ବାଲେଶ୍ୱର

ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଯୁବକଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଯୁବକଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ବଡ଼ବିଲ,୧୭।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବଡବିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଧାୟକ ଓ ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

 ଏଟିଏମ୍‌ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ:  ଅଂଶୁଘାତ ସନ୍ଦେହ

ଏଟିଏମ୍‌ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଅଂଶୁଘାତ ସନ୍ଦେହ

ଧାମନଗର, ୧୭।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଅର୍ଜୁନପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ରାଉତଙ୍କ ପୁଅ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ(୩୩)ଙ୍କର ବୁଧବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ରାଜନୈତିକ ହିଂସାରୁ ଆକ୍ରମଣ

ରାଜନୈତିକ ହିଂସାରୁ ଆକ୍ରମଣ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୧୭।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୋଟାପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗାଧରପୁର ପାଟଣା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରାଜନୈତିକ ହିଂସାକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ:  ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବାଚନ ସଞ୍ଚାଳନ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ: ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବାଚନ ସଞ୍ଚାଳନ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୭।୪: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଲାଗି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିଂ ତାଲିମ  ପ୍ରଦାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। 

ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ଏମ୍‌ପି  ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପାଟଣା,୧୭।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ  ସାହାରପଡା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

କାଳିଆ ଯୋଜନା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ହୀନଚକ୍ରାନ୍ତ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କାଳିଆ ଯୋଜନା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ହୀନଚକ୍ରାନ୍ତ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା,୧୭ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କରଞ୍ଜିଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଠାକୁରମୁଣ୍ଡା ପଣସଡିହା ପଡ଼ିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇ ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟିକା ପ୍ରାର୍ଥତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇ ବିଜୟୀ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। 

ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର

ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର

ହାଟଡ଼ିହୀ,୧୭l୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧ . ୮୫ ଲକ୍ଷ ଜବତ

ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧ . ୮୫ ଲକ୍ଷ ଜବତ

ହାଟଡ଼ିହୀ,୧୭l୪:(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡ଼ିହୀ ବ୍ଲକ ଅଣା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୮୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଛି।

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଇଁ ଭାଜପା କ’ଣ କରିଛି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଇଁ ଭାଜପା କ’ଣ କରିଛି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୭।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ନିିର୍ବାଚମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତ କରି ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ମାରିଦେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ମାରିଦେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

କପ୍ତିପଦା, ୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ଥାନା ଅଧୀନ ମଝିଗାଡ଼ିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ମହୁଲପଙ୍ଖା ଗାଁରେ ଜଣେ ମହିଳା ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। 

ଭାଜପା ଛାଡ଼ିଲେ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ବେହେରା

ଭାଜପା ଛାଡ଼ିଲେ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ବେହେରା

ତିହିଡି,୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ବେହେରା ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି। ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ତାଙ୍କର ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଇ ମେଲ ଯୋଗେ ପଠାଇଦେଇଛନ୍ତି। 

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ, ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ, ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ

ହାଟଡିହୀ,୧୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ୩୭ ନଂ ଜୋନ୍‌ର ସଡ଼ଙ୍ଗଠାରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଶିଳ୍ପପତି ଅଲେଖ ଚନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ପାହାଡ଼ ଉପରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

ପାହାଡ଼ ଉପରେ ବିତୁଛି ଜୀବନ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ତଥା ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଶ୍ଚିନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଥିବା ୩ ଗାଁ କନକନା, ହରିଡ଼ାଯୋଡ଼ି, ଦେଓଝରକୁ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଅପହଞ୍ଚ ହୋଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ନେସ୍କୋ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଡିଭିଜନ, ତିହିଡ଼ି ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଓ ଚାନ୍ଦବାଲି ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ମତୋ  ୩୩/୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। 

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚୟପତ୍ର: ଚିନ୍ତାରେ ଭୋଟର 

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚୟପତ୍ର: ଚିନ୍ତାରେ ଭୋଟର 

ସିମୁଳିଆ,୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ ଓ ନୂଆ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ସଂଯୋଗ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କରା ନ ଯିବାରୁ ତଥ୍ୟଗତ ତ୍ରୁଟି ଥାଇ ବହୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ନୂଆ ପରିଚୟପତ୍ର ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। 

କଂଗ୍ରେସର ଭରସା ସାଜିଛି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କାର୍ଡ:  ହାତରେ ଧରି ଭୋଟରଙ୍କୁ ବୁଝାଉଛନ୍ତି ନେତା

କଂଗ୍ରେସର ଭରସା ସାଜିଛି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କାର୍ଡ: ହାତରେ ଧରି ଭୋଟରଙ୍କୁ ବୁଝାଉଛନ୍ତି ନେତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୭।୪-ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକ ସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ଭରସା ସାଜିଛି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କାର୍ଡ। ଯୁବକ, ମହିଳା ଏବଂ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଲିଖିତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛି କଂଗ୍ରେସ। 

ଓଡ଼ିଶା କରାଟେ ଦଳର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଯାତ୍ରା: ୧୮ରୁ ସର୍ବଭାରତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୧ରେ ସରିବ

ଓଡ଼ିଶା କରାଟେ ଦଳର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଯାତ୍ରା: ୧୮ରୁ ସର୍ବଭାରତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୧ରେ ସରିବ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୪- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୩୦ତମ ସର୍ବଭାରତୀୟ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗନେବା ପାଇଁ ୧୫ଜଣିଆ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ସେଠାକୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି।  ସର୍ବଭାରତୀୟ କରାଟେ ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଆସନ୍ତା  ୧୮ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୧ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଚାଲିବ। 

ମଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର

ମଦ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୬।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର୍‌ ସମୟରେ ସଲ୍ଟରୋଡ଼ରୁ ଶାସଙ୍ଗ ସ୍କୁଲ ରାସ୍ତାରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଏକ ମଦ ବୋଝେଇ ଟାଟା ସଫାରି ଗାଡ଼ି (ନଂ. ବିଆର୍‌୧୬ଏମ୍‌-୫୭୦୧) ସହିତ ୧୨ଶହ ଲିଟର ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଛି। 

‘ମୋନା’ର ଆହ୍ବାନ: ‘ମଦମୁକ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦିଅ, ଭୋଟ ନିଅ’

‘ମୋନା’ର ଆହ୍ବାନ: ‘ମଦମୁକ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦିଅ, ଭୋଟ ନିଅ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୬।୪-ମିଳିତ ଓଡ଼ିଶା ନିଶା ନିବାରଣ ଅଭିଯାନ (ମୋନା)ର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା କମିଟିର ବୈଠକ ନିଳିଆବାଗସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସଭାପତି ପ୍ରଭାକର ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଭୋଗରାଇରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଭୋଗରାଇରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଭୋଗରାଇ, ୧୬।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିଶାଳ ବାଇକ୍‌ ରାଲି କରାଯାଇ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ଭୋଗରାଇର ପ୍ରବେଶ ପଥ ବଡ଼ମନ୍ଦାରୁଣୀ ଛକଠାରୁ ଚନ୍ଦନେଶ୍ୱର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାହାରିଥିବା ବାଇକ୍‌ ରାଲିରେ ୫ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ସିରିଜ ଚୋରି: ସୋରରୁ ଏଟିଏମ୍‌ ମେଶିନ ତାଡ଼ି ନେଲେ ୧୨ଲକ୍ଷ ୮୨ହଜାର ଟଙ୍କା

ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ସିରିଜ ଚୋରି: ସୋରରୁ ଏଟିଏମ୍‌ ମେଶିନ ତାଡ଼ି ନେଲେ ୧୨ଲକ୍ଷ ୮୨ହଜାର ଟଙ୍କା

ସୋର, ୧୬।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ସିରିଜ୍‌ ଚୋରି ହୋଇଛି।  ୪ଟି ସ୍ଥାନରୁ ୧୨ଲକ୍ଷ ୮୨ହଜାର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ସୋର ୟୁଏନ୍‌ କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା ଫେଡ଼େରାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲୁଟେରାମାନେ ମେଶିନକୁ ତାଡ଼ି ନେଇଛନ୍ତି ।

ବଡସାହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରତାପ  ଓ  ସନାତନଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ବଡସାହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରତାପ ଓ ସନାତନଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ବେତନଟୀ, ୧୬।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକସଭା ଅଧୀନରେ ରହିଛି।  ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ସନାତନ ବିଜୁଳି ନିଜ କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଏଠାରେ ରୋଡ୍‌ଶୋ କରି ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବେତନଟୀ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବଡସାହି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ।

ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବର ୨ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ମନମୋହିଲା ଛଉ

ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବର ୨ୟ ସନ୍ଧ୍ୟା: ମନମୋହିଲା ଛଉ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୬।୪- ବାରିପଦାର  ବାବା ବୁଢାରାଉଳ ମଠ ନିକଟସ୍ଥ ବୁଢାବଳଙ୍ଗ, ଚିପଟ ଓ ଇଟାଯୋଡି ନଦୀର ସଂଗମ ସ୍ଥଳରେ ୧୭ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବଳାଙ୍ଗୀ ମହୋତ୍ସବ କଳାକାରଙ୍କ  ଛଉନୃତ୍ୟ ନିଆରା ଆକର୍ଷଣ ସୃଷ୍ଟ କରିଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ କଳା ସଂସ୍କୃତିର ନିର୍ଦ୍ଦଶନ ବହନ କରୁଥିବା ଛଊ ନୃତ୍ୟ ଦେଶ ବିଦେଶରେ ଆଦୃତି ଲାଭ କରିଛି।

ଆମ୍ବ ଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆମ୍ବ ଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବେତନଟୀ, ୧୬।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନା ଅଧୀନ ମାନଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜିପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଏକ ଆମ୍ବ ଗଛରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହକୁ ମଙ୍ଗଳବାର  ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ବୈଶିଙ୍ଗା ପୋଲିସ୍‌ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ  ଲାଗି ପଠାଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।