ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଖରାରେ ସିଝିଲେ ରୋଗୀ, ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ

ଖରାରେ ସିଝିଲେ ରୋଗୀ, ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ

ଛତ୍ରପୁର,୧୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟରରେ ଥିବା ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲର ଆଉଟଡୋରରେ ଗୁରୁବାର ରୋଗୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆଉଟଡୋର ବନ୍ଦ ହେବାରୁ କାଜୁଆଲଟିରେ ମଧ୍ୟ ଭିଡ଼ ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଆଉଟଡୋରରେ ୪ ଜଣ ଡାକ୍ତର ରହିବା ବଦଳରେ ଗୁରୁବାର ୨ ଜଣ ଥିଲେ। ଫଳରେ ଭିଡ଼ ଲାଗି ରହିଥିଲା। ଡା. ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ମହାପାତ୍ର ଓ ଡା. ଏ କେ ସାସାନି ଆଉଟଡୋରରେ ଡ୍ୟୁଟି କରିଥିଲେ।

କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ମୃତ

କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ମୃତ

ପୋଲସରା,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ନିମିନା ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ସାନବରଗାଁ ଗ୍ରାମର କରଣସାହି ନିକଟରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ମୃତ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗକୁ ପୋଲସରା ବନ ବିଭାଗ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଗଞ୍ଜାମ,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କୁନ୍ଦନ ସ୍ବାଇଁ (୬୦)। କୁନ୍ତନ ବିଲରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ବିଶାକ୍ତ ସାପ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

ଦିଗପହଣ୍ଡି ସିପିଏମ ପକ୍ଷରୁ ଜେଲଭରୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଦିଗପହଣ୍ଡି ସିପିଏମ ପକ୍ଷରୁ ଜେଲଭରୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଗୁରୁବାର ସିପିଆଇ (ଏମ) ନେତୃତ୍ୱାଧିନ ବିଭିନ୍ନ ଗଣ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନର ସିପାହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି

ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନର ସିପାହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି

ଗଞ୍ଜାମ,୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ଅଷ୍ଟମ ବାଟାଲିୟନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସିପାହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି। ଗୁରୁବାର ଗଞ୍ଜାମ ଏନ୍‌ଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡ଼ିଆ ଡାମଣା ସାହି ଏବଂ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଶଙ୍ଖ ବନ୍ଧଠାରେ ପାଣି ଦୌଡ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ବୋଲ୍‌ବମ୍‌ ସଂଘର ଲଡୁବାବାଙ୍କ ପୀଠକୁ ଯାତ୍ରା

ବୋଲ୍‌ବମ୍‌ ସଂଘର ଲଡୁବାବାଙ୍କ ପୀଠକୁ ଯାତ୍ରା

ଗଞ୍ଜାମ,୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କାଇଁଚପୁର ବୋଲ୍‌ବମ୍‌ ସଂଘର କାଉଡ଼ିଆମାନେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡଗାଁ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ଶିବ ଭକ୍ତମାନେ ରୁଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରୁ ଜଳଭାର ନେଇ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମେଡିସିନ ଦୋକାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଔଷଧ

ମେଡିସିନ ଦୋକାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଔଷଧ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୯।୮: ସ୍ଥାନୀୟ ନୂଆ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ଥିବା ଏକ ମେଡିସିନ ଦୋକାନରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୋକାନରେ ଥିବା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ମେଡିସନ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ୭ମ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧି କାଳୁ ବିଶ୍ୱାଳ ଗୁରୁତର

ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ୭ମ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧି କାଳୁ ବିଶ୍ୱାଳ ଗୁରୁତର

ଆସିକା,୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା-ବାଲିପଦର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଚାରିମଇଲି ଛକ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳିଆପଲୀ ଗ୍ରାମର କାଳୁ ବିଶ୍ୱାଳ। କାଳୁଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରକୁ ୨ଟି ଗୁଳି ବାଜିଛି।

ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶକୁ ନେଇ ପୁଣି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ

ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶକୁ ନେଇ ପୁଣି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୯।୮-ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ୨୧ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଫଳରେ ହୋଇଥିବା ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟିର ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶକୁ ନେଇ ପୁଣି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ଯାତ୍ରୀନିବାସରେ ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ

ଯାତ୍ରୀନିବାସରେ ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ

ପୋଲସରା,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୋଲସରା ସହରସ୍ଥିତ ମା’ ରତନେଇ ଯାତ୍ରୀନିବାସରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲସରା ଥାନାଧିକାରୀ ତପସ୍ବିନୀ କହଁରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍‌ ଚଢ଼ାଉ କରି ଅସଞ୍ଜତ ଅବସ୍ଥାରେ ରୁମ ନଂ-୯ରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ସୋରଡ଼ା,୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଅସୁରବନ୍ଧ ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ବୁଧବାର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲଦାର ଅମର କୁମାର ବସନ୍ତ ରାୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ବାଲିଗୁଡ଼ାରୁ ଆସିକା ଆସୁଥିବା ଏକ ଅଟୋରୁ ୯କେଜି ଓ କୋରାପୁଟରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆସୁଥିବା

ସଂଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବୃଦ୍ଧ ଉଦ୍ଧାର

ସଂଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବୃଦ୍ଧ ଉଦ୍ଧାର

କୋଟଗଡ, ୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ ହରିଡାଗାଡ ନିକଟସ୍ଥ ରାସ୍ତାକଡରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୪ଟାରେ ସଂଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ପଡି ରହିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦେଖି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ମତଭେଦ ଦୂର କରି ଏକ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ମତଭେଦ ଦୂର କରି ଏକ ହେବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୯।୮ କନ୍ଧମାଳ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଫୁଲବାଣୀସ୍ଥିତ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତି ଭବନ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରଦେଶ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଲୋକନାଥ ମହାରଥୀ

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଶୀତଳଭଣ୍ଡାର

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି ଶୀତଳଭଣ୍ଡାର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୯ା୮-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ସହରରେ ସମନ୍ବିତ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା(ଆଇଟିଡିଏ) ପକ୍ଷରୁ ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି। ଚାଷୀମାନେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଆଗଭର ହୋଇନାହାନ୍ତିି। ଫଳରେ ଶୀତଳଭଣ୍ଡାରକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇନାହିଁ।

ଧାଡିଆମ୍ବ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ଧାଡିଆମ୍ବ ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆମେ ପଢିବୁ, ଗଢିବୁ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହେବୁ’ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହେବା ପାଇଁ ସରକାରରୀ ଯୋଜନା କିମ୍ବା ଅନୁଦାନ କୌଣସିରେ ଅଭାବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ବହୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବେବି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି।

କୁର୍ନୁଲ୍‌ ଖଣି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ  ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା

କୁର୍ନୁଲ୍‌ ଖଣି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗଁାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା

ଗଞ୍ଜାମ,୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ କୁର୍ନୁଲ ହାଥୀବେଲଗାମର ଏକ ଘରୋଇ ପଥର ଖଣିରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଘଟିଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ରମ୍ଭା ଥାନା ଡିଅଁ। ଡେଇଁ ଗ୍ରାମର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ନାହାକ (୪୫)ଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଝାମ୍ପିନେଲେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ୍‌

ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଝାମ୍ପିନେଲେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ୍‌

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ସାଉଟିକିଆ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ଅରୁଣ ନାୟକ ଛାତ୍ରାବାସ ପରିଚାଳନାର ଆବଶ୍ୟକ ଜିନିଷପତ୍ର କ୍ରୟ ନିମନ୍ତେ ବୁଧବାର ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ୯୭ ହଜାର ୩୦୦ଟଙ୍କା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାଗଜ ପତ୍ର ଭର୍ତ୍ତିକରି ବାଲିଗୁଡା ଆସିଥିଲେ।

ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ପରିଦର୍ଶନ

ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ପରିଦର୍ଶନ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜି.ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକ ଜାକବ ପ୍ରଧାନ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜି.ଉଦୟଗିରି ଏନ୍‌ଏସିର ୩ଟି ୱାର୍ଡ ପରିଦର୍ଶନ କରି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଦରମା ପାଉନାହାନ୍ତି ପମ୍ପଚାଳକ,କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

କନିଷି,୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ପମ୍ପ ଚାଳକମାନେ ୧୨ ମାସ ହେଲା ଦରମା ପାଉ ନାହାନ୍ତି। ଏନେଇ ବୁଧବାର ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜରିଆରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ବକେୟା ଦରମା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ନବବଧୂଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନବବଧୂଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବୁଗୁଡ଼ା,୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ବାଲିପଦର ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୌଡ଼ିଆବୋରଦା ଗ୍ରାମର ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘର ବାରିପଟୁ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ବାଲିପଦର ପୋଲିସ ଜନୈକା ନବବଧୂଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ ହେଲେ ପୃଥିବୀ ନାହାକ। ତାଙ୍କ ଦାଦାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ନଂ.୧୮୧/୧୮ରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଆଇଆଇସି ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ, ବାଲିପଦର ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଭଗବାନ ପୂଜାରୀ ସଦଳବଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଋଷିକୁଲ୍ୟା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବାଗତ ଉତ୍ସବ

ଋଷିକୁଲ୍ୟା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବାଗତ ଉତ୍ସବ

ସୋରଡ଼ା,୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଋଷିକୂଲ୍ୟା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ନୂତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସହ ଶେଷବର୍ଷ ଟପ୍ପର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶଚନ୍ଦ୍ର ପାଢୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନ ତଥା ଅଧ୍ୟାପକ ହୃଷିକେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାଯର୍ର୍‌ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ, ସମ୍ମାନିତ ଭାବେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ବେତାର କେନ୍ଦ୍ରର ହୃଷିକେଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଜିଲା ପରାମର୍ଶଦାତା ଏସ୍‌. ରାମାରାଓ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଜି ଉଦୟଗିରିରେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ଦେଶାତ୍ମବୋଧ ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଜି ଉଦୟଗିରିରେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ଦେଶାତ୍ମବୋଧ ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଜି ଉଦୟଗିରି ୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧାମାଳ ଜିଲା ଜି ଉଦୟଗିରି ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ରରେ ବୁଧବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ଓ ଦେଶାତ୍ମବୋଧ ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଦିଲୀପ ଆହତ

ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଦିଲୀପ ଆହତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା/ଖଲିକୋଟ, ୮।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ପୁସ୍ତପୁର ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଭୋରରେ ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଦିଲୀପ ଦାସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୁରେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପାପୁଲି ସାଜିଛି ପାଦ,ଭତ୍ତା ଛଡ଼ା ଅନ୍ୟ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ନାହିଁ

ସୁରେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପାପୁଲି ସାଜିଛି ପାଦ,ଭତ୍ତା ଛଡ଼ା ଅନ୍ୟ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ନାହିଁ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୮।୮: ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ଆବଶ୍ୟକ ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି। ମାତ୍ର ଏହାର ଲାଭ ପାଇବାରୁ ଅନେକ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସୁଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକର ଦୁର୍ଗମ ଗ୍ରାମ ମଣ୍ଡବାଡ଼ିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସୁରେଶ ପ୍ରଧାନ(୪୮)।