ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ କୋଦଳା

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ କୋଦଳା

କୋଦଳା,୧୫।୭: ମୌସୁମୀ ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗଜା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଗତ ଶନିବାର ଠାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଧାନତଳି ଧୋଇ ବିଲରେ ବାଲି ମାଡ଼ି ଯାଇଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକରେ ଗତ ଶନିବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘରେ ପାଣି ପଶିବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେବାରୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି।

ବାଡେନାଯୁରେ ଚାରା ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଡେନାଯୁରେ ଚାରା ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜି.ଉଦୟଗିରି ବ୍ଲକ ମାଲିକପଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ବାଡ଼େନାଯୁ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଛି। ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏହେଡ ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରାମର ନାଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଦ୍ୱାରା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା।

ପାର୍କ ସଫା କଲେ ଯୁବକ

ପାର୍କ ସଫା କଲେ ଯୁବକ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୁଗୁଡ଼ା ବଳଦେବ ସ୍ବାମୀ ନୂତନ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ପାର୍କକୁ ସଫା କରିଛନ୍ତି ଯୁବକ। ଦିନକୁ ଦିନ ପାର୍କଟି ଅପରିଷ୍କାର ହୋଇ ଲଟାବୁଦା ମାଡି ଯାଇଥିବାବେଳେ ବୁଗୁଡ଼ା ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ଓ ଅଟୋ ମାଲିକ ସଂଘର କିଛି ଯୁବକ ମିଶି ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ପାର୍କକୁ ସଫା କରିଛନ୍ତି।

ରଥଟଣାବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଫାସିଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ରଥଟଣାବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ହୋଇଛି।

ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଆସି ନିରାଶରେ ଫେରିଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଆସି ନିରାଶରେ ଫେରିଲେ ହିତାଧିକାରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୫।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦିନରେ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇନାହିଁ। ପ୍ରତି ମାସର ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ନିୟମ ରହିଛି। ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର କେତେକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ଆସି ନ ଥିବାରୁ ଭତ୍ତା ନପାଇ ନିରାଶରେ ଫେରିଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି।

୧୪ଟି ରାସ୍ତାର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

୧୪ଟି ରାସ୍ତାର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ସୋରଡ଼ା,୧୫।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୋରଡା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ୧୪ଟି ରାସ୍ତା ସହ ଗୋଟିଏ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆସିକା ଏମ୍‌ପି ଲଡୁକିଶୋର ସ୍ବାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାବେଳେ ସୋରଡ଼ା ବିଧାୟକ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତ: ଉପୁଡ଼ିଲା ଗଛ, ହଟାଇବା ବେଳେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ

ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତ: ଉପୁଡ଼ିଲା ଗଛ, ହଟାଇବା ବେଳେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୭: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ କୁକୁଦଖଣ୍ଡି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ଗଛ ଉପୁଡ଼ି ପଡିଥିଲା। ଗଛକୁ କାଟି ରାସ୍ତା ଉପରୁ ହଟାଉଥିବା ସମୟରେ ରବିବାର କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତ ଗୁରୁତରଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛି ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବତୀ ମୃତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୭: ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ହଳଦିଆପଦର ଓଭରବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ ଟାରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁଘଟିଛି। ମୃତ ଯୁବତୀ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି କନିଷି ଅଞ୍ଚଳର ପଲ୍ଲବୀ ଜେନା।

ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ଡ୍ୟାମରେ ବଢ଼ୁଛି ଜଳପତ୍ତନ

ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ଡ୍ୟାମରେ ବଢ଼ୁଛି ଜଳପତ୍ତନ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ଡ୍ୟାମର ଜଳପତ୍ତନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଡ୍ୟାମର ଜଳଧାରଣ କ୍ଷମତା ୧୧୭.୮୦ ମିଟର ଥିବା ବେଳେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ୧୧୭.୩୦ ରହିଛି। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଜଳପତ୍ତନ ୧୧୭.୨୮ ଥିବା ଘୋଡ଼ାହାଡ଼ ଜଳସେଚନ ଉପଖଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ୬୪ତମ ଅଧିଷ୍ଠାନ ଉତ୍ସବ: ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ନୂତନ ସଭାପତି

ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ୬୪ତମ ଅଧିଷ୍ଠାନ ଉତ୍ସବ: ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ନୂତନ ସଭାପତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୭: ବ୍ରହ୍ମପୁର ରୋଟାରୀ କ୍ଲବର ୬୪ତମ ଅଧିଷ୍ଠାନ ଉତ୍ସବ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ସଂସ୍କୃତି ଭବନଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉତ୍ସବରେ କ୍ଲବର ନୂତନ ସଭାପତି ଶ୍ରୀନିବାସ ପୃଷ୍ଟି ଏବଂ ସମ୍ପାଦକ ସତ୍ୟଭାମା ପାତ୍ର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ

ପାଟପୁର,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଖଲିଫ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଲୁଟ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ରବିବାର ସକାଳେ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏଟିଏମ୍‌କୁ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ବାହାର ତାଲା ଭଙ୍ଗାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫ା୭: ଘୋଷଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଶିଶୁବାର୍ତ୍ତା ପକ୍ଷରୁ ଗୋଷାଣୀନୂଆଗାଁ ଆଡ଼ପମଣ୍ଡପ ନିକଟରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଦ୍ୱାଦଶ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶିଶୁ କଳାକାର ରାଜ କୁମାର ଦାଶ ଉତ୍ସବର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ପହଣ୍ଡି ସରିଲା, ଆଜି ହେବ ରଥଟଣା

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ପହଣ୍ଡି ସରିଲା, ଆଜି ହେବ ରଥଟଣା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୫ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଗଡ଼ଜାତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ବିବେଚିତ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପବିତ୍ର ଘୋଷଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଶ୍ରୀବଳଦେବ, ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଓ ମା’ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ ନୀତିକାନ୍ତି ସରିଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ପାଲିଆ ଛତ୍ରପୁର ଗାଁର ହେମନ୍ତ ବେହେରା। ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ଗାଁ ଛକ ନିକଟରେ ହେମନ୍ତ ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସାମିଲ

ତେଜିଲା ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସାମିଲ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୫ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ବୁଡାଗୁଡ଼ାରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୫ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଚୋରାମଦ କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଶୀଘ୍ର

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା,ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା  ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା,ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୫ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) : କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନା ପର୍ତ୍ତମାହା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୨୮ ତାରିଖରେ ଜନୈକା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥା ବୁଝିବା ପାଇଁ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଆସିକା,୧୫।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : ଆସିକା ଚିନିଶିଳ୍ପର ମଦପ୍ୟାକିଂ ଲାଗି ରହିଥିବା ବଟଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ହଠାତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ଆସିକା ଅଗ୍ନିଶମ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ।

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଦମ୍ପତି ଗୁରୁତର

ଆସିକା,୧୫।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କୀଟନାଶକ ପିଇ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ଦମ୍ପତି ଶନିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଆସିକା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ଫାଣ୍ଡି ସୁମଣ୍ଡଳ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା ଶନିବାର ବିଲରେ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମହିଳା ଜଣକ ହେଲେ ସୁମଣ୍ଡଳ ଗ୍ରାମର ବି. ଦମୟନ୍ତୀ ଦୋରା। ଏନେଇ ଦମୟନ୍ତୀଙ୍କ ଦିଅର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ନଂ.୧୪୯/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଉଳ ଦାସଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଅଭିଯୋଗରେ ଫାଣ୍ଡିରେ ଏତଲା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୪।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡା ଫାଣ୍ଡି ପାଇକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ବଟେଶ୍ୱର ହାଇସ୍କୁଲର ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ମରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ କୋଦଳା ଥାନାରେ ନଂ.୧୪୭/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ସହ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିବା ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ଦାସ କହିଛନ୍ତି।

ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ କଲା ପୋଲିସ

ଶେରଗଡ,୧୪।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ପୋଲିସ ଶନିବାର ବେଆଇନ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଏକ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛି। ଜବତ ଟ୍ରକକୁ ଶେରଗଡ ଥାନାକୁ ଆଣି ଏନେଇ ଶେରଗଡ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାବେଳେ ଶେରଗଡ ଥାନା ଏ.ଏସ୍‌.ଆଇ. ବିଷ୍ଣୁପ୍ରସାଦ ଦାଶ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ସୋରଡା ଯାଉଥିବା ଏକ ନମ୍ବର ବିହୀନ ମିନିଟ୍ରକ୍‌ରେ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବାବେଳେ ମାରୁଡିଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମ ଛକରେ ଅଟକାଇ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ଜୁଆଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୫ ଗିରଫ

ଜୁଆଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୫ ଗିରଫ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୪।୭(ଡି,ଏନ୍‌.ଏ): ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ସହର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସର ଶାଗୁଆନ ବନରେ ଚାଲିଥିବା ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ୫ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସକୁ ଦେଖି ବହୁ ଜୁଆଡି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୪୪ ହଜାର ୧୫୦ ଟଙ୍କା, ୫ଟି ମୋବାଇଲ ଓ ତାସ୍‌କୁ ଜବତ କରିଛି। ଏନେଇ ଥାନାରେ କେସ ନଂ.୧୪୩/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଶନିବାର ୫ଜଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ମଦ ସହ ବାଇକ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ମଦ ସହ ବାଇକ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

କୋଦଳା,୧୪।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କୋଦଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ମଦ ଓ ଏକ ବାଇକ ଜବତ କରିଛି। ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କଞ୍ଚଣା ଗ୍ରାମର ସନ୍ଦୀପ୍ତ ସାହୁ ଓ ଦାନପୁର ଗ୍ରାମର ଟୁନା ବେହେରା। କୋଦଳା ଥାନା ଏସଆଇ ଓମ୍‌ପ୍ରସାଦ ପାତ୍ର, ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଲାଗୁନ୍‌ ପୁସ୍ତପୁର ନିକଟ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସନ୍ଦୀପ୍ତ ଦେଶୀ ଚୋରାମଦ ବିକ୍ରି କରୁଥିବାବେଳେ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ୨୪୦ଟି ଦେଶି ମଦ ପାଉଚ ଜବତ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଦାନପୁର ଗ୍ରାମର ଟୁନା ଏକ ବାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ୨୦୦ଟି ଚୋରା ମଦ ପାଉଚ ନେଇ ନିଜଗ୍ରାମକୁ ଫେରୁଥିବବେଳେ ଝାଡେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ କାବୁ କରି ମଦ ସହ ବାଇକ ଜବତ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ନଂ.୧୪୬/୧୮ ଓ ୧୪୮/୧୮ ଦୁଇଟି ମାମଲ ରୁଜୁ କରି ଶନିବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।