ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଯୁବକଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ଭାଟକୁମରଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ରବିବାର ରାତିରେ ଅସ୍ବାଭାବିକ ଭାବେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ରାଜୁ ନାହାକ। ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ସ୍ତ୍ରୀ ରଜନୀଙ୍କ ସହ ରାଜୁଙ୍କର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ରଜନୀ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପଡ଼ିଶା ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଘରେ ଶୋଇଥିବା ରାଜୁଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବାକୁ ଡାକିବାରୁ ସେ ଉଠି ନ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ତୁରନ୍ତ ସାହି ପଡ଼ିଶା ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିବାରେ ରାଜୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଥିବା ଜାଣି ପାରିଥିଲେ।

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବନ୍ଦ

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବନ୍ଦ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୬।୪(ଡି,ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଚାରିଛକଠାରେ ଥିବା ମା’ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ଜମିକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରି ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଦେବୋତ୍ତର କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୪- ଗୋପାଳପୁର ଜଙ୍ଗସନସ୍ଥିତ ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୫ଟାରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁତ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରାଫିକ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ମୃତକ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଶିବାଶିଷ ପାତ୍ର ଓ ରାଜୀବ ଲୋଚନ ସେଠୀ ଏବଂ ଆହତ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଅଙ୍କିତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ଦିବ୍ୟଜିତ ସେଠୀ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗୋପାଳପୁର ଜଙ୍ଗସନ୍‌ ନିକଟରେ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦଂଡୁଆ ମୃତ

ଶଙ୍କରାଖୋଲ,୧୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଟିକାବାଲି ଥାନା ଲାଇନ୍‌ପଡାଠାରେ ଥିବା ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୦ଟାରେ ବାଇକ ଓ ଲୁନା ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ଜନୈକ ଦଣ୍ଡୁଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଲୁନାରେ ଥିବା ୩ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୪ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୪ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୫।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଥାନା ଚାରିମଇଲି ଛକରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଡକାୟତି ଯୋଜନାକୁ ପୋଲିସ ପଣ୍ଡ କରିଛି। ସେଠାରୁ ୪ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପୋଲସରା ଥାନା ମାଳତିବାଡି ଗ୍ରାମର ବିଦ୍ୟାଧର ନାୟକ, ଆସିକା ଥାନା ପାଣ୍ଡିଆପଥର ଗ୍ରାମର ଶ୍ରୀଧର ନାହାକ, ପାକଲାପଲ୍ଲୀର ବିଷ୍ଣୁ ପୋଲାଇ ଓ ବୁଗୁଡା ଥାନା ବି.କରଡାବାଡି ଗ୍ରାମର ମନୋଜ ନାହାକ ା

ବିଏମସି:ଓଡିଆରପି ସ୍ଥିତି ନେଇ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାଙ୍କ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ରେ ଓଡିଆରପି (ଓଡିଶା ଡିଜାଷ୍ଟର ରିକଭରି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ) ଯୋଜନାର ଅଗ୍ରଗତି ଧିମା ରହିଛି। ଏଥିସହ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ବିଶ୍ୱ ବ୍ୟାଙ୍କ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଶ୍ୱ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗକୁ ଏକ ଚିଠି ଆସିଥିଲା। ଉକ୍ତ ଚିଠିର ଏକ ନକଲ ସହ ବିଭାଗର ଏକ ଚିଠି ବିଏମସି କମିଶନର ତଥା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟର (ଓଡିଆରପି)ଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଛି।

ଛୁଆ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡଲେ କଇଁଛ ସମୁଦ୍ର ମୁହଁ।

ଛୁଆ ଅଲିଭ୍‌ ରିଡଲେ କଇଁଛ ସମୁଦ୍ର ମୁହଁ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୫।୪- ଅଲିଭ ରିଡଲେ କଇଁଛଙ୍କ ଗଣଅଣ୍ଡାଦାନ ପ୍ରାୟ ୪୦ରୁ ୪୫ଦିନ ପରେ ଅଣ୍ଡାରୁ ଛୁଆ ବାହାରିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଛୁଆଗୁଡ଼ିକ ସମୁଦ୍ରରେ ମିଶିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି। ଛୋଟ ଅଲିଭ ରିଡଲେଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକ ପୋଡ଼ମପେଟା ଏବଂ ଗୋଖରକୁଦାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଛୁଆଗୁଡ଼ିକ ଅଣ୍ଡାରୁ ଫୁଟି ବାହାରିବା ପରେ ସମୁଦ୍ରରେ ମିଶି ଯାଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିଥିଲେ। ପାଖାପାଖି ଆହୁରି ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ଛୁଆ ବାହାରିବେ ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବନ୍ଦ ଆଜି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବନ୍ଦ ଆଜି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଚାରିଛକଠାରେ ଥିବା ମା’ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିବା ସହ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ସୋମବାର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ୍ୟ ଦେବୋତ୍ତର କମିଟି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ଜମିରେ କାହିଁ କେଉଁ କାଳରୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିବାସୀ ଦୁର୍ଗାପୂଜା, ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ଆଦି କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ମେରୁ ଦେଖି ଆସିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ଭାଟକୁମରଡ଼ା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ସାର୍ଗୁଣାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର କୈଳାସ ପ୍ରଧାନ ଓରଫ ରଘୁ। କୈଳାସଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ବାପା ଦେବ ପ୍ରଧାନ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନାରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା (ନଂ.୭୮/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଆଇଆଇସି ଅଜୟ କୁମାର ବାରିକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ନିମନ୍ତେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବେଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି।

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ

୨ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଶେରଗଡ଼,୧୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ନିକଟସ୍ଥ ପଲ୍ଲୀପଦ୍ମନାଭପୁର ଗ୍ରାମଠାରୁ ୧୦୦ମିଟର ଦୂରରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ସମୟରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କୁଶପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ଟୁକୁନା ବାର୍ତ୍ତିଆ(୪୦) ଏବଂ ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦର ମୁସୁଲୀ ନାୟକ(୩୦)।

ଇଗ୍ନୁର ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ

ଇଗ୍ନୁର ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗରଠାରେ ଥିବା ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ମୁକ୍ତ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ(ଇଗ୍ନୁ) ଷ୍ଟଡି ସେଣ୍ଟରର ପ୍ରବେଶ ଉତ୍ସବ ରବିବାର କବି ସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ମୋହନ ରାଓ ଆହତ

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ମୋହନ ରାଓ ଆହତ

ବାଲିପଡ଼ା,୧୪।୪-ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ଶନିବାର ଭୋରରେ ଏକ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି। ସଦର ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ଜଣେ ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରାମକୃଷ୍ଣନଗର ଲୋଚାପଡ଼ାର କେ. ମୋହନ ରାଓ। ମୋହନଙ୍କ ଦୁଇ ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ବନ୍ଧୁକ, ଗୁଳି, ବୋମା, ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ଖସି ପଳାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ବୋମାମାଡ଼ କରିବାରୁ ୨ ପୋଲିସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପଗୋ-୨’ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପଗୋ-୨’ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪।୪-ଗୋପାଳପୁର ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ, ଭାରତ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ଗୋପାଳପୁରକୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ବିଡିଏ) ପକ୍ଷରୁ ପଗୋ(ପବ୍ଳିକ ଆଟର୍ସ ଇନ ଗୋପାଳପୁର) ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ୨୦୧୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଶନିବାର ବେଳାଭୂମି ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ନବକଳେବର ହେବ ସଂଗଠନ

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ନବକଳେବର ହେବ ସଂଗଠନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪।୪-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସରେ ଏବେ ନେତୃତ୍ୱ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ସଭାପତି, ଉପସଭାପତି ଓ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଛାମୁଆ ସଂଗଠନର ନେତାମାନେ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତି ମଳିନ ପଡ଼ିଯାଇଛି। ପୁଣି ଦଳକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବା ଏବଂ ଦଳ ବଦଳକାରୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନୀୟ ବାପୁଜୀ ଆଶ୍ରମରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜରୁରୀ ବୈଠକରେ ଦଳବଦଳ କରିଥିବା ବଡ଼ ଓ ସାନ ନେତା ଏବଂ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସୁବିଧାବାଦୀ ବୋଲି ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

୨ ବାଇକ୍‌ ସହ ମଦ ଜବତ: ୬ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଆସିକା ଥାନା ଇଲାକାରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ଓ ଶନିବାର ସକାଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ମୋଟ ୨୮୦ ଲିଟର ରନ୍ଧାମଦ ଓ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ନେଇ ଆସିକା ଥାନାରେ ପୃଥକ ୬ଟି ମାମଲା (ନଂ.୧୨୨, ୧୨୩, ୧୨୪, ୧୨୫, ୧୨୬ ଓ ୧୨୭/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ।

ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ପଥଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଆସିକା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ବୋରି ଛକଠାରେ ଶନିବାର ବସ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ପଥଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳି ପାରିନାହିଁ।

ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଆହତ

ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଆହତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁ।,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗଁ। ଥାନା ପୁଇଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଶନିବାର ଏକ ଅଟୋ(ନଂ. ଓଡି ୨୩ଡି ୪୦୯୮) ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଘୁମୁସରର ପଶୁମୁଖା, ଲୋକନୃତ୍ୟ ବିଶ୍ୱବିଖ୍ୟାତ

ଘୁମୁସରର ପଶୁମୁଖା, ଲୋକନୃତ୍ୟ ବିଶ୍ୱବିଖ୍ୟାତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ବାଇପାସ୍‌ ରୋଡ଼ସ୍ଥିତ ମନ୍ଦିରରେ ଶନିବାର ମା’ ବଡ଼ରାଉଳ ମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଘୁମୁସର ଅଞ୍ଚଳର ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଓ ଲୋକନୃତ୍ୟକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ଏଥିଲାଗି ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ବିଡିଓ ସୁବ୍ରତ କୁମାର ବେହେରା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି।

ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବମକେଇ ଗ୍ରାମରେ ପୂର୍ବ ରାଜନୈତିକ ଶତ୍ରୁତାକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଏବଂ ଭାଜପାର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନରେ ବିଳମ୍ବ କୁ ନେଇ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା।

ବିଳମ୍ବିତ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଯୋଗାଣ ସହାୟକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ଚିକିଟି,୧୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବମକେଇ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯୋଗାଣ ସହାୟକ ଶଙ୍କର ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ତପନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ବମକେଇ ଗ୍ରାମର କେତେକ ଯୁବକ ଶୁକ୍ରବାର ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ଧମକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶଙ୍କରଙ୍କ ଏତଲାକ୍ରମେ କେ.ନୂଆଗଁା ଥାନା କେସ ନଂ.୪୦/୧୮ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଆଇଆଇସି ସୁଜିତ କୁମାର ନାୟକ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ବଚ୍ଚନ ଗିରଫ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ

ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ବଚ୍ଚନ ଗିରଫ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ) - ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମହୁଡ଼ା ବନ୍ଥପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବଚ୍ଚନ ସ୍ବାଇଁଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଛି। ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ବଚ୍ଚନ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଚାଞ୍ଚଡ଼ାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ପପୁ ଓରଫ ନରେଶ ଲେଙ୍କା ବାଇକ ଯୋଗେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ପୋଲିସ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ହନୁମାନ ଛକରେ ରୋଡ୍‌ବ୍ଲକିଂ କରି ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲେ। ବଚ୍ଚନ ଓ ପପୁ ଏକ ପଲସର ବାଇକରେ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ।

ବଡ଼ମେଡିକାଲ୍‌: ଟିକେଟ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ୨ଟଙ୍କା

ବଡ଼ମେଡିକାଲ୍‌: ଟିକେଟ୍‌ ମୂଲ୍ୟ ୨ଟଙ୍କା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୩।୪- ସରକାରୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଜନିତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଫି’ ମାଗଣା କରିଦିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ରେ ଏବେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି।

ଆଇପିଏଲ ବେଟିଂ ୩ ଗିରଫ, ୭ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ଆଇପିଏଲ ବେଟିଂ ୩ ଗିରଫ, ୭ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩।୪- ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି, ଏ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ବେଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଷ୍ଟlଗେଟ୍‌ଠାରେ ବେଟିଂ ଚାଲିଥିବା ଖବର ପାଇ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ବଡବଜାର ଥାନା ପୋଲିସ ସେଠାରେ ଚଢାଉ କରି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୭ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ କଚାଡ଼ି ମାରି ବାପା ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପର୍ତ୍ତମାହା ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଣ୍ଡୁଲାବାଲି ଗ୍ରାମର ୨ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ବାପା କଚାଡ଼ି ମାରି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ନଂ. ୫୮/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅରବିନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଗୁରୁବାର ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଜ କନ୍ୟାଶିଶୁର ଗୋଡ଼କୁ ଧରି କଚାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଶିଶୁଟି ଗୁରୁତର ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। ତାକୁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଓ ପରେ ଫୁଲବାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନିଆଯାଇଥିଲାା ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ନ ଆସିବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ତାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଶିଶୁର ବାପା ଅରବିନ୍ଦଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।