ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌ ଫୁଟବଲ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୨୭।୫: ଫୁଲବାଣୀ କରୋନେଶନ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦିବାରାତ୍ର ଫୁଲବାଣୀ କପ୍‌-୨୦୧୮ ଫୁଟବଲ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ୍‌ ଟାଇବ୍ରେକରରେ ରାଉରକେଲାକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୭।୫: କେସି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, କେସି ଟାଉନ୍‌ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, କେସି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ସଂସ୍କାରବାଦୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍‌: ଚାଳକ ମୃତ

ପୋଲକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍‌: ଚାଳକ ମୃତ

ଶେରଗଡ଼,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁବଳୟାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ଛକରେ ଥିବା ପୋଲରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଟିଭିଏସ୍‌ ଏକ୍ସ ଏଲ୍‌ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଶିକିରି ଗ୍ରାମର ଶଙ୍କର ପ୍ରଧାନ।

ଡିଜେଲ ଚୋରାଚାଲାଣ ମାମଲା: ୪ ଅଟକ, ଡଙ୍ଗା ଜବତ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗୋପାଳପୁର ପୋର୍ଟ ପରିସରରୁ ଗାଡିଗୁଡିକରୁ ଡିଜେଲ ଚୋରି କରି ଏହାକୁ ଚାଲାଣ କରିବା ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ମେରାଇନ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି। ଏଥିସହ ଚୋରା ଡିଜେଲ ଚାଲାଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଡଙ୍ଗାକୁ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଚୋରା କାରବାରରେ ବ୍ୟବହୃତ ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ କୁ ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ମେରାଇନ ଥାନା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା।

ଆଇଆର୍‌ଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗ: ୩୭ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଅନଶନ

ଆଇଆର୍‌ଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗ: ୩୭ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଲା ଅନଶନ

ଛତ୍ରପୁର,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଆଇଆର୍‌ଇ (ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୃତ୍ତିକା) ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଅନଶନ ଶନିବାର ୩୭ତମ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ବୋରିଂ ଅଛି, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ନାହିଁ

ବୋରିଂ ଅଛି, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ନାହିଁ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.): କୃଷି ଓ କୃଷକର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ସରକାର କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୃଷି ବଜେଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ହେଲେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଦିଗରେ ଆନ୍ତରିକତାର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଏହାର ସୁଫଳ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରୁନାହିଁ। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କରି କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ଆସ୍ଥା ତୁଟି ଯାଉଛି।

ଦରପୋଡ଼ା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦଣ୍ଡପଦର ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଫିଲିଂଷ୍ଟେଶନ୍‌ ନିକଟ ୫୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଶନିବାର ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ବୋମା ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ବୋମା ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ବାଲିପଡ଼ା,୨୭ା୫: ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଝାଡ଼ାଙ୍କୁଲି ଗ୍ରାମ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରାମାଗାର ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଏହାକୁ ରୋକିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୫ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କାମାଗଁାର ଜିତୁ ସାହୁ, ସିଲୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଜଗଦଳପୁରର ମନୋଜ ଘଡ଼େଇ, ଲୋଚାପଡ଼ାର ସାଗର ଚୌଧୁରୀ ଓ ଗୀନା ବେହେରା।

ଘରେ ପଶି ଟଙ୍କା, ସୁନା ଲୁଟ୍‌

ଘରେ ପଶି ଟଙ୍କା, ସୁନା ଲୁଟ୍‌

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ତାରାତାରିଣୀ ଛକରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ବିଶ୍ୱନାଥ ନାହାକଙ୍କ ଘରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ପଶି ୭ତୋଳା ସୁନା ଗହଣା ଓ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ପରିବାର ଲୋକେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ଲୁଟେରାମାନେ ବାରିପଟ ପାଚେରି ଡେଇଁ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଘରେ ପଶିଥିଲେ। ଘରେଥିବା ୨ଟି ଆଲମାରି ଭାଙ୍ଗି ସେଥିରେ ଥିବା ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଗହଣା ଲୁଟିନେବା ସହ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରଜନୀଙ୍କ ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର ଛିଡାଇବାବେଳେ ସେ ଉଠି ଚିତ୍କାର କରିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଦୌଡି ପଳାଇଥିଲେ। ଖବର ଲେଖାହେବା ସୁଦ୍ଧା ଏନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ହୋଇନାହିଁ।

ବାସଗୃହ ସୀମା ଚିହ୍ନଟକୁ ନେଇ ମାର୍‌ପିଟ: ବୃଦ୍ଧା ଗୁରୁତର

ବାସଗୃହ ସୀମା ଚିହ୍ନଟକୁ ନେଇ ମାର୍‌ପିଟ: ବୃଦ୍ଧା ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଚିକିଟିଆ ସାହିରେ ବାସଗୃହ ସୀମା ଚିହ୍ନଟକୁ ନେଇ ୨ପଡ଼ୋଶୀ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ୍‌ରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ମାୟାବତୀ ଗୌଡ଼। ପଡ଼ୋଶୀ ମହିଳାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧା ମାୟାବତୀଙ୍କ ଡ଼ାହାଣ ହାତ ଭାଙ୍ଗିଯିବା ସହ ବାମଗୋଡ଼ରେ କ୍ଷତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏନେଇ ତାଙ୍କ ପୁଅ କୁରେଶୁ ଗୌଡ଼ଙ୍କ ଏତଲାକ୍ରମେ ପୋଲିସ ଶନିବାର ନଂ.୮୭/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛନ୍ତି।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସ ସାନଡ଼ୁମ୍ବୁଳା ଗ୍ରାମର କରୁଣାକର ସାହୁଙ୍କୁ ଶନିବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସାରି ଥାନାକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କରୁଣାକର ଗ୍ରାମର ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରା ପଡ଼ିଥିଲେ। ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ପାନ ଦୋକାନରେ ଖାନତଲାସ କରିବାରୁ ୧୪ଟି ବିଦେଶୀ ମଦ ବୋତଲ ମିଳିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନଂ.୮୮/୧୮ ଅନୁଯାୟୀ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ଆଇ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ଜେନା କହିଛନ୍ତି।

ପୈତୃକ ସମ୍ପତି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ୪ ଗିରଫ

ପୈତୃକ ସମ୍ପତି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ୪ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୬।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଶନିବାର ପଦ୍ମନାଭପୁର ଗ୍ରାମର ବାପା ଓ ୨ପୁଅଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ୪ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନବିହୀନ କୋର୍ଟ ୱାରେଣ୍ଟ ବଳରେ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ବାଲାଜୀ ବେହେରା, ତାଙ୍କ ୨ପୁଅ କାହ୍ନୁ ଓ ଶଙ୍କର

ଢଉଗଁ।ରେ ଆଦିବାସୀ ସଉରା ସମ୍ମିଳନି ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଢଉଗଁ।ରେ ଆଦିବାସୀ ସଉରା ସମ୍ମିଳନି ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ସୋରଡା,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗୋଚ୍ଛା ପଞ୍ଚାୟତର ଢଉଗଁ।ଠାରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆଦିବାସୀ ସଉରା ସମ୍ମିଳନି ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଜପତି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଧରାକୋଟ, ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଶହଶହ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ଅଭିଭାବକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ବାଲିଛାଇ ଫାଣ୍ଡି ମଧୁରଝୋଳ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଜମିରୁ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ।

ସୁରଟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ମାଡରେ ଯୁବକ ଚେତାଶୂନ୍ୟ

ସୁରଟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ମାଡରେ ଯୁବକ ଚେତାଶୂନ୍ୟ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଭୁଷୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସୁରଟ ଫେରନ୍ତା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସାମଲଙ୍କ ମାଡରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ସେହି ଗ୍ରାମର କାଳିଆ ପ୍ରଧାନ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କାଳିଆଙ୍କୁ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଶିବସେନା ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଶିବସେନା ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୬।୫: ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଶିବସେନା। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦର ହ୍ରାସ ପାଉଛି।

କଂଗ୍ରେସର ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ଦିବସ

କଂଗ୍ରେସର ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ଦିବସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୬।୫: ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ ର୍ନିବାଚିତ ହେବାର ୪ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେଗୁଡ଼ିକ ପୂରଣ କରିନାହାନ୍ତି। ମୋଦୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ ବିଶ୍ୱାସଘାତକ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଶନିବାର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଉଛି।

ବାଲିଗୁଡାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ବାଲିଗୁଡାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ବାଲିଗୁଡା,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡାସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନଂ ୫୯ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱ ତଥା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରୁ ଶନିବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ମୃତ

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ମୃତ

ଶେରଗଡ,୨୬।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଟାଙ୍କିକୁ ଲାଗି ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଶେରଗଡ ରାସ୍ତାରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଟୋ ଓ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟପୁର ଗାନ୍ଧୀଛକର ବାବୁଲା ସ୍ବାଇଁ।

ଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପାତ୍ରପୁର,୨୫ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ କେଶରିପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଖାଡ଼ଙ୍ଗା ରାଜେନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଚୋର ସନ୍ଦେହରେ ଜନୈକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାନ୍ଧି ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ଅଟକ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଥିଲେ। ଉଦ୍ଧାର ପରେ ତାଙ୍କ ଦେହରେ କ୍ଷତଚିହ୍ନ ଥିବା ଦେଖି ପୋଲିସ ମେଡିକାଲକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ।

ତାମିଲନାଡ଼ୁରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ

ତାମିଲନାଡ଼ୁରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ

ପାତ୍ରପୁର,୨୫ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସାମନ୍ତରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବାଙ୍କ ସାହିର କିଛି ଆଦିବାସୀ ଯୁବକ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ତାମିଲନାଡୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ଫୋନ୍‌ ଯୋଗେ ଜଣାଇବା ପରେ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି ପରିବାରବର୍ଗ।

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ବଳଦ, ୨ ଗାଈ ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ୫ ବଳଦ, ୨ ଗାଈ ମୃତ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୨୫ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ରହିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମୋହନା ବ୍ଲକ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ପଞ୍ଚାୟତ କିଡାସିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମରେ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଆମ୍ବଗଛ ତଳେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିବା ୫ ବଳଦ ଓ ୨ ଗାଈଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାରିଣୀ ଦଳାଇଙ୍କର ୨ଟି ବଳଦ ଓ ଗୋଟିଏ ଗାଈ, ଲଡୁକିଶୋର ନାୟକଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଗାଈ, ମହାଙ୍କାଳ ରଣଜିତ୍‌, ଚକ୍ରଧର ନାୟକ ଏବଂ ଦେବରାଜ ଦଳାଇଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ବଳଦର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଖବର ପାଇ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ସରପଞ୍ଚ ନର୍ମଦା ଦଳାଇ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ମାର୍କଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆସିକା,୨୫ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯେଭଳି ସିବିଏସଇ ଢାଞ୍ଚାରେ ପଢ଼ିପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲାଯାଉଛି। ଆସିକା ବ୍ଲକ ନିମିନା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଓଡ଼ିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି ା

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୫ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକର ମିଡ଼ିଆକିଆ ଓ ପରମପାଙ୍ଗା ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମିଡ଼ିଆକିଆ ସରକାରୀ ୟୁ.ଜି. ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଦୋରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା।