ବ୍ରହ୍ମପୁର

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଜି.ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ ପାଳନ

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଜି.ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଜି.ଉଦୟଗିରି, ୨୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଜି.ଉଦୟଗିରିଠାରେ କୁଇଦିନା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶନିବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଉଛି।

ରାସ୍ତାକଡ଼ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବସ୍‌: ୨୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ରାସ୍ତାକଡ଼ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବସ୍‌: ୨୫ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର-ଗାଡଲରୀ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଗୁଜରାଳି ନିକଟରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରାସ୍ତାକଡରେ ଥିବା ଏକ ଗଛକୁ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ବସ୍‌ରେ ଥିବା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଂଶୁଘାତରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଅଂଶୁଘାତରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୪: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଅନ୍ଧପସରା ନିକଟ ଆମ୍ବ ମାର୍କେଟସ୍ଥିତ ଏକ ବିଏମ୍‌ସିି ଓଡିଆର୍‌ପି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ସମୟରେ ଶନିବାର ଅଂଶୁଘାତରେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ଷୋଳସଲା ଗ୍ରାମର ନକୁଳ ଦାସ(୪୦)।

ଶେରଗଡ଼ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଧୁ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଶେରଗଡ଼ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଧୁ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଶେରଗଡ଼,୨୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ମଧୁ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସମସ୍ତ ଓକିଲ ଯୋଗଦେଇ ମଧୁବାବୁଙ୍କ ଫଟୋଚିତ୍ରରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଡାକୁଆ, ରାଘବାନନ୍ଦ ପଶୁପାଳକ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଆସିକା ସବ୍‌ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଗୁରୁତର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଆସିକା ସବ୍‌ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଗୁରୁତର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଆସିକା,୨୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା ସବ୍‌ଜେଲରେ ଥିବା ଜଣେ ବନ୍ଦୀ ଶନିବାର ସକାଳେ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆସିକା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ମଧୁବାବୁ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ମଧୁବାବୁ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୮।୪: ମଧୁବାବୁ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏକ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ଶିବିରରେ ଦୁଇ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା ଓ ମଧୁମେହ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମଧୁବାବୁ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଆହତ

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଆହତ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶୁକ୍ରବାର ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୭ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ୧୧ଟାରେ କାଞ୍ଜିଆମ୍ମା ଛକ ନିକଟରେ ୨ବାଇକ ମଧ୍ୟରେ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତାରେ ପଡିଛି ଗାଈର ମୃତଦେହ, ବଢୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବ୍ଲକ ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କେଶପୁର ବଜାର ଠାରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ଗାଈର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ମୃତଦେହଟି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡି ରହିଛି। ଏନେଇ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଏଆଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅଫିସ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ତୁରନ୍ତ ଏହାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ପୋଲକାଶୁଣୀ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ପୋଲକାଶୁଣୀ ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ଆସିକା,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା ଓଡିଆ ସାହିରେ ବିଜେ ମା’ପୋଲକାଶୁଣୀ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା ମେ ୮ରୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଲା ଗୋର୍ଜିଛକଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଲାଲା ଗୋର୍ଜି ଛକଠାରେ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ମଣ୍ଡପରେ ଆସିକା ସହରର ସପ୍ତଠାକୁରାଣୀଙ୍କୁ ଆବାହନ କରାଯାଇ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁର

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ/ଖଜୁରିପଡା,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ଗୁଦାରୀଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ‘ଆମ ଗଁ।, ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଗୁଦାରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଜନପ୍ରତିନିଧି, ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳପ କରିଥିଲେ।

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ: ଭୁଲ ସ୍ବୀକାର କଲେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ

ପାତ୍ରପୁର,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ତୁମ୍ବା ପଞ୍ଚାୟତ ଲୋକାସାହି କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ୪ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାର ପ୍ରଶାସନିକ ତଦନ୍ତ ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ତଥା ତୁମ୍ବା ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ବିଦ୍ୟାଭୂଷଣ ମହାନ୍ତି, ବ୍ଲକ ଜନମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ କନ୍ୟାଶ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚି ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୪- ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀଠାରେ ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶୁକ୍ରବାର କୌଣସି ଏକ ଅଜଣାଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟର ମଣିପାତୁଣି ଭେଙ୍କଟ ରମଣା ମୂର୍ତ୍ତି ପଟ୍ଟନାୟକ।

ଗଞ୍ଜାମ ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟ ବର୍ଜନ

ଗଞ୍ଜାମ ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟ ବର୍ଜନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭ ।୪- ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ଥାୟୀ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ନେଇ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ଗଞ୍ଜାମ ଆଇନଜୀବୀ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ଶେଷ ଚାରି ଦିନକୁ କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦାବି ପୂରଣ ହେବାକୁ ନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା।

ଉତ୍କଳ ଭାରତର ପଥପ୍ରାପ୍ତ ସଭା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଉତ୍କଳ ଭାରତ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଭଞ୍ଜନଗର ରଥ ସାହି ଛକରେ ଏକ ପଥପ୍ରାପ୍ତ ସଭା ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଏମ.ଏ.ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ ।

କବିରାଜ ଅନନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ଶର୍ମା ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ  ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ

କବିରାଜ ଅନନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ ଶର୍ମା ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ୪୦ ବର୍ଷ ପରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୪-ବ୍ରହ୍ମପୁର ନିକଟ ଆଙ୍କୁଶପୁରଠାରେ ଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶାର ଏକମାତ୍ର ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସ୍ଥାପନ ହେବାର ୪୦ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବିତିଗଲାଣି। ଏହାର ଭିତ୍ତିଭୂମି ଏବେ ବି ଅସଜଡା ହୋଇ ରହିଛି। ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଲଘୁ ଖଣିଜ ଚୋରି ବଢ଼ୁଛି: ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ, ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ଓ ବେଲଗୁଣ୍ଠା ତହସିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଘୁ ଖଣିଜ ଯଥା ପଥର, ବାଲି, ମୋରମ ଚୋରି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବନ ବିଭାଗ ଓ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ କାବୁ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି।

ସକାଳୁଆ ତାଲିମ ଶିବିର କରିବାକୁ ଦାବି

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ସରକାର ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ଆଗୁଆ ଛୁଟି କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସକାଳୁଆ ଖୋଲୁଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ପରେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଖରାରେ କାମ କରିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଉଛି।

ରାସ୍ତାରୁ ହମ୍ପସ୍‌ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ଚିଠି

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବଜାର ଠାରୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନା ଓ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଜନତା ଲେନ୍‌ ରାସ୍ତାରେ ବେଆଇନ ହମ୍ପସ୍‌ ନିର୍ମାଣ ଯୋଗୁ ଦୁର୍ଘଟଣା କମିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ହମ୍ପସ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ ସେ ନେଇ ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଛି।

ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନା ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସଭା

ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନା ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସଭା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ବିଜୁ କନ୍ୟାରନତ୍ ଯୋଜନାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବମକେଇରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ସଭା

ବମକେଇରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ସଭା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବମକେଇ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଚିଦାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ କନିଷ୍ଠ ଓ ସେବାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ସମେତ କେ. ନୂଆଗାଁ ଥାନା ଆମ ପୋଲିସ ସମିତିର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଚିକିଟି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର ଚକିପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଏକ ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତ ଜଣକ ହେଲେ ଚକିପଡ଼ାର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ।

ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କୋଠା ଉଦଘାଟିତ

ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କୋଠା ଉଦଘାଟିତ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ତରଫରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ଶାଖାର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କୋଠା ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଉତ୍କଳ ଭାରତର ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା

ଉତ୍କଳ ଭାରତର ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା

ବାଲିଗୁଡା,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲିଗୁଡାର ତ୍ରିଦେବୀ ପାର୍କଛକଠାରେ ଉତ୍କଳ ଭାରତ ଦଳ ତରଫରୁ ଏକ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଉତ୍କଳ ଭାରତ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍କଳ ଭାରତ ତରଫରୁ ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରୁ ଓଡିଶା ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରା ନେଇ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୩ଟି ଜିଲା ଆମେ ଗସ୍ତ କରି ସାରିଲୁଣି।

ବାଲିଗୁଡାରେ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ବାଲିଗୁଡାରେ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ବାଲିଗୁଡା,୨୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲିଗୁଡା ଆଦିବାସୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୨୯ତମ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଗତ୨୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆସନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ।