଁ ପୂଜାପାଠ,ପୋଡିଗଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା ପାଇଁ ପୂଜାପାଠ,ପୋଡିଗଲେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ

ବାଲିଗୁଡା,୧୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ବାଲିଗୁଡ଼ା ଭଗାମୁଣ୍ଡା ସାହିର ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ୨ ବର୍ଷହେଲା ନିଜ ଶରୀର ଆରୋଗ୍ୟ କାମନାକରି ସ୍ଥାନୀୟ ମହାମାୟୀ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଶରଣ ପଶିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ ହୋଇଥିବାରୁ ମନ୍ଦିର କମିଟି  କର୍ମକର୍ତ୍ତା ତାଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରରେ ରହିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଲେ କର୍ମୀ

ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଲେ କର୍ମୀ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୧୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବ୍ଲକ ଭାଟକୁମରଡ଼ା  ବାଇଧର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବିଜେଡିର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।