ବାଲେଶ୍ୱର

ବିଶ୍ୱ ପୁସ୍ତକ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪-ବିଶ୍ୱ ପୁସ୍ତକ ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଭଦ୍ରକ ପୁସ୍ତକ ମେଳା କମିଟି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସନ୍‌ସାଇନ ମିଶନ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ‘ପୁସ୍ତକ ମୋର ବନ୍ଧୁ’ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଶିଶୁ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବର୍ଷେ ଲେଖାଏ ଜେଲ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ମହଲତ ସା ସୋମବାର ଏକ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧ ବର୍ଷ ଲେଖାଏ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

୨ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪-ସୋମବାର ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ଡ୍ରେନ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ୨ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ରାଲି

ବେତନଟୀ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେତନଟୀ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ବେତନଟୀ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବେତନଟୀ ଥାନା ଅଧୀନ ବଙ୍ଗଳା ଛକ ନିକଟ ବେତନଟୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ରବିବାର ରାତିରେ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋମବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୧୦ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜଳେଶ୍ୱର ଓ ବସ୍ତା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଞ୍ଚୁଘଣ୍ଟା, ବିରିଶପୁର, ଗୋପ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମଣନାଥ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅତର୍କିତ ଭାବେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଟେଲି ମେଡିସିନ୍‌ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୩।୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟେଲିମେଡିସିନ୍‌ ଗୁରୁତ୍ୱ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ତୁଲାଇ ପାରିବ । ଏହି ସେବାକୁ ଅଧିକ ବ୍ୟାପକ କରାଗଲେ ଲୋକେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ଆଶିଷ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି।

‘୩ କୋଟି ଦିଅ, ନଚେତ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ’

‘୩ କୋଟି ଦିଅ, ନଚେତ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ’

କେନ୍ଦୁଝର ୨୩। ୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ଉପାନ୍ତ ଓ ବଣପାହାଡ ଘେରା ଇଲାକାରେ ଏକଦା ‘ମାଓବାଦୀ’ ସଂଗଠନ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିଲା। ଗତ କିଛିବର୍ଷ ହେବ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସ୍ବରଶବ୍ଦ ନ ଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ୧୦ରୁ ୧୨ ଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମାଓବାଦୀ ଆସି ନୟାକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁଲଝର ସ୍ଥିତ ଏକ ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ପଣିବା ଘଟଣା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

କାହାଣୀରୁ ପ୍ରେରଣା: ଡ୍ରେନ୍‌ ସଫା କଲେ ୨ଛାତ୍ର

ପାଟଣା, ୨୩।୪ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢାଯାଉଥିବା ‘ ଆମ ଭାଷା ଆମ ସାହିତ୍ୟ’ ବହିର ‘ତୁମପରି ଛୋଟ ପିଲାଟିଏ’ କବିତା ପଢି ଦୁଇ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ର ଗାଁର ଡ୍ରେନ ସଫା କରିବା ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି। ୮ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି ଦୁଇ ଛାତ୍ର ମଧୁବାବୁଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଗାଁ ପରିବେଶ ସଫା ରଖିବାକୁ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି।

 ତାତିରେ ଜଳୁଛି କପ୍ତିପଦା

ତାତିରେ ଜଳୁଛି କପ୍ତିପଦା

କପ୍ତିପଦା,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଜଙ୍ଗଲ ପାହାଡ଼ ପରିବେଷ୍ଟିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଏବେ ତତଲା ଜିଲା ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେବାକୁ ବସିଛି । ବ୍ୟାପକ ଜଙ୍ଗଲ କ୍ଷୟ ସାଙ୍ଗକୁ ବେଆଇନ ଖଣି ଖନନ ଏହି ପରିବେଶକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । ଏବେ ଜିଲାର ବହୁ ପାହାଡ ଓ ହୁଡି ବୃକ୍ଷଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ଲଣ୍ଡା ହୋଇପଡିଛି। ଏଭଳି ବହୁତ ଲଣ୍ଡା ପାହାଡ, ହୁଡି ଓ ବଡ ବଡ ପଥର ଚଟାଣ କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଛି । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମର ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁ ଏହି ପଥର ଚଟାଣ, ପାହାଡ ଓ ହୁଡି ପରିବେଶକୁ ଉତ୍ତପ୍ତ କରି ଦେଉଛି ବୋଲି ପରିବେଶବିତମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

୨ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ସିମୁଳିଆ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକ ଜାମୁଝାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ଗୌଡପଡା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତ ମହିଳାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ରବିବାର ଖଇରା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଶନିବାର ଏହି ମହିଳାଜଣଙ୍କ ଦୁଇଜଣ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ ଗୌଡପଡା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ପଡିଆରେ ଥିଲେ ା ତେବେ ଭୋକରେ ଆଉଟୁପାଉଟୁ ହୋଇ ଶିଶୁମାନେ କାନ୍ଦୁଥିବା ବେଳେ ମାନସିକ ବିକୃତ ମହିଳାଜଣଙ୍କ ସେମାନଙ୍କୁ ମାରପିଟ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଦେଖିଥିଲେ ।

 ଡାକ୍ତରଖାନା ଖଁ। ଖଁ।

ଡାକ୍ତରଖାନା ଖଁ। ଖଁ।

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ନୂଆବଜାରଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଗୋପୀକିଶନ ଭଟ୍ଟର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର(ସିଏଚ୍‌ସି)ରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ଏବେ ଗୁରୁତର ସମସ୍ୟା ଭାବେ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ଉତ୍ତର ବାଲେଶ୍ୱରର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଭାବେ ଜଣେ, ଶିଶୁରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାବେ ଜଣେ, ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ ଜଣେ, ପ୍ରସୂତି ପାଇଁ ଜଣେ ଓ ମେଡିସିନ୍‌ ପାଇଁ ଜଣେ ମୋଟ ୫ ପଦବୀ ପାଇଁ ସରକାରୀ ମଞ୍ଜୁରୀ ରହିଛି। ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ୩ଜଣ ଡାକ୍ତର ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଉଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣକର ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଛୁଟିରେ ଅଛନ୍ତି। ଏବେ କେବଳ ଜଣେ ମାତ୍ର ଡାକ୍ତର ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଉଛନ୍ତି।

ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ବାହାନଗା,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ବିଷ୍ଣୁପୁର ଗ୍ରାମର ତଳସାହସ୍ଥିତ ବାସୁଳୀ ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଦୋକାନରେ ନିମ୍ନମାନର ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଉକ୍ତ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଦୋକାନକୁ ୨ ମାସ ଧରି ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଓ ଗହମ ଆସି ନ ଥିଲା । ମାତ୍ର ଗତ ଶନିବାର ଏକାଥରକେ ୨ ମାସର ଚାଉଳ ଓ ଗହମ ଆସିବାରୁ ରବିବାର ଖାଉଟିଙ୍କୁ ପିଡିଏସ ଗହମ ଓ ଚାଉଳ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିଲା । ଏହି ଚାଉଳ ପୋକରା, ଖୁଦ ଓ ମଲା ଚାଉଳ ହୋଇଥିବାରୁ କେତେକ ହିତାଧିକାରୀ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ କଥା କଟାକଟି ଓ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ବାଲେଶ୍ୱରରେ ହାଇବ୍ରିଟ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାଲେଶ୍ୱରରେ ହାଇବ୍ରିଟ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ୍‌, ୨୩।୪-ସ୍ବଚ୍ଛଭାରତର ଅମୃତ ଯୋଜନାରେ ବାଲେଶ୍ୱର ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବାଲିଘାଟସ୍ଥିତ ବଳଙ୍ଗ ନଦୀର କୂଳରେ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହାଇବ୍ରିଟ୍‌ ଟଏଲେଟ୍‌ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସଦର ବିଧାୟକ ଜୀବନ ପ୍ରଦୀପ ଦାଶ ଯୋଗଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ମୋଟରଯାନ ଯାଞ୍ଚ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ମୋଟରଯାନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ୪ ଦିନରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ଆଇଆଇସି ସୁମିତ ସୋରେନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

କାଳବୈଶାଖୀ: ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ରାଇସୁଅଁ।,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ତଳଚମ୍ପେଇ ପଞ୍ଚାୟତର ରୁଗୁଡ଼ିସାହିରେ କାଳବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଘର ଛପର ଉଡ଼ିଯିବା ସହ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ି ଯାଇଛି।

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୩।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଚମ୍ପୁଆ କୋର୍ଟଠାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚମ୍ପୁଆ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଲୋକ ଅଦାଲତରେ ବିଭିନ୍ନ ମକଦ୍ଦମାର ବିଚାର କରାଯାଇଥିଲା।

ନାବାଳିକା ବିବାହ ଅଭିଯୋଗ

ତିହିଡ଼ି,୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଖଡ଼ିଜାଣ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବିବାହ ହେଉଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତିହିଡ଼ି ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ମଦବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ମଦବିକ୍ରି ବନ୍ଦ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଖଇରା,୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଗଡ଼ପୋଖରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଶଙ୍କଣା, ଗଡ଼ପୋଖରୀ, ତେନ୍ତଳାପଡ଼ା, ଜୟୀପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦେଶୀ ମଦ ଅବାଧ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଘରୋଇ ହିଂସା ବୃଦ୍ଧିପାଉଛି।

ରେଳ ଧାରଣାରେ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ମୃତଦେହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪: ଭଦ୍ରକ ସହର ନିକଟସ୍ଥ ରାନ୍ଦିଆ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍‌ ତଳ ରେଳଧାରଣା ଉପରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ମୃତଦେହ ପଡ଼ିଥିବା ସୋମବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଏମ୍‌ସିଆଇ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳର ବାଲେଶ୍ୱର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପରିଦର୍ଶନ

ଏମ୍‌ସିଆଇ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳର ବାଲେଶ୍ୱର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପରିଦର୍ଶନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୩।୪: ମେଡିକାଲ କାଉନ୍‌ସିଲ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ଏମ୍‌ସିଆଇ)ର ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ସମୟରେ ବାଲେଶ୍ୱର ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜର ଶେଷ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଶ୍ୟାମଭକ୍ତ ମିଶ୍ର, ସହାୟକ ଜିଲାପାଳ କାର୍ତ୍ତୀକନାଥ ମଣ୍ଡଳ, ଡିଆର୍‌ଡିଏ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଗୁଣ୍ଡିଚା ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସୋମବାର ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୪: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସୋମବାର ୨୯ତମ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଶ୍ୟାମଭକ୍ତ ମିଶ୍ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ୨ଟି ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ସଚେତନତା ଭ୍ୟାନ୍‌କୁ ପତାକା ଦେଖାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଚାଷୀ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅଦିନିଆ ବର୍ଷା ଓ କୁଆପଥର ମାଡ଼ରେ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରି ତୁରନ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଦନାର୍ଦନପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନେ ସୋମବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।