ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୭ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୭ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦ା୫- ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋଷାଣୀନୂଆଗଁ। ଥାନା ହରିହରନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିିରେ ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ତେବେ ଚଢାଉ କରି ୭ ଜୁଆଡିିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗଁ। ଥାନାଧିକାରୀ କୁଳମଣୀ ସେଠୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରର ୪ନଂ. ୱାର୍ଡ ଶିବ ମନ୍ଦିର ନିକଟସ୍ଥ ଜି.ଉଦୟଗିରି -ସାରଙ୍ଗଗଡ଼ ରାସ୍ତାରେ ରବିବାର ଏକ ଟ୍ରକ ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ଟ୍ରକ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜି.ଉଦୟଗିରି -ସାରଙ୍ଗଗଡ଼ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି।

ଆଳୀୟ ଖଣ୍ଡାୟତ ସମାଜର ମହାସଭା

ଆସିକା,୨୦ା୫ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା ବ୍ଲକ ଗହଙ୍ଗୁ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଚାଲିଥିବା ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ଆଳୀୟ ଖଣ୍ଡାୟତ ସମାଜର ୩୬ତମ ସାଂସ୍କୃତିକ ମହାସଭା ରବିବାର ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ମହାସଭାରେ କୁଳାଧିପତି ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁଳଧ୍ୱଜା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆସିକା ଏମପି ଲଡୁ କିଶୋର ସ୍ବାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ବିଧାୟକ ଦେବରାଜ ମହାନ୍ତି କୁଳଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଜଳନ କରିବା ପରେ ମହାସଭା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

୨୭ରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

୨୭ରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ୬ଷ୍ଠ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଭବନ ପରିସରରେ ଜିଲା ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବେଆଇନ ମୋରମ, ମେଟାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

କୋଦଳା,୨୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ତହସିଲ ଅଧିନରେ ଥିବା ସରକାରୀ ପାହାଡ ମାନଙ୍କରୁ ବେଆଇନ ପଥର, ମେଟାଲ, ମୋରମ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର ରବି ନାରାୟଣ ସାହୁ କୋଦଳା ଓ ଉସ୍ତାପଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢାଉ କରି ୨ଟି ମୋରମ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଗୋଟିଏ ମେଟାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରି ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୨୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରିଥିବା ତହସିଲଦାର ଶ୍ରୀ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ନାରୀ ଶିକ୍ଷାରେ ଦେଶର ପ୍ରଗତି ସମ୍ଭବ

ନାରୀ ଶିକ୍ଷାରେ ଦେଶର ପ୍ରଗତି ସମ୍ଭବ

ପୋଲସରା,୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ବ୍ଲକ କଳମ୍ବ ପଞ୍ଚାୟତ କଳମ୍ବସ୍ଥିତ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ସ୍ମାରକୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାପୀଠରେ ରବିବାର ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ପରିଷଦ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଆସିକା ଏମ୍‌ପି ଲଡ଼ୁ କିଶୋର ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଗୁଜୁରାଟ ପୋଲିସ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଗୁଜୁରାଟ ପୋଲିସ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୁଜୁରାଟ ପୋଲିସ ଶନିବାର ରାତିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ଋିଷିପୁର ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଗୋପାଳ ବେହେରା (୫୨)।

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ପୋଲସରା,୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସିକା ଏମ୍‌ପି ଲଡୁ କିଶୋର ସ୍ବାଇଁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହି, ବରେଣ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପୋଲସରା ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସାହୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ନାରୀଶକ୍ତି ଜାଗରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନାରୀଶକ୍ତି ଜାଗରଣ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋଦଳା,୨୦।୫- କୋଦଳା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ନାଇକାଣିପଲ୍ଲୀ ବାଗଦେବୀ ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ନାରୀଶକ୍ତି ଜାଗରଣ, ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ଓ ସ୍ବୟଂସିଦ୍ଧାର ମିଳିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ ସେବକ ସଂଘ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆସନ୍ତା ୨୨ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅଖିଳ ଭାରତ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଗ୍ରାମୀଣ ଡ଼ାକ ସେବକ ଧର୍ମଘଟ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମସ୍ଥିତ ପୋତାଗଡ଼ଠାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମାଟି ଅତଡ଼ା ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ମାଟି ଅତଡ଼ା ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ଶେରଗଡ଼,୨୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପାହାଡ଼ ନିକଟରେ ରବିବାର ମାଟି ଖୋଳୁଥିବାବେଳେ ଅତଡ଼ା ଖସି ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ: ପରିବାର ଚିନ୍ତାରେ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ: ପରିବାର ଚିନ୍ତାରେ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୨୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ୨ଟି ଯାକ ହାତ ନ ଥିବା ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଶିଶୁପୁତ୍ରର ଅବସ୍ଥା ସ୍ବାଭାବିକ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହାତ ନ ଥିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଦୁଃଖପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଖଲ୍ଲିକୋଟ କଲେଜ ପଡିଆରେ ଗଣ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ କଲେଜ ପଡିଆରେ ଗଣ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୫: ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ(ଯୋଗଧାମ) ତରଫରୁ ଖଲ୍ଲିକୋଟ କଲେଜ ପଡ଼ିଆଠାରେ ରବିବାର ସକାଳେ ଗଣ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଯୋଗ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଶେରଗଡ଼,୨୦।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମରେ ଚାଲିଥିବା ଭାଗବତସପ୍ତାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ରାତିରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାଇକ୍‌ ପୋଡ଼ି ଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ରାଇକିଆ,୨୦ା୫(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଇକିଆ ବ୍ଲକ ଦଡ଼ିଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ମ୍ଲାହୁପାଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ କେତେକ ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏକ ବାଇକ ପୋଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି ା ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆସିଥିବା କେତେକ ଶ୍ରମିକ ମ୍ଲାହୁପାଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ପୋଖରୀ ଖୋଳା କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ ା ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ବର୍ଷା ପବନ ଆସିବାରୁ ବାଇକ୍‌ଟିକୁ ଗଁା ନିକଟରେ ଛାଡ଼ି ଦାୈଡ଼ି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ା

ପାଣିକୁଣ୍ଡରେ ପଡି ଶିଶୁ ମୃତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ରମ୍ଭା ଥାନା ସୁବଳୟା ଗଁାରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ବୁଡିଯାଇ ଜଣେ ଦେଢବର୍ଷର ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ସୁବଳୟା ଗଁାର ସୁଜିତ୍‌ ନାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ର ସୁରଜ୍‌। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସୁରଜ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ପାଣି କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ଘର ଲୋକେ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

୧୦ ଏନ୍‌ଏସିର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ଜମି ପ୍ରମାଣପତ୍ର

୧୦ ଏନ୍‌ଏସିର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ଜମି ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ଛତ୍ରପୁର,୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଡୁଡା (ସହରାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା)ର ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଡିଆରଡିଏ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଡିଆରଡିଏ ପିଡି ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା, ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଅଧୀନ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ, ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ଜମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନର ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଗଞ୍ଜାମର ୭ଟି ଏନ୍‌ଏସି ଏବଂ ହିଞ୍ଜିଳି ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିର ୧୨୯୩ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜମି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁରରୁ କରିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଆଉ ୧୦ଟି ସହରାଞ୍ଚଳର ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜମି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଏମାନଙ୍କର ଡ୍ରୋନ୍‌ ସର୍ଭେ ହୋଇସାରିଛି। ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ଏହି ସବୁ ଯୋଜନାର ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଧରି ବୈଠକକୁ ଆସିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଘରମାନଙ୍କରେ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଘୋଷଣା ଉପରେ ଗୁୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ନିର୍ମାଣ ସହ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏନଜିଓଗୁଡିକ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାମ କରୁ ନ ଥିବା ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଅପହୃତ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଅପହୃତ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୁଞ୍ଜିକୟାଁ ଛକରେ ରହୁଥିବା ଆଡ଼ପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସୁନୀଲ ସେଠୀ, ପାଟପୁର ଥାନା ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମର ଅଭୟ ନାୟକ, ମହାନଳା ଗ୍ରାମର ସୁଶାନ୍ତ ନାୟକ ଏବଂ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ତିଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମର ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ବିଶୋୟୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ବାପପୁଅଙ୍କୁ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବାପପୁଅଙ୍କୁ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସୋରଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବ୍ରାହ୍ମଣଦେଇ ଗ୍ରାମରେ ୨୦୦୪ରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାର ରାୟ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଭଞ୍ଜନଗର ସବ୍‌ଜଜ୍‌ ଚିନ୍ମୟୀ ଦେହୁରୀ ୮ଜଣ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାପପୁଅଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ହରି ବିଷୋୟୀ ଓ ବିନୋଦ ବିଷୋୟୀ।

ଗ୍ରାସୀମ ଗେଟ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା, ବିକ୍ଷୋଭ

ଗ୍ରାସୀମ ଗେଟ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା, ବିକ୍ଷୋଭ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୦ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଗଞ୍ଜାମ ସହରରେ ଥିବା ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜରେ ପ୍ରତିଦିନ ଶ୍ରମିକ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହୁଛି। କଲ୍ୟାଣପୁର ଓ ଜରାପଦର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ସମାଧାନ ହୋଇ ନ ଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଏବେ କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଧାରଣା ଓ ବିକ୍ଷୋଭ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି। ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କମ୍ପାନୀ ଗେଟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଯୁକ୍ତ ୨ ବିଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ:ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପାସ୍‌ ହାର ୫୯ ପ୍ରତିଶତ

ଯୁକ୍ତ ୨ ବିଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ:ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ପାସ୍‌ ହାର ୫୯ ପ୍ରତିଶତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୦ା୫ ଯୁକ୍ତ ୨ ବିଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷାର ଫଳ ଶନିବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ୮ଟି ଜିଲାରେ ମୋଟ ପାସ୍‌ ହାର ରହିଛି ୫୯.୩୬ ପ୍ରତିଶତ। ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି, କୋରାପୁଟ, ମାଲକାନଗିରି, ନବରଙ୍ଗପୁର, ରାୟଗଡ଼ା, ବୌଦ୍ଧ ଏବଂ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୧୮ ହଜାର ୯୯୩ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩ ହଜାର ୫୯ ଜଣ ପାସ୍‌ କରିଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରାକ୍‌ ସଂଶୋଧନ ତାଲିମ ଶିବିର

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରାକ୍‌ ସଂଶୋଧନ ତାଲିମ ଶିବିର

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୯ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରଙ୍କ ପତ୍ର ସଂଖ୍ୟା ଆଇଇ (ଏ)୩୫/୨୦୧୮, ୩୮୦୩/୮ା୫ା୧୮ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ଶନିବାର ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ବିଡିଓ ରବିନାରାୟଣ ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରାକ୍‌ ସଂଶୋଧନ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ବିଷୟ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ସୁପର୍‌ ଏକାଦଶ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ:ଭେଟସିଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

ଶେରଗଡ,୧୯ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଶେରଗଡସ୍ଥିତ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆରେ ଗୁରୁବାର ସୁପର ଏକାଦଶ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୩ୟ ଦିନ ମ୍ୟାଚ ଧରାକୋଟ କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବ ଓ ଭେଟସିଙ୍ଗ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା। ଭେଟସିଙ୍ଗ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୩ ଓଭରରେ ୧୫୬ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଧରାକୋଟ ୧୨୫ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା।

ହାଇକୋର୍ଟର ୩ ବିଚାରପତି, ଜିଲାଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ହାଇକୋର୍ଟର ୩ ବିଚାରପତି, ଜିଲାଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ସୋରଡା,୧୯।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶନିବାର ସକାଳେ ଓଡିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ସି.ଆର. ଦାଶ, ଜେ.ପି. ଦାଶ, ଏସ୍‌.କେ. ମିଶ୍ର ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଜଜ୍‌ ମଳୟ ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ ଶନିବାର ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି।