ବ୍ରହ୍ମପୁର

ରାତିଅଧିଆ ବେନିୟମ ଚାଲାଣ:  ପୋଖରୀକୁ ଓଲଟିଲା ଧାନ ଟ୍ରକ

ରାତିଅଧିଆ ବେନିୟମ ଚାଲାଣ: ପୋଖରୀକୁ ଓଲଟିଲା ଧାନ ଟ୍ରକ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାନ ଅମଳ ସମୟରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଉନାହିଁ। ଅମଳର ବହୁଦିନ ପରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲୁଛି, ତାହାବି କାଗଜ କଲମରେ। ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି କରିପାରୁନାହାନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମାସ ମାସ ଧରି ବିଭିନ୍ନ ବାହାନା ଦେଖାଇ ଟଙ୍କା ପଠାଯାଉନାହିଁ। 

କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ସେଣ୍ଟ ଜାଭିୟର ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଦେଇ ଯାଇଥିବା କେନାଲରୁ ଶନିବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଉଦ୍ଧାର ଯୁବକ ହେଲେ ସାନଦୋକଣ୍ଡାର ସୁଦାମ ପୋଲେଇ (୩୯)। ପୋଲିସ ଏନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ଘଟଣାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। 

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୦ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ସାରୁ-ପୁନରଖଣ୍ଡି  ରାସ୍ତାରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ସାରୁ ଗ୍ରାମର ପାଣ ଦାସ (୫୫)। ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମୃତଦେହ ଜବତ ପରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇଥିଲେ।

ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବଦଳି ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଆସିକା,୧୦ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଆସିକା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନାଙ୍କ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ଆଦେଶ ଲାଗି ବିଭାଗୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ମାଓବାଦୀ ପରିଚୟ ଦେଇ ହତ୍ୟା ଧମକ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମାଓବାଦୀ ପରିଚୟ ଦେଇ ହତ୍ୟା ଧମକ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୦।୨(ଡି.ଏନ.ଏ) -କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାଓବାଦୀ ପରିଚୟ ଦେଇ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ୧୦ ନଂ. ଜୋନ ସଭାପତି କାଳୀପ୍ରସାଦ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ  ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତିା

କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ୨ ଜଣଙ୍କ ନାମ

କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ୨ ଜଣଙ୍କ ନାମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାକ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ଦୁଇଜଣଙ୍କ ନାମ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିସିସି)କୁ ସୁପାରିସ କରାଯାଇଛି। 

ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବେ ଆଉଟସୋସିର୍ଂ କର୍ମଚାରୀ

ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବେ ଆଉଟସୋସିର୍ଂ କର୍ମଚାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୨-ଓଡ଼ିଶା ଆଉଟ୍‌ସୋସିର୍ଂ କର୍ମଚାରୀ ମହାସଂଘ ତରଫରୁ ୧୧ଦଫା ଦାବିନେଇ ଆସନ୍ତା ୨୦ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ଆଉଟ୍‌ସୋର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭରେ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି । 

ମହିଳା ସମାବେଶ: ପଲିଥିନ, ମଦ ମୁକ୍ତ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ମହିଳା ସମାବେଶ: ପଲିଥିନ, ମଦ ମୁକ୍ତ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଜାଗୃତି ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଶୁକ୍ରବାର ଉକ୍ତ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳା ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନାରୀନେତ୍ରୀ ନବାତୀ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡ଼ିଆ, ଓଡ଼ିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ ବିପିଏମ୍‌ ଅକ୍ଷୟ ପ୍ରଧାନ, ଜାଗୃତି ସମ୍ପାଦକ କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ଦଣ୍ଡପାଟ, ଏଏସଆଇ ଆର.ଭୀମରାଓ ରେଡ୍ଡୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ନାବାଳିକାମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ

ହାତୀଓଟ ପୋଖରୀ ଖୋଳା ଦୁର୍ନୀତି,ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ହାତୀଓଟ ପୋଖରୀ ଖୋଳା ଦୁର୍ନୀତି,ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ହାଇକୋର୍ଟ

ହାତିଓଟ,୯।୨- ପୋଲସରା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ହାତୀଓଟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ପୋଖରୀ ଖୋଳାରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତିର ୨ମାସ ମଧ୍ୟରେ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ  ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତିି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲସରା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ହାତୀଓଟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୋୟାକଣା ଗ୍ରାମର ନୂଆବନ୍ଧ (ପୋଖରୀ) ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସକାଶେ ୨୦୧୭-୧୮ରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା। ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାରେ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ଏହି ଅର୍ଥରେ ପୋଖରୀ ଖନନ କାର୍ଯ୍ୟ କରାନଯାଇ ଆମତ୍ସାତ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। 

ଶିବସେନାର ଆମରଣ ଅନଶନ ୨ୟ ଦିନରେ: ଅସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩ ମହିଳା

ଛତ୍ରପୁର,୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶିବସେନା ପକ୍ଷରୁ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଚାଲିଥିବା ଆମରଣ ଅନଶନ ଶନିବାର ୨ୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ଅନଶନରେ ବସିଥିବା ୩ଜଣ ମହିଳା ଶନିବାର ରାତିରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୧୦୮ ଯୋଗେ ଛତ୍ରପୁର ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ବିଜେଡି କାଉନ୍‌ସିଲର ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଗୋଲକ ପରେ  ହାଜର ହେଲେନି ଭୃଗୁ

ବିଜେଡି କାଉନ୍‌ସିଲର ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଗୋଲକ ପରେ ହାଜର ହେଲେନି ଭୃଗୁ

ଛତ୍ରପୁର,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜ଼ିଲା ଛତ୍ରପୁର ଏନ୍‌ଏସି ବିଜେଡ଼ି କାଉନ୍‌ସିଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ  ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଭାଜପାର ଭୃଗୁ ବକ୍ସିପାତ୍ର ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁର ଥାନାରେ ଅସୁସ୍ଥତା ଦର୍ଶାଇ   ହାଜର ହୋଇନାହାନ୍ତି।

ହରଭଙ୍ଗୀ ଜଳସେଚନ-୩ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିଲା

ହରଭଙ୍ଗୀ ଜଳସେଚନ-୩ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିଲା

ଶେରଗଡ଼,୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଶେରଗଡ଼ ଆନ୍ଧ୍ରାବ୍ୟାଙ୍କ ନିକଟରେ ଶନିବାର ହରଭଙ୍ଗୀ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ-୩ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଜଳସେଚନ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟଯନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପଣ୍ଡା ଅଧିକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଶଙ୍କର ନାରାୟଣ ଓ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ତ୍ରିପାଠୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ବାଲିଗୁଡ଼ା ମହୋତ୍ସବକୁ କୁଇକୂଳ ସମିତିର ବିରୋଧ ଘଟଣା: ସମିତିର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୯ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-୮ ଓ ୯ ତାରିଖରେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ବାଲିଗୁଡ଼ା ମହୋତ୍ସବକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଦିବାସୀ ଓ କୁଇକୂଳ ସମିତିକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯିବା ନେଇ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସହକାରୀ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।  

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧ କରିବ ଜାଗ୍ରତ କନ୍ଧମାଳ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ବିରୋଧ କରିବ ଜାଗ୍ରତ କନ୍ଧମାଳ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୯ା୨-ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜାଗ୍ରତ କନ୍ଧମାଳ ପକ୍ଷରୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଜାଗ୍ରତ କନ୍ଧମାଳ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର କନ୍ଧମାଳରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ, ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଓ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁକୁ ବ୍ଲକ ଘୋଷଣା ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ସ୍କୁଲ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ ମାମଲା: ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ଜେଲ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୯ା୨ -ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତ ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାରେ ଫୁଲବାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଜଜ୍‌ ଭଗବାନ ପ୍ରଧାନ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରା ଦଣ୍ଡାଦେଶ ସହ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି।

କୂଅରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ତଦନ୍ତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

କୂଅରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ତଦନ୍ତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୯ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି.ଉଦୟଗିରି ଥାନା କଳିଙ୍ଗା ଛକ ସ୍ଥିତ ଏକ କୂଅରୁ ଶୁକ୍ରବାର ୧୫ ଦିନ ଧରି ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ  ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। 

୩ ରାଜପଥ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

୩ ରାଜପଥ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୯ା୨-ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଏବଂ ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ରାଜପଥରେ ଘଟିଥିବା ପୃଥକ ୨ଟି ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଖୋଡାସିଙ୍ଗି ବ୍ରାହ୍ମଣ ସାହିର ପି.ଶିବ ଦାସ,  ନୂଆ ବାଉରୀ ସାହିର ଚିକୁ ଦାସ ଓ ସଦର ଥାନା ଅଧିନ ଭାବିନୀପୁର ବଡସାହିର କୋକ ଦାସ । 

ପାରଳା ମହାରାଜା ଯାନ୍ତ୍ରିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା

ପାରଳା ମହାରାଜା ଯାନ୍ତ୍ରିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୯ା୨-ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ପାରଳା ମହାରାଜା ଯାନ୍ତ୍ରିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଇୟର୍‌ ବ୍ୟାକ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଛାତ୍ରମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇଥିଲେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଥିଲା। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଔଷଧ ସେବନ: ୪ ଜିଲାରେ ଔଷଧ ଖାଇବେ ୭୩ ଲକ୍ଷ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ଔଷଧ ସେବନ: ୪ ଜିଲାରେ ଔଷଧ ଖାଇବେ ୭୩ ଲକ୍ଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୮।୨-ବାତଜ୍ୱର ନିରାକରଣ ପାଇଁ ସମୁହ ଔଷଧ ସେବନ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ୍‌ହଲ୍‌ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ, ଅନୁଗୋଳ,  ନୟାଗଡ଼ ଏବଂ ଭଦ୍ରକରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବାତଜ୍ୱର ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ୪ ଜିଲାରେ ମୋଟ ୭୩ ଲକ୍ଷ ଏହା ସେବନ କରିବେ। କେହି ଯଦି ଔଷଧ ସେବନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ୯ ଏବଂ ୧୦ତାରିଖରେ ଆଶା କର୍ମୀ ଏବଂ ପୁରୁଷ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ଘରକୁ ଘର ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକ ଯେଭଳି ଡିଇସି ଏବଂ ଆଲ୍‌ବେଣ୍ଡାଜୋଲ୍‌ ଔଷଧ ଖାଇବେ ସେଥିପ୍ରତି ସମସ୍ତେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଛି।

ଚାରି ପରିବାରର ଘର ପୋଡିଗଲା

ଚାରି ପରିବାରର ଘର ପୋଡିଗଲା

ବେଗୁନିଆପଡା,୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତର କଣ୍ଟାପଡା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନିଅଁା ଲାଗି ୪ ପରିବାର ଘର ପୋଡିଯାଇଛି। ବିପନ୍ନମାନେ ହେଲେ କେଦାର ଖଟୁଆ, ଡାକ ତାରିଣୀ, ରଙ୍କନାଥ ତାରିଣୀ, ବଳରାମ ନାହାକ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗୁରୁବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ଶୌଚପାଇଁ ଉଠିଥିବା ଗାଁ ଲୋକ ନିଅଁା

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ଗୁରୁତର

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ଗୁରୁତର

ପୋଲସରା, ୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ବଡ଼ ପଙ୍କଳବାଡି ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ପଙ୍କଳବାଡି ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ୪ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ୭ ବର୍ଷର ବାଳକ ରହିଛନ୍ତି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ‘ରଗ୍‌ବି’ ଆସୋସିଏଶନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ାଠାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଜିଲା ସ୍ତରୀୟ ‘ରଗ୍‌ବି’ ଆସୋସିଏଶନର ଏକ ବୈଠକ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ରବିଚନ୍ଦ୍ର ପାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କନ୍ଧମାଳ ସ୍ବାଭିମାନ ସମାଜ, ସାରଙ୍ଗଡ଼ ଓ ମେଜର ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଆଣ୍ଡ ଗେମ୍‌ସ ଏକାଡେମୀ, କନ୍ଧମାଳର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡର କେ. ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାରଙ୍ଗଡ଼ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରୀୟ ପୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ  ହୋଇଯାଇଛି।

ସାଇନ୍‌ବୋର୍ଡରେ ଶାଳୁଆପଲ୍ଲୀ ଔଷଧୀୟ ଉଦ୍ୟାନ

ସାଇନ୍‌ବୋର୍ଡରେ ଶାଳୁଆପଲ୍ଲୀ ଔଷଧୀୟ ଉଦ୍ୟାନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷର ମହତ୍ୱ, ବୈଦ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷର ଆବଶ୍ୟକତା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ୨୦୦୩ରେ ଶାଳୁଆପଲ୍ଲୀ ନର୍ସରୀ ପରିସରରେ ଔଷଧୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିଲା।