ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭାଗୀରଥି  ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ଭାଗୀରଥି ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୧ା୪- ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଜି .ଭାଗୀରଥି ରେଡ୍ଡୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାର  ବୁଧବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା  ଦୌରାଜଜ-୧ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ବିଚାର ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରମାଣ ମିଳିବାରୁ ଜଜ୍‌ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାହୁ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

କାର୍‌ ସହ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

କାର୍‌ ସହ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଛତ୍ରପୁର,୧୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ବଣବୁଲାପଲ୍ଲୀ ଗଁାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ବ୍ୟାପକ ମଦ ସହ ଏକ କାର୍‌କୁ ପୋଲିସ୍‌ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ତଥା ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ଅଧୀନ ବଣବୁଲାପଲ୍ଲୀ ଗଁାର ସିଏଚ୍‌ ମନୋଜ କୁମାର ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ଛତ୍ରପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଦାଶ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡି ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କଲେ ଅଭିନେତା କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ

ବିଜେଡି ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କଲେ ଅଭିନେତା କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ/ଶେରଗଡ,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ବୁଧବାର ଅଭିନେତା କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ ବିଜେଡି ପାଇଁ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର ଓ ରୋଡ୍‌ ଶୋ କରିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଧାରା ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବାକୁ ଭୋଟରମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି ସେଲାବାଡା ଗ୍ରାମବାସୀ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅ ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି ସେଲାବାଡା ଗ୍ରାମବାସୀ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୧୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ବେଲଘର ପଞ୍ଚାୟତର ସେଲାବାଡା ଗାଁ। ୯ଟି ପରିବାରକୁ ନେଇ ଏହି ଗ୍ରାମରେ ଜନସଂଖ୍ୟା ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ପାନୀୟଜଳ। ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅ ଉପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପାଣି ପାଇଁ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି। ଖରାଦିନ ଆସିବାରୁ ଏବେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଉକ୍ତ କୂଅଟି ୩୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ମରାମତି କିମ୍ବା ପଙ୍କୋଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଦାବି କଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସୁଫଳ ହେଉନାହିଁ।

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଆସିକା,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଥାନାର ତୁମ୍ବାଠେଙ୍ଗାପଲ୍ଲୀ ଏରଗୋଲା ବସାର ଜଣେ ଯୁବକ ଏମ୍‌. ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଉପରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୯ଟାରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଧାରୁଆଅସ୍ତ୍ର ଆଘାତରେ ପ୍ରଭାସଙ୍କ ୨ ହାତରେ ଗଭୀର ଚୋଟ ଲାଗିଛି। ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆସିକା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଆସିକା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣ୍ଡପଲ୍ଲୀ ବସା, ମଙ୍ଗଳପୁର ବସାର ଏରଗୋଲା ଗୋଷ୍ଠୀର ଯୁବକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଆହତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଖବରପାଇ ଆସିକା ପୋଲିସ ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ଫେରିଛନ୍ତି। ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ଜଣେ ମୃତ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓଲଟି ଜଣେ ମୃତ, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଖଜୁରିପଡା,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ସୁଡ୍ରୁକୁମ୍ପା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନସ୍ତ ବାଘିଆଣ୍ଟ ଠାରେ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା ଅଲଗା ହୋଇ ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରଠାରେ ବିଜେଡିର ବିଶାଳ ମହିଳା ସମାବେଶ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରଠାରେ ବିଜେଡିର ବିଶାଳ ମହିଳା ସମାବେଶ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୧୦।୪ (ଡିଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରଠାରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ  ବିଶାଳ ମହିଳା ସମାବେଶ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ହେଲିପ୍ୟାଡକୁ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଏସପି, ଏସ୍‌ଡିପିଓ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ହେଲିପ୍ୟାଡକୁ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଏସପି, ଏସ୍‌ଡିପିଓ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଗୁରୁବାର ବିଜେଡିର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ଲୋକଙ୍କ ସେବା, କନ୍ଧମାଳର ବିକାଶ ଲାଗି  ନବୀନ ପଠାଇଛନ୍ତି: ଅଚ୍ୟୁତ

ଲୋକଙ୍କ ସେବା, କନ୍ଧମାଳର ବିକାଶ ଲାଗି ନବୀନ ପଠାଇଛନ୍ତି: ଅଚ୍ୟୁତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବୁଧବାର କନ୍ଧମାଳ ଲୋକ ସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡ.ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ ଏବଂ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସାଲୁଗା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ହୋଇଛି।

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ  ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକରେ ମତଦାନ କରିବେ ୯୩,୭୪୬ ଭୋଟର

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକରେ ମତଦାନ କରିବେ ୯୩,୭୪୬ ଭୋଟର

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୨୦୧୯ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସାଧାରଣ  ନିର୍ବାଚନ ଗୁରୁବାର ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ  ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକର ୧୫ ପଞ୍ଚାୟତରେ ୯୩,୭୪୬ ଭୋଟର ମତଦାନ କରିବେ। 

ପିସିସି ବିରୋଧରେ ମୁହଁଖୋଲି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଦୀପକ, ବିଶ୍ୱଜିତ

ପିସିସି ବିରୋଧରେ ମୁହଁଖୋଲି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଦୀପକ, ବିଶ୍ୱଜିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦ା୪: ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଟିକେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନରେ ପାତରଅନ୍ତର ନେଇ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି(ପିସିସି)କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଦୀପକ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ବିଶ୍ୱଜିତ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଦଳ ନିଲମ୍ବନ କରିଛି। 

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ତ୍ରୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଅଟକ

ଆସିକା,୧୦ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଆସିକା ଥାନା ମୁକୁନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଗୌଡ (୩୫)ଙ୍କ ସୋମବାର ରାତିରେ  ଆସିକା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ହାତର ଆଙ୍ଗୁଠି କଟିଯାଇ ପ୍ରଚୁର ରକ୍ତସ୍ରାବ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଇଥିବା ବେଳେ  ଏହା ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ପ୍ରସନ୍ନଙ୍କ ବଡଭାଇ ରାଜେନ୍ଦ୍ର  ମଙ୍ଗଳବାର  ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କିରଛନ୍ତି। 

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣାର ମାସେ ପୂରିଲା :୫୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୪-ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ତାରିଖରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଏପ୍ରିଲ ୧୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା। ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା, ଅବାଧ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ, ରେଶମ ସହରରେ ହେଉନି ଫୁଟ୍‌ ପାଟ୍ରୋଲିଂ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୪-ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ଏପରିକି ଅନେକ ଯୋଜନା କରାଯାଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ‘ପରିବର୍ତ୍ତନ’ ଭଳି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ପ୍ରତିଦିନ ହତ୍ୟା, ଗ୍ୟାଙ୍ଗୱର ଓ ଦାଦାବଟି ଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଥିଲା। 

ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଭାଜପାର ଅଭିଯୋଗ : ବିଜେଡି ଶାସନରେ ରାଜ୍ୟରେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବଢ଼ିଛି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୪-ବିଜେଡି ସରକାରଙ୍କ ଦୀର୍ଘବର୍ଷର ଶାସନରେ ରାଜ୍ୟରେ ବିକାଶ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ବୃଦ୍ଧିପାଇଛି। ତେଣୁ ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ପତନ ଆଡ଼କୁ ମୁହଁାଇବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଫୋକସ୍‌ରେ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ, ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିିଲେ ଶ୍ରମିକ

ଫୋକସ୍‌ରେ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ, ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିିଲେ ଶ୍ରମିକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୪-ଗୁଜରାଟର ସୁରଟରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଓଡ଼ିଆ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଏହି ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି।  ନିକଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେବାକୁ ନିଜ ଗଁାକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ଭୋଟରମାନେ। ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ ଖାସ୍‌ ଭୋଟ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ ଏବେ ଗଞ୍ଜାମ ମୁହଁା ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇଦିନ ହେଲା ଏମାନେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ୍‌-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । 

 ଚୈତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର, ସାତ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁଣ୍ଡନ

ଚୈତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର, ସାତ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁଣ୍ଡନ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଇଷ୍ଟ ଦେବୀ ମା’ ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ  ତୃତୀୟ ପାଳି ଚୈତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଯାତ୍ରାରେ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ନେଇ ସେପରି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଗାଡିମୋଟର ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅଟକି ରହିଥିଲା।

‘କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହଟିବ’

‘କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହଟିବ’

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୯।୪- ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ ବର୍ଷ ହେଲା ଦାରିଦ୍ର୍ୟ, ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା, ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଏବେ ସମୟ ଆସିଛି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଦେଶ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଦରକାର। ଓଡିଶା ଗରିବ ନୁହେଁ, ଆମକୁ ଗରିବ କରି ରଖାଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ରାଜ୍ୟରୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ହଟିବ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ଫୁଲବାଣୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କଂଗ୍ରେସର ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିର ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ

ବିଜେଡିର ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୯ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲିକୋଟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଏନ୍‌ଏସିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ଏହି ପ୍ରଚାରରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ନଗର ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ବାସୁଦେବ ମହାପାତ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। 

ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଆସିଥିବା ବେଳେ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଆସିଥିବା ବେଳେ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗଞ୍ଜାମ  ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା’ ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ଆଜି ତୃତୀୟ ପାଳି ଚୈତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର। ଏହି ଅବସରରେ ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଆସିଥିବା ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବୟସ ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ୬୫ ହେବ। 

ଦଳବଦଳ ବୁହାଉଛି ଝାଳ

ଦଳବଦଳ ବୁହାଉଛି ଝାଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯।୪: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ଆସିକା ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ୯ ଦଳବଦଳ କରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ। ସେମାନେ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଭୋଟରଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନବାଣର ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। 

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଧାରଣା : ଚାଷୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଭତ୍ତା ଦେବା ପରେ କରାଯାଉ ନିର୍ବାଚନ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଧାରଣା : ଚାଷୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଭତ୍ତା ଦେବା ପରେ କରାଯାଉ ନିର୍ବାଚନ

ଛତ୍ରପୁର,୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାଷୀଙ୍କ ମତକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାସକୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷା ଭତ୍ତା ଦେବା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି। 

ବୁଥ୍‌ ରିଗିଂ ସମ୍ଭାବନା ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭାଜପାର ଦାବିପତ୍ର

କନିଷି,୯ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋପାଳପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ହେଉଥିବା ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ଦେଖାଦେଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ଜେନା ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୨୦୮ ବୁଥ୍‌ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ବୁଥ ଜବରଦଖଲ ସହ ରିଗିଂ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

୧୧ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ:   ବୁଥ୍‌ରେ ପୋଲିଂ ଦଳ ପହଞ୍ଚତ୍ବେ ଆଜି

୧୧ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ: ବୁଥ୍‌ରେ ପୋଲିଂ ଦଳ ପହଞ୍ଚତ୍ବେ ଆଜି

ଛତ୍ରପୁର,୯୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୨ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୧୧ ତାରିଖରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା ଆସନ କ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ ଏହା ଅଧୀନ ଛତ୍ରପୁର, ଗୋପାଳପୁର, ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଚିକିଟି ଓ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ୯ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିଂ ଦଳ ବୁଥ୍‌ ମାନଙ୍କରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବେ। ଭୋଟର ଗୋଟିଏ  ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିଂ ଦଳ ବୁଥ୍‌ ରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲେ।