ବାଲେଶ୍ୱର

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସ୍ଥାନ ନିରୂପଣକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା ଅଭିଯୋଗ

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସ୍ଥାନ ନିରୂପଣକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା ଅଭିଯୋଗ

ଆରଡ଼ି, ୧୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପାଳସାହି ପଞ୍ଚାୟତରେ ‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭ୍ରାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି: ବିଧାୟକଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି: ବିଧାୟକଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ତିହିଡ଼ି,୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପାଳିଆବିନ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଛି। 

ଚୁଲିରୁ ନିଆଁଲାଗି ଗର୍ଭବତୀ ଗୁରୁତର

ଚୁଲିରୁ ନିଆଁଲାଗି ଗର୍ଭବତୀ ଗୁରୁତର

ସଜନାଗଡ଼, ୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଜନାଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ନୁଆସାହି ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଗ୍ରାମର ସୁରେଶ ମିରିଗିଡ଼ିଆଙ୍କ ଗର୍ଭବତୀ ସ୍ତ୍ରୀ କୌଶଲ୍ୟା(୩୫) ଘରେ ଚୁଲିଲେ ରୋଷେଇ କରୁଥିଲେ।

ଚୋରକୁ ଧରି ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ

ଚୋରକୁ ଧରି ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ମକର ମେଳାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଚୋର ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ି ଛେଚା ଖାଇଛନ୍ତି। ୪ ଚୋର ଖସିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜଣଙ୍କୁ ଲୋକେ ଧରି ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୂମ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି। 

ବାରିପଦାରେ ବଢ଼ୁଛି ଲୁଟ୍‌  ଘଟଣା:  ୫ ଗିରଫ , ମାରଣାସ୍ତ୍ର, କାର୍‌, ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ବାରିପଦାରେ ବଢ଼ୁଛି ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣା: ୫ ଗିରଫ , ମାରଣାସ୍ତ୍ର, କାର୍‌, ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮।୧- ବାରିପଦା ସହରରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଲୁଟ ଓ ଚୋରି ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଅଭାବ ତଥା ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ  ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବାରିପଦା ସହରର ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ରାଫିକ ଛକ ନିକଟରୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ କରି ଅପରାଧୀମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ।

 ପାହାଡ଼ ଉପରୁ ମିଳିଲା ହାତୀ ମୃତଦେହ

ପାହାଡ଼ ଉପରୁ ମିଳିଲା ହାତୀ ମୃତଦେହ

କପ୍ତିପଦା,୧୮ା୧(ଡିଏନଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ଜାମଚୁଆ ପାହାଡ ଉପରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ହାତୀର ମୃତଦେହ ପୋତାଯାଇଥିବା ଖବର ପାଇ ଗୁରୁବାର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ  ହାତୀର ମୃତଦେହ ବାହାର କରାଯାଇ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପୁଣି ପୋତି ଦିଆଯାଇଛି।

କିଟ୍‌  ଦାବିରେ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

କିଟ୍‌ ଦାବିରେ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮।୧- ଜାତୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷିତ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଆଶାକିଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଆଶାକର୍ମୀମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

‘ସୁକର୍ମ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଣିଷକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖେ’

‘ସୁକର୍ମ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଣିଷକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖେ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୮।୧-ବାଲେଶ୍ୱର ପବ୍ଲିକ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଥିବା ସ୍କାଉଟ୍‌ସ ଏବଂ ଗାଇଡ୍‌ସ ଭବନରେ ୧୭ତମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭାରତ ସ୍କାଉଟ୍‌ସ ଏବଂ ଗାଇଡ୍‌ସ କ୍ୟାମ୍ପୋରୀ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ୩ଦିନ ଧରି ପାଳିତ ହେବ। 

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଡିଓ ହଟହଟା

‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଡିଓ ହଟହଟା

ଭୋଗରାଇ,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଆମକୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନି। ସଶକ୍ତୀକରଣ ନାମରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଆମକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା କରାଯାଉଛି। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆମେ ଅନଗ୍ରସର। ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାରେ ଆମକୁ ଅବହେଳା କରାଯାଉଛି। ଆମକୁ ନ୍ୟାୟ ନ ମିଳିଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଇ ବ୍ଲକ ଅଫିସ୍‌ ଘେରିବୁ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ନାଛିନ୍ଦା ପଞ୍ଚାୟତର ୩ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପୁରୁଣା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ମହିଳାମାନେ ସ୍ବର ଉଠାଇଛନ୍ତି।

‘କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦ୍ୱାରା ବିକାଶ ସମ୍ଭବ’

‘କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦ୍ୱାରା ବିକାଶ ସମ୍ଭବ’

ବାଲିଆପାଳ,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୃଷି ଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦ୍ୱାରା ବାଲିଆପାଳର ଅଧିକ ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ।  ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ନଦୀର ଉର୍ବର ପଟୁ ମାଟି ଓ ଦକ୍ଷିଣରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ବିସ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ଉର୍ବର ଉପତ୍ୟକାରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଫସଲ ଓ ପନିପରିବା ଉତ୍ପାଦିତ ହେଉଥିବାରୁ କୃଷି ଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଜରୁରୀ ବୋଲି ଖ୍ୟାତନାମା କୃଷି ବୈଜ୍ଞାନିକ ତଥା ଉକତ୍ଳ ସମ୍ମିଳନୀ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଡ.ଅଦ୍ୱୈତ କୁମାର ପାତ୍ର ବୁଧବାର ଡଗରା ବେଳାଭୂମି ମହୋତ୍ସବର ଉଦଯାପନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଯୋଗଦେଇ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । 

ଏନ୍‌ଜିଟି ଆଦେଶ ପରେ  ବାଲି ଉତ୍ସ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍‌

ଏନ୍‌ଜିଟି ଆଦେଶ ପରେ ବାଲି ଉତ୍ସ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୮ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଜାତୀୟ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ(ଏନ୍‌ଜିଟି)ଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଗୁରୁବାର ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟିମ୍‌ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଛିି। ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଟିମ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଯାଞ୍ଚ। 

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୨ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୦ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ୍‌

ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୨ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୦ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୭।୧-ଏକ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବାଲେଶ୍ୱର ଅତିରିକ୍ତ ଦୌରାଜଜ୍‌ କମ୍‌ ପୋକ୍ସୋ ସ୍ପେଶାଲ ଜଜ୍‌ ଅଜନ୍ତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଗୁରୁବାର ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କୁ ୨୦ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ ସହ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଆଉ ୩ମାସ ଜେଲ୍‌ ଭୋଗିବାକୁ ରାୟରେ କୁହାଯାଇଛି। 

ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଯୁବକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଯୁବକ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୧୭।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାଂଶଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନ ଚଡଦିଆ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଚଡଦିଆ ଗ୍ରାମର ମହେଶ୍ୱର ମାଝି(୩୬)। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ସହ ଅନ୍ୟ ୩ଟି ଦାବି ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଗୁରୁବାର ଚଡଦିଆ ବଜାର ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ। 

ମକର ବୁଲିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌:୨ ମୃତ, ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆହତ

ମକର ବୁଲିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌:୨ ମୃତ, ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଆହତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧: ମୟୁରଭଞ୍ଚ ଜିଲା ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ କହ୍ନୋଇନ୍ଦ ଧାନଘେରା ରାସ୍ତାରେ  ଗୁରୁବାର ଏକ ପିକ୍‌ ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ ଓଲଟି ପଡ଼ିବା ଫଳରେ ୨ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।  ଏଥିସହ  ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କୃଷକ ସଂଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ ସଭା

ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କୃଷକ ସଂଗଠନର ବିକ୍ଷୋଭ ସଭା

ବାସୁଦେବପୁର, ୧୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ତହସିଲ ସାମ୍ନାରେ ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ନଅଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କରିଛନ୍ତି। 

ଗୋଟିଏ ପଡିଆରେ ଦୁଇଟି ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଗୋଟିଏ ପଡିଆରେ ଦୁଇଟି ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୭।୧: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବେନ୍ତlଳ ପଞ୍ଚାୟତ କାସଲ ପଡିଆରେ ଦୁଇଟି  ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା l

ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ପରୀ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ପରୀ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ବଡସାହି,୧୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ରାଜ୍ୟରେ ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ରୋକିବା ପାଇଁ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ପରୀ ପାଇଁ କଥାଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଏହାରି ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ଗଳିକନ୍ଦିରେ ପରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ପରିକ୍ରମା କରି ଶିଶୁଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଘଟୁଥିବା ଯୌନ ଉପତ୍ୀଡନ, ନିର୍ଯାତନା ଓ ଅତ୍ୟାଚାରକୁ ନେଇ ସଚେତନତା କରାଯାଇଥିଲା ା

ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ ଦାବି: ୩ ଦିନ କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ, ଓକିଲଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ ଦାବି: ୩ ଦିନ କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ, ଓକିଲଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧: ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ଲାଗି ବାରିପଦାଠାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଲାଗି ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଛି। ମାତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଏଣୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅବହେଳା କରୁଥିବା ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ବାରିପଦା ସହରରେ ବଢ଼ୁଛି ଚୋରି ଓ ଲୁଟ ଘଟଣା: ସନ୍ଦେହରେ ୯ ଅଟକ

ବାରିପଦା ସହରରେ ବଢ଼ୁଛି ଚୋରି ଓ ଲୁଟ ଘଟଣା: ସନ୍ଦେହରେ ୯ ଅଟକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧: ବାରିପଦା ସହରରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଚୋରି ଓ ଲୁଟ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଟାଉନ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଏଭଳି ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସହରରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବା ପରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। 

କୁଡୁମୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ନାଚଗୀତରେ ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇଲେ ଦର୍ଶକ

କୁଡୁମୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ନାଚଗୀତରେ ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇଲେ ଦର୍ଶକ

ପାଟଣା,୧୭।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ମିରିଗିଖୋଜି ପଞ୍ଚାୟତ ଅସନାହାଳି ଗ୍ରାମର ବୈତରଣୀ ନଦୀ ପାଖରେ ସିନ୍ଦୁରଗୌରୀ ପୀଠରେ ବୁଧବାର ସିନ୍ଦୁରଗୌରୀ ଯୁବକ ସଙ୍ଘ ତରଫରୁ ମକର ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୭।୧ - ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଳାଶପୁର ଗଁାର ସସ୍ମିତା ନାୟକଙ୍କ ପରିବାର ଓ ପଡୋଶୀ ବୁଧବାର ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ।

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୭।୧ - ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଓ ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ନ ଦେବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି ଅଭିଭାବକ ଓ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଦାମୋଦର ମେଳା ଆରମ୍ଭ:   ସାମୂହିକ ଭାବେ ହେଲା  ଅସ୍ଥି ବିସର୍ଜନ

ଦାମୋଦର ମେଳା ଆରମ୍ଭ: ସାମୂହିକ ଭାବେ ହେଲା ଅସ୍ଥି ବିସର୍ଜନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାର ଗଣପର୍ବ ଭାବେ ପରିଚିତ ମକର  ଅବସରରେ ବାରୁଣୀ ଘାଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି  ଦାମୋଦର ମେଳା। ବାରିପଦା ସହରସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ, ଜରାଳୀ ଓ ସରାଳୀର ସଙ୍ଗମ ସ୍ଥଳ ହେଉଛି ବାରୁଣୀ ଘାଟ। 

ଚାଷୀ ଉପେକ୍ଷିତ, ଫାଇଦାରେ ବ୍ୟବସାୟୀ:  ଧାନ ବସ୍ତା ସହ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ

ଚାଷୀ ଉପେକ୍ଷିତ, ଫାଇଦାରେ ବ୍ୟବସାୟୀ: ଧାନ ବସ୍ତା ସହ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ

 ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୭।୧- ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାଷ ଓ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏହି ଯୋଜନାର ବିନିଯୋଗ ଅପେକ୍ଷା ବିଜ୍ଞାପନ ଅଧିକ ହେଉଥିବା ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଚାଷୀ ସବୁବେଳେ ଉପେକ୍ଷିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ପାଉଛନ୍ତି।