ବାଲେଶ୍ୱର

ବର୍ଷେ ବିତିଲା ମିଳିଲାନି ସହାୟତା

ବର୍ଷେ ବିତିଲା ମିଳିଲାନି ସହାୟତା

ଆରଡି, ୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଫସଲ ହାନିକୁ ବର୍ଷେ ବିତିଲାଣି । ତଥାପି ମିଳିଲାନି ସହାୟତା । ଭିଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ କେବଳ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଚାଲିଛନ୍ତି କ୍ଷତି ପୂରଣ ମିଳିବ । ହେଲେ କ୍ଷତି ପୂରଣ ତ ମିଳିବା ଦୂରର କଥା, ଏବେ ଯାହାକୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ପଚାରିବାରୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଏକଥା କହିଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ବଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆରଡି ପଞ୍ଚାୟତର ବାତୋଳ ଗ୍ରାମର କୃଷକ ଅଜୟ ଦାସ । 

‘ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଅନ୍ତ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ଜରୁରୀ’

‘ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଅନ୍ତ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ଜରୁରୀ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୩ା୧୧-ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଦ୍ୱାରା ସମାଜରୁ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଦୂର କରାଯାଇ ପାରିବ।   ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷା ଓ ସଚେତନତା  ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସି ପାରିବ ଏବଂ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ନେଇପାରିବେ ବୋଲି  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସେମାବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆନ୍ତଃ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳାରେ ବକ୍ତା ଓ ଅତିଥି ମତ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ଦିନଟିଏ

ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ଦିନଟିଏ

ଖଇରା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଗଣ୍ଡିବେଡ ବଜାରରେ ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି ଆସୁଥିବା ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛି। ଏହି ମଞ୍ଚ ୨ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡିବେଡକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓ ପ୍ରଦ୍ୟୁଷଣମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଗଢି ତୋଳିବାକୁ ଶପଥ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରଖିଛି। 

 ରାଜଘାଟ, ହଳଦୀପଦା ଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା: ୧୯ରେ ରେଳରୋକୋ ଚେତାବନୀ

ରାଜଘାଟ, ହଳଦୀପଦା ଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା: ୧୯ରେ ରେଳରୋକୋ ଚେତାବନୀ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟ ଓ ହଳଦୀପଦା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପ୍ରତି ରେଳମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରାଜଘାଟ ଷ୍ଟେଶନ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୦ଦଫା ଦାବି ଓ ହଳଦୀପଦା ପ୍ରଗତି ମଞ୍ଚର ୮ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ଦିଗରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଥିଲେ ହେଁ ଏଯାବତ୍‌ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନାହଁି। ଫଳରେ ରାଜଘାଟଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖରେ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ରେଳପଥ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର, ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌, ଜିଲାପାଳ, ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଫାଶୀ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ଫାଶୀ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ରୂପ୍‌ସା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ କସିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମିରିଗିମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମର ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଫାଶୀ ଦେଇ ଆମତ୍ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ହେଲେ ରିଟୁ ବାରିକଙ୍କ ଏକମାତ୍ର କନ୍ୟା ମୋନାଲିସା ବାରିକ (୧୮)। ସେ ରୂପ୍‌ସା ନୀଳମଣି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମବର୍ଷ କଳା ବିଭାଗରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ।

‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’: ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ

‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’: ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୩।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ସ୍ଥାନୀୟ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତି ଭବନଠାରେ ଜାତୀୟସ୍ତରର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’ର ଅଡିଶନ୍‌ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଭାଜପା ଜିଲାସଭାପତି ମଦନମୋହନ ଦତ୍ତ ଓ ବିଭୁପଦ ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ମିଳିତ ଭାବେ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୦ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ପ୍ରହସନ:  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ପ୍ରହସନ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି

ସିମୁଳିଆ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୭୭ ଜଣ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।  ତେବେ ଏହି ଶିବିରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଶୁଣାଣି ଶିବିର ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରା ନ ଯିବା ସହିତ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସିମୁଳିଆରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାରୁ ସେ ବିଡିଓ ଡ. ନରହରି ବେହେରାଙ୍କୁ ଡକାଇ ପଚାରିଥିଲେ।

ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ସହରର ପୁରୁଣା କୋର୍ଟ ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଥିବା ଏକ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ତିହିଡ଼ି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ନିର୍ବାଚନ   ମଣ୍ଡଳି ଅଧୀନ ତିହିଡ଼ି  ବ୍ଲକର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳକକୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ପରିଚାଳକ ଗିରଫ

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳକକୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ପରିଚାଳକ ଗିରଫ

ବଡ଼ସାହି,୧୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ବଡ଼ସାହି ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବଡ଼ସାହି ପୋଲିସ ମେସ୍‌ ପରିଚାଳକ ଦେବବ୍ରତ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

