ବ୍ରହ୍ମପୁର

କ୍ରୀଡାବିତ୍‌ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଆସିକା,୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନିକଟରେ ନାଗପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୩୨ତମ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଟେନିସ୍‌ ବଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଓଡିଶା ଦଳ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଦଳକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା।

କାଳୀ ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି

କାଳୀ ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସବମୁଖର ଜି ଉଦୟଗିରି

ଜି.ଉଦୟଗିରି, ୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଧ ଛକ ପୂଜା ମଣ୍ଡପଠାରେ ମା’ କାଳୀଙ୍କ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳ ବାର ସାରେ ମା’ଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ବାଣ ଜବତ, ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ

ବାଣ ଜବତ, ୨ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି /ପାଟପୁର, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଟପୁର ପୋଲିସ କଙ୍କେରଡା ବାସୁଦେବପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବାଣ ଜବତ କରିଛି । 

କାଳୀପୂଜା ଯୋଗୁ ବୁଗୁଡା ଉତ୍ସବମୁଖର

କାଳୀପୂଜା ଯୋଗୁ ବୁଗୁଡା ଉତ୍ସବମୁଖର

ବୁଗୁଡା, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡା ସହର ମଦନମୋହନ ଛକରେ ମା’ କାଳୀଙ୍କ ପୂଜା  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା ଏଥି ପାଇଁ ବୁଗୁଡା ସହର ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଛି। ଗରୀ ଦାଶ ଓ ଗୋପାଳ ଦାଶଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ମା’ଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଉଛି।

ଗଞ୍ଜାମ  ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା

ଶେରଗଡ, ୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ,  ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ ରଏ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଶେରଗଡରେ ପହଞ୍ଚି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ୨ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଥମେ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ପଶୁଡାକ୍ତରଖାନା ପାର୍ଶ୍ୱରେ କରାଯାଉଥିବା ହେଲିପ୍ୟାଡ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀପୂଜା

ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଶ୍ୟାମାକାଳୀପୂଜା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ସାନ ବ୍ରାହ୍ମଣସାହିରେ ମା’ ଶ୍ୟାମାକାଳୀ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି  । ସାଜସଜ୍ଜା ସାଙ୍ଗକୁ ଭକ୍ତିମୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ  ଅବମାନନା: ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ବାଣବିକ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅବମାନନା: ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ବାଣବିକ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୭ା୧୧-ସହରର କମାପଲ୍ଲୀ, ଗିରିମାର୍କେଟ୍‌ ଓ  ଜୟପ୍ରକାଶ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବାଣ ବିକ୍ରୀ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ପାହାଡ଼ି ଇଲାକା କୁରୁଗୁଡ଼ରେ ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ

ପାହାଡ଼ି ଇଲାକା କୁରୁଗୁଡ଼ରେ ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ

ପାତ୍ରପୁର,୭ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତିତଲି ବାତ୍ୟାରେ ସର୍ବହରା ହୋଇ ଖୋଲା ଆକାଶରେ ଦିନ କାଟୁଥିବା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଗମ ବୁରାତାଲ ପଞ୍ଚାୟତ କୁରୁଗୁଡ ଗାଁରେ ଜ୍ୱର ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। 

ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ନବନିର୍ମିତ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନି୍ସଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଏହାର ଲୋକାର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

ଗେଟବଜାର ୭୫ ଫୁଟ ତୋରଣ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

ଗେଟବଜାର ୭୫ ଫୁଟ ତୋରଣ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧୧-ବୁଧବାର ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳି। ଏହି ଅବସରରେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ବିଜେ ହୋଇଛନ୍ତି ମା’କାଳୀ। ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରୁ ରେଶମ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ମାଙ୍କ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଅଟକିଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଫୁଲବାଣୀ ରେଳ ଲାଇନ୍‌

ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଅଟକିଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଫୁଲବାଣୀ ରେଳ ଲାଇନ୍‌

ଭଞ୍ଜନଗର,୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଦଳମତ ରାଜନୌତିକ ଚିନ୍ତା ଧାରାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହି ଦାବି ହାସଲ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଠା କଲେ ହିଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭାୟା ଭଞ୍ଜନଗର ଫୁଲବାଣୀ ରେଳ ଲାଇନ୍‌ ହୋଇପାରିବ। ନଚେତ୍‌ କେହି ଦାବି ଶୁଣିବେ ନାହିଁ। 

ଗୋଟିଏ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବୁଥରେ ନାମ

ଗୋଟିଏ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବୁଥରେ ନାମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ସନ୍ନିକଟ ସହରତଳି ଅଞ୍ଚଳ ଓ ଏହାର ପଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନଗର ନିଗମରେ ସାମିଲ କରାଯିବାରେ ଅବହେଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି। 

ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଧାରଣା

ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଧାରଣା

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୭ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ୪ ବର୍ଷ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ଅସୁସ୍ଥ କିମ୍ବା କୌଣସି କାମରେ ଡାକ୍ତର ଛୁଟିରେ ରହିଲେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୋଗୀସେବା ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଚଳାଇଥାନ୍ତି। 

କମଳା, ସଙ୍ଗୀତା, ବିରୁପାକ୍ଷ ଚାମ୍ପିୟନ

କମଳା, ସଙ୍ଗୀତା, ବିରୁପାକ୍ଷ ଚାମ୍ପିୟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୭ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ୫୧ତମ ଆନ୍ତଃ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳ ପଡିଆରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପିଜି କାଉନସିଲ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ପ୍ରଫେସର ଦେବୀ ପ୍ରସନ୍ନ ପଟ୍ଟନାୟକ, କୁଳସଚିବ ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

‘ଡାଟୁମ୍‌’  ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦମ୍ପତି ଗିରଫ

‘ଡାଟୁମ୍‌’ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦମ୍ପତି ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୭ା୧୧-ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ହଡପ କରି ଫେରାର୍‌ ହୋଇଥିବା ଘରୋଇ ଅର୍ଥ ଲଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଡାଟୁମ୍‌ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଏମ୍‌ଡି) ବ୍ରଜ ମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଅନ୍ୟତମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ତ୍ରିଧାରା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। 

ଗୋଚ୍ଛାପଡାରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର

ଗୋଚ୍ଛାପଡାରେ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୬।୧୧-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ଓ ଲିଫଲେଟ ଆଦି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ା ଗୋଛାପଡ଼ା ଥାନା ପାଖ ବନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଗୋଚ୍ଛାପଡା ବଜାର, ହାଟପଦା ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ମରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଲିଫଲେଟ ତଳେ ଫୋପଡାଯାଇଛି ା ରୋଜଗାର, ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ ଉପରେ ଅଧିକାର ଏବଂ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ସରକାର ଯୋଗାଇ ନ ଦେବାରୁ ଲୋକେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି,  ପ୍ରଥମେ ରୋଜଗାର ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ ଅଧିକାର ଦିଅ ତା ପରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ କାଟ  ବୋଲି ସେଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି।

ଗୁଳି ଫୁଟି ସିଆର୍‌ପିଏଫ ଯବାନ ଗୁରୁତର

ଗୁଳି ଫୁଟି ସିଆର୍‌ପିଏଫ ଯବାନ ଗୁରୁତର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/କୋଟଗଡ,୬।୧୧- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ ଶ୍ରୀରାମପୁର ସିଆର୍‌ପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ବନ୍ଧୁକ ସଫା କରୁଥିବା ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟିବାରୁ ଜଣେ ଯବାନ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଶୁକଦେବ ସିଂ ପାରା ା ତାଙ୍କ ପାଟି, ନାକରେ କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ବାଲିଗୁଡା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ଫୁଲବାଣୀ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା।

ଟ୍ରକ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ , ଜଣେ ମୃତ

ଟ୍ରକ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ , ଜଣେ ମୃତ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା କେଶପୁର ଛକ  ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଟ୍ରକ  ଓ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଅଲାଡ଼ି ଗାଁର ଶିବଶଙ୍କର ପଣ୍ଡା(୩୭)। ଶିବଶଙ୍କର ନିଜ ବାଇକ୍‌ (ନଂ.ଓଡି ୩୩ଏଚ ୬୮୪୭) ଯୋଗେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲେ। କେଶପୁର ଛକ ନିକଟରେ  ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଟ୍ରକ (ନଂ.ଓଡି ୦୭-୭୫୨୯) ସହ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ହେବାରୁ  ଶିବଶଙ୍କର ଗୁରୁତା ହୋଇଥିଲେ। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଦମକଳ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଗାଡି ଦୁଇଟିକୁ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ,୬।୧୧-ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ଥାନା କୁମ୍ପାପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଲୁଣିଢ଼େପ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଇଟାମାଟି ଥାନା ଚମ୍ପେଇତପୁର ଗ୍ରାମର ବାଳକୃଷ୍ଣ ସାହୁ (୨୯)। ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଥିବାରୁ କେହି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ନଂ. ୧୭୪/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ମୃତଦହେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଭଞ୍ଜନଗର ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ପଡି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ପଡି ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବଇଁଚବଣିଆ ଜଗନ୍ନାଥ ବିହାରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ବୁଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରୁ ଖସିପଡି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ନୂଆଗାଁ ପୋଡାପଦର ଅଞ୍ଚଳର କାଳିଆ ଦାସ (୩୦)। ସେ ଏକ ସଂସ୍ଥା ଜରିଆରେ କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ନୂତନ ତାର ବିଛାଯିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।  ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପ୍ରଥମେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି।

ବଲସ୍‌କୁମ୍ପାରେ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ବଲସ୍‌କୁମ୍ପାରେ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ସେବା ଠପ୍‌

ଖଜୁରିପଡା,୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ବଲସକୁମ୍ପା ପଞ୍ଚାୟତର ସ୍ଥାନୀୟ ମା’ ବରାଳଦେବୀ ପୀଠରେ ବସାଯାଇଥିବା ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ ଟାଓ୍ବାର ଦିର୍ଘଦିନ ହେଲା ଠିକ୍‌ରେ କାମ କରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ଏହା ଅଧିନରେ ଥିବା ୨୫ଟି ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ମା’ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ଯୁବକଳା ପରିଷଦ ଯୁବକ ସଂଘ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ଭିଡିଓ କନଫ୍‌ରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଭିଡିଓ କନଫ୍‌ରେନ୍ସିଂ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ଲୋକାର୍ପିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ନବନିର୍ମିତ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଏହାର ଲୋକାର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

୧୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ ଗସ୍ତ

୧୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶେରଗଡ ଗସ୍ତ

ଶେରଗଡ,୬।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରେ ଶେରଗଡ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଶେରଗଡ ବିଜେଡିର ଏକ ବୈଠକ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଶେରଗଡ,୬।୧୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଛି।