ବାଲେଶ୍ୱର

ସ୍ତ୍ରୀ ପରେ କ୍ୟାନ୍‌ସର କବଳରେ ସପନ

ସ୍ତ୍ରୀ ପରେ କ୍ୟାନ୍‌ସର କବଳରେ ସପନ

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୮।୭- କ୍ୟାନ୍‌ସର ଦ୍ୱାରା କବଳିତ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଯିବା ପରେ ନିଜ ଝିଅପୁଅଙ୍କ ସାହାରା ହେବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଥିଲେ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗ୍ରାମର ସପନ ତରେଇ।

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ଅଧିକାରୀ

ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର,୮।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଖୁଣ୍ଟା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ପଢୁଥିବା ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ନିଜର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ଏବେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତପତ୍ରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଶିମିଳିପାଳ ନିକଟରୁ  ଚାଲିଛି  ପଥର ଖାଦାନ

ଶିମିଳିପାଳ ନିକଟରୁ ଚାଲିଛି ପଥର ଖାଦାନ

କପ୍ତିପଦା,୮।୭,(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ) - ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲର ଦଶ କିଲୋମିଟର ପରିଧି ମଧ୍ୟରେ ପଥର ଖନନ ପାଇଁ ‘ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ ବୋର୍ଡ଼ ଅଫ୍‌ ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ’ ପକ୍ଷରୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ଏହାକୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲ୍ଲଘଂନ କରାଯାଉଛି। ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ପରିସୀମା ଠାରୁ ଅନତି ଦୂରରେ ଥିବା କୋର ଏରିଆରୁ ବହୁଳ ପରିମାଣରେ ବେଆଇନ୍‌ ପଥର ଖନନ କରାଯାଉଛି ।

ଗୋଟିଏ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଥିବା ୩ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ମିଶ୍ରଣ କରାଯାଉ

ସୋର, ୮।୭(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟେଇ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଟିଏ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଥିବା ଶୋଳଗଁା ଟେଣ୍ଟେଇ ୟୁ.ପି.ସ୍କୁଲ, ଏମ୍‌ଇ ସ୍କୁଲ ଓ ହାଇସ୍କୁଲକୁ ମିଶ୍ରଣ କରାଯିବାକୁ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳ, ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଜୁନ ୮ ତାରିଖରେ ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମିଶ୍ରଣ ନେଇ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା।

ରେଳ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ସିପିଏମ୍‌ର ଗଣଧାରଣା

ରେଳ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ସିପିଏମ୍‌ର ଗଣଧାରଣା

ଜଳେଶ୍ୱର, ୮।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଳେଶ୍ୱର ରେଳ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ୪ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସିପିଏମ୍‌ ଜଳେଶ୍ୱର ଆଞ୍ଚଳିକ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଳେଶ୍ୱର ଷ୍ଟେସନ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଧାର ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ

ବାଲିଆପାଳ, ୮ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ଥାନା ସିମୁଳିଆ ବଜାରରେ ଧାର ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଶନିବାର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟ ଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ଥାନାରେ ୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ମଧୁପୁରା ଗ୍ରାମର ସୁବୋଧ ସାହୁଙ୍କର ସିମୁଳିଆ ବଜାରରେ ଏକ ଲୁଗା ଦୋକାନ ରହିଛି। ଏହି ଦୋକାନରୁ ନାଲପୁର ଗ୍ରାମର ଦୀନବନ୍ଧୁ ଜେନା ଲୁଗା କିଣି ୧୧ଶହ ଟଙ୍କା ବାକି ରଖିଥିଲେ।

ଘର ପୋଡ଼ି ମାମଲା: ତଦନ୍ତ କରି ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଘର ପୋଡ଼ି ମାମଲା: ତଦନ୍ତ କରି ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୭- ବାଲେଶ୍ୱର ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ନିଖିରା ପଞ୍ଚାୟତ ତାଳପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ମାହେଶ୍ୱରୀ ଦାସଅଧିକାରୀଙ୍କ ଘର ଗ୍ରାମର କେତେକ ଲୋକ ମିଳିତ ଭାବେ ପୋଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ମାହେଶ୍ୱରୀ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିଲା।

ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ଦାବି କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ

ସୋର, ୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୋର ସହର ଅଧୀନ ମାଧବାନନ୍ଦ କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ପରିସରରେ ଜିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନରେନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକରେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଗତ ୩ ବର୍ଷ ଧରି ଆଇନ୍‌ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିର ଆଳ ଦେଖାଇ କଲେଜରେ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି।

ଗଛରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍‌, ଯୁବକ ମୃତ

ଖଇରା, ୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶନିବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୮ଟା ବେଳେ ସୋର-କୁପାରୀ ରାସ୍ତାର ଖଇରା ଥାନା ଅଧୀନ ଝାଟିଆ ଛକରେ ଥିବା ଗଛରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ପିଟି ହୋଇଯିବାରୁ ସାଦିକପୁର ଗ୍ରାମର ରଘୁନାଥ ବେହେରା(୩୦) ନାମକ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବାଲିଆପାଳରେ ନୂତନ ବିଇଓ

ବାଲିଆପାଳ, ୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ(ବିଇଓ) ଭାବେ ନାରାୟଣ ଦାସ ଗୁରୁବାର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ବିଇଓ ପଦବୀ ଏଠାରେ ଖାଲିପଡିଥିଲା । ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଦାସ ପୂର୍ବରୁ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ, ରୂପସା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନ କରିଆସୁଥିଲେ।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ସଜନାଗଡ଼, ୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧୀନ ଦାଶରଥିପୁର ଶାସନରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଶନିବାର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ. ୨୦/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚିନ୍ତାମଣି କର ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଠାକୁରଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଳତୀ କରୁଥିଲେ।

ବନ ମହୋତ୍ସବ ଜନସଚେତନତା ରାଲି

ବନ ମହୋତ୍ସବ ଜନସଚେତନତା ରାଲି

ରାଇରଙ୍ଗପୁର, ୭ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଇରଙ୍ଗପୁର ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବନ ମହୋତ୍ସବ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ସକାଶେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଆଦିବାସୀ-ହରିଜନ (କଲ୍ୟାଣ) ବିଭାଗୀୟ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ସହରାଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତାରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ ଜନସଚେତନତା ରାଲି ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

୩ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ଖୁଣ୍ଟା, ୭।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୁଣ୍ଟା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ମହୁଲି ମଦ ଓ ବେଆଇନ ମହୁଲି କାରବାରରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୫୫ ଲିଟ ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି।

ଋଣ ନ ଶୁଝିବାରୁ ଜମି ଦଖଲକୁ ନେଲା ଏସ୍‌ବିଆଇ

ଋଣ ନ ଶୁଝିବାରୁ ଜମି ଦଖଲକୁ ନେଲା ଏସ୍‌ବିଆଇ

ରେମୁଣା, ୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ସାହାଜିପାଟଣା ଗଁାର ସ୍ବର୍ଗତ ବଳରାମ ଦାସ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତେଲ ମିଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଶାଖାରୁ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଋଣ ନେଇଥିଲେ । ଋଣ ବାବଦରେ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣପୁର ମୌଜାର ୨୧୬ ନମ୍ବର ଖାତା, ୬୦୬ ନମ୍ବର ପ୍ଲଟର ୫ ଡେସିମିଲ ଏବଂ ୫୯୫/୧୪୦୧ ନମ୍ବର

ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୭।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ପିରିପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ଓ ବାହାରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ କାଶୀନାଥ ପତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବିଭିନ୍ନ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଥିଲେ। ଶିକ୍ଷକ ମାୟାଧର ଦାସ, ଗଣେଶ୍ୱର ମଳିକ ଏବଂ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଗୀତାରାଣୀ ଶଙ୍ଖୁଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ସରସ୍ବତୀ ନିଖୋଜର ୩ ମାସ ବିତିଲା: ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛି ପୋଲିସ

ସିମୁଳିଆ, ୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଧୀନ ଅନ୍ତରା ପଞ୍ଚାୟତର କନ୍ଦଡା ଗ୍ରାମର ମଙ୍ଗରାଜ ଯେନାଙ୍କ ବିବାହିତା ଝିଅ ସରସ୍ବତୀ(୨୪)ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୭ ତାରିଖରୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ବାପଘର ଲୋକେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ହେଁ ଗତ ୩ ମାସ ହେଲା ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ ।

‘ବାସୁଦେବ ଥିଲେ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା’

‘ବାସୁଦେବ ଥିଲେ ବହୁମୁଖୀ ପ୍ରତିଭା’

ଧାମନଗର,୭ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ କସଟି ଗ୍ରାମରେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ସ୍ବର୍ଗତ ବାସୁଦେବ ପଲାଇଙ୍କ ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ସ୍ମୃତିସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାସୁଦେବ ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ଶିକ୍ଷକ ସହିତ ପ୍ରକୃତି ଓ ପରିବେଶପ୍ରେମୀ ଥିଲେ।

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ତାଲା ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ:ସିଆରସିସି ଅଟକ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା

ରୂପ୍‌୍‌ସା, ୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁବଲାଗଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତର ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ନୋଡ଼ାଲ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀ, ଅଭିଭାବକ ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ବିଧାୟକ, ଜିଲାଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ ହେଁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଗଲାନାହଁି।

ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା, ଟଙ୍କା ଚୋରି

ସଜନାଗଡ଼, ୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗରି ବ୍ଲକ ବରହମପୁର ଥାନା ଅଧିନ ଖୁଣ୍ଟାଡ଼ିହା ଗାଁରେ ଜଣକ ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଶନିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଥାନାରେ ମାମଲା (ନଂ. ୩୨/୧୮) ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ଗୋପାଳ ସିଂ କହିଛନ୍ତି।

ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟ ସହ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟ ସହ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବଡବିଲ,୭।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ବନାଞ୍ଚଳ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବନ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ପାରମ୍ପରିକ ଆଦିବାସୀ ଲୋକନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ ସହ ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା, ବୃକ୍ଷରୋପଣ ସମ୍ପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଳୋଗାନ ଦେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଥିଲା।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଭଦ୍ରକର ଆୟୁଷଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୭।୭-ଜାତୀୟ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭଦ୍ରକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଆୟୁଷ ରାଉତ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଜୁଲାଇ ୧ ରୁ ୫ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମଥୁରାରେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୭୭୭ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

୭୭୭ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା, ମଧୁବାବୁ ପେନ୍‌ସନ ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୋଜନାରେ ୭୭୭ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ୩ ମାସର ଭତ୍ତା ଓ ଛତା ପାଇଁ ମୋଟ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିସଭା, ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିସଭା, ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କରଦା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବର୍ଗତ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା ଓ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଅବମାନନା: ୧୪ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦରମା ବନ୍ଦ

ଧାମନଗର,୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପବିତ୍ର ମୋହନ ବାରିକ ସରକାରଙ୍କ ଉତ୍‌ଥାନ ଏବଂ ଉଜ୍ୱଳ ଯୋଜନା ନିୟମକୁ ଅବମାନନା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୧୪ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଚଳିତମାସର ଦରମା ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।