ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଚୋରା ରନ୍ଧା ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଚୋରା ରନ୍ଧା ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ.ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଓଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ମଦବିକ୍ରେତା ସମ୍ବାରୁ ସାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସମ୍ବାରୁଙ୍କ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ୧୦ ଲିଟର ଚୋରା ରନ୍ଧା ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ-୫୭/୧୮) ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବା ଚିକିଟି ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ରାମକୃଷ୍ଣ ଦାସ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଅଟୋ ଓଲଟି ୬ ଆହତ

ଅଟୋ ଓଲଟି ୬ ଆହତ

କୋଦଳା,୧୭।୫- କୋଦଳା ଥାନା ବାଲିପୋଇ ନିଟକ ନାଳକୁ ଏକ ଓଲଟି ପଡ଼ିବାରୁ ଚାଳକଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ କଞ୍ଚଣା ଗ୍ରାମର ବବି ପ୍ରଧାନ, ବେତରାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ନିବାସୀ ଗୌଡ଼, ସୁନିତା ବରାଡ଼, ରାଣୀପନାର ଝୁମୁରୀ ମୁନି, ଭାଟପଡ଼ାର ବନିତା ସ୍ବାଇଁ ଓ ବରିବାଟିଆ ଗ୍ରାମର ଅଟୋଚାଳକ ହରିହର ବିଶ୍ୱାଳ।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୧୭।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ. ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ ଓଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଚଢାଉ କରି ୧୦ ଲିଟର ଚୋରା ରନ୍ଧା ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଇଗ୍ନୁର ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା

ଇଗ୍ନୁର ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର କବି ସମ୍ରାଟ୍‌ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ କଲେଜ ଇଗ୍ନୁ ଷ୍ଟଡି ସେଣ୍ଟରରେ ଗୁରୁବାର ଇଗ୍ନୁର ଏକ ସଚେତନତା କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ନୀଳାଚଳ ମୁନି ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କର୍ମଶାଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ମୃତଶିଶୁ ଜନ୍ମ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ମୃତଶିଶୁ ଜନ୍ମ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମେଡ଼ିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଦିନକର କାହାଣୀ ବଗିଚାରେ ବିତେ ଟାମିଆଙ୍କ ସମୟ

ଦିନକର କାହାଣୀ ବଗିଚାରେ ବିତେ ଟାମିଆଙ୍କ ସମୟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସକାଳୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ଏବଂ ସଞ୍ଜ ନଇଁଲେ ଶେଷ ହୁଏ ବଗିଚା କାମ। ଗତ ୧୦ବର୍ଷ ଧରି ବଗିଚା ଚାଷକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତିି ଟାମିଆ ପ୍ରଧାନ। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଦନେକବାଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତର ପାଡନକେତା ଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କ ଘର। ତାଙ୍କୁ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ସଫଳ ଚାଷୀ ଭାବେ ସାରା ଜିଲା ଲୋକେ ଭଲ ଭାବେ ଚିହ୍ନନ୍ତିି।

 ଅବହେଳାରୁ ୬ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ବଣ୍ଟାଗଲା ଭତ୍ତା ଖରାରେ ହିତାଧିକାରୀ ସିଝିଲେ

ଅବହେଳାରୁ ୬ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ବଣ୍ଟାଗଲା ଭତ୍ତା ଖରାରେ ହିତାଧିକାରୀ ସିଝିଲେ

ଶଙ୍କରାଖୋଲ, ୧୭ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.) କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଭତ୍ତା ଲାଗି ଆସି ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ଫୁଲବାଣୀ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଯୋଗୁ ପ୍ରାୟ ୬ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟା ଯିବାରୁ ହିତାଧିକାରୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ସହ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଫୁଟବଲ ଖେଳରୁ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଭ୍ୟାସମୂଳକ ଫୁଟବଲ ଖେଳ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହଁାମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଯାଇଥିଲା। କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାରୁ ବିବାଦ ଥମିଥିଲା।

ସାଇକେଲରେ ଆସି ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଏସ୍‌ପି

ସାଇକେଲରେ ଆସି ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଏସ୍‌ପି

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୭ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଅଚାନକ ଛତ୍ରପୁରରୁ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରକୁ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ରାସ୍ତାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରହି ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ସହ ସହରର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ।

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି : ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର୍‌ଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି : ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର୍‌ଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୫ ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ ରହିଛି। ଏଠାରେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ସଂଗୃହୀତ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ପକାଯାଉଛି। ଏପରିକି ଅନେକ ସମୟରେ ସେଥିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ଯାହା ଫଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଃଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି। ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯିବା ମଧ୍ୟ ମୁସ୍କିଲ୍‌ ହେଉଛି।

ପୋତି ଦିଆଗଲା ପୋଖରୀ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ପୋତି ଦିଆଗଲା ପୋଖରୀ: ବିଡିଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା

ପାଟପୁର,୧୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଚୁଡଙ୍ଗପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୪୦ ବର୍ଷ ତଳର ଏକ ପୋଖରୀକୁ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ବୁଧବାର ଏମ୍‌.ଅରାଲୁ ପାତ୍ର (୭୦) ନାମକ ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳା ବିଡିଓଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ମା’ ମହାମାୟୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପାଙ୍ଗିଡ଼ି ଓ ମନ୍ଦାର ବିଜୟୀ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ତାଳଶାକରରେ ମା’ ମହାମାୟୀ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ବୁଧବାର ୩ୟ ଓ ୪ର୍ଥ କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା। ଏହି ୨ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପାଙ୍ଗିଡ଼ି ଓ ମନ୍ଦାର ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବନ ସଂରକ୍ଷଣ ସମିତିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ

ବନ ସଂରକ୍ଷଣ ସମିତିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୋଲଣ୍ଡି ବନ ସଂରକ୍ଷଣ ସମିତିର ସାଧାରଣ ବୈଠକ ବୁଧବାର ସୋଲଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ଶିବ ମନ୍ଦିରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସୋଲଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଳର ୫୦ ହେକ୍ଟର ଜଙ୍ଗଲକୁ କିଭଳି ସୁରକ୍ଷା କରି ହେବ

୩୮ ଶମ୍ଭୁ ମିଳନ ପାଇଁ ଧବଳେଶ୍ୱର, ଅମରେଶ୍ୱରଙ୍କ ଯାତ୍ରା

୩୮ ଶମ୍ଭୁ ମିଳନ ପାଇଁ ଧବଳେଶ୍ୱର, ଅମରେଶ୍ୱରଙ୍କ ଯାତ୍ରା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚିଲିକା ବ୍ଲକର ହରିପୁର ଠାରୁ ୩୮ ଶମ୍ଭୁ ମିଳନ ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକର ସାଙ୍କୁଡ଼ାସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଧବଳେଶ୍ୱର ଓ କେ.ବରିଡ଼ାସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଅମରେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ଶହ ଶହ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଣରେ କୀର୍ତ୍ତନ ଓ ବାଦ୍ୟବାଜଣା ସହ ଠାକୁର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

ଘରପଟ୍ଟା ଦାବିରେ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଘରପଟ୍ଟା ଦାବିରେ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରମ୍ଭା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ତଥା ୩ ଓ ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ବ୍ରଜମୋହନପୁର ଏବଂ କଣ୍ଟାବାଣିଆ ଗ୍ରାମର ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାରଙ୍କର ସ୍ଥାୟୀ ଘରପଟ୍ଟା ନଥିବାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘରପଟ୍ଟା ଦାବିରେ ବୁଧବାର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ସଂଘ ସଭାପତି ଭୀମସେନ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା

ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ସୂଚନା ଅଧିକାର କର୍ମୀ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୋଲିସ-ସରକାରୀ ଓକିଲ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ପୋଲିସ-ସରକାରୀ ଓକିଲ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୫- ସ୍ଥାନୀୟ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଦୁଇଦିନିଆ ପୋଲିସ ଓ ସରକାରୀ ଓକିଲ (ପିପି)ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଭାବେ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ଆଶିଷ କୁମାର ସିଂ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳିଳ ଇଙ୍ଗିତ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳିଳ ଇଙ୍ଗିତ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଭ୍ରମରପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳିଳ ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଏବଂ ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଅଧିକା ଏକ ମାସ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଛିି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଜିତୁ ଦିଲେଶ। ବୁଧବାର ଦିଗପହଣ୍ଡି କୋର୍ଟର ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ମାମଲାର ୮ ଜଣ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।

ମାଗଣା ପନିପରିବା ବିହନ କିଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ

ମାଗଣା ପନିପରିବା ବିହନ କିଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ

ପାଟପୁର,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଏରେଣ୍ଡ୍ରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସରେ ବୁଧବାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ପନିପରିବା ବିହନ ପୁଡିଆ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଧାୟିକା ପ୍ରତିନିଧି ତଥା ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରତିନିଧି ସହଦେବ ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା

କନିଷି,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ହରିଓଁ ସେବା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗୋପାଳପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ୨.୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୧୩ ଏଟିଏମ କାର୍ଡ, ଗୋଟିଏ ବୁଲେଟ ଜବତ

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ୨.୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୧୩ ଏଟିଏମ କାର୍ଡ, ଗୋଟିଏ ବୁଲେଟ ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୫- ନିଜକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀର ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଏଟିଏମ୍‌ ପିନ ନମ୍ବର ମାଗି ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଆକଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରୁଥିବା ଜଣେ ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଟିକାବାଲି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିବାକୁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିବାକୁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୧୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ହେଲ୍‌ଥ ଆସୋସିଏସନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ହାଇ) ପକ୍ଷରୁ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି।

ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିରାଟ ଗର୍ତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିରାଟ ଗର୍ତ୍ତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ନିକଟରେ ଏକ ବିରାଟ ଗର୍ତ୍ତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ବିଚିତ୍ର ନୀତି: ୭ ପଦବୀରେ ଜଣେ ଅଫିସର

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ସହର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଭାରତୀ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ (ବିଇଓ)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରହିଛି। ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଶୁଶିଲ କୁମାର ବାଗ ଗତ ଫେବୃୟାରୀ ୨୮ରେ ଅବସର ନେବା ପରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଭାବେ ହରେକୃଷ୍ଣ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ବିଇଓ ପଣ୍ଡା ୭ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦବି ସମ୍ଭାଳୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବିଇଓ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବାବେଳେ ପୋଲସରା