ବାଲେଶ୍ୱର

ବୋଟ୍‌ରୁ ଖସି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମୃତ

ବୋଟ୍‌ରୁ ଖସି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମୃତ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଚୁଡ଼ାମଣି ଜେଟିରୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ଶନିବାର ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଅଢୁଅଁା ଗ୍ରାମର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମଧୁସୂଦନ ମଳିକ(୬୦) ବୋଟ୍‌ରୁ ଖସି ପଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। 

ଘରେ ପଶିଲା ପାଣି:ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଲେ ୫ ପରିବାର

ଘରେ ପଶିଲା ପାଣି:ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଲେ ୫ ପରିବାର

ପଦ୍ମପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଲଘୁଚାପଜନିତ ବର୍ଷାରେ ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଗ୍ରାମର ୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ମଳିକ ସାହିରେ ପାଣି ପଶିଯାଇଛି। 

୮ ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ବଚ୍ଛଦା

୮ ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ବଚ୍ଛଦା

ପଦ୍ମପୁର, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବଚ୍ଛଦା ଗଁା ୮ ଦିନ ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛି। ଗତ ୧୪ ତାରିଖରେ ଝଡବର୍ଷା ସମୟରେ ବିଜୁଳି ମାରିବାରୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି।

ବେଲବିହାରରୁ ନାଗ ନାଗୁଣୀ ଉଦ୍ଧାର

ବେଲବିହାରରୁ ନାଗ ନାଗୁଣୀ ଉଦ୍ଧାର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବଜାର ସନ୍ନିକଟ କୋଳିପଦି କେନାଲ ରାସ୍ତାର ବେଲବିହାରଠାରୁ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୨ଟି ନାଗ ନାଗୁଣୀ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା

ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା

ବନ୍ତ,୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ବଡସନ୍ଦାଡୋ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି କାଳନ୍ଦୀ ମହାରଣାଙ୍କ ୩ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି। ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଓଭରବ୍ରିଜର ସ୍ଥାୟୀ ମରାମତି ପ୍ରସଙ୍ଗ : ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ସିଭିଲ ସୋସାଇଟିର ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ଓଭରବ୍ରିଜର ସ୍ଥାୟୀ ମରାମତି ପ୍ରସଙ୍ଗ : ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ସିଭିଲ ସୋସାଇଟିର ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୨।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ସହରରେ ଥିବା ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ର ସ୍ଥାୟୀ ମରାମତି ଓ ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସିଭିଲ୍‌ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଫକୀର ମୋହନ ଗୋଲେଇଠାରେ ଶନିବାର ପ୍ରତୀକ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ

ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ପୋଲିସ ହାଇସ୍କୁଲର ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାମଲ ଏହାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡା: ୩୩୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡା: ୩୩୮ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର  ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଦାୈଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶଙ୍କରପୁରସ୍ଥିତ ଧରଣୀଧର ସ୍ପୋଟ୍ସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସଠାରେ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ା 

ନିୟମିତ ହେଲେ ୭୬ ଜଣ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ

ନିୟମିତ ହେଲେ ୭୬ ଜଣ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୯ - ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟମାନଙ୍କରେ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଚାକିରି ପାଇଥିବା ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ୭୬ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଶନିବାର ନିୟମିତ କରାଯାଇଛି।

ଚାରାରୋପଣ କରାଗଲା

ଚାରାରୋପଣ କରାଗଲା

ତେଲକୋଇ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆକୁଳ ପଞ୍ଚୟତ ମୂଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ଗଣେଶ ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ରାଇସୁଆଁ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳର  ନୂଆଗାଁ, ମହାଦେଇଯୋଡା, ରାଇସୁଆଁ, ପଦ୍ମପୁର, ଗୋପିନାଥପୁର, ପଳାଶପଙ୍ଗା, ପର୍ଜନପୁର, ନରଣପୁର, ନେଲୁଙ୍ଗ, ବାଉରୀପଦା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

କୁଡୁମୀ ସଂପ୍ରଦାୟର କରମା ପୂଜା

କୁଡୁମୀ ସଂପ୍ରଦାୟର କରମା ପୂଜା

କେନ୍ଦୁଝର ୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁରୁସୁଆଁ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ କରମା ପୂଜା ଧୁମଧାମରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।  

ଖଡ଼ଗପୁର ଆରପିଏଫ୍‌ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସର ଚଢାଉ: ୫ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଟ୍ରେନ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

ଖଡ଼ଗପୁର ଆରପିଏଫ୍‌ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସର ଚଢାଉ: ୫ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଟ୍ରେନ ଲୁଟେରା ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୨।୯-ଖଡ଼ଗପୁର ଆରପିଏଫ୍‌ ଅଧୀନ ରୂପ୍‌ସାରୁ ବେଲଦା ମଧ୍ୟରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରାମାନେ ଆତଙ୍କ ଚଳାଇଆସୁଥିଲେ। ସେମାନେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରି ଲୁଟ୍‌ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା।

ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ରାଜେଶ ମେକ୍‌ ଇନ ଓଡିଶାରେ ସାମିଲ

ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ରାଜେଶ ମେକ୍‌ ଇନ ଓଡିଶାରେ ସାମିଲ

ଖଇରା, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କର ମେକ୍‌ ଇନ ଓଡିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଇ ଆମ ଓଡିଶାରେ ଖଇରା ବ୍ଲକ୍‌ର ଯୁବ ଇଞ୍ଜିନିୟର ରାଜେଶ ମହାକୁଡଙ୍କୁ ସ୍ଥାନିତ କରାଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟରେ ସଫଳ ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଭାବେ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଆଇ ଆମ ଓଡିଶାର ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ଓଡିଶାର ଶିଳ୍ପକୁ ବିକାଶ କରିବା ସହିତ ଯୁବପିଢିକୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ  ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନଙ୍କର ଜୀବନୀ, ସଂଘର୍ଷ ଓ ସଫଳତାକୁ ନେଇ ସରକାର ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହାକୁଡଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରୁ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବେ ସେ ଏହି ସମ୍ମାନର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଓଡିଆ ବିଭାଗ ପ୍ରାଚିର ପତ୍ର ‘ଭଞ୍ଜଶ୍ରୀ’ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଓଡିଆ ବିଭାଗ ପ୍ରାଚିର ପତ୍ର ‘ଭଞ୍ଜଶ୍ରୀ’ ଉନ୍ମୋଚିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୯ - ବାରିପଦା ତକତପୁରସ୍ଥିତ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ନତକୋତ୍ତର ଓଡିଆ ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ବିଭାଗର  ପ୍ରାଚୀର ପତ୍ର  ‘ଭଞ୍ଜଶ୍ରୀ’ ଶନିବାର ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ଡକ୍ଟର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ଏହା ଉନ୍ମୋଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଭଶ୍ରୀର ଉପଦେଷ୍ଟା ଅଧ୍ୟାପକ ଡ.ବିଚିତ୍ରନାଥ ସାହୁ ଓ ସମ୍ପାଦିକା ଅଧ୍ୟାପିକା  ରିତା ପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସୃଜନଶୀଳତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ।

ଏସୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ବାରିପଦାର ରାଇସନ ଟୁଡୁ ମନୋନିତ

ଏସୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ବାରିପଦାର ରାଇସନ ଟୁଡୁ ମନୋନିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୯- ଆସନ୍ତା ୨୦ରୁ ୩୦ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତର ଆଗ୍ରାଠାରେ ୪୬ତମ ଏସୀୟ ୧୮ବର୍ଷରୁ କମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟାଜିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଏକମାତ୍ର ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳୀ ଭାବେ ବାରିପଦା କ୍ରୀଡା ଛାତ୍ରାବାସର ଅନ୍ତେବାସୀ ରାଇସନ ଟୁଡୁ  ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟୁଡୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ମନୋନିତ ହେବା ପାଇଁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ, ରୁଦ୍ରପୁର ଜିଲାର ଆମେଠୀ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ  ଆୟୋଜିତ  ଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ତାଲିମ ଶିବିରରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୯-ଭଦ୍ରକ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଏକକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା ଘୋଷଣା ପାଇଁ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ

ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ

ଧାମନଗର,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କଟସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଶ୍ୟାମଚାନ୍ଦ ପାଟଣା ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ସମରେଶ ପଣ୍ଡା ଶନିବାର କପାଳୀ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି।

ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ଦାବିରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ଦାବିରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆବଶ୍ୟକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଥିବାରୁ ଭଦ୍ରକରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ଲାଗି ଦାବି ଜୋରଦାର ହୋଇଛି। ଏନେଇ କେତେକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଚାନ୍ଦବାଲି କାଳୀମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶନିବାର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ଦାବିକୁ ସମସ୍ତେ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଶିବିର

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ସାରୋଠାରେ ଥିବା ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ମହାପାତ୍ର ସେବା ସଦନଠାରେ ଏକ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଶ୍ୱ ଓଜନ ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଓଜନ ଦିବସ ପାଳିତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ମହକୁମାରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କେନ୍ଦୁଝର ତରଫରୁ ଶନିବାର ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ତାରିଖରେ ବିଶ୍ୱ ଓଜନ ଦିବସ ହୋଟେଲ ସାନ୍ସର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। କେନ୍ଦୁଝର ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅଧିକାରୀ ଇଂ ପୁଷ୍କର ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୨୪ରୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

୨୪ରୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୨।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସଂଘ ଡାକରରେ ଆସନ୍ତା୨୪ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଝୁମ୍ପୁରା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ବହୁ ସମୟରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ଲୋକଙ୍କର ଧନଜୀବନ ହାନିରୁ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ସମୟ ସମୟରେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ମଧ୍ୟ ବାଜି ଲଗାଉଛନ୍ତି।

ଅତ୍‌ଗୁରୁ ଲାକୋ ବଦରା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଅତ୍‌ଗୁରୁ ଲାକୋ ବଦରା ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୨। ୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-‘ହୋ’ ଭାଷାର ବିକାଶ ତଥା ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲିପି ମୁଦ୍ରାକାର ଅତ୍‌ଗୁରୁ ଲାକୋ ବଦରାଙ୍କର ୯୯ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଚମ୍ପୁଆ ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଲକ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୋତିଲାଲ ସିଂ ଲାଗୁରୀ, ସମ୍ମାନନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ସହସମ୍ପାଦକ ପୁନମ୍‌ ଚାନ୍ଦ ହାଂସଦା, ଜିଲା ସଭାପତି ମଙ୍ଗଲ ମୁଣ୍ଡା, ଜିଲା ସମ୍ପାଦକ ଗୌରଚନ୍ଦ୍ର ମୁଣ୍ଡା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।