କାର-ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ

କାର-ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ବିଲା ପଣ୍ଡାପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୁଦୁରପଡାଠାରେ ମାରୁତିକାର ସହ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଆର୍‌ଟିଓ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ: ୨ ସ୍କୁଲ ଭ୍ୟାନ୍‌,୧ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ଆର୍‌ଟିଓ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ: ୨ ସ୍କୁଲ ଭ୍ୟାନ୍‌,୧ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

ସଜନାଗଡ଼:୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲା  ଆର୍‌ଟିଓ ପକ୍ଷରୁ ନୀଳଗିରିର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଗାଡ଼ିର କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।

ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ତିହିଡି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା  ତିହିଡ଼ି ଥାନା  ବାରୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଚବିଶିପଡ଼ା ବ୍ରାଞ୍ଚ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର ପୋଷ୍ଟମାଷ୍ଟର ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ରିଜ୍‌ ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ଏବେ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ

ବ୍ରିଜ୍‌ ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ଏବେ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ

ଆରଡି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଳଗ ନିକଟରେ ଭଦ୍ରକ-ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ରାସ୍ତାରେ ରହିଛି ୪୦ ଫୁଟର ବ୍ରିଜ। ଏହାର ଉଭୟପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ବ୍ରିଜର ଉଭୟପାର୍ଶ୍ୱକୁ ସମତୁଲ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ବାଇକ୍‌ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଯାନବାହନ ଚାଳକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ ପାଲଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକାର କରାଯାଉ ନାହିଁ।

୩ ଜିଲାରେ ହେବ ମଡେଲ କଣ୍ଟ୍ରୋଲରୁମ୍‌

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୧ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଡ଼ିଶା ଆରକ୍ଷୀ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାର ଅପରାଧ ଓ ପୋଲିସର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

ବୁଲିଲା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ

ବୁଲିଲା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୧ - ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏକ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ ସୋମବାର ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜାରେ ବୁଲିଥିଲା। ଏଥିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ, ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ମାନ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲେ। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ମଞ୍ଚାରେ ବିତୁଛି ରାତି

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ମଞ୍ଚାରେ ବିତୁଛି ରାତି

ରାଇସୁଆଁ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ବ୍ୟାପକ କଳକାରଖାନା ନିର୍ମାଣ, ଖଣି ଖନନ ସହ ଜଙ୍ଗଲ ହାନୀ ଯୋଗୁଁ  ହାତୀପଲ ଗାଁ ମୁହଁା ହେଉଛନ୍ତି। 

ଲୀନ ହେବ ନଳିତାକୋଷା ଗ୍ରାମ

ଲୀନ ହେବ ନଳିତାକୋଷା ଗ୍ରାମ

କପ୍ତିପଦା,୧୩ା୧୧(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌  ବିଶୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ବଜରପୁର ବାଲିଘାଟର ନିଲାମ ପରିସୀମା ବାହାରୁ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଉଥିବା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଛି। 

ଉଜୁଡ଼ା ଧାନଗଛ ଧରି  ପ୍ରତିବାଦ

ଉଜୁଡ଼ା ଧାନଗଛ ଧରି ପ୍ରତିବାଦ

ଉଦଳା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଉଦଳା ବ୍ଲକ କୋଚିଳାଡିହା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚକଡ଼ା ପୋକ ଯୋଗୁ ଉଜୁଡି ଯାଇଛି ଫସଲ। ଚାଷୀମାନେ ସେହି ଉଜୁଡା ଧାନଗଛକୁ ଧରି ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ା  

ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ସରକାରଙ୍କ କୃଷି ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ଖୁଣ୍ଟା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସମସ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । 

ଜଗନ୍ନାଥ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ

ଜଗନ୍ନାଥ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ

ଉଦଳା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଉଦଳା ଏନ୍‌ଏସି ୧୧ ନଂ ୱାର୍ଡରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ୧୨ନଂ ୱାର୍ଡ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମିଶ୍ରଣ କରାଯିବା ନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପରେ ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୩।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଧ୍ରୁବଚରଣ ବେହେରାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆ ପରିସରରେ ୬୪ତମ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଭଲିବଲ ଚୟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅପହୃତ ଶିଶୁ ବିଶୋଇରୁ ଉଦ୍ଧାର : ମହିଳା ଗିରଫ, ବିକ୍ରି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ସ୍ବୀକାର

ଅପହୃତ ଶିଶୁ ବିଶୋଇରୁ ଉଦ୍ଧାର : ମହିଳା ଗିରଫ, ବିକ୍ରି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ସ୍ବୀକାର

 ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୩।୧୧- ବାରିପଦା ଟାଉନ ଥାନା  ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ପରେଡ ପଡ଼ିଆ ଅଞ୍ଚଳର ସେକ ରାହାଜିରଙ୍କର ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାରିପଦା ଟାଉନ ପୋଲିସ ଏହି ଶିଶୁ ପୁତ୍ରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଅପହରଣକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା

ଔପଦା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ଗଡ଼ସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବେତେଇ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୩ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ତାଲା ଝୁଲୁଛି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୨୩ ତାରିଖଠାରୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ଥିବା ସହ ଶିଶୁଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ, ଔଷଧ, ମମତା ଆଦି ଯୋଜନା ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।