ବାଲେଶ୍ୱର

ପୋଖରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରଲୋକେ

ପୋଖରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାରଲୋକେ

ଖଇରା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅନ୍ତରା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମହତୀପୁର ଗ୍ରାମର ବାସୁଦେବ ଜେନାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଝୁନୁ(୨୫)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ତାଙ୍କ ଘର ପାଖ ପୋଖରୀରୁ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ସ୍କାଉଟ ଗାଇଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା

ସ୍କାଉଟ ଗାଇଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ଥାନୀୟ ନରସିଂହ ସ୍ବାଇଁ ପୋଲିସ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍କାଉଟ ଗାଇଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ   ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଛକ ନିକଟରେ ଟ୍ରାଫିକ ସଚେତନତା ଓ ପରିଚାଳନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୁରଲୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଆଉ ୩ ଗିରଫ

ମୁରଲୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଆଉ ୩ ଗିରଫ

ବନ୍ତ,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆଗରପଡା ଥାନା ଅଧୀନ ବାଲିପୋଖରୀ ବଜାରରେ ହୋଇଥିବା ମୁରଲୀ ଜେନା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ଆଗରପଡା ପୋଲିସ ଶନିବାର ରାତିରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଦୁଇ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଦୁଇ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ

ସଜନାଗଡ, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୀଳଗିରି ଏନଏସସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିଗୁହାରୀ ଗ୍ରାମରେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଦୁଇ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଲୁଟିନେଲେ ଦେଢ ଲକ୍ଷ

ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଲୁଟିନେଲେ ଦେଢ ଲକ୍ଷ

 ବନ୍ତ,୨୩।୯(ସ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଆଗରପଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଏକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ଶନିବାର ରାତି ସାଢେ ୧୦ଟାରେ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। 

ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ପାଇଁ ଶବ ଦୁଇ ଦିନ ପଡିରହିଲା

ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ପାଇଁ ଶବ ଦୁଇ ଦିନ ପଡିରହିଲା

ରାଇସୁଆଁ,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ଯୋଗୁ ସାମାଜିକ ବାସନ୍ଦ ସହ ଧର୍ମପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରିରୀକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ଅନେକ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ବନବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସର ମିଳିତ ଚଢାଉ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା କାଠ ଜବତ

ବନବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସର ମିଳିତ ଚଢାଉ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା କାଠ ଜବତ

ବଡବିଲ,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ସାନ୍ତବାହାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଚଢାଉ କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ନିମନ୍ତେ ଗଚ୍ଛିତ ଥିବା ଶାଳ ଓ ପିଆଶାଳର ୯୪ ଖଣ୍ଡ କାଠ ସହ ଦୁଇଟି ବାଇକ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ମହଙ୍ଗା କ୍ଲବ୍‌

ମହଙ୍ଗା କ୍ଲବ୍‌

ଅବସର ବିନୋଦନ ପାଇଁ ଆଜିର ଯୁବ ସମାଜ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲବ୍‌ ଏବଂ ପବ୍‌ କୁ ଯାଇ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହ ମଉଜ ମସ୍ତି କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ଯୁବ ପିଢିଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ଲାଗି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆକର୍ଷକ ଇଣ୍ଟେରିୟର ସହ ନୂଆ ନୂଆ ଥିମ୍‌ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥାନ୍ତି।

ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ ଲାଞ୍ଚ, ଆରଆଇଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ ଲାଞ୍ଚ, ଆରଆଇଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ସୋର, ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ କହି ଜଣେ ଜମିମାଲିକଙ୍କଠାରୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ସୋର ତହସିଲ ଅଧୀନ କେଦାରପୁର ସର୍କଲ ଆରଆଇ, ପିଅନ ଓ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।

୪ ମାସ ଧରି ଥମୁନି ହାତୀ ଆତଙ୍କ

୪ ମାସ ଧରି ଥମୁନି ହାତୀ ଆତଙ୍କ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ନରଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ତିନିକୋଶିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ୨ ହାତୀ ୪ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଦିନ ରହି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଛନ୍ତି।

ଯୁଗଡ଼ିହାରେ ୭ ପରିବାର ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ଯୁଗଡ଼ିହାରେ ୭ ପରିବାର ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ବାଲିଆପାଳ, ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ୩ ଦିନ ଧରି ଲାଗିରହିଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ ଶନିବାର କମିଛି । କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କର ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ବଢ଼ିଛି। ରାସ୍ତା, ଘାଟ ସବୁ କର୍ଦ୍ଦମାକ୍ତ ହୋଇ ଯାତାୟାତରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ମହରମ ପର୍ବ

ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ମହରମ ପର୍ବ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୩ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମହରମ ପର୍ବ ଉପଲକ୍ଷେ ଜଳେଶ୍ୱର ସହରରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି।

କରମ ପୂଜା  : ଭାଇର ଶୁଭ ମନାସିଲେ ଭଉଣୀ

କରମ ପୂଜା : ଭାଇର ଶୁଭ ମନାସିଲେ ଭଉଣୀ

ବିଶୋଇ,୨୩।୯  : ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କକୁ ଅତୁଟ ରଖିବା ସହ ଏବଂ  ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଇର ଉନ୍ନତି କାମନା କରି   କୁଡୁମୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର  ଏକ ନିଆରା ପର୍ବ କରମ ପର୍ବ  ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  

୬୯ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର

୬୯ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯ - ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଅବିନାଶ କୁମାର ଶନିବାର ନୂତନ ଭାବେ ଚୟନ ହୋଇଥିବା ୬୯ ଜଣ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି।  ସେମାନଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଚାକିରି ନୁହେଁ ବରଂ ସେବା ଭାବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଷ ଦେବା ସହିତ ନୀତି ଓ ନୈତିକତାର ପାଠ ପଢ଼ାଇଛନ୍ତି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ସୁଧାର ଦାବିରେ  ୧ରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ସୁଧାର ଦାବିରେ ୧ରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ, ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି ରହିଛି।

ପାଣି ଘେରରେ ୮ ଗଁ।

ପାଣି ଘେରରେ ୮ ଗଁ।

ବଡ଼ସାହି,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ଲାଗି ରହିଥିବା ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା କମିବାରୁ ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଓ ଗଙ୍ଗାହାର ନଦୀର ଜଳପତ୍ତନ ହ୍ରାସ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା କିନ୍ତୁ ବଡ଼ସାହି-କୁଆମରା ରାସ୍ତାର ଖଡିକାପଦା 

ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ -ଜିଲାପାଳ ବିବାଦ

ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ -ଜିଲାପାଳ ବିବାଦ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯ - ବାରିପଦାଠାରେ  ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବାର ବର୍ଷାଧିକ ସମୟ ବିତିଲାଣି।  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିକାଶ ସମିତି ବୈଠକ ବସିବା ବିଳମ୍ବିତ ହେବାରୁ  ଏହାର ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ  ଓ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଝୁଲି ରହିଛି।

ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ

ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ଏନ୍‌ସିସି କ୍ୟାଡେଟ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୩ା୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ପୋଲିସ ହାଇସ୍କୁଲର ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାମଲ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତ

ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ରୁଚିଶିଳା ପଞ୍ଚାୟତ  ଦୈତାରୀ ବାଉଁଶପାଣି ଟ୍ରେନ୍‌  ଲାଇନ୍‌ରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

୨୪ରୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

୨୪ରୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୩।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ସଂଘ ଡାକରରେ ଆସନ୍ତା୨୪ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଝୁମ୍ପୁରା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଡିଟିଇଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଶାଳପଡା ଆଇଟିଆଇ ପରିଦର୍ଶନ

ଡିଟିଇଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଶାଳପଡା ଆଇଟିଆଇ ପରିଦର୍ଶନ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟ ଡିଟିଇଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବଳବନ୍ତ ସିଂହ ଆନନ୍ଦପୁରର ଶାଳପଡାଠାରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଆଇଟିଆଇ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଫେରିଛନ୍ତି।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ କଂଗ୍ରେସର ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୩ା୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିକରି କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି। ଛାତ୍ର, ମହିଳା  ଓ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପୂଜା ପାଇଁ ମାଟି ଅନୁକୂଳ

ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପୂଜା ପାଇଁ ମାଟି ଅନୁକୂଳ

କୋଳିମାଟି,୨୩ା୯-ଆନନ୍ଦପୁର ହାତୀବନ୍ଧା ଗ୍ରାମରେ ପବିତ୍ର ସୁନିଆଁ ଅବସରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପୂଜା ପାଇଁ ମାଟି ଅନୁକୂଳ କରାଯାଇଛି। 

ଅବୈତନିକ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରମେଶ

ଅବୈତନିକ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରମେଶ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ଜଣେ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକ ବର୍ଷାଧିକ କାଳ ଅବୈତନିକ ଭାବେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରୁଛନ୍ତି।